Brak okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-03, 00:26   #1
nbomb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6

Brak okresu


Wiem, że podobne wątki już były, ale nie znalazlam nigdzie odpowiedzi na moje pytania. Od marca mialam postanowienie aby schidnac. Przy wzroscir 170 wazylam 54 kg. Wiem, ze to fobra waga, ale wydawalo mi sie za duzo. Obecnie mam 171 i waze 48 kg. Miim problemem jest brak miesiaczki. Na poczatku stosowalam bardzo niskokalorye 'diety', jadlam 900-1000 kcal dziennie. Po jakims czasie zwiekssylam kalorycznosc, lecz nie wiem dokladnie ile to bylo, przestalam liczyc kalorie, ale na oko w zaleznosci od dbia kalorycznoax wachala sie od 1100-1700. Z dnia na dzien drastyczbie zmienilam tryb zycia, zaczelam cwiczyc 30 minut dziennie, czarna slodzona herbate zmienilam na zwykla zielona, zaczelam jesc czesciej, a w (bardzo) malych ilosciach. Na poczatku kwietnia powinnam dostac okres, a wciaz go nie mam. Co mam robic? Nie chce isc do ginekologa... Dodam tylko ze
obecnie staram sie jeac ok 2000 kxal dziennie, moja wage utrzymuje od ponad miesiaca.

Edytowane przez nbomb
Czas edycji: 2013-07-03 o 00:27
nbomb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 03:45   #2
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Brak okresu

Cytat:
Napisane przez nbomb Pokaż wiadomość
Wiem, że podobne wątki już były, ale nie znalazlam nigdzie odpowiedzi na moje pytania. Od marca mialam postanowienie aby schidnac. Przy wzroscir 170 wazylam 54 kg. Wiem, ze to fobra waga, ale wydawalo mi sie za duzo. Obecnie mam 171 i waze 48 kg. Miim problemem jest brak miesiaczki. Na poczatku stosowalam bardzo niskokalorye 'diety', jadlam 900-1000 kcal dziennie. Po jakims czasie zwiekssylam kalorycznosc, lecz nie wiem dokladnie ile to bylo, przestalam liczyc kalorie, ale na oko w zaleznosci od dbia kalorycznoax wachala sie od 1100-1700. Z dnia na dzien drastyczbie zmienilam tryb zycia, zaczelam cwiczyc 30 minut dziennie, czarna slodzona herbate zmienilam na zwykla zielona, zaczelam jesc czesciej, a w (bardzo) malych ilosciach. Na poczatku kwietnia powinnam dostac okres, a wciaz go nie mam. Co mam robic? Nie chce isc do ginekologa... Dodam tylko ze
obecnie staram sie jeac ok 2000 kxal dziennie, moja wage utrzymuje od ponad miesiaca.
Wszelkie zmiany w organizmie mają wpływ na miesiączkę u kobiet. Jedne z nich są bardziej podatne na te zmiany inne mniej. Być może Twój organizm otrzymuje zbyt małą ilość witamin i potrzebnych składników skoro reaguje w ten sposób. Zanik miesiączki przy odchudzaniu nigdy nie jest dobrym symptomem. Najlepiej zrób badania krwi i pójdź do ginekologa. Czemu go unikasz? Kobieta powinna uznać wizyty u ginekologa za tak samo istotne jak wizyty u innych specjalistów.
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 20:25   #3
dlugonogaszatynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Brak okresu

Myślę , że mogłaś rozregulować swój organizm. poza tym twoja waga jest stanowczo z niska. proponuje wizyte u ginekologa.
__________________
Uśmiech daje siłę
dlugonogaszatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 13:40   #4
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Dot.: Brak okresu

Wg mnie przy takiej wadze nie dostaniesz okresu. Idz do lekarza, bo bedziesz musiala cos dostac na wywolywanie, ale jezeli nie zmienisz wagi, prawdopodobnie okres sam Ci nie wroci. Ja przy wzroscie 164 cm przy wadze 47 juz nie mialam okresu, bo dla mojego organizmu byla ona za niska, ale jak wiadomo to kwestia indywidualna
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 22:48   #5
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Brak okresu

Cytat:
Napisane przez nbomb Pokaż wiadomość
Wiem, że podobne wątki już były, ale nie znalazlam nigdzie odpowiedzi na moje pytania. Od marca mialam postanowienie aby schidnac. Przy wzroscir 170 wazylam 54 kg. Wiem, ze to fobra waga, ale wydawalo mi sie za duzo. Obecnie mam 171 i waze 48 kg. Miim problemem jest brak miesiaczki. Na poczatku stosowalam bardzo niskokalorye 'diety', jadlam 900-1000 kcal dziennie. Po jakims czasie zwiekssylam kalorycznosc, lecz nie wiem dokladnie ile to bylo, przestalam liczyc kalorie, ale na oko w zaleznosci od dbia kalorycznoax wachala sie od 1100-1700. Z dnia na dzien drastyczbie zmienilam tryb zycia, zaczelam cwiczyc 30 minut dziennie, czarna slodzona herbate zmienilam na zwykla zielona, zaczelam jesc czesciej, a w (bardzo) malych ilosciach. Na poczatku kwietnia powinnam dostac okres, a wciaz go nie mam. Co mam robic? Nie chce isc do ginekologa... Dodam tylko ze
obecnie staram sie jeac ok 2000 kxal dziennie, moja wage utrzymuje od ponad miesiaca.
dlaczego?
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:22   #6
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Brak okresu

nbomb nie ma sie czego bac. Jesli nie bedziesz chciala zadnych badan to ich nie bedzie. Ja z nim TYLKO rozmawialam. Sprobuj, warto.
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 23:23   #7
nbomb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Brak okresu

ok, przelamalam sie i poszlam na szczescie okazalo sie ze jestem zdrowa, dostalam tylko jakies tabletki
nbomb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 04:52   #8
spea
Wtajemniczenie
 
Avatar spea
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 031
GG do spea
Dot.: Brak okresu

Cytat:
Napisane przez nbomb Pokaż wiadomość
ok, przelamalam sie i poszlam na szczescie okazalo sie ze jestem zdrowa, dostalam tylko jakies tabletki
o proszę! to super, oby tak dalej
__________________
Blog

Tumblr

Don't tell people your dreams. Show them!
spea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.