Muzyka niszowa? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-04, 17:28   #31
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Muzyka niszowa?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Sporo racji w tym co piszesz, bo jak zespoly, ktore wyprzedaja koncerty na stadionach i sprzedawaja setki tysiecy/miliony egzemplarzy swoich albumow sa niszowe ??
no właśnie o to chodzi. co to za nisz, kiedy włączę Trójkę i kilka razy dziennie usłyszę Massive Attack, Muse, Lao Che itd. żaden to nisz, tylko genialna alternatywa.
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:32   #32
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: Muzyka niszowa?

Myślę, że to po prostu zespoły, które grając swoją muzykę, znacznie się wybiły, zostały dostrzeżone i docenione, dlatego mogły wyrwać się ze swojej niszy do mainstreemu, dalej jednak dobrze grając i bardzo dobrze, zasługują na to bo gdyby w swojej niszy zostali, to zapewne większość z nas nigdy by o takim zespole jak Placebo czy Massive Attack nie słyszała.
Podejrzewam, że autorce nie chodziło o muzykę niszową jako taką (jeśli o to chodzi, to w sumie można poszukać zespołów, które grają tylko lokalnie, ale świat o nich za wiele nie słyszał), tylko użyła skrótu myślowego w kontekście muzyki alternatywnej po prostu.
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:37   #33
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Muzyka niszowa?

a zancie Entre dos Tierras? Stary kawałek, a sympatyczny i do usłyszenia tylko w antyradiu chyba...
http://www.youtube.com/watch?v=iCctokeqWyo

lubię tez spokojne rytmy wspomnianej wczesniej przeze mnie Anathemy (tego w radiu jeszcze nie słyszałam)
http://www.youtube.com/watch?v=jSdTjKfOlqA

z podobnych kliamtów fajny tez jest polski Riverside
http://www.youtube.com/watch?v=q7E32gelJqQ

a Akurat? nie słucham kliamatów reggae, ale ten zespół darzę wielką sympatią
http://www.youtube.com/watch?v=ym5AQ5DfuU4
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2010-03-04 o 18:48
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:44   #34
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Muzyka niszowa?

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
a zancie Entre dos Tierras? Stary kawałek, a sympatyczny i do usłyszenia tylko w antyradiu chyba...
http://www.youtube.com/watch?v=iCctokeqWyo
znamy, znamy kojarzę go tylko z Antyradiem, faktycznie chyba tylko tam to grają/li (dawno nie słuchałam Antyradia). za to pierwszy raz widziałam teledysk
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:58   #35
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Muzyka niszowa?

przesłuchałam po raz pierwszy tę Autumn i trafiłąm akurat na piosenki ze smyczkowymi początkami...
to moze kwartet smyczkowy Apocalyptica? muzyka instrumentalna, taka wręcz niszowa
http://www.youtube.com/watch?v=zaLoB...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=AgZmz...eature=related
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu

Edytowane przez Maja102
Czas edycji: 2010-03-04 o 19:10
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 19:04   #36
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Muzyka niszowa?

Cytat:
Napisane przez Agatin-K Pokaż wiadomość
Myślę, że to po prostu zespoły, które grając swoją muzykę, znacznie się wybiły, zostały dostrzeżone i docenione, dlatego mogły wyrwać się ze swojej niszy do mainstreemu, dalej jednak dobrze grając i bardzo dobrze, zasługują na to bo gdyby w swojej niszy zostali, to zapewne większość z nas nigdy by o takim zespole jak Placebo czy Massive Attack nie słyszała.
Podejrzewam, że autorce nie chodziło o muzykę niszową jako taką (jeśli o to chodzi, to w sumie można poszukać zespołów, które grają tylko lokalnie, ale świat o nich za wiele nie słyszał), tylko użyła skrótu myślowego w kontekście muzyki alternatywnej po prostu.
a ja myślę, że autorka wątku sama nie wie o co jej chodziło i dlatego się tu nie pojawia.
ciężko cokolwiek nazwa muzyką niszową. z niszem kojarzy mi się tylko folklor. nawet podziemna alternatywa jest po prostu alternatywą. alternatywą garażową, undergrundem... ale nie niszem. to całkiem odmienne pojęcia.

coś z islandzkiego folkloru:
http://www.youtube.com/watch?v=oHTFmJk7fH0
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia


Edytowane przez Asilos Magdalena
Czas edycji: 2010-03-04 o 19:30
Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 19:05   #37
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Muzyka niszowa?

Cytat:
Napisane przez Maja102 Pokaż wiadomość
a zancie Entre dos Tierras? Stary kawałek, a sympatyczny i do usłyszenia tylko w antyradiu chyba...
http://www.youtube.com/watch?v=iCctokeqWyo
O matko! Pamiętam to. Pewnej wiosny w Lund... Szwedzi tym katowali (aż polubiłam). To tak dawno było? Niemożliwe

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2010-03-04 o 19:08
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 09:43   #38
Burger Queen
Przyczajenie
 
Avatar Burger Queen
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: *know-how
Wiadomości: 19
Dot.: Muzyka niszowa?

Owszem, ale nie zawdzięczają tego rozgłośnią radiowym w Polsce i telewizji u nas tylko internetowi. Ja bynajmniej Placebo nie słucham w radiu. Może nie są jakoś niszowi, ale przynajmniej reprezentują coś pośrodu między muzyką popularną a niszowoscią. Wydaję mi się, że alternatywa to po cześci niszowość. I czemu się tak wszyscy pieklą. Są różne gusta a szufladkowanie muzyki i sztuki to dla ludzi, którzy chcą coś poukładać co się i tak trudno daję zrobić. Tyle gustów ile ludzi. Dla mnie Placebo, NIN czy Muse jest niszowe bo np. mało osób, które znam tego słuchają i tyle.
Burger Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:17   #39
Betty83
Zakorzenienie
 
Avatar Betty83
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 8 073
Dot.: Muzyka niszowa?

Gdyby Placebo było choć trochę niszowe, na ich koncerty nie przychodziłyby tysiące fanów, a płyt nie możnaby nabyć w pierwszej lepszej sieciówce z muzyka
Gdzie tu nisza????
Ja Placebo nie poznałam dzięki internetowi, tylko ktoś mi polecił, albo przeczytałam recenzję w Tylko Rocku (a pismo miało całkiem spory nakład). Kasetę bez problemu nabyłam w malutkim sklepiem muzycznym, jedynym wtedy w moim niewielkim mieście.
W koszulkach NIN chodziła 1/10 mojej szkoły.
Domyślam się,że Dysk chciała stworzyć analogię muzyczną do określenia "perfumy niszowe"
Podejmując się tego muzyką niszową można nazwać dla przykładu grę na pile.


Analogia gry na pile z przykładem perfum niszowych CDG Garage

Większość populacji uważa, że:

piła nie jest instrumentem muzycznym - głównym przeznaczeniem garażu nie jest wąchanie go


ale mimo tego:

piła dźwieki wydaje - garaż zapach posiada


Prestige

zagranie melodii na pile - stworzenie perfum pachnących garażem


To by była taka głęboka nisza, aby uwypuklić.
Pewnie znajdzie się mnóstwo lżejszych przykładów, ale przyjmując taki punkt wyjścia, poszerza się spektrum poszukiwań
__________________
today's rain is tomorrow's whisky
Betty83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 10:03   #40
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Muzyka niszowa?

Cytat:
Napisane przez Agatin-K Pokaż wiadomość
Myślę, że to po prostu zespoły, które grając swoją muzykę, znacznie się wybiły, zostały dostrzeżone i docenione, dlatego mogły wyrwać się ze swojej niszy do mainstreemu, dalej jednak dobrze grając i bardzo dobrze, zasługują na to bo gdyby w swojej niszy zostali, to zapewne większość z nas nigdy by o takim zespole jak Placebo czy Massive Attack nie słyszała.
Podejrzewam, że autorce nie chodziło o muzykę niszową jako taką (jeśli o to chodzi, to w sumie można poszukać zespołów, które grają tylko lokalnie, ale świat o nich za wiele nie słyszał), tylko użyła skrótu myślowego w kontekście muzyki alternatywnej po prostu.


Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
a ja myślę, że autorka wątku sama nie wie o co jej chodziło i dlatego się tu nie pojawia.
ciężko cokolwiek nazwa muzyką niszową. z niszem kojarzy mi się tylko folklor. nawet podziemna alternatywa jest po prostu alternatywą. alternatywą garażową, undergrundem... ale nie niszem. to całkiem odmienne pojęcia.

coś z islandzkiego folkloru:
http://www.youtube.com/watch?v=oHTFmJk7fH0
Myślę, że autorka wie, czego szuka. A jeśli nie wie, to się dowie przesłuchując po kolei utwory wrzucone tu przez życzliwych.
Tobie kojarzy się z jednym, jej z drugim i co z tego?

A w Trójce można spokojnie znaleźć audycje, gdzie coś "niszowego" powinno się trafić, i raczej nie będzie to ZD3.
Dla mnie kompletny kosmos - zespoły, których nie znam w ogóle - prezentuje Wilczur w swojej strefie. Słucha się niejednokrotnie bardzo przyjemnie.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 11:18   #41
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Muzyka niszowa?

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Myślę, że autorka wie, czego szuka. A jeśli nie wie, to się dowie przesłuchując po kolei utwory wrzucone tu przez życzliwych.
Tobie kojarzy się z jednym, jej z drugim i co z tego?

A w Trójce można spokojnie znaleźć audycje, gdzie coś "niszowego" powinno się trafić, i raczej nie będzie to ZD3.
Dla mnie kompletny kosmos - zespoły, których nie znam w ogóle - prezentuje Wilczur w swojej strefie. Słucha się niejednokrotnie bardzo przyjemnie.
a ja i tak będę się upierała, że autorka wątku się zakałapućkała. z nicku na nick zmienia osobowość i nie ma w tym krzty szczerości i prawdy. ale to już inna historia.

sama pisze "nisza". więc nisza "niszy" nierówna. ten cudzysłów dużo zmienia. nisza, to nic innego jak muzyka eksperymentalna, a to co Wilczur nadaje w swoich audycjach to ska, punk itp. tylko w innym języku niż angielski. czyli wszystko co nie angielskie to niszowe? chyba nie! Mann w swoich audycjach też prezentuje muzykę niecodzienną, ale nie jest to nisza.
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 11:40   #42
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Muzyka niszowa?

Ale w sumie jakie to ma znaczenie? To tylko słowa są. "Nisza" czy nisza, a może nisza. Nie twierdzę, że tytuł wątku nie mógł być bardziej trafny, ale w sumie nie ma o co kruszyć kopii. I ta jedynka jako ocena... Nie podoba mi się to, że zamiast podać coś w stylu tego, co podała autorka w pierwszym poście rozpętała się tu dyskusja o niszy, mainstreamie i alternatywie.
Gdy pierwszy raz zajrzałam do wątku stwierdziłam, że nie będę się wypowiadać, bo nie znam nic niszowego (ani "niszowego" chyba też), byłam poniekąd też zdezorientowana przez autorkę. Wychodzę z założenia, że jeśli wątek jest dziwny/nie wiadomo o co chodzi/nie podoba mi się temat to omijam.

A co do Wilczura - dla mnie to częstokroć ciekawa alternatywa dla tego, czego słucham na co dzień. I absolutnie nie uważam strefowej muzy za niszową, ba nie uważam jej nawet za "niszową". Ciężko mówić o niszy w przypadku Rammsteina czy Korpiklaani.
A z Mannem to nie wiadomo, jak będzie.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 11:54   #43
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: Muzyka niszowa?

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Ale w sumie jakie to ma znaczenie? To tylko słowa są. "Nisza" czy nisza, a może nisza. Nie twierdzę, że tytuł wątku nie mógł być bardziej trafny, ale w sumie nie ma o co kruszyć kopii. I ta jedynka jako ocena... Nie podoba mi się to, że zamiast podać coś w stylu tego, co podała autorka w pierwszym poście rozpętała się tu dyskusja o niszy, mainstreamie i alternatywie.
Gdy pierwszy raz zajrzałam do wątku stwierdziłam, że nie będę się wypowiadać, bo nie znam nic niszowego (ani "niszowego" chyba też), byłam poniekąd też zdezorientowana przez autorkę. Wychodzę z założenia, że jeśli wątek jest dziwny/nie wiadomo o co chodzi/nie podoba mi się temat to omijam.

A co do Wilczura - dla mnie to częstokroć ciekawa alternatywa dla tego, czego słucham na co dzień. I absolutnie nie uważam strefowej muzy za niszową, ba nie uważam jej nawet za "niszową". Ciężko mówić o niszy w przypadku Rammsteina czy Korpiklaani.
A z Mannem to nie wiadomo, jak będzie.
generalnie uczepiła się tej niszy (jakkolwiek pisanej ), ponieważ chciałam sprowokować autorkę do dyskusji. mogłam się spodziewać, że zmięknie. zbyt bolesna konfrontacja.
ja tam już mówiłam, że Wilczura nie lubie wczoraj zrobiłam jeszcze jedno podejście do jego audycji i wymiękłam. muza ok, ale to w jaki sposób on to wszystko prowadzi, ten jego sposób wypowiedzi, cholernie mnie irytuje. pozostaje mi tylko zciszać gdy gada
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:08   #44
Burger Queen
Przyczajenie
 
Avatar Burger Queen
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: *know-how
Wiadomości: 19
Dot.: Muzyka niszowa?

Ja miałam wrazenie, że słucham muzyki niszowej i nikt u mnie w szkole nie chodził w koszulce NIN mam 20 lat i nie bylo u mnie to popularne. Fakt muzyki niszowej się szuka, czeka na płyty, które sa tylko wydane w 200 egzemplarza i głównie bazuje na internecie,a gdy go nie było to dopiero była muzyka niszowa gdzie jedynie można było ją posłuchać na koncercie
Wogóle mam wrazenie, że to jest jałowa dyskusja. Każda znas to odbiera inaczej.
A to jest dopiero niszowość, polski ambient Trudno go kupić, trudno posłuchać bo się chyba rozwiązali bo nie ma informacji.
Sui Genersi Umbra. Warto zobaczyć, ale to nie dla każdego.

http://www.youtube.com/watch?v=lxR-VaDBcHE
Burger Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 16:59   #45
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Muzyka niszowa?

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
generalnie uczepiła się tej niszy (jakkolwiek pisanej ), ponieważ chciałam sprowokować autorkę do dyskusji. mogłam się spodziewać, że zmięknie. zbyt bolesna konfrontacja.
ja tam już mówiłam, że Wilczura nie lubie wczoraj zrobiłam jeszcze jedno podejście do jego audycji i wymiękłam. muza ok, ale to w jaki sposób on to wszystko prowadzi, ten jego sposób wypowiedzi, cholernie mnie irytuje. pozostaje mi tylko zciszać gdy gada

Szczerze - nie wiem, o co chodzi, bo na wizażu udzielam się od kilku tygodni, wcześniej miałam przerwę i nie wiem kto, co i jak.
Z resztą, nie wiem, czy chcę tak wszystko wiedzieć...

A nawiązując jeszcze do Strefy - ja doskonale rozumiem, że Wilczura można nie lubić i absolutnie mnie to nie dziwi. Chociaż dla mnie w Trójce są bardziej irytujące persony.

Ok, EoT, bo się off-top zrobił.
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 00:53   #46
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Muzyka niszowa?

Może spróbuj Mogwai i Red Sparowes albo Explosions in the sky.

http://www.youtube.com/watch?v=FLTxA-1JI3M
http://www.youtube.com/watch?v=ncJazOonwPo
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 13:37   #47
kasa_andru
Raczkowanie
 
Avatar kasa_andru
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Muzyka niszowa?

A ja polecam:
zespół systu... http://www.youtube.com/watch?v=RMrmjPpa9oQ www.facebook.com/systu i http://soundcloud.com/systumusic

a także:
http://www.youtube.com/watch?v=0-w_ex0eF1s

i:http://www.youtube.com/watch?v=rorfUVmTnGs
kasa_andru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.