Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?". - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Pokaż wyniki sondy: Czy biżuteryjne hobby robi z Ciebie artyst(k)ę?
Tak, uważam że bez talentu nie da się robić pięknej biżuterii i ją sprzedawać. 33 26,83%
Tak, moja biżuteria jest piękniejsza od innych widzianych w internecie. 1 0,81%
Tak, moja biżuteria jest równie piękna, jak innych artystów. 8 6,50%
Nie wiem, ale chciałabym byś artystką. 47 38,21%
Nie i nie mam takich aspiracji. 17 13,82%
Nie, biżuteria to rzemieślnictwo, a nie sztuka. 6 4,88%
Nie, biżuterią zajmuję się już każdy i można to porównać do bycia konsultantką Oriflame, czy Avonu. 11 8,94%
Głosujący: 123. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-17, 09:30   #31
ABRA_ABRA
Zadomowienie
 
Avatar ABRA_ABRA
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Schaffhausen / Szwajcaria
Wiadomości: 999
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Candi Pokaż wiadomość
z przykrością muszę stwierdzić, że najwyraźniej tworzenie biżuterii postępuje tą samą drogą, co fotografia - zanim zalały nas aparaty cyfrowe, aspirujących do miana artystów fotografików było naprawdę niewielu, a teraz każdy ćwierćintelygęt z aparatem za kilka stów i po dwustronicowych kursie wykopanym w necie zaczyna się bawić w "fotografię artystyczną".
podobnie jeszcze kilka lat temu, przynajmniej w PL, biżuteria była domeną jubilerów i co bardziej utalentowanych studentów ASP - ludzi obdarzonych faktycznie talentem, a w najgorszym wypadku bardzo sprawnych rzemieślników z długoletnim doświadczeniem, a teraz każda głupia baba [nie mówię o żadnej z Was, zeby nie było] może kupić sobie półproduktów za 30 zł na allegro i mienić się artystą od momentu, gdy 2 na 3 podejścia uda jej sie zacisnąć kulke zaciskową czy sprzedać z 2 zł zyskiem jedne ze swoich "dzieł" komuś nie należącemu do najbliższej rodziny... no z czym do ludzi?...

i żeby nie było, że się wywyższam, sama się za artystkę nie uważam, choć nieskromnie mam nadzieję, że za jakiś czas na to miano będę zasługiwać.
Co za ciety jezyczek ..... ale trafione w 100%
Ja robie kolczyki z potrzeby robienia... to jest taka odskocznia od dziecka.
Nie jestem ARTYSTKA... i pewnie nia nie zostane...

A co chodzi o studentow ASP to niestety roznie z ich talentami bywa...
ABRA_ABRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:06   #32
Candi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 762
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

moi rodzice prowadzili kilkanaście lat temu duży sklep z biżuterią, ceramiką itp. w Warszawie. i faktycznie, sporo z dostepnego tam towaru pochodziło od ludzi z ASP, naprawdę utalentowanych.. mama zostawiała dla siebie ciekawą biżu i teraz jak przeglądam jej zbiory, to jestem pod ogromnym wrażeniem.. więc wiem co mówię
Candi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 12:39   #33
iguana_night
Zadomowienie
 
Avatar iguana_night
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 777
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Candi Pokaż wiadomość
w moim odczuciu wkładanie całego serca w wykonywane prace jest tylko jednym z wymogów, które nalezy spełnić, aby pretendowac do miana artysty. Weźmy np. takiego grafomana [definicja tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafomania ] - wg Twojej definicji jest on już artystą pełną gębą, kto wie - może nawet przez duże A Wkłada masę serca w swoją pracę, masę wysiłku, produkując jednocześnie "dzieła" mogące u odbiorców zamiast zachwytu wywołać co najwyżej rozstrój żołądka...
żeby być artysta trzeba mieć jeszcze odpowiednie umiejętności, warsztat, własny pomysł na formę przekazu i to, o co najtrudniej - trochę talentu, poczucia estetyki, zdolności budowania rzeczy harmonijnych...
niespełnienie któregokolwiek z kryteriów dyskwalifikuje osobę jako potencjalnego artystę. grafomana od uznanego pisarza odróżnia niespełnienie tylko jednego, dowolnego z kryteriów..
jedynym wyjątkiem od powyższej reguły sa osoby niesamowicie wprost utalentowane, potrafiące stworzyć coś naprawde fajnego mimo pewnych niewielkich braków warsztatowych...
a jeśli chodzi o śmiałe deklaracje, to proponuję się wstrzymać z dewaluacja pojęcia artysta, bo jak tak dalej pójdzie, to mandaryna będzie na półce z Chopinem...

Z tej definicji wynika, że grafoman nie robi tego z przyjemnością, więc nie ma takiej możliwości, żeby wkładał w to serce.

Pisałam: ' Moim zdaniem artystą jest ten, kto wkłada serce w to co robi.', więc jakim sposobem mogę nazwać takiego człowieka atystą przez duże A? Chyba nie dokładnie przeczytałaś moje posty..
__________________
'Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka,
chociażby ta dusza była kretyniczna.

iguana_night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 20:18   #34
Candi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 762
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez iguana_night Pokaż wiadomość
Z tej definicji wynika, że grafoman nie robi tego z przyjemnością, więc nie ma takiej możliwości, żeby wkładał w to serce.

Pisałam: ' Moim zdaniem artystą jest ten, kto wkłada serce w to co robi.', więc jakim sposobem mogę nazwać takiego człowieka atystą przez duże A? Chyba nie dokładnie przeczytałaś moje posty..
chyba niedokładnie [czytaj : wcale] nie zrozumiałaś definicji
Candi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 01:30   #35
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Siedzi Janko Muzykant nad Wisłą i tak sobie duma:
Mozart nie żyje - jaka szkoda, Beethoven nie żyje - wielka strata. Zadumał się, po chwili wzdycha: I ja się tak jakoś marnie czuję...
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 10:40   #36
Tsu
Wtajemniczenie
 
Avatar Tsu
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 763
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

To, że ktoś się czuje artystą, wcale nie oznacza że nim jest - i vice versa: Aramis uważa się za zwykłego rzemieślnika, a ja nie moge się napatrzeć na Jego bransoletki, które sa dla mnie dziełami Sztuki (przez duze "S"). Ale to jest moje subiektywne wrażenie i odczucie. Także Maghiz czy Izz Malczyk to dla mnie Artystki - ale czy One się za takie uważają?
Moim zdaniem, nie można ocenić, czy ktoś jest artystą czy nie. Jedni uznali tego &^%$&^$ który zagłodził psa za artystę, a niemal cały świat uznał inaczej. Jedni uważają, że Doda jest artystką, a ja nie moge jej ani słuchac, ani na nią patrzeć. Został w wątku przywołany Chopin - ale czy to nie jest tak, ze kultura, tradycja, narzuca nam traktowanie go jako artysty (nie mówię, ze nim nie jest) - po prostu mamy to już w sobie zakorzenione.
Zresztą jak ocenić czy coś jest "dziełem sztuki", jesli chodzi o biżuterię? Bardzo mi się spodobało to, co napisała Fua. Pokrywało się to po części z moimi odczuciami - bo za takie dzieła sztuki uznaję wiele prac Rosemary czy Riny. I mogę sobie wyobrazić ich biżuterię w gablotach , oświetlone delikatnymi halogenkami - niczym w galeriach Swarovskiego. Ale nie sądzę, żeby któraś z nich podniosła łapkę i powiedział: "tak, jestem Artystką".
Dla mnie robienie bizuterii to przede wszystkim zabawa - hobby, którego potrzebowałam, zeby wypełnić pewną pustkę w życiu. To miła odskocznia od nauki, chwila relaksu dla zmęczonego umysłu. To także delikatne łaskotanie mojej dumy - gdy moje rzeczy się podobają, gdy sa chętnie oglądane, przymierzane, kupowane, chwalone... Ale to nie jest sztuka. Dla mnie sztuką, którą może tworzyć większość ludzi jest chyba wyłącznie słowo pisane... Choć to tez nie jest tak do końca - ale to już inna bajka.
Nie mogę mieć pretensji też do tych, którzy uważaja się za artystów. Jeżeli Ruda Klara się za taką uważa - to jej prawo. Ja bym Jej tak nie nazwała, ale to moja opinia. Jeżeli Iguana uważa się za artystkę, to tez Jej prawo! Jeśli uważa, ze wkłada w każda swoją pracę dużo serca, poświeca jej wiele uwagi i w ten sposób przelewa ta cząstkę duszy, którą może nazwać artystyczną - to czemu nie może uważać się za artystkę? Jeżeli dla Niej to jest sztuka - bo uzewnętrznia to jej myśli i jest dla Niej piękne, to czemu od razu wytykać jej, to jak się czuje?
Jak napisała Candi: "a jeśli chodzi o śmiałe deklaracje, to proponuję się wstrzymać z dewaluacja pojęcia artysta, bo jak tak dalej pójdzie, to mandaryna będzie na półce z Chopinem..." - no i nie mogę się zgodzić. Subiektywizm - a - obiektywizm. Dla mnie Mandaryna nie jest artystką, ale znam ludzi, dla których utwory Chopina to tylko "kocia muzyka" - i wolą innych kompozytorów, których nazywają artystami. Picasso - ja mogę się godzinami wpatrywac w jego dzieła i uważam go za Artystę przez duże "A", moja mama się brzydzi i najchętniej by mnie za to wydziedziczyła Niestety, mamy takie społeczeństwo, nie inne, żyjemy w takich czasach, a nie innych - i niestety, także pojęcie "artysta" i "sztuka" zmieniło swój wydźwięk.
Ja sie czuję artystką słowa pisanego, Iguana uważa za artystkę w robienu biżuterii... I co? Idą za tym jakieś konsekwencje? Ktoś nam tego zabroni albo nas wyklnie...? Nie, bo to tylko Nasze, osobiste odczucia...

A odpowiadajac na pytanie w ankiecie: nie ma dla mnie prawidłowej odpowiedzi. Zadowoliłaby mnie taka: "Nie, ale cieszyłabym się, gdyby ktoś mnie samą uważał za artystkę, bo to by by była dla mnie wystarczajaca pochwała za pracę i serce, które wkładam w to, co robię."
Tsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 11:46   #37
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez maghia Pokaż wiadomość
Siedzi Janko Muzykant nad Wisłą i tak sobie duma:
Mozart nie żyje - jaka szkoda, Beethoven nie żyje - wielka strata. Zadumał się, po chwili wzdycha: I ja się tak jakoś marnie czuję...
taaaak, Maghia trafnie to ujęła
ja zaznaczyłam pierwsza opcję, chociaż zapomniałam o jednej rzeczy - o tym "tak" na początku. bo owszem, uważam że bez talentu nie da robić sie pięknej bizu. ale nie uważam się za artystkę i bardzo w ogóle przed tym słowem się całe życie bronię, bo je dawno ludzie zaszmacili tak, jak "kocham cie". bo wiele osób, które widzą, że rysuję, bredzą coś o artystce, bo jak robie jakies wypalanki na skórze, to też że artystka - często ludzie reaguja tak przy rozmowie w stylu "o, jakie ładne! skąd masz?" "sama zrobiłam". i to stwierdzenie, że zrobiłam sama jest często traktowane jak wielkie "ą, ę, ależ, mordą w talerz". no cóż.
wiele ludzi, gdyby wiedziało jak się daną rzecz robi, nie twierdziłoby, że twórca jest niewiadomo jak utalentowany, bo wszystkie dłubiące [i dłubiący] wiemy, że nie wszystko jest takie trudne, na jakie wygląda.
lwia część tego "artyzmu" to wprawa. kupa pracy [na początku często z przewagą kupy ] włożona w doskonalenie techniki, palców, oka i wyobraźni.
słusznie Candi zauważyła, że biżu upodabnia się do fotografii. i powiem szczerze, że tak jak mało rzeczy w życiu żałuję, tak pluje sobie w brodę, że kiedy 3-4 lata temu koleżanka mówiła mi, że robi biżuterię z koralików i wysyłała mi linka do Wylegarni, to zlałam sprawę i się tym bliżej nie zainteresowałam. wtedy maniakalnie rysowalam. no trudno. byłabym 3 lata wprawy do przodu, a widzę, ile dało mi pół roku. żałuję, ale cóż, pozostaje ćwiczyć.

nie wiem czemu się takim pietyzmem otacza to słowo "artysta". ja, może trochę uprzedzona, jak dowiedziałam się, że renowacja zabytków jest na wydziale Sztuk Pięknych, to klęłam na czym swiat stoi prawie tydzień. mam wielka awersję przed skupiskami ludzkimi, gdzie na metr kwadratowy przypada 5 osób mowiących o sobie :"aaaaartyyyyysta". bogowie, za co? czy oni sa ślepi czy naprawdę tylko tak próżni? bo ja nie kumam - zdać egzamin można z małego rozbiegu, bez szkoły plastycznej, z pewną dozą talentu i odrobiną warsztatu tylko. da się. a to przecież z nikogo jeszcze artysty nie robi...

no, z biżuterią robi się podobnie - panienki tworzace owiniętą krzywo kropelkę i sprzedające ją za 4 zł na allegro są artystkami wielkimi. uh.
przyznam się, że do tej pory nie obejrzałam galerii Izy Malczyk. postanowiłam sobie, że zrobię to dopiero, jak bedę wrappować tak dobrze, jak mi sie wymarzyło. wtedy obejrze. na razie wystarczy mi kopanie się w ambicje oglądamiem prac Maghii czy ostatnio Riny ale to jest też budujace - one mogą, ja też mogę. da się, nadal posiadając tylko 2 rece ale mimo wszystko nie uważam ani siebie, ani nawet tych dziewczyn za artystki. niektóre prace są czasem fenomenalne, nieważne kto je robi [no, powiedzmy], nawet jeśli są proste. wiele jest po prostu bardzo ładnych i troche niewymuszenie oryginalnych. i dookoła tego oceaaaaan zwykłych, mało interesujacych tworów, do których oczywiście zaliczają się też moje, zwłaszcza te starsze.
albo np rozwala mnie zdolość doprowadzona do mistrzostwa przez Lawendę - polowania na piękne, niespotykane korale. i nieważne, że kolczyk to koral+swarek. koral jest cudny, jedyny i uroczy, swarek swietnie dobrany a calość starannie zrobiona. i to jest sliczne. dlatego dla mnie tu pytanie o artyzm troche traci sens - bo co rozumiemy przez artyzm?

swoją drogą - wieeeele, zwłaszcza początkujących biżuteryjek, ma przerost ambicji i ego godny próżnego macho-samca śmiać mi się często chce, jak czytam ich wypowiedzi. i myślę, że w tym problem - bo pewnie większość z nas miala etap zachłyśnięcia się tym, że robi biżu [ja tez miałam ], ale szybko z tego wychodziła, widząc i wiedząc, że do doskonałości wykonania [samego wykonania!] daleeeeka droga. jak do kogoś to nie dociera.. hmmm. cóż.
jak to powiedział pewien uroczy kosmita w pewnym filmie: shit happens
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 12:36   #38
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

prawie nikt się artystą nie czuję, a ile osób tytułuje swoje blogi/kolczyki/aukcje na allegro "biżuteria artystyczna" czy "kolczyki od artystki", hmm?
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 12:56   #39
Tońka
Zakorzenienie
 
Avatar Tońka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 702
GG do Tońka
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Ja tak mam w nazwie strony. Czemu? Bo raz - lepiej brzmi niż hand-made. A dwa - ludzie poprzez m.in. Allegro czy jakieśtam blogi, są przyzwyczajeni do takiego nazewnictwa i szukają pod taką frazą w wyszukiwarkach.
Tońka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 12:56   #40
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez lawenda99 Pokaż wiadomość
prawie nikt się artystą nie czuję, a ile osób tytułuje swoje blogi/kolczyki/aukcje na allegro "biżuteria artystyczna" czy "kolczyki od artystki", hmm?
"chłyyyyyt matetintooowy"
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 12:58   #41
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

no ale jak artystyczna to od artystki hłe hłe

Pakamera też jest artystyczna i wystawiają w niej artyści
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 12:58   #42
iguana_night
Zadomowienie
 
Avatar iguana_night
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 777
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Candi Pokaż wiadomość
chyba niedokładnie [czytaj : wcale] nie zrozumiałaś definicji
'Grafomania jest bardziej zauważalna u autorów, którzy łączą przymus pisania z dążeniem do upowszechniania swoich utworów.'

--

Swoją drogą to nie rozumiem, czemu z takim namaszczeniem traktujecie słowo 'artysta'. Wiadomo szacunek szacunkiem, ale nie róbmy też z tego jakiegoś bóstwa, czy coś w tym stylu.. Dla mnie to określenie dotyczy osób, które 'tworzą swoje dzieła w oparciu o własną koncepcję'.

Przywołany już przykład Dody, która jest przecież artystką, oczywiście w mniejszym stopniu, ale zawsze. Większości nie podoba się jej muzyka, ale są też tacy, którzy jej utwory znają na pamięć. I myślę, że ona zasługuje na miano artystki przez małe 'a'. Artystami przez wielkie 'A' są ci, którzy już nie żyją, a ich dzieła zachwycają do tej pory. Dla mnie wyznacznikiem nazywania osoby Artystą lub artystą jest ponadczasowość jego dzieł.
__________________
'Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka,
chociażby ta dusza była kretyniczna.

iguana_night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 13:03   #43
Amambada
Wtajemniczenie
 
Avatar Amambada
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 342
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Na płaszczyźnie hand made wszelkich rodzajow artystką nawet w najmniejszym stopniu sie nie czuje- bo nie mam takiego prawa nawet natomiast wokal i muzyka to juz dziedzina, w ktorej ludzie na warsztatach,lekcjach,konc ertach i spotkaniach powtarzają: jestescie artystami bla, bla, bla... Moze i faktycznie bo nie kazdy ma dar do tego, zeby cierpliwie cwiczyc, pisac teksty czy muzyke, grac, spiewac, tanczyc itd. Wiec muzyka to juz dziedzina gdzie mam poczucie, ze artystką w malutkim promilu w prawdzie, ale jestem. Ale wracając do tematu ankiety to zaznaczyłam Nie wiem, ale chciałabym...
Nawet jak skoncze liceum plastyczne to artystką sie nie stane :p czekają mnie lata pracy jak przy wokalu, a i tak pewnie na tym sie skonczy, bo nie dąże do tego aby mnie nazywano "artystką"... Dziwne słowo swoją drogą...
Amambada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 13:04   #44
Tsu
Wtajemniczenie
 
Avatar Tsu
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 763
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez lawenda99 Pokaż wiadomość
prawie nikt się artystą nie czuję, a ile osób tytułuje swoje blogi/kolczyki/aukcje na allegro "biżuteria artystyczna" czy "kolczyki od artystki", hmm?
Ale jest różnica miedzy "biżuterią artystyczną", a "biżuterią od artystki/artysty". Przynajmniej dla mnie... Nie czuję sie artystką, ale moja biżuteria jest w pewnym sensie artystyczna - tzn: http://portalwiedzy.onet.pl/polszczy...l&ch=1&x=0&y=0 - tu jest definicja i mi pasuje drugi człon tej definicji. Moje prace są estetyczne, jestem wrażliwa na coś, co mieści się w moim kanonie piękna, a jeszcze nie zrobiłam czegoś, co by mi się nie spodobało. Nawet te kulawe pierwsze klipsy, nadal z dumą noszę na uchu. Czy moje prace wyróżniaja sie artyzmem, czy harmonią? Niestety - nie mnie to oceniać.
Tsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 13:17   #45
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez iguana_night Pokaż wiadomość
'Grafomania jest bardziej zauważalna u autorów, którzy łączą przymus pisania z dążeniem do upowszechniania swoich utworów.'

--

Swoją drogą to nie rozumiem, czemu z takim namaszczeniem traktujecie słowo 'artysta'. Wiadomo szacunek szacunkiem, ale nie róbmy też z tego jakiegoś bóstwa, czy coś w tym stylu.. Dla mnie to określenie dotyczy osób, które 'tworzą swoje dzieła w oparciu o własną koncepcję'.

Przywołany już przykład Dody, która jest przecież artystką, oczywiście w mniejszym stopniu, ale zawsze. Większości nie podoba się jej muzyka, ale są też tacy, którzy jej utwory znają na pamięć. I myślę, że ona zasługuje na miano artystki przez małe 'a'. Artystami przez wielkie 'A' są ci, którzy już nie żyją, a ich dzieła zachwycają do tej pory. Dla mnie wyznacznikiem nazywania osoby Artystą lub artystą jest ponadczasowość jego dzieł.
Iguana, Ty naprawde albo czytasz po łebkach nasze wypowiedzi, albo nie czytach ich wcale :/
ja napisałam, ze z tym aaartystą to tak średnio i różnie, aty walisz tekstem, ze traktujemy z namaszczeniem słowo. czytanie bezwzrokowe?

co do dody - one nie pisze wlasnej muzyki, nie wiem czy zauwazylas. i nie wszystkie teksty. wiec tez tak srednio.
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 13:24   #46
iguana_night
Zadomowienie
 
Avatar iguana_night
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 777
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Darkling Pokaż wiadomość
ja napisałam, ze z tym aaartystą to tak średnio i różnie, aty walisz tekstem, ze traktujemy z namaszczeniem słowo. czytanie bezwzrokowe?
Dark moja wypowiedź nie była kierowana do Ciebie Wszystkie - to było uogólnienie większości.

Dodą się nie interesuję więc nie zauważyłam. Poprostu podałam ją jako przykład, może nie dokońca trafiony. Ale coś tam ona chyba pisze, nie?
__________________
'Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka,
chociażby ta dusza była kretyniczna.

iguana_night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 13:42   #47
lawenda99
Zakorzenienie
 
Avatar lawenda99
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: hanging garden
Wiadomości: 3 770
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

http://pl.wikiquote.org/wiki/Doda
__________________
Life's a riot a lover a friend,
Pity the day that it has to end
Friday come speed me home again,
I've nothing but you on my mind


http://www.youtube.com/watch?v=ui2mKtzsY0o

lawenda99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 14:06   #48
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Igauana - i mi własnie o to chodzi- uogólnianie jest złe, bo wprowadza nieporozumienia. resztę moich opini na tematu osób, które generalizują pozostawię sobie
do co Dody - podałaś przykład. zły przyklad. więc może warto nastepnym razem pomyślec nim da sie przykład. w tym co pisałam nie chodziło mi o dode sama w sobie, bo mi doda wisi, tylko o to, ze zanim się napisze, warto pomyśleć. czasem nawet 3 razy...

Law - looool
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 16:06   #49
iguana_night
Zadomowienie
 
Avatar iguana_night
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 777
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Darkling Pokaż wiadomość
do co Dody - podałaś przykład. zły przyklad. więc może warto nastepnym razem pomyślec nim da sie przykład. w tym co pisałam nie chodziło mi o dode sama w sobie, bo mi doda wisi, tylko o to, ze zanim się napisze, warto pomyśleć. czasem nawet 3 razy...

Poszukałam w necie, żeby się upewnić i wychodzi na to, że teksty do swoich piosenek pisze sama (tak twierdzi w wielu wywiadach czyli pewnie tak jest naprawdę), więc w pewnym stopniu jest artystką nie za wykreowanie swojej postaci, ale ze względu na chociażby napisanie tych tekstów. Chociaż jako wokalistkę też możnaby ją nazwać artystką.. Ale widzę, że za wszelką cenę chcesz mi udowodnić, że nie myślę..
__________________
'Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka,
chociażby ta dusza była kretyniczna.

iguana_night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 16:30   #50
Fua
Raczkowanie
 
Avatar Fua
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 445
GG do Fua
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Wy to naprawdę nie macie o co jęzorów strzępić Za robotę się wziąć !





p.s. http://www.sothebys.com/video/privat...363/heart.html to dopiero kawał sztuki!
__________________

Designers are meant to be loved, NOT to be understood
Just because no one understans you, doesn't mean you're an artist.
Fua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 16:33   #51
Fua
Raczkowanie
 
Avatar Fua
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 445
GG do Fua
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Darkling Pokaż wiadomość
Igauana - i mi własnie o to chodzi- uogólnianie jest złe, bo wprowadza nieporozumienia. resztę moich opini na tematu osób, które generalizują pozostawię sobie
do co Dody - podałaś przykład. zły przyklad. więc może warto nastepnym razem pomyślec nim da sie przykład. w tym co pisałam nie chodziło mi o dode sama w sobie, bo mi doda wisi, tylko o to, ze zanim się napisze, warto pomyśleć. czasem nawet 3 razy...

Law - looool
Taki post także wymaga zastanowienia
__________________

Designers are meant to be loved, NOT to be understood
Just because no one understans you, doesn't mean you're an artist.
Fua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 16:33   #52
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez iguana_night Pokaż wiadomość
Poszukałam w necie, żeby się upewnić i wychodzi na to, że teksty do swoich piosenek pisze sama (tak twierdzi w wielu wywiadach czyli pewnie tak jest naprawdę), więc w pewnym stopniu jest artystką nie za wykreowanie swojej postaci, ale ze względu na chociażby napisanie tych tekstów. Chociaż jako wokalistkę też możnaby ją nazwać artystką.. Ale widzę, że za wszelką cenę chcesz mi udowodnić, że nie myślę..
to co ja chcialabym ewentualnieudowodnic to cos innego, ale mniejsza, na tym poziomie sie nie bede z taba przerzucac postami, bo nie ma sensu - ja wiem swoje i nie czuje potrzeby udowadniania czegokolwiek komukolwiek.
do Dody sie nadal będe przychrzaniać - nawet ja słyszałam [a nie oglądam telewizji i na necie tez takich rzeczy nie śledze, wiec bylo to naprawe powtarzane, skoro gdzies usyszlam jednak], ze Doda, odchodzac od swojej kapeli zabrala czesc tekstow [dobra. po ich poziomie moge przyznac racje, ze pisze je sama...] i MUZYKI, do powstania ktorej nie przylozyla ręki, bo to wyzsza szkola jazdy. wiec nada przykład jest zły, bo to po części plagiat.

w temacie dody wypowiadać sie więcej nie będe, bo nie ma po co. w temacie tego co mówisz juz mi sie nie chce, bo zauwazyłam już jakis czasm temu, że jak ktoś lubi, to prosze bardzo, mnie rozmowa z Toba jakoś... nie bawi. tyle. wolałabym żebyś sie odniosła do merytorycznej wartości tego co napisałam a'propos tematu, a napisałam sporo, zamiast moją wypowiedź uogólniać i czepiać się mnie. chyba że lubisz i potrzebujesz.

edit: Fua ma rację szkoda klepania w klawiaturę
Fua, na usprawiedliwienie dodam, że ja dzisiaj robotę odwaliłam - skończyłam pierścionek wrappowy to moge sie kłócić
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 16:44   #53
Tsu
Wtajemniczenie
 
Avatar Tsu
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 763
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Ale błagam, dosyc już o Dodzie, może lepiej wrócić do biżuterii
Tsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 16:44   #54
Fua
Raczkowanie
 
Avatar Fua
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 445
GG do Fua
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Darkling Pokaż wiadomość

edit: Fua ma rację szkoda klepania w klawiaturę
Fua, na usprawiedliwienie dodam, że ja dzisiaj robotę odwaliłam - skończyłam pierścionek wrappowy to moge sie kłócić
Kłocic się możesz ale na priv.
Inna sprawa, ze na palcach jednej ręki policzę na wizażu dziewczyny które w swojej konsekwencji i chęci rozwoju może liczyć na miano "artystki".
Obyście nie podzieliły losu znanych malarzy którzy zarabiają kasę na swoich płótnach leżąc w grobie...trochę dystansu
__________________

Designers are meant to be loved, NOT to be understood
Just because no one understans you, doesn't mean you're an artist.
Fua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 16:54   #55
iguana_night
Zadomowienie
 
Avatar iguana_night
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 777
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Tsu Pokaż wiadomość
Ale błagam, dosyc już o Dodzie, może lepiej wrócić do biżuterii
Racja Doda z biżuterią ma mało wspólnego

Ale ja nadal pozostaję przy swoim zdaniu mimo, że tak jak sądziłam znaczna większość się ze mną nie zgodzi.
__________________
'Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka,
chociażby ta dusza była kretyniczna.

iguana_night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 17:11   #56
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

dziewczyny wydaje mi się,że ta dyskusja do niczego nie prowadzi.Każdy najwyraźniej ma swoje zdanie na temat określania siebie mianem artysty i trzeba to uszanować, a nie forsować na siłę swoje zdanie.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 17:15   #57
Tsu
Wtajemniczenie
 
Avatar Tsu
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 763
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Iguano, a moją wypowiedź czytałaś? I co z tego, zę sie większosc z Tobą nie zgodzi? Tutaj sie zgodzę z Joasią - po co próbowac forsować swoją opinię, jeżeli wiadome jest, ze nikt swojego zdania ot tak nie zmieni? Uszanować, pokręcić głową i przejsć do nastepnego watku
Tsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 17:36   #58
Rosemary
Zakorzenienie
 
Avatar Rosemary
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 006
GG do Rosemary
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Dokładnie, temat ten jest raczej "poglądowy" - żeby sobie zobaczyć, co myślą inni. W ogóle nie widzę sensu w nawracaniu na "jedyną słuszna drogę" bo takiej po prostu nie ma.
__________________
Ucho też człowiek!
Rosemary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 18:02   #59
Darkling
Wtajemniczenie
 
Avatar Darkling
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk/Toruń/Vienna
Wiadomości: 2 323
GG do Darkling
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Fua Pokaż wiadomość
Kłocic się możesz ale na priv.
Inna sprawa, ze na palcach jednej ręki policzę na wizażu dziewczyny które w swojej konsekwencji i chęci rozwoju może liczyć na miano "artystki".
Obyście nie podzieliły losu znanych malarzy którzy zarabiają kasę na swoich płótnach leżąc w grobie...trochę dystansu
Fua, to był joke

Cytat:
Napisane przez joanna_k Pokaż wiadomość
dziewczyny wydaje mi się,że ta dyskusja do niczego nie prowadzi.Każdy najwyraźniej ma swoje zdanie na temat określania siebie mianem artysty i trzeba to uszanować, a nie forsować na siłę swoje zdanie.
dlatego też jakpowiedziałam - sensu dalszej dyskusji nie widzę.
__________________
Uważaj czego sobie życzysz, bo przy odrobinie pecha może się spełnić...
Moja biżu

FORZA FERRARI!
Darkling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 18:23   #60
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Anonimowa ankieta, "Czy biżuteria robi z Ciebie artystę?".

Cytat:
Napisane przez Fua Pokaż wiadomość
Kłocic się możesz ale na priv.
nie poznaje kolezanki, administracja sie zmienila?

Mam pytanko do osob, ktore bylyby sklonne (mimo anonimowosci sondy) przyznac sie do wybrania odpowiedzi : Nie wiem, ale chciałabym byś artystką (az 30 osob )
Mianowicie - dlaczego chcialybyscie byc artystkami? czy samo nazewnictwo sprawia satysfakcje? przyznam, ze ciezko mi to zrozumiec, wiec tak w skrocie: po kiego grzyba wam miano artystki?
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.