Pytanie o staż cz.II - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 16:06   #4441
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
No ja to tak rozumiem, zobaczymy co będzie w praktyce
U nas urząd ma czas do 15stego każdego miesiąca. Zwykle pieniądze są przelewane szybciej,ale generalnie jest to taki bezpieczny czas dla urzędu do 15stego (np. w przypadku stycznia pieniądze są przelewane później ze względu na przerwę ).
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 08:14   #4442
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Pytanie o staż cz.II

.

Edytowane przez moiko
Czas edycji: 2012-05-28 o 11:26
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 10:57   #4443
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Witajcie piszę do was w sprawie stażu.
Otóż znalazłam staż w na recepcji ( nie w hotelu ).
Zgodzili się i wszystko fajnie, po kilku dniach zadzwonili do mnie że są właśnie na etapie pisania wniosku do UP. Ale żebtm się z nimi spotkałą ( po tym jak oni już ten wniosek napiszą i zaniosą do UP) w sprawie podpisania z nimi oświadczenia o tym że zgadzam się pracować również w weekendy i na nocne zmiany czasami. Powiedziałam przez tel że ok przyjadę , ale potem zaczelam się zastanawiać czy to jest zgodne z prawem. Ja studiuję co drugi tydzień, oni powiedzieli mi że " pójdą mi na rękę " i beda mnie zwalniali wtedy , ale i tu cytat "czasami jak nie pojedziesz na jeden zjazd to się chyba nic nie stanie, bo czasami mozna".
I nie wiem teraz czy w ogóle godzić się na to, chciałabym miec staż i jakoś głupio mi się na to nie godzić bo wtedy mogę mieć niemiłą sytuację znimi, ale z drugiej strony, w takie godziny, czuję że będe pracować tyle co zwykły pracownik z tym ze ja za 700zł...
Co o tym myślicie? Innego stażu raczej nie znajdę...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 11:04   #4444
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
Witajcie piszę do was w sprawie stażu.
Otóż znalazłam staż w na recepcji ( nie w hotelu ).
Zgodzili się i wszystko fajnie, po kilku dniach zadzwonili do mnie że są właśnie na etapie pisania wniosku do UP. Ale żebtm się z nimi spotkałą ( po tym jak oni już ten wniosek napiszą i zaniosą do UP) w sprawie podpisania z nimi oświadczenia o tym że zgadzam się pracować również w weekendy i na nocne zmiany czasami. Powiedziałam przez tel że ok przyjadę , ale potem zaczelam się zastanawiać czy to jest zgodne z prawem. Ja studiuję co drugi tydzień, oni powiedzieli mi że " pójdą mi na rękę " i beda mnie zwalniali wtedy , ale i tu cytat "czasami jak nie pojedziesz na jeden zjazd to się chyba nic nie stanie, bo czasami mozna".
I nie wiem teraz czy w ogóle godzić się na to, chciałabym miec staż i jakoś głupio mi się na to nie godzić bo wtedy mogę mieć niemiłą sytuację znimi, ale z drugiej strony, w takie godziny, czuję że będe pracować tyle co zwykły pracownik z tym ze ja za 700zł...
Co o tym myślicie? Innego stażu raczej nie znajdę...
Nie gódź się na to!
Najlepiej idź do UP i powiedz co ci zaproponowali, no masakra ...
Dlaczego nei znajdziesz innego stażu?
Dla chcącego nic trudnego, ja teraz szukałam, chdoziłąm na rozmowy z up i mnei nie przyjmowali, to sie nie raz zalamalam, ale dawalam wlasne ogloszenia i dzwonilam do miejsc gdzie chcialabym pracowac i znalazlam dla siebie wymarzony staz. Zaczynam w poneidzialek!
Glowa do gory i nei daj sie wykorzystywac!!!!
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą,
a jednocześnie pragną,
by wszystko pozostało
takie jak dawniej.


P. Coelho
"Demon i Panna Prym"


jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 11:46   #4445
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Raczej nie znajdę innego, szukam od roku i tylko oni się odezwali.
Dużym problemem jest zatrudnienie na kilka miesięcy po stażu, aż sie boję jak będę już szukałą normalnej pracy. Pytałam wszędzie ale nikt nie chce stażysty
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 12:00   #4446
moiko
Zakorzenienie
 
Avatar moiko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rz.
Wiadomości: 4 561
Dot.: Pytanie o staż cz.II

dokłądnie... ostatni pracodawca, który miał wziąć mnie staż wkoncu nie wziął bo musiałby mnie przyjać do pracy po stażu... i tyle już innych szukałam to nikt nie chce, bo nie mają kasy na nowych pracowników albo up nie ma kasy i tak cały czas... ;/
moiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 16:38   #4447
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
Witajcie piszę do was w sprawie stażu.
Otóż znalazłam staż w na recepcji ( nie w hotelu ).
Zgodzili się i wszystko fajnie, po kilku dniach zadzwonili do mnie że są właśnie na etapie pisania wniosku do UP. Ale żebtm się z nimi spotkałą ( po tym jak oni już ten wniosek napiszą i zaniosą do UP) w sprawie podpisania z nimi oświadczenia o tym że zgadzam się pracować również w weekendy i na nocne zmiany czasami. Powiedziałam przez tel że ok przyjadę , ale potem zaczelam się zastanawiać czy to jest zgodne z prawem. Ja studiuję co drugi tydzień, oni powiedzieli mi że " pójdą mi na rękę " i beda mnie zwalniali wtedy , ale i tu cytat "czasami jak nie pojedziesz na jeden zjazd to się chyba nic nie stanie, bo czasami mozna".
I nie wiem teraz czy w ogóle godzić się na to, chciałabym miec staż i jakoś głupio mi się na to nie godzić bo wtedy mogę mieć niemiłą sytuację znimi, ale z drugiej strony, w takie godziny, czuję że będe pracować tyle co zwykły pracownik z tym ze ja za 700zł...
Co o tym myślicie? Innego stażu raczej nie znajdę...
Praca w weekendy jest możliwa, jeżeli wymaga tego charakter pracy, ale przede wszystkim, o ile Starosta wyrazi na to zgodę. Teoretycznie jest to możliwe, ale jeżeli to ma kolidować ze studiami, to się nie zgadzaj na to!

Cytat:
Nie gódź się na to!
Najlepiej idź do UP i powiedz co ci zaproponowali, no masakra ...
Dlaczego nei znajdziesz innego stażu?
Dla chcącego nic trudnego, ja teraz szukałam, chdoziłąm na rozmowy z up i mnei nie przyjmowali, to sie nie raz zalamalam, ale dawalam wlasne ogloszenia i dzwonilam do miejsc gdzie chcialabym pracowac i znalazlam dla siebie wymarzony staz. Zaczynam w poneidzialek!
Glowa do gory i nei daj sie wykorzystywac!!!!
Na to, co zaproponowali musi zgodzić się PUP.
I nie wszyscy chcący mają takie szczęście, że u nich w PUP jest dużo ofert pracy, jak i ofert stażu, nie mowiąc już o pieniądzach na staże.
Powodzenia

Cytat:
dokłądnie... ostatni pracodawca, który miał wziąć mnie staż wkoncu nie wziął bo musiałby mnie przyjać do pracy po stażu... i tyle już innych szukałam to nikt nie chce, bo nie mają kasy na nowych pracowników albo up nie ma kasy i tak cały czas... ;/
Otóż to, jednakże można obejść zatrudnienie po stażu, pisałam już o tym w tym wątki. Jednakże z drugiej strony to niekorzystne dla stażysty.
Na wewn. przepisy PUP nie ma rady
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-30, 17:28   #4448
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ten pracodawca przyszły powiedział mi że do szkoły będą mnie "zwalniać" , a czasami moge "przecież opuścić szkołę " no ale jak to podpiszę, że w weekendy zgadzam się pracować, a oni potem będą mi robic problemy ze szkoła, to co wtedy, przecież podpisałam to że robię w weekendy. Nie wiem może pójde do UP dowiedziec się czy tak można, ale potem jak pracodawca dowie się od nich że poszłam to może nie byc zadowolony.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!

Edytowane przez patika098
Czas edycji: 2012-05-30 o 17:29
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 17:55   #4449
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
Ten pracodawca przyszły powiedział mi że do szkoły będą mnie "zwalniać" , a czasami moge "przecież opuścić szkołę " no ale jak to podpiszę, że w weekendy zgadzam się pracować, a oni potem będą mi robic problemy ze szkoła, to co wtedy, przecież podpisałam to że robię w weekendy. Nie wiem może pójde do UP dowiedziec się czy tak można, ale potem jak pracodawca dowie się od nich że poszłam to może nie byc zadowolony.
Cytat:
Praca w weekendy jest możliwa, jeżeli wymaga tego charakter pracy, ale przede wszystkim, o ile Starosta wyrazi na to zgodę.
W ustawie jest o tym napisane, cytowałam to również na forum.

Będzie zgoda starosty na staż w weekendy lub w innym czasie pracy np. wieczór, to trzeba się do tego stosować. We wnioslu przyszły pracodawca może napisać, że wymagana jest dyspozycyjność w w/w okresie, ale jaka będzie decyzja starosty, to osobna kwestia.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 18:12   #4450
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Aha, ale wiadomo że jeśli w weekendy czy na nocki będę chodziła, to powinnam mieć wtedy w tygodniu jakieś dni wolne.
A wiem też że na stażu przysługują dwa dni wolnego każdego miesiąca bez powodu. Czy te dwa wolne dni będą się liczyły jak będą mnie np zwalniać bo będę musiała jechać do szkoły czy to są całkiem osobne dni od wolnego?
Bo skoro zwalniać do szkoły mnie muszą, to chyba te osobne dwa dni mi się należą ?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 18:34   #4451
jezozwierzyk
Zadomowienie
 
Avatar jezozwierzyk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 055
GG do jezozwierzyk
Dot.: Pytanie o staż cz.II

A co studiujesz?? Szukaj stażu związanego ze studiami, mi się tak udało . Serio nie ma co się zneichęcać tylko szukać szukać i szukać
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą,
a jednocześnie pragną,
by wszystko pozostało
takie jak dawniej.


P. Coelho
"Demon i Panna Prym"


jezozwierzyk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-30, 18:35   #4452
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
Aha, ale wiadomo że jeśli w weekendy czy na nocki będę chodziła, to powinnam mieć wtedy w tygodniu jakieś dni wolne.
A wiem też że na stażu przysługują dwa dni wolnego każdego miesiąca bez powodu. Czy te dwa wolne dni będą się liczyły jak będą mnie np zwalniać bo będę musiała jechać do szkoły czy to są całkiem osobne dni od wolnego?
Bo skoro zwalniać do szkoły mnie muszą, to chyba te osobne dwa dni mi się należą ?
Na razie nie ma co gdybać, od złożenia wniosku na staż do jego rozpatrzenia i odpowiedniej decyzji mija trochę czasu, więc jeżeli Ci staż przyznają, to niewykluczone, że wypadnie to w wakacje.

Musisz pracować tak, aby w tygodniu pracować 40h, max 8h dziennie, jeżeli obowiązywać to będzie i weekendy, to wtedy analogicznie będziesz miała inne dwa dni wolne. Nie możesz pracować ciągle. Do tego oczywiście przysłygujące Ci ustawowo dni wolne, które możesz wybrać po przepracowanym miesiącu lub komulować sobie i wybrać z końcem stażu.

Edit:
Cytat:
A co studiujesz?? Szukaj stażu związanego ze studiami, mi się tak udało . Serio nie ma co się zneichęcać tylko szukać szukać i szukać
Ja też miałam staż związany z kierunkiem studiów, może nie bezpośrednio ze specjalizacją, ale był.
A obecnie i tak nie pracuję w zawodzie...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-05-30 o 18:37
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-30, 18:48   #4453
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Aha to ta Pani z pracy mnie trochę w bląd wprowdziła, bo powiedziała mi że chce żebym od 1 czerwca już przyszła do pracy...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 14:20   #4454
Agalina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 38
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Witajcie, pierwszy raz zaglądam do tego wątku.

W piątek otrzymałam telefon z urządu pracy i zaproponowali mi staż w bibliotece. W poniedziałek mam otrzymać skierowanie i jeszcze tego samego dnia będzie rozmowa kwalifikacyjna. Jedno miejsce jest i 12 kandydatów. Ja, niby mam duże szanse, bo miałam w tej bibliotece praktyki na studiach. Ale jednak i tak się już denerwuje. Stąd moje pytanie, czego dotyczy taka rozmowa kwalifikacyjna?
__________________
Wzrost (163 cm)
Start: 20 luty 2012 rok
waga : 80 kg
rozmiar: 48

31 sierpnia 2012
waga: 71.7
rozmiar: 42

Cel: 60 kg
Dodatkowy cel: waga poniżej 60 kg, tak ok. 55-57
Agalina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 23:27   #4455
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Agalina Pokaż wiadomość
Witajcie, pierwszy raz zaglądam do tego wątku.

W piątek otrzymałam telefon z urządu pracy i zaproponowali mi staż w bibliotece. W poniedziałek mam otrzymać skierowanie i jeszcze tego samego dnia będzie rozmowa kwalifikacyjna. Jedno miejsce jest i 12 kandydatów. Ja, niby mam duże szanse, bo miałam w tej bibliotece praktyki na studiach. Ale jednak i tak się już denerwuje. Stąd moje pytanie, czego dotyczy taka rozmowa kwalifikacyjna?
Witaj
Mogą na takiej rozmowie pytać o różne rzeczy, np. dlaczego ubiegasz się o to stanowisko, czy podoba ci się taki charakter pracy, czy masz doświadczenie w takiej pracy. Głównie pytają o pracę, ale i ciebie też mogą zapytać o twoje zainteresowania, czy się uczysz itd.
Powodzenia
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 08:35   #4456
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Albo zadawać milion głupich pytań, które mają być sprytne i coś powiedzieć o Tobie :/ Wkurza mnie to :P
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 16:37   #4457
Agalina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 38
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Strasznie się dzisiaj zdenerwowałam w urzędzie pracy. Przyszłam, by odebrać skierowanie na rozmowę kwalifikacyjną na staż i okazuje się, że mi się ten staż wogule nie należy. Pieniądze na staże, w moim urzędzie pochodzą obecnie z programu "Startuj, pracuj". Dla czego mi się nie należy? Bo mam 26 lat i jestem za stara na to, hahaha, nie liczy się również to że w styczniu ukończyłam studia, jak również, że ostatni raz pracowałam w 2009 roku, bo według pani urzędniczki to nie jest jeszcze długotrwałe bezrobocie. To jest po prostu chore!!!!
Wkurzona jestem. A jak od marca starałam się o staż, bo dostali pieniądze, to ułyszałam, że są inni bardziej potrzebujący, dłuższy czas bezrobotni. I tak zostałam z niczym. No nic, wkurzona jestem, jeszcze mi nie przeszło. Ale przynajmniej 1 lipca, wyjeżdżam na wakacje, to wypoczne.
__________________
Wzrost (163 cm)
Start: 20 luty 2012 rok
waga : 80 kg
rozmiar: 48

31 sierpnia 2012
waga: 71.7
rozmiar: 42

Cel: 60 kg
Dodatkowy cel: waga poniżej 60 kg, tak ok. 55-57
Agalina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 17:00   #4458
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Agalina Pokaż wiadomość
Strasznie się dzisiaj zdenerwowałam w urzędzie pracy. Przyszłam, by odebrać skierowanie na rozmowę kwalifikacyjną na staż i okazuje się, że mi się ten staż wogule nie należy. Pieniądze na staże, w moim urzędzie pochodzą obecnie z programu "Startuj, pracuj". Dla czego mi się nie należy? Bo mam 26 lat i jestem za stara na to, hahaha, nie liczy się również to że w styczniu ukończyłam studia, jak również, że ostatni raz pracowałam w 2009 roku, bo według pani urzędniczki to nie jest jeszcze długotrwałe bezrobocie. To jest po prostu chore!!!!
Wkurzona jestem. A jak od marca starałam się o staż, bo dostali pieniądze, to ułyszałam, że są inni bardziej potrzebujący, dłuższy czas bezrobotni. I tak zostałam z niczym. No nic, wkurzona jestem, jeszcze mi nie przeszło. Ale przynajmniej 1 lipca, wyjeżdżam na wakacje, to wypoczne.
Przynajmniej pocieszenie,że jakbyś była na stażu to byś nie mogła pojechać na wakacje,bo byś nie miała urlopu .
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 17:12   #4459
Agalina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 38
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Przynajmniej pocieszenie,że jakbyś była na stażu to byś nie mogła pojechać na wakacje,bo byś nie miała urlopu .
Też fakt
Ale ja już bym wolała zacząć pracować, naprawdę:sl ina:
__________________
Wzrost (163 cm)
Start: 20 luty 2012 rok
waga : 80 kg
rozmiar: 48

31 sierpnia 2012
waga: 71.7
rozmiar: 42

Cel: 60 kg
Dodatkowy cel: waga poniżej 60 kg, tak ok. 55-57
Agalina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 07:40   #4460
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny dostałyście już w tym miesiącu wypłatę ?
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 21:15   #4461
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Pytanie o staż cz.II

własnie sprawdzilam i dziś mi wpłynęła wyplata, ale sie wkurzylam bo nie widzę wielkiej różnicy na moim koncie w sensie takim, ze ze wzgledu na to ze poszlam do pracy, musialam w tym miesiącu pokupować jakieś koszule, porządną torebkę itp no i kurde nie odczułam jakoś tych pieniędzy :P aajjj stażowe bidowe pieniądze to jednak lipa
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-09, 09:54   #4462
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mam pytanie. W jakim przypadku oraganizator stażu może mnie zwolnić ? Wiem .. że mógłby to zrobić gdybym do pracy przyszła, pod wpływem alkoholu lub jakbym pozwoliła sobie na nieusprawiedliwione dni.

Orientujecie się na czym polega wypowiedzenie ze strony pracodawcy ?
Może mnie zwolnić bezpodstawnie ?

A co się dzieje gdy np. kobieta zajdzie w ciąże ? Zwalniają wtedy ?
Czy umowa musi zostać zrealizowana do końca ?
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-09, 16:34   #4463
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dostałyście już w tym miesiącu wypłatę ?
z tego co mi wadomo ja będe mieć we wtorek
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 20:30   #4464
kasia23485
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 84
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Od 1 czerwca wzrasta zasiłek dla bezrobotnych. Czy stypendium za staż z funduszy pracy też wzrośnie ? Jest tak, że stażysta dostaje 120% zasiłku dla bezrobotnych, mam rację ? Gdzieś tak usłyszałam ...
http://www.psz.praca.gov.pl/main.php...bjectID,867779
kasia23485 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 12:16   #4465
Vacances
Przyczajenie
 
Avatar Vacances
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Tu i tam :)
Wiadomości: 23
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Czesc dziewczyny Mam nadzieje ze mi pomozecie.

W czerwcu zaczelam 3-miesieczny staz. Pani w urzedzie pracy powiedziala mi ze jest on finansowany z efs i moje stypendium bedzie wynosic ok 780 zl. Zdziwilam sie poniewaz nie wiedzialam ze za stypendium za staz z efs odliczne sa pieniadze. Naczytalam sie w internecie ze staz z efs to wynagrodzenie brutto=netto a u mnie widocznie potroca mi kase Czy tak moze byc??
Vacances jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 13:49   #4466
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Vacances Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny Mam nadzieje ze mi pomozecie.

W czerwcu zaczelam 3-miesieczny staz. Pani w urzedzie pracy powiedziala mi ze jest on finansowany z efs i moje stypendium bedzie wynosic ok 780 zl. Zdziwilam sie poniewaz nie wiedzialam ze za stypendium za staz z efs odliczne sa pieniadze. Naczytalam sie w internecie ze staz z efs to wynagrodzenie brutto=netto a u mnie widocznie potroca mi kase Czy tak moze byc??
Staż finansowany z EFS, to tak, jak napisałaś brutto=netto.
Jak masz staż z PUP, wtedy masz kwotę niższą, innej opcji nie ma.
Może pani była niezorientowana. Zerknij jeszcze na swoją umowę, jak ją masz, albo zapytaj pracodawcy, niech Ci ją do wglądu da i wtedy dokładnie zobaczysz, z czego dokładnie masz finansowany staż
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 17:42   #4467
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Ja dostałam tyle samo co wcześniej Także skoro miało być więcej to nie kumam
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 18:01   #4468
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Ja dostałam tyle samo co wcześniej Także skoro miało być więcej to nie kumam
Miało być więcej i jest od 1 czerwca, a dopiero raptem masz 14dni nowego miesiąca, więc nie wiem, na jakiej podstawie doszłaś do tego, że masz tyle samo, co wcześniej, a powinnaś mieć więcej, skoro miesiąc jeszcze się nie skończył
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-06-14 o 18:14 Powód: lit.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 19:58   #4469
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Pytanie o staż cz.II

ja dostalam 8 czerwca i kwota jest po waloryzacji
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-14, 20:46   #4470
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
ja dostalam 8 czerwca i kwota jest po waloryzacji
czyli stażowe wzrosło jednak?
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.