wasz okres podczas przerwy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-21, 23:29   #1
Beautymilky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 78

wasz okres podczas przerwy?


Ciekawi mnie to bardzo..
co miesiac w tyg przerwy wasz @ wystepuje tego samego dnia czy jets z tym róznie?
Biore juz od kilku miesiecy tabsy i zawsze @ mialam ok 3-4 dnia, w tym miesiacy ( po diecie kopenchadzkiej xD ) @ miałam przez całe 7 dni [ na poczatku i koncu brazowe plamienia ]
moze sie tak zadarzy? Tez tak macie?
Beautymilky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 11:01   #2
Ashmira
Rozeznanie
 
Avatar Ashmira
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: N .S.
Wiadomości: 591
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Ja odkąd biorę tabletki to okres skrócił mi się do 4 dni, nie jest taki obfity i prawie nie boli mnie brzuch Może faktycznie po diecie coś Ci się przestawiło.Kiedyś po ostrym odchudzaniu nie miałam okresu przez 2 miesiące! Tylko, że wtedy nie brałam tab. Zobaczysz jak będzie za miesiąc, jak wszystko wróci do normy to nie ma się co martwić
Ashmira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 18:36   #3
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Ja we wtorek zacznę brać dopiero trzecie opakowanie, teraz jestem w trakcie przerwy.
Zarówno po pierwszym jak i po drugim opakowaniu dostałam okres 5tego dnia przerwy, tak w godzinach po południowych 15-16. Krwawienie trwa ok 5-6 dni, ale nie jest tragicznie. Nic nie boli, słowem - czuje jakbym nie miała.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 20:53   #4
basia_81
Raczkowanie
 
Avatar basia_81
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 220
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Odkąd biorę tabsy mój okres trwa ok 3 lub 4 dni potem ewentualnie minimalne plamienie(przed braniem tab.ok 7 dni).Zawszę dostaję 4 dnia przerwy.Raz nie robiłam przerwy i następnym razem miałam tylko plamienie z jakies 3 dni.No i najwazniejsze nic nie boli.
basia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 21:22   #5
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

U mnie okres jest zawsze 3 dnia. Różnice są tylko w porze- czasem rano czasem wieczorem. Trwa 4-5 dni.
Czytałam, że odchylenia w długości i dniu wystąpienia okresu są normalne. Z resztą tak samo jak bez tabletek, dużo czynników na to wpływa - stres, dieta, choroba itp.
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 13:34   #6
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Mam raczej 2.dnia krwawienie Czasem mnie boli brzuch ale rzadko.Krwawienie mam około 5 dni I tak mi się podoba
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 17:09   #7
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

a ja mam takie samo jak przed braniem tabletek trcohe mniej boli
mam nadzieje ze takie moze byc i ze wszytko działa:P
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-24, 15:23   #8
pelagia666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Chciałam tylko zauważyć, że nie jest to okres/miesiączka tylko krwawienie z odstawienia!! Dlatego jest tak krótkie i praktycznie bezbolesne.
pelagia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 00:25   #9
Beautymilky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 78
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Mnie troche martwił fakt ze @ z odstawienia trwał cały tydzien.. dopóki wziełam ost tabletke a teraz mam lekkie upławy. ale mam nadzieje ze to przez ta diete na przemiane materii;p zreszta i tak za tydzien ide do gina.
Beautymilky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-25, 11:29   #10
ruumi
Rozeznanie
 
Avatar ruumi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 772
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

a ja wlasnie mam jak normalny okres ale trwa 1dzie n krocej troche mnij bolesny i mniejszy odrobine
ruumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 20:49   #11
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

w czasie 7 dniowej przerwy, okres zaczyna mi sie 3-ego dnia popoludniu a konczy 6-7 dnia przerwy, chociaz drugi i trzeci dzien tamtejszego okresu ejst troche uciazliwy, ale wole sie tak meczyc niz obawiac sie zajscia w ciaze
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-15, 20:15   #12
Różyczka_89
Rozeznanie
 
Avatar Różyczka_89
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 801
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Ja biore Novynette skonczylam 2 opak.i przed braniem tabl.moj okres trwal 7 dni i teraz tez trwa 7 dni i jest nadal taki obfity jak byl,bóle tez wystepuja.Zastanawiam sie czy to przez to ,ze skonczylam dop.2 opak.czy moze te tabletki sa dla mnie za slabe?Sa one niskohormonalne.Wy dziewczyny tez tak macie?Moze powinnam zmienic na wysokohormonalne np.Diane?I kolejne pytanko czy musze zrobic jakas przerwe gdybym chciala zmienic tabletki na inne,np.na ta Diane?czy od razu teraz po 7dniowej przerwie wziac po prostu inne tabletki?
__________________
Nocą,gdy cały świat śpi,czuwam i sercem jestem przy Tobie,marzę,że Ty ze swej gwiazdy ślesz myśli swoje,tak bardzo pragnę z Tobą być i marzeń tych nie przerwie mi nikt,nie ma na świecie miejsca,gdzie bym odejść chciała,bo tylko tu są razem serca dwa: Ty i Ja..
Różyczka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 07:36   #13
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Ja biorę Harmonet prawie dwa lata. Okres zaczyna mi się po wzięciu ostatniej piguły z listka 3 dnia wieczorem albo 4 z samego rana. Przez dwa pierwsze dni brzuch boli mnie prawie tak samo, jak wtedy, gdy nie brałam tabletek, no i krwawienie jest tylko ciut słabsze. Wszystko trwa 5-6 dni, czyli nic się nie zmieniło. Tylko to, że krwawienie jest takie regularne. Wcześniej miałam niezłe wahania w terminach. Nie będę zmieniać pigułek, bo od września chcę je całkowicie odstawić, bo będziemy się szykować do zmajstrowania bobasa
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 13:35   #14
karambol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

a ja się teraz trochę martwię. zawsze podczas przerwy krwawienie trwało prawie 7 dni i było dosyć obfite. a teraz? zaczęło mi się 3 dnia przerwy (czyli 3 dni temu) i było w miarę ok (lekki ból brzucha, krwawienie), następnego dnia bardzo mało (lekkie plamienie), a dzisiaj zupełnie nic, czysto. wprawdzie cieszy mnie to, że tak szybko się skończyło, ale nasuwa mi się ciągle pytanie - czy coś innego jest tego powodem?
może któraś z was tak miała? help!
karambol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 17:05   #15
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Cytat:
Napisane przez Różyczka_89 Pokaż wiadomość
Ja biore Novynette skonczylam 2 opak.i przed braniem tabl.moj okres trwal 7 dni i teraz tez trwa 7 dni i jest nadal taki obfity jak byl,bóle tez wystepuja.Zastanawiam sie czy to przez to ,ze skonczylam dop.2 opak.czy moze te tabletki sa dla mnie za slabe?Sa one niskohormonalne.Wy dziewczyny tez tak macie?Moze powinnam zmienic na wysokohormonalne np.Diane?I kolejne pytanko czy musze zrobic jakas przerwe gdybym chciala zmienic tabletki na inne,np.na ta Diane?czy od razu teraz po 7dniowej przerwie wziac po prostu inne tabletki?
Moim zdaniem musisz się udać do ginekologa- on wtedy zdecyduje o zmianie tabletek bądź nie Novynette są "słabymi" tabletkami, więc powinnaś dostać z wyższą zawartością hormonów.
Bierzesz dopiero drugie opakowanie, więc może poczekaj jeszcze z miesiąc- może w przyszłym miesiącu okres będzie mniej bolesny/obfitszy.


Przeczytaj ulotke, ja też biore Novynette i na mojej ulotce jest to napisane
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 22:08   #16
karambol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Cytat:
Napisane przez karambol Pokaż wiadomość
a ja się teraz trochę martwię. zawsze podczas przerwy krwawienie trwało prawie 7 dni i było dosyć obfite. a teraz? zaczęło mi się 3 dnia przerwy (czyli 3 dni temu) i było w miarę ok (lekki ból brzucha, krwawienie), następnego dnia bardzo mało (lekkie plamienie), a dzisiaj zupełnie nic, czysto. wprawdzie cieszy mnie to, że tak szybko się skończyło, ale nasuwa mi się ciągle pytanie - czy coś innego jest tego powodem?
może któraś z was tak miała? help!
halo? pomocy? niech ktoś rozwieje moje wątpliwości. może to w wyniku stresu to wszystko tak krótko trwało (miałam w zeszłym tygodniu studniówkę ;P)? już sama nie wiem.
karambol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 09:42   #17
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Cytat:
Napisane przez karambol Pokaż wiadomość
halo? pomocy? niech ktoś rozwieje moje wątpliwości. może to w wyniku stresu to wszystko tak krótko trwało (miałam w zeszłym tygodniu studniówkę ;P)? już sama nie wiem.
Prawdopodobnie. U mnie też krwawienie przy przerwie w tabletkach ma różny przebieg i długość w zależności od stanu zdrowia, poziomu stresu, pogody itp. Poczekaj do następnego krwawienia. Jeśli będzie podobnie, to wtedy idź do lekarza. Bo teraz to czego się obawiasz?
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 21:15   #18
karambol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie. U mnie też krwawienie przy przerwie w tabletkach ma różny przebieg i długość w zależności od stanu zdrowia, poziomu stresu, pogody itp. Poczekaj do następnego krwawienia. Jeśli będzie podobnie, to wtedy idź do lekarza. Bo teraz to czego się obawiasz?
właściwie to nie wiem, ale strach ma wielkie oczy
karambol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 23:05   #19
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Ja dostałam okres po pierwszym opakowaniu i jest bardziej bolesny od tego przed braniem tabletek z racji tego że jestem dopiero po pierwszym opakowaniu, więc może mój organizm tak sie przystosowuje. Poczekam aż zużyje wszystkie 3 opakowania i jeśli tak pozostanie to będe musiała zmienić. Dziewczyny miałyście tak może? że na początku okres bardziej bolesny a potem się wszystko ustabilizowało?
Kiedy dostałam okres byłam w trakcie 13 godzinnej jazdy autobusem, więc może to też miało wpływ na zwiększenie bóli??
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 08:42   #20
aga021987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: wasz okres podczas przerwy?

Czesc dziewczyny jestem tu pierwszy raz .Mam takie pytanie właśnie skączyłam 2 opakowanie harmonet i jestem w trakcie trzeciego nia przerwy ale jeszcze nie dostałam okresu tylko miałam lekie krwawienie ale zaraz ustało .niewiem czy to juz ciąza.Bardzo sie boje prosze pomużcie
aga021987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.