pryszcze na pupie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-17, 02:20   #1
sylweczenka
Wtajemniczenie
 
Avatar sylweczenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z Leniuchowa :)
Wiadomości: 2 688

pryszcze na pupie


Dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy, otoz, pewien osobnik, plci meskiej, z mojej rodziny meczy sie z pryszczami ma pupie. Strasznie go swedza. Niedobre wygdladaja. Zalaczam zdejcia, ostrzegam, no ze to *upsko niestety zapryszczone.
Byl u lekarza od odbytu, ten mu nie pomogl, przypisal masci, poprawy nie bylo, byl u jednej dermatolozki przypisala masci- nie pomogly
byl u drugiej dermatolozki i tez jest lipa
Czy ktoras z Was spotkala sie z takim czyms? Czy moze jakies naturalne sposoby, jezeli te nie pomagaja... nie mam pojecia co to moze byc, od razu mowie, ze nie weneryczna zadna, bo nie ma mozliwosci.


http://img88.imageshack.us/i/p9220007.jpg/
http://img381.imageshack.us/i/p9220010.jpg/
sylweczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 07:55   #2
gosiuleczka2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: pryszcze na pupie

Kup w aptece tonik Benzacne i maśc Sudocream. Produkty te są na trądzik. Ja najpierw smaruję pupę tonikiem, poźniej tą maścia i polezę tak na brzuszku zeby te produkty wchlonęły. Najepiej tak smarowac rano i wieczorem do momentu kiedy stan zacznie poprawiac sie.
Sprawdzone przeze mnie, wiec powodzenia
gosiuleczka2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 08:14   #3
sylweczenka
Wtajemniczenie
 
Avatar sylweczenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z Leniuchowa :)
Wiadomości: 2 688
Dot.: pryszcze na pupie

ale to raczej nie jest tradzik... dermatolog mowila, ze to od stresu, co jest malo prawdopodobne..
sylweczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 16:47   #4
sylweczenka
Wtajemniczenie
 
Avatar sylweczenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z Leniuchowa :)
Wiadomości: 2 688
Dot.: pryszcze na pupie

up up
sylweczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 16:33   #5
evcoooook
Raczkowanie
 
Avatar evcoooook
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 69
GG do evcoooook
Dot.: pryszcze na pupie

aua... nieciekawie to wygląda i zapewne boli.
Nie jestem specjalistką od trądziku, ale polecam peelingi gruboziarniste, ubierac mało obcisłe spodnie, wiadomo, że teraz jak jest zimno to ciężko, ale jak najmniej grzac tylek w spodniach bo może to się robic od potu ? Może przemywanie jakimiś tonikami aloesowymi, słyszałam o takim czymś jak kwas migdalowy, podobno silnie antybakteryjny, trzeba popytac w aptece i na pewno tego nie drapac, nie ścierac na siłę bo efekt może byc - ale odwrotny ni8c innego nie przychodzi mi do głowy.



i koniecznie iśc do lekarza ! może prywatny dermatolog ?
__________________
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.

Edytowane przez evcoooook
Czas edycji: 2009-10-20 o 16:34
evcoooook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 16:38   #6
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: pryszcze na pupie

szukajcie dobrego lekarza!! to raczej nie jest jakiś tam trądzik, ani zwykłe pryszcze, nie znam sie na chorobach skóry ale to nie wygląda za fajnie. Być moze to jest jakiś zewnetrzny przejaw infekcji wewnetrz ogranizmu. Zróbcie podstawowe badania krwi, przebadajcie go wzdłuż i wszerz, może to jakaś paskudna bakteria... wspolczuje szczerze bo osobnik pewnie sie bardzo męczy.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 18:45   #7
sylweczenka
Wtajemniczenie
 
Avatar sylweczenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z Leniuchowa :)
Wiadomości: 2 688
Dot.: pryszcze na pupie

bardzo, byl uy najlepszego lekarza w rejonie ehh...na mowila ze to od stresu i ze dlugie leczenie;/
sylweczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 21:50   #8
Anastazja86
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 8 016
Dot.: pryszcze na pupie

to mi wygląda na jakieś zmiany czyrakowo-wrzodowe, miałam podobnie ale na plecach, powinno się zrobić wymaz z tych "pryszczy", może sie okazać że to gronkowiec a to leczy się antybiotykiem
Anastazja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 22:40   #9
Czarna pantera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 10
Dot.: pryszcze na pupie

Słuchaj to wyglada jak półpasiec- http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3%C5%82pasiec
Najczesciej pojawia sie własnie w tym miejscu. Tyle ze kazdy dermatolog raczej by to rozpoznal :|. Czasem masci nie pomagaja i konieczny jest specjalny przeciwwirusowy lek.
Czarna pantera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 17:57   #10
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: pryszcze na pupie

Cytat:
Napisane przez sylweczenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy, otoz, pewien osobnik, plci meskiej, z mojej rodziny meczy sie z pryszczami ma pupie. Strasznie go swedza. Niedobre wygdladaja. Zalaczam zdejcia, ostrzegam, no ze to *upsko niestety zapryszczone.
Byl u lekarza od odbytu, ten mu nie pomogl, przypisal masci, poprawy nie bylo, byl u jednej dermatolozki przypisala masci- nie pomogly
byl u drugiej dermatolozki i tez jest lipa
Czy ktoras z Was spotkala sie z takim czyms? Czy moze jakies naturalne sposoby, jezeli te nie pomagaja... nie mam pojecia co to moze byc, od razu mowie, ze nie weneryczna zadna, bo nie ma mozliwosci.


http://img88.imageshack.us/i/p9220007.jpg/
http://img381.imageshack.us/i/p9220010.jpg/
A w jakim jest wieku?
Ja miałam podobne na plecach, ale same znikły.
I jedyne co stosowałam to tran w kapsułkach i zwykłe tabletki na poprawę cery.
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 15:50   #11
Ewcia300590
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 39
Dot.: pryszcze na pupie

Witam i ponawiam temat... Mam masę wielkich krost na pupie, zarówno na pośladkach jak i w zgięciach między pośladkiem a udem. Z moich obserwacji stwierdzam, że to typowe pryszcze, grudki zwieńczone białym czubkiem z tresci ropnej. Duże, bardzo bolesne, a do tego gdy już się jedne zagoją to pozostaje wielkie brązowe przebarwienie pozapalne. Całość wygląda okropnie, moja pupa mimo że kształtna przestała być atrakcyjna, wstydzę się z tym ohydztwem iść na basen i rozebrać przed własnym mężczyzną... Dodam że wcześniej miewałam takie problemy lecz nie były tak nasilone. Mam 23 lata i jestem w trakcie kuracji Izotekiem ze względu na trądzik na twarzy. Biorę już ostatnie opakowanie, buzia gładka i ładna, ale od jakiś 6 tygodni ta pupa to masakra . Nie wiem co robić, próbowałam smarować wszystkim co przed Izotekiem stosowałam na buzie, albo nie pomaga wcale albo lekko zasusza, a potem wraca ze zdwojoną siłą... Pokazywałam krostki mojej dermatolog prowadzącej leczenie retinoidami, ale zdecydowanie zbagatelizowała sprawe... A dla mnie to bardzo krępujące, niekomfortowe i bolesne, bo to takie wielkie wulkany... Proszę o pomoc co Wam pomogło na te obrzydliwe krosty, a także może dermatologa o jakąś pomoc, już nie wiem co robić...
Ewcia300590 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 14:14   #12
chrapusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Górny Śląsk, Katowice, czasem Warszawa ;-)
Wiadomości: 14
Wyślij wiadomość przez ICQ do chrapusia GG do chrapusia Send a message via Skype™ to chrapusia
Dot.: pryszcze na pupie

idealna bedzie masc mupirox na Twoj problem, serio wyprobuj!! Na pewno szybko zniknie
chrapusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.