Co to za odmiana trądziku... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-12, 19:31   #1
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28

Co to za odmiana trądziku...


Witam serdecznie.
Oto mój pierwszy post na forum więc proszę się nie czepiać o jakieś tam błędy

O tuż mam wielki problem z trądzikiem leczę go już 3-4 lata.
Myję codziennie twarz mydłem bambino.
Dawniej miałem kurację z lekiem Tetralysal i nic nie pomogło
Proszę powiedzieć mi jaka to odmiana trądziku i czy są to blizny.
Pozdrawiam gorąco (Dodaje zdj w załączniku).

PS. Mam nadzieję że aż taki wielki trądzik to nie jest ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img.jpg (107,9 KB, 354 załadowań)
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:35   #2
Sandruzja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Pityrosporum odżywia się łojem i tłuszczopotem, hydrolizuje lipidy do wolnych kwasów tłuszczowych, estrów i aldehydów aromatycznych wywołujących stan zapalny skóry oraz nacieczenie zapalne. Podrażnienie skóry, wysięki, mediatory prozapalne powodują wystąpienie grudek i krostek zapalnych. Zmianom może, ale nie musi towarzyszyć rumień i świąd. Zaskórniki są liczne lub ich nie ma wcale. Występowanie zaskórników nie może być cechą charakterystyczną i czynnikiem etiologicznym dla trądziku, co sugerują niektórzy dermatolodzy. Znam wiele osób, które mają dużo zaskórników i nie cierpią w ogóle na trądzik. Zaskórniki nie są więc głównym powodem jakiegokolwiek trądziku. Owszem sprzyjają niedrożności i zakażeniom, ale nie są do tego celu konieczne. Zakażenie bakteriami potęguje objawy, choć są podstawy naukowe, aby sadzić, że omawiane grzyby mogą rozkładać także składniki wydzieliny ropnej.

Powstają objawy typowo trądzikowe, jednakże bez badań mikroskopowych nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy cała sprawa jest wywołana przez bakterie, czy też przez Pityrosporum. Oczywiście leki działające tylko na bakterie nie skutkują. Stosowane przez pacjentów kosmetyki i maseczki (zwłaszcza drożdżowe), pełne rozmaitych składników organicznych i lipidów są doskonałą pożywką dla grzybów. Zatem objawy trądzikowe rozwijają się wówczas w pełni i bez przeszkód. Spożywanie potraw tłustych i słodkich, zażywanie hormonalnych leków antykoncepcyjnych i sterydów anabolicznych, nieregularne wypróżnienia i zaparcia - sprzyjają rozwojowi Pityrosporum i nasilają objawy skórne.

Grzyby te żyją także przez pewien czas na ubraniach i pościeli przesączonych łojem i potem. Rzadko prane ubrania i rzadko zmieniana pościel - są więc rezerwuarem grzyba patogennego. Dochodzi do ciągłych zakażeń. Grzyb rozmnaża się szybko przez podział i pączkowanie komórek oraz wytwarzane spory.

Ten sam grzyb może spowodować ropne zapalenie mieszków włosowych, łojotokowe zapalenie skóry, przewlekłe dermatozy
Nie wiem czy wiesz ale grzyb właśnie ten którego opis wkleiłam powoduje tego typu trądzik

Clotrimazole – jeden z najtańszych preparatów przeciwgrzybiczych: Clotrimazolum (Aflofarma, Homeofarm, Ziaja, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals) – krem 1%, 20 g (ok. 2-3 zł).

Spróbuj tego leku
Tetracyklina zabija gronkowce i propino...... wiec wszsytkie bakterie tradzikotwórcze , ale grzybów nie rusza
Wiec idź do dermatologa/ lekarza rodzinnego i poproś go o ten lek
Sandruzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:49   #3
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Witam przeczytałem wszystko i bardzo mocno dziękuję za odp
Więdz to jest jakiś grzyb czy coś w tym stylu ?
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 20:57   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Jezus Maria ktoś cytuje tego Różańskiego znowu, no ja się zabiję.

Drogi autorze wątku nie czytaj tych bzdur; tylko wybierz się normalnie do deramtologa.Nic cięzkiego to nie jest, żaden grzyb, wystarczy lek w maści (strzelam w Duac albo epiduo) - na noc, na dzień mocny filtr (SPF 40 - 50), do mycia Effaclar żel (twarz wycieraj ręcznikiem papierowym, nie zwykłym !). Co druga noc stosuj nawilżacz zamiast leku - np. Effaclar H, HOL Avene, może być Babydream firmy Rossmann. Nic sie nie bój, odżywiaj się normalnie słodycze i smażone rzeczy jedz, ale oczywiście nie przesadzaj.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez AgaZ
Czas edycji: 2009-09-24 o 12:54 Powód: obraźliwa uwaga/zgł. poszkodowanego
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 21:10   #5
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

To już sam nie wiem kogo mam słuchać hehehe.
Mam nadzieję że ty mi pomożesz kolego
Jutro wybiorę się do apteki po : "Duac" "jakiś filtr SPV 40" no i "Effaclar żel " no i "Effaclar nawilżacz" Wielkie dzięki ziąąą
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 21:26   #6
Sandruzja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Kretyn mówisz
Ten kretyn (czyli ja ) wyleczyła moich znajomych i samą siebie z tradziku , już jedna wizażanka mi napisała ze widzi co ja potrafie
Wiec droga kretynko nr 2 nie pisz nic jesli nie wiesz jak to będzie na nią działało
Dziwne ze mój pediatra przepisuje moje leki recepturowe innym osobom i wiedz ze ja się w to bawie 4 lata , wiec daruj sobie to gadanie...
Jesli tetracyklina jej nie pomogla a zabija gronkowce propino... to albo są to grzyby albo roztocza
Albo Crotamition albo lek ktory Ci wyżej napisałam
Boze dziewczyno jaka Ty przemądrzała jesteś , rozumy wszystkie pozjadałaś czy jak ?
A debila Różańkiego na wszystkich forach sie cytuje
To co Ty gadasz jeste w tej chwili mało ważne , wiec spadaj
I nie gadaj na ludzi takich jak On , ktorzy coś w życiu osiągneli ze jest debilem
Ty sama mozesz sie tak nazwać

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Duac i Epiduo zawierają nadtlenek benzoilu... wysuszyć do granic mozliwosc chcesz jej skórę ?
Do tego adapalem , weź sie ogranij
Jak juz to Clindacne + Davercin.. żeby zbytnio nie podraznic skóry
Widać bardzo duzo wiesz na ten temat
Sandruzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 22:17   #7
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Zaraz, zaraz szugar pisze, ze ktoś cytuje kretyna Różańskiego, a w odpowiedzi odzywa się Sandruzja, która twierdzi, że "ten kretyn (czyli ja)".
Czy to oznacza, że dr Różański zawitał na forum
A co do pierwszej wypowiedzi Sandruzji mam jedno zastrzeżenie - jeśli cytujesz obszerny fragment czyjejś wypowiedzi ubierz go w cytat i podaj źródło.
Mam nadzieję, że znasz takie zasady z metodologii (której uczą na każdych studiach). A zakładam, że skoro uczysz własnych lekarzy, to masz stosowne wykształcenie

Zdjecie jest niewyraźne, więc nie widać szczegółów, ale trądzik wygląda na pozostawiający blizny i przebarwienia. Trzeba go leczyć u dermatologa, bo ustalenie przyczyny i wyleczenie wyprysków to jedno, a przywrócenie skórze normalnego wyglądu to drugie (być może trudniejsze) zadanie.
Pitersone czy masz wgłębienia w skórze pozostajace po większych pryszczach? Skóra jest nierówna, z bliznami? Jeśli tak to marsz do lekarza i to dobrego.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 08:21   #8
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Witam dzisiaj zamieszczę lepsze zdjęcie
Co do blizn to powiem ci że tylko na policzkach mam takie jak by kropki wgniecone do skóry ale za bardzo tego nie widać jedynie pod światło
I te przebarwienia mnie najbardziej wkurzają :/.
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 08:40   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez Pitersone Pokaż wiadomość
Witam dzisiaj zamieszczę lepsze zdjęcie
Co do blizn to powiem ci że tylko na policzkach mam takie jak by kropki wgniecone do skóry ale za bardzo tego nie widać jedynie pod światło
I te przebarwienia mnie najbardziej wkurzają :/.
Nie będę komentować jakiejś tam Sandruzji, która ma problemy z określeniem siebie i generalnie plecie.

"Kropki", przebarwienia - trzeba złuszczyć i zedrzeć to co jest, oczyścić i poczekać na nowe - więc na noc lek lub kwas, na dzień mocny filtr nawilżający. Nie wybierzesz się do apteki po Duac, bo Duac to lek na receptę. Należy więc się wybrać do dobrego lekarza - lista polecanych lekarzy w każdym mieście w wątku podwieszonym na górze na głównej stronie forum "Dermatologia".
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 09:07   #10
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie będę komentować jakiejś tam Sandruzji, która ma problemy z określeniem siebie i generalnie plecie.

"Kropki", przebarwienia - trzeba złuszczyć i zedrzeć to co jest, oczyścić i poczekać na nowe - więc na noc lek lub kwas, na dzień mocny filtr nawilżający. Nie wybierzesz się do apteki po Duac, bo Duac to lek na receptę. Należy więc się wybrać do dobrego lekarza - lista polecanych lekarzy w każdym mieście w wątku podwieszonym na górze na głównej stronie forum "Dermatologia".

Witam kiedyś w aptece dostałem Duac bez recepty a epiduo na receptę jest ?
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 10:34   #11
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez Pitersone Pokaż wiadomość
Witam kiedyś w aptece dostałem Duac bez recepty a epiduo na receptę jest ?
tak

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Sandruzja Pokaż wiadomość
Duac i Epiduo zawierają nadtlenek benzoilu... wysuszyć do granic mozliwosc chcesz jej skórę ?
od tego zeby nie wysuszyc skory sa kramy nawilzajace
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 11:43   #12
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Witam 150 zł za wszystko mnie policzyła mam nadzieje że coś pomoże hehe :P
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:19   #13
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

o widze ze na forum nasza kochana znawczyni szugarbejb sie pojawiła jestes lekarzem widze gratuluje wiedzy na dany temat, a teraz do rzeczy.Pitersone na szczescie Twój trądzik nie jest w zaawansowanym stopniu nie kupuj nigdy tego co radza Tobie osoby z forum - nie słuchaj ich rad, poniewaz na 1 osobe dany preparat zadziała, na 2 nie. Proponuje wizyte u dobrego lekarza która pomoze
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 15:00   #14
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

dzięki za odp u mnie w mieście jest jeden ale strasznie lipny :/
Muszę jechać 60km do dobrego ale za tydzień się pewnie wybiorę

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Jeszcze mam do was takie 2 małe pytanka
1. Można wyciskać pryszcze umytymi rękoma ?
2. Czy mycie twarzy mydłem mabino jest dobrym pomysłem?
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 15:24   #15
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

wiec jedz do dobrego jezeli w Twoim miescie jest "strasznie lipny"
1-nie,2-tak/nie
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 17:37   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez Kamilka24 Pokaż wiadomość
nie kupuj nigdy tego co radza Tobie osoby z forum - nie słuchaj ich rad
Więc po co doradzasz, jeśli i tak nie ma sensu czytać twoich rad i się nimi kierować?
Jeśli masz takie podejście to zamknijmy to forum, bo wymiana opinii i doświadczeń nie ma sensu wobec powyższych słów.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 22:08   #17
Lucas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez Sandruzja Pokaż wiadomość
Kretyn mówisz
Ten kretyn (czyli ja ).

Bardzo słuszna autosugestia.

Cytat:
Napisane przez Sandruzja Pokaż wiadomość
Duac i Epiduo zawierają nadtlenek benzoilu... wysuszyć do granic mozliwosc chcesz jej skórę ?
Do tego adapalem , weź sie ogranij
Jak juz to Clindacne + Davercin.. żeby zbytnio nie podraznic skóry
Widać bardzo duzo wiesz na ten temat
Szugarbejb słusznie przepisała nadtlenek benzoilu, bo on ma działanie przeciwłojotokowe. Wiąże łój i nie pozwala na zapchanie porów, oczywiście jeśli masz z nim problem. Aczkolwiek ja nie zapisałbym Ci niczego, bo nie mam zielonego pojęcia, co na tej twarzy masz. Z tego zdjęcia niczego nie można odczytać. Nie widać czy to jest tak kaszka, czy raczej gładkie zaczerwienienia. Wypryski są bolesne i wypukłe? Długo dojrzewają? Czy raczej małe, które podchodzą biała ropą? Jeśli masz problem z przetłuszczającą się skórą, odpuściłbym sobie antybiotyki. Stosowałbym brevoxyl lub benzacne, który świetnie ochroni Ciebie przez łojem, jeśli masz problem z trądzikiem, czyli bakteriami to na to są antybiotyki, ale nie daj sobie wciskać w ciemno coraz to kolejnych rewelacji. Poproś o badania i na nich wszystko wyjdzie. Wyjdzie z czym masz walczyć. Aczkolwiek limecyklina, która brałaś jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania. Więc, jakbyś miał problem z bakteriami, znikłyby. Więc pozostają hormony, albo zwykły łojotok.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamilka24 Pokaż wiadomość
wiec jedz do dobrego jezeli w Twoim miescie jest "strasznie lipny"
1-nie,2-tak/nie
A to jest natomiast przykład poziomu pierwszej klasy gimnazjum. To nie jest sonda typu "tak" i "nie". Jeśli uważasz, że mycie mydłem jest złe, napisz to. Uargumentuj.


Edytowane przez Lucas
Czas edycji: 2009-07-13 o 22:38
Lucas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 22:10   #18
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Nie miała tylko miał ponieważ jestem chłopakiem :P
Jutro dodam bardzo wyraźne zdj bo nie mam baterii do aparatu :/
dodam że sure mam trochę tłustą ;/
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 22:37   #19
Lucas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Niemniej zadaliśmy Ci pytania, a Ty nie odpowiedziałeś na żadne z nich.
Lucas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 09:50   #20
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Witam ponownie czy maść mupirox jest dobra ?)
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 12:28   #21
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez Pitersone Pokaż wiadomość
Witam ponownie czy maść mupirox jest dobra ?)
Na liszajca, zapalenie mieszków włosowych, oraz zakażenia bakteryjne, paciorkowcami i gronkowcami - Tak, jest dobra
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 18:53   #22
KamiCukierasek
Raczkowanie
 
Avatar KamiCukierasek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 111
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez Pitersone Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Oto mój pierwszy post na forum więc proszę się nie czepiać o jakieś tam błędy

O tuż mam wielki problem z trądzikiem leczę go już 3-4 lata.
Myję codziennie twarz mydłem bambino.
Dawniej miałem kurację z lekiem Tetralysal i nic nie pomogło
Proszę powiedzieć mi jaka to odmiana trądziku i czy są to blizny.
Pozdrawiam gorąco (Dodaje zdj w załączniku).

PS. Mam nadzieję że aż taki wielki trądzik to nie jest ?
Polecam Ci maść BREVOXYL (ok 20zł w aptece bez recepty) problem miałam spory a ta maść pomogła mi w kilka dni!! Jest super. Proponuję zastąpić mydło bambino mydełkiem protex które również kupisz w aptece a jest ono antybakteryjne, po ok 15 min od umycia twarzy nakładaj brevoxyl, jeśli zrobisz to szybciej (kiedy w porach skóry będzie jeszcze woda) nabawisz się podrażnień, a jak krem się wchłonie wklep jakiś kremik nawilżający, jako studentka kosmetologii dam rękę uciąć że Ci to pomoże
__________________
Łagodna kobieta - to niby kocia łapka: ściśnij ją nieco, a poczujesz pazurki... mmmrau...
KamiCukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 19:03   #23
Pitersone
Przyczajenie
 
Avatar Pitersone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Okey to jutro to kupię i zobaczymy wielkie dzięki ;*
Pitersone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 18:14   #24
KamiCukierasek
Raczkowanie
 
Avatar KamiCukierasek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 111
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez Pitersone Pokaż wiadomość
Okey to jutro to kupię i zobaczymy wielkie dzięki ;*
tylko przez pierwsze dni radzę Ci go stosować w niewielkich ilościach, żebyś zobaczyła jak silnie działa na skórę... ja podrażnień nie miałam, ale znam osoby które miały po nim niewielkie podrażnienia (ma działanie złuszczające), jeśli zobaczysz że nic się nie dzieje możesz śmiało stosować rano i wieczorem, jeśli podrażnienia wystąpią - stosuj dwa razy w tyg pozdrowionka
__________________
Łagodna kobieta - to niby kocia łapka: ściśnij ją nieco, a poczujesz pazurki... mmmrau...
KamiCukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 17:52   #25
Lucas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez KamiCukierasek Pokaż wiadomość
tylko przez pierwsze dni radzę Ci go stosować w niewielkich ilościach, żebyś zobaczyła jak silnie działa na skórę... ja podrażnień nie miałam, ale znam osoby które miały po nim niewielkie podrażnienia (ma działanie złuszczające), jeśli zobaczysz że nic się nie dzieje możesz śmiało stosować rano i wieczorem, jeśli podrażnienia wystąpią - stosuj dwa razy w tyg pozdrowionka
A jak brevoxyl działa na skórę tragicznie silnie, to jak to stosować? Oczywiście po jednym razie. Nałożyć i zmyć?
Lucas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 18:10   #26
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez KamiCukierasek Pokaż wiadomość
jeśli zobaczysz że nic się nie dzieje możesz śmiało stosować rano i wieczorem
Tak, rano i wieczorem. Najlepiej rano i potem wyjść się na słońce opalać. Może wam przy okazji twarzy jeszcze resztki mózgu wypali.

Boże, ja się zabiję
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 18:20   #27
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez KamiCukierasek Pokaż wiadomość
tylko przez pierwsze dni radzę Ci go stosować w niewielkich ilościach, żebyś zobaczyła jak silnie działa na skórę... ja podrażnień nie miałam, ale znam osoby które miały po nim niewielkie podrażnienia (ma działanie złuszczające), jeśli zobaczysz że nic się nie dzieje możesz śmiało stosować rano i wieczorem, jeśli podrażnienia wystąpią - stosuj dwa razy w tyg pozdrowionka
zadne rano i wieczorem, chyba ze chcesz byc poparzony.. ludzie! jest lato! na dzien trzeba nakladac filtry a nie masci przeciwtradzikowe!

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak, rano i wieczorem. Najlepiej rano i potem wyjść się na słońce opalać. Może wam przy okazji twarzy jeszcze resztki mózgu wypali.

Boże, ja się zabiję
szugarbejb, spokojnie

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Lucas Pokaż wiadomość
A jak brevoxyl działa na skórę tragicznie silnie, to jak to stosować? Oczywiście po jednym razie. Nałożyć i zmyć?
tragicznie silnie to znaczy jak? piecze cie skora? jest czerwona?
byc moze masz zbyt delikatna skore dla brevoxylu..
nalozenie i zmycie po chwili --> jaki to ma sens?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 19:21   #28
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Na początku możesz smarować bardzo małą ilość i gdy skóra przyzwyczaji się do nadtlenku benzoilu możesz zwiększać dawkę.
Oczywiście na noc, w dzień filtry.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-07-18 o 19:31
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 20:20   #29
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Są osoby, które nie tolerują nadtlenku benzoilu. Jeśli twarz jest zaczerwniona, powieki podpuchnięte po nocy z brevoxylem czy benzacne to znaczy, że trzeba poszukać czegos innego.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 00:41   #30
Lucas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: Co to za odmiana trądziku...

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Są osoby, które nie tolerują nadtlenku benzoilu. Jeśli twarz jest zaczerwniona, powieki podpuchnięte po nocy z brevoxylem czy benzacne to znaczy, że trzeba poszukać czegos innego.
Generalnie nie jest tak źle, że mam problem z opuchlizną czy coś. Raz to miałem, pamiętam, jak nałożyłem na cała twarz 10 procent, na noc. Wówczas była tragedia. Ale opuchlizna pochodziła od podrażnienia skóry. Tak czy inaczej wszystko od nadtlenku. Po nałożeniu mnie nie piecze czy coś. Po jakimś czasie. Po kilku godzinach, czuję, że jest to silne podrażnienie. Tak czy inaczej, co można polecić w zastępstwie? Posiadam isotrexin, ale wiem, jak on podrażnia lub, co gorsza wywołuje wysyp. Można to jakoś ominąć? Dzisiaj, jak byłem w bootsie, widziałem taką maść na bazie drzewka herbacianego, bez substancji zapachowych, oleistych i konserwantów, jak myślicie, dobra jesT?
Lucas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.