Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-12, 10:37   #2041
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj

R

I Twarożek ze szczypiorkiem i papryką

II 3 Wafle ryżowe z masłem orzechowym

III 4 kawałki pizzy z Dominosa, 3 skrzydełka w sosie BBQ i szklanka Nestea

Turbo z Chodakowską, 20 minut na rowerku stacjonarnym

IV Koktajl mleko, 2 jabłka, banan
Kiepska ta redukcja... ale to chyba sama wiesz.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 11:47   #2042
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Dziś widzę jadłospis w biegu zabrałbym I, II i IV
Czo do bloga to w podpisie adres :P
Tak, wczoraj wracaliśmy z TŻ do Warszawy po południu i stąd brak normalnego obiadu . Tylko pizza Przed wyjazdem mieliśmy jakieś resztki w lodówce

A dzisiaj:

I Jajecznica z dwóch jajek, kiełbasy szynkowej i pomidora na mleku, bułeczka żytnia, inka z mlekiem 3,2%

II Zupa szczawiowa z jajkiem i ziemniaczkami

III Ćwiartki z kurczaka robione na parze z warzywami na patelnie i kaszą

Trening, nie wiem jeszcze jaki. Później zaaktualizuje.

IV Koktajl- banan, cytryna, mleko 3,2%, mięta

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;6025363 6]Kiepska ta redukcja... ale to chyba sama wiesz.[/QUOTE]

Tak, wczorajszy dzień był kiepski jeżeli chodzi o jadłospis.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 14:24   #2043
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

To może i ja coś wstawię?

U

I Owsianka - 5 łyżek płatków owsianych + mleko 2%, + banan + nasiona chia, orzechy nerkowca, wiórki kokosowe

II Dwie kanapki (zazwyczaj chleb orkiszowy) - pierwsza z białym serkiem, łososiem i pomidorkiem, druga z masełkiem, szynką, ogórkiem i sałatą + kawa z mlekiem

III Ryż basmati (na oko tak 50g) + pierś z kurczaka usmażona na oliwie z oliwek, wcześniej posypana różnymi przyprawami (oregano, majeranek, pieprz etc.) + sałatka z pomidorem, ogórkiem, cebulką, sałatą z jogurtem naturalnym

IV Koktajl - na bazie jogurtu naturalnego do picia + trochę płatków owsianów, nasiona chia + jabłko, pomarańcza, trochę szpinaku, kawałek awokado

V Serek wiejski + pomidor, ogórek, sałata + łosoś + dużo przypraw + jajko + herbatka z cytrynką i sokiem malinowym

Między posiłkami oczywiście woda, czasem jeszcze jakaś herbatka wpadnie bądź kawka jeśli mam senny dzień
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 19:57   #2044
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze bananowe R

I- omlet z 2 jaj z łyżka siemienia lnianego i 3 łyżkami płatków owsianych i łyżeczka kakao polany jogurtem naturalnym, wkrojone pol banana i orzechy włoskie. Usmażony na oleju kokosowym

II- banan

Wycieczka rowerowa do stajni i 2h jazdy konnej w terenie
Po wycieczce paczka sezamkow i reszta mieszanki "hawajskiej" pod sklepem :p

III- ziemniaki z wody z sosem z duszonym schabem i gotowana marchewka, surówka z kiszonych ogórków

IV- banan

Trening fitness 1h
Trening ze sztanga 1h

V- kanapka z chlebem razowym i pasta z makreli (duzo pasty)
3 łyżki płatków jaglanych, łyżka chia, łyżeczka kakao, banan, żurawina, nerkowce na szklance mleka bez laktozy
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2016-05-12 o 20:25
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 07:46   #2045
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Czwartek U

7.00
- kasza jaglana z płatkami owsianymi, pestkami dyni i słonecznika + mleko orzechowe + owoce jagodowe z mrożonki + pół mango

11.00
- pół batona z migdałów, sezamu i miodu
- podwójna kanapka z "chleba" gryczanego z masłem, serem żółtym, sałatą + kilka rzodkiewek
- jabłko
- garść orzechów laskowych

16.00
- karkówka pieczona w młodej kapuście z cebulka , marchwią, pomidorami
- ziemniaki z wody
- ogórki małosolne
- gruszka
- pasek gorzkiej czekolady

20.00
- jajecznica z 2 jaj, na boczku
- sałatka z pomidorów, awokado, bazylii, oliwy, cebulki
- 2 kromki chleba żytniego z masłem
- popkorn
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 12:24   #2046
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
To może i ja coś wstawię?

U

I Owsianka - 5 łyżek płatków owsianych + mleko 2%, + banan + nasiona chia, orzechy nerkowca, wiórki kokosowe

II Dwie kanapki (zazwyczaj chleb orkiszowy) - pierwsza z białym serkiem, łososiem i pomidorkiem, druga z masełkiem, szynką, ogórkiem i sałatą + kawa z mlekiem

III Ryż basmati (na oko tak 50g) + pierś z kurczaka usmażona na oliwie z oliwek, wcześniej posypana różnymi przyprawami (oregano, majeranek, pieprz etc.) + sałatka z pomidorem, ogórkiem, cebulką, sałatą z jogurtem naturalnym

IV Koktajl - na bazie jogurtu naturalnego do picia + trochę płatków owsianów, nasiona chia + jabłko, pomarańcza, trochę szpinaku, kawałek awokado

V Serek wiejski + pomidor, ogórek, sałata + łosoś + dużo przypraw + jajko + herbatka z cytrynką i sokiem malinowym

Między posiłkami oczywiście woda, czasem jeszcze jakaś herbatka wpadnie bądź kawka jeśli mam senny dzień
Trenujesz?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 12:27   #2047
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Trenujesz?
Tzn tak i nie Chodzę na tańce ale teraz zrobiłam sobie przerwę bo mam dużo nauki i sesja się zbliża więc zdecydowanie mniej ruchu aczkolwiek coś zawsze
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-13, 12:33   #2048
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
Tzn tak i nie Chodzę na tańce ale teraz zrobiłam sobie przerwę bo mam dużo nauki i sesja się zbliża więc zdecydowanie mniej ruchu aczkolwiek coś zawsze
Ale jak chodzisz na te tańce to jesz więcej ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 12:34   #2049
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ale jak chodzisz na te tańce to jesz więcej ?
Zdecydowanie tak
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 16:18   #2050
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
Zdecydowanie tak
I słusznie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 14:57   #2051
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Piatek U

6.30
- płatki owsiane, ryzowe , jeczmienne ze słonecznikiem, dynia, makiem, sezamem i zyrawiną, gotowane na mleku orzechowym + mrozone owoce jagodowe i sliwki + 1/2 mango

11.00
- baton góralek
- podwójna kanapka z "chleba" gryczanego z masłem, kozim serem, sałatą + rzodkiewki
- jabłko

16.00
- sledz w smietanie z koprem
- ziemniaki w mundurkach
- popkorn

1 godzina ABT
1 godzina pilates

- baton bakaliowy

21.30
- "coś": wrzuciłam na patelnię 3 pierogi z miesem, cukinię, ziemniaka pokrojonego, podsmazyłam, dodałam na to jajko.
- ogórki małosolne
- sałatka z pomidorów, awokado, cebulki, śmietany
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-14, 21:20   #2052
moniq909
Zakorzenienie
 
Avatar moniq909
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gorlice.
Wiadomości: 7 458
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW



P

8.00 2,5 kromki chleba z ziarnami, (tyle zostało, na zakupy pojechałam później.. ) posmarowane pastą z pieczonych warzyw, 3 plastry wędliny (schab) jajko na twardo, awokado, świeżo mielony pieprz kolorowy, szczypiorek. Do tego 4 pomidorki-wiśnie, herbata o smaku pietruszka-jarzębina

11.00 domowe ciasto marchewkowe z serkiem grani i domowym powidłem śliwkowym kawa z mlekiem

13.00 zupa-krem szpinakowa + kromka pieczywa żytniego

14..00 kasza jaglana gotowana na mleku + twarożek wiejski, truskawki oraz prażone orzechy włoskie + pestki dyni, całość muśnięta cynamonem i przyprawą burbon z vanillią

17.00 jogurt naturalny, jabłko, cynamon, babka płesznik, płatki migdałowe, kawa zbożowa z mlekiem

20.00 tuszki śledziowe 2szt., chleb ziarnisty posmarowany pastą z awokado, sałatka z kawałków awokado, wiórków selera (korzeń), rzodkiewki, selera naciowego, pora papryki czerwonej, brokuła i pomidorków-wiśni + rzeżucha i kiełki lucerny przyprawiona pieprzem cytrynowym, suszonymi pomidorami z bazylią i czosnkiem, ziołami do sałatki oraz czarnuszką

jak to wygląda? mogłabym prosić o ocenę/ wskazówki?
__________________

always & forever. ♡

f&g by charlie.
moja walka: 42.1->55.
moniq909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 02:35   #2053
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez moniq909 Pokaż wiadomość


P

8.00 2,5 kromki chleba z ziarnami, (tyle zostało, na zakupy pojechałam później.. ) posmarowane pastą z pieczonych warzyw, 3 plastry wędliny (schab) jajko na twardo, awokado, świeżo mielony pieprz kolorowy, szczypiorek. Do tego 4 pomidorki-wiśnie, herbata o smaku pietruszka-jarzębina

11.00 domowe ciasto marchewkowe z serkiem grani i domowym powidłem śliwkowym kawa z mlekiem

13.00 zupa-krem szpinakowa + kromka pieczywa żytniego

14..00 kasza jaglana gotowana na mleku + twarożek wiejski, truskawki oraz prażone orzechy włoskie + pestki dyni, całość muśnięta cynamonem i przyprawą burbon z vanillią

17.00 jogurt naturalny, jabłko, cynamon, babka płesznik, płatki migdałowe, kawa zbożowa z mlekiem

20.00 tuszki śledziowe 2szt., chleb ziarnisty posmarowany pastą z awokado, sałatka z kawałków awokado, wiórków selera (korzeń), rzodkiewki, selera naciowego, pora papryki czerwonej, brokuła i pomidorków-wiśni + rzeżucha i kiełki lucerny przyprawiona pieprzem cytrynowym, suszonymi pomidorami z bazylią i czosnkiem, ziołami do sałatki oraz czarnuszką

jak to wygląda? mogłabym prosić o ocenę/ wskazówki?
Jak wrażenia jeśli chodzi o tą warzywna herbatę? To ta co była niedawno w B.?
A tak w ogóle to 2ygodnie ci jeść tak często? Między 13 a 14 masz godzinę przerwy tylko, to ledwo cokolwiek zdąży się zrobić w tej przerwie chyba. Czy inaczej jesz zbyt mało ogółem?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 05:45   #2054
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez moniq909 Pokaż wiadomość


P

8.00 2,5 kromki chleba z ziarnami, (tyle zostało, na zakupy pojechałam później.. ) posmarowane pastą z pieczonych warzyw, 3 plastry wędliny (schab) jajko na twardo, awokado, świeżo mielony pieprz kolorowy, szczypiorek. Do tego 4 pomidorki-wiśnie, herbata o smaku pietruszka-jarzębina

11.00 domowe ciasto marchewkowe z serkiem grani i domowym powidłem śliwkowym kawa z mlekiem

13.00 zupa-krem szpinakowa + kromka pieczywa żytniego

14..00 kasza jaglana gotowana na mleku + twarożek wiejski, truskawki oraz prażone orzechy włoskie + pestki dyni, całość muśnięta cynamonem i przyprawą burbon z vanillią

17.00 jogurt naturalny, jabłko, cynamon, babka płesznik, płatki migdałowe, kawa zbożowa z mlekiem

20.00 tuszki śledziowe 2szt., chleb ziarnisty posmarowany pastą z awokado, sałatka z kawałków awokado, wiórków selera (korzeń), rzodkiewki, selera naciowego, pora papryki czerwonej, brokuła i pomidorków-wiśni + rzeżucha i kiełki lucerny przyprawiona pieprzem cytrynowym, suszonymi pomidorami z bazylią i czosnkiem, ziołami do sałatki oraz czarnuszką

jak to wygląda? mogłabym prosić o ocenę/ wskazówki?
Wow jak smacznie, a wg mnie ta zupa i kasza to I i II danie dlatego wychodzi 6 posiłków. Zabrałbym Ci wszystko prócz mięska :P Ale śledzikiem nie pogardzę. Jak to mówią: ,,co śmierdzi ma smak" Też uwielbiam awokado z świeżo mielonym pieprzem.

Moje wczorajsze:
I.Kasza gryczana z brokułem, pieczarkami, pestkami dyni i kalarepą, polana tahini+sałatka z pomidora i pekinki.

II.Owsianka buraczkowa na mleku z jabłkiem i masłem orzechowym.

III.Warzywna zupa pieczarkowa z kaszą jaglaną zabielona jogurtem, szczypior, sałatka z papryki, awokado i pekinki, kawałek pasztetu z soczewicy.

IV.Pudding chia na mleku kokosowym z rabarbarem, migdałami i daktylem

V.Wykorzystałem kaszę gryczaną by się nie zmarnowała:Brokuł, kasza gryczana, cebulka, seler w korzeniu<podduszone na patelnii)jajko na miękko, pomidor ze szczypiorkiem, eko kapusta kiszona. posypane świeżo mielonym lnem i domowej roboty płatkami drożdżowymi(coś pysznego!)+kawa zbożowa z domowym mlekiem słonecznikowo-kokosowym(wreszcie zrobiłem mleku które nie rozpada się w kawie
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 07:13   #2055
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Sobota U

8.00
-kasza jaglana gotowana z przyprawami na mleku orzechowym + rodzynki, seler, orzechy laskowe + pół mango

13.00
- omlet z 2 jaj smażony na plastrach boczku, z farszem ze szpinaku z czosnkiem
- ogórki małosolne

16.00
- rizotto z warzywami i kurczakiem
- ogórki małosolne
- porcja ciasta jogurtowego z owocami

- potem jeszcze 2 porcje ciasta j.w.
- popkorn
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 12:45   #2056
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Niedzielna R

I Kanapki z chlebem razowym, pierwsza z presidentem, sałatą, szynką wiejską,musztardą, ogórkiem kiszonym i cebulką, druga z presidentem, natką pietruszki szynką konserwową, ketchupem, pomidorem i oliwkami, trzecia z presidentem, dżemem porzeczkowym 100% owoców i truskawkami, inka z mlekiem 3,2%

II Pierś z kurczaka w sosie miętowo cytrynowym, 4 pieczone ziemniaczki, surówka z sałaty, oliwek, fety, mięty, truskawek, pestek słonecznika i miodu, mrożona zielona herbata z cytryną!

Turbo z Chodakowską, 20 minut na rowerku stacjonarnym, Mel B pośladki, ramiona i brzuch, rozciąganie z Mel B

III Koktajl pomarańczowy z mlekiem 3,2% i lodem
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 13:31   #2057
moniq909
Zakorzenienie
 
Avatar moniq909
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gorlice.
Wiadomości: 7 458
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Jak wrażenia jeśli chodzi o tą warzywna herbatę? To ta co była niedawno w B.?
A tak w ogóle to 2ygodnie ci jeść tak często? Między 13 a 14 masz godzinę przerwy tylko, to ledwo cokolwiek zdąży się zrobić w tej przerwie chyba. Czy inaczej jesz zbyt mało ogółem?
tak, ta z B. szału nie ma nie kupiłabym jej już.
tak wypadło, że zupa była oddzielnie, zwykle jem obiad "razem" ale czasami ciężko mi zjeść tak po sobie, bo wychodzi mi tego dużo i zupa mnie zatyka.
Teraz na okres P jestem w domu, mam bardzo spokojne życie, nie przeszkadza mi to jakoś bardzo w funkcjonowaniu
nie wiem czy jem zbyt mało, u mnie w domu gotuje się zawsze 2 daniowy obiad. wrzuciłam właśnie dlatego, żeby wiedzieć czy jest ok jak na P, czy robie jakieś błędy

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Wow jak smacznie, a wg mnie ta zupa i kasza to I i II danie dlatego wychodzi 6 posiłków. Zabrałbym Ci wszystko prócz mięska :P Ale śledzikiem nie pogardzę. Jak to mówią: ,,co śmierdzi ma smak" Też uwielbiam awokado z świeżo mielonym pieprzem.

Moje wczorajsze:
I.Kasza gryczana z brokułem, pieczarkami, pestkami dyni i kalarepą, polana tahini+sałatka z pomidora i pekinki.

II.Owsianka buraczkowa na mleku z jabłkiem i masłem orzechowym.

III.Warzywna zupa pieczarkowa z kaszą jaglaną zabielona jogurtem, szczypior, sałatka z papryki, awokado i pekinki, kawałek pasztetu z soczewicy.

IV.Pudding chia na mleku kokosowym z rabarbarem, migdałami i daktylem

V.Wykorzystałem kaszę gryczaną by się nie zmarnowała:Brokuł, kasza gryczana, cebulka, seler w korzeniu<podduszone na patelnii)jajko na miękko, pomidor ze szczypiorkiem, eko kapusta kiszona. posypane świeżo mielonym lnem i domowej roboty płatkami drożdżowymi(coś pysznego!)+kawa zbożowa z domowym mlekiem słonecznikowo-kokosowym(wreszcie zrobiłem mleku które nie rozpada się w kawie
ja kocham twoje jadłospisy
jak się robi domowe płatki drożdżowe?

mięska bym nie jadła, ale mama uważa, że białko zwierzęce też musi być w moim stanie.. myślisz, że jak jem zupe taka "porządną", to drugie danie być nie musi?
__________________

always & forever. ♡

f&g by charlie.
moja walka: 42.1->55.

Edytowane przez moniq909
Czas edycji: 2016-05-15 o 13:34
moniq909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 15:11   #2058
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez moniq909 Pokaż wiadomość
tak, ta z B. szału nie ma nie kupiłabym jej już.
tak wypadło, że zupa była oddzielnie, zwykle jem obiad "razem" ale czasami ciężko mi zjeść tak po sobie, bo wychodzi mi tego dużo i zupa mnie zatyka.
Teraz na okres P jestem w domu, mam bardzo spokojne życie, nie przeszkadza mi to jakoś bardzo w funkcjonowaniu
nie wiem czy jem zbyt mało, u mnie w domu gotuje się zawsze 2 daniowy obiad. wrzuciłam właśnie dlatego, żeby wiedzieć czy jest ok jak na P, czy robie jakieś błędy



ja kocham twoje jadłospisy
jak się robi domowe płatki drożdżowe?

mięska bym nie jadła, ale mama uważa, że białko zwierzęce też musi być w moim stanie.. myślisz, że jak jem zupe taka "porządną", to drugie danie być nie musi?
Pod warunkiem że zupa będzie pełnowartościowa(czyt jakieś zboże, tłuszcz i białko) to wg mnie tak tylko solidna porcyjka albo gęsta kalorycznie Na pw Ci linka wysyłam do przepisu na płatki
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 18:58   #2059
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Niedziela U
(coś mi się stało w zawias szczęki, nie mogę gryźć bo okropnie boli, wiec jem jak jamochłon. To co miekkie, rozgotowane, zmiksowane, rozgniecione, pokrojone jak dla niemowlaczka. :/)

7.30
- płatki owsiane gotowane na mleku orzechowym z przyprawami + owoce jagodowe z mrozonki + tarte jabłko

1 godzina trening funkcjonalny
1 godzina stretching/joga/rolowanie

13.00
- szejk 300 ml z: sezamu, młodych buraczków, banana, brokuła, jabłka, pomarańczy
- omlet z 2 jaj z farszem z duszonej na masle z czosnkiem botwinki + orzeszki pistacjowe

16.00
- gotowana goleń indycza, obsamżona w mące zytniej ze swojską kiełbaską wędzoną i uduszona w warzywach: cebula, papryka, kapusta młoda.
- ziemniaki z wody + koperek
- ogórek małosolny
- lampka czerwonego wina

- 2 kawałki ciasta jogurtowego z owocami.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-15, 18:58   #2060
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

O dzisiejszym jadłospisie lepiej nie wspominać... kompletna porażka ale była to sytuacja wyjątkowa...

Niedziela, czyli jak się NIE odżywiać
9.00 jajecznica z 3 dużych jajek z cebulką, szczypiorkiem, pomidorkami
13.00-16.00 pięć piw rzemieślniczych 0,3... pół dużej porcji frytek belgijskich, pół kurtosza...
18.00 2 kawałki domowego ciasta na mące gryczanej z serem, rabarbarem i truskawkami, i kawa
21.00 kanapka z szynką i pomidorem... bo musze do czegos tabletki łyknąć


Poniedziałek, czyli naprawiamy niedzielne błędy
6.30 chleb żytni z masłem, szynką z indyka, pomidorem, rzodkiewki, dwa ogórki kiszone, serek wiejski
11:00 kawałek kurczaka gotowanego na parze, sałatka (pekińska, mix sałat, szczypior, rzodkiewki, oliwa, plasterek sera żółtego)
jabłko
16.00 klopsiki z mielonego indyka w sosie pomidorowym z cebulą, cukinią, marchewką
20.00 kabanosy drobiowe+jakieś warzywa
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 12:26   #2061
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez moniq909 Pokaż wiadomość


P

8.00 2,5 kromki chleba z ziarnami, (tyle zostało, na zakupy pojechałam później.. ) posmarowane pastą z pieczonych warzyw, 3 plastry wędliny (schab) jajko na twardo, awokado, świeżo mielony pieprz kolorowy, szczypiorek. Do tego 4 pomidorki-wiśnie, herbata o smaku pietruszka-jarzębina

11.00 domowe ciasto marchewkowe z serkiem grani i domowym powidłem śliwkowym kawa z mlekiem

13.00 zupa-krem szpinakowa + kromka pieczywa żytniego

14..00 kasza jaglana gotowana na mleku + twarożek wiejski, truskawki oraz prażone orzechy włoskie + pestki dyni, całość muśnięta cynamonem i przyprawą burbon z vanillią

17.00 jogurt naturalny, jabłko, cynamon, babka płesznik, płatki migdałowe, kawa zbożowa z mlekiem

20.00 tuszki śledziowe 2szt., chleb ziarnisty posmarowany pastą z awokado, sałatka z kawałków awokado, wiórków selera (korzeń), rzodkiewki, selera naciowego, pora papryki czerwonej, brokuła i pomidorków-wiśni + rzeżucha i kiełki lucerny przyprawiona pieprzem cytrynowym, suszonymi pomidorami z bazylią i czosnkiem, ziołami do sałatki oraz czarnuszką

jak to wygląda? mogłabym prosić o ocenę/ wskazówki?
To nie wygląda na P, ale sama musisz sprawdzać, czy jedząc w ten sposób tyjesz.

A i nie słuchaj rad kolegi, który sugeruje Ci ograniczenie się do samej zupy. Bardzo dobrze, że jesz dwudaniowy obiad.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 14:21   #2062
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;6044856 6]

A i nie słuchaj rad kolegi, który sugeruje Ci ograniczenie się do samej zupy. Bardzo dobrze, że jesz dwudaniowy obiad.[/QUOTE]
Zgadzam się Na P najlepiej jeść obiad z dwóch dań - nie trzeba jeść od razu zupy i drugiego... można najpierw zupę a za godzinę drugie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 14:57   #2063
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Zgadzam się Na P najlepiej jeść obiad z dwóch dań - nie trzeba jeść od razu zupy i drugiego... można najpierw zupę a za godzinę drugie
Ech wyszło że sugeruje by wyrzuciłą jedno danie. A mi chodziło o to że jeśli miała by później bóle lub inne ,,niestrawne"problemy to niech zje jeden ale bogaty posiłek a tak to jestem za dwoma daniami
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 15:05   #2064
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Ech wyszło że sugeruje by wyrzuciłą jedno danie. A mi chodziło o to że jeśli miała by później bóle lub inne ,,niestrawne"problemy to niech zje jeden ale bogaty posiłek a tak to jestem za dwoma daniami
Można też zjeść dwa pełnowartościowe i nie mikroskopijne ale z przerwą
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-05-16 o 15:10
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 15:07   #2065
moniq909
Zakorzenienie
 
Avatar moniq909
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gorlice.
Wiadomości: 7 458
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;6044856 6]To nie wygląda na P, ale sama musisz sprawdzać, czy jedząc w ten sposób tyjesz.

A i nie słuchaj rad kolegi, który sugeruje Ci ograniczenie się do samej zupy. Bardzo dobrze, że jesz dwudaniowy obiad.[/QUOTE]

czy mogłabyś mi napisać co zmienić w poszczególnych posiłkach? może coś dołożyć zmiejszyć/zwiększyć?

dziękuje Ervi w większości przypadków musze robić przerwe między zupą, a drugim..

wrzuce jeszcze inne menu:

8.00 śniadanie: bułka kukurydziana, podzielona na 3: dwie posmarowane masłem orzechowym z domowego masła z orzechów włoskich, na to plasterki banana, (polowa na bułkę, reszta zjedzona "luzem" ) trzeci kawałek z powidłem śliwkowym domowym, bawarka

11.00 II śniadanie: szklanka (jakieś 300 ml) owoców: maliny, jeżyny, truskawki, do tego cynamon, babka płesznik, jogurt naturalny (150) posypane płatkami migdałowymi (2 łyżeczki), kawa z mlekiem

13.00 makaron tagiatelle (barwiony kałamarnicą.. ) + puszka tuńczyka w sosie własnym + podduszona na patelni mieszanka warzyw na patelnie (spora garść ) + średnia pieczarka + mała cebulka + prażone pestki słonecznika (jakieś 2-3 łyżeczki)
(zupy nie było, nie zdarzyłam ugotować..)

17.00 pieczone jabłko nadziane mieszanką: rodzynki, suszona żurawina, pestki dyni, kasza jaglana ugotowana na mleku z przyprawą do piernika (jabłko było wielkie - piękna szara reneta jeszcze mam kilka sztuk z domowego sadu ) do tego twarożek granii 1/2 kubeczka, bo tyle było. kawa zbożowa z mlekiem

20.00 coś a'la naleśnik/ omlet (jajko + mąka gryczana + mleko + starta cukinia + szpinak) usmażony na patelni na łyżeczce oliwy cytrynowej na to serek wiejski (150) z rzodkiewką, ogórkiem i szczypiorkiem + 1/4 awokado ze świeżo mielonym pieprzem + kromka chleba ziarnistego (biedronka 7ziaren) posmarowana pastą z pieczonych warzyw, na to kiełki (lucerna + rzodkiewka), herbata z hibiskusem



chociaż jak tak teraz patrze i to zapisałam to chyba mało wychodzi jak na P..
__________________

always & forever. ♡

f&g by charlie.
moja walka: 42.1->55.

Edytowane przez moniq909
Czas edycji: 2016-05-16 o 15:10
moniq909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 15:37   #2066
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez moniq909 Pokaż wiadomość

dziękuje Ervi w większości przypadków musze robić przerwe między zupą, a drugim..

wrzuce jeszcze inne menu:

8.00 śniadanie: bułka kukurydziana, podzielona na 3: dwie posmarowane masłem orzechowym z domowego masła z orzechów włoskich, na to plasterki banana, (polowa na bułkę, reszta zjedzona "luzem" ) trzeci kawałek z powidłem śliwkowym domowym, bawarka dorzuciłabym jeszcze jedną taką bułkę lub jogurt z musli, owocami, orzechami

11.00 II śniadanie: szklanka (jakieś 300 ml) owoców: maliny, jeżyny, truskawki, do tego cynamon, babka płesznik, jogurt naturalny (150) posypane płatkami migdałowymi (2 łyżeczki), kawa z mlekiem do jogurtu dorzuciłabym musli

13.00 makaron tagiatelle (barwiony kałamarnicą.. ) + puszka tuńczyka w sosie własnym + podduszona na patelni mieszanka warzyw na patelnie (spora garść ) + średnia pieczarka + mała cebulka + prażone pestki słonecznika (jakieś 2-3 łyżeczki)
(zupy nie było, nie zdarzyłam ugotować..) jeśli makaronu było sporo to ok

17.00 pieczone jabłko nadziane mieszanką: rodzynki, suszona żurawina, pestki dyni, kasza jaglana ugotowana na mleku z przyprawą do piernika (jabłko było wielkie - piękna szara reneta jeszcze mam kilka sztuk z domowego sadu ) do tego twarożek granii 1/2 kubeczka, bo tyle było. kawa zbożowa z mlekiem kasza jaglana była osobno? Jeśli tak to ładnie - osobiście od siebie do tego twarożku dorzuciłabym kakao lub cynamon i jakieś orzechy tak dla smaku ale i tak jest ładnie

20.00 coś a'la naleśnik/ omlet (jajko + mąka gryczana + mleko + starta cukinia + szpinak) usmażony na patelni na łyżeczce oliwy cytrynowej na to serek wiejski (150) z rzodkiewką, ogórkiem i szczypiorkiem + 1/4 awokado ze świeżo mielonym pieprzem + kromka chleba ziarnistego (biedronka 7ziaren) posmarowana pastą z pieczonych warzyw, na to kiełki (lucerna + rzodkiewka), herbata z hibiskusem te kromeczki są bardzo małe - mikroskopijne... powinny być 2-3 z takim obkładem



chociaż jak tak teraz patrze i to zapisałam to chyba mało wychodzi jak na P..
Dużo osób robi przerwy

Jadłospis ładny - faktycznie nie na P tylko jak na U ale ładnie i widać, że sie starasz (znam Twoje problemy i rozumiem, że potrzeba czasu, siły, samozaparcia). Jak do mówi moja mama "wystarczy go trochę dopieścić" i będzie idealnie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 18:11   #2067
moniq909
Zakorzenienie
 
Avatar moniq909
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gorlice.
Wiadomości: 7 458
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dużo osób robi przerwy

Jadłospis ładny - faktycznie nie na P tylko jak na U ale ładnie i widać, że sie starasz (znam Twoje problemy i rozumiem, że potrzeba czasu, siły, samozaparcia). Jak do mówi moja mama "wystarczy go trochę dopieścić" i będzie idealnie

dziękuje Ervi będę dopieszczała.
__________________

always & forever. ♡

f&g by charlie.
moja walka: 42.1->55.
moniq909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 18:58   #2068
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez moniq909 Pokaż wiadomość
dziękuje Ervi będę dopieszczała.
Nie ma sprawy Byleby się nie cofać
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 07:39   #2069
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Poniedziałek U

6.30
- kasza jaglana + płatki owsiane z nasionami, makiem, sezamem, gotowane na mleku orzechowym + owoce jagodowe z mrożonki + 1/2 mango

- 2 paski czekolady mlecznej z orzechami i rodzynkami

11.00
- banan
- podwójna kanapka z chleba żytniego ze słonecznikiem i masłem + pieczeń domowa+ ogórki kiszone

16.00
- zupa warzywna "wiosenna" z ryżem i ziemniakami
(w składzie kalarepka, marchewki, seler, pietruszka, cebula, papryka, kapusta młoda, koper)

- 2 kanapki z masłem, kiełbasą swojską
- rzodkiewki
- jabłko,
- garść nerkowców

20.00
- smażona kaszanka gryczana z cebulką i jabłkami
- ogórki kiszone
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 09:10   #2070
Kenusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe PL
Wiadomości: 144
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

mam mały problem. Chciałabym co nieco schudnąć, ale zmagam się z ciągłym uczuciem głodu jak się nie najem. zwykle ok 6:30 jem płatki owsiane z owocami, ok 10 kanapka w pracy ok 13 kanapka w pracy pózniej o 16 obiad i ok 19 jakas kanapka na kolacje. problem tkwi w tym ze jak zjem o godz 10 kanapke to się nie najem i do 13 mysle o jedzeniu po czym zjadam tą drugą kanapke i zas od ok 14 mysle juz tylko o obiedzie. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby zjedzenie o godz 10 dwóch kanapek i do 16 nie jedzenie niczego? czy postarać przesunąć się na godz 11 posiłek i wtedy zjeść obie kanapki czy ewentualnie sałatki (różnie bywa) ? w weekend nie mam probelmu i w momencie jak zjem ok 9 śniadanie i ok 13 obiad nie czuje juz głodu do wieczora. Po zjedzeniu dwóch kanapek na raz tez jestem długi czas najedzona, ale obawiam sie czy dla mojego organizmu bedzie ok jak przerwa miedzy posiłkami bedzie wynosic wiecej niz 5 godzin?
moj przykładowy jadłospis z wczoraj
6:30 50gr płatków owsianych z bananem i truskawkami
10 kanapka z serem szynka i ogórkiem
13 pół woreczka kaszy jaglanej z jabłkiem
16 kurczak z pieca ziemniaki gotowane + warzywa na parze
19 dwie małe kromki z jajkiem i wędlina
Kenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.