Czy trądzik w ogóle można wyleczyć? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-26, 18:21   #91
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Wink Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

stosuje peeling ktory mozna uzywac codziennie+ krem nawilzajaco matujacy
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 19:12   #92
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Wink Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

antybiotyki sa niebezpieczne, sa niezdrowe na wątrobe i maja rozne skutki uboczne
ciekawe czy przed zastosoaniem czytałyście ulotki
wyczytałam gdzies ze jakas dziewczyna ponad rok leczyla sie antybiotykami na pryszcze i umarla
kupiłam sobie dzisiaj mydełko siarkowe, troche smierdzi ale zobacze czy jest dobre...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 11:20   #93
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Paulinka675
stosuje peeling ktory mozna uzywac codziennie+ krem nawilzajaco matujacy
Mimo wszystko nadal jestem zdania, że żadnego peelingu nie powinno się używać codziennie. To przecież jest sztuczna (i niejako wymuszona) sytuacja dla skóry...
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 11:36   #94
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Paulinka675
antybiotyki sa niebezpieczne, sa niezdrowe na wątrobe i maja rozne skutki uboczne
ciekawe czy przed zastosoaniem czytałyście ulotki
wyczytałam gdzies ze jakas dziewczyna ponad rok leczyla sie antybiotykami na pryszcze i umarla
kupiłam sobie dzisiaj mydełko siarkowe, troche smierdzi ale zobacze czy jest dobre...
Oczywiście - ja zawsze czytam ulotki przed użyciem każdego leku (nawet witaminek ). Muszę przyznać, że w moim antybiotyku doustnym skutków ubocznych było mniej niż przy każdej maści na trądzik, choć oczywiście wiadomo, że każdy antybiotyk - nieważne czy na zakażenie dróg oddechowych czy na skórę - niszczy wątrobę, ale przecież można się troszkę zabezpieczać Co do tej dziewczyny to mogła być uczulona na dany antybiotyk albo szczególnie źle znosić terapię, ale to raczej jednostkowy przypadek. Widocznie nie zareagowała dość szybko (tzn. nie przerwała w porę leczenia jak przypuśćmy pojawiły się delikatne skutki uboczne). Poza tym jakoś długo brała ten lek; ja raczej nie słyszałam, żeby ktoś brał antybiotyk ponad rok :/ Tak samo przecież można podać przykład kobiety, która spaliła się w solarium, ale przecież wiadomo, że jej przypadek jest odosobniony...Dużo ludzi chodzi do solarium nawet kilka razy w tygodniu (ja do nich nie należę ) i nic im nie jest. Nie to, żebym "broniła" antybiotyków czy namawiała do ich brania, ale taki przypadek jak podałaś można znaleźć wszędzie, co przecież nie znaczy, że antybiotyki zabijają. Pozdro
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 18:22   #95
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Moja koleżanka teraz ma 15 lat, ale rok tmu całą twarz miała w syfach. A teraz to ma śliczną buźkę bez żadnego syfka!!!!!!!!! Co prawda zostały jej takie blizny, ale ja nie uważam, że to coś złego prawie tego nie widać na jej ciemnej karnacji Więc trądzik da się wyleczyć Pzdr
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 12:07   #96
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

No oczywiście, że trądzik - jak większość chorób - da się wyleczyć, ale potrzeba do tego bardzo duuuużo cierpliwości, systematyczności i lekarza, który podejdzie do ciebie w sposób indywidualny, zainteresuje się twoim przypadkiem, a nie (jak większość niestety) będzie taśmowo przepisywał to, co wszystkim. Ja mam nadzieję właśnie trafiłam na taką dermatolog i to dzięki temu forum i chyba nawet dzięki temu wątkowi... Inna sprawa, że wielu osobom trądzik sam mija z wiekiem (mi niestety przeciwnie - w wieku, kiedy już powinien zniknąć, dopiero się przyplątał ) Np. mój starszy brat w wieku dojrzewania zawsze miał problemy z krostami i to naprawdę dość sporymi, czerwonymi, szpecącymi mu twarz. Ja z kolei w tym samym wieku miałam jakieś małe, w sumie widoczne raczej z bliska i często dopiero pod światło zmiany. I co? Jemu w wieku mniej więcej 19-20 wszystko zniknęło BEZ ŚLADU!!! Ma teraz przeraźliwie gładką twarz, a ja dopiero zaczynam się męczyć z problemowym trądzikiem, który leczy się min.1-2 lata Także różnie to bywa z tą nieszczęsną chorobą. Niektórym szczęśliwcom samo przechodzi, niektórzy leczą się latami, a tacy, jak ja, muszą wydawać mnóstwo kasy, żeby w końcu się tego pozbyć. Jednak myślę, że dla wszystkich istnieje szansa na wyleczenie. Trzeba tylko jak pisałam wcześniej być niezmiernie cierpliwym, systematycznym i pozostawać pod opieką dobrego specjalisty.
Pozdrówki dla wszystkich walczących
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 10:05   #97
renfri_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
Cool Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Tak sobie czytam wasze opinie i jesteście takie obeznane w sprawach trądziku, że nic dodać, nic ująć. Moge tylko potwierdzić że na drobny tradzik punktowy jest świetny Benzacne ale do tego trzeba używać porządnego kremu nawilżajacego (nie natłuszczajacego!).
Jako ciekawostke jeszcze dodam: zauwazyłyście że Eskimosi i większość Azjatów nie mają trądziku? A wiecie dlaczego? Bo nie stosuja diety pszennej Nie jestem ekspertem i nie wiem dokładnie jak taka dieta wpływa na cere ale wydaje mi się, że to moze dlatego, że nasza dieta jest bogata w skrobię, a ta z kolei jako cukier złożony, przy trawieniu, a dokładnie przy rozbijaniu dłuższych łancuchów węglowodorowych, przyczynia sie do powstawania łoju, który odpowiada za nasz koszmar . Z doswiadczenia moge powiedzieć że na diecie ryżowej i po odstawieniu ziemniaków moja cera była gładziutka. Niestety to dla mnie było to za spore wyrzeczenie na dłuzsza mete. :P
renfri_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-29, 11:59   #98
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Paulinka675
antybiotyki sa niebezpieczne, sa niezdrowe na wątrobe i maja rozne skutki uboczne
ciekawe czy przed zastosoaniem czytałyście ulotki
wyczytałam gdzies ze jakas dziewczyna ponad rok leczyla sie antybiotykami na pryszcze i umarla
Ja czytam ulotki KAŻDEGO leku. Antybiotyk ma plusy i minusy. Czasem nie da się wyleczyć trądziku samymi mazidłami. Wątroba się niszczy, ale każdy lek ma swoje plusy i minusy. A jeśli ktoś naprawdę cierpi z powodu trądziku, to jest w stanie zdecydować się na kurację antybiotykiem.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 12:32   #99
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja mam gdzies moja watrobe. Jestem tak zdesperowana ze nie przeszkadzaja mi wewnetrzne szkody. Tzn. niegdy nie zdecydowalabym sie na kuracje roaccutanem ale biore tetralysal i pomaga. Teraz przeprowadzam sobie powtorna kuracje, a za miesiac zobacze... moze cos nowego dostane...

Aha, a co sadzice na temat kuracji homeopatycznych??? Ktos stosowal??? Pomoglo????
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 15:54   #100
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja miałam problemy z trą





dzikiem od począ

tku okresu dojrzewania..ale to był zwykły trą

dzik..stosowałam benzacne, jakieś kosmetyki i było ok..czasem pojawiały się pojedyncze krosty,ale to raczej przed okresem..

Niestety rok temu..niewiadomo ską





d moja gładka cera zamieniła się w horror,pełno drobnych usianych obok siebie krostek takich malutkich zwlaszcza czoło i policzki..To wygladalo tragicznie..z poczatku myslalam ze to jakas alergia..w koncu trafila do w miare dobrego dermatologa w klinice dermatologii AM w Warszawie..zlecil mi 3 mies kurację Tetralysal 2 kaps dziennie ,differin na noc..i clindacne na dzien..Coz tetralysal zaczal pomagac, natomiast differin mnie przerazal bo wysuszal strasznie i tak juz moja wysuszona skore, wtedy bardziej bylam przekonana do clindacne ze pomaga...cera sie poprawila wlasciwie calkowicie..odstawilam leki..bylo w miare ok...po ok. 2mies..znowu to samo..moze w mniejszym stopniu..ale clindacne [przestalo dzialac..Wzielam Zineryt i on pomagal..tetralysal rowniez bralam i pomogl.. Coz znowu odstawilam bo wierzylam zewszystko zalezy od mojego nastawienia..jesli bedzie dovre to krosty znikna..gdyz pojawily sie kiedy bylam kompletnie zalamana..tzw depresja..Moja teoria troszke sie sprawdzila... wrocilam do sporadycznego uzywania benzacne...tak tylko zel do mycia twarzy tonik..i czasem differin..ale wydaje mi sie ze po differinie nie mam gladkiej cery..tylko takie czarne kropki zaskorniki pod skora na czole...

Coz pisze bo ostatnio znow mam nawrot ..okropne policzki skora z rozszerzonymi porami i na policzkach pelno takich czarnych kropeczek podskornych oraz krostki taki bardzo malenkie..w miejscu gzdie skora powinna byc gladka tworzy to takie chropowate okropienstwo..to samo mam na czole..
Blagam moze ktos mi cos doradzi..nie wiem czym to jets spowodowane ..moze przesuszeniem skory..bo moja skora jest juz prawie przezroczysta..od tych chemikaliow i tylko te grudki widac kropki pod skora..a kiedys mialam taka jak u dziecko ladna..
Kolezanki pomozcie znacie jakis dobry antybiotyk ktory nie ma skutkow ubocznych??
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 15:57   #101
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

witaj powiedz prosze co stosowal twoj brat Fabienne?
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-30, 12:14   #102
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Właśnie chodzi o to, że mój brat nie stosował niczego specjalnego, żadnych mocnych leków w każdym razie, nie mówiąc już o antybiotykach. Nie pamiętam dokładnie, ale stosował jakieś punktowe żele - Clearasil czy coś, no i przez pewien czas jakąś maseczkę zdaje się... Ale nie powiedziałabym, że robił to regularnie. A - i starał się nie jeść czekolady, ale poza tym jadł dosyć tłusto i bez ograniczeń (jak zwykle :P) Ale jak już mówiłam trądzik zniknął mu (jak wielu innym) z wiekiem. To nie był trądzik problemowy, tylko "zwykły" - młodzieńczy. Także myślę, że nawet jakby nic nie stosował, to i tak w swoim czasie by mu przeszło, bo te jego kosmetyki były bardziej na chwilową poprawe stanu twarzy, a nie na wyleczenie. Tak samo było z moim drugim bratem, który używał tylko davercin i nic więcej! i też obecnie ma gładką twarz. Tylko ja taki wyrzutek :P Wszystko jak zwykle zależy od organizmu. Moi bracia nigdy nie byli z tym u lekarza i im przeszło, a ja chodzę już jakiś czas, no i cóż...
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 12:26   #103
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez królewna_S
Ja miałam problemy z trądzikiem od początku okresu dojrzewania..ale to był zwykły trądzik..stosowałam benzacne, jakieś kosmetyki i było ok..czasem pojawiały się pojedyncze krosty,ale to raczej przed okresem..Niestety rok temu..niewiadomo skąd moja gładka cera zamieniła się w horror
Ja miałam to samo. Zawsze jakieś drobne zmiany, ale w sumie nie aż tak widoczne, a teraz to po prostu szkoda gadać...
Cytat:
Napisane przez królewna_S
Blagam moze ktos mi cos doradzi..nie wiem czym to jets spowodowane ..moze przesuszeniem skory..bo moja skora jest juz prawie przezroczysta..od tych chemikaliow i tylko te grudki widac kropki pod skora..a kiedys mialam taka jak u dziecko ladna..
Może to być spowodowane częściowo właśnie przesuszeniem skóry, ale na pewno istnieje też jakiś poważniejszy i głębszy że tak powiem problem...Może to wina hormonów
Cytat:
Napisane przez królewna_S
Kolezanki pomozcie znacie jakis dobry antybiotyk ktory nie ma skutkow ubocznych??
Nie sądzę, żeby udało ci się znaleźć antybiotyk bez żadnych skutków ubocznych. Każdy bowiem działa ujemnie na wątrobę, a do tego dochodzą jeszcze bóle brzucha itp. Wiadomo, że nie u każdego te skutki muszą wystąpić, ale trzeba się z tym liczyć podczas terapii antybiotykowej...
Mi osobiście pomógł sumamed, ale to nie jest antybiotyk na każdą postać trądziku. Tak czy siak powinnaś się udać do dermatologa i przedyskutować sprawę Pozdrowionka!
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 12:31   #104
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Gonia1
A jeśli ktoś naprawdę cierpi z powodu trądziku, to jest w stanie zdecydować się na kurację antybiotykiem.
I otóż to! Oszpeceni tą przykrą chorobą są zdolni do nie lada poświęceń Często nawet o wiele większych niż posiadająca wiele skutków ubocznych kuracja antybiotykiem. Ale czego się nie zrobi, żeby normalnie wyglądać
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 15:21   #105
tilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 13
GG do tilia
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

można zaleczyć, ale nigdy wyleczyc...smutna prawda
tilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 18:21   #106
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Witam!!!


nie zgadzam sie z opinia ze tradziku nie da sie wyleczyc, tradzik to nie nowotwór oczywiscie rozpatrywac mozna wiele rodzajow tradzikow i z cala pewnoscia powiedziec moge ze z tradziku mlodzienczego mozna sie wyleczyc a czasem poprostu jak niektorzy mowia wyrosnac,
oczywiscie osoby ktore zaczely miec problemy tradzikowe w wieku pozniejszym z wyleczeniem tradziku moga miec duze problemy moze on raz sie nasilac raz zanikac wszystko zalezy od czynnika ktory powoduje ow dokuczliwy tradzik, jesli tym czynnikiem jest zaburzenie regulacji hormonalnej to trzeba leczyc sie u ednokrynologa stosowac preparaty hormonalne ktore obniza np poziom testosteronu u kobiet bo to ten hormon przyczynia sie powatania tradziku!!!

nalezy rownierz oczyszczac organizm z toksyn, zrezygnowac z palenia tytoniu picia alkoholu i jedzenia potraw tlustych pikantnych i ostrych, stosowac ziola oczyszczajace i diety

nalezy takze stosowac kosmetyki do codzinnej toalety na bazie wod termalnych np effeclar czy iwostin ktore oczyszczaja i opdowiednio nawilzaja skore

stosowanie retinoidow jak differin przy skorze tlustej jest calkiem wskazane, gorzej jesli skora jest sucha wtedy lek ten dodatkowo ja podrazni

a jesli chodzi o paulinke ktora boi sie ze umrze jesli bedzie brala antybiotyk na tradzik to lekka przesada umrzec mozna takze biorac paracetamol w podwyzszonej dawce, spotkalem sie takze z silna reakcja alergiczna na benzacne tonik u mlodego chlopaka po zastosowaniu na noc nastepnego dnia wyladowal w klinice z ciezkim wstrzasem anafilaktycznym przypadek jeden na milion a jednak sie zdarzyl
jesli boisz sie brac antybiotyku powinnas powiadomic lekarza i on zleci testy alergiczne na antybiotyki i bedziesz wiedziec czy mozesz go stosowac czy nie
bo tak naprawde problemy po zastosowaniu antybiotyku mozna miec tylko jesli jest sie na nie uczulonym a jaeli nie to mozna w miare bezpiecznie stosowac wraz z lekami oslaniajacymi watrobe np silicast

pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 11:46   #107
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Indiego..czy mozna prosic o jkais kontakt emailowy do Ciebie.JA mam wlasnie suchą

cerę a dermatolog kazał mi męczyć differinem na noc a na dzien dalacin t..nie wiem czy to dobre rozwią

zanie bo jakoś nie widzę poprawy..proszę o odp
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 14:09   #108
carolin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja też mam suchą skórę, a nawet bardzo suchą powiedziałabym i także stosuję differin. I szczerze mówiąc wcale nie jest źle. Aż sama jestem zdziwiona, bo moja cera na wiele rzeczy reaguje wysuszeniem i podrażnieniem, a differin używam już 2-gi raz i jest w porządku. Of course każdy na lek reaguje inaczej, ale nie ma się co bać. Ja też na początku byłam przerażona co ci lekarze robią z moją skórą, momentami schodziła mi płatami i się łuszczyła, a oni zdawali się tym nie przejmować, ale teraz już to minęło Myślę, że ważne jest to, czym np. myjesz twarz, bo wiele drogeryjnych żeli itp. strasznie podrażnia skórę, a my często o tym nie wiemy i zrzucamy całą winę na leki :P
carolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:16   #109
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

królewna S

jesli lekarz zalecil ci differin i dalacin t to nawet bardzo rozsadnie, differin bedzie dzialal nastepujaco bedzie zluszczal warstwe powierzchniwą skory przez to mozesz spodziewac sie ze zaczna ci sie pojawiac nowe wypryski tzn odslonia sie te co tkwia gleboko w skorze, a dalacin t jest antybiotykiem ktory bedzie dzialal hamujaco na wzrost szkodliwych bakterii, takze uwazam ze polaczenie takiej kuracji jest calkiem o.k.
Problem jest jednak bo skore masz sucha wiec polecam ci stosowanie diffeinu wieczorem na oczyszczona buzie i po dwoch godzinach ponowne umycie twarzy i nawilzenie dobrym kremem seria iwostin bedzie do tego idealna, zreszta obserwuj jak dziala i jesli nie bedziesz widziala ze objawy sa chwilowe, buzia zaczerwieniona po zastosowaniu ale zaczerwienienie ustepuje po kilkunastu minutach to smialo mozesz wydluzac czas dzialania leku i stosowac go wieczorema rano zmywac buzie!!! dalacin nie powinien tak silnie wysuszac skory!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-02, 16:19   #110
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Carolin..ja differinu juz uzywalam w tamtym roku..i wysyuszyl strasznie rozmawialam z pania w aptece i rowniez mi powiedziala..ze do suchej skory on sie nie nadaje..bo on zluszcza a nie leczy..wiec tylko do tlustej...a dermatolog..nawet nie badal mi skory tylko spojrzal..i dal znowu differinn a na zastepststwo izotrex...co ma taki sam skald jak differin to znaczy ma na celu zluszczanie...ZWRIOWAC MOZNA..szkoda skory ja zastanawiam sie nad rocuattane..tylko ze boje sie problemiow..w razie ewentualnej ciązy
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:20   #111
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

oj jesteś INDIEGO
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:23   #112
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

ACH ja juz stosuje dalacin od 2tygod..i mysle ze juz sie uodpornila skóra bo srednio działa..co do differinu..to wlasnie po nim mam jakby wiecej zaskornikow..twarz myję PHYSIOGELEM..wiec to delikatny specyfik.czy to mozliwe zeby po 2tygodn..skora juz sie uodpornila na dalacin?? czy differin kiedys oczyscza do konac..czy zawsze tak sie dzieje..ze po nim wyskakują
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:31   #113
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Królewna a jakie sa twoje zmiany na buzi i czy tylko na buzi?

kureacje oboba preparatami nalezy stosowac ok 5-6 tyg wtedy masz pewnosc ze buzia jest podleczona i trzeba stosowac systematycznie, po 2 tyg to za wczesnie aby lek zaczal dzialac wpelni tym bardziej jesli stosujesz raz dziennie, a odpornosci bakteri na niego to tez nie mozna jeszcze mowic bo taka wystepuje po stosowaniu np przez pol roku tego samego specyfikku,
leczenie tradziku wymaga cierpliwosci,

spróbuj jeszcze oczyszcic sobie organizm ziolami mieszanka metabolson tylko 3,50 zl

a jessli chodzi o rocuattane to decyzje musisz przemyslec wszystko zalezy czy zmiany sa powazne? jesli sie zdecydujesz to tylko pod kontrola dobrego lekarza i psychologa!!!

pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:34   #114
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Indiego
na buzi mam zmiany na policzkach...na czole tak drobne usiane obok ziebie zaskorniki czasem one zanikają..a na policzakach typowe krosty..ktorych nigdy wczesniej nie mialam..dermatolog przepisal mi rowniez tetarlysal 1 dziennie 1 tabl..mi sie wydaje ze to za malo..dzięki za rady..pozdr
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:47   #115
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Tradzik leczy sie antybiotykiem w malych dawkach przez dlugi okres czasu wiec bron Boze nie zwiekszaj dawki tylko bierz jedna dziennie przez 30 dni a jesli ci braknie to wczesniej idz do dr i niech przepisze wiecej byle nie przerwac stosowania!! i dodatkowo bierz tabletki oslaniajace watrobe jak silicast silimarol i unikaj stosowania produktow bogatych w wapn bo tetracyklina wiaze sie z wapniem zamiast dzialac na organizm, po tetrasylu napewno bedzie lepiej ale nie przerywaj stosowania lekow zewnetrznych, po ustapieniu zmian i zakonczeniu kuracji tetrasylem i dalcinem jak skora sie poprawi a i wtedy trzeba zaczac stosowac lagodne preparaty zewnetrzne chocby profilaktycznie np acne derm jednoczesnie wybieli on blizny pozosttale po wypryskach

pa
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:49   #116
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

no i jeszcze jedno mowisz ze masz zaskorniki to wlasnie one wychodza na wierzch po zastosowaniu differinu!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 18:16   #117
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Dzięki, za informacje INDIEGO,ale słuchaj czyli ja powinnam zostawić differin skoro on powoduje te zaskórniki?

mi powiedziano ze TETRALYSAL powinnam stosowac przez 6mies..nawet jak nic juz nie bede miala,zeby juz nie wrocił.
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 18:18   #118
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

ach,i jeszcze co z ty wapniem...w czym on jest? bo rozumiem ze nie powinnam go jeść...chyba jest w nabiale..bo zadnych tabletek z wapniem nie biorę...

biorę tetralysal i wit B2 obecnie z doustnych,
Dzięki za odpowiedź.
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 18:42   #119
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

ale differin powoduje ze skora zaczyna sie oczyszczac i wszystkie zamkniete zaskorniki wychodza na wierzch dlatego nie powinnas przerywac stosowania tego leku!!!

a kto ci powiedzial ze tetrasyl masz brac 6 miesiecy?

wapn jest w produktach mlecznych czasem wystepuje poglad zeby podczas kuracji antybitykowej spozywac wieksze ilosci mlecznych bakterii ktore stanowia naturalna microflore zoladkowa w przypadku tetracykliny jednak nie ma to sensu!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 19:32   #120
królewna_S
Przyczajenie
 
Avatar królewna_S
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

powiedział mi to dermatolog..bo dluzsze leczenie likwiduje tradzik calkowicie a 3miesieczne..raczej nie..wiele osob sie wypowiada ze po odstawieniu tetralysalu tradzik wraca..jak sie krotko bierze
królewna_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 13:21:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.