Holandia - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-18, 12:56   #3331
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 788
Dot.: Holandia

Do Adecco już wysłałam cv mam nadzieje, że się odezwą, wysłałam już do randstadu, Work force i Adecco, o Tempo Team nie słyszałam
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:48   #3332
zuzannanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 34
Dot.: Holandia

Jest jeszcze Unique Multilingual, Blue Lynx i Experis i pewnie jakieś inne. Warto pamiętać, że oprócz znajomości angielskiego do wielu prac przydatne są też inne umiejętności/doświadczenie.
zuzannanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 10:01   #3333
inka1388
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 67
Dot.: Holandia

hej jest ktos z okolic venray? polecacie jakis kurs np angielski albo holenderski??
inka1388 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 14:55   #3334
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 994
Dot.: Holandia

Czy znacie jakieś strony gdzie mogłabym znaleźć mieszkanie/pokój? Od tygodnia szukam na holenderskich stronach i na niedziela.nl i nic ..
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 15:38   #3335
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

Kamernet.nl szukalas?
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 15:45   #3336
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 994
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Kamernet.nl szukalas?
Nie, bardzo dziękuję za podanie stronki
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 15:45   #3337
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Czy znacie jakieś strony gdzie mogłabym znaleźć mieszkanie/pokój? Od tygodnia szukam na holenderskich stronach i na niedziela.nl i nic ..
www.funda.nl
www.huurwoningen.nl
www.marktplaats.nl
www.pararius.nl
www.huren.nl
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 16:57   #3338
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 994
Dot.: Holandia

Dzięki wielkie
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 18:09   #3339
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie
Nie ma sprawy no i powodzenia w poszukiwaniach
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 18:29   #3340
Sheena_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 860
GG do Sheena_
Dot.: Holandia

Jest też wiele grup na fb gdzie ludzie publikują oferty mieszkań w danym mieście
Sheena_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 11:21   #3341
starliv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 77
Dot.: Holandia

Hej, niedługo wybieram się do Holandii, praca już załatwiona więc przydałoby się podszkolić z języka. Na kurs na początku nie będę mogła sobie pozwolić, więc w dużej mierze chciałabym samodzielnie się podszkolić, możecie polecić dobre książki/strony internetowe? Byłam już w Holandii i wiem, że nawet będąc na wakacjach, w sklepach czy gdziekolwiek mówiąc po angielsku, holender tak czy siak odpowiada po holendersku (głównie mniejsze miejscowości) także chciałabym ich zrozumieć i w miare możliwości pogadać
starliv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-20, 12:26   #3342
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Jest też wiele grup na fb gdzie ludzie publikują oferty mieszkań w danym mieście
Podasz linka? Może być PW
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 18:14   #3343
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Holandia

witam

Czy wiecie jak w nl można zamawiać kosmetyki z yves rocher wysyłkowo? widzę na stronie że jest oferta broszurowa ale nie wiem co zrobic by wysłali do mnie ta ofertę. A języka nie znam....Pomozecie?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 10:38   #3344
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Holandia

Hej dziewczyny, jutro wyjeżdżam do pracy do Venlo. Jest któraś z was z tych okolic?
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 19:47   #3345
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
witam

Czy wiecie jak w nl można zamawiać kosmetyki z yves rocher wysyłkowo? widzę na stronie że jest oferta broszurowa ale nie wiem co zrobic by wysłali do mnie ta ofertę. A języka nie znam....Pomozecie?
nikt nie wie?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 03:47   #3346
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
nikt nie wie?
Dziwne, ale ja też nie mogę znaleźć miejsca, gdzie można zamówić folder do domu. Znalazłam jedynie możliwość zamówienia informacji o produktach na e-mail adres : http://www.yves-rocher.nl/control/subscribe/
Myślę, że powinnaś pójść do sklepu Yves Rocher, wypełnić formularz na kartę stałego klienta : http://www.yves-rocher.nl/control/ep...pe/netherlands
Albo coś zamówić w sklepie internetowym. Może i można zamówić folder przez ich : contactenvpm@yves-rocher.nl
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 14:52   #3347
Farizah
Raczkowanie
 
Avatar Farizah
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 52
Dot.: Holandia

Hej dziewczyny. Słuchajcie mam problem mąż wyjechał do Holandii w poniedziałek a do mnie dzwonili że chcą i mnie do pracy. I tutaj jest problem jako że mam dziecko 6 letnie a praca załatwiana jest przez agencje pracy w polsce jak to wygląda z dziećmi? Bo wiem że będe mieć zakwaterowanie załatwione z agencji ale czy np. mogę dopłacić i żeby dziecko mieszkało ze mną? ( wiem że w Czechach tak można)
Farizah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 19:40   #3348
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Farizah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Słuchajcie mam problem mąż wyjechał do Holandii w poniedziałek a do mnie dzwonili że chcą i mnie do pracy. I tutaj jest problem jako że mam dziecko 6 letnie a praca załatwiana jest przez agencje pracy w polsce jak to wygląda z dziećmi? Bo wiem że będe mieć zakwaterowanie załatwione z agencji ale czy np. mogę dopłacić i żeby dziecko mieszkało ze mną? ( wiem że w Czechach tak można)
Hej jesli masz możliwośc to na początek dziecko lepiej żeby zostało w Polsce bo warunki na mieszkaniach służbowych są delikatnie mówiąc bardzo różne...
Jak z pracą wyjdzie to na poczatek najlepiej wynająć z mężem chociaż pokoik.
No i tu dzeci wcześniej puszcza się do szkoły to też trzeba pozałatwiać a mało która agencja będzie chętna do pomocy .
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 10:42   #3349
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Farizah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Słuchajcie mam problem mąż wyjechał do Holandii w poniedziałek a do mnie dzwonili że chcą i mnie do pracy. I tutaj jest problem jako że mam dziecko 6 letnie a praca załatwiana jest przez agencje pracy w polsce jak to wygląda z dziećmi? Bo wiem że będe mieć zakwaterowanie załatwione z agencji ale czy np. mogę dopłacić i żeby dziecko mieszkało ze mną? ( wiem że w Czechach tak można)
Warunki mieszkaniowe to jedno, ale co ty zrobisz z dzieckiem na czas pracy? Zazwyczaj praca przez agencje pracy zaczyna się od wczesnych godzin porannych i trwa do późnego popołudnia, jak nie wieczora. Chyba, że będziesz pracować na pół etatu, jednak to nie zmienia pytania, co z dzieckiem? Samego w domu nie zostawisz.

Edytowane przez gregia
Czas edycji: 2015-03-25 o 12:44
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 10:56   #3350
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 243
GG do wannabe
Dot.: Holandia

6 latek w holandii podlega obowiazkowi szkolnemu.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 12:43   #3351
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
6 latek w holandii podlega obowiazkowi szkolnemu.
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, gdyż sama mam 6 latkę w szkole. Jednakże szkoła zaczyna się zazwyczaj ( u nas) o 8.30 i kończy 15, w środy i piątki jest do 12.15. Co ma teraz dziewczyna zrobić gdy praca będzie od 7 do 18 lub 19? Jedynie zostaje wziąć dziewczynę do opieki nad dzieckiem po szkole i przeznaczyć na to jakąś część wypłaty.

Edytowane przez gregia
Czas edycji: 2015-03-25 o 12:47
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 09:30   #3352
karolinajulia
Przyczajenie
 
Avatar karolinajulia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Holandia

Hej dziewczyny !! Za 2 tygodnie wyjeżdżam do Holandii, dokładnie do Leiden. I stąd moje pytanie. Czy orientujecie się do jakich sklepów warto zajrzeć w Holandii? Chodzi mi tutaj o typowo babskie sklepy w których znajdę kosmetyki, ubrania czy fajne rzeczy do domu. Action, Hema, Kruidvat juz mam na swojej liście, ale 3 to jednak za mało )) Liczę na waszą pomoc! Pozdrawiam !
__________________
KarolinaJulia
karolinajulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 10:18   #3353
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez karolinajulia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !! Za 2 tygodnie wyjeżdżam do Holandii, dokładnie do Leiden. I stąd moje pytanie. Czy orientujecie się do jakich sklepów warto zajrzeć w Holandii? Chodzi mi tutaj o typowo babskie sklepy w których znajdę kosmetyki, ubrania czy fajne rzeczy do domu. Action, Hema, Kruidvat juz mam na swojej liście, ale 3 to jednak za mało )) Liczę na waszą pomoc! Pozdrawiam !
Po drodze do każdego z tych sklepów masz mnóstwo innych,z boku pasażu masz dom towarowy V&D,do którego także możesz zajrzeć.Osobiście Hemy nie lubię a Kruidvat to taka lepsza wersja Rosmanna .
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 10:32   #3354
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Aneta??? Pokaż wiadomość
Po drodze do każdego z tych sklepów masz mnóstwo innych,z boku pasażu masz dom towarowy V&D,do którego także możesz zajrzeć.Osobiście Hemy nie lubię a Kruidvat to taka lepsza wersja Rosmanna .

Ja wole Rossa i w ogole niektóre kosmetyki przywoze z polski/ Niemiec
Ja lubię xenosa (rzeczy do domu), de tuinen (eko/ bardziej naturalne kosmetyki) i w zasadzie nic innego mi nie przychodzi do głowy; moze Lush? Ale to chyba w Rotterdamie albo hadze
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 17:12   #3355
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Ubraniowo to Primark w Hadze lub Zoetermeer
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 22:49   #3356
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Holandia

Cześć piszę tutaj bo wątek wycieczkowy do Amsterdamu już prawie umarł. Byłyście może w Amsterdamie i możecie mi polecić co warto zobaczyć? Jadę w przyszły weekend z chłopakiem piątek-niedziela 2 noce i nie całe 2 dni więc za dużo nie zdążymy zobaczyć dlatego chcę zrobić jakiś plan i skupić się na tym co naprawdę warto. Zastanawiam się też czy będzie mi potrzebny jakiś transport autobusy/rowery jeśli nasz hotel znajduje się w centrum? No i podobno zwiedzającym polecane są 3 karty ze wstępami do różnych muzeów, zniżkami itp. nie wiem którą wybrać i gdzie mogę ją zakupić. Jeżeli posiadacie jakiekolwiek informacje to będę bardzo wdzięczna a może znacie jakaś ciekawą stronę albo forum z takimi informacjami?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 08:56   #3357
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 994
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
Cześć piszę tutaj bo wątek wycieczkowy do Amsterdamu już prawie umarł. Byłyście może w Amsterdamie i możecie mi polecić co warto zobaczyć? Jadę w przyszły weekend z chłopakiem piątek-niedziela 2 noce i nie całe 2 dni więc za dużo nie zdążymy zobaczyć dlatego chcę zrobić jakiś plan i skupić się na tym co naprawdę warto. Zastanawiam się też czy będzie mi potrzebny jakiś transport autobusy/rowery jeśli nasz hotel znajduje się w centrum? No i podobno zwiedzającym polecane są 3 karty ze wstępami do różnych muzeów, zniżkami itp. nie wiem którą wybrać i gdzie mogę ją zakupić. Jeżeli posiadacie jakiekolwiek informacje to będę bardzo wdzięczna a może znacie jakaś ciekawą stronę albo forum z takimi informacjami?
Ja nic nie wiem o transporcie ani o tych kartach, byłam samochodem i po całym amsterdamie cały dzień poruszaliśmy się pieszo. Ze swojej strony mogę polecić muzeum madame tussauds, muzeum tortur, plac z czerwonymi latarniami, park z napisem 'Amsterdam' (niestety nie wiem jak się nazywa, ale jest za Rijk muzeum), no i przede wszystkim samo centrum- piękne, wąskie uliczki oraz kamienice nad kanałami nadające uroku temu miastu. Polecam też udać się w godzinach porannych na zwiedzanie, a na spacer w późniejszej porze, wieczorem, ponieważ tłok jaki tam zastaniesz skutecznie Cię zniechęci do chodzenia, już nie mówiąc o rowerzystach którzy nie patrzą
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 16:04   #3358
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Holandia

Skoro będziecie w centrum to raczej wszędzie dojdziecie na własnych nogach, muzea sa praktycznie co kawałek zależy jaka tematyka was intersuje.
Ja bym wam poleciła jeszcze wybrać się d o Zaanse Schans - to taki skansen Holandia w miniaturze położony nad kanałem, wiatraki pasące się owce i piękne widoki Około 10 km ok Amsteramu i można się tam dostać pociągiem
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 23:17   #3359
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Holandia

Dzięki dziewczyny, mam jeszcze pytanie odnośnie pociągów. Planuję z Eindhoven dostać się do Amsterdamu i z powrotem tak samo w przeciągu 2 dni. Jeden bilet w jedną stronę kosztuje 18,8 euro, czy przysługują mi jakieś zniżki jeżeli jestem studentką, albo opłaca się kupić jakiś pakiet, czy bilet dla 2 osób czy coś takiego?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 08:26   #3360
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Holandia

karta iamsterdam info tutaj :http://www.iamsterdam.com/de/i-am/i-amsterdam-city-card
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.