Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-09, 14:46   #811
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez Stysia71 Pokaż wiadomość
Właśnie się przed chwilą obroniłam jestem Panią magister ze specjalizacją PR & Corporate Identity

Jeszcze o 16.20 USG genetyczne, w którym MUSI wyjść wszystko dobrze i cały dzień będzie suuuper. Zadzwonił jeszcze dziś jubiler, że obrączki są dla nas gotowe

Bardzo serdecznie gratuluję Pani Magister czekam na relację z usg

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
Taaaaaaaaaa, tylko chyba w teorii. Ja Kaśkę przenosiłam 13 dni. Wywoływanie, kroplówką z jednoczesnym masażem brodawek nic nie dało. Chodzenie też nie.
Wtedy kiedy ma się urodzić to się urodzi, choćbyśmy na uszach stawały.
no widzisz więc kolejny dowód na to, że każda ciąża inna i nie ma co się zbytnio sugerować takimi informacjami z książek z internetu każda po prostu musi to przejść po swojemu


Cytat:
Napisane przez olsza30 Pokaż wiadomość
no właśnie ja też teraz doczytałam, czasem na jakiś stronach piszą głupoty jakieś o 18 tyg o 16 tyg ehhh

W kazdym bądź razie doczytałam, że jest 20 tyg podstawowego + 2 tyg dodatkowego urlopu macierzyńskiego, którego pracodawca nie moze odmówić.Ale rewelacja!!!!!
Mam tylko nadzieję, ze już się nic nie zmieni w tej kwestii na 2011 r
a ja pierwsze słyszę w ogóle o tym dodatkowym 2 tygodnie. wiem że jest coś takiego że niewykorzystany urlop się dodaje ale że 2 tygodnie dodatkowe fajnie


Cytat:
Napisane przez kasiapruszkow Pokaż wiadomość
hej mamuski ja sie do tej pory w zadne spory nie wtracalam bo po co sie dodtkow denerwowac
po to jest forum zeby kadzy mogl sobie napisac co mysli na dany temat prawda?
wiec spokoj i cisza juz kobity !!!! to mowilem ja "Jażabek"

eh kiedy beidze ten 13-ty
nie ma się co wtrącać i denerwować nom, eh kiedy będzie ten 13 tydzień u mnie 3 tygodnie niecałe

Cytat:
Napisane przez aja1 Pokaż wiadomość
A ja szamnę zaraz żurek

Matko jak u mnie zimno. Włączyłam u młodej grzejnik, przymknęłam drzwi, żeby na mieszkanie nie uciekało i zaraz jeszcze gaz włączę (mam na ryczałt). Masakra jakaś
u mnie tata też już pali wieczorem w centralnym bo zimno jak nie wiem co

Cytat:
Napisane przez ego_ego Pokaż wiadomość
a co do tych kolorów, to wiecie, że kiedyś (bynajmniej w moich stronach) to było tak, że chłopcu kupowało się różowe rzeczy, a dziewczynce niebieskie????

ja też słyszałam o tym ale koleżanka mi opowiadała że kupowała kiedyś ub ranko do chrztu chłopakowi i pani tam w tym miejscu gdzie się takie rzeczy kupuje powiedziała że różowe dla chłopczyka się kupuje bo Jezus chodził w takich różowawych szatach a Matka Jezusa chodziła w niebieskich dlatego dla dziewczynki niebieskie ciekawe bardzo
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:29   #812
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:47 ----------

Cytat:
Napisane przez kath31 Pokaż wiadomość

Chyba oboje dzieci albo dwoje dzieci, a nie oba dzieci - piszmy po polsku!



Wiesz niektore kobiety czują "porzreby seksulane" tydzien po porodzie bo boją się żeby mąż nie poszedł do innej...
po pierwsze - naruszenie regulaminu pkt. 9

po drugie doprawdy chyba musisz sie mocno dowartościowywać, skoro w ten sposób oceniasz potrzeby innych kobiet i wysuwasz argumenty w tym stylu

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Jok3r Pokaż wiadomość
No i znowu powtarzam, ze dla Ciebie odciaganie to byla mordega, a ja mam przyklad kolezanki, ktorej to super szlo i nie narzekala. Generalnie nie zalezy mi na karmieniu piersia, ale wiem, ze na poczatku musze odciagac pokarm, bo inaczej beda zatory, zapalenia itp, wiec skoro i tak musze sie tego pokarmu pozbywac to moge chyba go odciagac?





Dziewczyny szykuje sie wojna, robi sie podzial na strony, wiec moze niech kazda schowa swoje poglady do kieszeni zamiast sie nawzajem nakrecac. Ktos tu napisal, zeby szanowac swoje poglady. Nie zanosi sie, zeby jedna druga przekonala, wiec najlepiej w ogole przestac walkowac takie tematy i juz.

Ja tylko pytałam o konkretny powód tego odciagania, teraz doczytałam, że chodzi ci o powyższe
więc to jest akurat błędne założenie. mechanizm laktacyjny działa tak, że im więcej odciagasz, tym bardziej mleko sie produkuje, bo mózg dostaje sygnał "całe mleko poszło, musze więcej produkować" , dlatego np laski, które mają mało pokarmu powinny odciągac, żeby pobudzic laktację, natomiast Ty jesli nie chcesz żeby sie produkował, musisz postepowac na odwrót, tzn nie odciagac pokarmu, oczywiście na początku będa sie robiły zatory itd... ale sa leki na wstrzymanie laktacji, no i mozna minimalnie ściągnąć, tak aby po prostu odrobinke zeszło i ulzyc sobie w bólu. Ponadto, jesli od samego porodu nie będziesz karmić wcale i dostaniesz leki na wstrzymanie to jest prawdopodobienstwo, że laktacja może się wcale nie pobudzić, zwłaszcza jesli będziesz miała cesarkę, bo po cesarce duzo kobiet ma problemy z karmieniem.
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.

Edytowane przez niutka1
Czas edycji: 2010-09-09 o 15:30
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:31   #813
diatoma
Zadomowienie
 
Avatar diatoma
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: E
Wiadomości: 1 929
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

wróciłam, 3,5h leżałam. ale było miło. dowiedziałam się że nie można robić w ciąży żadnych zabiegów wykonywanych przez maszynę, nawet masażu twarzy nie można robić. hmm., ja byłam na czyszczeniu twarzy, nawet krem mi inaczej wklepała niż zwykle.
ale fajnie zrrobić coś dla siebie.
byłam taka głodna że kosmetyczka mi dała kromkę chleba bo bym nie wytrzymał
diatoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:46   #814
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez ego_ego Pokaż wiadomość
Przeczysz sama sobie, bo kilka postów wcześniej pisałas coś w stylu: "z opowieści czy doświadczeń..." "naoglądałam się dookoła....".
Po drugie, ja np się baaaardzo cieszę, że są na tym wątku takie osoby, jak niutka, kaalina czy gosikk, bo są one bardzo pomocne. Same już wiele przeżyły i literatury medycznej się pewnie też naczytały i opinii lekarzy się pewnie też nasłuchały, więc maja większe pojęcie niż ja. Jak komus nie pasuje, to może tego nie czytać, dlaczego zabierać możliwość czytania innym

dzięki ego-ego, bo już myslałam, że nic nie moge napisac o moich doświadczeniach, przecież ja nie pisze tego żeby sie wykazac swoim eksperctwem ( chociaz do macierzynstwa podchodze bardzo poważnie i tony literatury przewertowałam juz lata temu, do tego mam pokrewne wykształcenie ) .
Pisze po prostu o tym jaka jest moja opinia na rózne tematy, dzielę sie moimi poglądami, tak jak inne, tylko mające poglądy odmienne przyznaja sobie prawo do ich wyrażania, tak samo ja mam prawo wyrazic swoje, ale nikt, kto nie chce, nie musi z tego korzystać
jok3r wcale nie chce przekonywac na siłę, tylko nie doczytałam o co jej dokładnie chodziło, dlaczego tak sobie wymysliła to odciaganie...

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Stysia - gratulacje pani magister
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:49   #815
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Dziewczyny nie kłóćcie się proszę Każda, ma swoje jakieś tam przemyślenia i nie koniecznie każdy chce, żeby ktoś inny go do swoich przekonywał. Życie swoje zweryfikuje i tak Każdy robi to co lubi Ale poznać czyjeś stanowisko to zupełnie co innego i na pewno często jest sprawą do własnych przemyśleń
A moje małe dzisiaj szaleje po tych śledziach, mnie niestety żołądek rozbolał, mam nadzieję, że małe skacze bo mu smakuje, a nie że pluje wodami
Stysia gratuluję!!! Brawo
Aha dziewczyny, czy te które mają już doświadczenie mogą mi polecić jakiś laktator? Dzisiaj chyba z 10 razy widziałam taki elektryczny na M....nie pamiętam nazwy, ale piszą, że jest bardzo głośny, więc kiszka.
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J

Edytowane przez Tity
Czas edycji: 2010-09-09 o 15:51
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:51   #816
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie kłóćcie się proszę Każda, ma swoje jakieś tam przemyślenia i nie koniecznie każdy chce, żeby ktoś inny go do swoich przekonywał. Życie swoje zweryfikuje i tak Każdy robi to co lubi Ale poznać czyjeś stanowisko to zupełnie co innego i na pewno często jest sprawą do własnych przemyśleń
A moje małe dzisiaj szaleje po tych śledziach, mnie niestety żołądek rozbolał, mam nadzieję, że małe skacze bo mu smakuje, a nie że pluje wodami

a małe nie lubi śledzi i teraz sobie myśli: boże mama coś ty zjadła
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:52   #817
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Co do obrażania sie i przechodzenia na inne wątki, po to własnie sa zakładane rózne wątki, żeby było w czym wybierać, każdy sobie znajdzie takie miejsce , w którym będzie się czuł najlepiej...

chociaż nie do końca rozumiem szczerze mówiąc takie obrażanie się " jak to nie podoba ci się moja łopatka, uważasz, że grabki sa lepsze, no to wyprowadzam się do innej piaskownicy" .

Ja zostaje tutaj, bo sie tu dobrze czuję, nie mam problemu z tym, że ktoś ma odmienna opinię od mojej, poczytam, odpowiem, co o tym myslę i tyle.
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 15:54   #818
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
a małe nie lubi śledzi i teraz sobie myśli: boże mama coś ty zjadła
Całkiem możliwe i dlatego próbuje mi kopa sprzedać
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:56   #819
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Aha dziewczyny, czy te które mają już doświadczenie mogą mi polecić jakiś laktator? Dzisiaj chyba z 10 razy widziałam taki elektryczny na M....nie pamiętam nazwy, ale piszą, że jest bardzo głośny, więc kiszka.
ja mogę polecic ten marki medela, uzywałam osobiście przy dwójce i jest bardzo w porządku, czy głosny- mnie nie przeszkadzał, ale faktycznie w nocy może np. mężowi szumieć, kwestia przyzwyczajenia

dokładnie ten model, jest poręczny, bo nie jest stacjonarny, tylko ładowany

http://www.nokaut.pl/laktatory/lakta...ic-medela.html
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:57   #820
neti23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 128
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
Ja nie chcę się kłócić ale lubię rozmawiać na wszystkie tematy i wolałabym móc pisać wszystko niż zastanawiać się za każdym razem czy to albo tamto kogoś nie urazi.

Kath, naprawdę uważasz że powinnyśmy się podzielić na pierwiastki i wieloródki? I co, stworzyć oddzielne podfora dla dziewczyn w pierwszej, drugiej, trzeciej i kolejnej ciąży? Wiesz, jeśli piszę coś ze swego osobistego doświadczenia to tylko dlatego żeby pomóc dziewczynom które przezywają ciążę po raz pierwszy. Dwa lata temu byłam na tym samym etapie i ceniłam sobie porady bardziej doświadczonych mamuś, zawsze to łatwiej osowić się z tym nowym stanem i wyjaśnić jakieś wątpliwości. Ale skoro tak Ci to przeszkadza to nie ma problemu, nie będę Cię uszczęśliwiać na siłę
Dziewczynki, tylko spokojnie, szkoda niepotrzebnych nerwów, bo Wasze Maleństwo też to czują
Ja zdecydowanie sprzeciwiam się jakimkolwiek podziałom, chętnie skorzystam (a przynajmniej wysłucham ) rad koleżanek,które już mają ciążę za sobą.
neti23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 15:59   #821
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

i w sumie laktator ( ręczny lub elektryczny, ja polecam elektryczny, bo wygodniejszy) warto kupic przed porodem, bo często w szpitalu okazuje sie, że jest zaraz potrzebny ( najczęściej w pierwszej/drugiej dobie, kiedy trzeba pobudzic laktację) i np. ja nie miałam i musiałam kupic w szpitalnym sklepiku- oczywiście przepłacając
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 16:00   #822
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez niutka1 Pokaż wiadomość
ja mogę polecic ten marki medela, uzywałam osobiście przy dwójce i jest bardzo w porządku, czy głosny- mnie nie przeszkadzał, ale faktycznie w nocy może np. mężowi szumieć, kwestia przyzwyczajenia

dokładnie ten model, jest poręczny, bo nie jest stacjonarny, tylko ładowany

http://www.nokaut.pl/laktatory/lakta...ic-medela.html
O właśnie ten oglądałam. Ktoś napisał, że np tv nie słychać jak się go włączy, dlatego pomyślałam, że chodzi jak odkurzacz, ale skoro mówisz, że nie jest tak źle to jeszcze nad nim pomyślę Dzięki
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:06   #823
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

witam wszystkie Dziewczyny jak zobaczyłam Wasz wątek odrazu, pojawił się uśmiech na mojej twarzy rok temu należalam do watku marzec-kwiecien 2010 a tu juz rok minol .a moj synek dzis konczy 5 miesiecy tak patrze na date porodu niektorych z Was. 08.04 ja tez mialam taka ..a moj smok zaczal sie rodzic o 3 w nocy 09.04 bede wpadala do Was jesli pozwolicie i czytala Wasze oczekiwanie na malenstwa duzo zdrowia dla Was wszytskich,sily i wytrwalosci dacie rade to cudowny czas.Trzymam kciuki WIELKIE BUZIAKI TRZYMAJCIE SIE
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:41   #824
Jok3r
Zadomowienie
 
Avatar Jok3r
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie kłóćcie się proszę Każda, ma swoje jakieś tam przemyślenia i nie koniecznie każdy chce, żeby ktoś inny go do swoich przekonywał. Życie swoje zweryfikuje i tak Każdy robi to co lubi Ale poznać czyjeś stanowisko to zupełnie co innego i na pewno często jest sprawą do własnych przemyśleń
A moje małe dzisiaj szaleje po tych śledziach, mnie niestety żołądek rozbolał, mam nadzieję, że małe skacze bo mu smakuje, a nie że pluje wodami
Stysia gratuluję!!! Brawo
Aha dziewczyny, czy te które mają już doświadczenie mogą mi polecić jakiś laktator? Dzisiaj chyba z 10 razy widziałam taki elektryczny na M....nie pamiętam nazwy, ale piszą, że jest bardzo głośny, więc kiszka.
Ja natomiast dowiedzialam sie juz od 3 w sumie poloznych, ze najgorsze sa laktatory elektryczne poniewaz cala zabawa poolega na tym, ze sciaga sie nimi w sumie 30min, ale nie wolno przylozyc go do sutka i trzymac 15min, bo pozniej piers bedzie jak arbuz czy cosw tym stylu i trzeba na przemian np jeden cycek 7min przerwa i zmiana i drugi cycek. Z recznym nie trwa to 3 min ofc, ale reka sie szybko meczy i sie nie da po prostu pompowac 15min bez przerwy dlatego reczne sa jak to okreslily bezpieczniejsze. Slyszalam np, ze w szpitalu laski, albo nie wiedzialy jaks ie sciaga elektrycznym, albo po prostu zakladaly i wio 15min,a potem pisk, bo boli. I ponoc najlepsze sa te z supermarketow za psie grosze. Ja narazie nie interesuje sie tematem, bo jestem na etapie ciuszkow, wozka i lozeczka. Pozniej beda kosmetyki, pieluchy i lektator

Co do przenosin no coz sa os, ktore nie lubia czytac afer,a sa takie ktorym one nie przeszkadzaja. ja nie lubie takiego doslownego slodzenia sobie ( jak slysze niektore dialogi w Klanie to krew mnie zalewa, bo chcialabym zobaczyc dom, w ktorym tak slodko ludzie do siebie mowia i nie istnieja klotnie dlatego nie ogladam takich filmow ) W kazdym razie jest nas coraz wiecej i no trudno, zeby ludzie dobrali sie tak swietnie, zeby nie bylo roznych pogladow, a o sprzeczkach juz nie wspomne, bo to w koncu hormony itp. Trzeba to przetrwac i jak w malzenstwie sie dotrzec,a pozniej bedzie za***iscie

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Z innej beczki. Do lasek, ktore mialy cc. Jak to jest z tymi terminami?, bo slysze, ze daja 3, ale na jakiej zasadzie one sa i od kiedy taka cc mozna zrobic?
Jok3r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:41   #825
neti23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 128
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

A oglądałyśmy może Dziewczynki taki filmik: "Ciąża dla opornych" ? takie trzy krótkie filmiki (trwające ok. 45 min. każdy) z podziałem na kolejne trymestry. Zabawnie opowiedziane, obalone przez lekarzy niektóre mity dotyczące ciąży, fajnie się oglądało, polecam w wolnej chwilce.
neti23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:43   #826
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Ja chyba kupię sobie ręczny z Aventa bo chciałabym karmić malucha 3 msc max, a będę musiała na uczelnie jeździć więc mleko do odciągnięcia a później na butelkę przechodzę

kurcze głowa mnie boli, ćmi... ale lepiej już się czuje, chociaż w ogóle nie mam smaku w ustach, potrawy takie mdłe i ubolewam strasznie jak to tak czekolada bez smaku ?!

jutro na 11 idę do tego szpitala więc trzymać kciuki !!!!
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:47   #827
neti23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 128
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez natka294 Pokaż wiadomość
witam wszystkie Dziewczyny jak zobaczyłam Wasz wątek odrazu, pojawił się uśmiech na mojej twarzy rok temu należalam do watku marzec-kwiecien 2010 a tu juz rok minol .a moj synek dzis konczy 5 miesiecy tak patrze na date porodu niektorych z Was. 08.04 ja tez mialam taka ..a moj smok zaczal sie rodzic o 3 w nocy 09.04 bede wpadala do Was jesli pozwolicie i czytala Wasze oczekiwanie na malenstwa duzo zdrowia dla Was wszytskich,sily i wytrwalosci dacie rade to cudowny czas.Trzymam kciuki WIELKIE BUZIAKI TRZYMAJCIE SIE
wpadaj wpadaj Mamusiu
jak synek ma na imię ?

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
Ja chyba kupię sobie ręczny z Aventa bo chciałabym karmić malucha 3 msc max, a będę musiała na uczelnie jeździć więc mleko do odciągnięcia a później na butelkę przechodzę

kurcze głowa mnie boli, ćmi... ale lepiej już się czuje, chociaż w ogóle nie mam smaku w ustach, potrawy takie mdłe i ubolewam strasznie jak to tak czekolada bez smaku ?!

jutro na 11 idę do tego szpitala więc trzymać kciuki !!!!
kciuki na pewno będą!
tylko jak tu obsługiwać klawiaturę w pracy trzymając oburącz kciuki ?
neti23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:51   #828
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

joł mamuśki

nie nadążam za wami

mama mnie opiernicza, że dużo siedzę przy kompie więc dzisiaj sobie odpuściłam i dopiero weszłam dla świetego spokoju, ona marudzi że promieniowanie itp itd

właśnie pożarłam placki ziemniaczane z gulaszem i surówką z białej kapusty, ruszać się nie mogę

bardzo mnie ostanio swędzi brzuch tzn że co
że się powiększa czy ze zaraz będe cała w rozstępach???
mam wrażenie że mój brzuszek to sam tłuszczyk, nie przypomina jeszcze pięknego ciążowego...

Edytowane przez Castia
Czas edycji: 2010-09-09 o 16:54
Castia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 16:58   #829
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

synek ma na imie Mateuszek. moze proste imie ,ale dla nas ma ono bardzo duze znaczenie

ma osobistego aniolka stroza wierze w to mocno.

teraz ta mala 3 mm kropeczka ktora rok temu ukazala sie na usg siedzi u mnie na kolanach i bawi sie klawiatura

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
joł mamuśki

bardzo mnie ostanio swędzi brzuch tzn że co
że się powiększa czy ze zaraz będe cała w rozstępach???
mam wrażenie że mój brzuszek to sam tłuszczyk, nie przypomina jeszcze pięknego ciążowego...

jesli moge doradzic.to samruj brzuszek jakims balsamikiem lub olwika ja cala ciaze smarowalam oliwka.ostatnie 3 tyg oliwka plus balsam bo skora piekla i swedziala taki balon mialam ale rozstepow ani troszke,chociaz chuda jak badyl jestem.. ale to zalezy od elastycznosci skory.nie ma na to reguly.tak przynajmniej mi sie wydaje.
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 17:00   #830
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

jak skóra swędzi to koniecznie ją nawilżać i smarować, ja wczoraj miałam kąpiel z oliwką a później kremy
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:11   #831
Jok3r
Zadomowienie
 
Avatar Jok3r
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Ja poki co odpukac nie mam zadnych swedzen i pod prysznic uzywam Bady Dream i balsam tej samej firmy. Zobaczymy czy cos podzialaja
Jok3r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:19   #832
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez natka294 Pokaż wiadomość
synek ma na imie Mateuszek. moze proste imie ,ale dla nas ma ono bardzo duze znaczenie

ma osobistego aniolka stroza wierze w to mocno.

teraz ta mala 3 mm kropeczka ktora rok temu ukazala sie na usg siedzi u mnie na kolanach i bawi sie klawiatura

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------




jesli moge doradzic.to samruj brzuszek jakims balsamikiem lub olwika ja cala ciaze smarowalam oliwka.ostatnie 3 tyg oliwka plus balsam bo skora piekla i swedziala taki balon mialam ale rozstepow ani troszke,chociaz chuda jak badyl jestem.. ale to zalezy od elastycznosci skory.nie ma na to reguly.tak przynajmniej mi sie wydaje.
Mateuszek śliczne imię
tak właśnie mysłałam i smaruje prawie od początku taką oliwką i emulsją z Rossmanna ale nie byłam systematyczna , muszę się pilnować już i dbać o brzuszek
Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
jak skóra swędzi to koniecznie ją nawilżać i smarować, ja wczoraj miałam kąpiel z oliwką a później kremy
ja też poustawiałam już na szafce nocnej oliwkę żeby czasem nie zapomnieć ponoć trzeba smarować ze 2-3 razy dziennie a ja smarowałam raz i tylko wieczorkiem, to chyba za mało
Castia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:24   #833
neti23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 128
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez natka294 Pokaż wiadomość
synek ma na imie Mateuszek. moze proste imie ,ale dla nas ma ono bardzo duze znaczenie

ma osobistego aniolka stroza wierze w to mocno.

teraz ta mala 3 mm kropeczka ktora rok temu ukazala sie na usg siedzi u mnie na kolanach i bawi sie klawiatura

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------




jesli moge doradzic.to samruj brzuszek jakims balsamikiem lub olwika ja cala ciaze smarowalam oliwka.ostatnie 3 tyg oliwka plus balsam bo skora piekla i swedziala taki balon mialam ale rozstepow ani troszke,chociaz chuda jak badyl jestem.. ale to zalezy od elastycznosci skory.nie ma na to reguly.tak przynajmniej mi sie wydaje.
mnie się Mateuszek baaaaardzo podoba, mojemu małżonkowi również, ładne imię
ja już smaruję brzuszek i piersi specjalnymi kremami z serii PERFECTA MAMA - mam nadzieję,że taką właśnie mamą będę
neti23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:25   #834
Jok3r
Zadomowienie
 
Avatar Jok3r
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Kochana to ja sie smaruje jak mi sie kaurat przypomni Kurcze nie cierpie sie smarowac, bo nie lubie przesiadywac w lazience.

Mateusz to nasze poki co imie nr 1 dla chlopaka ze wzgledu na zrobnienie Mateo

Edytowane przez Jok3r
Czas edycji: 2010-09-09 o 17:27
Jok3r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:29   #835
neti23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 128
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez Jok3r Pokaż wiadomość
Kochana to ja sie smaruje jak mi sie kaurat przypomni Kurcze nie cierpie sie smarowac, bo nie lubie przesiadywac w lazience.

Mateusz to nasze poki co imie nr 1 dla chlopaka ze wzgledu na zrobnienie Mateo
albo Mati
mnie z tym smarowaniem też różnie wychodzi.... jak się uda
neti23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:30   #836
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

castia ja oliwką smaruje się tez tylko wieczorem, rano innymi kremami np AA mama i ja albo ziajką, bo szybko się wchłania, nie jest tłuste i skóra sie nie poci ani nie klei jak po oliwce itp
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:43   #837
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Jok3r dzięki. Właśnie się boję trochę ręcznego, bo może nie będę umiała go skutecznie używać, no i długie dojenie nim jest, ale może faktycznie się nie przyspieszy elektrycznym, jak ma się potem cierpieć to bez sensu.
Montii ja właśnie też ze względu na wyjazdy na zajęcia ten laktator muszę kupić Mam nadzieję, że jednak uda mi się długo karmić piersią.
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 17:59   #838
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez neti23 Pokaż wiadomość
A oglądałyśmy może Dziewczynki taki filmik: "Ciąża dla opornych" ? takie trzy krótkie filmiki (trwające ok. 45 min. każdy) z podziałem na kolejne trymestry. Zabawnie opowiedziane, obalone przez lekarzy niektóre mity dotyczące ciąży, fajnie się oglądało, polecam w wolnej chwilce.
właśnie ściągam mam dużo wolnych chwil więc...

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
Mateuszek śliczne imię
tak właśnie mysłałam i smaruje prawie od początku taką oliwką i emulsją z Rossmanna ale nie byłam systematyczna , muszę się pilnować już i dbać o brzuszek


ja też poustawiałam już na szafce nocnej oliwkę żeby czasem nie zapomnieć ponoć trzeba smarować ze 2-3 razy dziennie a ja smarowałam raz i tylko wieczorkiem, to chyba za mało
kurcze ja to samo smaruję się jak sobie przypomnę czyli średnio co dwa-trzy dni trzeba się systematyczności nauczyć
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 18:09   #839
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

ciesze sie ze sie podoba Wam imie dla nas to bylo pierwsze i ostatnie imie od samego poczatku.chociaz pozniej zastanawialam sie nad Fabianami lub innymi oryginalniejszymi ale .w koncu zostal Mateuszek.zdrobniale wolamy na niego Matus,Matek czasem Macius hehe a po urodzeniu zostal dyziem marzycielem bo urodzil sie z raczka przy buzi natomiast stawialismy ze bedzie dziewczynka miala byc Lenka.moze Wam to cos pomoze przy wybiorze mimion

ale wam zasmiecam watek

co do samrowania. polecam wam oliwke na mokra skore zaraz po kapieli i delikatnie wytrzec bo bardziej nawilza.ja stosowalam rozne zostalam przy bambino pod koniec ciazy tak jak mowilam samrowalam oliwka i balsamem naraz. balsam wlasnie z rosmmana Isana Body Milk.dla mnie super sprawa.bardzo natluszcza. ja samrowalam dwa razy dziennie.stosowalam tez perfecta mama.tez polecam. i Elasti-Q ale jednak olwika dla mnie pobila wszystko.nie chce sie wam tu wymadrzac. ale tak kurcze fajnie tu u Was i wracaja wspomnienia kazdej chwili oczekiwania .poza tym jesli cos wam moglabym doradzic to chtenie pomoge,jesli bedziecie chcialy
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 18:13   #840
Eirene1987
Zakorzenienie
 
Avatar Eirene1987
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 013
Dot.: Brzuszki powoli rosną bo maluszki rodzimy wiosną. Marzec-kwiecień 2011

Cytat:
Napisane przez natka294 Pokaż wiadomość
ciesze sie ze sie podoba Wam imie dla nas to bylo pierwsze i ostatnie imie od samego poczatku.chociaz pozniej zastanawialam sie nad Fabianami lub innymi oryginalniejszymi ale .w koncu zostal Mateuszek.zdrobniale wolamy na niego Matus,Matek czasem Macius hehe a po urodzeniu zostal dyziem marzycielem bo urodzil sie z raczka przy buzi natomiast stawialismy ze bedzie dziewczynka miala byc Lenka.moze Wam to cos pomoze przy wybiorze mimion

ale wam zasmiecam watek

co do samrowania. polecam wam oliwke na mokra skore zaraz po kapieli i delikatnie wytrzec bo bardziej nawilza.ja stosowalam rozne zostalam przy bambino pod koniec ciazy tak jak mowilam samrowalam oliwka i balsamem naraz. balsam wlasnie z rosmmana Isana Body Milk.dla mnie super sprawa.bardzo natluszcza. ja samrowalam dwa razy dziennie.stosowalam tez perfecta mama.tez polecam. i Elasti-Q ale jednak olwika dla mnie pobila wszystko.nie chce sie wam tu wymadrzac. ale tak kurcze fajnie tu u Was i wracaja wspomnienia kazdej chwili oczekiwania .poza tym jesli cos wam moglabym doradzic to chtenie pomoge,jesli bedziecie chcialy

ja jestem jak najbardziej za zawsze się przydadzą rady kogoś doświadczonego
__________________
Nasze serca przestukują się ze sobą
moje głośniej, twoje dobitniej...



Wreszcie z nami Oliwier 3.04.2011r.

Wreszcie wszyscy razem Marcel 7.01.2015 rok.

Eirene1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.