♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡ - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-08, 11:33   #361
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Gryzelda ale przykra sytuacja, musiał się syn bardzo wystraszyć...



Trzymam kciuki kto tam wizytuje czy ma prenatalne w najbliższym czasie



Ja byłam dziś na kolejnym spotkaniu z położną i strasznie się ciesze że trafiłam na tą babeczke, zwłaszcza że nie ruszyła moja szkoła rodzenia, mam miec jeszcze dwa spotkania przed porodem.



Poza dzisiejszymi tematami zadałam kilka pytań i tak np jestem zaskoczona, że nie poleca smarowania sutków wczesniej maścią z lanoliną tak jak mi polecały koleżanki czy internety mówią że można nawet 2 miesiące wcześniej... Że takie praktyki mogą wywołać wcześniejszy poród Poleca bardzo Bepanthen jak już są rany czy pęknięcia na sutkach. Ja chyba jednak chce traktować wcześniej sutki tą maścią z Ziaji żeby jednak zapobiegać



Kolejny temat - masaż krocza owszem można masować w ramach przygotowania krocza, mogę eksperymentować z tym olejkim z gemini który jest do tego dedykowany ale widzę że ona bardziej się zna na tym co już po porodzie i jak dbać o krocze już po a nie przed.

Przed poleca ćwiczenie mieśni kegla na każdym etapie życia w sumie



Również jest zdania jak moja gin że Tantum Rosa przesusza i nie zaleca się już go stosowania (ja już kupiłam chwile temu i irygator też mam)



Octanisept - pracowały na nim tyle lat(do pępka, krocza i rany po cc) a teraz faktycznie nie polecają, ewentualnie do rany na kroczu max 2 tyg.



Sudocrem apsolutnie nie ale drugi raz dostałam go w próbkach



Co do stosowania wiesiołka czy naparu z liści malin to radzi konsultować z lekarzem, czy można i ewentualnie od kiedy



Jeszcze mnie zaskoczyło co do nacięcia krocza, że podobno zdecydowanie lepiej pęknąć niż żeby nacinać, że szybciej się dochodzi do siebie i wszystko tam się szybciej goi. Ale wiadomo że nie można przewidzieć czy się nie pęknie po odbyt np to już gorsza sprawa



Aa i bardzo poleca zaopatrzyć się w krople Sab Simplex na kolki, że w większości przypadków bardzo pomaga na wszelkie brzuszkowe problemy, ale czasem są dzieciaczki, że im nic nie pomaga i trzeba po prostu przetrwać ten czas zwykle ok 3msc kiedy układ pokarmowy się juz rozwinie na tyle żeby lepiej funkcjonować

No i ciężko go dostać bo to zagraniczne krople więc lepiej mieć w zapasie niż później kombinowac jak go zdobyć



Myślę że ile ludzi tyle opinii co lepiej stosować, co może pomóc a co zaszkodzić
Ja za pierwszym razem popękałam i 2 miesiące dochodziłam do siebie. Za drugim razem mnie nacięła i nawet rano po porodzie nic mnie nie bolało

Co do sutków to mi gin zalecał masowanie w donoszonej ciąży, właśnie żeby poród przyspieszyć. Ale jak się delikatnie smaruje to chyba nic nie powinno się dziać.

Ogólnie ile osób tyle opini

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87985649]Ja już po, przeczucie się nie sprawdziło, siedzi główkowo waga 1435g bóle już będą do końca, szyjka trzyma, więc nic złego się nie dzieje. Załącznik 7721446

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Super
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 11:37   #362
laluna91
Rozeznanie
 
Avatar laluna91
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 917
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87985649]Ja już po, przeczucie się nie sprawdziło, siedzi główkowo waga 1435g bóle już będą do końca, szyjka trzyma, więc nic złego się nie dzieje. Załącznik 7721446

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Piękne zdjęcia
Super że wszystko ok

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja za pierwszym razem popękałam i 2 miesiące dochodziłam do siebie. Za drugim razem mnie nacięła i nawet rano po porodzie nic mnie nie bolało

Co do sutków to mi gin zalecał masowanie w donoszonej ciąży, właśnie żeby poród przyspieszyć. Ale jak się delikatnie smaruje to chyba nic nie powinno się dziać.

Ogólnie ile osób tyle opini

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Super
No i właśnie tak to jest z tymi zaleceniami i "dobrymi radami", że wiele spraw to indywidualna kwestia i to że np 99% pomaga kobietom coś to nie znaczy że my nie będziemy w tym 1% że będzie inaczej
laluna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 11:45   #363
wymaginowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

super! Duzy chłopak już
wymaginowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 12:00   #364
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Gryzelda ale przykra sytuacja, musiał się syn bardzo wystraszyć...

Trzymam kciuki kto tam wizytuje czy ma prenatalne w najbliższym czasie

Ja byłam dziś na kolejnym spotkaniu z położną i strasznie się ciesze że trafiłam na tą babeczke, zwłaszcza że nie ruszyła moja szkoła rodzenia, mam miec jeszcze dwa spotkania przed porodem.

Poza dzisiejszymi tematami zadałam kilka pytań i tak np jestem zaskoczona, że nie poleca smarowania sutków wczesniej maścią z lanoliną tak jak mi polecały koleżanki czy internety mówią że można nawet 2 miesiące wcześniej... Że takie praktyki mogą wywołać wcześniejszy poród Poleca bardzo Bepanthen jak już są rany czy pęknięcia na sutkach. Ja chyba jednak chce traktować wcześniej sutki tą maścią z Ziaji żeby jednak zapobiegać

Kolejny temat - masaż krocza owszem można masować w ramach przygotowania krocza, mogę eksperymentować z tym olejkim z gemini który jest do tego dedykowany ale widzę że ona bardziej się zna na tym co już po porodzie i jak dbać o krocze już po a nie przed.
Przed poleca ćwiczenie mieśni kegla na każdym etapie życia w sumie

Również jest zdania jak moja gin że Tantum Rosa przesusza i nie zaleca się już go stosowania (ja już kupiłam chwile temu i irygator też mam)

Octanisept - pracowały na nim tyle lat(do pępka, krocza i rany po cc) a teraz faktycznie nie polecają, ewentualnie do rany na kroczu max 2 tyg.

Sudocrem apsolutnie nie ale drugi raz dostałam go w próbkach

Co do stosowania wiesiołka czy naparu z liści malin to radzi konsultować z lekarzem, czy można i ewentualnie od kiedy

Jeszcze mnie zaskoczyło co do nacięcia krocza, że podobno zdecydowanie lepiej pęknąć niż żeby nacinać, że szybciej się dochodzi do siebie i wszystko tam się szybciej goi. Ale wiadomo że nie można przewidzieć czy się nie pęknie po odbyt np to już gorsza sprawa

Aa i bardzo poleca zaopatrzyć się w krople Sab Simplex na kolki, że w większości przypadków bardzo pomaga na wszelkie brzuszkowe problemy, ale czasem są dzieciaczki, że im nic nie pomaga i trzeba po prostu przetrwać ten czas zwykle ok 3msc kiedy układ pokarmowy się juz rozwinie na tyle żeby lepiej funkcjonować
No i ciężko go dostać bo to zagraniczne krople więc lepiej mieć w zapasie niż później kombinowac jak go zdobyć

Myślę że ile ludzi tyle opinii co lepiej stosować, co może pomóc a co zaszkodzić
Co do Tantum rosa to u mnie na szkołę rodzenia mówili to samo. Ja nie korzystałam poprzednio i teraz też nie planuje. Moja położna z kolei zalecała stosowanie globulek dopochwowych po porodzie sn[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87985649]Ja już po, przeczucie się nie sprawdziło, siedzi główkowo waga 1435g bóle już będą do końca, szyjka trzyma, więc nic złego się nie dzieje. Załącznik 7721446

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Super, że wszytsko jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 12:40   #365
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Co do Tantum rosa to u mnie na szkołę rodzenia mówili to samo. Ja nie korzystałam poprzednio i teraz też nie planuje. Moja położna z kolei zalecała stosowanie globulek dopochwowych po porodzie snSuper, że wszytsko jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym się bała coś sobie wkładać po porodzie sn. Ale to ja

Tantum rosa mam jeszcze z poprzedniego porodu i nie wiem czy będę używać. Ale ja tylko z zewnątrz psikałam.

U mnie w szpitalu pamiętam położne mówiły że tylko szare mydło stosować
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 12:49   #366
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Gryzelda ale przykra sytuacja, musiał się syn bardzo wystraszyć...

Trzymam kciuki kto tam wizytuje czy ma prenatalne w najbliższym czasie

Ja byłam dziś na kolejnym spotkaniu z położną i strasznie się ciesze że trafiłam na tą babeczke, zwłaszcza że nie ruszyła moja szkoła rodzenia, mam miec jeszcze dwa spotkania przed porodem.

Poza dzisiejszymi tematami zadałam kilka pytań i tak np jestem zaskoczona, że nie poleca smarowania sutków wczesniej maścią z lanoliną tak jak mi polecały koleżanki czy internety mówią że można nawet 2 miesiące wcześniej... Że takie praktyki mogą wywołać wcześniejszy poród Poleca bardzo Bepanthen jak już są rany czy pęknięcia na sutkach. Ja chyba jednak chce traktować wcześniej sutki tą maścią z Ziaji żeby jednak zapobiegać

Kolejny temat - masaż krocza owszem można masować w ramach przygotowania krocza, mogę eksperymentować z tym olejkim z gemini który jest do tego dedykowany ale widzę że ona bardziej się zna na tym co już po porodzie i jak dbać o krocze już po a nie przed.
Przed poleca ćwiczenie mieśni kegla na każdym etapie życia w sumie

Również jest zdania jak moja gin że Tantum Rosa przesusza i nie zaleca się już go stosowania (ja już kupiłam chwile temu i irygator też mam)

Octanisept - pracowały na nim tyle lat(do pępka, krocza i rany po cc) a teraz faktycznie nie polecają, ewentualnie do rany na kroczu max 2 tyg.

Sudocrem apsolutnie nie ale drugi raz dostałam go w próbkach

Co do stosowania wiesiołka czy naparu z liści malin to radzi konsultować z lekarzem, czy można i ewentualnie od kiedy

Jeszcze mnie zaskoczyło co do nacięcia krocza, że podobno zdecydowanie lepiej pęknąć niż żeby nacinać, że szybciej się dochodzi do siebie i wszystko tam się szybciej goi. Ale wiadomo że nie można przewidzieć czy się nie pęknie po odbyt np to już gorsza sprawa

Aa i bardzo poleca zaopatrzyć się w krople Sab Simplex na kolki, że w większości przypadków bardzo pomaga na wszelkie brzuszkowe problemy, ale czasem są dzieciaczki, że im nic nie pomaga i trzeba po prostu przetrwać ten czas zwykle ok 3msc kiedy układ pokarmowy się juz rozwinie na tyle żeby lepiej funkcjonować
No i ciężko go dostać bo to zagraniczne krople więc lepiej mieć w zapasie niż później kombinowac jak go zdobyć

Myślę że ile ludzi tyle opinii co lepiej stosować, co może pomóc a co zaszkodzić
Sab simplex wujek mi przywoził z Austrii, lekarka polecała, ale to w zasadzie dlatego, xe inaczej są skoncentrowane, wieksza dawka, być może lepiej się wchlaniajaca, ale sam lek nie różni się od espumisanu. Moj syn mial kolkę baaaardzo długo, kilka dobrych miesięcy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 13:10   #367
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez laluna91 Pokaż wiadomość
Ja dobrze znoszę jazdę samochodem, 3h to nie problem, nie wiem jak więcej Ale z sikaniem mam coraz większy problem w ciągu dnia, ale też w te upały wlewam w siebie litrami wodę z cytryną.

Mam okropny kryzys jeśli chodzi o moją dietę bezcukrową, wcale nie jest lepiej tylko gorzej Nie przyzwyczajam się. Czuje się jakbym miała pms bo tak mi się chce jeść słodkie i w ogóle jeść.. I chyba hormony buzują bo potrafię się rozplakac z byle powodu. Aż mi się chce czasem samej z siebie śmiać 🤦♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam ten ból kochana, ja strasznie się frustrowalam ta dieta. Teraz jest lepiej, ale też mam kryzysy. Wczoraj jadłam dla lepszego komfortu sałatkę z kurczakiem z MC Donald
A co do spotkania to mam tak samo. Boję się wychodzić w miasto. Ostatnio poszłam z mężem na spacer i szukałam tylko toalety w zasięgu wzroku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-08, 13:34   #368
kaate233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 75
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Dziewczyny też macie takie zachcianki na lody? ja każdego dnia jem przynajmniej jednego i zastanawiam sie czy to nie jest szkodliwe 😀
kaate233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 13:35   #369
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Wczoraj bylam na prenatalnych III trymestru i wszystko jest ok. Szyjka 4 cm, przepływy ok, dzidziuś tak jak ostatnio - ułożony glowkowo. Waży 1490 gram i raczej byk to to nie będzie. Uff 3d nie robilam, bo nie mialam możliwości w tym gabinecie, ale chyba całkiem ta kwestie odpuszczę. Że zwykłego zdjęcia po profilu wygląda jak mały tata. Lekarz się śmiał jak młody chilloutuje... Pytał kto sypia na plecach z reka pod głowa... Jak kto? Tatuś... także mój synek zapowiada się na kopie taty następna wizyta początkiem sierpnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 13:35   #370
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Ja bym się bała coś sobie wkładać po porodzie sn. Ale to ja

Tantum rosa mam jeszcze z poprzedniego porodu i nie wiem czy będę używać. Ale ja tylko z zewnątrz psikałam.

U mnie w szpitalu pamiętam położne mówiły że tylko szare mydło stosować
Ja przez kilka dni po porodzie też się bałam tam wkładać ale parę dni po już sobie aplikowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 13:49   #371
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Dziewczyny też macie takie zachcianki na lody? ja każdego dnia jem przynajmniej jednego i zastanawiam sie czy to nie jest szkodliwe 😀
Tak
A czemu miałoby być to szkodliwe? Jeśli tylko nie masz cukrzycy, to śmiało


Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Ja przez kilka dni po porodzie też się bałam tam wkładać ale parę dni po już sobie aplikowałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A w jakim celu używa się Tantum Rosy? Bo znowu pojawia się temat, w którym jestem zielona
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-08, 14:09   #372
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Wczoraj bylam na prenatalnych III trymestru i wszystko jest ok. Szyjka 4 cm, przepływy ok, dzidziuś tak jak ostatnio - ułożony glowkowo. Waży 1490 gram i raczej byk to to nie będzie. Uff 3d nie robilam, bo nie mialam możliwości w tym gabinecie, ale chyba całkiem ta kwestie odpuszczę. Że zwykłego zdjęcia po profilu wygląda jak mały tata. Lekarz się śmiał jak młody chilloutuje... Pytał kto sypia na plecach z reka pod głowa... Jak kto? Tatuś... także mój synek zapowiada się na kopie taty następna wizyta początkiem sierpnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie wracam z prenatalnych. Szacują że mała będzie max 3,5kg bo jest jakby tydzień do tyłu. No i dalej pośladkowo muszę się chyba powoli nastawiać na cc. Chociaż niby ma czas ale cały czas szłam że może już się odwróci główką w dół i za każdym razem nic z tego.

Dalej też nie wiem jak ten smrodek wygląda. Zazdroszczę że macie zdjęcia twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 14:24   #373
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Polozna mi mówiła żeby do szpitala zabrać ten sam płyn do intymnej co używamy w domu bo jest już sprawdzony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 15:05   #374
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Ja właśnie wracam z prenatalnych. Szacują że mała będzie max 3,5kg bo jest jakby tydzień do tyłu. No i dalej pośladkowo muszę się chyba powoli nastawiać na cc. Chociaż niby ma czas ale cały czas szłam że może już się odwróci główką w dół i za każdym razem nic z tego.

Dalej też nie wiem jak ten smrodek wygląda. Zazdroszczę że macie zdjęcia twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja się późno obróciła, w 33tc była pośladkowo, a na nastepnej wizycie w 36tc już główkowo, więc jest nadzieja
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 15:23   #375
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez alwa Pokaż wiadomość
Moja się późno obróciła, w 33tc była pośladkowo, a na nastepnej wizycie w 36tc już główkowo, więc jest nadzieja
To faktycznie jest nadzieja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 15:47   #376
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

A propos kropli dąb simplex... ma do nich ktoś dostęp???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 16:37   #377
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez kaate233 Pokaż wiadomość
Dziewczyny też macie takie zachcianki na lody? ja każdego dnia jem przynajmniej jednego i zastanawiam sie czy to nie jest szkodliwe
Lody to raz w tygodniu u mnie Ale czasami mam ochotę na jakieś ciasto z kremem Pewnie dlatego, że dawno nie miałam okazji zjeść🤣🤣

Coś Ty, absolutnie nie jest szkodliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 17:52   #378
calineczka_dwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 76
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
A propos kropli dąb simplex... ma do nich ktoś dostęp???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

https://pantabletka.pl/sab-simplex-czy-dziala/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
calineczka_dwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 18:04   #379
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Gratulacje udanych wizyt
Ja mam za tydzień, a tydzień temu na prenatalnych wyszło, że mam mało wód płodowych. Niby staram się pić 3l ale upały dużo płaczu też wykańcza organizm i boje się, że będzie jednak nie tak :/ mała na 35 centylu, więc też za mała na wiek ciąży ale nadal w normie. Nawet lepiej jak będzie miejsza, bo przez to że moja mama zmarła 3 dni po operacji, zaczęłam się panicznie bać cc i chyba jednak bede probowac sn...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-08, 20:33   #380
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
Gratulacje udanych wizyt
Ja mam za tydzień, a tydzień temu na prenatalnych wyszło, że mam mało wód płodowych. Niby staram się pić 3l ale upały dużo płaczu też wykańcza organizm i boje się, że będzie jednak nie tak :/ mała na 35 centylu, więc też za mała na wiek ciąży ale nadal w normie. Nawet lepiej jak będzie miejsza, bo przez to że moja mama zmarła 3 dni po operacji, zaczęłam się panicznie bać cc i chyba jednak bede probowac sn...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Będzie dobrze Damy radę sn! Może sprobujesz znaleźć szpital z zzo?

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Ja właśnie wracam z prenatalnych. Szacują że mała będzie max 3,5kg bo jest jakby tydzień do tyłu. No i dalej pośladkowo muszę się chyba powoli nastawiać na cc. Chociaż niby ma czas ale cały czas szłam że może już się odwróci główką w dół i za każdym razem nic z tego.

Dalej też nie wiem jak ten smrodek wygląda. Zazdroszczę że macie zdjęcia twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie mam zdjęć twarzy... Niestety. Moją małą również szacują na 3,5, ale ja dalej mam nadzieję, że urodzę wcześniej
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 20:54   #381
Katarznaka
Zadomowienie
 
Avatar Katarznaka
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 561
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
Będzie dobrze Damy radę sn! Może sprobujesz znaleźć szpital z zzo?







Ja też nie mam zdjęć twarzy... Niestety. Moją małą również szacują na 3,5, ale ja dalej mam nadzieję, że urodzę wcześniej
No właśnie zzo mnie najbardziej przeraża bo moja mama zmarła po zwykłym zabiegu na żylaki właśnie po zzo. Mój szpital jest "porodówką nowej generacji" i mają wszystkie możliwe znieczulenia na życzenie także duży plus... mimo wszytsko pród mnie teraz przeraża jak nigdy...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Katarznaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 22:57   #382
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Katarznaka Pokaż wiadomość
No właśnie zzo mnie najbardziej przeraża bo moja mama zmarła po zwykłym zabiegu na żylaki właśnie po zzo. Mój szpital jest "porodówką nowej generacji" i mają wszystkie możliwe znieczulenia na życzenie także duży plus... mimo wszytsko pród mnie teraz przeraża jak nigdy...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
To też dobrze Jeśli nie zzo, to na pewno mają coś innego, co uśmierzy ból. Fajnie, że masz taki szpital na podorędziu, zazdro... Mój najbliższy ma niestety tylko gaz, który i tak działa na co drugą kobietę, o ile w ogóle JEST NA STANIE. Wg gdzierodzic, na takie łamiące wpół bóle proponuje się CHODZENIE.

A tam, gdzie bym chciała, mogę nie zdążyć dojechać

Każda boi się porodu, jakikolwiek by nie był, więc nie jesteś z tym sama
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...

Edytowane przez Madz!uHa
Czas edycji: 2020-07-08 o 23:03
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 23:07   #383
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
Będzie dobrze Damy radę sn! Może sprobujesz znaleźć szpital z zzo?



Ja też nie mam zdjęć twarzy... Niestety. Moją małą również szacują na 3,5, ale ja dalej mam nadzieję, że urodzę wcześniej
Ale ogólnie pokazuje twarz czy absolutnie? Mi każdy mówi że sierpień będzie mój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 23:09   #384
ewulkamala16
Rozeznanie
 
Avatar ewulkamala16
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Strzelce
Wiadomości: 599
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Ja dzisiaj pisałam na grupie na Facebooku o doświadczeniu mojej koleżanki, ktora rodziła ostatnio w "moim" szpitalu. Po tym jak została tam potraktowana boję się jeszcze bardziej. Nikt nie pytał jej o nacinanie krocza, poprostu cieli, nikt nie radzil dobrze, tylko krzyczał i wyjeżdżał z pretensjami o wszystko... reagowanie na twoje potrzeby- złość i frustracja pielęgniarek. Coraz bardziej zastanawiam się czy przypadkiem nie spiąć pośladków i jechać 30 km dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tryb oczekiwania aktywowany
ewulkamala16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-08, 23:49   #385
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Ale ogólnie pokazuje twarz czy absolutnie? Mi każdy mówi że sierpień będzie mój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A gdzie tam. Na każdym usg jest ustawiona albo bokiem, albo dupą do świata. Dodatkowo zazwyczaj ma rączki przy buzi i nimi coś tam majstruje, a które w momencie badania są tam przecież abslutnie niezbędne.

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj pisałam na grupie na Facebooku o doświadczeniu mojej koleżanki, ktora rodziła ostatnio w "moim" szpitalu. Po tym jak została tam potraktowana boję się jeszcze bardziej. Nikt nie pytał jej o nacinanie krocza, poprostu cieli, nikt nie radzil dobrze, tylko krzyczał i wyjeżdżał z pretensjami o wszystko... reagowanie na twoje potrzeby- złość i frustracja pielęgniarek. Coraz bardziej zastanawiam się czy przypadkiem nie spiąć pośladków i jechać 30 km dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgroza... To okropne, jeszcze w takiej chwili... Musiała wyjątkowo źle trafić A miała może przygotowany plan porodu? Tam podobno można zastrzec, że chcesz chronić krocze, ale nie wiem, czy ktoś pp w ogóle czyta

30km to jeszcze nie jest dużo Najwyżej wyjedziecie wcześniej, jak będą skurcze co 7-10 minut przez godzinkę. A jak będziecie za wcześnie, to mąż będzie z Tobą chodził dookoła szpitala ^^
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 04:30   #386
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa Pokaż wiadomość
A gdzie tam. Na każdym usg jest ustawiona albo bokiem, albo dupą do świata. Dodatkowo zazwyczaj ma rączki przy buzi i nimi coś tam majstruje, a które w momencie badania są tam przecież abslutnie niezbędne.



Zgroza... To okropne, jeszcze w takiej chwili... Musiała wyjątkowo źle trafić A miała może przygotowany plan porodu? Tam podobno można zastrzec, że chcesz chronić krocze, ale nie wiem, czy ktoś pp w ogóle czyta

30km to jeszcze nie jest dużo Najwyżej wyjedziecie wcześniej, jak będą skurcze co 7-10 minut przez godzinkę. A jak będziecie za wcześnie, to mąż będzie z Tobą chodził dookoła szpitala ^^
To tak samo jak u mnie. No wredota jedna! Coś czuję że przy porodzie dopiero się dowiemy jak wygląda 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 06:16   #387
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Leżałam z dwiema laskami na patologii, z jedną od środy do poniedziałku, wywoływali jej poród, z drugą od pon do czwartku. W środę założyli tej drugiej balonik i tak się męczyła, aż płakała z bólu, a rozwarcie dopiero było na 3 cm i poprosiła o wyjęcie balonika. Obie pierworódki, boje się jeszcze bardziej, chciałabym dotrwać do terminu CC jaki mi ustala bo strasznie się boje sn. Mimo iż pierwsze sn było spoko i tak bym mogła rodzic codziennie ale każdy poród jest inny i tego się właśnie boje strasznie. Znowu zaczęłam panikować jak widziałam jak się ona męczy.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 06:49   #388
mamaporazczwarty
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1 137
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Leżałam z dwiema laskami na patologii, z jedną od środy do poniedziałku, wywoływali jej poród, z drugą od pon do czwartku. W środę założyli tej drugiej balonik i tak się męczyła, aż płakała z bólu, a rozwarcie dopiero było na 3 cm i poprosiła o wyjęcie balonika. Obie pierworódki, boje się jeszcze bardziej, chciałabym dotrwać do terminu CC jaki mi ustala bo strasznie się boje sn. Mimo iż pierwsze sn było spoko i tak bym mogła rodzic codziennie ale każdy poród jest inny i tego się właśnie boje strasznie. Znowu zaczęłam panikować jak widziałam jak się ona męczy.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Ale widziałaś tez kobiety po cc jak suną zgięte w pol z bolu po korytarzu to pomęczysz się przed, a przy cc po, nie nastawiaj się źle na żadną opcję ja np mam mieć cc i denerwuje się, bo mam porównanie przy dwóch sn i jednej cc, ze za chiny bym nie chciała drugiego cc, ale cóż tak wyszło, i gdy wszyscy po porodzie będą gonić jak perszingi to ja będę sie męczyć miesiąc, może nie tyle z samym bolem co z tymi wszystkimi zaleceniami, żeby to sie jednak ładnie wygoiło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaporazczwarty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 08:21   #389
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj pisałam na grupie na Facebooku o doświadczeniu mojej koleżanki, ktora rodziła ostatnio w "moim" szpitalu. Po tym jak została tam potraktowana boję się jeszcze bardziej. Nikt nie pytał jej o nacinanie krocza, poprostu cieli, nikt nie radzil dobrze, tylko krzyczał i wyjeżdżał z pretensjami o wszystko... reagowanie na twoje potrzeby- złość i frustracja pielęgniarek. Coraz bardziej zastanawiam się czy przypadkiem nie spiąć pośladków i jechać 30 km dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy ja dobrze pamiętam że mieszkasz niedaleko mnie piszesz o Latawcu?
Cytat:
Napisane przez Misio1849 Pokaż wiadomość
Leżałam z dwiema laskami na patologii, z jedną od środy do poniedziałku, wywoływali jej poród, z drugą od pon do czwartku. W środę założyli tej drugiej balonik i tak się męczyła, aż płakała z bólu, a rozwarcie dopiero było na 3 cm i poprosiła o wyjęcie balonika. Obie pierworódki, boje się jeszcze bardziej, chciałabym dotrwać do terminu CC jaki mi ustala bo strasznie się boje sn. Mimo iż pierwsze sn było spoko i tak bym mogła rodzic codziennie ale każdy poród jest inny i tego się właśnie boje strasznie. Znowu zaczęłam panikować jak widziałam jak się ona męczy.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Jesteś już w domu? Jak szyjka?
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-09, 08:32   #390
Misio1849
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 983
Dot.: ♡ Mamy wrześniowe 2020 ♡ cz. 3 ♡

Nie jestem w domu, nie wiem jak szyjka bo od tamtego czwartku mnie jeszcze nie badali, a zostanę tu do przyszłego tyg więc pewnie mnie zbadają przy wypisie.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Misio1849 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 14:31:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.