Jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-15, 15:42   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

Jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii?


Moja siostra jest w Anglii i obiecała mi sprezentować jakiś zapach, tylko właśnie - jaki? Jam kompletny laik w tej dziedzinie, ale może mi coś pomożecie. Może są jakieś marki, jakieś zapachy, które szczególnie opłaca się stamtąd przywieźć? Przynajmniej krąg poszukiwań by mi się zawęził...

Zapytacie pewnie co lubię - hmmm, z górnopółkowców ciężko mi wymieniać, więc wymienię ze średniopółkowców - może to coś pomoże. Moi ulubieńcy to, niestety, wycofany już Yves Rocher Nature Millenaire i zielonoherbaciane świeżaki - Yves Rocher Fleur de The i Coty Green Tea, ale lubię też Oriflame Nomadic, Yves Rocher Ode au Reve, Oriflame Fire. Niezłe są też Oriflame Divine (kupione w ciemno po Waszych opiniach na forum i KWC), i Oriflame Northern Lights, choć tak do końca do obu nie jestem przekonana. Ale używam. Kiedyś namiętnie używałam Yves Rocher Ode a la Vie, i Pur Desir de Lilas (bez). Jedyny górnopółkowiec jaki miałam to Kenzo L'eau par Kenzo - pod koniec używania jednak mi się znudził, ale teraz znów się nad nim zastanawiać zaczynam... Kurka, mieszanka wybuchowa z tego wyszła

Także szukam albo czegoś cieplejszego, lekko orientalnego, ale nie duszącego i nie kadzidlanego zbytnio albo jakiegoś świeżaka, byle nie za mdłego. Pomożecie coś? Podpowiecie co poniuchać w perfumeriach?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 15:51   #2
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

A może In love again YSL są trzy wersje jaśminowa, owocowa i taka własnie swieża lekko grejfrutowa.
Nina Ricci les belles migdalowe idealne na zime i jesien słodkie ale nie za słodkie, ciężko kupic
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 16:09   #3
Levander
Raczkowanie
 
Avatar Levander
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szukajcie a znajdziecie ;)
Wiadomości: 71
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

hej ! A może coś z The Body Shop ? W KWC jest sporo recenzji zapachów tej marki Ja np polecam White Musk( ale on jest mocniejszy ) , widzę, że lubisz naturalne zapachy a w tej katergorii w TBS jest w czym wybierać Moonflower moglby Ci się spodobać Życzę trafnego wyboru
__________________
" Panie, pomóż mi być człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies ... "
J.L.W.


Levander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 16:19   #4
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Prawdopodobnie niedostepne w Polsce (ale moge sie mylic) sa perfumy Anny Sui, ja mojej mamie przywiozlam z Anglii Secret Wish by Anna Sui - z ciepla nuta waniliowa, jest tam czarna porzeczka i amber. Bardzo mi sie podobaja, choc niestety sa ulotne.
Z cieplejszych, waniliowych i słodkich polecalabym Addict Diora albo Euphorie CK. NA swiezakach sie nie znam , na jesien i zime fajne sa wlasnie te cieple orientalne.
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 17:14   #5
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez neonka28
Nina Ricci les belles migdalowe idealne na zime i jesien słodkie ale nie za słodkie, ciężko kupic
Neonka, tak przy okazji spytam, które to są te migdałowe (jaki kolorek)?
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 17:16   #6
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez Nakretka
Neonka, tak przy okazji spytam, które to są te migdałowe (jaki kolorek)?
Wyręczę Neonkę ;-) - migdałowe sa niebieskie z zielonym korkiem (nie mylić z granatowymi Belle de Minuit)
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 17:21   #7
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970
Wyręczę Neonkę ;-) - migdałowe sa niebieskie z zielonym korkiem (nie mylić z granatowymi Belle de Minuit)
O, dziękuję
Czyli jak jest taki opis Les Belles - "Bleu Eau de Toilette Vapo, 50 ml " - to pewnie będą te
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-15, 18:12   #8
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez Levander
hej ! A może coś z The Body Shop ? W KWC jest sporo recenzji zapachów tej marki Ja np polecam White Musk( ale on jest mocniejszy ) , widzę, że lubisz naturalne zapachy a w tej katergorii w TBS jest w czym wybierać Moonflower moglby Ci się spodobać Życzę trafnego wyboru
Z The Body Shop mam chrapkę na Pink Pepper - i sam opis kuszący i oceny na KWC bardzo dobre http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=6599
Cytat:
Napisane przez biedronka26
Prawdopodobnie niedostepne w Polsce (ale moge sie mylic) sa perfumy Anny Sui, ja mojej mamie przywiozlam z Anglii Secret Wish by Anna Sui - z ciepla nuta waniliowa, jest tam czarna porzeczka i amber. Bardzo mi sie podobaja, choc niestety sa ulotne.
Z cieplejszych, waniliowych i słodkich polecalabym Addict Diora albo Euphorie CK. NA swiezakach sie nie znam , na jesien i zime fajne sa wlasnie te cieple orientalne.
Waniliowych zapachów to ja chyba nie polubię, aczkolwiek mogę się mylić. Ale co fakt to fakt - na zbliżające się chłodne dni lepsze są ciepłe zapachy i w ich stronę się skłaniam, ale jak wynajdę coś innego, niekoniecznie ciepłego, to może też się skuszę.

Na razie wygrzebałam próbkę In Black J. del Pozo i się w nią wwąchuje od paru godzin. Są niezłe, ale trochę za bardzo przypominają mi Extraordinary z Avonu, które w sumie za mną chodzą odkąd wyszły, ale obawiam się trochę ich słodyczy i jeszcze się nie skusiłam. Podobne obawy mam co do In Black... A może znacie coś w tym guście, ale ciut mniej słodkiego?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 19:05   #9
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez MagJa
Na razie wygrzebałam próbkę In Black J. del Pozo i się w nią wwąchuje od paru godzin. Są niezłe, ale trochę za bardzo przypominają mi Extraordinary z Avonu, które w sumie za mną chodzą odkąd wyszły, ale obawiam się trochę ich słodyczy i jeszcze się nie skusiłam. Podobne obawy mam co do In Black... A może znacie coś w tym guście, ale ciut mniej słodkiego?
Black - firmy Kenneth Cole.
Eclat d`Arpege - firmy Lanvin

To świeżaki i nie sa słodkie.
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 20:12   #10
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Black - firmy Kenneth Cole.
Eclat d`Arpege - firmy Lanvin

To świeżaki i nie sa słodkie.
Pierwszy sama wywęszyłam w KWC, drugiego nie znam, ale w sumie oba zapowiadają się ciekawie - tylko czy da się je u nas niuchnać?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 08:56   #11
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Eclat powinno się dać wyniuchać - ale wiesz co, prawdopodobnie taniej sie go kupi np. w perfumeria.pl niż w Anglii...
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-16, 09:05   #12
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez Nakretka
Eclat powinno się dać wyniuchać - ale wiesz co, prawdopodobnie taniej sie go kupi np. w perfumeria.pl niż w Anglii...
Skoro tak, to faktycznie nie ma sensu... Dlatego pytałam, co się opłaca z Anglii przywieźć...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 12:48   #13
Margarita
Rozeznanie
 
Avatar Margarita
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 879
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez MagJa
Skoro tak, to faktycznie nie ma sensu... Dlatego pytałam, co się opłaca z Anglii przywieźć...
Zapachy łatwo dostępne w Polsce raczej będą w Anglii droższe niż u nas w Sephorach itp. Z kolei kupno jakiegoś niszowca to spore ryzyko, bo to zapachy z założenia kontrowersyjne i trafić w gust byłoby trudno.
Polecałabym Ci Body Shop. Co prawda zapachów też nie będziesz miała możliwości przetestować, ale BS tworzy zapachy raczej przyjazne, ze zdecydowaną wiodącą nutą, więc łatwy wybór.
Albo zamiast zawsze niepewnego nieznanego zapachu poproś o jakiś fajny zestaw z BS z masełkiem do ciała, płynem do kąpieli, bądź innymi ulubionymi kosmetykami
Margarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 16:59   #14
biedronka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 144
GG do biedronka26
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez Margarita
Zapachy łatwo dostępne w Polsce raczej będą w Anglii droższe niż u nas w Sephorach itp. Z kolei kupno jakiegoś niszowca to spore ryzyko, bo to zapachy z założenia kontrowersyjne i trafić w gust byłoby trudno.
Polecałabym Ci Body Shop. Co prawda zapachów też nie będziesz miała możliwości przetestować, ale BS tworzy zapachy raczej przyjazne, ze zdecydowaną wiodącą nutą, więc łatwy wybór.
Albo zamiast zawsze niepewnego nieznanego zapachu poproś o jakiś fajny zestaw z BS z masełkiem do ciała, płynem do kąpieli, bądź innymi ulubionymi kosmetykami

Z tymi kosmetykami The Body shop - absolutnie sie zgodze, sa super, zwlaszcza jesli chodzi o wrazenia zapachowe, natomiast nie zgodze sie ze zapachy w Anglii sa drozsze niz u nas, moim zdaniem odwrotnie. Podam przyklad - w Bydgoszczy w Sephorze Angel Innocent EDP 25 ml kosztuje ponad 160 zlotych a w Anglii zaplacilam 25 funtow czyli to jest okolo 140 zlotych, moze roznice nie sa kolosalne ale na plus dla Anglii. Poza tym w Anglii sa czesciej promocje na zapachy i wtedy juz w ogole sie oplaca tam kupic. Pozdrawiam
biedronka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 21:49   #15
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez biedronka26
Z tymi kosmetykami The Body shop - absolutnie sie zgodze, sa super, zwlaszcza jesli chodzi o wrazenia zapachowe, natomiast nie zgodze sie ze zapachy w Anglii sa drozsze niz u nas, moim zdaniem odwrotnie. Podam przyklad - w Bydgoszczy w Sephorze Angel Innocent EDP 25 ml kosztuje ponad 160 zlotych a w Anglii zaplacilam 25 funtow czyli to jest okolo 140 zlotych, moze roznice nie sa kolosalne ale na plus dla Anglii. Poza tym w Anglii sa czesciej promocje na zapachy i wtedy juz w ogole sie oplaca tam kupic. Pozdrawiam
No właśnie, z tego, co siostra mówiła perfumy są tańsze niż u nas i często są naprawdę okazyjne promocje. A tak w ogóle teraz zaczynam myśleć nad jednym zapachem z TBS (chyba ten Pink Pepper) plus drugim jakimś takim, który wyniucham u nas. Rozbestwiłam się
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 02:10   #16
Levander
Raczkowanie
 
Avatar Levander
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szukajcie a znajdziecie ;)
Wiadomości: 71
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Zapachy tańsze w Pl niż W Uk ? Nigdy w życiu W każdym bądz razie ja nie widziałam np w Pl zestawu Max mary 50 ml + balsam do ciała za ok 100 zł, również nie zauwazylam zapachow Niny za jakies 60 zł 50 ml ... hmmm ...
__________________
" Panie, pomóż mi być człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies ... "
J.L.W.


Levander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 08:20   #17
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

MagJa, skoro lubisz świeżaki, to polecam Mandragore Anick Goutal. To taka cytrusowo-bagienna świeżość. Ja mam wrażenie, że ona aż musuje na skórze. Naprawdę to zapach z pazurem
Jeśli lubisz owocówki to może Petit Cherie - lekki i uroczy zapach gruszki, tak soczystej, że można wybrazić sobie sok płynący po palcach

Nie wiem, czy będzie tam tak łatwo je dostać, ale zawsze siostra może się rozejrzeć W Polsce są dostępne tylko w perfumeriach sieci Quality w Warszawie. Na Allegro perfumy Goutal bywają bardzo rzadko więc nawet jeśli Tobie się nie spodobają, to bez najmniejszego problemu się ich pozbędziesz

Poza tym ja bym skupiła się na markach niedostępnych lub rzadko dostępnych w Polsce np. Goutal, Micallef, Etro, Penhaligons, Creed, Caron, Lutens itd., itp.
Ja bym w każdym razie tak zrobiła

Drugą ewntualnością jest kupno, upatrzonego uprzednio, a niekoniecznie wyjątkowego rarytasu, na wyprzedaży - a niekiedy bywają duuuże różnice
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 10:39   #18
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Napisane przez MagJa
Także szukam albo czegoś cieplejszego, lekko orientalnego, ale nie duszącego i nie kadzidlanego zbytnio albo jakiegoś świeżaka, byle nie za mdłego. Pomożecie coś? Podpowiecie co poniuchać w perfumeriach?[/quote]

Niszowe perfumy M.Micallef, Penhaligon’s, Goutal i wiele innych możesz zamówić sobie w perfumerii Quality, uprzednio testując próbki (wysyłają 5 próbeczek za 20 zł)
Natomiast perfumy Serge Lutens o wiele trudniej zdobyć w Polsce, dlatego na Twoim miejscu zamówiłabym perfumy SL. Na allegro sa tylko dostępne próbki zapachów za 70-80 zł za 12 próbek. http://www.allegro.pl/item121320167_serge_luten s_douce_amere_edp_probki. html Oczywiście pozostaję kupno na Strawberrynet lub polskiej wisience, ale tam nie ma wszystkich perfum SL.
Opisy na salons-shiseido i osmoz
http://www.salons-shiseido.com/anglais/parfums/somptueux/pages/index1.html
http://www.osmoz.com/encyclo/recherche/result2.asp?MARQUE_ID=226 &ANNEE_DEBUT=0&ANNEE_FIN= 0&GENRE_ID=0&SS_FAMILLE_I D=0&PAGE=2
Cały watek poświęcony zapachom Serga Lutensa
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=96121&hi ghlight=Serge+Lutens

Z tego, co wiem delikatno-orientalne z zapachów Lutensa są: Douce Amere i Bois Oriental, Warto chyba także wspomnieć o eterycznym drzewno-fiołkowym Bois de Violette. Osobiście zasadzam się na nowy, orientalny zapach SL Mandarine Mandarin z uwagi na dominującą w nich nutą kandyzowanej skórki mandarynki plus goździki, miód, ambra i piżmo. Jestem też bardzo ciekawa Bois et Fruits, które jak sama nazwa wskazuje są kompozycją drzewno-owocową, ale tutaj te owoce to moja ulubiona śliwka i figa. Według opisów w necie to bardzo apetyczny i zmysłowy zapach.
Pozdrawiam
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 10:48   #19
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez kijanka
Napisane przez MagJa
Także szukam albo czegoś cieplejszego, lekko orientalnego, ale nie duszącego i nie kadzidlanego zbytnio albo jakiegoś świeżaka, byle nie za mdłego. Pomożecie coś? Podpowiecie co poniuchać w perfumeriach?
Niszowe perfumy M.Micallef, Penhaligon’s, Goutal i wiele innych możesz zamówić sobie w perfumerii Quality, uprzednio testując próbki (wysyłają 5 próbeczek za 20 zł)
Natomiast perfumy Serge Lutens o wiele trudniej zdobyć w Polsce, dlatego na Twoim miejscu zamówiłabym perfumy SL. Na allegro sa tylko dostępne próbki zapachów za 70-80 zł za 12 próbek. http://www.allegro.pl/item121320167_serge_luten s_douce_amere_edp_probki. html Oczywiście pozostaję kupno na Strawberrynet lub polskiej wisience, ale tam nie ma wszystkich perfum SL.
Opisy na salons-shiseido i osmoz
http://www.salons-shiseido.com/anglais/parfums/somptueux/pages/index1.html
http://www.osmoz.com/encyclo/recherche/result2.asp?MARQUE_ID=226 &ANNEE_DEBUT=0&ANNEE_FIN= 0&GENRE_ID=0&SS_FAMILLE_I D=0&PAGE=2
Cały watek poświęcony zapachom Serga Lutensa
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=96121&hi ghlight=Serge+Lutens

Z tego, co wiem delikatno-orientalne z zapachów Lutensa są: Douce Amere i Bois Oriental, Warto chyba także wspomnieć o eterycznym drzewno-fiołkowym Bois de Violette. Osobiście zasadzam się na nowy, orientalny zapach SL Mandarine Mandarin z uwagi na dominującą w nich nutą kandyzowanej skórki mandarynki plus goździki, miód, ambra i piżmo. Jestem też bardzo ciekawa Bois et Fruits, które jak sama nazwa wskazuje są kompozycją drzewno-owocową, ale tutaj te owoce to moja ulubiona śliwka i figa. Według opisów w necie to bardzo apetyczny i zmysłowy zapach.
Pozdrawiam[/QUOTE]


Tak własnie napisałam - Quality i masz ale... może okazać się, że cena będzie bardzo konkurencyjna

Co do SL - zgadzam się, że dla nas to faktycznie rarytasy wyjątkowe (czyt. prawie nie do kupienia - przynajmniej niektóre zapachy)

Kijanko, jak już upolujesz Mandraryna - to będę Cię męczy okrutnie o próbeczkę
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-17, 10:54   #20
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez E
MagJa, skoro lubisz świeżaki, to polecam Mandragore Anick Goutal. To taka cytrusowo-bagienna świeżość. Ja mam wrażenie, że ona aż musuje na skórze. Naprawdę to zapach z pazurem
Jeśli lubisz owocówki to może Petit Cherie - lekki i uroczy zapach gruszki, tak soczystej, że można wybrazić sobie sok płynący po palcach
Świeżaki tak, owocówki niekoniecznie. Zresztą ostatnio, co wącham świeżakopodobnego to mi się nie widzi, więc chyba postawię na coś ciepłego, ciężkiego, orientalnego...

Cytat:
Nie wiem, czy będzie tam tak łatwo je dostać, ale zawsze siostra może się rozejrzeć W Polsce są dostępne tylko w perfumeriach sieci Quality w Warszawie. Na Allegro perfumy Goutal bywają bardzo rzadko więc nawet jeśli Tobie się nie spodobają, to bez najmniejszego problemu się ich pozbędziesz
Siostra jest w Londynie, więc chyba nie powinna mieć problemu ze znalezieniem jakiegoś rarytaska dla mnie
A że sprzedać mogę, to wiem - dlatego zaczynam pod tym kątem myśleć nad Etro Messe - przeczytałam cały wątek o tym zapachu i mam nieodpartą chęć poznania go Tylko zawsze jest obawa, że zareaguję na niego nieodpowiednio, ale wtedy znajdą się chętne szybko, nawet bardzo, jak mniemam

Cytat:
Poza tym ja bym skupiła się na markach niedostępnych lub rzadko dostępnych w Polsce np. Goutal, Micallef, Etro, Penhaligons, Creed, Caron, Lutens itd., itp.
Ja bym w każdym razie tak zrobiła
A czy te perfumy oprócz tego, że są u nas niedostępne, to są tam w miarę przystępnych cenach? I czy można gdzieś o nich po polsku poczytać? Bo aż tak dobrze nie znam angielskiego, żeby o nich czytać na zagramanicznych stronkach.

Cytat:
Drugą ewntualnością jest kupno, upatrzonego uprzednio, a niekoniecznie wyjątkowego rarytasu, na wyprzedaży - a niekiedy bywają duuuże różnice
O to chodzi, że nic upatrzonego nie mam, ale że fajne wyprzedaże są to już słyszałam od siostry. Mówiła, że można kupić dużo markowych zapachów juz za 10 funtów
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 10:56   #21
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez kijanka
Z tego, co wiem delikatno-orientalne z zapachów Lutensa są: Douce Amere i Bois Oriental, Warto chyba także wspomnieć o eterycznym drzewno-fiołkowym Bois de Violette. Osobiście zasadzam się na nowy, orientalny zapach SL Mandarine Mandarin z uwagi na dominującą w nich nutą kandyzowanej skórki mandarynki plus goździki, miód, ambra i piżmo. Jestem też bardzo ciekawa Bois et Fruits, które jak sama nazwa wskazuje są kompozycją drzewno-owocową, ale tutaj te owoce to moja ulubiona śliwka i figa. Według opisów w necie to bardzo apetyczny i zmysłowy zapach.
Pozdrawiam
Już zaczynam się ślinić na samą myśl o tych zapachach Chyba muszę się wczytać w podany przez Ciebie wątek o nich. Dzięki za info
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 11:02   #22
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Napisane przez E
Kijanko, jak już upolujesz Mandraryna - to będę Cię męczy okrutnie o próbeczkę

Droga E, jeśli tylko go zdobędę to z pewnością wyślę Ci próbeczkę, masz to jak w banku. Wczoraj napisałam e-mail do tego gościa z Allegro, który sprzedaję próbki Lutensów, z zapytaniem czy będzie miał Mandarine SL. Odpisał mi, że na dziś nic mi nie może powiedzieć. Wysłałam także e-maile do Strawberrynet i do Wisienki, odpowiedzi były podobne niestety. Czekam z niecierpliwością do września. Trochę mi głupio pisać do salons-shiseido, bo tam na liście krajów, do których wysyłają perfumy nie ma Polski, a poza tym dranie nie wysłali mi książeczki zpachowej Lutensa, nie zapomnę im tego do grobowej deski.

E, jeśli będziemy zbyt długo oczekiwać na Mandaryna, zawsze mogę zrobić Ci odlewkę likieru Cointreau ( na bazie skórki gorzkich pomarańczy)
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 11:07   #23
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez MagJa
Już zaczynam się ślinić na samą myśl o tych zapachach Chyba muszę się wczytać w podany przez Ciebie wątek o nich. Dzięki za info
Ja, odkąd przeczytałam opisy wspomnianych perfum, cały czas chodzę ze śliniakiem.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 11:58   #24
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez kijanka
Napisane przez E
Kijanko, jak już upolujesz Mandraryna - to będę Cię męczy okrutnie o próbeczkę

Droga E, jeśli tylko go zdobędę to z pewnością wyślę Ci próbeczkę, masz to jak w banku. Wczoraj napisałam e-mail do tego gościa z Allegro, który sprzedaję próbki Lutensów, z zapytaniem czy będzie miał Mandarine SL. Odpisał mi, że na dziś nic mi nie może powiedzieć. Wysłałam także e-maile do Strawberrynet i do Wisienki, odpowiedzi były podobne niestety. Czekam z niecierpliwością do września. Trochę mi głupio pisać do salons-shiseido, bo tam na liście krajów, do których wysyłają perfumy nie ma Polski, a poza tym dranie nie wysłali mi książeczki zpachowej Lutensa, nie zapomnę im tego do grobowej deski.

E, jeśli będziemy zbyt długo oczekiwać na Mandaryna, zawsze mogę zrobić Ci odlewkę likieru Cointreau ( na bazie skórki gorzkich pomarańczy)
Mam się wypachnić od środka???

Ja tam bym napisała do Shiseido - najwyżej odpowiedzą, że nie i tyle
A może dzięki Tobie pomyślą o rozszerzeniu rynków zbytu

A po książeczki ruszyło tyle Polek, że końcu się zbuntowali
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 12:06   #25
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez MagJa
Świeżaki tak, owocówki niekoniecznie. Zresztą ostatnio, co wącham świeżakopodobnego to mi się nie widzi, więc chyba postawię na coś ciepłego, ciężkiego, orientalnego...


Siostra jest w Londynie, więc chyba nie powinna mieć problemu ze znalezieniem jakiegoś rarytaska dla mnie
A że sprzedać mogę, to wiem - dlatego zaczynam pod tym kątem myśleć nad Etro Messe - przeczytałam cały wątek o tym zapachu i mam nieodpartą chęć poznania go Tylko zawsze jest obawa, że zareaguję na niego nieodpowiednio, ale wtedy znajdą się chętne szybko, nawet bardzo, jak mniemam


A czy te perfumy oprócz tego, że są u nas niedostępne, to są tam w miarę przystępnych cenach? I czy można gdzieś o nich po polsku poczytać? Bo aż tak dobrze nie znam angielskiego, żeby o nich czytać na zagramanicznych stronkach.


O to chodzi, że nic upatrzonego nie mam, ale że fajne wyprzedaże są to już słyszałam od siostry. Mówiła, że można kupić dużo markowych zapachów juz za 10 funtów

Przepiękne są (sorry jesli przekręcę nazwę) Un Bois Vanille SL - bogate, waniliowe i... cudowne
Zresztą, możesz przecież powiedzieć siostrze jakie są Twoje oczekiwania i niech się kobieta nawącha

Jeśli chodzi o nuty - to prawie wyłącznie na zagranicznych ale mnóstwo składników ma przecież nazwy zbliżone do polskich A jeśli będzie z tym kłopot - poproś forumki, na pewno ktoś pomoże

A może siostra sporządzi listę cenowych rarytasów i wtedy coś wybierzesz?
Btw. gdzieś o uszy mi się obiło, że bardzo atrakcyjnie cenowo wypadały żółte Les Belles - mające mnóstwo fanek

A z Messe uważaj - sporo dziewczyn już je kupiło Tak kontrowersyjnego zapachu w życiu bym nie wzięła w ciemno
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 14:50   #26
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Napisane przez MagJa
A czy te perfumy oprócz tego, że są u nas niedostępne, to są tam w miarę przystępnych cenach? I czy można gdzieś o nich po polsku poczytać? Bo aż tak dobrze nie znam angielskiego, żeby o nich czytać na zagramanicznych stronkach.


Un Bois Vanille- Serge Lutens to bardzo bogata kompozycja orientalno-waniliowa.
Nuta głowy : Mleczko kokosowe, czarna wanilia, wosk pszczeli.
Nuta serca : Benzoes, Lukrecja, migdał
Nuta bazy : Drzewo Gaiac, bób tonka, dzrzewo sandałowe
Douce Amere SL
Na Strawberrynet, piszą ,że to świeżo-orientalny zapach, wyrafinowany i wyważony. Dobry na dzień i specjalne okazje.
Nuty : słodko-gorzki Absynt , cynamon , kwiat Tiare( ?), jaśmin, lilia i ciepła wanilia, która ogrzewa kompozycję.
O Bois Oriental pisała Toccata w watku o SL, który ci podałam. Zauważyła w nich podobieństwo do Dolce Vity i Bois de Feminite Shiseido. Na salons-shiseido jest krótki opis : perfumy kwiatowo-drzewne z dodatkiem bogatych przypraw marokańskich. Gorące, zmysłowe i tajemnicze.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 15:44   #27
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

kijanko - dziękuję Ci bardzo raz jeszcze. Po przeczytaniu i tego i tego drugiego wątku powoli zaczynam typować swoje zachcianki Mam chrapkę albo na te cytrynowe albo mandarynkowe albo Bois Oriental albo na sławnego Sułtana Ten Un Bois Vanille też brzmi ciekawie, tylko się tej wanilli boję... A w ogóle to mam nadzieję, że jak już który z nich chcę, to jego cena nie zwali siostry siostry z nóg, jak już je znajdzie w tym Londynie. Bo widziałam ich ceny w necie oscylujące wokół 300-400zł. Tyle, że nie były to ceny z Anglii...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 09:39   #28
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

MagJa, jeśli boisz się wanilii, to odradzam - wanilię czuć bardzo, bardzo mocno. Ja uwielbiam
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 10:14   #29
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez E
MagJa, jeśli boisz się wanilii, to odradzam - wanilię czuć bardzo, bardzo mocno. Ja uwielbiam
To faktycznie odpada...
W takim razie, co polecacie mniej więcej w stylu - YR Nature Millenaire, J. del Pozo In Black, YSL Nu i Oriflame Nomadic (choć w tych dwóch ostatnich na początku trochę za bardzo czuć te kadzidła, jak dla mnie)??
(Jak już za bardzo truję, to powiedzcie)
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 11:08   #30
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: jaki zapach zażyczyć sobie z Anglii??

Cytat:
Napisane przez MagJa
To faktycznie odpada...
W takim razie, co polecacie mniej więcej w stylu - YR Nature Millenaire, J. del Pozo In Black, YSL Nu i Oriflame Nomadic (choć w tych dwóch ostatnich na początku trochę za bardzo czuć te kadzidła, jak dla mnie)??
(Jak już za bardzo truję, to powiedzcie)
MagJa, na stronie amerykańskiej Sephory ( link podaje Ci poniżej) jest wyszukiwarka( FRAGRANCE FINDER) zapachów podobnych do jakichś wybranych lub ulubionych przez nas perfum. Zapisz sobie tę stronę w ulubionych.
Na liście rozwijanej” Brand name of your favorite fragrance” poszukaj swojej ulubionej marki, potem kliknij przycisk „GO” . Wyskoczy Ci lista perfum tej marki, wtedy kliknij w nazwę swojego faworyta i wyszukiwarka znajdzie Ci listę zapachów podobnych. ( Nuty i klimat, rodzina zapachowa)
Potem wystarczy kliknąć w „SERCH AGAIN” u dołu i wrócisz znów do wyszukiwarki’

http://www.sephora.com/browse/me/index.jhtml

Radzę Ci abyś potem zweryfikowała to, co Ci wyjdzie na KWC, czy to rzeczywiście jest to, czego szukasz.
Powodzenia.

Dodam tylko, że wg tej wyszukiwarki podobne do YR Nanura Millenaire są:
Dolce&Gabbana Woman, Bulagari Omnia, Commme des Garcons White oraz Guerlain Samsara.
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.