Aplikacje prawnicze:-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-03, 11:14   #1
Olivia_90
Przyczajenie
 
Avatar Olivia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 26

Aplikacje prawnicze:-)


Hej

Czy są tu jakiś osoby, które skończyły prawo i wybierają się na aplikację, albo już są na aplikacji?
Mam kilka pytań dotyczących przygotowania do egzaminu.
Będę wdzięczna za pomoc
Olivia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 21:42   #2
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Ja zdaję na radcowską w tym roku.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 15:28   #3
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Ja jestem na IV roku, ale moze dyskusja sie tu rozwinie
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 21:17   #4
zły jeż
Raczkowanie
 
Avatar zły jeż
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 214
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Hej, ja jestem na aplikacji sędziowskiej. Swego czasu dostałam się też na radcowską, więc mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące przygotowań i do tego egzaminu
__________________
napisałam post na wizażu, a powinnam się uczyć
zły jeż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 21:21   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

ja jestem na radcowskiej
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 08:29   #6
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Moze ktos krok po kroku opisac co sie dzieje kiedy ma sie juz mgr i chce sie isc na aplikacje? Mnie interesuje prokuratura, ale chetnie zobacze tez inne sciezki.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 10:09   #7
Olivia_90
Przyczajenie
 
Avatar Olivia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 26
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Cytat:
Napisane przez zły jeż Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem na aplikacji sędziowskiej. Swego czasu dostałam się też na radcowską, więc mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące przygotowań i do tego egzaminu
Mogłabyś podpowiedzieć jak się przygotowywać na egzamin wstępny na aplikację ogólna? Na co zwrócić szczególną uwagę?
Olivia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-05, 10:48   #8
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Moze ktos krok po kroku opisac co sie dzieje kiedy ma sie juz mgr i chce sie isc na aplikacje? Mnie interesuje prokuratura, ale chetnie zobacze tez inne sciezki.
1. Składasz wniosek o przystąpienie do egzaminu razem ze wszystkimi dokumentami+ opłata,
2. Zdajesz wstępny (na prokuratorską są dwa etapy, test i kazus),
3. Jak zdasz, to dostajesz uchwałę i możesz wnioskować o wpis na listę (tak jest na korporacyjnych, na prokuratorskiej to nie wiem, ale też pewnie coś podobnego),
4. Na korporacyjnych opłacasz składkę i czesne za 1 rok albo ratę.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 19:35   #9
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Cytat:
Napisane przez Olivia_90 Pokaż wiadomość
Mogłabyś podpowiedzieć jak się przygotowywać na egzamin wstępny na aplikację ogólna? Na co zwrócić szczególną uwagę?

A wybierasz się w tym roku na ogólną? Na ogólnej są pytania z tych najważniejszych ustaw: kc, kk, kpc, kpk i kilka innych, ale nie pytają raczej o te poboczne ustawy jak na korporacyjnych. Przejrzyj sobie pytania z zeszłych lat - zdarza się, że pytanie się powtarza ale odpowiedzi są inne. Nie jest ten egzamin taki straszny Moim zdaniem łatwiejszy niż na korporacyjne, ale trzeba mieć min 120 pkt i zmieścić się w limicie osób, więc pod tym względem jest trudniej. Kazusy są raczej łatwe (moim zdaniem), przynajmniej łatwe były w zeszłym roku i ja jakoś specjalnie do kazusów się nie przygotowywałam.

Btw z tego co wiem to w tym roku jest ostatni nabór na aplikację ogólną.



Cytat:
Napisane przez zły jeż Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem na aplikacji sędziowskiej. Swego czasu dostałam się też na radcowską, więc mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące przygotowań i do tego egzaminu
Jak już jesteś na sędziowskiej to ja mam pytanie Masz jakieś porady odnośnie sprawdzianów z cywila na ogólnej (nakaz, wyrok I instancji, wyrok II instancji i nieprocesowe)? Co mieliście na tych sprawdzianach?
__________________






Edytowane przez ewanka1989
Czas edycji: 2014-07-05 o 19:41
ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 11:01   #10
Olivia_90
Przyczajenie
 
Avatar Olivia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 26
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Cytat:
Napisane przez ewanka1989 Pokaż wiadomość
A wybierasz się w tym roku na ogólną? Na ogólnej są pytania z tych najważniejszych ustaw: kc, kk, kpc, kpk i kilka innych, ale nie pytają raczej o te poboczne ustawy jak na korporacyjnych. Przejrzyj sobie pytania z zeszłych lat - zdarza się, że pytanie się powtarza ale odpowiedzi są inne. Nie jest ten egzamin taki straszny Moim zdaniem łatwiejszy niż na korporacyjne, ale trzeba mieć min 120 pkt i zmieścić się w limicie osób, więc pod tym względem jest trudniej. Kazusy są raczej łatwe (moim zdaniem), przynajmniej łatwe były w zeszłym roku i ja jakoś specjalnie do kazusów się nie przygotowywałam.

Btw z tego co wiem to w tym roku jest ostatni nabór na aplikację ogólną.





Jak już jesteś na sędziowskiej to ja mam pytanie Masz jakieś porady odnośnie sprawdzianów z cywila na ogólnej (nakaz, wyrok I instancji, wyrok II instancji i nieprocesowe)? Co mieliście na tych sprawdzianach?
Dziękuję za pomoc
A mogłabyś mi jeszcze powiedzieć jak się do tego przygotowywałaś? Nie wiem właśnie czy zakuwać to wszystko na pamięć (choć nie wiem, czy jest się w stanie to wszystko zapamiętać), czy czytać, analizować i robić testy.
Olivia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 11:32   #11
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Hej Od października zaczynam 5 rok prawa i myślę nad zdawaniem za rok na aplikację notarialną. Jeśli jest tu ktoś, kto już jest na notarialnej albo startuje w tym roku, to z chęcią poczytam wszelkie rady Trzymam kciuki za wszystkich w tym roku
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 11:52   #12
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Raczej nie ma szans nauczyć się wszystkiego na pamięć, chociaż z drugiej strony to pewnie byłoby dobre rozwiązanie, bo mnóstwo odpowiedzi różni się tylko jednym słowem
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 12:48   #13
Olivia_90
Przyczajenie
 
Avatar Olivia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 26
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Raczej nie ma szans nauczyć się wszystkiego na pamięć, chociaż z drugiej strony to pewnie byłoby dobre rozwiązanie, bo mnóstwo odpowiedzi różni się tylko jednym słowem
To prawda:/ niektóre pytania są takie, że wystarczy poczytać i już zna się odpowiedź, a inne takie, że różnią się tylko jednym słowem. Ja ogólnie czytam kodeksy, rozwiązuje testy i w ramach powtórki czytam książkę "aplikacja od ogółu do szczegółu". Mam nadzieję, że to wystarczy...
Olivia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 12:58   #14
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Ja z góry założyłam, że niektóre ustawy przeczytam tylko z Heliosz, bo szkoda mi marnować czasu np na prawo budowlane, z którego jest chyba 1 pytanie albo na upadłościowe, które jest dosyć skomplikowane, a z tego co widzę w Heliosz jest dokładnie omówione.

Dzisiaj mam dzień z kpc
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 14:22   #15
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Hej, też chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach z aplikacją
Cytat:
Napisane przez irmusiek Pokaż wiadomość
Hej Od października zaczynam 5 rok prawa i myślę nad zdawaniem za rok na aplikację notarialną. Jeśli jest tu ktoś, kto już jest na notarialnej albo startuje w tym roku, to z chęcią poczytam wszelkie rady Trzymam kciuki za wszystkich w tym roku
Ja zdaję w tym roku notarialną, właśnie jestem w trakcie nauki

U mnie na tapecie ustawa o finansach aktualnie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 14:35   #16
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Cytat:
Napisane przez Olivia_90 Pokaż wiadomość
Dziękuję za pomoc
A mogłabyś mi jeszcze powiedzieć jak się do tego przygotowywałaś? Nie wiem właśnie czy zakuwać to wszystko na pamięć (choć nie wiem, czy jest się w stanie to wszystko zapamiętać), czy czytać, analizować i robić testy.
Ja czytałam ustawy, nie uczyłam się na pamięć bo i tak wszystkiego bym nie zapamiętała. Jeśli startujesz tylko do ogólnej to skup się tylko na tych głównych ustawach. Chociaż w sumie na adwokacką/radcowską też da się dostać znając tylko kodeksy + konstytucję Ja nie uczyłam się na pamięć, chociaż sporo ustaw znałam już dość dobrze. Po prostu codziennie czytałam, czytałam i jeszcze raz czytałam przepisy. Testy robiłam dopiero później i to głównie przerabiałam testy z wcześniejszych lat (plus testy Stepaniuka ale to tylko na początku - i średnio polecam). Kazusami na razie nie ma co się interesować, bo teraz to byłaby tylko strata czasu. Warto skupić się aktualnie tylko na teście, a co za tym idzie na ustawach.
Przed samym egzaminem warto się wyspać - niby oczywista rada ale ja spałam bardzo krótko i niestety bolała mnie głowa przez cały egzamin, kiepsko się czułam i zrobiłam kilka głupich błędów Trzeba też uważnie czytać pytania do końca. Powtarzają się pytania z zeszłych lat ale zmieniają się w nich odpowiedzi albo zmienia się jedno słowo w pytaniu (co zmienia zupełnie jego sens) a zostają odpowiedzi, więc czasem łatwo o pomyłkę.



Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Raczej nie ma szans nauczyć się wszystkiego na pamięć, chociaż z drugiej strony to pewnie byłoby dobre rozwiązanie, bo mnóstwo odpowiedzi różni się tylko jednym słowem

Niestety to prawda, ale bardziej na korporacyjnych niż na ogólną.

Na adwokacką/radcowską nie ma co się stresować przesadnie. Oczywiście bez nauki raczej ciężko się dostać, ale jeśli ktoś się uczył to bez problemu się dostanie. Naprawdę to nie jest wielki problem mieć minimum 100 pkt na 150
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 17:47   #17
zły jeż
Raczkowanie
 
Avatar zły jeż
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 214
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Cytat:
Napisane przez Olivia_90 Pokaż wiadomość
Mogłabyś podpowiedzieć jak się przygotowywać na egzamin wstępny na aplikację ogólna? Na co zwrócić szczególną uwagę?
Tak jak już dziewczyny napisały przede wszystkim kodeksy i nie olewać całkowicie Unii Europejskiej, bo z tego było całkiem sporo pytań na teście.
Co do kazusów nie wspominam ich jako najprostsze. Jest bardzo mało czasu. Dlatego warto jak najwięcej zdobyć na teście.

Cytat:
Napisane przez ewanka1989 Pokaż wiadomość
A wybierasz się w tym roku na ogólną? Na ogólnej są pytania z tych najważniejszych ustaw: kc, kk, kpc, kpk i kilka innych, ale nie pytają raczej o te poboczne ustawy jak na korporacyjnych. Przejrzyj sobie pytania z zeszłych lat - zdarza się, że pytanie się powtarza ale odpowiedzi są inne. Nie jest ten egzamin taki straszny Moim zdaniem łatwiejszy niż na korporacyjne, ale trzeba mieć min 120 pkt i zmieścić się w limicie osób, więc pod tym względem jest trudniej. Kazusy są raczej łatwe (moim zdaniem), przynajmniej łatwe były w zeszłym roku i ja jakoś specjalnie do kazusów się nie przygotowywałam.

Btw z tego co wiem to w tym roku jest ostatni nabór na aplikację ogólną.





Jak już jesteś na sędziowskiej to ja mam pytanie Masz jakieś porady odnośnie sprawdzianów z cywila na ogólnej (nakaz, wyrok I instancji, wyrok II instancji i nieprocesowe)? Co mieliście na tych sprawdzianach?
Nakaz - miało iść w nakazowym, ale nie było podstaw i trzeba było wydać nakaz w uproszczonym (chyba coś tam się nie zgadzało w pozwie i w dołączonych dokumentach). Do tego napisać zarządzenia (zwróć uwagę na to co się robi wtedy z opłatą) + wypracowanie dlaczego tak, a nie inaczej.
Wyrok I instancji - sprawa chyba z umowy o dzieło, kluczowa była ocena zeznań, jeden kłamał.
Wyrok II instancji - sprawa o wstąpienie w stosunek najmu po zmarłym najemcy, chodziło o to, czy ten wannabe-najemca mieszkał tam czy nie, gdzie było jego centrum życiowe. Już nie pamiętam dokładnie, ale chyba głównym problemem na tym sprawdzianie było to, czy to jest element stanu faktycznego czy ocena prawna i co z tym może zrobić w związku z tym sąd odwoławczy.
Nieproces - stwierdzenie nabycia spadku, chyba był "testament ustny", świadkowie kręcili jak to zwykle bywa w takich sprawach, no i stwierdzaliśmy nabycie na podstawie ustawy.
__________________
napisałam post na wizażu, a powinnam się uczyć
zły jeż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:41   #18
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Cytat:
Napisane przez zły jeż Pokaż wiadomość

Nakaz - miało iść w nakazowym, ale nie było podstaw i trzeba było wydać nakaz w uproszczonym (chyba coś tam się nie zgadzało w pozwie i w dołączonych dokumentach). Do tego napisać zarządzenia (zwróć uwagę na to co się robi wtedy z opłatą) + wypracowanie dlaczego tak, a nie inaczej.
Wyrok I instancji - sprawa chyba z umowy o dzieło, kluczowa była ocena zeznań, jeden kłamał.
Wyrok II instancji - sprawa o wstąpienie w stosunek najmu po zmarłym najemcy, chodziło o to, czy ten wannabe-najemca mieszkał tam czy nie, gdzie było jego centrum życiowe. Już nie pamiętam dokładnie, ale chyba głównym problemem na tym sprawdzianie było to, czy to jest element stanu faktycznego czy ocena prawna i co z tym może zrobić w związku z tym sąd odwoławczy.
Nieproces - stwierdzenie nabycia spadku, chyba był "testament ustny", świadkowie kręcili jak to zwykle bywa w takich sprawach, no i stwierdzaliśmy nabycie na podstawie ustawy.

Dziękuję za informacje
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 01:17   #19
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Od kiedy zaczęłyście taką faktyczną naukę i przygotowania do egzaminu na aplikację? Spotykam się z różnymi opiniami. Jedni opowiadają o marcu/kwietniu inni o lipcu itp.
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 20:38   #20
zły jeż
Raczkowanie
 
Avatar zły jeż
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 214
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Ja zaczęłam w lipcu, wcześniej nie miałam czasu - praca, magisterka. Zresztą ta nauka od lipca też była po pracy, więc raczej ciężko było się zebrać, no ale jakoś się udało.
__________________
napisałam post na wizażu, a powinnam się uczyć
zły jeż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 21:18   #21
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Ja zaczęłam w sierpniu Zależy kto w jakim tempie się uczy ale moim zdaniem nauka od lipca byłaby optymalna. Ja później żałowałam, że dopiero w sierpniu zaczęłam się uczyć, ale na szczęście dostałam się tam gdzie chciałam
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 12:09   #22
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

W życiu bym nie zdążyła ze wszystkim gdybym zaczęła w lipcu, no ale ja z tych, co to nie cierpią siedzieć w książkach noc przed egzaminem U mnie wszystko musi być rozplanowane wcześniej i o wiele łatwiej wchłaniam małe partie materiału, więc w zasadzie zaczęłam jakoś w grudniu i tak do maja czytałam po 10-20 stron dziennie
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 12:59   #23
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
1. Składasz wniosek o przystąpienie do egzaminu razem ze wszystkimi dokumentami+ opłata,
2. Zdajesz wstępny (na prokuratorską są dwa etapy, test i kazus),
3. Jak zdasz, to dostajesz uchwałę i możesz wnioskować o wpis na listę (tak jest na korporacyjnych, na prokuratorskiej to nie wiem, ale też pewnie coś podobnego),
4. Na korporacyjnych opłacasz składkę i czesne za 1 rok albo ratę.
Dziekuje;*


Mam zawszew problem z odpowiedzia pisemna na egzaminie.. mam dopisek : brak jezyka prawniczego. .. itd to moja zmora w odp opisowych. Mozecie polecic dobra ksiazke, ktora pomoze mi sie z tym uporac?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 13:11   #24
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Tego się chyba nie da nauczyć z książki, wydaje mi się, że po prostu trzeba czytać dużo tekstów napisanych językiem prawniczym i wtedy samo wchodzi. Ja z kolei mam odwrotny problem - w pierwszej wersji pracy mgr na co drugiej stronie miałam dopisek "za dużo stylu urzędniczo - sędziowskiego", cokolwiek to znaczy W pracy też mam problem z przełożeniem prawa na język polski, dlatego bardzo nie lubię obsługi osób fizycznych, bo zwykle ciężko mi jest wytłumaczyć o co chodzi
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 20:31   #25
zły jeż
Raczkowanie
 
Avatar zły jeż
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 214
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Zgadzam się, chyba tylko lektura komentarzy i orzecznictwa może sprawić, że stosowne słownictwo zapadnie nam w pamięć.
Zresztą fajnie, że macie egzaminy pisemne, a nie same testy jak było u nas, to do niczego nie przygotowuje.
__________________
napisałam post na wizażu, a powinnam się uczyć
zły jeż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 21:46   #26
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

U mnie było dużo egzaminów ustnych. Na początku było , a potem trochę się przyzwyczaiłam i jednak dużo więcej pamiętam niż jak był test.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 13:18   #27
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Aplikacje prawnicze:-)

Mam pytanie do dziewczyn, które są już na korporacyjnych (najbardziej do Marwari, bo wiem, że my ta sama izba ).

Cytat:
Zgłoszenie o przystąpieniu do egzaminu wstępnego powinno być złożone przez kandydata najpóźniej 45 dni przed dniem rozpoczęcia egzaminu wstępnego do komisji kwalifikacyjnej. Zgłoszenie powinno zawierać:
1) wniosek o dopuszczenie do egzaminu wstępnego,
2) kwestionariusz osobowy,
3) życiorys,

4) kopię dokumentu potwierdzającego ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu magistra(...)
6) oryginał dowodu uiszczenia opłaty za egzamin wstępny,
7) 3 zdjęcia zgodnie z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych.
Punkty 1-3: są jakieś wzory tego, czy muszę napisać sama? Albo jetem ślepa albo na stronie OIRP nie ma
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-11 14:18:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.