ZBIORCZY: Przebarwienia, plamy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-08, 13:58   #121
tigra.14
Raczkowanie
 
Avatar tigra.14
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Himmel
Wiadomości: 38
Dot.: przebarwienia

ja od 5 miesięcy smaruję twarz na zmianę Differinem i Locacidem...efekt naprawdę dobry. Blizn już prawie nie ma, jedynie pojedyncze a przebarwienia...prawie niewidoczne
tigra.14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 13:41   #122
Missaruwatari
Przyczajenie
 
Avatar Missaruwatari
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 14
Blizny oraz dziurki po trądziku.

Witam.
Po wyleczonym trądziku zostały mi w niektórych miejscach przebarwienia oraz dziurki. Przebarwieniami się nie martwię - wiem, że można je usunąć za pomocą peelingów kwasami.
Martwię się jednak małymi wgłębieniami, dziurkami. Czy usunięcie takich dziurek jest również możliwe? Dodam, że nie są one głębokie w moim przypadku. Oceniam je na około 0,5 mm (bądź mniej)
Chciałabym jeszcze wiedzieć czy złuszczanie skóry kwasami może nieść za sobą jakieś powikłania? Czy jest to całkowicie bezpieczne dla skóry?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Missaruwatari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 14:51   #123
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Blizny oraz dziurki po trądziku.

Cytat:
Napisane przez Missaruwatari Pokaż wiadomość
Witam.
Po wyleczonym trądziku zostały mi w niektórych miejscach przebarwienia oraz dziurki. Przebarwieniami się nie martwię - wiem, że można je usunąć za pomocą peelingów kwasami.
Martwię się jednak małymi wgłębieniami, dziurkami. Czy usunięcie takich dziurek jest również możliwe? Dodam, że nie są one głębokie w moim przypadku. Oceniam je na około 0,5 mm (bądź mniej)
Chciałabym jeszcze wiedzieć czy złuszczanie skóry kwasami może nieść za sobą jakieś powikłania? Czy jest to całkowicie bezpieczne dla skóry?
Z góry dziękuję za odpowiedź

I na to i na to stosuje sie zluszczanie skory tzw zabiegi kwasami. Ale dziewczyno, teraz zblizaja sie wakacje, nie polecam tych zabiegow o tej porze. Ty musisz je powtarzac w odstepie co najmiej co 2 tygodnie. Sam je mialem, w czwartek mam ostatni, a zaczelem je w lutym. Nie moge sie opalac chodze na twarzy z filtrem 50UV. A od zabiegu przez kilka dni nie wolno nawet ruszac skory, co dopiero mowic o opalaniu. Dzieki filtrą moge swobodnie chodzic, ale opalac sie juz nie..;p

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 16:54   #124
KaktusKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
Dot.: Blizny oraz dziurki po trądziku.

Na przebarwienia, z o wiele tańszych, łatwiejszych i mniej wymagających sposobów polecam krem tormentiol. Naprawdę działa! Już po kilku stosowaniach skóra miała jednolity kolor Jedna wada to to, że wysusza, ale pierwsze co robię to krem nawilżający a dopiero potem tormentiol więc teraz moja skóra chwali się jednym kolorem
KaktusKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 19:47   #125
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Blizny oraz dziurki po trądziku.

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
I na to i na to stosuje sie zluszczanie skory tzw zabiegi kwasami. Ale dziewczyno, teraz zblizaja sie wakacje, nie polecam tych zabiegow o tej porze. Ty musisz je powtarzac w odstepie co najmiej co 2 tygodnie. Sam je mialem, w czwartek mam ostatni, a zaczelem je w lutym. Nie moge sie opalac chodze na twarzy z filtrem 50UV. A od zabiegu przez kilka dni nie wolno nawet ruszac skory, co dopiero mowic o opalaniu. Dzieki filtrą moge swobodnie chodzic, ale opalac sie juz nie..;p

Pozdrawiam
A to robisz u dermatologa czy kosmetyczki??

I ile kosztuje mniej więcej?

Bo też mam z tym problem a pytam się z ciekawości, bo pierwszy raz o tym słysze.
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 14:46   #126
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Blizny oraz dziurki po trądziku.

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
A to robisz u dermatologa czy kosmetyczki??

I ile kosztuje mniej więcej?

Bo też mam z tym problem a pytam się z ciekawości, bo pierwszy raz o tym słysze.


Dermatolog.

Koszt jednego zabiegu - 100zł (u mnie).

Seria zabiegów - 3-10.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 15:05   #127
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Blizny oraz dziurki po trądziku.

drogo z deka...

a pomaga chociaz??
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-13, 15:33   #128
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Blizny oraz dziurki po trądziku.

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
drogo z deka...

a pomaga chociaz??
30% stezenie oczyszcza skore.

50% zrywa warstwe skory zniczonej

70-75% dociera do najglebszych warstw skory.

Pomaga, ale po paru miesiach nawet.
Niestety dlugo czekalem na efekty...Ale na ulotce przygotowawczej do zabiegu pisalo ze eektow mozna sie spodziewac od kilku tygodni do nawet 6 miesiecy.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 16:58   #129
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Re: Trądzik, blizny, itp.

a ja np stosowalam brevoxyl przez pare dwa miesiace...i faktycznie pomogl mi ale ze teraz jest okres letni to za bardzo podrazni mi skore i znowu mam problem...zastanawiam sie czy jest wogole sens isc do kosmetyczki na oczyszczenie??nie wiem czy komukolwiek to cos dalo:/ ale chwytam sie jak tonacy brzytwy...byc moze mnie to pomoze...

tez czytalam niedawno o serii kosmetykow na bazie olejkow pichtowych..kiedys stosowalam jedna mieszanke ale zbyt krotko, jeden miesiac a nawet nie miesiac...i nie moge nic o tym powiedziec...
ale gdybyscie wiedzialy cos wiecej o tej serii napiszcie, te kosmetyki nie sa drogie, ladniepachna...ale malo sie o nich slyszy i nie wiadomo czy tak naprawde pomaga...a wyrzucac pieniedzy w bloto nie chce...
mnie tez denewuja te cholerne zaskorniki..:/ mam nadzieje,ze je zliwkiduje:/
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 17:08   #130
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Re: Trądzik, blizny, itp.

wiesz mnie pomogl na blizny, niedrogi bo w rosmanie u mnie w stg kosztuje ten krem okolo 10, 45zl.. dax-perfescta-no problem!..bardzo przyjemnie pachnie i matuje, a to dziala na plus...jasne, ze nie dziala od razu ale z czasem maleja w polaczeniu z brevoxylem jest git...
w moim przypadku na noc stosowalam brevoxyl a na dzien perfecte...i po miesiacu znikaly mi i blizny i zaskorniki a dodaje ze mialam duze i widoczne te nie doskonalosci i choc teraz juz sa maciupenkie i tak nadal mnie denerwuja
uzywalyscie moze normaderm?sa to dosc drogie cacka ale czy pomagaja??? czy sa skuteczne?
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 17:11   #131
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Re: Pani Doktor, a co z bliznami po trądziku:-)

wyczytalam ze mozna usunac przebarwienia i blizny za pomoca peelinu z kwasow owocowych . zabiegi te mozna wykonac u dermatolog badz u kosmetyczki

kwasy stosowal moj chlopak...i chwalil sobie ale na tradzik , nie na blizny..takze az tak daleko cie nie poinformuje..ale mysle, ze smialo mozesz wejasc do kosmetyczki i jej wypytac co i jak..ja ide jutro , bo juz nie wytrzymuje z moja cera..jak zaczely mi znikac zaskorniki obok pojawiaja sie jakies grudki:/
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 17:14   #132
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Re: Trądzik, blizny, itp.

Cytat:
Napisane przez haima Pokaż wiadomość
okretka napisał(a):
> haima a co to jest? maść/tabletki/jakieś smarowidło? i ile kosztuje?

To są tabletki, takie małe granulki do rozpuszczenia pod język, ale trzeba ja brać pół godziny po posiłku, lub na pół godziny przed posiłkiem, bo nie mogą "wchodzić w reakcjie z jedzeniem i piciem" czy jakoś tak Kosztują niewiele, 7 zł z "ogonkiem". Ja biore siedem granulek dziennie i mi opakowanie stracza na jakieś 11 dni.

i na co one pomagaja??? na pryszczolki? blizny czy na co? czy moze na zaskorniki??? w sumie rzecz nie jest droga, i jezeli pomaga to warto!
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 20:07   #133
sylwiatoja
Raczkowanie
 
Avatar sylwiatoja
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 131
przebarwienie na skórze

moje uda zostały poranione przez nity w spodniach, zrobiły mi się strupki a teraz skóra w tym miejscu jest ciemniejsza niż reszta ciała. Od zagojenia minęły już ze 3 miesiące a skóra jest nadal przebarwiona. Niedługo przyjdzie lato a ja chce ubrać strój kąpielowy. Co z tym zrobić ? jak usunąć? czy są jakieś preparaty żeby się pozbyć tych przebarwień? proszę o pomoc
__________________

Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne
sylwiatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 12:55   #134
sylwiatoja
Raczkowanie
 
Avatar sylwiatoja
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 131
Dot.: przebarwienie na skórze

nikt mi nie pomoże??
__________________

Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne
sylwiatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 19:07   #135
euwema
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Dot.: przebarwienie na skórze

nie wiem czy myślimy o tym samym. ja mialam male swedzace ranki i jak sie okazalo jest to uczulenie na nikiel (obecny w klamrach paskow, moze i w nitach od spodni); po zmianie paska i zagojeniu sie ranek jasna plama zniknela po 2 miesiacach.
Powodzenia
euwema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 20:09   #136
monialisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 138
Dot.: przebarwienie na skórze

Autorka tematu mówi o ciemnych plamkach, a nie jasnych. Dołączam się do tematu. Jakiś czas temu lekko zraniłam się paskiem, później rozdrażniłam spodniami i powstał strupek. Od odpadnięcia strupka minęło już kilka miesięcy, a ja nadal mam ciemną plamkę na dole brzucha ;/ i chciałabym to zlikwidować. Chociaż myślę, że nie będzie takie widoczne kiedy się opalę.
monialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 20:13   #137
sylwiatoja
Raczkowanie
 
Avatar sylwiatoja
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 131
Dot.: przebarwienie na skórze

hmm.. to może być i to, bo rzeczywiście te ranki swędziały bardzo. Chociaż zagoiły się już 3 miesiące temu i nadal sa przebarwienia na skórze. może pójść do solariam i to opalić sama już nie wiem nieładnie to wygląda..
__________________

Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne
sylwiatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 20:26   #138
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: przebarwienie na skórze

Cytat:
Napisane przez sylwiatoja Pokaż wiadomość
hmm.. to może być i to, bo rzeczywiście te ranki swędziały bardzo. Chociaż zagoiły się już 3 miesiące temu i nadal sa przebarwienia na skórze. może pójść do solariam i to opalić sama już nie wiem nieładnie to wygląda..
Nie opalaj przebarwien! Od slonca i solarium one sie powiekszaja i staja sie bardziej widoczne! Najepiej sie wybierz do dermatologa. Warto pierw poznac przyczyne i wtedy bedzie latwiej leczyc.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 10:15   #139
olinciaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 756
Mydło dla Skóry z Przebarwieniami

Znalazłam strone z indyjskimi kosmtykami i tam znalazłam Mydło na przebarwienia http://www.helfy.pl/mydelko-na-przebarwienia-arabskie
Zastanawiam się czy to działa moze ktos miał?
olinciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 18:09   #140
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: przebarwienie na skórze

a bylas w ogole z tym u dermatologa?jesli nie to koniecznie musisz isc a on na pewno powie ci co to dokladnie jest i powie jak i czym to leczyc.w koncu od tego jest lekarz moze nam tylko pomoc
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 19:36   #141
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mydło dla Skóry z Przebarwieniami

Opinie ma pozytywną,wiec moze warto sprobowac. Tylko gdzie mozna kupic takie mydlo? ciekawe czy w aptece sprzedają takie...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 15:27   #142
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Mydło dla Skóry z Przebarwieniami

nie wiem czy takie "wynalazki"mogą być skuteczne...wydaje mi się, że na przebarwienia mogą pomóc tylko specjalistyczne kosmetyki, które można kupić raaczej w aptekach.poza tym zawsze warto spytac sie dermatologa,on na pewno cos powie na ten temat.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 15:47   #143
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Mydło dla Skóry z Przebarwieniami

Szkoda, że nie ma pełnego składu. Główne składniki wygladaja obiecująco (oliwa z oliwek, pszenica, kiełki pszenicy, rumianek, dynia, propolis, sosna, Artemisia, truskawki i minerały), tzn. przebarwień i blizn pewnie nie usuna, ale moga wplynać pozytywnie na stan skóry.

Chociaz wlasciwie to nawet nie wiadomo ile tam jest np tego rumianku.
Jakbym zobaczyla gdzies na zywo moze bym sie skusila, bo brakuje mi czegos pozytywnego do mycia buzi.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:45   #144
katarzyna015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 262
białe plamki

Mam ciemna karnacje zawsze fajnie ,rowno sie opalalam. Zaczelo sie od tego jak pojechalam na wczasy na bulgarie. Bylam owszem brazowa ale na ciele mialam male, biale plamki. Po jakichs 2 miesiacach, i smarowaniu lekami, wszystko przeszlo.
Ale znow wyszlo slonce i co? Na ciele nie mam plam, ale mam na buzi;/
To wyglada smiesznie , łaciata jestem.. Te plamy wygladaja jak tak zwany liszaj bo to nie jest takie gladkie, tylko lekko chropowate Pomozcie chce byc znowu fajnie opalona!
katarzyna015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 20:03   #145
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: białe plamki

Cytat:
Napisane przez katarzyna015 Pokaż wiadomość
Mam ciemna karnacje zawsze fajnie ,rowno sie opalalam. Zaczelo sie od tego jak pojechalam na wczasy na bulgarie. Bylam owszem brazowa ale na ciele mialam male, biale plamki. Po jakichs 2 miesiacach, i smarowaniu lekami, wszystko przeszlo.
Ale znow wyszlo slonce i co? Na ciele nie mam plam, ale mam na buzi;/
To wyglada smiesznie , łaciata jestem.. Te plamy wygladaja jak tak zwany liszaj bo to nie jest takie gladkie, tylko lekko chropowate Pomozcie chce byc znowu fajnie opalona!
a bierzesz tabletki anty?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 20:26   #146
katarzyna015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 262
Dot.: białe plamki

nie
katarzyna015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 15:37   #147
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: białe plamki

a moze sa to po prostu przebarwienia po słońcu?bo z opisu tak wynika..mysle, że powinnaś iść do dermatologa, który zdiagnozuje problem i poleci tobie jakies specjalne dermokosmetyki, bo zadne zwykle maśc raczej nie pomagają na takie sprawy..no i zawsze musisz smarowac buzię przed wyjsciem na słońce pamietaj o tym
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 19:24   #148
adusik
Zadomowienie
 
Avatar adusik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 406
Dot.: białe plamki

mam niestety to samo dermatolog powiedział że jest to łupież biały ale jest niegroźny. dał mi najpierw lek "Bedicort G" po którym zeszło, ale kiedy przestałam się smarować - wyszło znowu. Dermatolog stwierdził że taka moja uroda i lepiej nie smarować się więcej tym lekiem bo jest to steryd. no i z problemem zostałam będę chyba się musiała do tego przyzwyczaić albo samo kiedyś przejdzie...
adusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 23:06   #149
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: białe plamki

Dziewczyny witam
To dużo nie kosztuje i napewno Wam nie zaszkodzi spróbujcie kupić w aptece szampon nizoral i umyć sie zostawiając na jakieś 5 min i powtórzyć za jakieś 2 dni - sprawdzone osobiście - nie pomogły leki smarowania a wyleczył szampon na łupież / lekarze określają te białe plamy jako łupież pstry/. A jeszcze jedno na początku przez kilka dni unikać słońca.
Pozdrawiam
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 13:38   #150
katarzyna015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 262
Dot.: białe plamki

Mam myc buzie nizoralem?
katarzyna015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-25 20:09:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.