studia :( dylemat-pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-17, 21:47   #1
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453

studia :( dylemat-pomóżcie


no tak to już w maju-maturka..a potem egzaminy na studia. moje typy to: politologia, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo i prawo. będę zdawała na wszystkie (tylko w warszawie-UW i UKSW bo nie chcę wyjezdac, zostawiać rodziny , przyjaciół)a już po mgr chcę iśc na podyplomowe public relation.
może są tu osóbki mające podane przez mnie kierunki za sobą. bardzo chciałabym poznac Waszą opinię na ich temat, odczucia itp. martwi mnie równiez to, ze po prawie trzeba uzyskac aplikację a to podobno zamknięty krąg i straaasznie trudno się dostać. pomózcie, bo mam mętlik w głowie a w końcu to decyzja na całe życie pzdr
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 07:33   #2
Calimero
Raczkowanie
 
Avatar Calimero
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
GG do Calimero
Re: studia :( dylemat-pomóżcie

3 lata temu mialam podobny dylemat: stosunki, prawo czy dziennikarstwo. Prawo szybko odpadlo bo moja kolezanka, ktora wlasnie je konczyla utwierdzila mnie w przekonaniu ze bez znajomosci bedzie bardzo ciezko i miala chyba racje bo jej koledzy i kolezani ze studiow z rodziny prawnikow, adwokatow itp juz w trakcie studiow pracowali w kancelariach a z pozostalymi kiepsko bylo i jest nadal, bo nie moga znalesc pracy w zawodzie. Dziennikarstwo jakos samo odpadlo bo pojawilo sie duze zainteresowanie stosunkami i tak juz zostalo. Osobiscie jestem bardzo zadowolona ze tak wybralam. Kierunek jest ciekawy i mysle ze "na czasie" pozdrawiam
__________________
Calimero
Calimero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 10:11   #3
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Re: studia :( dylemat-pomóżcie

Co prawda nie studiuję żadnego z wymienionych przez Ciebie kierunków, ale gdybym miała zdecydować to, jeśli nie ma gdzie się zaczepić po prawie, to raczej nie wybrałąbym tego kierunku. Moja znajoma skończyła prawo, nie ma prawników ani wśród rodziny, ani wśród znajomych i teraz jest na stażu w urzędzie, bo na aplikację jej nie stać. Pozostaje tylko aplikacja sędziowska, bo jest państwowa i bezpłatana, ale tam też nie jest łatwo się dostać. Nie wybrałabym też politologii ani stosunków międzynarodowych, gdyż są to kierunki mało konkretne i nasycone wiedzą historyczną (przynajmniej tak twierdzą moi znajomi, którzy to studiują). Zostaje dziennikarstwo, które daje solidne podstawy do tego, żeby zacząć coś robić od razu po studiach. Ale tu wszystko zależy od specjalizacji, na którą się zdecydujesz.
A jeśli chodzi o podyplomowe public relation, to możesz to robić po każdym kierunku.
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 10:31   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: studia :( dylemat-pomóżcie

po pierwsze najpierw zdaj mature a potem zdaj egzamin na któreś z wybranych przez ciebie studia.
problem rozwiąże sie sam.
jeżeli dostaniesz sie na wszytskie kierunki to bedziesz musiała podjac decyzje ,teraz mozna jedynie gdybac.
w ciagu studiów jeszcze 10 razy zmienisz zdanie co do podyplomówki ,czy to decyzja na całe zycie ? zapewniam cię ,
że nie na szczęscie
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 11:06   #5
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: studia :( dylemat-pomóżcie

paula78 napisał(a):
> po pierwsze najpierw zdaj mature a potem zdaj egzamin na któreś z wybranych przez ciebie studia.
> problem rozwiąże sie sam.
> jeżeli dostaniesz sie na wszytskie kierunki to bedziesz musiała podjac decyzje ,teraz mozna jedynie gdybac.
> w ciagu studiów jeszcze 10 razy zmienisz zdanie co do podyplomówki ,czy to decyzja na całe zycie ? zapewniam cię ,
> że nie na szczęscie

Całkowicie zgadzam się z Paulą! Ma ona zupełną rację! Mówię to nie tylko z własnego doświadczenia. Człowiek się zmienia, zmienia się jego otoczenie, zaczyna dojrzewać i na niektóre sprawy patrzy inaczej. Teraz jednak powinnaś skupić się na maturze a przede wszystkim na egzaminach na studia - bo zapewniam Cię, że dostać się na wymarzone studia nie jest łatwo tym bardziej że wybrałaś najbardziej oblegane kierunki. Kiedy już będziesz studentką, wtedy zacznij myśleć o podyplomówce
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.