Kobiety po 40..... - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Czy chcecie aby ten wątek na forum był nadal
Tak 170 94,97%
Nie 9 5,03%
Głosujący: 179. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-28, 17:26   #1411
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kobiety po 40.....

Monika moja tesciowa tez chlopom w domu niczego robic nie dala, a miala ich razem 4, potem moj wyjechal do D i ze 2 lata pozniej najmlodszy brat majac 17 lat zginal w wypadku samochodowym. Za jakis czas wyjechal tez sredni syn z kraju( wlasnie teraz wrocil z rodzina). Tesciowa jak poszla do pracy i nie bylo jej cale dnie i pol nocy to wtedy tesciu zaczal gotowac i zajmowac sie domem, ale tak to ona zajezdzala sie sama i uwazala ze tak trzeba i jak cos czasami zaczynamy gadac to sie wielce oburza, bo teraz te mlode to leniuchy sa. A ja mam w doopie, moge byc leniuch. ja nie lubie piec ciast. nie jadam ich, albo zjem kawaleczek i na tym koniec, wiec zadnej mi to frajdy nie robi. za to gotuje. Nie wysilam sie jakos, ale gotuje. mezowi sie kiedys babki zachcialo, ale nie kupnej, a ze z wyksztalcenia piekarz jest( fakt to nie ciastkasz, ale jednak) to poprosil mamusie o przepis na jej babke, potem na sernik i piecze. Nasze dziecie juz dobre 2 lata razem z nim piecze i czasami sie domaga ze chce kuchen piec. trzemy mikser i kreci ile wlezie hehehe. ma maly frajde, a potem lata co chwilke do piekarnika i podglada czy juz gotowe. No nie lubie babrac sie w ciasto. Wole pokombinowac z miesem( nawet jak cos wymyslam i nie robie wedle przepisu), mam wtedy wiecej frajdy i znadam ze smakiem, a ciasto... jesli o mnie chodzi to raz na ruski rok kupie kawalek jablecznika, albo Bienenkuchen zjem do kawy i mam spokoj na kilka tygodni, no nie oplaca sie piec.Moj chlop teraz juz kilka razy babke upiekl i musilam wywalic polowe, bo zadne nie chciala zjesc do konca. teraz jak piecze to polowe wynosi do sasiadki, a jak tego nie zrobi i musze wywalic to jecze, jak stary babsztyl. Wogole mnie to nie zacheca do pieczenia
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 18:38   #1412
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Kobiety po 40.....

Jutro będę ją miała, jestem umówiona na 8 rano.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 20:56   #1413
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

Cytat:
Napisane przez Monika2001 Pokaż wiadomość
Jobu , tez bym sie zbuntowala i rozdzielina zadania na innych. Tez przeciez ktos, kto przyjdzie moze przyniesc jakies ciasto. Przynajmniej jak ja jade na swieta do rodziny, to odrazu zglaszam, ze przywioze mazurka. Mozna go zrobic wczesniej i dobrze przetransportowac.
Pomysl z Pania Od Ciasta tez jest swietny! Kto powiedzial, ze trzeba sie zajechac na smierc w imie przyjemnoci innych

Monika - tylko pozazdroscic! U mojego TZ umijetnosci kulinarne koncza sie na jejecznicy , tak go niestety mamusia wchowala ale kobieta sie w pore zorientowala i najmlodszy syn juz gotuje.

Dora - jak tam Twoj zoladek? Mialas juz ta gastroskopie? U mnie juz po wszystkim, wniki dostane w przyszlym tygodniu ale pewnie nic nie znajda. Szukam wiec dalej

Frezja - keksa kiedys pieklam na Boze Narodzenie. Wyszedl nawet nieczego sobie tylko, ze o dziwo kot sie za niego zabral ,co mnie zupelnie zaskoczylo, nie wiedzialam, ze koty jadaja keksy. Wiec uwazaj jak masz kocisko w domu .

Eva - gdzie Cie kochana, wcielo? Na kryzys wiosenny najepiej jest z nami poklikac
Eva rajd pewnie ogląda bo dzisiaj jakiś pustynny u niej ruszał nawet polacy jadą .

Kota nie mam , mam za to szczeniaczka , ale jest takiej rasy że w domu mu za ciepło i rezyduje na podwórku , więc ciasta raczej bezpieczne .

Dora trzymaj się
__________________

Edytowane przez frezja18
Czas edycji: 2010-03-28 o 20:57
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 10:16   #1414
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Kobiety po 40.....

Hej dziewczyny. Jestem już po gastroskopii, myślałam że będzie gorzej ale poszło dość szybko. Nie było to miłe, miałam odruchy a rurę czuję do tej chwili. Wynik nic nie wykazał, żołądek zdrowy. Nie wiem skąd ten reflux ale na razie zaleczam go Helicidem przepisanym przez moją lekarkę. Wszystko pewnie na tle nerwowym, tak myślę.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 15:34   #1415
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

Cytat:
Napisane przez beza24 Pokaż wiadomość
Zatrzymywanie młodości miałoby sens gdybyśmy naprawdę mogły ją zatrzymać Grunt to w każdym wieku mieć klasę

http://bycseniorem.pl/Moda_i_styl_39

?????????????? reklama ? czy jakaś aluzja ?
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 21:20   #1416
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Kobiety po 40.....

Witam serdecznie. Dzisiaj się dowiedziałam że nie przedłużą mi umowy. Na prośbę żeby mi przedłużyli choć miesiąc czy dwa usłyszałam: co pani myśli że my tu mamy przechowalnię? Tak powiedziała mi dyrektorka. Nie będę jej więcej prosić, upokarzać się. Odchodzę, może znajdę coś w innej przychodni albo gdzie indziej. Najgorsze jest to że mój mąż zamiast mnie wesprzeć psychicznie, znęca się nade mną psychicznie zwłaszcza. Byłam już u psychologa z ośrodka pomocy rodzinie, teraz zgłoszę to na policji. Koniec zmiłuj się. Wytrzymałam tak zbyt długo. Czas zadbać o siebie w końcu.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 10:05   #1417
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Dora - popieram. Czas zadbac o siebie. W koncu mamy przed soba jeszcze z 30-40 lat, przydalby sie je przezyc bez obciazen typu nie odpowiedni facet. Zawsze przypomina mi sie w takich sytuacjach kolega, ktorego rodzice rozwiedli sie po 30-latach tzn. matka wniosla o rozwod. Kolega powiedzial kiedys : teraz moja mama jest szczesliwa kobieta, uwolnila sie.
Swoja droga czasami w pracy sa swinie a nie ludzie. Pozdrowienia dla pani dyrektor - przez kupe kamieni.
Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja poza tym co piszesz ale jesli jestes pielegniarka to wszedzie na zachodzie czeka sie na Ciebie z otwartymi ramionami. Wiem, ze nie zawsze wyjazd jest wyjsciem ale czasami dobrze robi totalna zmiana srodowiska i zostawienie za soba terazniejszych problemow. Nie trzeba wyjezdzac zaraz na stale ale na dwa trzy lata. Nie musi to tez byc zagranica ale warto tez przemyslec decyzje wyjazdu "za praca" nawet na drugi koniec Polski.
Zycze Ci wytrwalosci w zaplanowanych przez Ciebie dzialaniach.

no i chyba mamy powod problemow z zoladkiem ....
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 11:06   #1418
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Kobiety po 40.....

Dzięki Moniko. Rozważałam właśnie wyjazd za granicę, nawet otrzymałam parę ofert. Niestety moje siostry odradziły mi to skutecznie ze względu na mój stan zdrowia. Proponowano mi pracę przy opiece nad chorymi w domu a ja nie mam fizycznych możliwości ze względu na nawracającą przepuklinę. Miałam 6 operacji z różnych powodów w tym 2 na przepuklinę w bliźnie tą samą. Ostatnio już anestezjolog nie chciała się podjąć znieczulania mnie ze względu na osłabione serce i złą tolerancję niektórych znieczuleń. Czyli wszelkie dźwiganie, ciężka praca odpada, zostaje mi praca w przychodni. Zostaje mi praca u nas w kochanym kraju. Muszę być dobrej myśli że znajdę i ciągle szukać. Szukam też w nie swoim zawodzie, wszędzie gdzie mogę. Może coś znajdę. Jutro jadę z rana do niedalekiego miasta, tam jest siedziba miedziowego centrum zdrowia. Mam odpowiednie kwalifikacje może znajdą coś dla desperatki. pozdrawiam serdecznie dziewczyny.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 06:58   #1419
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Kobiety po 40.....

Dziewczyny Witam , jak tam spedzacie czas przedświateczny Ja mam urwanie głowy. Zwłaszcza ,że po raz pierwszy od 16 lat robie zakupy!! Poprzednio robił je mąz , miał taka specyfike pracy, że ja nie wiedziałam co to sklepy , ceny, i dzwiganie toreb Teraz jak juz nie pracuje w poprzednim miejscu pracy , ja jestem zmuszona je robic i przeżywam szok jakie jest jedzenie drogie(wczesniej miałam olbrzymie rabaty) a ponadto nie moge się przyzwyczaic,że musze cos kupic i dlatego też zdarza się,że nie mam np: chleba w domu

Od jutra biorę urlop i zacznie sie szleństwo w dosłownym tego słowa znaczeniu
A wogóle pomimo pięknej pogody musze sie zmuszać do wstania z łóźka jestem taka bez życia......

Dorcia, co Ci mogę powiedzieć, nie daj sie (tak łatwo powiedzieć) ale chyba juz dość przeżyłaś z tym mężem... Zadaj sobie podstawowe pytanie , czy kochasz go i czy chcesz z nim być????? I wtedy działaj bez względu na to jakie działania musisz podjąc. Nie daj sie zmiażdżyć Dziewczyno!!!!!!! Jesteś silną kobietą jeżeli wytrzymałas z nim tyle lat
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 09:11   #1420
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

Dora trzymaj się sytuacja przykra ale ale nie dawaj się walcz o swoje

Zakupy zrobiłam już w sobotę , zostało mi dokupić chleb i piec , sprzatać, gotowac
__________________

Edytowane przez frezja18
Czas edycji: 2011-01-25 o 10:21
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 06:43   #1421
Iwona6
Rozeznanie
 
Avatar Iwona6
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 579
Dot.: Kobiety po 40.....

Kochane Dziewuszki!
Z okazji nadchodzących Świąt wielu miłych chwil z bliskimi, udanych spotkań i wielu zadziwień
Alleluja!

Do poświąt jestem bez neta, więc do miłego!!!
Iwona
__________________
Prawo Wylera: Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
Iwona6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-01, 09:05   #1422
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Dora - jak tam z praca w tym niedalekim miescie z miedzia? Cos udalo Ci sie zalatwic?

Ja chyba tez wole sama robic zakupy. W niedziele poprosilam meza, zeby mi kupil koldre, byla w promocji a sklep jest doslowinie dwa kroki od jego pracy. Oczywiscie, nie bylo problemu. Pokazalam mu na ulotce i ok. W poniedzialek nie kupil, bo szukal w dwoch zupelnie innych sklepach, czyli szukal ale nie znalazl . We wtorek trafil do opowiedniego sklepu i kupil ale jak sie okazalo wczoraj, ze nie ta co mial kupic ( powinna skladac sie z dwoch czesci i byc do prania na 95 stopni - takie cus dla alergikow) , zapakowal ja wiec gderajac, ze co to, zeby on - facet musial koldry kupowac itd. Zobaczymy co przyniesie dzisiaj do domu Moze ta odpwiednia, tym razem wcisnelm mu ulotke w reke i zakreslilam grubym czerwonym pisakiem o co mi chodzi. Moze sie jedak zadrzyc, ze juz niej nie beda mieli .
Tak wiec wole robic zakupy sama, bo juz sobie w ogole nie wyobazam, zeby kupowal skladniki na ciasto
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 09:25   #1423
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kobiety po 40.....

heheh a u mnie chlop robi zakupy. Raz na tydzien jechalismy do Wall marku potem do pobliskiego Aldika( jak wprowadzili mieso, bo tylko w Aldi Nord bylo a my mamy Süd) i robilismy zakupy. Od dobrych 2 lat to chlop przewaznie sam po pracy wstepuje do Aldika i robia zakupy. Czasami zadrzy mi sie czegos nie wziasc, albo ja mam na cos ochote i musze dokupic, ale to nie problem. jak odwioze malego do przedszkola to po drodze jade do Aldika i kupuje co mi trzeba. te kilka rzeczy to mi sie w koszyk na rowerze zmiesci. Poza tym regularnie wpadam tam na te ichnie Angeboty w poniedzialek i czwartek, wiec obkupuje w ciuchy dziecko i siebie tez. jest tanio i na jakosc nie narzekam.

A ciasto to skoro moj chlop sam piecze to tym bardzij mysli sam o skladnikach heheheh
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 17:30   #1424
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Kobiety po 40.....

Hej Dziękuję dziewczyny za kciuki. Pojechałam rano, rozmawiałam z naczelną ale żeby mi coś konkretnie odpowiedziała to nic. Zadała mi parę pytań na które odpowiedziałam, na końcu że mam czekać na telefon i tyle się dowiedziałam. Tylko żołądek mnie z nerwów rozbolał i tyle. Może dostanę, szansa jest ale nic więcej nie wiem. Co do zakupów świątecznych ze swojej pensji kupiłam chyba już wszystko. Został chleb, warzywa i wędlina. Pozdrawiam świątecznie.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 08:06   #1425
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Kobiety po 40.....

Aby mazurki na Waszym świątecznym stole
koncertowały tak słodko, jak co roku, aby zajączki
wielkanocne nie skąpiły Wam podarków,
a dobry Bóg swojej łaski. Wesołego Alleluja!
__________________


Edytowane przez jobu33
Czas edycji: 2010-11-21 o 13:03
jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 15:26   #1426
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Dzisiaj 2-go Kwietnia, piąta rocznica odejścia do Domu Ojca papieża Jana Pawła II, którego nazywam też Wielkim.

Rocznica ta zbiega się w tym roku z Wielkim Piątkiem....
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 20:34   #1427
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Pamietam dokladnie ten dzien. Siedzialysmy na zmiany z corka przed tlewizorem. Co jakis czas poleciala lezka. Potem musialam ja gdzies odwiesc i w drodze dowiedzialam sie, ze nie zyje. Trudno przyjac taka wiadmosc jak ktos jest z nami zawsze...
Potem pamietam jak wybrali Benedykta. Kiedy go pierwszy raz zobaczylam w telwizji to mialam wrazenie, ze to kawal, ze ktos sie przebral za papieza. Moj znajomy, mlody Niemiec, ktory sie dzielnie uczy polskiego, powiedzial mi ostatnio, ze jak sie mowi Papiez, to zawsze staje mu Jan Pawel II przed oczami....symatyczne.

Zdrowych, pogodnych, SPOKOJNYCH i nie za kalrycznych Swiat Wielkanocnych dziewyczyny!
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 20:36   #1428
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

A Jego nastepca niestety nie potrafi takiej więzi z wiernymi nawiązać .



WSZYSTKIM WAM WESOŁYCH ŚWIĄT
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 22:23   #1429
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Kobiety po 40.....

Smacznego Jajeczka Dziewczyny i wiosennego nastroju
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-03, 12:49   #1430
Imoen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 86
Dot.: Kobiety po 40.....

Witam,
wpadłam z życzeniami
radosnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych dla Was wszystkich.

Ps.
Jobu, Frezjo - cmok

Imoen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 19:27   #1431
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

Imoen tyle Cie nie było czyżbyś w ciepłych krajach zimę spędzała ?

U mnie już Święta , jeszcze małe prasowanie i mogę zająć się sobą paznokcie i te sprawy
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 19:48   #1432
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Kochane, jesteście wspaniałe

Ja gotuję tylko i wyłącznie w myśl zasady, że tworzę, nie piekę prawie nigdy, bo słodkiego nie lubię, a prawie to znaczy, że czasem coś zrobię, ale to rzadziej niż raz na miesiąc nawet.

Święta już od bardzo dawna mają dla mnie znaczenie duchowe.... to mój wybór, nie przeszkadza mi czy na stole są jajka brązowe, czy zielone i czy jest mazurek, albo go nie ma... dla mnie czas Świąt, to czas wyciszenia, zadumy i radości.

Podzielę się z Wami wierszem, który w pełni mnie opisuje.

Wielkanocny pacierz

- ks. Jan Twardowski

Nie umiem być srebrnym aniołem
Ni gorejącym krzakiem
Tyle Zmartwychwstań już przeszło
A serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami
Tyle już alleluja
A moja świętość dziurawa
Na ćwiartce włoska się buja.

Wiatr gra mi na kościach mych psalmy
Jak na koślawej fujarce
Żeby choc papież spojrzal
Na mnie - przez białe swe palce.

Żeby choż Matka Boska
Przez chmur zabite wciąż deski
Uśmiech mi Swój zesłała
Jak ptaszka we mgle niebieskiej.

I wiem, gdy łzę swoją trzymam
Jak złoty kamyk z procy
Zrozumie mnie maly Baranek
Z najcichszej Wielkiej Nocy.

Pyszczek położy na ręku
Sumienia wywróci podszewkę
Serca mojego ocali
czerwoną chorągiewkę.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 20:03   #1433
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

Wiersz mi się spodobał , córka ma gdzieś tomik wierszy księdza Twardowskiego muszę się z nimi zapoznać .

Poezje od czasów szkoły , kiedy wiersze trzeba było na komendę rozbierać na czynniki pierwsze i wiedzieć" co autor miał na myśli " omijam szerokim łukiem . Zazwyczaj ja inaczej rozumiałam wiersze niż to co według podręcznika myślał autor

Zapomniałam zakupiłam krem dermiki "hialiq 3d " z potrójnym kwasem hiarulonowym ,mam go tydzien i bardzo mi się podoba . Dzięki Eva że poleciłaś firmę .
__________________

Edytowane przez frezja18
Czas edycji: 2010-04-03 o 20:07
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 20:15   #1434
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Cytat:
Napisane przez frezja18 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj ja inaczej rozumiałam wiersze niż to co według podręcznika myślał autor
Właśnie dlatego poezja różni się od prozy.... mamy prawo w poezji do własnych interpretacji, a nie li tylko do przymusowego rozumienia tego "co autor miał na myśli".

W moim liceum dozwolona była KAŻDA dowolna interpretacja jeśli była logicznie uzasadniona po swojemu, ja właśnie moge powiedzieć przodowałam w niezwykłych interpretacjach... hahahahahaha.... aż sobie przypomniałam zażenowanie mojej pani profesor (wiecznej panny), gdy wiersz "Sen żołnierza" Gałczyńskiego zaliczyłam do erotyków i uzasadniłam to!!!

Sen żołnierza

Płynie w łodzi zielonej...
ach, do domu tak blisko!
chwila jeszcze i schyli się
nad córeczki kołyską.

Żona zaklaszcze w dłonie,
jak ptak do furtki pomknie -
zaczerwienią się mocniej
na klombach pelargonie.

Przy furtce pocałunki,
przy furtce łzy rzęsiste...
Jak cicho! Córka śpi.
Dzięki Ci za to, Chryste!

- Matka zdrowa? - Zdrowiutka.
Ot, wszystko po dawnemu.
Co było - przeminęło,
dziękować Najwyższemu!

- Głodnyś? - Nie, nie! nie trzeba
- A może chcesz herbaty?
- Nie, nie. Daj się zapatrzeć
w ciebie, w dziecko i w kwiaty.

Konstanty Ildefons Gałczyński
1939. Pisane w niewoli


---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez frezja18 Pokaż wiadomość
Zapomniałam zakupiłam krem dermiki "hialiq 3d " z potrójnym kwasem hiarulonowym ,mam go tydzien i bardzo mi się podoba . Dzięki Eva że poleciłaś firmę .

Ooooo..... prawda Frezyjko, że ten krem jest rewelacyjny?!

Po Shiseido i Lancome powiem szczerze, cieszę się, że jest w Emiratach Dermica!!!

__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 12:49   #1435
Monika2001
Rozeznanie
 
Avatar Monika2001
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wies na koncu swiata
Wiadomości: 795
Dot.: Kobiety po 40.....

Do erotykow , a z ktorego urwyka to wyczytalas ...te pelargonie ?
Rzeczywiscie kobieta musiala byc w szoku. Nie powiem zebym byla milosniczka poezji ale lubie czasami poczytac wlasnie Galczynskiego ale tez lubie niektore utwory Broniewskiego, chociaz mowi sie o nim roznie. Bardzo, ale to bardzo lubilam Brzechwe ! Natomiast "Pana Tadeusza" nie odwazylabym sie znowu przeczytac, to byl dla mnie w czasie szkoly ciezki "kawal poezji". Dzisiaj rozumiem, ze wtedy nie mieli internetu i trzeba bylo inaczej dotrzec do rodakow omijajac cenzure, ale za czasow szkolnych to byla dla mnie zmora jezyka polskiego.

Ha, dziewczyny, babka na parze udala mi sie wyjatkowo. Robilam pierwszy raz i troche mialam treme czy nie zrobie jajecznicy na parze z duza iloscia cukru, ale wyszla
Moja kulinaria charakeryzuje sie tym, ze stale cos wyprobowuje i nie wiem czy mi sie uda. Byly juz momenty ze z "krur...mac" na ustach, rzucalam wyrob do kosza. Teraz bylam tez krotko przed szewskimi zachowaniami, bo pieklam jedoczesnie tort z przepisu z gazety i jakis debil ( nienawidze tego!) nie podal do jakiej wielkosci tortownicy owe ciasto jest przewidziane a bylo chyba do srednicy 24! W mojej wyrosl i marny placek i dawaj, robilam drugi , bo przeciez trudno przeciac nalesnik na pol, zeby go jeszcze przelozyc kremem. Po takich przejsciach zapisuje skrzetnie na przepisach sowoje uwagi dla potomnosci. Szkoda tylko, ze moja potomnosc plci zenskiej nie wykazuje zaintereswania kulinaria. Szkoda ...nadzieja w przyszlych wnukach

Historia z koldra, ktora mial kupic moj maz skonczyla sie tak, ze mam dwie koldry , tej "zlej" nie przyjeli wiec kupil druga, ta wlasciwa. Ot co robi puszczanie mimo uszu tego co mowi zona - straty finansowe w kieszeni meza
Monika2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 18:42   #1436
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Kobiety po 40.....

Witam kochane. Jeden dzień Świąt za nami, życzę pozostałych cudownych dla Was. Dla mnie są one nieco smutne bo zostałam bez pracy. Dzięki swojemu rodzeństwu i Wam jeszcze jakoś się trzymam. Co najgorsze mój mąż mnie nie wspiera, wręcz odwrotnie. Dobrze że jeszcze jakoś funkcjonuję.
Zapomniałam dodać. Eva piękne wiersze.
Heh jeszcze raz edytuję. Po rozmowie o pracę kazano mi czekać na telefon, normalka. :/ Ale koleżanka z poprzedniej pracy powiedziała mi że jak kazała mi czekać na telefon to jest nadzieja...

Edytowane przez Dora1906
Czas edycji: 2010-04-04 o 18:45
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 19:29   #1437
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Kobiety po 40.....

Dora trzymam kciuki , po świętach pewnie zadzwonią z informacją , że dostałaś pracę

Eva , krem rewelacja mam go tydzień i może to moje pobożne życzenia ale ja widzę efekty pozytywne oczywiście

Monika ja pierwszy raz w życiu piekłam w tym roku keksa i też się udał (właściwie piekła córka ja asystowałam )nie było w przepisie na jaką blaszkę ale rozłożyłam na dwie małe blaszki i akurat dobrze wyszło .

Wiecie , że według nowych przepisów kościelnych , przynajmniej polskich dzień jutrzejszy nie jest juz świętem , ale tradycja nadal obowiązuje i wszyscy świętują .
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 21:43   #1438
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Kobiety po 40.....

Moniczka, ja to podziwiam Cię szczerze, bo o babkach na parze to tylko słyszałam z opowiadań, hahahahahahaha..... ale w życiu nawet nie próbowałam a nawet nie wiem o co chodzi

Dora, jeśli potrzebujesz rady trzy razy szczęśliwie rozwiedzionej, do wal do mnie jak w dym skarbie

Frezyjka, ja cwibak vel keks robiłam w swoim życiu kilka razy i za każdym razem był naprawadę dobry... no!. Czymś się w końcu pochwalić mogę

Wróciłam ze śniadania.... poprzez obiad.... kolację... i duuużo Ginu..... kocham moich przyjaciól, którzy tak niesamowicie obchody Wielkiej Nocy przygotowali.... czytaliśmy Modlitwę Wielkanocną Ks. Twardowskiego, dzieliliśmy się jajkiem.... cudownie spędzony czas Wielkiej Nocy wśród wspaniałych ludzi....
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 07:44   #1439
jobu33
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 166
Dot.: Kobiety po 40.....

Goscie dzisiaj nieobecni hihi ja odpoczywam w swoich domowych pieleszach, zaraz zrobię pobudke domownikom, przecież dzisiaj lany poniedziałek hih Będzie się działo
Wczoraj było miło i sympatycznie, jedynie mój zięc kilka razy odezwał się niegrzecznie do córki, zwróciłam mu uwagę ale po nim to spływa...nie chciałabym miec takiego męża....
__________________

jobu33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 14:48   #1440
Dora1906
Raczkowanie
 
Avatar Dora1906
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 239
Dot.: Kobiety po 40.....

Jeszcze nie wyszłam a to dlatego że była córka. Już pojechała więc bez skrupułów i wyrzutów sumienia za chwilę wybywam. Chciałabym się dowiedzieć jak minął u was lany poniedziałek? Działo się?
Dziękuję za pokrzepiające słowa no i na zaś za rady od Evy. Chętnie skorzystam, z pewnością mi się przydadzą.
Dora1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-10 13:30:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.