Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-10, 04:54   #1051
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiecie moze jak odczytac date ważnosci z podkladów mineralnych meow i edm ?
Pilna sprawa..bo chcialabym zrobic zapas
Nie pamietam juz gdzie czytalam ale podobno mineralne podklady sypkie(EDM Lumiere,Meow,Monave,BE) sie nie psuja-jak znajde gdzie to czytalam to Ci podesle linka zebys byla pewna w100%.



Widzialyscie nowa strone EDM?-az mnie zachecila do kupna
Obecnie uzywam podkladu EDM bo Lumiere na 35 stopniowe upaly sie nie nadaje-powroce do niego jak bedzie chlodniej


Czytalam takze o mrowieniu twarzy w czasie upalow przy uzywaniu mineralow-u mnie sie chyba to tez zaczelo-nie jest uciazliwe ale odczuwalne.Podobno to wina aplikacjii-w czasie upalow lepiej nakladac mineraly gabeczka lekko wilgotna niz pedzelkiem-musze to sprawdzic-info to wyczytalam na makeup talk.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 08:10   #1052
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Nie pamietam juz gdzie czytalam ale podobno mineralne podklady sypkie(EDM Lumiere,Meow,Monave,BE) sie nie psuja-jak znajde gdzie to czytalam to Ci podesle linka zebys byla pewna w100%.



Widzialyscie nowa strone EDM?-az mnie zachecila do kupna
Obecnie uzywam podkladu EDM bo Lumiere na 35 stopniowe upaly sie nie nadaje-powroce do niego jak bedzie chlodniej


Czytalam takze o mrowieniu twarzy w czasie upalow przy uzywaniu mineralow-u mnie sie chyba to tez zaczelo-nie jest uciazliwe ale odczuwalne.Podobno to wina aplikacjii-w czasie upalow lepiej nakladac mineraly gabeczka lekko wilgotna niz pedzelkiem-musze to sprawdzic-info to wyczytalam na makeup talk.
Fajnie Dziekuje

Ja planuje pozostac przy meow, są po prostu trwalsze. Uzywam nadal mixu Siamese frisky pampered puss + flawles feline.
Na emlusji Avene, w upale - super Trzyma się skory cały dzien
Nie zauwazylam tez mrowienia ...a nakladam płaskim pedzlem EDM.

Nowa strona EDM bardzo fajnie im wyszła. Podobają mi sie puste pudełeczka na podkład z puszkiem

A tu nowa letnia kolekcja Meow http://www.meowcosmetics.com/seasonal.htm

Cienie, pudry brązujące, rozświetlacze i róze


Mam do was prośbe... jesli zobaczycie ze na meow mają znowu XX% zniżki, dajcie prosze znac
Przegapilam ostatnio -20%
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 23:37   #1053
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

No cóż.... wychodzi z tego, że podkłady mineralne nie są dla mnie Mam cerę mieszaną i zazwyczaj używam podkładów nawilżających, unikam wszelkich matujących specyfików.

A po podkładzie mineralnym moja skóra zaczyna się przetłuszczać już po 10 minutach Wypróbowałam podkład Bare Escentuals oraz Lumiere. Podobało mi się, że nie dają dużego krycia, łatwo się nakłada (pędzlem Kabuki z Sephory, nie jest może jak piórko ale aż taka szczota też nie), są super kolory dla cer w najróżniejszych odcieniach, wygląda naturalnie- idealny na lato i jeszcze ta szybkość nakładania, nie trzeba się męczyć. L'oreal mineralny przy tych podkładach jest jak tynk.

Ale co z tego, jeżeli twarz strasznie szybko się świeci, a na bibułce zostaje znaczna część pudru... Nie dla mnie
Szkoda, bo podobało mi się to machnięcie pędzlem i raz-dwa gotowe

Ech... już wiem, że nie ma dla mnie ani podkładu mineralnego, ani kremu koloryzującego... a latem zostaje mieszanie podkładu z kremem
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 08:33   #1054
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
No cóż.... wychodzi z tego, że podkłady mineralne nie są dla mnie Mam cerę mieszaną i zazwyczaj używam podkładów nawilżających, unikam wszelkich matujących specyfików.

A po podkładzie mineralnym moja skóra zaczyna się przetłuszczać już po 10 minutach Wypróbowałam podkład Bare Escentuals oraz Lumiere. Podobało mi się, że nie dają dużego krycia, łatwo się nakłada (pędzlem Kabuki z Sephory, nie jest może jak piórko ale aż taka szczota też nie), są super kolory dla cer w najróżniejszych odcieniach, wygląda naturalnie- idealny na lato i jeszcze ta szybkość nakładania, nie trzeba się męczyć. L'oreal mineralny przy tych podkładach jest jak tynk.

Ale co z tego, jeżeli twarz strasznie szybko się świeci, a na bibułce zostaje znaczna część pudru... Nie dla mnie
Szkoda, bo podobało mi się to machnięcie pędzlem i raz-dwa gotowe

Ech... już wiem, że nie ma dla mnie ani podkładu mineralnego, ani kremu koloryzującego... a latem zostaje mieszanie podkładu z kremem
Podkładu mineralnego nie zaleca sie uzywac solo... musi byc na jakims kremie, czy np. serum antyoksydancyjnym, inaczej faktycznie skora sie spieszy z produkcja sebum. Czyli tutaj procedura podobna podkład + krem

Ja tez mam cere mieszana i podklady lumiere okazały sie byc totalna katastrofa... poczekaj jeszcze na probki meow, roznica pomiedzy lumiere a meow jest ogromna
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 08:49   #1055
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Skąd bierzecie tego meow? Zamawiacie z ich stronki?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 12:00   #1056
sleepy
Zakorzenienie
 
Avatar sleepy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 721
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Dziewczyny, wyczytałam w tym watku, że prawdziwe mineralne kosmetyki mają do 10 składników. Co sądzicie o tym pudrze?
Skład:

Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zinc Stearate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Phytonadione, Camellia Sinesis (Green Tea) Leaf Extract, Methylparaben, Propylparaben, Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Bismuth Oxychloride (CI 77163), Mica (CI 77019). May Contain [+/-]: Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Carmine (CI 75470).

Dzięki
__________________
We live and we learn.
Then we forget and do it again.
sleepy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 12:25   #1057
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Skąd bierzecie tego meow? Zamawiacie z ich stronki?



Cytat:
Napisane przez sleepy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wyczytałam w tym watku, że prawdziwe mineralne kosmetyki mają do 10 składników. Co sądzicie o tym pudrze?
Skład:

Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Zinc Stearate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Retinyl Palmitate, Phytonadione, Camellia Sinesis (Green Tea) Leaf Extract, Methylparaben, Propylparaben, Titanium Dioxide (CI 77891), Zinc Oxide (CI 77947), Bismuth Oxychloride (CI 77163), Mica (CI 77019). May Contain [+/-]: Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Carmine (CI 75470).

Dzięki

Ja bym ograniczyla ilośc składników do 5

To coś powyzej ma za długi i dziwny skład jak na kosmetyk mineralny. Co tam ta zielona herbatka robi

Typowe składy kosmetyków 100% mineralnych wyglądają tak:

Mica , Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides + cos jeszcze ..i nic więcej.
Jak widac, to co mineralne jest u Ciebie na koncu składu, wiec jest tego w nim najmniej. Dodatkowo masz w składzie Bismuth Oxychloride (CI 77163).
Ja bym tego nie kupowala ..

What is Bismuth Oxychloride and is it my friend?

A. Bismuth is an additive/filler added to mineral cosmetics to make them "slippy", or silky. For many women, it is an irritant, and causes itch, burn and breakouts. It was never much of a friend to us, so we don't use it, ever.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-12, 13:13   #1058
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość





Ja bym ograniczyla ilośc składników do 5

To coś powyzej ma za długi i dziwny skład jak na kosmetyk mineralny. Co tam ta zielona herbatka robi

Typowe składy kosmetyków 100% mineralnych wyglądają tak:

Mica , Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides + cos jeszcze ..i nic więcej.
Jak widac, to co mineralne jest u Ciebie na koncu składu, wiec jest tego w nim najmniej. Dodatkowo masz w składzie Bismuth Oxychloride (CI 77163).
Ja bym tego nie kupowala ..

What is Bismuth Oxychloride and is it my friend?

A. Bismuth is an additive/filler added to mineral cosmetics to make them "slippy", or silky. For many women, it is an irritant, and causes itch, burn and breakouts. It was never much of a friend to us, so we don't use it, ever.
Jak się domyślam , trzeba mieć kartę, żeby płacić?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 13:16   #1059
sleepy
Zakorzenienie
 
Avatar sleepy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 721
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Dzięki za odpowiedź
Na biochemii wyczytałam że ten bismut hamuje wydzielanie potu/sebum. O jego złych stronach nic nie było.
Ja już właściwie mam ten puder,szkody nie robi.Chciałam sprawdzić czy naprawde jest taki mineralny
__________________
We live and we learn.
Then we forget and do it again.
sleepy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 13:27   #1060
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez sleepy Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Na biochemii wyczytałam że ten bismut hamuje wydzielanie potu/sebum. O jego złych stronach nic nie było.
Ja już właściwie mam ten puder,szkody nie robi.Chciałam sprawdzić czy naprawde jest taki mineralny
Wszystkie strony z podkładami mineralnymi reklamują się sloganami typu
"* No preservatives * No silica * No parabens * No bismuth in any of our mineral foundations" ..u nas w polsce jedynie Rhea do takich nalezy.
Zabawne teraz jest to ze podkłady 100% mineralne moga sobie lezec i lezec, nie posiadają daty ważnosci. Natomiast te wypchane konserwantami traca na jakosci po 2 latach... znaczy się , psują sie.
Dodatkowo, podkłady mineralne są o wiele tansze od tych podrasowanych chemia...


A co to za puder?



Mogwiaca, mozna placic paypalem
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 13:49   #1061
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Podkładu mineralnego nie zaleca sie uzywac solo... musi byc na jakims kremie, czy np. serum antyoksydancyjnym, inaczej faktycznie skora sie spieszy z produkcja sebum. Czyli tutaj procedura podobna podkład + krem

Ja tez mam cere mieszana i podklady lumiere okazały sie byc totalna katastrofa... poczekaj jeszcze na probki meow, roznica pomiedzy lumiere a meow jest ogromna
Pod podkład mineralny także nakładam krem, bo inaczej moja skóra by wołała 'pić!'
Mam mieszaną ale w kierunku suchej

Posiadan już w domu wszystkie próbki które zamówiłam (z każdej strony jaką tu podałyście), doszły w 3-4 dni Meow także, ale po totalnej klapie z poprzednimi podkładami chciałam skapitulować
Najgorsze, że nawet musiałam przypudrowywać ten podkład, a sądziłam, że jak coś jest sypkie to nie trzeba tego matowić Moja skóra na wszelkie wysuszacze reaguje błyskawicznym świeceniem. A jak dostanie coś nawilżającego to mam spokój przez pół dnia...

Wypróbuję jutro Meow Jestem bardzo ciekawa efektu
Dziękuję za radę


p.s. Dziewczyny czy parabeny w kremie, na końcu składu, mogą coś skórze zrobić???



EDIT:
Aaaaaaaaaaaaaaa, no właśnie coś tak czułam, że parabeny nie są za dobre:

"Parabeny, choć blisko leżą w chemii kwasowi salicylowemu (kwas 2-hydroksybenzoesowy) i kwasowi benzoesowemu, to jednak mają odmienne właściwości toksykologiczne i chemiczne. Dość często uczulają, czyli wywołują na skórze podrażnienie, zaczerwienie, świąd, pokrzywkę i wyprysk.
Dłużej stosowane rozszerzają naczynia krwionośne i wywołują wysięk okołonaczyniowy, co może sprzyjać rozwojowi dermatozy okołoustnej i trądziku różowatego. Dlatego osobiście odradzam osobom skłonnym do dermatoz, pokrzywek, trądziku stosowanie kosmetyków zawierających parabeny. Parabeny w stężeniu powyżej 0,4% mogą paskudnie uszkadzać skórę narażoną na działanie promieni słonecznych (opalanie), zwłaszcza wtedy, gdy w kosmetyku (kremie) występują inne estry i kwasy mogące inicjować hydrolizę estrów PHB."
[ze strony: http://www.luskiewnik.pl/blog/?p=60 ]


A fe, co za świństwo
Wyrzucam do kosza ten krem który ma na końcu składu mnóstwo tych parabenów. Najśmieszniejsze jest to, że amerykanki bardzo sobie chwalą, ale chyba żadna nie patrzyła na skład....
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 18:18   #1062
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Kurde a ja nadal mam ten sam problem. Na policzkach ładnie i super a w strefie T po minearłach mam na twarzy ciasto.
Jak Wy to robicie, że tak nie macie?
musicman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 20:44   #1063
Jezebel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Witajcie dziewczyny.

Od wczoraj zgłębiam wątek i zamiast wiedzieć więcej to powoli mam chaos w głowie.
Chciałabym zamówić coś z minerałów, bo tradycyjne podkłady w ogóle mi nie służą (zresztą nie znoszę mieć takiej tapety na twarzy, i zwykle się nie maluję).
Ale po zerknięciu na EDM i wybór kolorów nie mam pojęcia co wybrać na zestaw próbkowy.
Ja nawet nie wiem czy moja skóra jest w tonacji ciepłej czy zimnej.
Hm, ale może wspólnymi siłami znajdziemy coś "okołomojego".
Będę bardzo wdzięczna za jakieś rady.
__________________
www.pomoz-amelce.pl
Jezebel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 22:51   #1064
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Wypróbowałam mineralny Meow- musiałam zaraz zmyć bo skóra była strasznie ściągnięta Po Lumiere tak nie było, ale też się strasznie świeciłam. Meow nie świecił się aż tak bardzo ale za to wysuszał mi skórę na wiór Nie znoszę tego uczucia, więc jak go nałożyłam tak go zaraz zmyłam...

Już wiem, że minerały nie są dla mnie
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 09:50   #1065
Bunia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 43
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Wypróbowałam mineralny Meow- musiałam zaraz zmyć bo skóra była strasznie ściągnięta Po Lumiere tak nie było, ale też się strasznie świeciłam. Meow nie świecił się aż tak bardzo ale za to wysuszał mi skórę na wiór Nie znoszę tego uczucia, więc jak go nałożyłam tak go zaraz zmyłam...

Już wiem, że minerały nie są dla mnie

Moze sprobuj Lily Lolo (http://www.lilylolo.co.uk/home.php)
Bunia77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 10:02   #1066
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Wypróbowałam mineralny Meow- musiałam zaraz zmyć bo skóra była strasznie ściągnięta Po Lumiere tak nie było, ale też się strasznie świeciłam. Meow nie świecił się aż tak bardzo ale za to wysuszał mi skórę na wiór Nie znoszę tego uczucia, więc jak go nałożyłam tak go zaraz zmyłam...

Już wiem, że minerały nie są dla mnie
A jaką formułę masz z Lumiere?Flawless? Po Meow ja też miałam strasznie ściągniętą twarz , tfu.
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 10:32   #1067
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Zabawne teraz jest to ze podkłady 100% mineralne moga sobie lezec i lezec, nie posiadają daty ważnosci. Natomiast te wypchane konserwantami traca na jakosci po 2 latach... znaczy się , psują sie.
Na moim LilyLolo jest napisane zeby zuzyc przez 24 miesiace po otwarciu.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 16:53   #1068
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 454
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Bunia77 Pokaż wiadomość
Moze sprobuj Lily Lolo (http://www.lilylolo.co.uk/home.php)
Mam próbki To zrobię kolejne podejście

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
A jaką formułę masz z Lumiere?Flawless? Po Meow ja też miałam strasznie ściągniętą twarz , tfu.
Z Lumiere mam właśnie Flawless i jakiś rozświetlający (chyba)
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 17:12   #1069
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Mam próbki To zrobię kolejne podejście
Koniecznie. Lilylolo jest super!
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 17:27   #1070
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Mam próbki To zrobię kolejne podejście


Z Lumiere mam właśnie Flawless i jakiś rozświetlający (chyba)
To jest formuła do bardzo suchej skóry, może dlatego Ci nie pasuje?
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 19:49   #1071
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

A ja od dwóch dni używam pudru mineralnego Revlon. Zakupiłam odcień najjaśniejszy 010 i jak go zobaczyłam pierwszy raz to pomyślałam, że będzie za ciemny... Na szczęście nic z tego, twarz jest po nim jakby rozjaśniona, no w każdym razie na pewno nie ciemniejsza. Fajnie stapia się on z cerą i trzyma się na buzi cały dzień. Nie jest to podkład mocno kryjący, za to znakomicie wyrównuje koloryt cery. W ogóle to na lato ten puder jest jak znalazł - lekki, nie spływa (bo i jak), nie wałkuje się, no i nakładanie jego to bajka (to jednak zaleta wszystkich minerałów, wiem, wiem).
Zdaję sobie sprawę, że Revlon to taki pseudo mineralny podkład, ale dla mnie to świetny początek przygody z minerałami i zdecydowanie będę próbować kolejne - teraz to już pewnie sięgnę po prawdziwe podkłady mineralne. Będę szukać czegoś mocniej kryjącego, bo czasem taki makijaż też jest mi potrzebny.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 19:30   #1072
Jezebel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Przejrzałam cały wątek
Uff
Czy na korektor mający zatuszować cienie lepszy byłby bisque color corrector czy może intensive concealer light? (chodzi o EDM)
Pewnie macie je już przetestowane.
A może jeszcze jakiś inny kolor polecacie pod oczy.
Jeśli chodzi o róż wybrałam walkee talkee. Mam nadzieję, że będzie to chłodny kolor.
Najciężej wybrać mi podkład.
Mogłybyście napisać, który z założenia unikać bo nie nadaje się np. dla Europejek?

Z foundations też już wybrałam
Beige sunkissed fair
Olive light olive
Olive olive medium
Macie doświadczenie z tymi kolorami?

Czy w Lumiere też są jakieś bezpłatne próbki? Bo coś nie mogę znaleźć.
Chyba, że te za $1.25
__________________
www.pomoz-amelce.pl

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-01 o 12:00 Powód: post pod postem
Jezebel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 20:08   #1073
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Dziewczyny szukam próbek podkładów mineralnych Lumiere i EDM na przetestowanie. Zamówiłam dzisiaj trochę próbek z Meow, ale interesują mnie również inne marki. Dopiero zaczynam swoją przygodę z minerałami i przyznam, że jestem w tym temacie zielona. Jeżeli ma któraś z was na zbyciu niepotrzebne próbki, to chętnie bym niektóre odkupiła.
Szukam podkładu jasnego w żółtej tonacji, w miarę dobrze kryjącego i do skóry suchej. Nie mniej jednak kolor nie ma aż takiego znaczenia w przypadku próbek - chcę po prostu przetestować formułę i zobaczyć jak podkład będzie leżał na buzi.
Jeżeli znajdzie się jakaś dobra dusza, która sprzedałaby mi trochę próbek, to ja czekam...
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 12:25   #1074
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Zakupiłam jedn duży podkład i zestaw próbek z EDM Jak przyjdą to napiszę jak się u mnie sprawują Teraz używam Revlona mineralnego ale czytając że nie jest on w 100 % mineralny postanowiłam że wypróbuję EDM I takie pytanie do używających EDM: Czy zapchały was ? Jakieś negatywne skutki ich używania ? Na Youtube słyszałam że niektórych zapchało po nich I się zdziwiłam bo przecież to czyste minerały Ale chyba najlepiej na sobie przetestować (czego nienawidzę )
__________________
walka o studia...
walka o pracę...




itsnata.blogspot.com


natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 12:35   #1075
OlusssiAA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Witajcie!

Jeżeli któraś z was chce otrzymać kosmetyki z maybelline do testowania podajcie mi swoje maile!!!
OlusssiAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 19:29   #1076
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

chodzi o podkład mineralny maybelline?

Jeśłi tak to bardzo chętnie, mój mail:

clp2@wp.pl
musicman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 23:07   #1077
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez OlusssiAA Pokaż wiadomość
Witajcie!

Jeżeli któraś z was chce otrzymać kosmetyki z maybelline do testowania podajcie mi swoje maile!!!
Już to kiedyś przerabiałyśmy na wizażu
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 07:57   #1078
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Już to kiedyś przerabiałyśmy na wizażu
co masz na myśli?
musicman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 08:04   #1079
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Hej dziewczyny!
Jak tam przygody z mineralami?
U mnie zbiera sie na to, ze Winged Butter EM jest najlepszy. Zamowilam znowu mnostwo probek i jakos wiele mieszanych kolorow mi pasuje, ale winged butter jako jedyny solo. A ze wiecej mozliwosci juz nie mam, probuje teraz caly czas czy jakias mieszanka jest lepsza czy nie.
Wyprobowalam tez roze i brazery i zaczynam sie coraz bardziej w mineraly wkrecac. Jestem prawie uzalezniona.
Przy ostatnim zamowieniu wzielam na probe cien do brwi ten najciemniejszy braz. Ja mam czarne brwi, ale brazowe wlosy i ten cien sprawia, ze robie sie cieplejsza na buzi, choc dosc mocno brwi podkresla. Bardzo fajnie sie go rozprowadza pedzlem do brwi i trzyma sie dlugo, pomimo, ze ciagle sie nawet dotykam po brwiach, wiec goraco polecam te cienie EM.
Pozdrawiam
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 08:17   #1080
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
co masz na myśli?
Kiedyś (nie pamiętam w jakim wątku) ale jakaś wizażanka pisała, ze ma do rozdania dużo próbek Maybelline i żeby podawać jej adresy czy e-maile to ona roześle. No i dziewczyny podały jej swoje adresy. Jak się do niej przyczepiono, że to gratisowa reklama to ona zaprzeczyła a okazało się, że jest jakąś konsultantką tej firmy i że jeśli zbierze określoną ilość adresów to otrzyma za darmo kosmetyki - tak to tłumaczyła z kolei inna wizażanka, która dobrze wiedziała o tym procederze. No a potem została szybko zabanowana Mniej więcej nakreśliłam sprawę bo nie pamiętam wszystkiego ze szczegółami, trzeba poszukać na forum ale to wygląda bardzo podobnie.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.