Mamusie marcowo-kwietniowe 2010 - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-12, 19:54   #1261
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
mnie teraz bardziej mecza bole brzucha tak na dole, tak jakby mi sie jelita kotlowaly, ale czuje, ze to z przodu, martwi mnie to troszke, nie jest tak, ze nie moge z tym wytrzymac ale jednak musze uwazac... niby nie przytylam a tu wszystkie spodnie sa opiete i niestety naciskaja na brzuch. bylam dzisiaj w h&m popatrzec na spodnie ciazowe i wcale mi sie nie podobaja, ceny rzeczywiscie wysokie a nic ciekawego... i same duze rozmiary, chyba zostaje mi zaopatrzyc sie w rajstopy xl i bieganie w spodnicach
Zawsze można jakies leginsy załozyc

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość


Aha, dziewczyny, które czują że coś je pobiera, łamie w kościach i boli głowa- ja w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku miałam paskudny ból głowy. Wzięłam tylko jeden Apap, bo bałam się brać więcej, ale wczoraj pytałam swojego lekarza i powiedział, że można spokojnie brać codziennie (nawet dwie na dzień) oraz wszelkie do ssania na gardło też. Jak powiedział, lepiej jak mama czuje się dobrze, bo maluszek wyczuwa napięcia i stres związany z bólem jaki czujemy. Także według niego tabletki typu apap można brać codziennie nawet.
Ostatnio amerykanie udowodnili że podobno wcale apap nie jest taki bezpieczny, nie pamiętam dokładnie tego programu ale z tym też trzeba uwazać
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 09:53   #1262
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

hej dziewczynki widzę, że przy niedzieli pustki tutaj jakieś a ja nadal odliczam do wtorku do mojej wizyty - pierwszej u nowego lekarza i strasznie się boję, czy z maluszkiem wszystko ok Poza tym w pracy się zaczęły oczywiście problemy bo dyr wymyśliła zebrania z rodzicami i akurat dokładnie wtedy jak ja mam badania i musiałam się płaszczyć i wysłuchiwać jego wywodów.... jak tak dalej będzie ze nie będę mogła na wizytę się umówić, bo jak nie rada to zebranie i tak w kółko to odejdę na zwolnienie i już strasznie się denerwuję w tej szkole, dzieci mnie wyjątkowo wkurzają i ten stres o dziecko chyba nie ma ze mnie pożytku w tej pracy w tym roku...
wczoraj wybraliśmy się z mężulem na zakupki i kupiliśmy podgrzewacz do butelek hehe mój mąż to już leżaczek chciał kupić i łóżeczko a to dopiero 12 tydzień...
Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 09:58   #1263
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

A ja jeszcze konkretnie dla malucha nic nie kupiłam. Za to dla siebie i owszem- adapter do pasów samochodowych-faktycznie jest wygodniej, wcześniej wyraźnie przeszkadzał mi dolny pas. Kupiłam też kojec-rogal, czyli poduchę na której śpię- o taką: http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html. Trzeba się do niej przyzwyczaić, ale ja już drugiej nocy wiedziałam jak to się je

Czy Was też bolą plecy? Ja rano wstaję z bólem pleców Chyba muszę się więcej ruszać, bo jakaś zasiedziała jestem.
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:17   #1264
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

oj Baobabek widze ze szalejecie z tż-tem ja mam takie mieszane uczucia co do tych zakupow bo wszyscy wlasnie mowia ze nie powinno sie kupowac..ale moj tż-cik jest za granica i czasem cos kupi dla maluszka to body to kaftanik ot tak zawsze przywiezie jako prezencik dla mnie ..teraz upatrzyl jakies krzeselko do karmienia hihi ale mowi ze tanie i fajne to kupi..i zebym tych bzdur nie sluchala bo co ma byc to bedzie .. a bedzie dobrze ja tez nie wierze w te bzdury ale jak sie tak czlowiek naslucha ze cos mamy dla dziecka a to pocztake to wrr.. ja chyba tez sie skusze na cos fajnego jak wykukam
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:23   #1265
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Mrowak kochana ja cały dzien chdzę z bolącymi plecami szczególnie w dole.
A powiedz mi tylko za jakies kika dni czy warto wydać kase na ta poduszkę.. bo ja juz dawno sie nad nią zastanawiam??


Dziewczyny nie wiem czy nic powaznego bo biore od środy ten antybiotykmam brac do wtorku czyli 7 dni. A dziś znowu zapalenie pecherza sie nasiliło.. szok? znowu co chwila łązienka znowu boli szczypie.. mam dośc..a wyniki z posiewu jutro rano i odazru z wynikami do lekarza.. może to jakies całkiem inne bakterie mnie zaatakowały i trzeba bedzie leki zmienic.
Jak nie urok to sraczka.. bo jak najpierw ciepriałam mega mlodsci i bołe głowy i zmeczenie .. to przeszło i nowe sie pojawia...

A wczoraj juz z bólu pleców powiedziałm męzowi w żartach że nie chce nosic brzucha..... to kochany zaproponował że bedziemy sie zamieniac raz on raz ja.. oj ... nie ma niestety lekko
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:38   #1266
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

mrowak -fajna ta podusia! dzieki, ze ja tutaj wkleilas, chyba pomysle nad tym bo ciezko mi znalezc jakas wygodna pozycje do spania, w nocy wierce sie jak bym robaki miala no mam jednego malego robaczka
co do zakupow ja tez mysle, ze wcale nie powinno sie tym przejmowac, ze za wczesnie itd... ja mysle, ze to tez tak wlasnie uspokaja, pozwala sie osowic z ta mysla o tym, ze maluszek naprawde tam jest w srodku. chociaz ja sama na razie nie kupuje nic bo czekamy na przeprowadzke a tutaj nawet swoich rzeczy nie mam gdzie upychac; to jednak bardzo mialabym na to ochote tyle jest pieknych rzeczy..

ania p - wczoraj patrzylam na legginsy tez, ale wszystkie maja taka gume na srodku, i sa takie ciasne, opiete z natury juz... mam jedne tylko spodenki ktore mnie nie cisna, takie sportowe rybaczki.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 11:46   #1267
fasolka73
Rozeznanie
 
Avatar fasolka73
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 725
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

madziwnia trzymaj się, do jutra niedaleko, a jak będziesz już miała ten posiew, to dobiorą Ci leki i będzie ok. Ja wiem co to za ból, tak doraźnie może spróbuj jeść tą żórawinę i pomagają też ciepłe nasiadówki (ja np. zaparzam sobie korę dębu, wlewam do miseczki i tak sobie siadam nad nią, to łagodzi ból), plecy bolą i od tego. Mi to się czasami rozwija na nerki i wtedy mdleję z bólu, raz skończyło się szpitalem. Teraz bardzo uważam.
Dobrze, że jutro będziesz znała te wyniki, będzie dobrze.

Ja dziś mega mdłości,jedzenie staje mi w gardle, ból głowy i wszystko jest źle
Czekam na polepszenie, bo... nie mam wyjścia.
fasolka73 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 12:05   #1268
tylkooliwka
Wtajemniczenie
 
Avatar tylkooliwka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 037
GG do tylkooliwka
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
Mrowak kochana ja cały dzien chdzę z bolącymi plecami szczególnie w dole.
A powiedz mi tylko za jakies kika dni czy warto wydać kase na ta poduszkę.. bo ja juz dawno sie nad nią zastanawiam??


Dziewczyny nie wiem czy nic powaznego bo biore od środy ten antybiotykmam brac do wtorku czyli 7 dni. A dziś znowu zapalenie pecherza sie nasiliło.. szok? znowu co chwila łązienka znowu boli szczypie.. mam dośc..a wyniki z posiewu jutro rano i odazru z wynikami do lekarza.. może to jakies całkiem inne bakterie mnie zaatakowały i trzeba bedzie leki zmienic.
Jak nie urok to sraczka.. bo jak najpierw ciepriałam mega mlodsci i bołe głowy i zmeczenie .. to przeszło i nowe sie pojawia...

A wczoraj juz z bólu pleców powiedziałm męzowi w żartach że nie chce nosic brzucha..... to kochany zaproponował że bedziemy sie zamieniac raz on raz ja.. oj ... nie ma niestety lekko
madziwnia rob sobie ciepłe kąpiele,mi takie siedzenie kiedys pomagalo szybciej ból ustał najlepiej jeszcze z rumiankiem,ale skoro leki nie pomagają to nie wiem,ale warto sprobowac mam nadzieje,ze Ci przejdzie bo wiem,ze to strasznie boli.

mrowak tez chce tą poduszeczkę,ona ajest super nawet później do karmienia zeby podłożyc pod dzidziusia wlasnie szukalam na allegro ale tam są jakies takie sflaczałe,a mam ulotkę gdzie ona bosko wygląda i na tej Twojej stronie tez nieźle wygląda

mnie tez bolą plecy na dole,ja mam lordozę i boję sie ze później sie to bardzo nasili staram sie robic cwiczenia rościagajace,troszke pomaga ale troszke,nawet juz usztywnilismy materac bo nie moglam wylezec na takim miekkim.
Chcialam pocieszyc mamusie z mdlosciami ze napewno kiedys przejdzie ja jestem w 14 tc i juz nic nie mam z tych poczatkowych dolegliwosci wiec trzymajacie sie a lada dzien moze ustąpi
tylkooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 13:53   #1269
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

kurcze, czytam i czytam na necie i nie wiem w końcu.... kupiłam sobie tantum verde w spray'u i nie wiem czy w końcu mogę go na gardło stosować czy nie, w aptece powiedzieli że można a na necie są oczywiście sprzeczne opinie....ehhh
Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 15:14   #1270
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Poduchę mam chyba 4 dni, więc zbytniego doświadczenia nie nabyłam, ale dla mnie przydatna, również dlatego, że jak zauważyła oliwka, można jej używać po porodzie do: wygodnego siedzenia dla mamy oraz do ułożenia malucha do karmienia.
Jeśli chodzi o spanie to ja zawsze zasypiam na boku z jedną nogą wyprostowaną, a drugą zgiętą (ta pod spodem prosta, wierzchnia zgięta) i zaczęły mnie boleć plecy, bo tą zgietą nogą ciągnę je na dół-nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, a teraz kładę tę nogę na tej poduszce i już nie "lecę" do przodu i kręgosłup jest chyba prostszy. Poza tym przykładam ją czasem na prosto do ściany i mocno się o nią opieram i wtedy też boli jakby mniej.
Przy zakupi wyszłam z założenia, że jeśli mi się nie sprawdzi to po prostu ją sprzedam na allegro i tyle. Ale chyba nie sprzedam

Dzisiaj poszłam sobie na 2-godzinny spacer, mamy tu fajną pogodę-świeci słońce, ale powietrze jest świeże i jest czym oddychać. Posłuchałam muzyki, pogapiłam się na łąbędzie i inne kaczuchy i aż mi się paszcza sama śmiała
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 16:56   #1271
tylkooliwka
Wtajemniczenie
 
Avatar tylkooliwka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 037
GG do tylkooliwka
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
kurcze, czytam i czytam na necie i nie wiem w końcu.... kupiłam sobie tantum verde w spray'u i nie wiem czy w końcu mogę go na gardło stosować czy nie, w aptece powiedzieli że można a na necie są oczywiście sprzeczne opinie....ehhh
Baobabek najlepiej przeczytaj na ulotce leku,napewno jest napisane czy kobiety w ciąży mogą to stosowac,ale wydaje mi sie ze jest to dosc silny lek ale nie wiem dokladnie na ten temat.

co do spaceru w parku,bylismy wczoraj i tez sobie posiedzielismy na ławce ale ja wokół widzialam same małe dzieci obawiam sie zebym nie stała sie monotematyczna hehe mam nadzieje ze nie,przeciez to tylko ciąża i wywrócenie naszego życia do góry nogami....
tylkooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 17:51   #1272
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

mrowak mam pytanie odnośnie poduszki, czy jak w nocy chcesz się obrócić z boku na bok, to nie za dużo manewrów musisz z nią wykonywać?Bo ja to się bardzo kręcę w nocy często się obracam.Poduszkę już kiedyś widziałam i wydała mi się interesująca, a ty ją kupiłaś na tej właśnie stronie?
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 17:56   #1273
fasolka73
Rozeznanie
 
Avatar fasolka73
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 725
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Baobabek ja właśnie szukam co na przeziębienie w ciąży i natknęłam się na to: (cytuję)

Mam dobrego lekarza, więc nie ryzykowałby takiej diagnozy, gdyby wiedział, ze nie można. Nie polecił zbyt dużo lipy, bo działa silnie napotnie, a to dla dziecka moze nie być komfortowe. Ponadto:
- witamina c - 3x2 tabletki
- rutinoscorbin
- na katar - disnemar - to jest roztwór soli morskiej - zalecany własnie w ciązy, a także niemowlętom.
- na ból gardła - Tantum Verde w sprayu
.
Oczywiście cytrynka, miód ...


To apropos tego tantum verde...Przepisał to lekarz.
link do tego forum
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=2427799

Ja na razie zajadam się czosnkiem i cytryną

Edytowane przez fasolka73
Czas edycji: 2009-09-13 o 17:57
fasolka73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 18:45   #1274
Justys76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kielce, Chicago
Wiadomości: 37
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

hej! witam znow po krotkiej przerwie. Dzieki za rady gardlo mi przeszlo po herbatce z miodem i cytryna.
Co do zakupow, to jeszcze nic nie kupilam ani dla maluszka ani dla mnie. Dla maluszka dlatego, ze sie boje ze za wczesnie (mam za soba 1 poronienie wiec wole poczekac). a tak wogole to po pracy wracam tak zmeczona, ze nie mysle o niczym innym, jak o polozeniu sie na kanapie i odpoczynku. Jutro zaczynam 11 tydzien, wiec mam nadzieje ze to zmeczenie tez niedlugo mi mine.
Odnosnie tej poduszki tez sie nad nia zastanawialam, tez mam bole plecow, ale jeszcze poczekam na wasze opinie o niej.

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

mam jeszcze pytanie o kremy na rozstepy, czy juz ich uzywacie, a jesli tak to jakie
Justys76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 19:05   #1275
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Oliwka, ja chyba już jestem monotematyczna, bo łapię się na tym, że modele wózków rozpoznaję z daleka Tak samo miałam jak szukaliśmy samochodu

Cytat:
Napisane przez libra777 Pokaż wiadomość
mrowak mam pytanie odnośnie poduszki, czy jak w nocy chcesz się obrócić z boku na bok, to nie za dużo manewrów musisz z nią wykonywać?Bo ja to się bardzo kręcę w nocy często się obracam.Poduszkę już kiedyś widziałam i wydała mi się interesująca, a ty ją kupiłaś na tej właśnie stronie?
Libra, tak, ja kupiłam z tej strony. Jeśli chodzi o przekręcanie się z boku na bok, to po pierwsze możliwe jest spanie po tej stronie bez tego "węża", tzn. masz wtedy tylko podusię pod głową, a po drugie ja zwykle przekręcam ją kiedy wracam z kibelka to są dosłownie dwa ruchy:jeden na ogon i jeden na głowę "węża". Potem pewnie będzie mi ciężej ją przekręcać ,bo się zwiększę, ale moja znajoma prosiła wtedy swojego TZta który prawie na śpiąco chwytał poduchę i myk na drugą mańkę.

Justys, ja już od ponad miesiąca używam Musteli, właśnie mi się kończy i muszę kupić znów. Czy jest dobra to niestety będę umiała stwierdzić po wszystkim

Zmogło mnie po tym spacerku i o 18 polazłam na drzemkę-właśnie wstałam, w nocy będę straszyć chyba
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 20:22   #1276
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

baobabek jak najbardziej mozesz stosowac tantum verde ja osttanio bylam chora i wlasnie to mi lekarz zalecil ..a ja kupilam odpowiednik tanszy jakos tak mi pani polecila w aptece nazywa sie SEPTOLUX i tez jest dobry

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

a ja używam dziewczynki narazie tylko Oliwki od samego początku.. i na piersi Perfekta Mama z wyciagiem z kapusty czy cos takiego..i faktycznie fajna jest, troszke lagodzi ból(a bola okropnie ),albo sobie wmowilam ze lagodzi hehe ale cos bede musiala poszukac na brzuszek jeszcze narazie w srode zaczniemy 11 tydzien no ale powolutku nie zaszkodzi

Edytowane przez natka294
Czas edycji: 2009-09-13 o 20:24
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 21:06   #1277
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

baobabek i madziwnia kurujcie się dziewczynki, trzymam kciku, żeby szybko przeszło

mrowak ja też ostatnio zaszalałam z popołudniowym spaniem, ale ku mojemu zdziwieniu w nocy spałam jak dziecko

tylkooliwka nie słyszałam nigdy o czymś takim jak lordoza... miejmy nadzieje, że później z brzuszkiem nie będzie strasznie ciężko, ale może właśnie jak porobisz ćwiczonka to się plecki jakoś przystosują

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

ja mam ostatnio jakieś problemy z krzyżem, jak postoję trochę, albo się poschylam to strasznie mi strzela, jakby coś wyskoczyło i nie chciało wskoczyć na właściwe miejsce... jak odpoczywam dużo to jest ok, no ale przecież, nie będę całą ciążę leżała... miejmy nadzieje, że jak wrócę do pracy, to mój kręgosłup szybko się przystosuje

u nas ładna pogoda była cały weekend, wczoraj nad jeziorkiem odpoczywałam a dziś w ogródku... cudownie... a już myślałam, że lato odeszło na dobre

teraz męczę testy na prawko, bo w następny wtorek mam egzamin
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 21:28   #1278
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
A ja jeszcze konkretnie dla malucha nic nie kupiłam. Za to dla siebie i owszem- adapter do pasów samochodowych-faktycznie jest wygodniej, wcześniej wyraźnie przeszkadzał mi dolny pas. Kupiłam też kojec-rogal, czyli poduchę na której śpię- o taką: http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html. Trzeba się do niej przyzwyczaić, ale ja już drugiej nocy wiedziałam jak to się je

Czy Was też bolą plecy? Ja rano wstaję z bólem pleców Chyba muszę się więcej ruszać, bo jakaś zasiedziała jestem.
Ja zamiast adaptera brałam ten pas dolny za plecy i byłam speta w sumie tylko tym górnym , kiedys to chciałam kupic ale potem olałam

Cytat:
Napisane przez natka294 Pokaż wiadomość
oj Baobabek widze ze szalejecie z tż-tem ja mam takie mieszane uczucia co do tych zakupow bo wszyscy wlasnie mowia ze nie powinno sie kupowac..ale moj tż-cik jest za granica i czasem cos kupi dla maluszka to body to kaftanik ot tak zawsze przywiezie jako prezencik dla mnie ..teraz upatrzyl jakies krzeselko do karmienia hihi ale mowi ze tanie i fajne to kupi..i zebym tych bzdur nie sluchala bo co ma byc to bedzie .. a bedzie dobrze ja tez nie wierze w te bzdury ale jak sie tak czlowiek naslucha ze cos mamy dla dziecka a to pocztake to wrr.. ja chyba tez sie skusze na cos fajnego jak wykukam
Nie wierz w takie gadanie , ja kupiłam poprzednio pierwszy ciuszek w 10 tyg . Musi być obrze i koniec a nie zabobony

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
kurcze, czytam i czytam na necie i nie wiem w końcu.... kupiłam sobie tantum verde w spray'u i nie wiem czy w końcu mogę go na gardło stosować czy nie, w aptece powiedzieli że można a na necie są oczywiście sprzeczne opinie....ehhh
Możesz brać to się nawet niemowlakom daje

Cytat:
Napisane przez Justys76 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

mam jeszcze pytanie o kremy na rozstepy, czy juz ich uzywacie, a jesli tak to jakie
Ja w poprzedniej ciązy używałam takiego z Ziaji jest taka seria , jest dobry i tani kosztuje koło 14 zł . Miałam tez mustelle za 80 zł i wywalona kasa w błoto . Lepiło się to strasznie , do tego smarowałam oliwką i myłam sie Nivea takim olejkiem pod prysznic . Rozstępów nie mam , choc ginka mi tłumaczyła że to zalezy od ilości kolagenu w skórze , jak ktoś ma mieć to niestety bedzie miał
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 21:28   #1279
dogisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 223
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

witam serdecznie wszystkie noe mamusie rosnijcie zdrowo

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
I niestety musiałam zaiweśc mój materiał do badań z jednego mista do drugiego.. okazało sie że jednak cos się hoduje.. czylki jakies bakterie oby nic groźnego

A krew i ogólne moczu jest dobre.
Czekam teraz w poniedzuiałek rano o 7 jade po wyniki a na 7.30 musze juz byc u lekarza.

A najgorsze że znowu mnie goracxzka chyciła ja nie wiem od czego... wszysstko mnie boli głowa zimno dreszcze.. kazdy mięsein narazie tylko 37 ale rosnie a juz sie czuje jak wypróta mnie goraczka odrazu osłabia.

Wiec tylko wpadłam wam napisac i kłąde sie do łózka .. ]
mam na sobie golf ciepłe dresy wełnianą kamizelke i pod kołdrą mi nadal zimno

Buziaczki
oj bidulko zycze zdroweczka i szybkiedo powrotu do niego
dogisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 21:37   #1280
ita83
Wtajemniczenie
 
Avatar ita83
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 076
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Ufff w koncu dorwalam sie do neta......nie dosc tego z pol godziny wchodzilo mi nasze forum....ale juz zdaje relacje....Dzidzia ma cale 3,5 cm czyli byla za mala na zrobienie przeziernosci....ale wszystko inne w porzadku:jupi : hehehehe jutro postaram sie wkleic zdjecia bo musze najpierw w pracy zeskanowac.....a teraz sie biore za nadrabianie zaleglosci na watku
__________________
Xawery mały zbój ale mój - 24.03.2010
Leon kochany klusek - 22.08.2013
ita83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 21:46   #1281
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

a jeszcze zapomnialam dodac ze dzis bylam w h&m i zakupilam pajacyka welurkowego dla dzidzia..normalnie nie moglam sie oprzec jak juz bedziemy wiedziec czy to corcia czy synek to wtedy chyba wykupie pol sklepu tyle jest pieknych rzeczy..a narazie takie podstawowe uniwersalne kolorki zeby i na chlopczyka i na dziewczynke pasowaly ale cudne sa te malenkie rzeczy

i masz Ania racje nie ma co sie przejmowac tymi zabobonami
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-13, 22:38   #1282
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Ja zamiast adaptera brałam ten pas dolny za plecy i byłam speta w sumie tylko tym górnym
Jesteś pewna, że to jest bezpieczne??? Jeśli dobrze sobie to wyobrażam to w razie wypadku czy nawet niewielkiej stłuczki praktycznie nic Cię nie trzyma, a brzucha już zupełnie. Pas górny przecież łatwo się przesuwa więc nie ochroni chyba kompletnie.

U mnie H&M nie ma działu ciążowego
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 07:51   #1283
libra777
Zakorzenienie
 
Avatar libra777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6 589
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Natka ja tez używam oliwki i Perfekt Mama z wyciągiem z kapusty,piersi już mnie co prawda nie bolą, ale wcześniej bolały.Ten wyciąg z kapusty może rzeczywiście łagodzić, jak karmiłam pierwsze dziecko i dostałam zapalenia piersi , ból był okropny nie mogłam się dotknąć.Położna mi poleciła wtedy liść białej kapusty rozbić tłuczkiem żeby puścił sok i przyłożyć do piersi.Robiłam tak cały dzień chodziłam z tymi liśćmi i pomogło.Jeśli któraś w przyszłości by miała taki problem to polecam naprawdę.

minka powodzenia na egzaminie

ania mi tez się wydaje ,że to nie całkiem bezpieczne,z tym pasem, nie żeby od razu miało się coś stać, ale przezorny zawsze ubezpieczony.Mi tak szczerze powiedziawszy na razie tan dolny pas nie przeszkadza.
libra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 08:28   #1284
asienka240
Rozeznanie
 
Avatar asienka240
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 664
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Hej dziewczynki dawno mnie tutaj nie było, a wszystko dlatego, że troche zalatana byłam. Pogrzeb, nauki przedślubne i takie tam...

Dziś mam przymiarke sukni ślubnej
i fryzurke próbną jesli chodzi o piosenke na 1 taniec to znalazłam Pectus- to co chciałbym ci dać.... jak myślicie? nada sie???

Podobał mi sie ten artykuł o tym jak słyszy dziecko itp... gdzies cos podobnego juz czytałam


U mnie dzis 15 t sie skonczyl a brzuszka nie widac... chyba ze wieczorem... w ogole nie tyje jeszcze... a wy??
__________________
Emilka jest już z nami
asienka240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 09:24   #1285
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Asienka, u mnie brzuszek już jest i dodatkowe kg też

Powodzenia w przymiarce!
A co do piosenki to ważne, żeby Wam się podobała myślę.

Dzisiaj przespałam całą noc jednym rzutem, nie wstawałam do wc nawet-od razu inaczej się czuję
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 09:45   #1286
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

asienka ja skończyłam 13 tydz., w spodniach gorzej się dopiąć, tzn. jakoś uwierają mnie w brzuch, więc staram wybierać się te luźniejsze ale brzuszka też nie widać, w nocy jak położę rękę na brzuszku to czuję, że żołądek i inne flaczki się zapadły a dolna partia nie, acha no i źle mi się siedzi, tzn. boli z nogami przyciągniętymi do brzucha, ale to chyba normalne... poza tym nic nie widać... wagowo też chyba stoję... ale przyjdzie czas, że będziemy narzekać, że takie wielkie brzuszki, że ciężko
powodzonka na przymiarce

co te kremów to używam na razie jakiegoś irlandzkiego, ale jutro już będę miała z Polski oliwkę Prenatal przeciw rozstępom, bo czytałam,że dobra... no ale jak ktoś ma skłonności to chyba i tak będzie miał rozstępy... ale może da się chociaż je jakoś zminimalizować
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 10:35   #1287
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Ita83 - GRATSY Dobrze, że wszystko układa się po Twojej myśli
Asienka240 - ja myślę, że każda piosenka jest dobra na 1-y taniec! W końcu to jest WASZ taniec i wam najbardziej ma odpowiadać! Macie się dobrze czuć!
Co do brzucha ... mierzę się od kiedy się dowiedziałam i niby + 2cm, ale nie wiem czy to kwestia dzidziusia, czy po prostu pewnych dolegliwości Natomiast faktem autentycznym jest to, że brzuch jest bardziej wrażliwy i mimo że się mieszczę, to nie mogę nosić za bardzo dawnych spodni czy nawet dresów :< Ale mój mąż kupił mi w sobotę dresiki z szeroką gumką I od razu o niebo lepiej, tylko czemu takie drogie :/ 60zł .... ja bym tyle nie dała ..... ale mąż nie dał sobie przetłumaczyć i powiedział, że nie będzie oszczędzał na NASZEJ wygodzie <3 Lovciam go :-3 ....
Aha! Dziewczynki!!! Dzięki za rady co robić, żeby tak żołądek nie dokuczał, te herbatki naprawdę pomagają (przy okazji "herbata z biedronki" rządzi ... ). Tylko... ile herbat można wypić dziennie żeby było zdrowo i bezpiecznie? Dodam, że ja nigdy nie piłam herbat... . W ogóle zawsze byłam wodo pijcą ew. soko pijcą i nic innego nigdy nie piłam......
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 11:19   #1288
fasolka73
Rozeznanie
 
Avatar fasolka73
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 725
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Ja też uwielbiam tą herbatkę z biedronki, znalazłam też podobną w tesco "digestif". Mam tylko pewne wątpliwości, bo czytam ,że kopru w ciąży nie nadużywać, anyż ok, ale w ostatnim trymestrze,bo wpływa na laktację, a lukrecja(która daje ten miły smak) wogóle odpada, bo ma działanie estrogenne...

I bądź tu mądry człowieku... Ja trochę boję się pić tych mieszanek, żeby sobie nie namieszać. Ale przyznaję, na dolegliwości żołądkowe są super.
Sama nie wiem co sądzić... Jak to mówią:
"chciałabym, a boję się"
fasolka73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 11:44   #1289
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

Mam wyniki ( napisze jak sie czyta) bakterie Eszerisza Coli mam
mam iśc do gina przed wyjazdem w czwratek ide.. i sa bardzo france oporne bo na ten antybiotyk nie reagują dobrze i mam zwiekszona dawke... i wydłużoną znowu o tydzien kuracje.
Pozatym czuje sie dobrze

Dziewczyny żaden ginekolog ani lekarz nie powie wam żeby nasiadówki robic w ciązy przecież to może doprowadzic do poronienia nawet goracy prysznic albo kąpiel.

Z ziołami tez trzeba uważać nie wszystie można w ciazy pić.. ale teraz przykładów nie podam nie pamietam.
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-14, 11:53   #1290
fasolka73
Rozeznanie
 
Avatar fasolka73
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 725
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2010

madziwnia dobrze, że już zidentyfikowali Ci wroga, myślę, że teraz już lepiej będzie. Masz rację z tymi nasiadówkami, czy kąpielami. Mi chodziło raczej o ciepło, niż gorąco.Wiadomo, w ciąży to nawet gorąca kąpiel odpada. Ja nawet jak moczę nogi w misce, to nie w gorącej wodzie, ale w ciepłej.
życzę Ci zdrówka i pogoń tego Eszerisza Coli (jakiś węgier, czy co?)
fasolka73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.