Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-27, 08:11   #91
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Katia525 Pokaż wiadomość
Fakt, obojgu brakuje glowy na karku, jak dzieci we mgle. Autorka oddala decyzje (bardzo wazne i rzutujace na przyszlosc) mezowi, ciagle na niego liczyla, a facet nie jest rozsadny. Rozne glupstwa popelnia sie w zyciu, ale czy autorko nauczysz sie na wlasnych bledach? Ogarnij sie, bo zginiesz. Nawet nie masz minimalnej krajowej (on tez), ktora jest stawka glodowa. Z czego chcieliscie odkladac? Jedzac trawe?
Ale skąd ta informacja że nawet minimalnej nie mają?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 08:11   #92
Obrazonazona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 32
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Obrazonazona Pokaż wiadomość
Nie mamy minimalnej krajowej. Ja mam umowę na zastępstwo,nie posiadam promesy przedłużenia. Jestem za kobietę,która urodziła dziecko i wraca w określonym czasie. Rozmawiałam o tym z szefem.Takiej umowy bank nie uznaje. W takim wypadku liczyła się męża pensja,ja tego nie wiedziałam, jego pensja tylko była brana pod uwagę przy zdolności kredytowej. Po odjęciu kosztów życia i jakichś wskaźników,wychodzi na to,że mąż ma na utrzymaniu2 osoby,i nie jest wypłacalny.
Wcześniej liczyłam nasze pensje jako dwie pewne,spokojnie wychodziła zdolność i gdybym miała umowę na czas nieokreślony to byśmy spokojnie dostali. A z tym momencie nie wiem,kiedy takowa pracę będę mieć. Za rok,za 2 a może wcale?
Dopiero dziś doczytałam,jak głupio napisałam.

*Nie mamy minimalnej krajowej=zarabiamy więcej niż minimalna. Mamy jakieś 4,5tysiąca na nas oboje,dodatkowo sobie dorabiam przy owocach w lecie,mąż czasem też coś dorobi, na czysto mamy 5tys, ale większość dla banku nie ma znaczenia,bo przykładowo zbieram truskawki czy maliny u znajomych tak po prostu,dla siebie.
Nie chciałam pisać kwot,bo się bałam,że powiecie,że to nie jest pensja na kredyt. Ale mi się wydaje,że jest. Czysto teoretycznie biorąc 100tyś na 25 lat,z odsetkami,prowizja,rata by wyniosła
ok 600zł- nie są to ogromne koszty.

Nie wiem,czy będę w stanie odpisywać dzisiaj,bo jestem w pracy, ale tak wygląda sytuacja. Najłatwiej byłoby znaleźć żyranta, wziąć ten kredyt i zakończyć budowę. Tylko,że nie mamy takiej osoby.
Obrazonazona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 08:29   #93
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Obrazonazona Pokaż wiadomość
Dopiero dziś doczytałam,jak głupio napisałam.

*Nie mamy minimalnej krajowej=zarabiamy więcej niż minimalna. Mamy jakieś 4,5tysiąca na nas oboje,dodatkowo sobie dorabiam przy owocach w lecie,mąż czasem też coś dorobi, na czysto mamy 5tys, ale większość dla banku nie ma znaczenia,bo przykładowo zbieram truskawki czy maliny u znajomych tak po prostu,dla siebie.
Nie chciałam pisać kwot,bo się bałam,że powiecie,że to nie jest pensja na kredyt. Ale mi się wydaje,że jest. Czysto teoretycznie biorąc 100tyś na 25 lat,z odsetkami,prowizja,rata by wyniosła
ok 600zł- nie są to ogromne koszty.

Nie wiem,czy będę w stanie odpisywać dzisiaj,bo jestem w pracy, ale tak wygląda sytuacja. Najłatwiej byłoby znaleźć żyranta, wziąć ten kredyt i zakończyć budowę. Tylko,że nie mamy takiej osoby.
Wtrącę swoje 5 groszy.
Zarabiacie sporo jak na kredyt, moi znajomi jeszcze PRZED ślubem wzięli kredyt mając wspólnie na czysto 3,5 tysiąca.
To teraz nie rozumiem, dlaczego wam nie chcą dać.
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 08:38   #94
Obrazonazona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 32
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Wtrącę swoje 5 groszy.
Zarabiacie sporo jak na kredyt, moi znajomi jeszcze PRZED ślubem wzięli kredyt mając wspólnie na czysto 3,5 tysiąca.
To teraz nie rozumiem, dlaczego wam nie chcą dać.
Bo mam umowę zastępstwo,którego banki nie akceptują,po prostu. Dla nich ta umowa nie ma racji bytu. Dla banku jestem jakby hmmm osobą bez dochodu? Tak to widzą. Sama męża pensja nie pokrywa zdolności kredytowej,banku nie interesuje,że mieszkamy u rodziców,że im się dokładamy,albo czasem poczęstują nas obiadem. Bank ma przelicznik kosztów życia,i prawie cała pensja "zjada" te koszty. Nie można żyć za 0 zł. Dla banku jestem "na utrzymaniu męża",bo moja umowa się nie liczy,ale pisałam o tym-proszę czytajcie wszystkie posty,zanim odpowiecie.
Obrazonazona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 08:41   #95
Asior77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 343
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Tak sobie myślę, że facet autorki troche ja kupił opowieściami o dumeczku, stad ten slub i mieszkanie na kupie, a naiwna dziewczyna uwierzyła w te bajeczki, że domek, za chwile, ze kredyt, bo przeciez rata niewielka. Autorka myślała, że będzie pania na włościach, za dwa latka, a tu klops, stąd ten lament i pretensje, chociaż oboje są tak samo winni sytuacji w jakiej się znaleźli. On jej opowiadał farmazony, a ona w nie święcie wierzyła, nigdzie ich nie weryfikując. Myśląc, że kredyt hipoteczny dostaje się na piękne oczy, w pięć minut. A stan surowy to mały pikuś, przy tym jakie kwoty padają podczas wykończenia (to słowo nie jest przypadkowe). Sto tysięcy to wg mnie za mało na dokończenie domu, chyba, że to chatka na kurzej nóżce.
Asior77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 08:42   #96
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Wtrącę swoje 5 groszy.
Zarabiacie sporo jak na kredyt, moi znajomi jeszcze PRZED ślubem wzięli kredyt mając wspólnie na czysto 3,5 tysiąca.
To teraz nie rozumiem, dlaczego wam nie chcą dać.
Bo autorka nie ma stalej pracy i jej dochod sie nie liczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 09:09   #97
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Bo autorka nie ma stalej pracy i jej dochod sie nie liczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To, że jedna osoba nie ma stałej pracy (może jej nie mieć wcale) nie ma nic do rzeczy, jeśli druga osiąga odpowiedni dochód i ma umowę na czas nieokreślony.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Obrazonazona Pokaż wiadomość
Bo mam umowę zastępstwo,którego banki nie akceptują,po prostu. Dla nich ta umowa nie ma racji bytu. Dla banku jestem jakby hmmm osobą bez dochodu? Tak to widzą. Sama męża pensja nie pokrywa zdolności kredytowej,banku nie interesuje,że mieszkamy u rodziców,że im się dokładamy,albo czasem poczęstują nas obiadem. Bank ma przelicznik kosztów życia,i prawie cała pensja "zjada" te koszty. Nie można żyć za 0 zł. Dla banku jestem "na utrzymaniu męża",bo moja umowa się nie liczy,ale pisałam o tym-proszę czytajcie wszystkie posty,zanim odpowiecie.

Proponuję wybrać się do dobrego doradcy kredytowego i porozmawiać z nim o Waszej sytuacji. Nawet jeśli teraz żaden bank nie chce Wam udzielić kredytu, to możecie się poradzić odnośnie zwiększenia Waszych szans, co możecie zrobić itd. Dobry doradca to naprawdę spore ułatwienie.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-27, 09:10   #98
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 095
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Autorko, a w ilu bankach byliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 09:10   #99
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Obrazonazona Pokaż wiadomość
Bo mam umowę zastępstwo,którego banki nie akceptują,po prostu. Dla nich ta umowa nie ma racji bytu. Dla banku jestem jakby hmmm osobą bez dochodu? Tak to widzą. Sama męża pensja nie pokrywa zdolności kredytowej,banku nie interesuje,że mieszkamy u rodziców,że im się dokładamy,albo czasem poczęstują nas obiadem. Bank ma przelicznik kosztów życia,i prawie cała pensja "zjada" te koszty. Nie można żyć za 0 zł. Dla banku jestem "na utrzymaniu męża",bo moja umowa się nie liczy,ale pisałam o tym-proszę czytajcie wszystkie posty,zanim odpowiecie.
A to przepraszam, nie doczytałam.
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 09:12   #100
Asior77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 343
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
To, że jedna osoba nie ma stałej pracy (może jej nie mieć wcale) nie ma nic do rzeczy, jeśli druga osiąga odpowiedni dochód i ma umowę na czas nieokreślony.
Dochód autorki nie liczy się do zdolności, ale autorka jest liczona jako osoba będąca na utrzymaniu i to obniża zdolność kredytową.
Asior77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 09:19   #101
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Obrazonazona Pokaż wiadomość
Dopiero dziś doczytałam,jak głupio napisałam.

*Nie mamy minimalnej krajowej=zarabiamy więcej niż minimalna. Mamy jakieś 4,5tysiąca na nas oboje,dodatkowo sobie dorabiam przy owocach w lecie,mąż czasem też coś dorobi, na czysto mamy 5tys, ale większość dla banku nie ma znaczenia,bo przykładowo zbieram truskawki czy maliny u znajomych tak po prostu,dla siebie.
Nie chciałam pisać kwot,bo się bałam,że powiecie,że to nie jest pensja na kredyt. Ale mi się wydaje,że jest. Czysto teoretycznie biorąc 100tyś na 25 lat,z odsetkami,prowizja,rata by wyniosła
ok 600zł- nie są to ogromne koszty.

Nie wiem,czy będę w stanie odpisywać dzisiaj,bo jestem w pracy, ale tak wygląda sytuacja. Najłatwiej byłoby znaleźć żyranta, wziąć ten kredyt i zakończyć budowę. Tylko,że nie mamy takiej osoby.

100 tys. moim zdaniem Wam nie wystarczy. Na wykończenie mieszkania prawie 60 m poszło nam około 50 tys., a jeszcze wiele rzeczy nie mamy, tylko te niezbędne. Nie macie prądu, wody, gazu, same drzwi do wszystkich pomieszczeń to pewnie z 10 tys., szpachlowanie, malowanie, płytki itd., cała kuchni i wszystkie sprzęty, łazienka i biały montaż, a gdzie jakieś meble...To są ogromne koszty. W trakcie potrzeba tak wielu rzeczy, że po zakupie różnych dupereli zaraz zbiera się okrągła sumka. A kto by Wam to wykończenie robił? Bo jeśli wszystko ekipy, to spora część kwoty tego kredytu pójdzie na wynagrodzenie dla nich.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Asior77 Pokaż wiadomość
Dochód autorki nie liczy się do zdolności, ale autorka jest liczona jako osoba będąca na utrzymaniu i to obniża zdolność kredytową.
Rozumiem, ale jeśli dochód jednej osoby jest wystarczający, to nie ma nic do rzeczy, że druga nie pracuje.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-27, 10:32   #102
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
To, że jedna osoba nie ma stałej pracy (może jej nie mieć wcale) nie ma nic do rzeczy, jeśli druga osiąga odpowiedni dochód i ma umowę na czas nieokreślony.

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------




Proponuję wybrać się do dobrego doradcy kredytowego i porozmawiać z nim o Waszej sytuacji.
Ale jej mąz nie ma odpowiedniego dochodu. Nie piszemy teoretycznie tylko biorąc pod uwage informacje od autorki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Ps. Mirabelka3690 pisala, ze nie rozumie czemu nie dostali kredytu przy zarobkach ŁĄCZNIE 4.5k pln. Jesli dochod autorki sie nie wlicza to nie mają 4.5 tylko pewnie 2.5 albo cos takiego i to juz jest powod, zeby im kredytu nie udzielic. To, ze przy innych zarobkach tylko jedno z nich mogloby bez problemów byc jedynym kredytobiorcą to chyba jasne, ale nijak ma sie to do sytuacji autorki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 10:34   #103
3la
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 160
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Autorko, wydaje mi się, że twój mąż zwyczajnie boi się wyjechać. On zna jakikolwiek język obcy? Miałby szansę na znalezienie pracy o podobnych lub lepszych zarobkach po powrocie np. za rok? Wydaje mi się, że łatwiej zdecydowałby się na wyjazd, gdybyście pracę oboje mieli już załatwioną. Może macie jakiś znajomych za granicą, którzy by ci pomogli w organizacji tego? (specjalnie 'tobie' a nie 'wam', jak to ten typ człowieka o jakim myślę, to musisz sama wszystko załatwić).

Może spróbuj mu spokojnie powiedzieć, że też ci zależy na tym domu i robisz wszystko, żeby wasze marzenie się spełniło a nie, żeby zrobić mu na złość.

Już dziewczyny pisały, że najlepsza twoja inwestycja to ta w antykoncepcję Dodam od siebie tylko jedno: pisałaś, że w domu mieszka z wami jeszcze kilka osób. Jak nie dociera do niego argument o 9m2 na rodzinę (!), to może dotrze do niego argument, że w domu mieszka jeszcze X osób, w tym młodzież ucząca się i oni ostatnie czego potrzebują to małego dziecka za ścianą. Spytaj go, czy chce aby jego własna rodzina go znienawidziła. Jeśli to typ który patrzy na opinię innych ludzi to możesz mu powiedzieć, że nie chcesz aby ludzie gadali o waszej rodzinie jak o jakiejś patologii tylko dlatego, że siedzicie w pokoju na kupie, a nie w domu i zupełnie nie rozumiesz dlaczego nie chce poświęcić roku za granicą aby zbudować dobre warunki życiowe dla siebie i przyszłej rodziny.

Ponadto, nie wierzę, żeby w ogóle nie docierała do niego sytuacja w jakiej się znaleźliście. Raczej to po prostu ten typ który nigdy się nie przyzna do błędu.

Osobną kwestią jest, czy w ogóle chcesz jeszcze tego małżeństwa? Życie z panem zakuty łeb nie jest przyjemne (sory za wyrażenie, ale tak to wygląda z boku). Rozmawialiście o tym jak chcecie wychowywać dziecko i kto się nim będzie zajmował? Co zrobisz jak nie będzie chciał np. zaszczepić dziecka "bo tak", albo posłać dziecka na dobrą uczelnię do innego miasta, bo trzeba będzie wtedy napychać darmozjadom kasę na wynajem pokoju? Co jak stwierdzi że prywatna wizyta u lekarza to zbędne fanaberie, przecież płaci na NFZ? Coś mi się wydaje, że podczas takiej rozmowy jeszcze wiele kwiatków wyjdzie To teraz jest czas na takie rozmowy i decyzję, czy chcesz ciągnąć dalej to małżeństwo.

Na pocieszenie: jest w tobie potencjał, bo zaczęłaś myśleć przed urodzeniem dziecka a nie po fakcie

Aha: wszystkie twoje wydatki na imienną fakturę. Na twoje dane
3la jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 10:58   #104
Obrazonazona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 32
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Postawiliśmy dom w stanie surowym za dobre pieniądze. W rodzinie mamy murarza, i osobę zajmująca się dachami. Dlatego fajnie wystarczyło z oszczędności.
Mąż ma znajomego, który zajmuje się hydraulika, damy radę z tymi 100tyś i wykończenie chociaż łazienki i pokoju.

Ktoś pytał gdzie mieszkam-nie budujemy w mieście,więc ceny materiałów są mniejsze, adekwatnie ziemia też nie kosztuje milionów.

W ilu bankach byłam? W 3,ale z każdym "zapytaniem" zmniejszamy sobie punkty w Bik.

Jestem w stanie realnie ocenić finanse na wykończenie,bo wg stron internetowych, koszt stanu surowego jaki my mamy wynosi, X a nam się udało postawić w 70% tej kwoty. Po prostu inne ceny, znajomi do murowania,a nie ekipa i tak dalej...
Obrazonazona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 11:02   #105
Asior77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 343
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Jaki metraż ma ten dom?
Macie dach, okna, drzwi wejsciowe, posadzki?
Asior77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 11:18   #106
Blazej1990a
Przyczajenie
 
Avatar Blazej1990a
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 4
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Ja nie mam za bardzo doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc...
__________________
Myślałem i wymyśliłem bezmyślnik ~ stawiać się go będzie przed zdaniem nie mającym sensu
Blazej1990a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 11:19   #107
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Blazej1990a Pokaż wiadomość
Ja nie mam za bardzo doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc...
To po co piszesz? Kolejny szeptacz budujący sobie 'reputację' liczbą postów? Te można nastukać na wyliczankach.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 11:32   #108
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Ale skąd ta informacja że nawet minimalnej nie mają?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Autorka napisala w swoim poscie. Teraz to sprostowala


Moimo wszytko jestes w sytuacji bez wyjscia, autorko. Przez upratego jak osiol meza. Facet nie chce nic zmienic, chce sie za to kisic w pokoiku 3x3 zakladajac tam rodzine. Sama zdecyduj czy chcesz tak zyc.

Edytowane przez Katia525
Czas edycji: 2018-06-27 o 11:39
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 11:45   #109
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Abstrahując od braku zdolności kredytowej - to nierozsądne pchać się w 100 tys. kredytu hipotecznego na nieruchomość, której właścicielem nie jesteś.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-27, 12:06   #110
Maly_Wredny_Troll
Przyczajenie
 
Avatar Maly_Wredny_Troll
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 20
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Obrazonazona Pokaż wiadomość
Dopiero dziś doczytałam,jak głupio napisałam.

*Nie mamy minimalnej krajowej=zarabiamy więcej niż minimalna. Mamy jakieś 4,5tysiąca na nas oboje,dodatkowo sobie dorabiam przy owocach w lecie,mąż czasem też coś dorobi, na czysto mamy 5tys, ale większość dla banku nie ma znaczenia,bo przykładowo zbieram truskawki czy maliny u znajomych tak po prostu,dla siebie.
Nie chciałam pisać kwot,bo się bałam,że powiecie,że to nie jest pensja na kredyt. Ale mi się wydaje,że jest. Czysto teoretycznie biorąc 100tyś na 25 lat,z odsetkami,prowizja,rata by wyniosła
ok 600zł- nie są to ogromne koszty.

Nie wiem,czy będę w stanie odpisywać dzisiaj,bo jestem w pracy, ale tak wygląda sytuacja. Najłatwiej byłoby znaleźć żyranta, wziąć ten kredyt i zakończyć budowę. Tylko,że nie mamy takiej osoby.
Do tych, którzy wyzywają jej męża od nieudaczników - moim zdaniem to autorka jest tutaj większym generatorem problememów. Próbuje się z tego wymiksować po najmniejszej linii oporu. Mąż się zaangażował w ten dom, wizja wyjazdu za granicę mu się nie podoba i nie chce wynajmować mieszkania - nawet jestem w stanie go zrozumieć, chociaż jego myślenie jest zbyt optymistyczne, to prawda. Głupio zrobili, że sobie dokładnie nie sprawdzili zdolności kredytowej, ale według mnie ta sytuacja wcale nie jest taka patowa.
Przecież wystarczy zrobić jedną tylko rzecz, aby wyjść z tej sytuacji całkiem dobrze i jest nią znalezienie sobie normalnej pracy przez autorkę.

Nie ma w ogóle innej pracy w Twoich rejonach, autorko? Co robisz zawodowo? Nie możesz jakoś podnieść swoich kwalifikacji? To są kluczowe informacje, których tutaj nie znalazłam. Skoro jesteś pracowita to czas ruszyć głową zamiast rękami, bo truskawy są dobre dla gimnazjalistów tak szczerze mówiąc. Zbieranie malin to jest marnowanie czasu z perspektywy przyłości, mimo że daje jakieś pieniądze. Ten cenny czas można poświęcić na zdobywanie wiedzy, aby poprawić swoją sytuację zawodową.
Maly_Wredny_Troll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 12:11   #111
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Obrazonazona Pokaż wiadomość
Postawiliśmy dom w stanie surowym za dobre pieniądze. W rodzinie mamy murarza, i osobę zajmująca się dachami. Dlatego fajnie wystarczyło z oszczędności.
Mąż ma znajomego, który zajmuje się hydraulika, damy radę z tymi 100tyś i wykończenie chociaż łazienki i pokoju.

Ktoś pytał gdzie mieszkam-nie budujemy w mieście,więc ceny materiałów są mniejsze, adekwatnie ziemia też nie kosztuje milionów.

W ilu bankach byłam? W 3,ale z każdym "zapytaniem" zmniejszamy sobie punkty w Bik.

Jestem w stanie realnie ocenić finanse na wykończenie,bo wg stron internetowych, koszt stanu surowego jaki my mamy wynosi, X a nam się udało postawić w 70% tej kwoty. Po prostu inne ceny, znajomi do murowania,a nie ekipa i tak dalej...
Odpuscilabym ten kredyt, bo faktycznie was na niego nie stac. Poza tym rozwazasz rozwod, takze dodatkowy problem nie jest ci potrzebny.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 12:52   #112
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

przedewszystkim nie laduj sie w kredyt na cos co nie bedzie twoje
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 13:00   #113
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;84448761]przedewszystkim nie laduj sie w kredyt na cos co nie bedzie twoje[/QUOTE]
Tez prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 13:05   #114
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

wiec moze zrzadzenie losu uchronilo ja od powaznego bledu jakim byloby wziecie kredytu na nieruchomosc ktora nie bylaby jej i wrazie rozwodu zostalaby z wielkim kredytem do splaty bo banku takie sprawy nie obchodza placic ma ten kto jest w umowie i pewnie by sie z nim sadzila przez 15 lat zeby oddal jej to co w ten dom wlozyla a on ze zarabia jakies grosze by jej oddawal 200zl miesiecznie
ciesz sie autorko ze sie obudzilas zaim zupelnie sie w bagno wpakowalas
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 16:15   #115
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 16:17   #116
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

A czemu autorko nie znajdziesz lepszej pracy? Po prostu? Przecież nie musisz od razu za granicę wyjeżdżać. Nie ma opcji czegoś na miejscu poszukać?
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 16:45   #117
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Minna Pokaż wiadomość
A czemu autorko nie znajdziesz lepszej pracy? Po prostu? Przecież nie musisz od razu za granicę wyjeżdżać. Nie ma opcji czegoś na miejscu poszukać?
Podpinam się pod pytanie. Przecież ta umowa na zastępstwo się skończy i chcąc nie chcąc i tak będzie trzeba szukać innej pracy. Więc czemu nie teraz?
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 17:47   #118
Nymerkia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 53
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

No to macie 5k na czysto, czyli jest ok, jedynym problemem w całej sytuacji jest brak stałej pracy jednego z małżonków. Mąż nawet jakby zmienił na lepiej płatną to i tak pewnie nie pokryłoby to wymaganej całości.
Tak naprawdę zamiast marudzić i się próbować wymiksować z również Twojej decyzji powinnaś zmienić pracę jak najszybciej, wtedy problemów z kredytem by nie było.. Może i mąż jest zamknięty na rozwiązania, ale z drugiej strony przecież ustalaliście to ZANIM kupiliście ziemie, że weźmiecie kredyt na wykończenie, więc skoro to zostało ustalone, a jedyną przeszkodą jest brak zmiany pracy przez autorkę, to chyba dość oczywiste, że on nie chce rezygnować z marzeń bo autorce nie chce się zmienić pracy "nie bo nie" Taki był plan, zgodziłaś się na niego, to zamiast odpuszczać i zmieniać plany o 180 stopni (np sprzedając dom), weź ogarnij normalną pracę...
Nymerkia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 18:05   #119
Wizabelka
Raczkowanie
 
Avatar Wizabelka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 313
Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Problem z dupy. Idz do korpo, po 3 miesiącach umowa na czas nieokreślony i po 6 mcach spokojnie kredyt na 100k dostaniesz. Jak można być az takim nieogarem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Coffee & Cigaretts
Wizabelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-27, 18:08   #120
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Brak mieszkania, brak kredytu,brak pieniędzy

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-29 13:56:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.