reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-15, 13:53   #1
izomerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 10

reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!


Witajcie,
Już po raz trzeci robiłam sobie zabieg kwasem migdałowym, tylko na twarzy. Potrzymałam ciut dłużej i ... minął tydzień, a ja wciąż mam czerwonaq skórę. Nawilżam, smaruje i nic nie pomaga.
Przy pierwszych dwóch zabiegach nic się nie działo, a teraz !
Może któraś z Was miała coś podonego? Ja raczej nie mam skóry super wrażliwej czy alergicznej, a jedna efekt ostatniej próby kwasem migdałowym znacznie mnie przerósł.
Pomóżcie jeśli wiecie jak.
Dzięki i pozdrawiam
Aga
izomerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 20:53   #2
Agentka19
Raczkowanie
 
Avatar Agentka19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska :)
Wiadomości: 164
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

a miałaś już wylinkę? bo czasami zanim skóra zacznie sie łuszczyć to czesto bywa taka podrazniona i czerwona...
Agentka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 08:59   #3
izomerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 10
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Skóra raczej mi nieschodzi ani nie schodziła (nie wiem czy po kwasie migdałowym powinna), a zaczerwienienie nie znika, oprócz tego swędzi. Skóra wygląda na potwornie podrażnioną. Nie wiem co robić.
izomerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 08:32   #4
Agentka19
Raczkowanie
 
Avatar Agentka19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska :)
Wiadomości: 164
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

generalnie po kwasie migdałowym zchodzi skóra, tak się łuszczy.... i gdy ta skróa zejdzie to jest najlepszy efekt myślę,że sama to zaniedługo zobaczysz, musisz nawilżać i jeszcze raz nawilżać,,,, teraz już nie masz za wiele co robic wiesz tak pozatym, to wybrałas bardzo zły moment na robienie tego, gdyż tego typu zabiegi robi się wiosną albo jesienią, gdyż w lecie mogą Ci na twarzy wyjść przez to przebarwienia przez kontakt ze słońcem... skróra jest po migdałku bardzo cienka i potrzeba dłuzszego czasu zeby sie odbudowała.....
podaje link który był dla mnie kiedyś pomocą

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hreadid=197242
Agentka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 16:27   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

zadzialaj zasadą. pryskaj panthenolem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 09:33   #6
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Cytat:
Napisane przez Agentka19 Pokaż wiadomość
generalnie po kwasie migdałowym zchodzi skóra, tak się łuszczy.... i gdy ta skróa zejdzie to jest najlepszy efekt myślę,że sama to zaniedługo zobaczysz, musisz nawilżać i jeszcze raz nawilżać,,,, teraz już nie masz za wiele co robic wiesz tak pozatym, to wybrałas bardzo zły moment na robienie tego, gdyż tego typu zabiegi robi się wiosną albo jesienią, gdyż w lecie mogą Ci na twarzy wyjść przez to przebarwienia przez kontakt ze słońcem... skróra jest po migdałku bardzo cienka i potrzeba dłuzszego czasu zeby sie odbudowała.....
podaje link który był dla mnie kiedyś pomocą

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hreadid=197242
Co za glupoty!! skad ty to dziewczyno wytrzasnelas?? po 1: PO PEELINGU MIGDALOWYM SKORA NIE SCHODZI!! PO GLIKOLOWYM TAK!!
po 2: PEELING MIGDALOWY TO JEDYNY KWAS KTORY MOZNA STOSOWAC LATEM BEZ OBAW, ZE BEDA PRZEBARWIENIA ITD. JEST ON BARDZO DELIKATNY, NADAJE SIE DLA SKOR BARDZO WRAZLIWYCH, MOZNA SIE PO NIM OPALAC.

Dziewczyny, zasiegnijcie PRAWDZIWYCH porad od ksometyczek (kosmetologow) nt. kwasow a nie piszcie swoje gdzies zaslyszane teorie...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 08:26   #7
Agentka19
Raczkowanie
 
Avatar Agentka19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska :)
Wiadomości: 164
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Maripossa nie rozumiem dlaczego na mnie krzyczysz, post który napisałam nie był "zasłyszany" tylko z własnego doświadczenia. Przez pół roku robiłam kwas migdałowy u kosmetyczki, a potem sama dzięki wizażowi.... Kosmetyczka odradzała mi robienie kwasu w lecie i miała rację bo dziś mam dwa brzydkie przebarwienia na twarzy....
a skóra z chodzi i nie wiem czemu twierdzisz,że nie zawsze po robieniu peelingu migdałowego mi z chodziła, poprostu sie łuszczyła.... przeczytaj sobie wątek o kwasie migdałowym...
Agentka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-19, 08:27   #8
Agentka19
Raczkowanie
 
Avatar Agentka19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska :)
Wiadomości: 164
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Ps. wszystko zależy od tego jak procentowy się robi kwas... im wyższy tym mocniejszy...
Agentka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 15:32   #9
izomerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 10
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

może to się wyda śmieszne, ale ... czy jest jakaś różnica między kwasem migdałowym, a peelingiem migdałowym?ja użyłam tylko albo aż kwasu.
izomerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 14:56   #10
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Cytat:
Napisane przez izomerka Pokaż wiadomość
może to się wyda śmieszne, ale ... czy jest jakaś różnica między kwasem migdałowym, a peelingiem migdałowym?ja użyłam tylko albo aż kwasu.
to to samo, peeling migdalowy wykonuje sie za pomoca kwasu migdalowego. To, ze przeczytalas i wiesz jak go robic, nie znaczy, ze zawsze robisz to dobrze.

Agentka19: nie krzycze na ciebie - a jesli tak to przepraszam, ale czsem naprawde bzdury wypisujecie...-. Nie musze czytac zadnych watkow, bo jestem na 3 roku kosmetologii i pracuje w gabinecie kosmetycznym i wiem troche o peelingu migdalowym... Skora po nim moze schodzic jak za dlugo sie go przetrzyma na twarzy - ogolnie SKORA NIE POWINNA PO NIM SCHODZIC TAK JAK TO JEST PRZY NP. PEELINGU GLIKOLOWYM. Po 2: co to za kosmetyczka ktora ci migdala na lato odradza?? sory, ale mialam kilka szkolen z kwasow i wiem tez chociazby od kolezanek w pracy, ze ten peeling jak najbardziej nadaje sie na lato i poki co jest na niego dosc sporo klientek - tym bardziej, ze nadaje sie do skor wrazliwych...
A te twoje przebarwienia na twarzy nie musza byc od tego ze po migdale sie opalalas - przebarwienia wychodza np. po kilku latach od momentu gdy skora byla narazona na duza dawke prom.UV (glownie UVA), moga bys spowodowane srodkami hormonalnym jesli dana osoba je przyjmuje (np.antykoncepcja) lub przyjmowaniem innych lekow itd...itp...sporo mozna by wymieniac Uwierz mi!! zadna kosmetyczka nie narazalaby klientki na to, ze wyjdzie z salonu po kwasie migdalowym i pojdzie sie opalac po czym bedzie miala przebarwienia!! Zadna do tej pory nie wrocila z przebarwieniami a gdyby tak bylo, moznaby podac kosmetyczke ew.salon do sądu.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 13:21   #11
edolek3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
to to samo, peeling migdalowy wykonuje sie za pomoca kwasu migdalowego. To, ze przeczytalas i wiesz jak go robic, nie znaczy, ze zawsze robisz to dobrze.

Agentka19: nie krzycze na ciebie - a jesli tak to przepraszam, ale czsem naprawde bzdury wypisujecie...-. Nie musze czytac zadnych watkow, bo jestem na 3 roku kosmetologii i pracuje w gabinecie kosmetycznym i wiem troche o peelingu migdalowym... Skora po nim moze schodzic jak za dlugo sie go przetrzyma na twarzy - ogolnie SKORA NIE POWINNA PO NIM SCHODZIC TAK JAK TO JEST PRZY NP. PEELINGU GLIKOLOWYM. Po 2: co to za kosmetyczka ktora ci migdala na lato odradza?? sory, ale mialam kilka szkolen z kwasow i wiem tez chociazby od kolezanek w pracy, ze ten peeling jak najbardziej nadaje sie na lato i poki co jest na niego dosc sporo klientek - tym bardziej, ze nadaje sie do skor wrazliwych...
A te twoje przebarwienia na twarzy nie musza byc od tego ze po migdale sie opalalas - przebarwienia wychodza np. po kilku latach od momentu gdy skora byla narazona na duza dawke prom.UV (glownie UVA), moga bys spowodowane srodkami hormonalnym jesli dana osoba je przyjmuje (np.antykoncepcja) lub przyjmowaniem innych lekow itd...itp...sporo mozna by wymieniac Uwierz mi!! zadna kosmetyczka nie narazalaby klientki na to, ze wyjdzie z salonu po kwasie migdalowym i pojdzie sie opalac po czym bedzie miala przebarwienia!! Zadna do tej pory nie wrocila z przebarwieniami a gdyby tak bylo, moznaby podac kosmetyczke ew.salon do sądu.
ja mam zabiegi z kwasu migdałowego 30 % i skóra Zawsze mi po nim schodzi znaczy to , ze kwas przynosi zamierzony efekt i każda kosmetyczka Ci to powie
edolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 19:51   #12
Figure09
Rozeznanie
 
Avatar Figure09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Puste ściany
Wiadomości: 536
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Cytat:
Napisane przez Agentka19 Pokaż wiadomość
Ps. wszystko zależy od tego jak procentowy się robi kwas... im wyższy tym mocniejszy...

No i po co się wymądrzasz, skoro nie wiesz?
"Moc" kwasu zależy pd wysokości jego pH, a nie od stężenia.....
__________________
Tylko ten, kto ma odwagę mówić to, co myśli,
zasługuje na pełne zaufanie.
Być może człowiek taki wyrazi się czasem niezręcznie,
a nawet niegrzecznie, ale nie będzie mnie oszukiwał.



Figure09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 21:00   #13
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Stary wątek, ale odpiszę Skóra po kwasie może, ale nie musi schodzić. Jeśli skóra nie schodzi, nie oznacza to, że kwas nie działa. PO migdałowym też może schodzić, nie tylko po glikolowym.

"Moc" kwasu zależna jest od naszej skóry, ph, na jakiej jest bazie (np. na glikolu propylenowym), jakie ma ph, jak był aplikowany i w jakiej jest formie.... Jak mi się coś przypomni to dopiuszę.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-03-28 o 21:01
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 21:17   #14
karrotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Cytat:
Napisane przez Figure09 Pokaż wiadomość
No i po co się wymądrzasz, skoro nie wiesz?
"Moc" kwasu zależy pd wysokości jego pH, a nie od stężenia.....
Zdaję sobie sprawę, że ten post został dodany 5 lat temu, ale muszę się wypowiedzieć zanim ktoś uczący się chemii to przeczyta! Ludzie, pH to nic innego jak ujemny logarytm ze stężenia jonów H+ w roztworze!! Chcesz mi powiedzieć, że kwas 1% ma taką samą "moc" jak 99% ?
karrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 14:10   #15
mila985
Mila985
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Władysławowo
Wiadomości: 15
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Co za glupoty!! skad ty to dziewczyno wytrzasnelas?? po 1: PO PEELINGU MIGDALOWYM SKORA NIE SCHODZI!! PO GLIKOLOWYM TAK!!
po 2: PEELING MIGDALOWY TO JEDYNY KWAS KTORY MOZNA STOSOWAC LATEM BEZ OBAW, ZE BEDA PRZEBARWIENIA ITD. JEST ON BARDZO DELIKATNY, NADAJE SIE DLA SKOR BARDZO WRAZLIWYCH, MOZNA SIE PO NIM OPALAC.

Dziewczyny, zasiegnijcie PRAWDZIWYCH porad od ksometyczek (kosmetologow) nt. kwasow a nie piszcie swoje gdzies zaslyszane teorie...
Co ty pitolisz !!! Co za głupoty gadasz!!! Po kwasach,każdych nie wolno się opalać.Owszem kwas migdałowy nie jest fotouczulający jako,jedyny kwas i można go stosować również latem,ale mimo wszystko trzeba używać kremów z filtrem i uważać na słońce i tym bardziej nie opalać się.Lepiej dmuchać na zimne.Masz jakąś tępą kosmetyczkę.
mila985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 21:09   #16
mila985
Mila985
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Władysławowo
Wiadomości: 15
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Cytat:
Napisane przez Agentka19 Pokaż wiadomość
generalnie po kwasie migdałowym zchodzi skóra, tak się łuszczy.... i gdy ta skróa zejdzie to jest najlepszy efekt myślę,że sama to zaniedługo zobaczysz, musisz nawilżać i jeszcze raz nawilżać,,,, teraz już nie masz za wiele co robic wiesz tak pozatym, to wybrałas bardzo zły moment na robienie tego, gdyż tego typu zabiegi robi się wiosną albo jesienią, gdyż w lecie mogą Ci na twarzy wyjść przez to przebarwienia przez kontakt ze słońcem... skróra jest po migdałku bardzo cienka i potrzeba dłuzszego czasu zeby sie odbudowała.....
podaje link który był dla mnie kiedyś pomocą

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hreadid=197242
Kwas migdałowy nie jest fotouczulający i można, go stosować również latem.Trzeba stosować filtry ochronne .Oczywiście lepiej dmuchać na zimne i nie eksponować facjaty na ostrym słońcu.
mila985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 12:38   #17
veronicab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

hej dziewczyny!
stosowałam kwas migdałowy ale chyba niechcący dotknęłam obszaru pod okiem i od 3 dni mam strasznie zaczerwienioną i spuchniętą skórę pod oczami. stosuje maści, okłady i kremy regenerujące na te czerwone i przesuszone okolice ale czy jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć, kiedy mi to zejdzie i czy skóra będzie okej? trochę się martwie..
z góry dziękuję!
veronicab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-13, 14:01   #18
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

I co ktoś ma tu napisać, że za 2 dni, 7 godzin, 42 minuty i 3 sekundy przejdzie i będzie wszystko ok? Trzy dni z mocnym oparzeniem chemicznym i to w okolicy oka to chyba najwyższa pora na dermatologa a nie na wizaz pl...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 08:02   #19
veronicab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

kupiłam piankę na oparzenia i schodzi, nie trzeba pluć jadem. ✌🏼 niektórym to jednak karma by się przydała, pozdrawiam! 🙃
veronicab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-14, 09:26   #20
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Nadal polecam wizytę u dermatologa...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 10:18   #21
veronicab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

byłam, widział - podobne przypadki dziewczyny miały w okolicach ust czy zmarszczkach. nic tylko nawilżać i zaczerwienienie zejdzie. ✌🏼
veronicab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 10:37   #22
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Dość nietypowo...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 10:45   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Po mocnym kwaszeniu polecam kosmetyki z EGF. Ja używałam serum Estetica Dermo Pharma z EGF, które skróciło czas gojenia o 1/4 w porównaniu do drugiej strony twarzy, na którą stosowałam inne serum na podrażnioną skórę. Z tym, że to było jakieś 5 lat temu i od tego czasu na rynku pojawiły się też na pewno inne produkty z EGF.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 11:02   #24
veronicab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Ja mam panthenol 10%, maść Linomag też jest bardzo dobra podobno na poparzenia skóry i mam silnie regenerujący krem. Z dnia na dzień jest coraz lepiej, bo opuchlizna zeszła i pozostaje tylko walka z zaczerwienieniem.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Za tydzień wracam do pracy także liczę na to, ze będzie znośnie 😅
veronicab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 11:37   #25
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Z pomocą dermatologa tydzień to jeszcze osiągalny. Ale nie byłabym taka pewna przy samym pantenolu, kremach, Linomagu... To jednak brzmi jak dość mocne oparzenie.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 12:15   #26
veronicab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 5
Dot.: reakcja po kwasie migdałowym ! pomocy!

Zapewniam, że nie wygląda tak jak Pani to opisuje.

Jest czerwone ale nie ma żadnych ran, nie boli i skóra jest po prostu sucha. Nie smaruje byle czym, staram się też, żeby ta skóra oddychała, nie nakładam broń Boże żadnych kosmetyków do makijażu czy cokolwiek takiego. Miałam kiedyś już poparzenie, co prawda słoneczne, ale wyglądało dużo gorzej i opuchlizna znacznie dłużej się utrzymywała a mimo to wszystko zniknęło bez śladu.
veronicab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-14 13:15:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.