Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-20, 18:08   #3391
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Sprobuje tak zrobic wieczorem, dolozylam wczoraj do tej lecytyny mix ha (duzy + maly) i dzisiaj wygladam jak zombie skora wysuszona i podrazniona, jakies przebarwienia mi wyszly, a wygladalo to dokladnie tak: oleje+ mix ha, niacynamid i colostrum i podejrzewam wlasnie ten maloczasteczkowy ha
Jesteś pewna, że to od kwasu hialuronowego? A nie miałaś nigdy tego typu reakcji na niacynamid?
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 19:01   #3392
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że to od kwasu hialuronowego? A nie miałaś nigdy tego typu reakcji na niacynamid?
to byl moj pierwszy raz z niacynamidem i tego nie moge wykluczyc
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 21:04   #3393
ania170de
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny mam pytanko czy Telocapil można łączyć z innymi kremami albo używać go samodzielnie i czy będzie on miał takie samo działanie jak w serum.Ostatnio mi chyba strasznie hormony buzują i mam jakiś meszek na twarzy,chciałabym się tego pozbyć.Zamówiłam tylko ten telocapil bo na całe serum to narazie kaski nie mam ,pisałam do mazideł ale niestety nie otrzymałam odpowiedzi.Jeśli ktoś używał to proszę o odpowiedz.
ania170de jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 22:38   #3394
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy ktoras z was juz sie skusila na te nowa postac witaminy C? Ja chyba sie jej nie opre, tylko nie pojawily sie niestety na stronie zadne receptury z jej uzyciem, a ja nie bardzo wiem niestety, jak ja stosowac
Rozpuszcza się w tłuszczach.Ja kupiłam ją na BU,serum-olejek z wit.C.10%. Serum wychodzi drogo,ale w cześniej nie była dostępna jako
półprodukt.Teraz chciałabym ją kupić i dodać do kremu do rąk.
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-20, 23:04   #3395
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Natalia - ja bym nie dodawala do kremow tylko do czystych olejow, z tego co wiem nie laczy sie wit C z niektorymi skladnikami, takimi jak ekstrakty roslinne, ktore moga zawierac sladowe ilosci metali ciezkich a wtedy efekt zamiast antyzmarszczkowego bedzie odwrotny


co do tej drozyzny to spotkalam sie z info,ze jest skuteczna od 5% natomiast sugerowane stezenie do 7% wiec pewnie sobie mozna spokojnie rozcienczyc takie serum do 5%, w kazdym razie warto ja miec bo podobno jest stabilna do 18 miesiecy w gotowym produkcie nawet przy czestym dostepie powietrza, do tego stymuluje skore, ktora pod jej wplywem wytwarza naturalna substancje nawilzajaca
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2009-03-20 o 23:25 Powód: dopisek
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 06:54   #3396
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Natalia - ja bym nie dodawala do kremow tylko do czystych olejow, z tego co wiem nie laczy sie wit C z niektorymi skladnikami, takimi jak ekstrakty roslinne, ktore moga zawierac sladowe ilosci metali ciezkich a wtedy efekt zamiast antyzmarszczkowego bedzie odwrotny
to w przypadku wit. C w postaci kwasu L-askorbinowego, olejowa wersja wit.C jest bardziej stabilna i można ją łączyć z ekstraktami, patrz specyfikacja w mazidłach
__________________


Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2009-03-21 o 06:56
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 12:38   #3397
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewczyny, a może któraś z Was ma kod rabatowy, którego nie zamierza w tym miesiącu wykorzystać i byłaby skłonna mi go oddać?
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-21, 13:54   #3398
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
to w przypadku wit. C w postaci kwasu L-askorbinowego, olejowa wersja wit.C jest bardziej stabilna i można ją łączyć z ekstraktami, patrz specyfikacja w mazidłach
no calkiem mozliwe, co strona to inna informacja, ja to na jakiejs zagranicznej stronie wyczytalam i tam w bezpieczenstwie laczenia bylo napisane ze mozna laczyc z silikonami, olejam mineralnymi i zwyklymi a co do reszty- nie wiadomo, tam tez bylo o dobrej skutecznosci od 5 % i chodzilo dokladnie o TETRAHEXYLDECYL ASCORBATE
w niektorych kremach(gotowych) jest laczenie z ekstraktami w innych nie czyli wyglada na to, ze mozna
__________________

sure. fine. whatever.



Edytowane przez LouLou25
Czas edycji: 2009-03-21 o 13:55 Powód: blad
LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 15:33   #3399
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
to byl moj pierwszy raz z niacynamidem i tego nie moge wykluczyc
Ok, a jakbyś w najbliższych dniach robiła testy z tymi składnikami, to daj znać. Niacynamid znam i w wyższych stężeniach może podrażniać, a z kolei kwas hialuronowy małocząsteczkowy chcę niedługo zamawiać, ale gdyby to rzeczywiście od niego, to jeszcze się wstrzymam. Czekam na relację
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 15:47   #3400
alexis78
Raczkowanie
 
Avatar alexis78
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
GG do alexis78
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez ania170de Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko czy Telocapil można łączyć z innymi kremami albo używać go samodzielnie i czy będzie on miał takie samo działanie jak w serum.Ostatnio mi chyba strasznie hormony buzują i mam jakiś meszek na twarzy,chciałabym się tego pozbyć.Zamówiłam tylko ten telocapil bo na całe serum to narazie kaski nie mam ,pisałam do mazideł ale niestety nie otrzymałam odpowiedzi.Jeśli ktoś używał to proszę o odpowiedz.
Stosowałam telocapil i w mleczku wg przepisu z mazideł i samodzielnie, nawet na twarzy. Nic mi się nie stało. Stosowany samodzielnie przyniósł od razu efekty. Na nogi używam na razie tylko mleczko i efekt słabszy. Zaznaczam, że nie mam alergii ani wrażliwej skóry.
alexis78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 16:45   #3401
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A jak długo stosowałaś go samodzielnie? Chcę w końcu kupić telocapil i nastawiałam się na robienie mleczka, a o stosowaniu samodzielnie nie myślałam - nie da się ukryć, że byłoby wygodniej.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 17:17   #3402
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez alexis78 Pokaż wiadomość
Stosowałam telocapil i w mleczku wg przepisu z mazideł i samodzielnie, nawet na twarzy. Nic mi się nie stało. Stosowany samodzielnie przyniósł od razu efekty. Na nogi używam na razie tylko mleczko i efekt słabszy. Zaznaczam, że nie mam alergii ani wrażliwej skóry.
samodzielnie w sensie prosto z butli na skórę?
a od razu to znaczy po ilu aplikacjach ?
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 17:34   #3403
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
samodzielnie w sensie prosto z butli na skórę?
a od razu to znaczy po ilu aplikacjach ?
Telocapil nie jest tak grozny jak piszą ja z powodzeniem używałam w stęzeniu 50% Balsam emolium + telocapil "na oko", raz mniej, raz wiecej i nic mi się nie stało...

EDIT: Na LU, o ile sięnie myle, polecają również zel ziołolżel na wrastające włoski jak gotowiec pod telocapil.

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2009-03-21 o 17:38
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 19:54   #3404
alexis78
Raczkowanie
 
Avatar alexis78
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
GG do alexis78
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Telocapil zastosowałam bezpośrednio z butelki na skórę. Ma on konsystencję olejku, nic się nie dzieje, nie szczypie, trochę się lepi i skóra się świeci, ale się wchłania. Efekty dał od razu dosłownie, ale nie wszędzie. Mniej więcej w styczniu posmarowałam nim skórę na tzw. linii brzucha, bezpośrednio po wyrwaniu włosków. Smarowałam tak 1 raz dziennie przez kolejnych kilka dni. Do dziś odrosły z nich dokładnie 2. Na twarzy stosuję go po depilacji pęsetą, ale efekt już nie tak spektakularny. Może dlatego, że nie mogłam wyrwać ich wszystkich naraz, bo były w różnych fazach wzrostu. Ale i tak zauważyłam, że pojawiają się w coraz dłuższych odstępach czasu. Niestety telocapil nie działa na włosy urośnięte i nie wyrwane, trzeba najpierw wyrwać.
alexis78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 04:40   #3405
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

ponieważ termin i zasady realizacji zamówień budzą kontrowersje parę słów wyjaśnienia.

Obliczanie terminu realizacji zamówień „od daty wpłynięcia wpłaty”, czyli od następnego dnia od jej zaksięgowania na konto a nie „w dniu wpłynięcia wpłaty na konto”, czyli łącznie z dniem wpłynięcia wpłaty na konto, wynikają z dwóch powodów:

- wpłaty na konto za zamówienia wpływają w ciągu całego dnia. Ostatnia sesja naszego Banku jest o godz. 19-tej i wówczas sprawdzamy i odnotowujemy wszystkie wpłaty za dany dzień. W tym momencie jest przygotowywana lista wysyłkowa na następny dzień;

- konfekcjonowanie zamówień oraz ich wysyłka odbywa się w godzinach dopołudniowych. Do godziny najpóźniej 14.30 są odbierane przez Pocztę z naszego magazynu wszystkie paczki przeznaczone do wysyłki danym dniu. Odbiór paczek do określonej godziny jest warunkiem koniecznym do tego aby paczka mająca status „priorytetowa” faktycznie dotarła do adresata następnego dnia (pomijam w tym momencie opieszałość czy zaniedbania niektórych lokalnych Urzędów Pocztowych).

Jak więc widać nie jesteśmy w stanie pogodzić obliczania terminu realizacji zamówień włącznie z dniem wpłynięcia wpłaty na konto z dopołudniowym terminem wysyłki, bowiem pełną wiedzę o wpłatach za dany dzień posiadamy dopiero w godzinach wieczornych.

Kolejna kontrowersja: dlaczego sobota nie jest wliczana do terminu realizacji zamówień?
Powód jest jeden i niezależny od nas –w soboty Poczta nie realizuje wysyłki paczek.
Nawet gdybyśmy się uparli , spakowali paczki i dostarczyli je sami (pracownik, który codziennie odbiera paczki z magazynu Sklepu w sobotę nie pracuje) na Pocztę, to Poczta i tak wysłałaby je dopiero w poniedziałek, czyli u adresata paczka byłaby we wtorek. Ten sam termin dostarczenia paczki uzyskujemy wysyłając zamówienia w poniedziałek.

Przy okazji pragnę poinformować, iż od poniedziałku (23 marca) termin realizacji zamówień skrócił się do 3 dni roboczych od daty wpłynięcia pieniędzy na konto.

Pozdrawiam

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 07:48   #3406
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

confused_ zmieszałam HA z colostrum, stoi już chyba z tydzień, żadnego rozwarstwienia się, zmiany zapachu czy konsystencji nie zaobserwowałam = można śmiało dodawać
mieszam też physiogel z owocowymi ekstraktami [banan, mango, granat] - efekt lepszy niż sam krem, mimo że jest on dla mnie nieco przy "chudy"
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 09:46   #3407
ania170de
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziękuje Ci Alexis za odpowiedz,ja mam zamiar zastosować samodzielnie na twarz i mam nadzieje,że przynajmniej mi je osłabi ,bo przecież nie dam rady wydepilować całej twarzy pensetom,może że spróbuje woskiem ale troche się obawiam ,że mi jakaś kaszka sie wysypie,woskiem depiluje sobie wąsik i za pierwszym i drugim razem miałam pełno małyck krostek,teraz już jest ok.skóra się chyba przyzwyczaiła.
ania170de jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 10:01   #3408
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
confused_ zmieszałam HA z colostrum, stoi już chyba z tydzień, żadnego rozwarstwienia się, zmiany zapachu czy konsystencji nie zaobserwowałam = można śmiało dodawać
mieszam też physiogel z owocowymi ekstraktami [banan, mango, granat] - efekt lepszy niż sam krem, mimo że jest on dla mnie nieco przy "chudy"
No to super Dzięki za relacje W takim razie w przyszłym tygodniu wpakuję je do lodówkowego serum
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 12:08   #3409
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Moim mazidłowym niezbędnikiem jest naturalny balsam copaiwa. Koi, łagodzi, fenomenalnie szybko goi i zapobiega powstawaniu wszelkich niespodzianek. Do tego zabójczo pachnie mmmmmm. Stosowałam solo ale ostatnio zrobiłam sobie miksturę 1/3 balsamu 1/3 olejku z drzewa herbacianego i 1/3 oleju konopnego bo za szybko zużywałam czysty i jedna buteleczka poszła mi w 2 tyg.
Teraz wzięłam na zapas 2 co by oznaczało max 4 tygodnie i nowe zamówienie a wtedy bym kupiła coś jeszcze i coś jeszcze i coś jeszcze i znowu 100zł nie moje
Teraz testuję spirulinę. Wymieszałam sobie na szybko, na oko hydrolat z olejem, lecytyną, polisorbatem, spiruliną i szczyptą kwasu salicylowego, kilkoma kropelkami glikolu i spirytusu dla lepszej absorbancji przez naskórek
Mam pytanie, czy połączenie jednym kremie takich substancji aktywnych:
niacynamid (2%), koencym q10 (0,5-1%), D-pantenol(2%), Kwas hialuronowy małocząsteczkowy (0,5%), glikol butylenowy (około 1%), wyciśniete dwie kapsułki z apteczną witaminą A w kremie na biobazie, oleju śliwkowym i oleju z komosy nie zrobi nic złego mojej teściowej? Na pierwszy rzut nie znalazłam żadnych przeciwskazań dla takich mieszanek, ale ja mam to do siebie, że potrafię coś przeoczyć. Dodam jeszcze że całość jest konserwowana optiphenem +. Kremik juz jest gotowy i byćmoże wieczorem zostanie użyty, więc jeszcze zdążę zadzwonić i ostrzec .
Co do mazidłowych próbek których nie dostałam udało mi się bezproblemowo dogadać ze sklepem. Zawsze idzie u nich wszystko wyjaśnić, kontakt z klientem bardzo dobry .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 12:44   #3410
alexis78
Raczkowanie
 
Avatar alexis78
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
GG do alexis78
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Smarowałam telocapilem na twarzy takie jasne włoski bez ich wyrywania, ale wtedy nie było żadnej poprawy. Jak były tak są.
Laser także działa tylko na włosy w fazie wzrostu.
alexis78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 19:40   #3411
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dronf, czy ja dobrze rozumiem, że używasz balsamu copocaiba w stężeniu 1/3 I nic Ci się nie dzieje?

Twój kremik dla teściowej powinien być ok, nie ma przeciwskazań do łączenia tych skadników.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 20:10   #3412
alexis78
Raczkowanie
 
Avatar alexis78
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
GG do alexis78
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wprawdzie ja nie Dronf, ale też stosowałam balsam copaiba. Wprost z butelki na skórę, ale tylko punktowo. Rzeczywiście szybko goi.
alexis78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 20:53   #3413
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dronf, czy ja dobrze rozumiem, że używasz balsamu copocaiba w stężeniu 1/3 I nic Ci się nie dzieje?

Twój kremik dla teściowej powinien być ok, nie ma przeciwskazań do łączenia tych skadników.
Używałam w stężeniu 100% na całą twarz i śmiem twierdzić że skóra była po nim mięciutka, natłuszczona/nawilżona i 0 podrażnień. I do tego to działanie i ten zapach . Olejek herbaciany jest 1000 razy bardziej drażniący od copaiby a można go podobno stosować 100%. Olejek herbaciany mnie lekko wysuszył mimo, że stosowałam go rozważnie i po aplikacji cienkiej warstwy używałam kremu. Copaibą lałam ile się dało i skutki były tylko i wyłącznie pozytywne .
Uff, z tą teściową mnie uspokoiłaś
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 21:45   #3414
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nie wiem, czy się odważę tak stosować balsam copaiba

Z rzeczy innych - na Mazidłach jest informacja, że olej z czarnej porzeczki będzie dostępny 30 marca
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 12:07   #3415
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Drogie koleżanki serum z wit C to mój pierwszy zakup. Postanowiłam porównać serum z B U i z mazideł. Byłam bardzo zaskoczona faktem, że sera o podobnym składzie na BU mają termin przydatności 3 miesiące a na mazidłach 2 tygodnie. Porównałam serum Antyoksydacyjne flavo-C 15EF z UB i serum z wit C15% +wit E 1%+ cromolient+ kwas hialuronowy. Jak to jest??
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 13:22   #3416
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mi się wydaje, że na mazidłach nie ma gotowego serum z witaminą C, można tam kupić tylko półprodukty do wykonania takiego. Jak już sobie takie wykonasz, to ono ma trwałość 2 tygodnie, chyba, że dodasz konserwantu, to wtedy dłużej. Serum z BU zapewne jest konserwowane, ale ilość konserwantu dla trzymiesięcznej daty ważności jest mała. Sklepowe kremidła mają minimum 6-12 miesięcy i to dopiero od otwarcia.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 14:54   #3417
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że na mazidłach nie ma gotowego serum z witaminą C, można tam kupić tylko półprodukty do wykonania takiego. Jak już sobie takie wykonasz, to ono ma trwałość 2 tygodnie, chyba, że dodasz konserwantu, to wtedy dłużej. Serum z BU zapewne jest konserwowane, ale ilość konserwantu dla trzymiesięcznej daty ważności jest mała. Sklepowe kremidła mają minimum 6-12 miesięcy i to dopiero od otwarcia.
W serum z BU nie ma żadnego konserwantu - wystarczy popatrzec na skład INCI. Podejrzewam, że trwałość ich serum wynika z obecności alkoholu, glikolu i niskiego pH, aczkolwiek osobiście miałabym opory przed używaniem tak długo serum z wit. C bez EDTA
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 18:24   #3418
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czytałam trochę opinii na temat produktu Telocapil, ktoś z Was wcześniej pisał, że używacie go samego i właśnie chciałabym kupić. Na ile wystarcza porcja 20 i 50g ?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 18:45   #3419
alexis78
Raczkowanie
 
Avatar alexis78
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
GG do alexis78
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

To zależy jak dużą powierzchnię skóry chcesz nim smarować. Jeśli niewielką np. fragmenty twarzy to 20ml na długo wystarczy. Jeśli chciałabyś smarować np. całe nogi to szacuję, że 20ml starczyłoby na kilka posmarowań.
alexis78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 18:57   #3420
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
W serum z BU nie ma żadnego konserwantu - wystarczy popatrzec na skład INCI. Podejrzewam, że trwałość ich serum wynika z obecności alkoholu, glikolu i niskiego pH, aczkolwiek osobiście miałabym opory przed używaniem tak długo serum z wit. C bez EDTA
A to przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Wydaje mi się, że jak to jest olejowa wersja witaminy C to edta się nie przyczyni do większej trwałości produktu, ale tu też mogę się mylić .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.