Chodzenie po górach - cz.II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-28, 12:48   #301
Tymtymrymtym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Hej Wam

Jako miłośniczka Gór postanowiłam się dołączyć do Waszego wątku Mieszkam w Jeleniej Górze, więc Karkonosze mam już schodzone wzdłuż i wszerz ( Izery, Góry Kaczawskie i Rudawy bardziej "zjeżdzone" na rowerze niż schodzone i nie w takim stopniu ) . Od paru lat co roku wybieram się w Tatry, bo chyba nie sposób do nich nie wracać. W tym roku nietypowo jadę w sierpniu, martwię się, że będzie bardzo dużo ludzi... Jeździłam zawsze we wrześniu, ludzi nie było aż tak dużo, szczególnie, że zawsze trafiałam na pierwszy śnieg i to niemały zazwyczaj Śnieg jednak sprawiał, ze co roku musiałam odpuszczać szlaki, które planowałam ( a przynajmniej ich część ). W tym roku planuję wreszcie przejść całą Orlą Perć, zwiedzić Rohacze po Słowackiej stronie Najwięcej noclegów mam w Dolinie 5 Stawów, więc większość wycieczek to będą tamtejsze rejony. Pewnie jak co roku na Rysy nie wejde, nie wiem czemu, jakoś mnie tam nie ciągnie. Mam za to wielką ochotę na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem Co roku chętnie wracam na Zawrat i Kościelec Jeśli tradycji miałoby się stać zadość powinien spaść w sierpniu śnieg :P ( i to już 1 sierpnia ) Pozdrawiam serdecznie i życzę samych udanych wycieczek
Tymtymrymtym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:02   #302
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Tymtymrymtym, witaaaaaj.

Górskie plany masz baaardzo ciekawe, a w dodatku dość trudne. Jeśli uda Ci się je zrealizować, a uda na pewno, bo zapowiadają ładną pogodę (nie wywołuj śniegu z lasu! ), to po powrocie pochwal się zdjęciami - bo lubimy do nich powzdychać.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:37   #303
Tymtymrymtym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Zdjęcia na pewno jakieś pokażę, z każdej wycieczki tygodniowej przywożę ich około 400 Potem cały rok się nimi ''karmię '' A na razie karmię się plotkami, że w sierpniu ma być ładna pogoda A jak to wygląda z ludźmi w sierpniu ? Faktycznie jest ich aż tak bardzo dużo ? Są jakieś szlaki mniej uczęszczane nawet w sezonie ?
Tymtymrymtym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 15:18   #304
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Ludzi w sierpniu jest caaaaałkiem sporo, ale z drugiej strony - kiedy jest ich mniej? Chyba nigdy.

Jedyny mniej uczęszczany szlak, na którym byłam w sezonie, to Krzyżne od Murowańca - ludzi było, jak na lekarstwo, mimo dobrej pogody.

Oby pogodowe plotki potwierdziły się.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 16:21   #305
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Najwięcej ludzi w górach (i nie tylko) jest do połowy sierpnia, szczególnie gdy 15 pozwala na przedłużenie weekendu, no i w każdy weekend jest sporo ludzi, którzy mają blisko, w przypadku Tatr z Małopolski.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 07:14   #306
K-H
Rozeznanie
 
Avatar K-H
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 868
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Tymtymrymtym witaj zazdroszczę osiągnięć górskich Ja niestety z Wielkopolski mam niemały kawałek i muszę się zadowolić górami raz w roku.

Ja juz jutro wyjeżdzam Jak myślicie, będą tłumy w D5S? co sądzicie o trasie trzydniowiański - kończysty - jarząbczy?
__________________
Nie narażam życia. Noszę rewolwer. Życie musi być podniecające. W przeciwnym razie nie jest warte jednego naboju.
Isaac Baschevis Singer, "Spuścizna"
http://www.lastfm.pl/user/K-H/
A czego Ty słuchasz?
K-H jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 18:41   #307
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
A teraz z innej beczki - sprawa wracająca jak bumerang co roku: http://www.tygodnikpodhalanski.pl/ww...=&typ=&id=5258


No i cudne zdjęcia z Łomnicy: http://www.tygodnikpodhalanski.pl/ww...=&str=1&id=402
No tak - japonki co roku na tapecie

Ehhh rozmarzyłam się nad zdjęciami z Łomnicy
Tęsknimy z małżem za górami, mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zrealizować jakiś wypad w Tatry już z synkiem - oczywiście wysoko nie pójdziemy, ale nawet po dolinkach oczy nacieszyć i zaszczepić przyszłego góromaniaka
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 08:38   #308
Kasiaaa85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiaaa85
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 211
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

miss.hot a przyszły góromaniak juz po tej czy jeszcze po drugiej stronie brzuszka???

ja sie nie mogłam na początku nadzwic patrząc na małe dzieci w tych specjalnych nosidłach, albo prowadzone za ręce, kurde no jak im sie chcę...ale ostatnio byłam na Kalatówkach i szła babcia, córka i wnuczka (około 6lat)
i wnuczka mówi tak: "babciu po co my tak chodzimy....niemoglismy jechac jak paweł nad morze i lezec na plazy?,
na co babcia odpowiada: "kochanie babci Ci to wytłumaczy są dwa rodzaje wypoczynku: bierny i aktywny, my uprawiamy wypoczynek aktywny, a Paweł bierny...zobaczysz za kilka lat jaki bedzie efekt: paweł będzie miał wielki brzuch od tego leżenia...

ale się wtedy uśmiałam
Kasiaaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 09:33   #309
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez miss.hot Pokaż wiadomość
No tak - japonki co roku na tapecie

Ehhh rozmarzyłam się nad zdjęciami z Łomnicy
Tęsknimy z małżem za górami, mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zrealizować jakiś wypad w Tatry już z synkiem - oczywiście wysoko nie pójdziemy, ale nawet po dolinkach oczy nacieszyć i zaszczepić przyszłego góromaniaka
Ja co jakiś czas oglądam te zdjęcia z Łomnicy, bo jak byłam w zeszłym roku, to tylko mgłę było widać

Może uda się Wam zrealizować wypad w Tatry, bo macie bliżej. My mamy całą Polskę do przejechania i byłoby fajnie, gdybyśmy chociaż do Wisły zdołali dojechać.

Cytat:
Napisane przez Kasiaaa85 Pokaż wiadomość
miss.hot a przyszły góromaniak juz po tej czy jeszcze po drugiej stronie brzuszka???

ja sie nie mogłam na początku nadzwic patrząc na małe dzieci w tych specjalnych nosidłach, albo prowadzone za ręce, kurde no jak im sie chcę...ale ostatnio byłam na Kalatówkach i szła babcia, córka i wnuczka (około 6lat)
i wnuczka mówi tak: "babciu po co my tak chodzimy....niemoglismy jechac jak paweł nad morze i lezec na plazy?,
na co babcia odpowiada: "kochanie babci Ci to wytłumaczy są dwa rodzaje wypoczynku: bierny i aktywny, my uprawiamy wypoczynek aktywny, a Paweł bierny...zobaczysz za kilka lat jaki bedzie efekt: paweł będzie miał wielki brzuch od tego leżenia...


ale się wtedy uśmiałam
Bomba!!! A tej babci to jakaś nagroda się należy
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 14:22   #310
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

a ja mam do Was takie pytanie , czy do Doliny 5 Stawow lepiej isc szlakiem tym zaraz za wodogrzmotami czy stricte spod morskiego oka?

Dolaczam widok Morskiego Oka z Czarnego Stawu i widok na szczyty rozniez znad Czarnego z ostatniego spacerku

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1702.jpg (182,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_1716.jpg (184,3 KB, 12 załadowań)
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 15:23   #311
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez zagubiona_w_swoich_snach Pokaż wiadomość
a ja mam do Was takie pytanie , czy do Doliny 5 Stawow lepiej isc szlakiem tym zaraz za wodogrzmotami czy stricte spod morskiego oka?
po strokroc lepiej przez Doline Roztoki
nie cierpie asfaltowy do MOka zawsze staram sie tak planowac trasy zeby ja ominac
lain jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 15:44   #312
K-H
Rozeznanie
 
Avatar K-H
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 868
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Już mi się trzeci raz nie chce zadawać tych samych pytań Mam nadzieję że w tej 5S będzie znośnie. Dziś w nocy wyjazd, trzymajcie się! Życzcie mi pogody;-)
__________________
Nie narażam życia. Noszę rewolwer. Życie musi być podniecające. W przeciwnym razie nie jest warte jednego naboju.
Isaac Baschevis Singer, "Spuścizna"
http://www.lastfm.pl/user/K-H/
A czego Ty słuchasz?
K-H jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 16:16   #313
puchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar puchatkowa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 8 925
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

K-H pogody życzę

Ja niezbyt lubię drogę przez Roztokę, ale z kolei asfaltówka jeszcze gorsza to fakt
__________________
Lenka 18.06.2013
Nasza królewna

Ząbki
puchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 07:57   #314
Avarua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 54,179N 19,399E
Wiadomości: 248
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Witajcie
Ja w sierpniu byłam na Śnieżce. Widoki oczywiście niesamowite, z przyjaciółmi widzieliśmy pozostałości po ostatniej lawinie a kiedy wchodziliśmy na górę było dosyć wesoło; zaskoczył mnie widok turystów chodzących po kamieniach w japonkach i sandałach Przyznam, że miałam na sobie buty trekkingowe i też łatwo nie było, naprawdę podziwiam tych ludzi
__________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse.


Akcja antycellulitowa!
Czas zacząć
!

Avarua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 11:36   #315
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez Avarua Pokaż wiadomość
Witajcie
Ja w sierpniu byłam na Śnieżce. Widoki oczywiście niesamowite, z przyjaciółmi widzieliśmy pozostałości po ostatniej lawinie a kiedy wchodziliśmy na górę było dosyć wesoło; zaskoczył mnie widok turystów chodzących po kamieniach w japonkach i sandałach Przyznam, że miałam na sobie buty trekkingowe i też łatwo nie było, naprawdę podziwiam tych ludzi
Może dlatego, że w takim obuwiu wjeżdżają kolejką na Kopę? Pamiętam, jak byłam dzieckiem i w drodze na szczyt Czantorii w Beskidach mijaliśmy panie w sandałach na obcasie, które wjechały kolejką i ambitnie próbowały dojść na szczyt
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 13:19   #316
niewiempoco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiaaa85 Pokaż wiadomość
jak kosówka jest to spoko...bede patrzec w górę i sie trzymac, tylko zebym nie wyrwała z korzeniami...

a w myslach sobie będę pluc w brodę jak ostatnio po cholere ja tu właże, jak na zdjeciach można w necie zobaczyc wszystko, a można było leżeć na plaży a nie sie wspinac po jakis kamcorach
jakbyś się chciała trzymać kosówki to na czworaka musialabyś iść... wycieczka na Karb jest prosta tylko odcinek Małym Kościelcem może osoby z lękiem wysokości przerazić (mój chłopak niezbyt dobrze do zniósl, tak samo jak niektóre fragmenty podejścia od czarnego stawu gąsienicowego). Ale za to jest krótki. polecam iść od gąsienicowej zachaczając o tenże czarny staw.

A jak żałujesz, jak juz jestes w górach że nie lezysz na plaży to nie idź lepiej wcale. Aha i jeszcze jedno- są przewodniki, są mapy i blogoslawione Google- nie pytaj się ludzi o rzeczy, które są oczywiste, bo wychodzi na to, że sie sama nie orientowałaś. Potem nawet nie będziesz wiedziała przy wzywaniu pomocy gdzie jesteś.
niewiempoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 17:38   #317
Kasiaaa85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiaaa85
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 211
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez niewiempoco Pokaż wiadomość
jakbyś się chciała trzymać kosówki to na czworaka musialabyś iść... wycieczka na Karb jest prosta tylko odcinek Małym Kościelcem może osoby z lękiem wysokości przerazić (mój chłopak niezbyt dobrze do zniósl, tak samo jak niektóre fragmenty podejścia od czarnego stawu gąsienicowego). Ale za to jest krótki. polecam iść od gąsienicowej zachaczając o tenże czarny staw.

A jak żałujesz, jak juz jestes w górach że nie lezysz na plaży to nie idź lepiej wcale. Aha i jeszcze jedno- są przewodniki, są mapy i blogoslawione Google- nie pytaj się ludzi o rzeczy, które są oczywiste, bo wychodzi na to, że sie sama nie orientowałaś. Potem nawet nie będziesz wiedziała przy wzywaniu pomocy gdzie jesteś.
Szanowna Koleżanko!!
Chyba Ci się coś pomyliło...to nie jest forum pt: "mam zły humor, dosram dzisiaj komuś" tylko "Chdzenie po górach"
zadałam grzecznie pytanie i otrzymałam odpowiedz...z przewodników, map i googli korzystam jak najbardziej przed planowaniem jakiegoś wyjazdu, więc z łaski swojej odczep się ode mnie...nie zamierzam "nie jechać wcale" bo nie spodobał Ci się mój post

no i widać nie rozumiesz że forum jest między innymi od tego, zeby zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi, mam nadzieję, ze mój post przyczynił się do Twojego oświecenia :P

pozdrawiam

Edytowane przez Kasiaaa85
Czas edycji: 2009-08-01 o 17:40
Kasiaaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 02:16   #318
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez niewiempoco Pokaż wiadomość
jakbyś się chciała trzymać kosówki to na czworaka musialabyś iść... wycieczka na Karb jest prosta tylko odcinek Małym Kościelcem może osoby z lękiem wysokości przerazić (mój chłopak niezbyt dobrze do zniósl, tak samo jak niektóre fragmenty podejścia od czarnego stawu gąsienicowego). Ale za to jest krótki. polecam iść od gąsienicowej zachaczając o tenże czarny staw.

A jak żałujesz, jak juz jestes w górach że nie lezysz na plaży to nie idź lepiej wcale. Aha i jeszcze jedno- są przewodniki, są mapy i blogoslawione Google- nie pytaj się ludzi o rzeczy, które są oczywiste, bo wychodzi na to, że sie sama nie orientowałaś. Potem nawet nie będziesz wiedziała przy wzywaniu pomocy gdzie jesteś.
Niewiempoco, ja też NIE WIEM PO CO w ogóle napisałaś ten post
wyluzuj nieco koleżanko
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 19:09   #319
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiaaa85 Pokaż wiadomość
miss.hot a przyszły góromaniak juz po tej czy jeszcze po drugiej stronie brzuszka???
Jeszcze nie wyszedł z brzuszka

Cytat:
Napisane przez zagubiona_w_swoich_snach Pokaż wiadomość
a ja mam do Was takie pytanie , czy do Doliny 5 Stawow lepiej isc szlakiem tym zaraz za wodogrzmotami czy stricte spod morskiego oka?
Ja wolę przez Roztokę

Cytat:
Napisane przez niewiempoco Pokaż wiadomość
A jak żałujesz, jak juz jestes w górach że nie lezysz na plaży to nie idź lepiej wcale. Aha i jeszcze jedno- są przewodniki, są mapy i blogoslawione Google- nie pytaj się ludzi o rzeczy, które są oczywiste, bo wychodzi na to, że sie sama nie orientowałaś. Potem nawet nie będziesz wiedziała przy wzywaniu pomocy gdzie jesteś.
Wątek jest między inny po to, żeby się poradzić w różnych sprawach, które z map czy przewodników nie zawsze są jednoznaczne
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-02, 21:37   #320
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez niewiempoco Pokaż wiadomość
A jak żałujesz, jak juz jestes w górach że nie lezysz na plaży to nie idź lepiej wcale. Aha i jeszcze jedno- są przewodniki, są mapy i blogoslawione Google- nie pytaj się ludzi o rzeczy, które są oczywiste, bo wychodzi na to, że sie sama nie orientowałaś. Potem nawet nie będziesz wiedziała przy wzywaniu pomocy gdzie jesteś.
hah a ja tam często żaluje ze się wybrałam, że trasa długa, że gorąco, że sie zmęczyłam. Generalnie na wszystko marudzę poki nie zobacze tych widoków (np. orlej!) i wtedy cała złość mija

A google też kłamią np. co do trudności tras i czasu przejścia. Wiec nie ma sensu bezgranicznie wierzyć przeglądarce

Ja byłam niespelna tydzień temu pod Orlą i jak zawsze zastały mnie chmury.Co nie zmienia faktu że i tak było ślicznie Turystów zbyt wielu też nie było tylko kilka osób wdrapujących się na Koscielec.

Wklejam 2fotki z wędrówki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaaa.jpg (52,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bbbb.jpg (158,2 KB, 11 załadowań)
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 22:15   #321
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

wałbrzyski Ksiaż: z nowego zamku do starego

Nowy Książ
Stary Ksiaż


kolejny spacerownik więc rozpisywać się będe bo nie ma po co dodam tylko że mimo niewielkiej trudności i względnie krótkiego czasu przejścia od dziś jest to jeden zmoich ulubionych szlaków w pobliskiej okolicy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ksiaz1.jpg (47,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiaz2.jpg (48,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiaz3.jpg (54,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiaz4.jpg (47,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiaz5.jpg (50,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiaz6.jpg (34,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiaz7.jpg (48,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiaz8.jpg (26,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiaz9.jpg (39,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ksiaz10.jpg (35,2 KB, 7 załadowań)
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 16:06   #322
niewiempoco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
hah a ja tam często żaluje ze się wybrałam, że trasa długa, że gorąco, że sie zmęczyłam. Generalnie na wszystko marudzę poki nie zobacze tych widoków (np. orlej!) i wtedy cała złość mija

A google też kłamią np. co do trudności tras i czasu przejścia. Wiec nie ma sensu bezgranicznie wierzyć przeglądarce

Ja byłam niespelna tydzień temu pod Orlą i jak zawsze zastały mnie chmury.Co nie zmienia faktu że i tak było ślicznie Turystów zbyt wielu też nie było tylko kilka osób wdrapujących się na Koscielec.

Wklejam 2fotki z wędrówki
Jesli chodzi o czasy tras i stopnie trudności to jasne- każdy z czasem znajduje źródło, które wie, że jest zblizone kalkulacjami do jego mozliwości.

To pokaż jakieś zdjęcia- ja wyjeżdżam niebawem i już nie mogę się doczekać! Ja nie marudzę, ale często też bywam bardzo zmęczona i bywa, że mam chwile, że chce rezygnować.

Cytat:
Szanowna Koleżanko!!
Chyba Ci się coś pomyliło...to nie jest forum pt: "mam zły humor, dosram dzisiaj komuś" tylko "Chdzenie po górach"
zadałam grzecznie pytanie i otrzymałam odpowiedz...z przewodników, map i googli korzystam jak najbardziej przed planowaniem jakiegoś wyjazdu, więc z łaski swojej odczep się ode mnie...nie zamierzam "nie jechać wcale" bo nie spodobał Ci się mój post

no i widać nie rozumiesz że forum jest między innymi od tego, zeby zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi, mam nadzieję, ze mój post przyczynił się do Twojego oświecenia :P

pozdrawiam
forum jest również po to, żeby wypowiadać swoje zdanie Droga Koleżanko.
A skoro otrzymałaś odpowiedź, która Ci się nie spodobała (weź pod uwagę, że rady i odpowiedź na pytanie również zamieściłam) to już nie moja wina, że nie umiesz tego przyjąć. Ale Twoja dziwnie zabawna złość to już Twój problem.

Aha- nie oświecono mnie- przynajmniej poprzez Twój post- na szczęście.

I o tyle, o ile mój post był, choć suchy to na temat- to Twój już niekoniecznie. Więcej opanowani ana przyszłość (przyda Ci się tez w górach ).

pozdrawiam
niewiempoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 22:47   #323
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Dzisiaj wróciłam z Gór Stołowych i jestem zachwycona. Tak dawno nie byłam w górach, że mam teraz ochotę znowu gdzieś pojechać!
Nie zauważyłam, żeby ktoś tutaj chodziłam po Stołowych Góry nie wielkie, ale w ciagu paru dni zobaczyliśmy największe atrakcje i najciekawsze szlaki.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 23:06   #324
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Madaaa fotki pokaż


Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam, żeby ktoś tutaj chodziłam po Stołowych Góry nie wielkie, ale w ciagu paru dni zobaczyliśmy największe atrakcje i najciekawsze szlaki.
tam od razu nikt nie chodzi
fakt faktem że najwięcje i najczęsciej jest tu o tatrach, ale co innego tez sie znajdzie:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...h#post12113569

bemolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 08:16   #325
niewiempoco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj wróciłam z Gór Stołowych i jestem zachwycona. Tak dawno nie byłam w górach, że mam teraz ochotę znowu gdzieś pojechać!
Nie zauważyłam, żeby ktoś tutaj chodziłam po Stołowych Góry nie wielkie, ale w ciagu paru dni zobaczyliśmy największe atrakcje i najciekawsze szlaki.
A ja byłam dwa lata temu prawie trzy tyg, tylko, że autem jeżdżąc między: Karpaczem (dwa dni-Śnieżka i wyjazd), potem Kudowa- Zdrój i okolice- Czechy, kursy non stop.

Był Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Czeskie Skalne Miasta, Kaplica Czaszek, Twierdza Bouda i Fort Don Jon, Torfowiska.
No a poza tematem ciut to oczywiście Praga.


Polecam!!- tak jak cytowana Madaaa.
niewiempoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 09:58   #326
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez bemolka Pokaż wiadomość
Madaaa fotki pokaż




tam od razu nikt nie chodzi
fakt faktem że najwięcje i najczęsciej jest tu o tatrach, ale co innego tez sie znajdzie:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...h#post12113569

A no ładny opis wycieczki, a cytat z Comy idealny w górskie klimaty Lubię ten utwór
To moż i ja po krtoce opisze moją wycieczkę i dodam parę fotek.

W dzien pierwszy odpuściliśmy sobie góry, bo zmęczeni bylismy podrożą i pospacerowaliśmy po Kudowie Zdrój. Zobaczylismy MuzeumZabawek i Park Zdrojowy. Miłe spokojne miasteczko w porównaniu z tym co dzieje się nad morze , mimo , że turytów nie było mało.....
Drugiego dnia z samego rana podjechaliśmy autem do Błędnych Skał. Na górę wjeżdzaliśmy autem. Jest tam ruch wahadłowy wpuszczaja jakos co 30 minut, ale nam akurat udało sie od razu wjechać. Bez kolejek, sami na drodze. Tz prowadził a ja podziwiałam widoki Dobrze zrobiliśmy, że wyjechaliśmy wczesniej bo nie było aż tak wielu turystów. Tylko pojedyncze familie. Błędne Skały to fantastyczne miejsce. To trzeba zobaczyć , bo zdjęcia nie oddają tego uroku.
Pierwsze zdjęcie robione z punktu widokowego , na samym początku Blednych Skał. W tle szczyty....ale nie zrobiłam zdjęcia tablicy i nawet już nie wiem, który szczyt to który. Pamiętam tylko, że była tam śnieżka. Kolejne też Błedne.
Następnie wsiedliśmy do auta i kierowaliśmy się prosto do Karłowa. Zjeżdając byłam zdumiona jaka wielka kolejka na Błedne Skały czekała. Musiały być potem tam tłumy
Wejście na Szczeliniec trche męczące przez schodzy. Można zadyszki dostać Jeszcze przed kasą punkt widokowy wynagrodził nam nasz wysiłek. Dalej ciekawe formy sklane, co jakiś czas punkt widokowy. Następnie schodzi się w dół do piekiełka. Bardzo ciekwe miejsce. Przecieskanie sie przez formy sklane. Na samej górze na Szczelincu zachwyt wzbudzili we mnie pewni turyscie z dziecmi. Jedno malenstwo miało może pol roku. Karmil i przebierali je w pieluchy. Mieli ogromne plecaki z fotelikami dla dzieci. Zastanawiam się jak oni przechodzili przez wąskie szczeliny w Szczelincu. Trzeba bardzo mocno kochać góry, żeby zdecydować się na wycieczkę z takimi maleństwami
Z racji tego, że było wcześnie postanowiliśmy dalej pójśc szlakiem. Z Karłowa przez Lisią przełęcz. Wdrapaliśmy sie na szczyt Ptak, żeby zobaczyć Fort Karola. Był tam punt widokowy bez barierek. Dowiedziałam się, że paniacznie boję sie przepaści w przestrzni. Moj Tz podchodził, a ja panikowałam. Jak by nie mogli w takich miejschach barierek porobic Dalej do łężyckich Skałek. mimo zachwytów internatów zawiodłam się. Tak zakończyliśmy pierwszy dzien w górach Stołowych.
Na zdjęciach Błędne Skały.

Mam problem z fotkami. Długo sie ładują. Są jakies ograniczenie co do rozmiaru i ilości zdjęc?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg b.jpg (26,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b2.jpg (35,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b3.jpg (38,9 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b4.jpg (29,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b5.jpg (36,2 KB, 15 załadowań)

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2009-08-04 o 10:00
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 11:01   #327
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Z racji tego, że było wcześnie postanowiliśmy dalej pójśc szlakiem. Z Karłowa przez Lisią przełęcz. Wdrapaliśmy sie na szczyt Ptak, żeby zobaczyć Fort Karola. Był tam punt widokowy bez barierek. Dowiedziałam się, że paniacznie boję sie przepaści w przestrzni. Moj Tz podchodził, a ja panikowałam. Jak by nie mogli w takich miejschach barierek porobic Dalej do łężyckich Skałek. mimo zachwytów internatów zawiodłam się.
możesz coś więcej napisać o tej części wycieczki? i fotki ?


do jednego posta można załadować 10 zdjęć, ale nie pamietam jakie mogą mieć max gabaryty
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 14:46   #328
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Witam na wątku Bardzo lubię chodzić po górach, choć z kondycją cienko Wybieram się w tym tygodniu na Świnicę, ale z Kasprowego (na Kasprowy kolejką). Był ktoś ostatnio w Kuźnicach? Jak wygląda kolejka do kolejki? Bo jak się okaże, że na 2 godziny stania, to trzeba będzie zmienić plany, bo nie zdążę...

W podzięce za ewentualne odpowiedzi panorama z Bieszczad (byłam w zeszłą niedzielę). Pozdrawiam wszystkie góromaniaczki
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 18:37   #329
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

Cytat:
Napisane przez bemolka Pokaż wiadomość
możesz coś więcej napisać o tej części wycieczki? i fotki ?


do jednego posta można załadować 10 zdjęć, ale nie pamietam jakie mogą mieć max gabaryty
Niestety zdjec nie robilismy.

Skałki Łężyckie inaczej nazywane są sawanna afrykańską to ogromne pole otoczone pojedynczymi skalami. Widziałam dużo pozytywnych opinii, a mi osobiscie się nie podobało. Ładny horyzont na góry i to wszytsko. Miało wyglądać tak:
http://www.foto.pwsk.pl/2008/09/23/lezyckie-skalki/,
a wyglądało jak zwykłe pole i na dodatek traktor jeszcze tam jezdził. Szara, yschnieta i skoszona trawa. Paskudnie wygladalo.

Fort Karola to pozostalosci po po jakiejs budowli. Mury. Szału nie robią. Zdjecia znalezione w internecie. http://www.opuszczone.net/?p=587
Widziałam lepsze ruiny, a sam widok z punktu widokowego wspaniały. No, ale jak już pisałam, że sie bałam, wiec ucieklismy stamtad Kawałek skalki wyciagnietej nad gorami, bez zadnej barierki.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-04, 18:53   #330
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Chodzenie po górach - cz.II

No to ja może opiszę coś więcej z Gór Stołowych.
Dzień drugi zaczęliśmy od Skalnych Grzybów. Od parkingu musieliśmy do nich przejść z jakieś 40 minut. Droga prowadzi przez las, a same Skalne Grzyby to słynne skały rozmieszone na dość dużej powierzchni np. Młot, głowa psa. Ciężko zapamiętać, tyle tego . Wysiłku dużego nie trzeba, żeby je zobaczyć. Zwykła spacerowa leśna ścieżka. No, ale jak to w górach i tak wyjątkowe widoki. Gdzie niegdzie niewielkie wzniesienia. Całości wzdłuż nie przeszliśmy i zobaczyliśmy na inny szlak, gdzie jeszcze trochę te skalne Grzybki się ciągnęły.
Mijaliśmy dość wysoką skałe Pielgrzym, na mapie zaznaczony był punkt widokowy, szlyszalam nawet ludzi, ale wejcia na niego nie znalezlismy. Wydaje mi się, żę była to stroma wydeptana ścieżka, bo taką wizielismy. W każdym bać razie nie chciało nam sie juz wspinać, bo jeszcze kawałek drogi mieliśmy przed sobą.
Słoneczne i Radkowskie Skały zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Szlak ciagnie się zdłu wysokich form skalnych, a z drugiej strony ogromny stromy spad, ale porosniety drzewami. Wąskie ścieżki, zakorzenione, ciagle jakiś spad i gorka. Na koncu wspinałam sie na czworaka bo było już bardzo stromo i kamieniscie Jak dla mnie to ten szlak był trudny, ale dodam, że ja nie jestem góromaniaczką. Mało widziałam. Polecam!

Pierwsze 5 zdjęć ze Szczelinca. Kolejne dwa szlaki w Skalnych Grzybach. Za wiele zdjęć tam nie robiliśmy, bo ile można skałki fotografować. Chociaż przyjemnie sie spacerowało
Zdjęcia 8,9, 10 Radkowskie Skały.

A tak w ogóle to wizaż robi coś strasznego z ostrością zdjęć :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 23.jpg (39,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s2.jpg (66,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s4.jpg (47,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s6.jpg (57,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s7.jpg (55,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s.jpg (70,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg g2.jpg (78,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg r1.jpg (74,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg r2.jpg (61,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg r4.jpg (62,1 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2009-08-04 o 19:08
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.