hula hop - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-04, 10:38   #361
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez Midi
Dziewczyny, a ja mam kilka zasadniczych pytań - mam nadzieję, że jako specjalistki i weteranki hulahopania mi pomożecie
1. Czy jeśli kręcę tylko w jedną stronę, to mi się po dłuższym czasie jakoś asymetrycznie mięśnie uwidocznią??
2. Czy lepiej jest kręcić raz dziennie przez np. 20 minut, czy dwa razy dziennie po 10?
3. Czy to w ogóle są aeroby czy ćwiczenia siłowe?? Chodzi mi głównie o to, czy można je wykonywać na czczo, czy lepiej jednak w ciągu dnia, po jakichś posiłkach. I czy wskazane są przerwy na regenerację mięśni, czy mogę sobie kręcić codziennie?
4. Czy przy kręceniu kółkiem zaangażowane są te same mięśnie, co przy ćwiczeniach na twisterze? Tzn. czy to ten sam rodzaj ćwiczeń?
Podpowiedzcie, proszę!
Sama jestem ciekawa odpowiedzi na te pytania, szczególnie pierwsze [od zawsze kręcę w jedną stronę ]
Co do ćwiczenia codziennie - wydaje mi się, że hula hop jest na tyle prostym ćwiczeniem, że nie potrzeba takiej regeneracji jak po ćwiczeniach ewidentnie siłowych. Jesli jednak masz zakwasy i bóle - regeneracja wskazana

Wiecie czego się dowiedziałam od koleżanki? Że da sie kręcić hula hop jednocześnie podskakując! I dlatego właśnie to cudo nazywa sie hula hop
Gdybym tylko doszła do tego, w jaki sposób sie to robi..
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-04, 11:43   #362
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: hula hop

Nie mam zakwasów, ale ja w ogóle rzadko miewam zakwasy (zwłaszcza, jak ćwiczę codziennie)...
Podskakując?
Chciałabym to zobaczyć
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-04, 15:00   #363
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

1. Czy jeśli kręcę tylko w jedną stronę, to mi się po dłuższym czasie jakoś asymetrycznie mięśnie uwidocznią??

Też się nad tym zastanawiałam dlatego zaczełam kręcić w obie strony.

2. Czy lepiej jest kręcić raz dziennie przez np. 20 minut, czy dwa razy dziennie po 10?

moim zdaniem lepiej raz dłużej

3. Czy to w ogóle są aeroby czy ćwiczenia siłowe?? Chodzi mi głównie o to, czy można je wykonywać na czczo, czy lepiej jednak w ciągu dnia, po jakichś posiłkach. I czy wskazane są przerwy na regenerację mięśni, czy mogę sobie kręcić codziennie?

hmmm

jeśli mocno obciążymy kółeczko to możnaby je podciągnąć pod ćwiczenie siłowe i wówczas regeneracja jest wskazana. Wczoraj np. wydłużyłam czas kręcenia ze względu na to, że przestałam poprostu w ogóle je czuć. I skutkiem tego jest fakt, że mam dziś całkiwicie "skuty" brzuch. Co do kręcenia naczczo to możnaby się pokusić.


4. Czy przy kręceniu kółkiem zaangażowane są te same mięśnie, co przy ćwiczeniach na twisterze? Tzn. czy to ten sam rodzaj ćwiczeń?

podobne. Zwróć uwagę, że przy twisterze wykonujesz ciut inny ruch ciała.

__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-04, 17:25   #364
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: hula hop

ja rano naczczo krece tylko 10 min bo wiecej mi sie nie chce , troche za "slaba" jestem na to rano :-P tylko w pn. i pt. nie krece rano bo w te dni chodze na 7 na basenik i nie starcza mi na to czasu... eh odwiedzilam was juz i teraz lece dalej "pochlaniac" ksiazki z polaka [ caly romantyzm ] moze jeszcze was dzis odwiedze, ale czeka mnie jeszcze krecenie koleczkiem... ale to wieczorkiem
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-04, 18:23   #365
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: hula hop

Wstyd się przyznać...mam ekstremalnie mały pokój (wąskie łóżko, jakieś 40 cm przejście i tyle), więc nie mam gdzie kręcić hula... a tak się zapaliłam po Waszych wypowiedziach, że zaczęłam się bawić w wirtualne hula hop tzn kręcę, ale bez kółka.... efektów pewnie nie ma co się spodziewać bez obciążenia, ale po 20 min dziennie i tak miałam początkowo zakwasy, więc coś tam minimalnie działa. kręcę sobie tak prawie codziennie, może przez to nie schudnę, ale za to jak poprawiam sobie samopoczucie a sama nigdy nie wpadłabym na to, że zabawka z przedszkola może służyć też dużym dziewczynkom
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-04, 19:54   #366
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: hula hop

kiedyś gdzieś czytałam że jakby sie ćwiczylo jedna rekę to druga tak samo by sie umięsnila wiem ze to dziwne dlatego to zapamietalam jesli to prawda to z brzuchem bedzie tak samo
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-04, 20:08   #367
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: hula hop

ja krece obciazonym kolkiem [piaskiem] i wlasnie dzis stwierdzilam ze jest za lekkie juz dla mnie :| zastanawiam sie czym ciezszym by tu obciazyc
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-05, 21:09   #368
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: hula hop

a ja sobie dzisiaj kupiłam hula hop ale...NIE UMIEM KRĘCIĆ no...nie umiem...cały czas spada ja już nie wiem jak mam kręcić. co prawda moje kółko jast toche lekkie (bo tylko takie znalazłam),ale ma tak troche czegoś w środku (tlyko nie wiem czego bo jeszcze go nie rozmontowałam )....wiec może macie jakieś rady dla początkującej???????
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 10:51   #369
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez kate6o
kiedyś gdzieś czytałam że jakby sie ćwiczylo jedna rekę to druga tak samo by sie umięsnila wiem ze to dziwne dlatego to zapamietalam jesli to prawda to z brzuchem bedzie tak samo
Faktyczne trochę to dziwne. Z tego wynika, że żeby umięśnić obie rece/nogi trzeba ćwiczyć tylko jedną? Oszczędność połowy czasu, ale cos się nie chce wierzyć W sumie zależy jakie ćwiczenia..
Ja krece hula hop w jedna stronę, w drugą średnio daję radę, zazwyczaj jest to parę obrotów i koniec

Mądrala tu naprawdę nie da się nic poradzić - trochę cierpliwości i uporu - zobaczysz, że się nauczysz
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 12:09   #370
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: hula hop

Cytat:
Napisane przez mądrala
a ja sobie dzisiaj kupiłam hula hop ale...NIE UMIEM KRĘCIĆ no...nie umiem...cały czas spada ja już nie wiem jak mam kręcić. co prawda moje kółko jast toche lekkie (bo tylko takie znalazłam),ale ma tak troche czegoś w środku (tlyko nie wiem czego bo jeszcze go nie rozmontowałam )....wiec może macie jakieś rady dla początkującej???????
moja Mama ma ten sam problem trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. tylko co zrobić, żeby mi się Mama nie zniechęciła...?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 12:44   #371
Garona
Raczkowanie
 
Avatar Garona
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
GG do Garona
Dot.: hula hop

Ja, za sprawą obecnej tutaj grudniowej-szatynki, zostałam drastycznie zmobilizowana to ćwiczeń z hula hopem! Pomyślałam 'okej, spróbuję, może to faktycznie coś da'. I dało! 3 cm w talii mniej w ciągu miesiąca mnie zadowala, naprawdę.. Polecam, bo nie jest to ani męczące, ani nie wymaga szczególnych zdolności! Na początku jest trudno, zgadzam się, ale z czasem da się to wyuczyć. Przed telewizorem, czasem nawet z gazetą.. 15 minut dziennie, codziennie i obiecuję Wam, że będą efekty! Cierpliwości..
__________________
'Nigdy nie wolno Ci zwątpić w siebie'
Garona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-06, 14:46   #372
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

Mądrala też mi spadało. Ale sie dosłownie uparłam i po paru dniach kręciło się już dobrze. A teraz muszę zatrzymywać kółeczko, kiedy chcę skończyć

Avariel, może pochwal mamę, jak zobaczysz efekty, nic tak nie mobilizuje jak pozytywne wzmocnienie.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 17:46   #373
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: hula hop

Dziewczyny ja powróce to pewnej wczensiej wypowiedzi apropo's boczkow.

Mysłałam o niej wczoraj wieczorem i doszłam do wniosku, ze to naprawdę nic dziwnego, ze po kreceniu hh przez jakis czas boczki te stają sie coraz bardziej widoczne! O ile takie są (bo byc nie musza) to talia, która zwęza się od hh zaczyna podkreślac szerszy 'doł' a już ma to dosc duzy efekt w typowie tzw. gruszkowej

Dlatego dobrze jest zainwestowac w cwiczenia na miesnie skosne brzucha, a ja bym dodała, ze jeszcze nawet w poprzeczne- czyli zaatakowac najgłebiej, tak, zeby 'zrównowazyc' hh.
inch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 17:58   #374
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: hula hop

Suzana, dzięki za fachowe porady - dopiero dziś mi zaczął normalnie Wizaż chodzić, wcześniej tu nie zaglądałam. No to się biorę za kręcenie
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 18:16   #375
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

Inch! O tym samym ostatnio myślałam! Boczki jak były tak są, więc kółeczko działa tylko na talię. W związku tym wplatam do trenigu zestaw ćwiczeń zaproponowany przez Ewę

Midi mam nadzieję, że pomogłam
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 19:27   #376
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: hula hop

suzana a mozesz podac linka gdzie sa te cwiczenia ewy?
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 19:34   #377
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

mogę

https://wizaz.pl/forum/showthread.php...ghlight=r%EAce

przejrzałam je przed chwilką skrupulatnie, tam tylko jedno jest chyba "centralnie" na boczki (ósme), reszta angażuje mięśnie grzbietu, ramion.

Robiłam te ćwicenie już kilkakrotnie, strasznie bolą przy nim boczki.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 19:37   #378
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: hula hop

dzieki lece ogladac skrot wyborow miss polski { :-P] i krecic hh a potem pocwicze
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 19:37   #379
maarzenaa
Raczkowanie
 
Avatar maarzenaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: żary
Wiadomości: 179
Dot.: hula hop

buu stronka nie chce dzialac
maarzenaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-06, 19:41   #380
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

przed chwilą ją oglądałam

tu działa : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ghlight=r%EAce
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 20:29   #381
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: hula hop

A ja juz dzis zaliczylam 15 minut hh Ale na brzichy jakos nie mam sily, ale cwiczylam wczoraj, wiec uznam dzisiejszy dzidn za regeneracje
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 20:31   #382
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: hula hop

Też mam rozkmin.. ale o samym hh
Dziś zauważyłam przed lustrem, że prawą stronę talii mam wyraźniej zaznaczoną. Zbieg okoliczności?
Czy moze skutek tego, że kręcę tylko w lewo? I hh obija mi się wtedy o prawy bok?

Im człowiek wiecej mysli tym mniej wie Zastanawiam się nad treningiem Ewki i chyba też go zastosuję
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 20:44   #383
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: hula hop

A ja sobie dzisiaj hh obciążyłam grybym sznurkiem (z piaskiem miałam przykre doświadczenia, wiec musiałam coś innego wymyśleć )

Wydawało mi się, że dużo cięższe się nie zrobiło.. ale chyba się myliłam. Wcześniej mogłam kręcić, i kręcić.. a dzisiaj 20 minut i kuniec
Brzuchol obolały i przeczerwony.

Aaaaa.. no i dużo lepiej (rzadziej spada) mi się kręci takim cięzkim
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-06, 21:35   #384
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: hula hop

Suzana, a wróciła Ci już zdolność kręcenia w drugą (tzn. w tę pierwszą) stronę? Bo ja bym sobie chętnie kręciła w obie, ale pomna Twoich doświadczeń - boję się, że się w prawo oduczę...
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 08:30   #385
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: hula hop

Midi wróciła ale dopiero jak obciążyłam kółeczko kabelkiem.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 20:02   #386
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: hula hop

A ja narazie krece znow odciazonym-wyjelam kabel bo bylo po prostu za ciezkie i az mnie strasznie brzuch bolal jak krecilam, musze obciazyc czyms lzejszym, Moze tez sprobuje sznurkiem A narzie ide lkrecic "pustym"
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 05:55   #387
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: hula hop

kręcenie z kablekiem-
kojarzy mi się to ze światełkami świątecznymi na choinkę

ja też mam w planach wziąć się za boczki tyle, że dopiero jakoś w lutym, na zmiane sezonu
inch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 16:11   #388
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: hula hop

Ja za to nawpychałam do kółeczka bererii (takich zwyklych "paluszków" ) i sie obciążyło w sam raz i baterie tez sie obracają w środku do ciężar jest równomiernie rozłożony =]
A tak się zastanawiałam nad tym czy kręcenie w jedną strone może powodowac jakieś "krzywizny"...i tak myśle że chyba nie...bo przecież wykonuje się te same ruchy tylko w jedną strone...stoi sie tak samo na nogach i kręci się równe kółka (przynajmniej u mnie tak to wygląda =] ) a to że się obija o jeden bok to chyba nie ma znacznie... ALe pożyjemy zobaczymi ...jak mi bedzie coś zwisało z jednej strony to jednak zaczne w obie kręcic
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 16:56   #389
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: hula hop

Zakupiłam wczoraj hulahop wreszcie we wszystkich kolorach tęczy tylko lekkie jakies takie i nie chce sie utrzymywac no to nawciskałam do środka fasoli a teraz wlączam safri duo i ide hulahopować
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 17:09   #390
Garona
Raczkowanie
 
Avatar Garona
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 38
GG do Garona
Dot.: hula hop

Moje hula hop też jest zadziwiająco lekkie, ale o wciskaniu do niego fasoli nawet nie pomyślałam! Chyba będę musiała spróbować, bo kręcenie pustym w środku kółkiem ze sklepu zabawkowego powoli mija się z celem.. Ale zarysiki mięśni są, co mnie cieszy niezmiernie!
__________________
'Nigdy nie wolno Ci zwątpić w siebie'
Garona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.