Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-27, 12:09   #3061
Eais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 182
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Krótka relacja z polleny evy - pierwszy dzień: fajny mat, może nie absolutny, taki jak po lekkim kremie, choć w konsystencji tępy. Nie klei się. Ogólnie bardzo przyjemny, a teraz wady: pobiela (ale ja to taka pomarańczowa nieco jestem) więc wyglądam w nim troszke trupio No i wyemigrował mi właśnie do oczu - delikatnie szczypią. Ale i tak jestem bardzo zadowolona, dobrze się w nim czuję. Mogę polecić z czystym sumieniem, jeśli chodzi o walory użytkowe.
Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Pollena 50+ jest MISTRZEM. Polecam każdemu chociażby wypróbować, bo jest to coś zupełnie innego niż filtry jakie do tej pory znałam. Wreszcie minerały + filtr = normalna twarz. Zero błysku, lekkie bielenie.
Zobaczymy jak przetrwa dzisiejszy dzień, ale na razie - cudeńko.


gdzie kupujecie Pollenę ?
Eais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 12:22   #3062
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Carrefour, tylko zwykły, nie Carrefour Express. Zapłaciłam 10 zł z groszami, zdzierstwo, bo w sklepie on-line Polleny kosztuje ok. 5 zł
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-27, 12:43   #3063
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ale zwykłymi kopsmetykami się po tej Evie chyba nie maziacie? Bo skoro Parsol zostaje zdestabilizowany, a mineralne chronią tylko jak nie są niczym pokryte - to chyba, żadna już ochrona nie zostaje?
Kurcze Ja się maziam pudrem - nos i czoło. Ale myślałam, że jeżeli będę tylko delikatnie przyciskać gąbeczkę, to się nic nie stanie...
Cytat:
Napisane przez Eais Pokaż wiadomość
gdzie kupujecie Pollenę ?
Ja również kupowałam w Carrefourze, a niektóre dziewczyny w Piotrze i Pawle.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 09:48   #3064
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Kurcze Ja się maziam pudrem - nos i czoło. Ale myślałam, że jeżeli będę tylko delikatnie przyciskać gąbeczkę, to się nic nie stanie...

Ja również kupowałam w Carrefourze, a niektóre dziewczyny w Piotrze i Pawle.
Ja na Allegro, bo we Wrocławiu w tych sieciówkach , o których piszą Wizażanki, nie znalazłam A w sklepie firmowym - faktycznie-4,7, więc jak mi się sprawdzi, to tam kupię...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 11:57   #3065
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Red face Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hej, przepraszam, że się wtrącę, ale jestem kompletnie nie w temacie, i niestety nic z tych postów które czytam nie rozumiem Więc napiszę mój problem, może ktoś się zlituje i mi łopatologicznie wyjaśni
Więc jestem raczej małolatka, więc stosuj tylko kremik matujący z SPF 14 (ta nowa perfecta no problem) i na nos, policzki, brodę i miejscowo nakładam Revlon ColorStay Spf 6. Czy to wystarcza? Nie eksponuję się do słońca, prawie w ogóle się nie opalam. Ale mam zamiar wyjechać na 2 tygodnie do Grecji, i myślę że to może być tam za malutko... Nie stosuję kwasów, mam dość (ale nie bardzo) jasną skórę, opalam się bez filtrów na czerwono. Bym prosiła o konkretne nazwy produktów. Trochę się boję wysokich filtrów na twarz, mam skórę tłustą na nosie, taką pomiędzy normalną a tłustą na czole i brodzie, a reszta normalna. Coś na włosy, całe ciało? Przepraszam, jeśli to pytanie było już, po prostu nie mogę tego znaleźć...
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 14:54   #3066
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ja też mam puder ryżowy z CS i faktycznie jest super ale troszkę mnie bieli
Przepraszam za ignorancje, ale skąd jest ten puder ryżowy - co to jest CS ??
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 16:10   #3067
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
Przepraszam za ignorancje, ale skąd jest ten puder ryżowy - co to jest CS ??
http://www.coastalscents.com/cfwebst...ice-powder.cfm
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 16:23   #3068
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

zakupiłam dziś emulsję Avene 50..po ponad miesiącu proszenia się o próbki żadnej nie dostałam więc kupiłam w ciemno..zobaczymy czy to będzie dobrze zainwestowane 56zł....w tamtym roku testowałam próbkę i była ok ale teraz podobno inny skład...w prezencie dostałam 50ml mleczka do ciała i wielką torbę plażową.dostałam też próbke filtra Pharmaceris SPF 30
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 17:03   #3069
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

hej ja kupilam wczoraj zestan anthelios xl 50 +(lekki fluid do twarzy) gratis byl sztyft do miejsc wrażliwych 50+. i tu się rodzi moje pytanie czy któraś z was używala(to wersja na rok 2010 PPD ma 38)? jeszcze mam jedno pytanie jakie polecilybyście filtr do ciala(stabilny oczywiście) z ochroną 30-50 ?
z góry dziękuje
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 17:13   #3070
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Hej, przepraszam, że się wtrącę, ale jestem kompletnie nie w temacie, i niestety nic z tych postów które czytam nie rozumiem Więc napiszę mój problem, może ktoś się zlituje i mi łopatologicznie wyjaśni
Więc jestem raczej małolatka, więc stosuj tylko kremik matujący z SPF 14 (ta nowa perfecta no problem) i na nos, policzki, brodę i miejscowo nakładam Revlon ColorStay Spf 6. Czy to wystarcza? Nie eksponuję się do słońca, prawie w ogóle się nie opalam. Ale mam zamiar wyjechać na 2 tygodnie do Grecji, i myślę że to może być tam za malutko... Nie stosuję kwasów, mam dość (ale nie bardzo) jasną skórę, opalam się bez filtrów na czerwono. Bym prosiła o konkretne nazwy produktów. Trochę się boję wysokich filtrów na twarz, mam skórę tłustą na nosie, taką pomiędzy normalną a tłustą na czole i brodzie, a reszta normalna. Coś na włosy, całe ciało? Przepraszam, jeśli to pytanie było już, po prostu nie mogę tego znaleźć...
do Grecji to na pewno zbyt mało.Avene,La Roche Posay,Iwostin a z tańszych Lirene emulsja 50,Soraya...wszystko to było już opisywane,poszukać wystarczy....
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 19:41   #3071
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Mustela i Eucerin dla dzieci w promocjach w SP.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 20:17   #3072
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

widze ze wychwalacie filtr polleny -chyba zakupie bo obecny filtr(vichy krem 50+) strsznie sie swieci.....wygladam jak posmarowana maslem
jak narazie najlepszym dla mnie filtrem jest krem Bootsa-boski , mam nadzieje ze pollena tez taka jest bo niestety teraz ciezko mi kupic ten bootsa (wrocilam z IE i dupa nie zarobilam zapasu)

jutro wybrobuje filtr mojego dziecka LRP Anthelios dermopediatris 50+
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-28, 23:24   #3073
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Qrde Mol Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, lekki off top... Czy znacie kogoś kto się filtruje już iks lat (no dajmy na to zaczął w młodości, a teraz jest po 40tce/50tce) i może mi powiedzieć jak teraz wygląda stan jego skóry? Chodzi mi o zmarszczki, przebarwienia, kondycje buźki?
To ja w druga stronę. Koleżanka mojej mamy od jakichś 40 lat opala się bez ŻADNEJ ochrony (typu balsam z filtrem choć by i z najniższym faktorem) na skwarka przez całe wakacje + w zimie wyjazdy do ciepłych krajów w celu "podtrzymania opalenizny". Skórę ma super - jędrna, bez przebarwień - wygląda na góra 40 lat, choć ma 60 ( i pali 2 paczki papierosów dziennie). Faktem jest, że o cerę "dba" - zawsze używała dobrych kremów, serum, maseczek itd. - ale słońce i tryb życia powinny ją mocno podniszczyć, a tu - niespodzianka.

Z kolei moja babcia miała porcelanową karnację i nigdy się nie opalała, latem starała się przebywać tylko w cieniu i do 70-tki cerę miała rewelacyjną, absolutnie bez żadnych zmarszczek. Na pewno fakt unikania słońca bardzo jej pomógł w utrzymaniu jej w takiej kondycji.

Generalnie, to myślę, że wszystko zależy od genów. Jeden ma skłonność do przebarwień - inny wcale. Jeden długo wygląda młodo, drugi szybko się starzeje.
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 11:47   #3074
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
To ja w druga stronę. Koleżanka mojej mamy od jakichś 40 lat opala się bez ŻADNEJ ochrony (typu balsam z filtrem choć by i z najniższym faktorem) na skwarka przez całe wakacje + w zimie wyjazdy do ciepłych krajów w celu "podtrzymania opalenizny". Skórę ma super - jędrna, bez przebarwień - wygląda na góra 40 lat, choć ma 60 ( i pali 2 paczki papierosów dziennie). Faktem jest, że o cerę "dba" - zawsze używała dobrych kremów, serum, maseczek itd. - ale słońce i tryb życia powinny ją mocno podniszczyć, a tu - niespodzianka.

Z kolei moja babcia miała porcelanową karnację i nigdy się nie opalała, latem starała się przebywać tylko w cieniu i do 70-tki cerę miała rewelacyjną, absolutnie bez żadnych zmarszczek. Na pewno fakt unikania słońca bardzo jej pomógł w utrzymaniu jej w takiej kondycji.

Generalnie, to myślę, że wszystko zależy od genów. Jeden ma skłonność do przebarwień - inny wcale. Jeden długo wygląda młodo, drugi szybko się starzeje.
Coś w tym jest, geny to naprawdę spory procent naszego wyglądu i stanu cery. Ja mam szczęście, bo moja mama wygląda zdecydowanie młodziej niż wskazuje na to jej rok urodzenia, nigdy się nie filtrowała, bo wiadomo, że kiedys nie było takiej świadomości jak dziś, ale tez nie opalała się namiętnie, bo nie lubi. Ja też wyglądam młodo jak na swój wiek, ale bałabym się zaryzykować i przestać dbać o cerę, licząc tylko na naturę, dlatego używam kremów z filtrem, przeciwzmarszczkowych, flavo c, nie palę i jestem naprawdę zadowolona z mojej cery. Przeszkadzają mi jedynie popękane naczynka, ale zastanawiam się nad laserem.
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 18:21   #3075
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Bylam wczoraj w Superpharm (w weekend jest promocja na wszystkie kosmetyki apteczne -20%) i nawiazalam rozmowe z aptekarka na temat Antkow. Chcialam poznac jej opinie. Zdecydowanym glosem powiedziala, ze ona (jako chemik ) bardzo zachwala te kremy, gdyz na nie mozna polozyc kazdy podklad i puder. Moje wspominanie o parsolu, mice i talku kwitowala prychnieciami stwierdzajac przy tym, ze przy starych kremach to bylo mozliwe, ale teraz sa takie superultraekstranowoczesn e sklady filtrow, ze mozna po nich maziac sie wszystkim. Pani chemiczka caly czas twierdzila: nas nie uczyli, ze mica i talk destabilizuja filtry. W miedzyczasie dolaczyla do Nas kolejna klientka, ktora takze miala okazje slyszec o destabilizacji - nic to nie dalo.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2010-05-29 o 18:31
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 18:29   #3076
Qrde Mol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Małe Zowsze ;)
Wiadomości: 26
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Uwarunkowania genetyczne na pewno mają duże znaczenie. Jak patrzę na swoją mamę która ma 51 lat to lekko się zasmucam, fakt że pali już od iksdziesięciu lat, życie jej nerwowo dało w kość, pracuje fizycznie i wszelakie kosmetyki traktuje po macoszemu (nie opala się i nie opalała nigdy bo ma uczulenie na słońce), ale bardzo nie chciałabym wyglądać tak jak ona jak dojdę do tej pięćdziesiątki. Chociaż i tak nie wykluczam, że będę się mimo wszystko za iks lat ostrzykiwać bo już teraz dwie pierwsze płytkie bruzdy na czole i dwie pod oczami wprawiają mnie w minorowy humor. Paliłam pięć lat - rzuciłam. Raz w życiu byłam na solarium (przed studniówką z koleżanką kupiłam karnet na spółkę), spaliłam się na raczka - nie chodzę więcej i nie opalam się w ogóle. Zaczęłam wykonywać pełny makijaż już w liceum - przestałam dopiero teraz (poza filtrem i skrobią). Stresów się pozbyć nie mogę, nad zdrową dietą ciągle pracuje.

Dziewczyny w jaki sposób nakładacie filtr na twarz? Wklepujecie? Ja nalewam go na rękę i kolistymi ruchami (tak jak przy myciu twarzy) paćkam na smalcową warstwę na twarz. Zastanawiam się bo może źle go aplikuje?
__________________
no pasaran!

Edytowane przez Qrde Mol
Czas edycji: 2010-05-29 o 18:31
Qrde Mol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 18:45   #3077
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Moja mama nigdy specjalnie nie pielęgnowała skóry. Jedynie jakiś zwykły krem półtłusty, bo miała raczej suchą skórę. Nie unikała słońca, ale nigdy nie wylegiwała się w celu opalenia się. Całe życie pali. Może nie dużo, ale pali. Stres był i jest jej codziennym życiem. Teraz ma 60 lat i nikt nie daje jej więcej niż czterdzieści parę.

Pojawiło jej się parę zmarszczek bo bardzo schudła.
Od ok 2 lat zaczęła dbać o skórę. Używa kremów przeciwzmarszczkowych i ujędrniających, balsamów do ciała itd. Schudła 15 kg, mimo że całe życie twierdziła, że się nie da.

Lepiej późno niż wcale. Chciałabym mieć skórę jak moja mama w jej wieku.
Ale niestety ja mam 28 lat i już walczę z przebarwieniami
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 19:13   #3078
Qrde Mol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Małe Zowsze ;)
Wiadomości: 26
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Kocurzyca, moja mama schudła po 45 roku życia... równe 30 kg. Póki co niczym pijany trzymam się tego, że jak teraz będę dbała to potem będę może nie super chruper gładka, ale i nie tak jak moja mama (chociaż patrząc na kobiety w mojej rodzinie i sposób w jaki się starzeją, już wiem, że ja także się niestety ładnie nie zestarzeje raczej i mało mnie pociesza fakt, że na chwilę obecną zbieram ochy i achy nad swoją cerą która żadnych specjalnych tuszowań nie potrzebuje). W każdym razie wczoraj w autobusie z zazdrością patrzyłam na babcię która mimo 70 lat na karku miała praktycznie zero przebarwień i zmarszczki tak płyciutkie, że aż szok

Czy pod filtr mogę stosować "goły" juvit?
__________________
no pasaran!
Qrde Mol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-29, 21:10   #3079
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Qrde Mol Pokaż wiadomość
Czy pod filtr mogę stosować "goły" juvit?
Jak tylko skóra go przyjmie i bez problemu położysz filtr, to nie ma przeciwskazań.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-29, 21:46   #3080
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Qrde Mol- to tak jak moja 70-letnia babcia A jej jedyny kosmetyk do twarzy to...krem Nivea Tylko zawsze mi tłumaczyła jedno- trzeba krem długo wklepywać. I babcia jest w tym mistrzynią- wklepuje ok. 20 minut Ale jak widać- jej służy

Ja się nie boję...Geny mam bardzo dobre patrząc i ze strony mojej mamy i ojca Moim problemem są tylko przebarwienia potrądzikowe, które powoli...bardzo powoli, ale jednak- znikają
Mam gęstą, jędrną skórę choć aktualnie wyczynowo nic nie trenuję Teraz schudłam- nie mam ani jednego rozstępu Mam tylko kilka, które zrobiły mi się...jak w wieku 15 lat zaaplikowano mi tabletki antykoncepcyjne po których w bardzo krótkim czasie przytyłam ponad 15 kilo a po odstawieniu bardzo szybko to ze mnie "zeszło"...wtedy skóra nie wytrzymała i pojawiło się kilka rozstępów...Jednak naprawdę trzeba się przypatrzeć
Jednak mimo dobrych genów i tak staram się o siebie dbać. Dlaczego? bo kiedyś były też inne czasy- nie było takiego zanieczyszczenia powietrza a dziura ozonowa też nie była tak wielka (:P). Geny to większość- ale dbać o siebie trzeba!
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:19   #3081
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

właśnie zamówiłam sobie na kolorówka.com puder ryżowy o którym pisałyście wzięłam też próbke krzemionki i pudełeczko na puder sypki.mam nadzieję,że ryżowy sprawdzi sie u mnie do matowienia filtrów kupiłam ostatnio te Avenke i musze przyznać ,że bieli troszke bardziej niż fluid LRP-bo ten praktycznie wcale.jestem bladolica ale teraz używam samoopalacza więc jakoś tego bielenia bardzo nie będzie widać może zobaczymy jak przyjdzie puderek
jakby ktoś chciał to mam do wymiany Lirenkę emulsję SPF 50 + w wątku świeżą testowaną tylko raz
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:31   #3082
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
właśnie zamówiłam sobie na kolorówka.com puder ryżowy o którym pisałyście wzięłam też próbke krzemionki i pudełeczko na puder sypki.mam nadzieję,że ryżowy sprawdzi sie u mnie do matowienia filtrów kupiłam ostatnio te Avenke i musze przyznać ,że bieli troszke bardziej niż fluid LRP-bo ten praktycznie wcale.jestem bladolica ale teraz używam samoopalacza więc jakoś tego bielenia bardzo nie będzie widać może zobaczymy jak przyjdzie puderek
jakby ktoś chciał to mam do wymiany Lirenkę emulsję SPF 50 + w wątku świeżą testowaną tylko raz
ooooo, to zdaj relację, bo też chce zamówić ten puder ryżowy
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 19:49   #3083
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ooooo, to zdaj relację, bo też chce zamówić ten puder ryżowy
bardzo chętnie nie mogę się go doczekać
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-30, 20:42   #3084
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja mam puder ryżowy.Naprawdę dobry jeśli chodzi o mat ale mnie troszeczkę bieli ale tak naprawde troszkę

Tak sobie myślę że nie mozemy się do naszych Mam i Babć porównywać bo nie było aż takiego zanieczyszczenia powietrza a i jedzenie było inne. Geny oczywiście też mają głos
Jedno jest pewne-dbać o siebie trzeba

Panie w Aptekach,zwłaszcza konsultantki nie warto pytać o filtry, bo bardzo mało wiedzą.
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 07:26   #3085
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Wiecie co, największym i najlepszym źródłem wiedzy o filtrach jest wizaż Ja nawet bardziej ufam dziewczynom tutaj niż lekarzom czy ekspedientkom, bo niestety nie zawsze trafi się na kompetentną osobę jak widać

I jeszcze jedna sprawa mnie męczy. Oglądam ostatnio filmy na youtube i zastanawia mnie, dlaczego tam też żadna z dziewczyn nie wspomina o destabilizacji parsolu, nawet te mieszkające w USA albo Anglii, po prostu nikt. Czyżby to była jakaś tajemna wiedza???? Albo ja nie trafiłam akurat na takie info. Jeśli któraś z was ma takie filmiki, proszę o link
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 08:31   #3086
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziękuję za info na temat pudru ryżowego.

Edytowane przez alice'
Czas edycji: 2010-06-02 o 15:18
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 08:35   #3087
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A nie zastanawiałyście się że może nie ma poprostu destabilizacji?Skołowana jestem aczkolwiek nie jestem filtromaniaczką.Stosuję filtry bo mam przebarwienia i sie przyzwyczaiłam już.Jest tak wiele różnych opinii na temat filtrów że chyba trzeba samemu wybrać co komu pasuje
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 09:06   #3088
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

też mnie cały czas zastanawia jak naprawdę jest z ta destabilizacją...jeśli by jej nie było to byłoby super !
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 10:34   #3089
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Wiecie co, największym i najlepszym źródłem wiedzy o filtrach jest wizaż Ja nawet bardziej ufam dziewczynom tutaj niż lekarzom czy ekspedientkom, bo niestety nie zawsze trafi się na kompetentną osobę jak widać

I jeszcze jedna sprawa mnie męczy. Oglądam ostatnio filmy na youtube i zastanawia mnie, dlaczego tam też żadna z dziewczyn nie wspomina o destabilizacji parsolu, nawet te mieszkające w USA albo Anglii, po prostu nikt. Czyżby to była jakaś tajemna wiedza???? Albo ja nie trafiłam akurat na takie info. Jeśli któraś z was ma takie filmiki, proszę o link
Wpisałamw google frazę "parsol destabilization" i wyskoczyło całe mnóstwo artykułów angielskich i amerykańskich na ten temat. Czyli jednak to nie jest żadna tajemna wiedza.
Cytat:
  • Can makeup destabilise my sunscreen ? Yes. This means that certain ingredients in the sunscreen may undergo a chemical reaction with ingredients in makeup. This renders the sunscreen ineffective, and may release harmful chemicals into your skin.

    If your sunscreen contains Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane,
    avoid:
    • octyl methoxycinnamate (popular UVB filter in foundations),
    • talcum
    • mica
    • zinc oxide
    • titanium dioxide
    • some CI colorants

    However, you can use foundation and powders in which the pigments- iron oxides are coated in silicone, since they will not interact with sunscreen ingredients.
    As a matting powder you can safely use foodstarchs: potato, corn, rice, arrowroot, tapioca and maranta. To improve the colour, you may add a little cinnamon.
  • taki przykład.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 10:46   #3090
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
właśnie zamówiłam sobie na kolorówka.com puder ryżowy o którym pisałyście wzięłam też próbke krzemionki i pudełeczko na puder sypki.mam nadzieję,że ryżowy sprawdzi sie u mnie do matowienia filtrów kupiłam ostatnio te Avenke i musze przyznać ,że bieli troszke bardziej niż fluid LRP-bo ten praktycznie wcale.jestem bladolica ale teraz używam samoopalacza więc jakoś tego bielenia bardzo nie będzie widać może zobaczymy jak przyjdzie puderek
jakby ktoś chciał to mam do wymiany Lirenkę emulsję SPF 50 + w wątku świeżą testowaną tylko raz
a ten puder to sie uzywa w czystej postaci czy z jakas domieszka?
tez jestem chetna ale najpierw czekam na twoja relacje
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.