Okropne paznokcie - proszę o rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-22, 15:33   #1
Kamil90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1

Okropne paznokcie - proszę o rady


Witam wszystkie Panie.

Trafiłem na to forum ponieważ mam problem z paznokciami. Kilka lat wstecz zerwałem z nałogiem jakim zdecydowanie jest obgryzanie paznokci. Borykałem się z tym dobre kilka lat. Teraz gdzieś od 5 lat nie obgryzam paznokci. Niestety, nadal mam z nimi problem, aby doprowadzić je do w miarę zadowalającego stanu.

Paznokcie są bardzo krótkie i nie kształtne, skórki wokół paznokci bardzo twarde i często się zadzierają. Dodatkowo na paznokcie nachodzą od strony skórek, nie wiem jak to nazwać....inne skórki ;p

Proszę was o rady i pomoc. W końcu przychodzi i pora na facetów, że chcą jakoś o siebie zadbać Dodam 2 zdjęcia moich paznokci, może nie jest to rewelacyjna jakość, ale zobrazują co i jak.




Jeszcze raz gorąco proszę o pomoc, nie mogę sobie dać z nimi rady.
Kamil90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 16:45   #2
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Okropne paznokcie - proszę o rady

przede wszystkim mocno nawilżaj skórki wokół paznokci ! powinieneś zaopatrzyć się w specjalne patyczki, które pomogą Ci odsunąć skórki. zawsze możesz skorzystać z usługi kosmetyczki, są oferty manicuru dla panów zobaczysz co i jak i z pewnością ułatwi ci to dalsza pielęgnacje
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 23:48   #3
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Okropne paznokcie - proszę o rady

Wszystko to kwestia czasu, regularne dbanie poprawi sytuację
Musisz zadbać o skórki, trzeba je nawilżyć, w końcu zmiękną. Możesz wcierać w nie kremy czy maść z wit. A (kosztuje kilka złotych). Ja zazwyczaj robię to przed snem, ale można częściej, szczególnie, że są zniszczone.
Narastające skórki odsuwać trzeba drewnianym patyczkiem do kupienia w każdej drogerii. Są też takie z gumową końcówką Jeśli są twarde, albo ich odsuwanie sprawia ból, najlepiej zrobić to po kąpieli kiedy będą bardziej miękkie Same skórki można odsuwać w sumie nawet paznokciem - ja tak robię kilka razy w ciągu dnia, czekając na tramwaj czy cokolwiek w tym stylu
Paznokci nie ruszać metalowymi cążkami, pilniczkami itp.
Piłować najlepiej pilnikiem szklanym
Poza tym daj im trochę urosnąć - nie, że zalecam długie paznokcie , ale płytka musi się odbudować (narosnąć z powrotem na swoje miejsce, bo teraz jest nienaturalnie skrócona) więc musi mieć miejsce No i staraj się nie wypiłowywać zbyt mocno boków.
No i odżywiamy - warto zainwestować w coś w stylu odżywki, dla faceta odżywka w lakierze jest raczej bez sensu, bo większość nie chce chodzić z błyszczącymi paznokciami Super jest odżywka HerbaStudio klik! bo jest w formie balsamu (w sumie ma konsystencję zamrożonego masła) i po prostu kilka razy dziennie wciera się ją w płytkę paznokcia, a ona się całkowicie wsiąka i nie ma śladu
Wszystko da się naprawić, moja koleżanka po latach obgryzania i koszmaru na paznokciach przestała, zaczęła dbać, płytka paznokcia jej się wydłużyła i wygląda bardzo ładnie
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 22:37   #4
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Okropne paznokcie - proszę o rady

szczerze mówiąc to trochę przesadzasz

nie są to najgorsze męskie dłonie jakie widziałam, są całkiem normalne

u faceta wystarczy odepchnąć skórki, można też je wyciąć, możesz je zmiękczyć w miseczce z ciepłą wodą z dodatkiem mydła, płytkę paznokciową masz krótką ale natury nie da się zmienić, dłonie kremuj, a przede wszystkim pamiętaj o higienie
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 13:27   #5
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Okropne paznokcie - proszę o rady

Paulinka, ale tu nie chodzi o zmienianie natury - widać, ze płytka jest skrócona w wyniku obgryzania i nieodpowiedniego dbania - poza paznokieć nie wystaje sama opuszka palca ale też "płaska" skóra, która właśnie powinna być pod paznokciem, a która jest poza nim właśnie przez obgryzanie
Wiadomo, ze chłopak natury nie zmieni, ale ten stan to nie jest natura
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 12:52   #6
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Okropne paznokcie - proszę o rady

Akurat płytkę po obgryzaniu można łatwo wyprowadzić do takiego stanu, że nie będzie do rozpoznania że wcześniej ktoś miał ten wstydliwy nałóg, czego jestem przykładem Przede wszystkim udaj się do kosmetyczki, zrobi Ci manicure i da wskazówki jak postępowac samemu w domu, zmiękczanie skórek, odsuwanie ich- wycinanie tych dłuższych które odstają, i odpowiednie piłowanie paznokci.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 17:16   #7
trufle
Zadomowienie
 
Avatar trufle
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Okropne paznokcie - proszę o rady

Popieram Mitsukki, odżywka 2x5 jest bardzo dobra, ale trzeba być systematycznym i nie oczekiwać cudów po tygodniu
trufle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 14:33   #8
farfalla88
Raczkowanie
 
Avatar farfalla88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 91
Dot.: Okropne paznokcie - proszę o rady

Na zapuszczenie mocnych paznokci polecam manicure japoński. Ja robiłam mojemu facetowi i od miał mocniejsze paznokcie. Samej sobie funduję taki zabieg raz w miesiącu. Paznokcie rosną jak oszalałe. Można kupić zestaw do manicure japońskiego w sklepach internetowych.
__________________
Zapuszczam włosy... Niech one wreszcie urosną długie!

ZDROWE ODŻYWIANIE!
Postanawiam:
- nie jeść chipsów
- ograniczać słodycze
- nie jeść zupek chińskich
- nie jeść frytek
- ograniczać jedzenie fast-foodów
farfalla88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 13:20   #9
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Okropne paznokcie - proszę o rady

Jak na mój gust są całkiem przyzwoite. Aby płytka się trochę wydłużyła trzeba troszkę się wstrzymać z obcinaniem. A na dodatek bardzo mało inwazyjnie skracać paznokcie, i wszystko bd dobrze.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 18:42   #10
Angell_
Zadomowienie
 
Avatar Angell_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 319
Dot.: Okropne paznokcie - proszę o rady

Myślę, że przede wszystkim powinieneś nawilżać skórki (jest wiele preparatów do pielęgnacji skórek), jak już je doprowadzisz do dobrego stanu, to zabierz się za doprowadzenie płytki paznokcia do dobrego stanu.
Jeśli chodzi o płytkę, to kup sobie Skrzyp, na wiele osób to działa, chociaż są osoby, na których to nie działa. Jeżeli chcesz, to możesz sobie zakupić odżywkę z Eveline wzmacniającą z diamentem. Nie widać jej aż tak bardzo na płytce (przy jednym nałożeniu ma przeźroczysty kolor, tylko się błyszczy, a przy trzech przeźroczysto-biały). Ja ja kupiłam miesiąc temu i mam naprawdę piękne paznokcie. Wiem, że wielu osobom naprawdę pomogła i przede wszystkim kosztuje ok. 10 zł.
Angell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.