Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-22, 22:32   #3031
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja tak offtopowo może trochę...ale wypróbowałam skrobie na pyszczek
Jestem bardzo zadowolona-szczególnie, że nakładałam ja wacikiem kosmetycznym, bo aktualnie nic innego nie mam pod ręką...:P Jutro jednak jadę do rodziców i postaram się od mamuśki wyprosić jakiś pędzel

Co do filtrów...kończę SVR i zabieram się za zamówionego wcześniej Antka Od wczoraj leży u mnie w szafeczce i domaga testów Zobaczymy czy się polubimy

mmm3m-
nie mam pojęcia szczerze mówiąc- kiedyś używałam tego w spryskiwaczu i jakiejś wybitnej ochrony nie zauważyłam...Ale byłam duuużo młodsza
Szczerze mówiąc teraz wzięło mnie na filtry do włosów, choć tak naprawdę zanim nie wkręciłam się na na dobre w wizaż- nie przejmowałam się tym za bardzo I powiem szczerze, ze moje włosy nigdy na tym nie ucierpiały Nigdy nie miałam jakiś zniszczonych po lecie itp.- a włosy mam czarne jak Cyganicha
Jednak teraz w związku z tym chuchaniem i dmuchaniem na nie- chyba coś zacznę stosować
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 11:18   #3032
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Pollena 50+ jest MISTRZEM. Polecam każdemu chociażby wypróbować, bo jest to coś zupełnie innego niż filtry jakie do tej pory znałam. Wreszcie minerały + filtr = normalna twarz. Zero błysku, lekkie bielenie.
Zobaczymy jak przetrwa dzisiejszy dzień, ale na razie - cudeńko.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 13:35   #3033
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Jest też mgiełka jantar w spryskiwaczu. Chroniąca przed słońcem.
z tego co kojarzę to ma alkohol denat. w składzie więc potencjalnie może wysuszać włosy, natomiast ta w szklanej butelca nie ma żadnych filtrów tylko wyciągi roślinne

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ineso też sie nad tym nie raz zastanawiałam - czy nie jest przypadkiem tak, ze skóra "przyzwyczaja" sie do codziennej filtrowej ochrony, a potem jej mechanizmy obronne nie działaja od razu dobrze gdy go odstawimy.
Nie wiadomo wciaz napewno jak to jest. Gdyby to była prawda wyglada na to, ze z filtrami trzeba sie zwiazac konsekwentnie na całe zycie jesli chcemy ich uzywac.
A mnie sie zdarzaja odstepstwa kiedy ważne jest jak sie bede prezentowała
I mam wyrzuty sumienia potem, ze narażam skóre na dodatkowy szok po odstawieniu ochrony xD
czy ja wiem czy na całe życie... wszystko trzeba robić z głową, a nie na zasadzie spf 50+ albo nic ja obecnie "schodzę" na niższe filtry, przez całą zimę używałam spf 50+ przy kuracji kwasami, a teraz po odstawieniu kwasów przeszłam na spf 30
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 14:03   #3034
Lillain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ineso też sie nad tym nie raz zastanawiałam - czy nie jest przypadkiem tak, ze skóra "przyzwyczaja" sie do codziennej filtrowej ochrony, a potem jej mechanizmy obronne nie działaja od razu dobrze gdy go odstawimy.
Nie wiadomo wciaz napewno jak to jest. Gdyby to była prawda wyglada na to, ze z filtrami trzeba sie zwiazac konsekwentnie na całe zycie jesli chcemy ich uzywac.
A mnie sie zdarzaja odstepstwa kiedy ważne jest jak sie bede prezentowała
I mam wyrzuty sumienia potem, ze narażam skóre na dodatkowy szok po odstawieniu ochrony xD
Właśnie się na tym zastanawiałam. Ostatnio wyszłam praktycznie bez filtra, bo pogoda była brzydka, później wyszło intensywne słońce i trochę na nim przebywałam. Nie jestem jakąś maniaczką, więc się nie przejęłam, zapomniałam nawet, że nie mam filtra na twarzy. A wieczorem twarz- burak... nigdy wcześniej nic takiego mi się nie przydarzyło, nie mam wrażliwej skóry, alergii na słońce, nie użyłam żadnego nowego kosmetyku :/ filtrów używam codziennie w sezonie letnim już 3 rok. Nie było to poparzenie, bo na drugi dzień przeszło, raczej jakaś reakcja uczuleniowa na słońce...

Zapomniałam dać Pollenę do analizy ale widzę, że trochę już zostało powiedziane. Mam pytanie odnośnie filtra Soraya 60. Recenzji jest na razie mało. Jak się go użytkuje? czy się świeci, tłuści, roluje, jak się wchłania, czy łatwo go zmatowić? Z góry dzięki za informacje.
Lillain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 15:21   #3035
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
z tego co kojarzę to ma alkohol denat. w składzie więc potencjalnie może wysuszać włosy, natomiast ta w szklanej butelca nie ma żadnych filtrów tylko wyciągi roślinne
Z tego co pamiętam Jantar nie ma dodanych filtrów, tylko właśnie któryś z naturalnych składników, daje naturalna ochronę przed UV. Ale nie wiem dokładnie który to składnik.
Zaraz poczytam i sie dokształcę

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Dokształciłam się i znalazłam filtr chemiczny jednak w składzie mgiełki. Żyłam w nieświadomości.
Ale ten w butelce też ma filtr.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 13:25   #3036
Qrde Mol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Małe Zowsze ;)
Wiadomości: 26
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A ja mam takie pytanie, lekki off top... Czy znacie kogoś kto się filtruje już iks lat (no dajmy na to zaczął w młodości, a teraz jest po 40tce/50tce) i może mi powiedzieć jak teraz wygląda stan jego skóry? Chodzi mi o zmarszczki, przebarwienia, kondycje buźki?
__________________
no pasaran!
Qrde Mol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 13:59   #3037
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Qrde Mol Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, lekki off top... Czy znacie kogoś kto się filtruje już iks lat (no dajmy na to zaczął w młodości, a teraz jest po 40tce/50tce) i może mi powiedzieć jak teraz wygląda stan jego skóry? Chodzi mi o zmarszczki, przebarwienia, kondycje buźki?
Chyba w czasach młodości osób, które teraz przekroczyły 40 czy 50, filtry raczej były używane tylko na plaży. Tak mi się wydaje
Ale znam kobietę po 50., która przez całe życie nigdy nie opalała twarzy. Zmarszczek praktycznie brak (tylko delikatne raczej mimiczne).
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 14:09   #3038
Qrde Mol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Małe Zowsze ;)
Wiadomości: 26
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Chyba w czasach młodości osób, które teraz przekroczyły 40 czy 50, filtry raczej były używane tylko na plaży. Tak mi się wydaje
Ale znam kobietę po 50., która przez całe życie nigdy nie opalała twarzy. Zmarszczek praktycznie brak (tylko delikatne raczej mimiczne).

No właśnie... zdaję sobie sprawę z tego, że filtrowanie się kiedyś nie było kiedyś czymś oczywistym poza plażą (no dobra, teraz też nie jest), ale ciekawa byłam czy może kogoś takiego znacie. Moja chrzestna ma 55 lat i od zawsze się opalała (czytaj: leżała plackiem na plaży w największe słońce i jeszcze doprawiała się solarium) i opala nadal (to już chyba tanoreksja w jej przypadku) i powiem wam, że mogłaby robić za modelowy przykład tego jak słońce/solarium wpływa na stan naszej skóry. Wygląda teraz po prostu tragicznie i w zasadzie jedna wizyta u niej sprawia, że nawet nie trzeba namawiać mnie na używanie filtrów i nieopalanie się. Chociaż też mam schizy już, że tak późno się zaczęłam filtrować bo dopiero dwa miesiące temu.
__________________
no pasaran!
Qrde Mol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 15:04   #3039
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Qrde Mol Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, lekki off top... Czy znacie kogoś kto się filtruje już iks lat (no dajmy na to zaczął w młodości, a teraz jest po 40tce/50tce) i może mi powiedzieć jak teraz wygląda stan jego skóry? Chodzi mi o zmarszczki, przebarwienia, kondycje buźki?
W Wysokich Obcasach był ostatnio artykuł o bliźniakach(z USA) które mieszkają w różnych częściach stanów i bez problemu można było rozpoznać, który/a z "pary" mieszka w bardziej nasłonecznionym miejscu i lubi się opalać a która nie....
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 02:40   #3040
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

znamy B. Tyszkiewicz, z ust ktorej pada sformulowanie ,,zadnego slonca":
http://dziendobrytvn.plejada.pl/25,3...sci_detal.html


http://www.antell-md.com/sunskintwins.html
http://www.antell-md.com/newyorkplas...rgerytwins.htm
http://www.nydailynews.com/lifestyle...n_dramati.html
__________________

Edytowane przez scarface
Czas edycji: 2010-05-25 o 02:54
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 14:16   #3041
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Pollena 50+ jest MISTRZEM. Polecam każdemu chociażby wypróbować, bo jest to coś zupełnie innego niż filtry jakie do tej pory znałam. Wreszcie minerały + filtr = normalna twarz. Zero błysku, lekkie bielenie.
Zobaczymy jak przetrwa dzisiejszy dzień, ale na razie - cudeńko.
Zgadzam się, jest świetna!! Mat, jakiego nie miałam po najlżejszych kremikach nawilżających.

A jak u osób, które stosują dłużej z walorami pielęgnacyjnymi? Nawilża, wysusza?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 14:47   #3042
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

takie zdjęcia skóry zniszczonej słońcem powinny wisieć w solariach
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 15:51   #3043
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, jest świetna!! Mat, jakiego nie miałam po najlżejszych kremikach nawilżających.

A jak u osób, które stosują dłużej z walorami pielęgnacyjnymi? Nawilża, wysusza?
Po kilku aplikacjach dodam jeszcze, że jest idealna pod makijaż - minerały na primerze ryżowym z CS trzymały mi się dziś od 6:00 do teraz nienaruszone. Nic się nie zwarzyło.

Tak w ogóle to wyczuwam rewolucję filtrową - chcę glow, sięgam po Sorayę, chcę mat, no to Pollena Martwi mnie jednak trochę ta ochrona, że to nie najwyższa półka. Ale komfort użytkowania tych dwóch - świetny.
Aha, dodam jeszcze skąd te moje podniety, bo do tej pory ich nie było - otóż nabyłam ostatnio puder ryżowy z CS i jest genialny. Miliard razy lepszy niż bambusowy, inna bajka nawet bym rzekła.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 16:03   #3044
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

monik@_monik@ powiedz cos więcej o ryżowym, nie pyli, nie pobiela ? A jak z matem ?
Sorayki uzywasz 45 czy 60?
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 18:44   #3045
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Kusicie tą Polleną Evą
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 18:50   #3046
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ale zwykłymi kopsmetykami się po tej Evie chyba nie maziacie? Bo skoro Parsol zostaje zdestabilizowany, a mineralne chronią tylko jak nie są niczym pokryte - to chyba, żadna już ochrona nie zostaje?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 18:58   #3047
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Kusicie tą Polleną Evą
Warto wypróbować, tak już wcześniej pisałam.

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
monik@_monik@ powiedz cos więcej o ryżowym, nie pyli, nie pobiela ? A jak z matem ?
Sorayki uzywasz 45 czy 60?
Soraya 45.

Ryżowy pyli minimalnie na prawdę, bambus mu w tym do pięt nie dorasta. Nie pobiela, a jestem na to bardzo wrażliwa, bo jest to u mnie dość widoczne.
Matuje genialnie, przedłuża trwałość makijażu i nie wchodzi w pory. Ogólnie w minerały bawię się ok. 2 lata i dopiero teraz mogę powiedzieć, że wyglądają one na mnie tak jak powinny, za sprawą właśnie ryżowego.
Jest czymś zupełnie innym niż puder bambusowy z BU, bo ten z kolei robił ciasto - łączył się z filtrem, ogólnie dawało to ciężki efekt, a ryżowy daje taką miękką warstewkę, nie osadza się nigdzie, nie lepi się do filtra równocześnie będąc niewidocznym.
Jedyne co mnie martwi, to łuszcząca się skóra na nosie, ale nie mam pewności czy to jego wina.

Ja zamówiłam ryżowy przy okazji kupowania pędzla, od naszej Wizażanki, na Allegro. Sprawdziłam sobie jak jego cena stoi na CoastalScents, to są groszowe sprawy - aczkolwiek kurs dolara ostatnio nie cieszy mnie zbytnio. Na pewno się skuszę na ryżowy przy jakimś zbiorowym zamówieniu, jak skończę obecny woreczek.

Ineso, zwykłymi, czyli jakimi ? Jeśli komuś nie będzie przeszkadzało minimalne pobielanie, to nie ma potrzeby się niczym maziać.

Edytowane przez monik@_monik@
Czas edycji: 2010-05-25 o 19:01
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 23:41   #3048
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ale zwykłymi kopsmetykami się po tej Evie chyba nie maziacie? Bo skoro Parsol zostaje zdestabilizowany, a mineralne chronią tylko jak nie są niczym pokryte - to chyba, żadna już ochrona nie zostaje?
a jak sa "czyms pokryte" (czym?) to co wtedy robia?? nie dzialaja, promienie uv przelatuja przez nie, mijaja bokiem, czy jak??
jakie jest zrodlo tej informacji, bo to wyglada na jakas piramidalna, nielogiczna bzdure
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 07:59   #3049
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scarface Pokaż wiadomość
a jak sa "czyms pokryte" (czym?) to co wtedy robia?? nie dzialaja, promienie uv przelatuja przez nie, mijaja bokiem, czy jak??
jakie jest zrodlo tej informacji, bo to wyglada na jakas piramidalna, nielogiczna bzdure
Hola hola, nie reaguj w ten sposób, bo wystarczy przeczytać podstawowe informacje na temat filtrów mineralnych, by się o tym przekonać.
Filtry te działają jak "lusterko", odbijają promienie słoneczne. Dlatego nazywane są filtrami fizycznymi. Chronią wtedy, kiedy tworzą odpowiednio grubą warstwę niczym nie naruszoną. Tymczasem kładąc puder/podkład czy cokolwiek innego, nie ma siły - część warstwy się zetrze, uszkodzi.
Trochę pokory na przyszłość życzę
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 09:16   #3050
Lillain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, jesteście zadowolone z Soraya 60? Miała może któraś z Was do czynienia z nowym filtrem Pharmaceris hydrolipidowym czy jakoś tak... bo widziałam za ok 30 zł, także cena nie przeraża i już nie wiem na co się zdecydować.
Lillain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 09:18   #3051
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Za mna pierwsze porzadne testy filtru Lieraca i musze przyznac,ze jest niezly
Jego podstawowym atutem jest to,ze ma konsystencje i wlasciwosci dobrego kremu odzywczego
Wiecej napisze za pare dni
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 12:50   #3052
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dzisiaj w aptece kupiłam sobiePHARMACERIS S SUN PROTECT nawilżający krem ochronny do twarzy SPF 30. Czy ktoś go już używał i mozę coś o nim powiedzieć. Mam nadzieję, zę nie wyrzucialm pieniedzy w błoto, bo to mój pierwszy krem z dużym filtrem.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 19:15   #3053
Edith3F
Zadomowienie
 
Avatar Edith3F
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 252
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hej mam pytanie czy zasada że nie można nakładac dwóch preparatów z filtrami z różnych firm obowiązuje także do całego ciała ?
Kupiłam dziś przyśpieszacz opalania i ma on jakiś filtr(nie wiem dokładnie jaki) ,czy w takim razie filtr na ciało który chcę dodatkowo stosowac powinien byc z tej samej firmy?
__________________
Zaręczeni 19.09.2010 r. - Ślub 10.09.2011

Dbam o moje fale (ostatnie podcięcie 7.09.2011r)
Edith3F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 19:25   #3054
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Trawo - dziękuję
Jeszcze dodam, że napisałam w formie PYTANIA!

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Ineso, zwykłymi, czyli jakimi ? Jeśli komuś nie będzie przeszkadzało minimalne pobielanie, to nie ma potrzeby się niczym maziać.
[/SIZE]
Zwykłymi w odróżnieniu od mineralnych
Oczywiście, że jak się niczym nie maziamy to jest ok - takie było moje pytanie przecież.

Jak zwykle kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, odpowiedzi żadnej i żadnej konstruktywnej dyskusjij
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 20:28   #3055
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A próbowałam któraś z was kremu z filtrem sanosan dla dzieci z Natury spf 50+? Oglądałam go dziś w sklepie, kusił mnie bo oprócz parsolu ma oba tinosorby w składzie (poprawcie mnie jeśli się mylę) i dwutlenek tytanu nisko więc chyba by nie bielił. Był w promocji za 23zł/75 ml, głupia nie poprosiłam o próbkę, a akurat ponoć z tej serii mają.
Chodzi mi o ten krem:
http://www.sanosan.de/en/baby_sun.html#

Ingredients:
AQUA, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYL-
METHANE, C12-15 ALKYL BENZOATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, METMETHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYL-
PHENOL, BIS-ETHYLHEXYLOHY-
PHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, GLYCERYL STEARATE SE, VP/EICOSENE COPOLYMER, TRICONTANYL PVP, CETYL DIMETHICONE, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CETEARYL SULFATE, CAPRYLYL GLYCOL, PANTHENOL , TITANIUM DIOXIDE, TOCOPHERYL ACETATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, p-ANISIC ACID, TETRASODIUM EDTA, TOCOPHEROL, SILICA, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, SODIUMHYDROXIDE.
Ingredients:
Water, UVB filter, UVA filter, skin care oil, skin care oil, glycerin, micropigment (UV filter), UV filter, emulsifier, emulsifier, consistency regulator, consistency regulator, skin care oil, emulsifier, emulsifier, humectant, panthenol, micropigment (UV filter), vitamin E, consistency regulator, stabilizer, stabilizer, vitamin E, stabilizer, consistency regulator, humectant, Aloe vera extract, neutralizer.
sanosan
Sun cream SPF 50+
Extra skin-friendly sanosan sun cream reliably protects baby’s delicate skin against sunburn, thus
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 20:36   #3056
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

astray - ma dwa tinosorby a poza tym, co rzadkie nie ma alkoholu! za tą cenę warto spróbować
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 07:30   #3057
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja też mam puder ryżowy z CS i faktycznie jest super ale troszkę mnie bieli
Pollena jest fajna ale widzę ze plamki mi ciemnieją i nie wiem dlaczego.Uzywam jej na przemian z Eucerinem wiec nie wiem czemu tak sie dzieje zwłaszcza że raczej nie ma słońca.

Hexx zdawaj relację czy nie zapcha i jaki kolor jest potem,nie chcę ani żółci ani pomarańcza
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 08:49   #3058
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja jako pudru używam glinki zielonej i jestem z niej niesamowicie zadowolona
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 11:14   #3059
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Też użyłam tej Polleny Ewy...Faktycznie, mat. Chociaż mi się ten krem trochę roluje, może za dużo dałam Ale podłączam się do zadanego juz wcześniej pytania - skoro Pollena może wyprodukować filtr z matem, to czemu inni nie?!? Używam na przemian z Roc'iem i Sorayą
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 12:03   #3060
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A ja się tak zastanawiam, w związku z głosami, że filtry mogą osłabiać naturalną odporność na słońce: Jak to w końcu jest, czy można to ułożyć względem ochrony skóry od najgorszego nie dbania w ogóle poprzez filtrowanie niesystematyczne aż do sumiennej ochrony? Czy też ochrona niesystematyczna równa się zupełnemu brakowi, albo nawet jest jeszcze gorsza? Nie wiem, czy wyrażam się jasno chodzi mi ogólnie o to, czy w dużym uproszczeniu można powiedzieć: że przy ochronie niesystematycznej, opalając się od czasu do czasu jestem i tak w trochę lepszej sytuacji niż te osoby, które nie chronią się w ogóle czy też to wszystko na jedno wychodzi.
uff ale zagmatwałam. Ale naprawdę niepokoją mnie takie głosy, że filtry zmniejszają odporność na słońce ( w takim razie to już chyba wolę z nich całkiem zrezygnować)
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.