Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-24, 17:28   #1051
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chyba sie zalamie...Spojrzalam do KWC i widze, ze Chanel Poudre Uniwerselle Libre ma i talk i mike a ja wlasnie tego pudru uzywam....a Producent tak pieknie zapewnia, ze mozna robic makijaz i panie ze sklepu tez...I co teraz
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-24, 17:54   #1052
lilian_alison
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Laura Mercier
Tinted Moisturizer

Active Ingredients: Octyl Methoxycinnamate and Menthyl Anthranilate. Other Ingredients: Purified Water, Cetearyl Alcohol (and) PEG-40 Castor Oil (and) POE-20, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cyclomethicone, DEA-Ceryl Phosphate, Hexyl Laurate, Kalaya Oil, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate), Cetyl Dimethicone Copolyol, Diazolidinyl Urea, Sodium Dehydroacetate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Carbomer, Methylparaben, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Ascorbate (Vitamin C), Propylparaben. May Contain: Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica.
------------------------------------------------------------------------------------
Laura Mercier
Tinted Moisturizer - Oil Free

Active Ingredients: Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate. Water (Aqua), Disiloxane, PEG -30 Dipolyhydroxystearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Phenoxyethanol, Boron Nitride, Jojoba Esters, Magnesium Stearate, Sodium Dehydroacetate, Squalane, Laryl PCA, Tocopheryl Acetate, Tetradibutyl Pentaerithrityl Hydroxyhydrocinnammate, Isopropyl Titanium Triisostearrate, Disodium Edta, PPG-15, Stearyl Ether, Dipotassium Glycyrrhizinate, Methylparaben, Propylparaben. (May Contain) +/-: Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxide (CI 77492), Iron Oxide (CI 77491), Iron Oxide (CI 77499)
-------------------------------------------------------------------------------------
Mac cosmetics - Select Tint SPF 15 oil free

ACTIVE INGREDIENT: OCTINOXATE 7.50%
INGREDIENTS: WATER\AQUA\EAU, DIMETHICONE, SILICA, CETYL DIMETHICONE, PHENYL TRIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, POLYDECENE, GLYCERYL DILAURATE, ISOSTEARIC ACID, TROMETHAMINE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYALURONATE, SUCROSE, HYDROGENATED LECITHIN, CAFFEINE, LINOLEIC ACID, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, CHOLESTEROL,
POLYETHYLENE, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, PEG-9 DIMETHICONE,
ETHYLHEXYLGLYCERIN, CAPRYLYL GLYCOL, HEXYLENE GLYCOL, TETRADIBUTYL PENTAERITHRITYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, STEARETH-21, STEARETH-2, STEARIC ACID, POLYPERFLUOROMETHYLISOPRO PYL ETHER, TETRASODIUM EDTA, BENZOIC ACID,DEHYDROACETIC ACID, PHENOXYETHANOL, [+/- MICA, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499), CHROMIUM OXIDE GREENS (CI 77288)]
---------------------------------------------------------------------------------
prosilabym zanalizowanie, ktory z nich bylby najlagodnieszjy do skory wrazliwej,najmniej zapychajacy(mam skore wrazliwa sucha i problematyczna(krostki stany zapalane rozszezone naczyna)
lilian_alison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 10:23   #1053
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Dobrze, ze Ciebie nie zapchal, mnie by zapchal koncertowo (na czarno zapychacze).
Ubiquinone - koenzym Q10, antyoksydant
Spirea Ulmaria - Wiązówka błotna, wystepuje w niej kwas salicylowy
Nie bardzo widzi mi sie w tym kremie 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, konserwant, zawiera formaldehyd, lepiej go unikac.
Szczerze mowiac, to nie sadze, zeby ten krem cokolwiek robil ze skora, koenzymu Q10 to raczej duzo nie bedzie mial.
nie chce zeby robił cokolwiek spektakularnego - chcę go tylko zuzyc jako nawilżacz miedzy kwasami, bo nie lubię wyrzucać tego co mam (ale happy derm polecial do kosza), ale jak widzę liczbę zapychaczy to mi gorzej, więc go zuzyje do nie wiem czego (rąk na przykład)

i idę szukać czegoś nawilżającego do użycia na noc między kwasami (AD)
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 11:59   #1054
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
nie chce zeby robił cokolwiek spektakularnego - chcę go tylko zuzyc jako nawilżacz miedzy kwasami, bo nie lubię wyrzucać tego co mam (ale happy derm polecial do kosza), ale jak widzę liczbę zapychaczy to mi gorzej, więc go zuzyje do nie wiem czego (rąk na przykład)

i idę szukać czegoś nawilżającego do użycia na noc między kwasami (AD)
wiesz, jesli uzywasz go juz dlugo i do tej pory Ciebie nie zapchal, to nie widze problemu, zeby zuzyc go do konca.
No, a zapychaczy to rzeczywiscie troche ma, ale nie kazdego musza zapchac.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 12:05   #1055
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny, a na czym polega to zapychanie w kosmetykach? Po czym poznać, że coś nas zapchało?
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 12:12   #1056
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Powstaje multum zaskórników, a w gorszych przypadkach spore krostki i wulkany.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 14:08   #1057
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Otóż w sklepie znalazłam emulsję do opalania spf 50 kolastyny skład :
Aqua, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Octocrylene, Titanium Dioxide, Propylene
Glycol, Cetyl PEG/PPg-10/1 Dimethicone, Isohexadecane, Isopropyl Palmitate,
Ethylhexyl Stearate, Microcrystalline Wax, Hydrogenated Castor Oil, Alumina,
Stearic Acid, Cetyl, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Tocopheryl
Acetale, Panthenol, Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Tetrasodium Edta,
DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Perfum.
czy może ona zapychac skórę raczej tłustą , skłonna do wyprysków ? czy jest na pewno fotostabilny?
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-25, 18:00   #1058
lilian_alison
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexanna bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
chyba sie zdecyduje na ten pierwszy skoro oba niesa praktycznie zapychajace
lilian_alison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-25, 20:10   #1059
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Krem - żel koloryzujący NUXE TEINT ULTRA PRODIGIEUX® - PEAUX CLAIRES
- PEAUX MATES
PIELĘGNACJA KOLORYZUJĄCA DO JASNEJ LUB CIEMNEJ KARNACJI

Skład: Aqua, Dimethicone copolyol, Glycereth-7, Decamethyl Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-32, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Nylon 12, Saccharomyces/Xylitum Black Tea Ferment, Cyclomethicone, Glycerin, Methylsilsesquioxane, Dimethicone Crosspolymer, Imperata Cylindrica, Lecithin, Parfum (Fragrance), Tocopherol, Phenoxyethanol, Menthoxypropanediol, Methyl Diisopropyl Propionamide, Dimethicone, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Sodium Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Hydroxyde, Heliantus Annuus, Benzophenone-3, Dimethylcyclosiloxane, Octamethylcyclotetrasilox ane, Rosmarinus Officinalis, Carbomer, PEG-8, Cassia Angustifolia, Hydroxyethylcellulose, Manganese Gluconate, Silica Dimethyl Silylate, Kigelia Africana, Triticum Vulgare, Nelumbo Nucifera, Potassium Sorbate, Olea Europaea, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Citronellol, Butylphenyl, Methylpropional, Limonene, Linalool.
May contain +/- : Titanium Dioxide (Cl 77891), Mica (Cl 77019), Iron Oxide (Cl 77491), Iron Oxide (Cl 77492), Iron Oxide (Cl 77499), Silica, Cl 75740 (Carmine), Cl 77947 (Zinc Oxide), Alumina.

Bardzo proszę zaanalizować ten krem pod kątem zapychania i podrażniania (mam cerę mieszaną skłonną do zapychania)


Dzięki Hexxano czekam cierpliwie
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2007-05-26 o 17:44
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 09:45   #1060
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę tych dwóch komsmetyków z góry bardzo dziękuję
AA Therapy, Płyn micelarny--> Aqua, propylene glycol, glycerin, poloxamer 188, betaine, polysorbate 20, peg-12 dimethicone, sodium hyaluronate, panthenol, durvillea atartica extract, allantion, tetrasodium edta, citric acid, phenoxyethanol, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, parfum.

Ziaja Pro, Peeling enzymatyczny -->Aqua (water), cetearyl ethylhexnoate, isopropyl myristate, glycerin, hexyl laurate, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, dimethicone, subtilisin, xantan gum, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alcohol, propylene glycol, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum (fragrance), citronellol, butylphenyl methylpropional, linalool, alpha-isomethyl ionone, triethanolamine.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 13:19   #1061
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam

przeczytałam w wątku o nie-aptecznych stabilnych filtrach o Kremie do opalania spf 30 Oriflamu
proszę o jego analizę pod kontem zdatności do stosowania na twarz czyli konkretnie: czy zawiera jakieś "podejrzane" składniki, jakie ma nawilżacze, czy zawiera w jakiejś formie olej mineralny.... wklejam jego skład:

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate,
butyl methoxydibenzoylmethane,
octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol,
butylene glycol, steareth-2, diisopropyl adipate, steareth-21, vp/hexadecene copolymer, cetearyl alcohol, sorbitol, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, xanthan gum, tocopheryl acetate, decyl glucoside, imidazolidinyl urea, methylparaben, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, propylparaben, disodium edta, hexyl cinnamal, linalool, propylene glycol, butylphenyl methylpropional, bht, citronellol
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-26, 13:39   #1062
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Proszę o analizę tych dwóch komsmetyków z góry bardzo dziękuję
AA Therapy, Płyn micelarny--> Aqua, propylene glycol, glycerin, poloxamer 188, betaine, polysorbate 20, peg-12 dimethicone, sodium hyaluronate, panthenol, durvillea atartica extract, allantion, tetrasodium edta, citric acid, phenoxyethanol, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, parfum.
Wg mnie zawiera skaldniki ktore swiadcza o tym,ze jest faktycznie to plyn micelarny-moge jedynie przyczepic sie do konserwantu(na czerwono) ktory moze podrazniac.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Ziaja Pro, Peeling enzymatyczny -->Aqua (water), cetearyl ethylhexnoate, isopropyl myristate, glycerin, hexyl laurate, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, dimethicone, subtilisin, xantan gum, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alcohol, propylene glycol, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum (fragrance), citronellol, butylphenyl methylpropional, linalool, alpha-isomethyl ionone, triethanolamine.

Bardzo nie podobaja mi sie uzyte konserwanty(na czerwono);potencjalny zapychacz(na czarno) mowiac szczerze,to darowalabym sobie ten kosmetyk i tak patrzac na serie Ziaji Pro to chyba tylko tonik maja bardzo udany.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 13:57   #1063
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Tonik Oriflame Optimals Comfort
aqua, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, methylparaben, parfum, propylene glycol, sorbitol, hamamelis virginiana, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, sodium hyaluronate.

i Sensitive
aqua, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, methylparaben, echium plantagineum, bisabol, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, sodium hyaluronate

Serum stymulujące nawilżenie (też Ori)
AQUA, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, GLYCERIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CARBOMER, PARFUM, UREA, SODIUM PCA, PANTHENOL, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, TREHALOSE, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, TOCOPHERYL ACETATE, PEG-35 CASTOR OIL, METHYLPARABEN, POLYQUATERNIUM-51, COPPER ASPARTATE, ZINC ASPARTATE, MANGANESE ASPARTATE, MAGNESIUM ASPARTATE, CHONDRUS CRISPUS, PROPYLPARABEN, CHLORPHENESIN, GLUCOSE, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, BENZOIC ACID, ISOBUTYLPARABEN.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 14:51   #1064
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexxana jak będziesz miała troszeczkę czasu to mogłabyś zajrzeć do postu 1048 na wcześniejszej stronie ? z góry bardzo mocno dziękuję
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 15:28   #1065
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Otóż w sklepie znalazłam emulsję do opalania spf 50 kolastyny skład :
Aqua, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Octocrylene, Titanium Dioxide, Propylene
Glycol, Cetyl PEG/PPg-10/1 Dimethicone, Isohexadecane, Isopropyl Palmitate,
Ethylhexyl Stearate, Microcrystalline Wax, Hydrogenated Castor Oil, Alumina,
Stearic Acid, Cetyl, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Tocopheryl
Acetale, Panthenol, Sodium Chloride, Magnesium Sulfate, Tetrasodium Edta,
DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Perfum.
czy może ona zapychac skórę raczej tłustą , skłonna do wyprysków ? czy jest na pewno fotostabilny?
Filtr nie jest fotostabilny na czarno zaznaczylam potencjalne zapychacze i bardzo nie podoba mi sie konserwant (na czerwono)
Zrezygnowalabym z uzycia do twarzy,jak juz go masz to lepiej zuzyc do ciala.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 15:34   #1066
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuję bardzo mocno nie kupiłam go jeszcze ,ale po cichu miałam nadzieje , że znalazłam tani i fotostabilny filtr
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 16:05   #1067
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Oriflame Tonik Optimals Comfort

aqua, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, methylparaben, parfum, propylene glycol, sorbitol, [COLOR="DarkGreen"]hamamelis virginiana[/COLOR], ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, sodium hyaluronate.

W zasadzie to nie widze nic szczegolnego w toniku,konserwanty w duzej ilosci na dodatek w czolowce phenoxyethanol ktory potrafi podrazniac wrazliwe cery i jedynie wyciag z oczaru ale wydaje mi sie,ze jest zbyt go malo by mial odpowiednie dzialanie.

Oriflame Tonik Optimals Sensitive

aqua, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, methylparaben, echium plantagineum, bisabol, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, sodium hyaluronate


Podobnie jak powyzej z tym,ze tutaj wystepuje wyciag ze zmijowca i rumianku,ale takze glownie konserwanty i phenoxyethanol w czolowce skladu.

Jezeli nie masz cery wrazliwej,naczynkowej itp. to mozesz wyprobowac te tonki jednak sama mam za soba niezbyt udany kontakt z nimi( kupilam zanim poznalam sklad i szczegolnie ten Optimals Sensitive mnie bardzo podraznil)


Oriflame Serum stymulujące nawilżenie

AQUA, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERYL POLYMETHACRYLATE, GLYCERIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CARBOMER, PARFUM, UREA, SODIUM PCA, PANTHENOL, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, TREHALOSE, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, TOCOPHERYL ACETATE, PEG-35 CASTOR OIL, METHYLPARABEN, POLYQUATERNIUM-51, COPPER ASPARTATE, ZINC ASPARTATE, MANGANESE ASPARTATE, MAGNESIUM ASPARTATE, CHONDRUS CRISPUS, PROPYLPARABEN, CHLORPHENESIN, GLUCOSE, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, BENZOIC ACID, ISOBUTYLPARABEN.
Na czerwono konserwanty
na zielono wyciagi ale jest ich zbyt malo i na samym koncu
na czarno skladniki lagodzace,nawilzajace

Dzieki zawartosci polimeru na samym poczatku serum bedzie przyjemne w aplikacji,takie slisko-wodniste do tego tez jest na samym poczatku humektant i gliceryna-serum moze dobrze spisywac sie z nawilzenia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 17:12   #1068
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hop hop, przypominam sie
Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
witam

przeczytałam w wątku o nie-aptecznych stabilnych filtrach o Kremie do opalania spf 30 Oriflamu
proszę o jego analizę pod kontem zdatności do stosowania na twarz czyli konkretnie: czy zawiera jakieś "podejrzane" składniki, jakie ma nawilżacze, czy zawiera w jakiejś formie olej mineralny.... wklejam jego skład:

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate,
butyl methoxydibenzoylmethane,
octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol,
butylene glycol, steareth-2, diisopropyl adipate, steareth-21, vp/hexadecene copolymer, cetearyl alcohol, sorbitol, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, xanthan gum, tocopheryl acetate, decyl glucoside, imidazolidinyl urea, methylparaben, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, propylparaben, disodium edta, hexyl cinnamal, linalool, propylene glycol, butylphenyl methylpropional, bht, citronellol
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 17:14   #1069
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a mojego kremu Nuxe nikt nie zaanalizuje? :-(
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-26, 17:16   #1070
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexxano dziękuję
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 17:28   #1071
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
hop hop, przypominam sie
Buuuuu zjadlo gdzies moj post a tyle sie naprodukowalam

Cytat:
przeczytałam w wątku o nie-aptecznych stabilnych filtrach o Kremie do opalania spf 30 Oriflamu
proszę o jego analizę pod kontem zdatności do stosowania na twarz czyli konkretnie: czy zawiera jakieś "podejrzane" składniki, jakie ma nawilżacze, czy zawiera w jakiejś formie olej mineralny.... wklejam jego skład:

aqua, ethylhexyl methoxycinnamate,
butyl methoxydibenzoylmethane,
octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol
,
butylene glycol, steareth-2, diisopropyl adipate, steareth-21, vp/hexadecene copolymer, cetearyl alcohol, sorbitol, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, xanthan gum, tocopheryl acetate, decyl glucoside, imidazolidinyl urea, methylparaben, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, propylparaben, disodium edta, hexyl cinnamal, linalool, propylene glycol, butylphenyl methylpropional, bht, citronellol
Nie podobaja mi sie pochodne akrylu i konserwant imidazolidinyl urea(na czerwono) i bylabym bardzo ostrozna jezeli chodzi o uzycie do twarzy.Nie ma potencjalnych zapychaczy a dodatkowo Tinosorb ma wlasciwosci pielegnacyjne ale jezeli masz delikatna i wrazliwa cere to darowalabym sobie uzycia tego kremu do twarzy.

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
a mojego kremu Nuxe nikt nie zaanalizuje? :-(
Spokojnie prosilabym przede wszystkim o wyedytowanie postu i podanie pelnej nazwy kremu bo caly opis producenta jest dla mnie zbedny
Mysle,ze wieczorem znajde czas by sie tym zajac.



Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Hexxano dziękuję
Prosze bardzo
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-26, 22:44   #1072
hanusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 203
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy ja tez moglabym prosic o analize skladu filtra z avene- cleanance solaire 40? widze triglicerydy, ale dosc daleko w skladzie, wiec moze nie zapchaja? nie wiem co tam jeszcze moze pozapychac, niby producent pisze ze to filtr dla cery tlustej,tradzikowej, nie komedogenny, ale nie bardzo w to wierze, wolalabym cos wiecej wiedziec o tym skladzie:

avene aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, cyclomethicone, ethylhexyl palmitate, bis-ethylhexyl oxyphenon methoxyphenyl triazine, aqua, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenon glyceryl stearate, potassium cethyl phosphate, pvp/eicosene copolymer, butylparaben, caprylic/capric triglyceride, cuncurbita pepo (to jakis wyciag z pestek dyni), decyl glucoside, disodium edta, ethylparaben, parfum, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, isobutylparaben, magnesium aluminium silicate, methylparaben, phenoxyethanol polysorbate 60, propylparaben, sorbic acid, squalane, titanium dioxide, tocopheryl glucoside, triethoxy caprylysilane, trimethoxycaprylysilane, xanthan gum, zinc gluconate, zinc oxide

dzieki
hanusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 08:29   #1073
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

To ja bardzo proszę o analizę składu tego filtra. Chciałabym sie dowiedzieć czy filtr jest stabilny (chyba jedynym UVA tam jest Parsol, ale nie jestem pewna), czy oprócz filtracji, krem ma jakieś własciwości pielęgnacyjne . Producent pisze, że jest "beztłuszczowy", jednak po nałożeniu widać na skórze błyszczący film (po pewnym czasie zanika trochę) wygląda to jak tłuszcz, a może jakiś silikon? Może ze składu da się wywnioskować co w tym kremie się tak błyszczy?

Clinique sun-care UV-response face cream

skład:

water, homosalate, ethylhexyl methoxycinnamate, benzophenone -3(oxybenzone), ethylhexyl salicylatem diethylhexyl 2,6-naphthalate, methyl trimethicone, butylene glycol, silica, bytyl methoxydibenzoymethane, butyl salicylate, lauryl peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, peg-100 stearate, glyceryl stearate, polyethylene, stearyl dimethicone, glycerin, plankton extract, potassium cetyl phosphate, phospholipids, caffeine, sodium hyaluronate, styrene/acrylates copolymer, hydrogenated lecithin, stearic acid, lecithin, cetyl alcohol, tocopheryl acetate, dimethicone, nordihydroguaiaretic acid, magnesium ascorbyl phosphate, peg-8 laurate, vp/eicosene copolymer, ammonium acryloyldimethyltaurate/vpcopolymer, ethylhexylglycerin, perillyl alcohol, caprylyl glycol, xanthan gum, trisodium edta, sorbic acid, sodium dehydoacetate, phenoxyethanol
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 11:57   #1074
fairytale
Raczkowanie
 
Avatar fairytale
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 488
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam cere naczynkowa, sklonna do wypryskow i z poczatkiem tradziku rozowatego (ktorego lecze i poki co udaje sie go powstrzymywac Ale idzie lato i chcialabym miec opalona buzke. Zastanawiam sie tylko czy samoopalacz nie zrobi mi krzywdy. Mam Lirene samoopalacz w kremie: Aqua, paraffinum liquidum, dihydroxyacetone, glycerin, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, caprylic/capric trigliceryde, methyl gluceth-20, isopropyl myristate, stearic acid, dimethicone, shea butter (butyrospermum parkii), cetyl alcohol, tocopheryl acetate citric acid, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, isobutylparaben, ethylparaben, butylparaben, parfum, benzyl salicylate, buthylphrny methylpropional, hexyl cinnamal, linalool, limonene, alpha-isomethyl, ionone, cionellol, carmel bede bardzo wdzieczna za analize i komentarz l
fairytale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 15:10   #1075
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość

Krem - żel koloryzujący NUXE TEINT ULTRA PRODIGIEUX® - PEAUX CLAIRES
- PEAUX MATES
PIELĘGNACJA KOLORYZUJĄCA DO JASNEJ LUB CIEMNEJ KARNACJI


Skład: Aqua, Dimethicone copolyol, Glycereth-7, Decamethyl Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-32, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copolymer, Nylon 12, Saccharomyces/Xylitum Black Tea Ferment(przeciwutleniacz: confused, Cyclomethicone, Glycerin, Methylsilsesquioxane, Dimethicone Crosspolymer, Imperata Cylindrica, Lecithin, Parfum (Fragrance), Tocopherol, Phenoxyethanol, Menthoxypropanediol, Methyl Diisopropyl Propionamide, Dimethicone, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Sodium Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Hydroxyde, Heliantus Annuus, Benzophenone-3,Dimethylcyclosiloxane, Octamethylcyclotetrasilox ane , Rosmarinus Officinalis, Carbomer, PEG-8, Cassia Angustifolia, Hydroxyethylcellulose, Manganese Gluconate, Silica Dimethyl Silylate, Kigelia Africana, Triticum Vulgare, Nelumbo Nucifera, Potassium Sorbate, Olea Europaea, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Citronellol, Butylphenyl, Methylpropional, Limonene, Linalool.
May contain +/- : Titanium Dioxide (Cl 77891), Mica (Cl 77019), Iron Oxide (Cl 77491), Iron Oxide (Cl 77492), Iron Oxide (Cl 77499), Silica, Cl 75740 (Carmine), Cl 77947 (Zinc Oxide), Alumina.

Bardzo proszę zaanalizować ten krem pod kątem zapychania i podrażniania (mam cerę mieszaną skłonną do zapychania)


Dzięki Hexxano czekam cierpliwie
Krem jest nafaszerowany silikonami i pochodnymi akrylu- to ma dac mila,przyjemna aplikacje i pozwala ladnie "zagruntowac"twarz co w przypadku typowej cery mieszanej bedzie plusem.
Wydaje mi sie ze w takiej ilosci silikony,ich pochodne i pochodne akrylu w polaczeniu z matujacymi wlasciwosciami nylony moga zrobic wiecej szkody niz pozytku -ALE....duzo zalezy od cery.
Trudno jest jednoznacznie odpiedziec czy akurat Cie zapcha/podrazni taka mieszanka-sama mialam podobny problem z podkladem Translucide L'oreala(mniej wiecej podobna mieszanka) i pozegnalam sie z kosmetykiem.Wniosek wyciagnelam jeden,ze nigdy wiecej takiej ilosci silikonow-bo jednak to zabojczo na mnie dziala.
Podrazniac Cie takze moze Benzophenone-3,zapchac gliceryna jezeli akurat tak dziala na Ciebie-trudno jednoznacznie odpowiedziec.Na pewno nie ma potencjalnych emolientow/zapychaczy ktore popularnie wystepuja w wielu kosmetykach.
Jest tez takze sporo ciekawych wyciagow roslinnych choc moze zawartoscia nie sa duze stezenia.

Powiem tak,jezeli masz dostep do probek i przetestowania tego kosmetyku to zrob to jednak jezeli na podstawie skladu mialabym kupic pelnowymiarowe opakowanie to jednak zastanowilabym sie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 15:22   #1076
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez hanusia Pokaż wiadomość
czy ja tez moglabym prosic o analize skladu filtra z Avene- Cleanance Solaire 40? widze triglicerydy, ale dosc daleko w skladzie, wiec moze nie zapchaja? nie wiem co tam jeszcze moze pozapychac, niby producent pisze ze to filtr dla cery tlustej,tradzikowej, nie komedogenny, ale nie bardzo w to wierze, wolalabym cos wiecej wiedziec o tym skladzie:

avene aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, cyclomethicone, ethylhexyl palmitate, bis-ethylhexyl oxyphenon methoxyphenyl triazine, aqua, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenon glyceryl stearate, potassium cethyl phosphate, pvp/eicosene copolymer, butylparaben, caprylic/capric triglyceride, cuncurbita pepo (to jakis wyciag z pestek dyni), decyl glucoside, disodium edta, ethylparaben, parfum, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, isobutylparaben, magnesium aluminium silicate, methylparaben, phenoxyethanol polysorbate 60, propylparaben, sorbic acid, squalane, titanium dioxide, tocopheryl glucoside, triethoxy caprylysilane, trimethoxycaprylysilane, xanthan gum, zinc gluconate, zinc oxide

dzieki
Na czarno filtry
Na niebiesko potencjalne zapychacze-trojglicerydy i silikony,emolient
Wyciag z pestek z dyni zapewne bedzie mial wlasciwosci nawilzajace i spowalniajace proces starzenia sie skory

Z filtrami to trudna sprawa poniewaz zapychanie jest bardzo indywidualne i trzeba na sobie przetestowac w kazdym razie nie czaja sie tutaj zadne inne zapychacze poza tymi zaznaczonymi;jednak nalezy pamietac ze czesto do zapychania moze tez doprowadzic reakcja pomiedzy skladnikami.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 15:29   #1077
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
To ja bardzo proszę o analizę składu tego filtra. Chciałabym sie dowiedzieć czy filtr jest stabilny (chyba jedynym UVA tam jest Parsol, ale nie jestem pewna), czy oprócz filtracji, krem ma jakieś własciwości pielęgnacyjne . Producent pisze, że jest "beztłuszczowy", jednak po nałożeniu widać na skórze błyszczący film (po pewnym czasie zanika trochę) wygląda to jak tłuszcz, a może jakiś silikon? Może ze składu da się wywnioskować co w tym kremie się tak błyszczy?

Clinique sun-care UV-response face cream

skład:

water, homosalate, ethylhexyl methoxycinnamate, benzophenone -3(oxybenzone), ethylhexyl salicylatem diethylhexyl 2,6-naphthalate, methyl trimethicone, butylene glycol, silica, butyl methoxydibenzoymethane, butyl salicylate, lauryl peg-9 polydimethylsiloxyethyl dimethicone, peg-100 stearate, glyceryl stearate, polyethylene, stearyl dimethicone, glycerin, plankton extract, potassium cetyl phosphate, phospholipids, caffeine, sodium hyaluronate, styrene/acrylates copolymer, hydrogenated lecithin, stearic acid, lecithin, cetyl alcohol, tocopheryl acetate, dimethicone, nordihydroguaiaretic acid, magnesium ascorbyl phosphate, peg-8 laurate, vp/eicosene copolymer, ammonium acryloyldimethyltaurate/vpcopolymer, ethylhexylglycerin, perillyl alcohol, caprylyl glycol, xanthan gum, trisodium edta, sorbic acid, sodium dehydoacetate, phenoxyethanol

Na czarno zanaczylam filtry ale moim zdaniem one sa oparte na Parsolu ktory nie jest stabilizowany,za blyszczenie po nalozeniu moze odpowiadc mieszanka silikonow,pochodnych silikonow i akrylu bo to jednoczesnie daje mila i przyjemna aplikacje.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 16:06   #1078
hanusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 203
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hexxana: dzieki wielkie za analize
chyba sobie daruje ten filtr, ten sklad nie wyglada na jakis super :/
hanusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 17:28   #1079
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Krem jest nafaszerowany silikonami i pochodnymi akrylu- to ma dac mila,przyjemna aplikacje i pozwala ladnie "zagruntowac"twarz co w przypadku typowej cery mieszanej bedzie plusem.
Wydaje mi sie ze w takiej ilosci silikony,ich pochodne i pochodne akrylu w polaczeniu z matujacymi wlasciwosciami nylony moga zrobic wiecej szkody niz pozytku -ALE....duzo zalezy od cery.
Trudno jest jednoznacznie odpiedziec czy akurat Cie zapcha/podrazni taka mieszanka-sama mialam podobny problem z podkladem Translucide L'oreala(mniej wiecej podobna mieszanka) i pozegnalam sie z kosmetykiem.Wniosek wyciagnelam jeden,ze nigdy wiecej takiej ilosci silikonow-bo jednak to zabojczo na mnie dziala.
Podrazniac Cie takze moze Benzophenone-3,zapchac gliceryna jezeli akurat tak dziala na Ciebie-trudno jednoznacznie odpowiedziec.Na pewno nie ma potencjalnych emolientow/zapychaczy ktore popularnie wystepuja w wielu kosmetykach.
Jest tez takze sporo ciekawych wyciagow roslinnych choc moze zawartoscia nie sa duze stezenia.

Powiem tak,jezeli masz dostep do probek i przetestowania tego kosmetyku to zrob to jednak jezeli na podstawie skladu mialabym kupic pelnowymiarowe opakowanie to jednak zastanowilabym sie
Dziękuję Hexxano JESTEŚ GENIALNA !!!!!!!!!!!!
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-27, 17:28   #1080
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez hanusia Pokaż wiadomość
hexxana: dzieki wielkie za analize
chyba sobie daruje ten filtr, ten sklad nie wyglada na jakis super :/
Prosze bardzo ale nie uwazam,ze sklad jest zly albo ze nie wyglada zbytnio zachecajaco tymbardziej,ze to filtr.
Dopoki nie przetestujesz to nie bedziesz wiedziec a druga sprawa to taka,czy wiesz co zapycha wlasnie Twoja cere?

Ogolnie bardzo lubie filtry Avene szczegolnie za wlasciwosci nawilzajace,ale to tez zasluga Tinosorbow w skladzie wiec uwazam,ze zanim skreslisz ten filtr wyprobuj go
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.