Automat do pieczenia chleba. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-07, 14:24   #841
malankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

dziś miałam pewną przygodę z moim chlebkiem bezglutenowym...
zrobiłam wszystko wedle przepisu, nastawiłam program i on sobie rósł...
i rósł.........
w końcu bojąc sie ze przerośnie włączyłam wczesniej na pieczenie
a on... rósł!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zapukał w szybke... potem okleił cała szybkę a potem klapa sie podniosła....
wyjełam go z tego awtomata i wstawiłam do piekarnika ale juz widze ze zaraz dojdzie do sufitu!
macie może jakies metody na przerwanie takiego rośnięcia?))) bo następnym razem moge mu nasypac połowe drożdzy ale teraz nie wiedziałam- dałam jak w przepisie na mieszanke bezglutena z której piekłam... a może kiedyś sie znów podobna sytuacja przytrafić...
malankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 08:28   #842
kamys1
Przyczajenie
 
Avatar kamys1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 12
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Cześć, przejrzałam cały wątek i nie zauważyłam przepisu na makaron. Do mojego modelu Moulinexa nie dodali książki kucharskiej nad czym strasznie ubolewam. Jeśli ktoś ma przepis na makaron lub pierogi bardzo proszę o przesłanie.
__________________
Gadatliwość - 1000 zł w złotówkach.
kamys1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 08:40   #843
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Cytat:
Napisane przez kamys1 Pokaż wiadomość
Cześć, przejrzałam cały wątek i nie zauważyłam przepisu na makaron. Do mojego modelu Moulinexa nie dodali książki kucharskiej nad czym strasznie ubolewam. Jeśli ktoś ma przepis na makaron lub pierogi bardzo proszę o przesłanie.
Ale makaronu nie robi się w tej maszynie (ja przynajmniej o tym nie słyszałam), jest przeznaczona do ciast drożdżowych i konfitur.

Makaron taki w wersji ekskluzywnej mój tata robił z samych jajek i mąki, ale składniki dodaje się na oko bo jajka mają różne wymiary. Jak chce się mieć tańszą wersje to dodaje się wody.
Pierogi robię zalewając mąkę wrzątkiem i ugniatam, w razie potrzeby dodaje mąki czy wody, tak aby uzyskać odpowiednia konsystencję, czasem dodaje bardzo mało jajka (np. płaska łyżeczkę, bo jak się da za dużo to ciasto staje się zbyt twarde po ugotowaniu).


Jak już tu wcześniej pisałam kupiłam maszynę Zelmera i niestety muszę przyznać ze zmieniłam o niej zdanie.
ODRADZAM ZAKUPY SPRZĘTU FIRMY ZELMER
Wszystko było dobrze puki maszyna działała, niestety nawalił jej wyświetlacz, dałam do serwisu po 6 tygodniach odebrałam ją nadal zepsutą bo nie dostali wyświetlacza, teraz czeka mnie odsyłanie maszyny do sklepu i czekanie na nową. Nie jest to pojedynczy przypadek bo dokładnie to samo przytrafiło się koleżance z parowarem firmy zelmer. Napisałam też do zelmera dwa maile na żaden mi nie odpowiedzieli, firma chyba przyjęła taktykę sprzedać produkt, a potem niech klient spada na drzewo.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 09:54   #844
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 618
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ale makaronu nie robi się w tej maszynie (ja przynajmniej o tym nie słyszałam), jest przeznaczona do ciast drożdżowych i konfitur.

Makaron taki w wersji ekskluzywnej mój tata robił z samych jajek i mąki, ale składniki dodaje się na oko bo jajka mają różne wymiary. Jak chce się mieć tańszą wersje to dodaje się wody.
Pierogi robię zalewając mąkę wrzątkiem i ugniatam, w razie potrzeby dodaje mąki czy wody, tak aby uzyskać odpowiednia konsystencję, czasem dodaje bardzo mało jajka (np. płaska łyżeczkę, bo jak się da za dużo to ciasto staje się zbyt twarde po ugotowaniu).


Jak już tu wcześniej pisałam kupiłam maszynę Zelmera i niestety muszę przyznać ze zmieniłam o niej zdanie.
ODRADZAM ZAKUPY SPRZĘTU FIRMY ZELMER
Wszystko było dobrze puki maszyna działała, niestety nawalił jej wyświetlacz, dałam do serwisu po 6 tygodniach odebrałam ją nadal zepsutą bo nie dostali wyświetlacza, teraz czeka mnie odsyłanie maszyny do sklepu i czekanie na nową. Nie jest to pojedynczy przypadek bo dokładnie to samo przytrafiło się koleżance z parowarem firmy zelmer. Napisałam też do zelmera dwa maile na żaden mi nie odpowiedzieli, firma chyba przyjęła taktykę sprzedać produkt, a potem niech klient spada na drzewo.

o to przykre bo ja mam zelmera i rodzice też. Na szczęście się nic nie dzieje tfu tfu
5a3cc703cdea367dc4857f7c8a4bccc3ed5dc513_63b764c3f051b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 12:22   #845
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Cytat:
Napisane przez kamys1 Pokaż wiadomość
Cześć, przejrzałam cały wątek i nie zauważyłam przepisu na makaron. Do mojego modelu Moulinexa nie dodali książki kucharskiej nad czym strasznie ubolewam. Jeśli ktoś ma przepis na makaron lub pierogi bardzo proszę o przesłanie.
W książce z przepisami , która jest dołączona do automatu jest jeden przepis. Sama nie testowałam więc niestety nie wiem czy jest ok.
Oto on :
5 jajek(temp. pokojowa ) lub 300 ml wody
250g drobnej mąki pszennej typ 405
250g mąki pszennej typ 1050

Pochwal się efektami, pozdrawiam
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 17:22   #846
małgorzałka
Przyczajenie
 
Avatar małgorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 16
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

W mojej książeczce dołączonej do moulinexa jest taki przepis na makaron (1250g):
830g mąki białej,
130 ml wody,
5 jaj
1,5 łyżeczki soli
Obrazki wskazują kolejność dodawania składników:1. mąka,2. woda, 3. jaja, 4. sól. Ustawić maszynę na program 12 (15min).
małgorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 07:01   #847
kamys1
Przyczajenie
 
Avatar kamys1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 12
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ale makaronu nie robi się w tej maszynie (ja przynajmniej o tym nie słyszałam), jest przeznaczona do ciast drożdżowych i konfitur.
W mojej maszynie jest specjalny program do robienia makaronu, tylko na moje nieszczęście nie dostałam książki z przepisami. Ale dobra duszyczka już mi go przekazała poniżej. Za co jestem wdzięczna. A na ekskluzywny makaron twojego taty nie mam co liczyć, chyba że jest w sprzedaży Pozdrawiam ciepło.
__________________
Gadatliwość - 1000 zł w złotówkach.
kamys1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 09:02   #848
malankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

cały program na makaron to poprostu mieszanie ciasta bez wyrastania grzania itp więc nawet jak ktoś takiego nie ma / u mnie jest nazywa sie pasta dough/ to można myśle właczyć na jakikolwiek program i wyłaczyć po pierwszym mieszaniu


a ja mam inne pytanie:
walcze od jakiegoś czasu z chlebkiem na zakwasie
mam już zaprzyjaźniony zakwasik, dokarmiam dbam i prosze żeby wpłynął pozytywnie na mój chlebek

ale chlebek ilekolwiek godzin by ie stał nie chce wyrosnąc jak trzeba nie robi mu sie apetyczny brzuszek i zawsze jest taki lekko gniotowaty
czy komuś sie udaje śliczny i wyrośnięty i może mi podpowiedzieć co robie nie tak?????????
może ciasto za gęste i zakwas nie daje rady?
malankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 07:12   #849
kamys1
Przyczajenie
 
Avatar kamys1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 12
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Hej malankaa a próbowałaś postawić go na ciepłym kaloryferze i przykryć lekko wilgotną ściereczką? Może jak nie grzejesz to do piekarnika na minimalną temperaturę.
__________________
Gadatliwość - 1000 zł w złotówkach.
kamys1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 10:28   #850
malankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

niby piszą że na zakwasie nie potrzebuje specjalniee wysokiej temperatury ale może to bujdy? spróbuje nastepnym razem jak piszesz w piekarniku
albo odkrece na chwile kaloryfer
malankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 07:00   #851
mellomarylka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Chciałabym zrobić chlebek w automacie na zakwasie, szukam w sieci przepisów ale jest ich mało i nie wiem ile dać tego zakwasu żeby chlebek wyszedł. Jaki jest przelicznik zamiast drożdży to zakwas.


Z góry dziękuję za odpowiedź
mellomarylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-07, 13:44   #852
adela25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Witam!

Mam automat do pieczenia i troche już upiekłam ale ciągle mam kilka pytań na które nie znalazłam odpowiedzi:
-w jaki sposob mozna przykleić sezam, pestki dynii, mak i inne dodatki do skórki chleba żeby nie spadały po wyjęciu i upieczeniu? Próbowałam samej margaryny (nie działa w ogóle), działa jajko (białko wymieszane z żółtkiem) ale powoduje dziwny posmak chleba. Ktoś jeszcze coś pisał o wodzie z dużym dodatkiem cukru. Czy to działa? Jeśli tak to ile przed koncem pieczenia smarować i posypywać ?
-wiele osób radzi żeby wyciągać mieszadła przed rozpoczęciem pieczenia ale moja maszyna (jak chyba 90% na rynku) nie ostrzega sygnałem o zakończeniu wyrastania ciasta tak żeby zdązyć wyjąć mieszadła z zimnej jeszcze formy. Jak więc rozpoznać moment kiedy można je wyjąć. Mój automat nawet w czasie wyrastania co kilkanascie minut obraza pojedynczo mieszadłami żeby lepiej rosło, jak wyjme mieszadła za wczesnie to najczesciej wychodzi zakalec.
-czym różni sie wypiek na dorżdzach od takiego na zakwasie? Warto bawić sie w robienie zakwasu itd ?
-czym różni się dodawanie wody i maślanki? Tego drugiego jeszcze nie probówałam.
-czy dodajecie mleko w proszku ? bo często jest w przepissach. Co ono powoduje?
adela25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 07:40   #853
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Adela z wodą i maślanką to jedynie zauważyłam różnicę przy stosowaniu mąki żytniej. Dobrze jest dodać poza drożdżami coś kwaśnego wtedy lepiej rośnie, nie zastępuję całej wody tylko odrobinę, zamiast maślanki dodaję kwaśną śmietanę, sok z cytryny lub jogurt.

Ja nie dodaje mleka w proszku tylko zamiast wody stosuję mleko, chleb jest inny w smaku bardziej delikatny.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 11:32   #854
Richus
Raczkowanie
 
Avatar Richus
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 69
GG do Richus Send a message via Skype™ to Richus
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

witam
Dla adela25: Aby ziarna (słonecznik, dynia, mak, itp.) nie spadały po upieczeniu i wyjęciu z formy, należy je posypać (lekko docisnąć np. pestki dyni) po wyrobieniu ciasta przez maszynę i wyrośnięciu, zaraz przed okresem pieczenia. Jest to średnio ok.1 godz.30 min. przed końcem całej pracy maszyny. W instrukcji obsługi są wyszczególnione czasowo w minutach wszystkie fazy; mieszania, rośnięcia, pieczenia itp.(przynajmniej tak mam w maszynie Sewerin).
pozdrawiam ''piekarzy''
Richus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 00:26   #855
SuNailsArt
Raczkowanie
 
Avatar SuNailsArt
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 142
GG do SuNailsArt Send a message via Skype™ to SuNailsArt
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Witam wszystkich,

Mam takie małe pytanie apropo automatu do pieczenia chleba. Od jakiegoś już czasu zastanawiamy się z mężem nad zakupem tego cuda, aby zawsze rano mieć świeże pieczywko.....
Jest natomiast jedno ale , które mnie zastanawia, mianowicie: Czy taki automat (chcemy kupić taki: http://www.ceneo.pl/6428622), SAM mi zrobi dosłownie wszystko, a ja tylko wrzucam do niego składniki? Tak naprawdę, to jak odbywa się taki proces pieczenia chleba w takim automacie? No i po drugie, jakie składniki zawsze muszę mieć pod ręką, aby móc piec dla siebie i dla mojego męża bułeczki, bagietki i chlebuś??? Nie jestem zwolenniczką żadnych gotowych mieszanek, i mam nadzieję, że taki automat nie jest ograniczony jedynie do robienia pieczywa tylko z nich. Pomimo, że raz próbowaliśmy zrobić chlebek z mieszanki i wyszedł naprawdę dobry, pieczony w piekarniku z termoobiegiem. Nie chciałabym natomiast wydać 500zł tylko po to, aby wrzucać do automatu mieszankę na chlebek.

Bardzo proszę o jakieś porady, sugestie i szczere odpowiedzi, ponieważ zbliżają się święta i w zasadzie pieniądze na automat mam już zarezerwowane

Pozdrawiam Tunia
SuNailsArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 08:48   #856
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

SuNailsArt- Automat NAPRAWDĘ robi wszystko sam za Ciebie, ale to jest troszkę inny chleb niż z piekarni- ma inną fakturę, skórkę.. mi to nie przeszkadza, ale jak chcesz mieć chlebek w ładnym kształcie to pewnie będzie wydłubywać surowe ciasto z maszyny i piec bochenki czy bułeczki w piekarniku.


Proces wygląda tak- wrzucasz składniki, klikasz start, maszyna powolutku miesza składniki na jednolitą masę. Potem miesza szybciej. Zostawia na chwilkę żeby drożdże zaczęły pracować, potem wyrabia - cały czas grzałki utrzymują odpowiednią temperaturę, żeby drożdże rosły. Na zmianę wyrabia i zostawia do wyrośnięcia, w sobie znany sposób, potem włącza się brzęczyk, żeby dodać dodatki- słonecznik, orzechy, co tam sobie chcesz .
Pod koniec programu (który ustawiasz zgodnie z instrukcją), maszyna włącza grzałki na cały regulator i piecze. Kiedy skończy, piszczy, żeby Cię poinformować i chleb trzeba wyjąć. Jak nie wyjmiesz, to zmięknie mu skórka

Cała praca ogranicza się do wrzucenia składników i wybrania programu.

Po drugie- Składniki na chleb podstawowy to mąka, woda, cukier sól, olej i drożdże. I to wszystko. Nie musisz używać mieszanek (ja nie używam). Dodając pół na pół mąki pszennej i żytniej (białej) dostajesz zwykły polski "chleb powszedni"


Po trzecie- serdecznie odradzam kupno automatu za 500 zł.
Automaty do chleba to takie ustrojstwa które się NICZYM między sobą nie różnią. Maja inny design , ale ogólnie dzielą się na jedno i dwumieszadłowe, a jednomieszadłowe na małe i duże. I to jest wszystko.

One nie mają skomplikowanych silników, w których musi być jakaś moc, nie mają dziwnych innowatorskich rozwiązań w środku- to tylko wał silnika o małej mocy, grzałka i termostat do grzałki. Programator określa tylko w jakim programie jaka jest konfiguracja mieszaj/grzej
Poczytaj sobie instrukcje obsługi różnych maszyn (TUTAJ), sama zobaczysz, ze nawet programy mają identyczne.

Mam maszynę za 65 zł i sprawdza się tak samo jak droga mojej sąsiadki.
Moja mama ma maszynę z lidla i działa bezawaryjnie od lat.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2010-12-03 o 08:53
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 12:44   #857
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Ja też mam zwykły automat tzn. z Lidla i nie żałuje.Do tej pory nie upiekłam jeszcze chleba z jakiejś mieszanki tylko taki zwykły z tego co mam w domu. Teraz planuje popróbować chlebka na zakwasie, mój zakwas ma dopiero dwa dni tak więc niebawem go użyje, aż jestem ciekawa jaki wtedy wychodzi chlebek. Pozdrawiam
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 15:24   #858
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

anusiaa- tylko uważaj z zakwasem, bo zakwas wyżera teflon i może CI zniszczyć wiaderko od maszyny
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 15:54   #859
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Poważnie ???
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 16:18   #860
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

tak czytałam na cinie (TUTAJ). Zakwas nie najlepiej się dogaduje z metalem, potrafi na dłuższą metę "zjeść" metalowe części lodówki, piekarnika i maszyny.


Wiadomo, że nie od razu
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 16:27   #861
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Nie słyszałam nigdy o tym i nie zniechęca mnie to . Mam nadzieje że aż tak źle nie będzie i moja foremka mi jeszcze troszkę posłuży.
Ciekawe jak zrobić taka drożdżówkę w automacie, czy da się - taka z kruszonką
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 16:49   #862
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

da sie.

Robiłam kiedyś, super wyszła. Poszukam przepisu jak chcesz?
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 22:35   #863
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Pewnie że chce
Bardzo , bardzo proszę
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 23:47   #864
SuNailsArt
Raczkowanie
 
Avatar SuNailsArt
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 142
GG do SuNailsArt Send a message via Skype™ to SuNailsArt
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

elianka Dzięki za super wyczerpującą odpowiedź - tego mi było trzeba. Cały sęk jest w tym, że nie jadam takiego chleba z piekarni - bardzo rzadko - najczęściej chleb tostowy albo gofry, ponieważ uwielbiamy śniadania na gorąco.... Stąd właśnie wziął nam się pomysł na kupno maszyny do wyrobu własnego chleba i drożdżówek

Co do ceny, to ja po prostu nie lubię tanich sprzętów - i to nie dlatego, żeby mieć się czym pochwalić itd itp, ale nie mam do takich sprzętów szczęścia - wszystko zawsze mi się zepsuje po paru użyciach, a firma Moulinex i Tefal towarzyszą w moim życiu już bardzo długo - i wiem, że wydając te pareset złotych na sprzęt, będzie mi on służył latami. Stąd też właśnie tak dokładne poszukiwania z mojej strony.

Ale bardzo dziękuję Ci za wszystko. Z tą maszyną jest też chyba jakaś książka z przepisami na wyroby chlebowe, więc jak już przyjdzie, to chętnie się z Wami wszystkimi podzielę

Pozdrawiam

Edytowane przez SuNailsArt
Czas edycji: 2010-12-04 o 22:36
SuNailsArt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 11:52   #865
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Witam!!

Bardzo proszę doświadczone smakoszki pieczonego chlebka o porade.

Poszukuje automatu do wypieku chleba w okolicach 200-300 zł i zagubiłam się w gąszczu ofert

Może podacie modele z których jesteście zadowolone. Zależy mi żeby maszynka nie była zbyt duża bo mam małą kuchnie no i żeby miała niezbyt wiele wyszukanych programów.

generalnie chce piec na potrzeby mojej 3-osobowej rodzinki - chlebki z ziarnami i może jeszcze ciasto na pierogi było by przydatne

ŚLICZNIE PROSZĘ O PORADY i z góry dziękuje a watek przeszperam bo widze fajne przepisy
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 12:14   #866
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Są to dość drogi sprzęty i mało kto miał ich kilka, by mieć porównanie
Ja mam Quicka i jestem zadowolona, ale wiem, że z innych marek dziewczyny też są zadowolone

Jak będziesz wybierać swoją maszynkę, to sprawdź, by miała ona dozownik do ziaren i innych dodatków (moja akurat tego nie ma i bardzo mi tego brakuje) oraz Timer - to mam i ciągle korzystam Przez to, że nie mam dozownika, chlebki z dodatkami mogę piec jedynie w dzień jak mam czas ich pilnować.

Zwróć też uwagę na to, by można było w niej piec dość duże chlebki, bo wychodzą przepyszne, znikają w mgnieniu oka, a w razie czego to są dość długo świeże - oszczędność
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 12:18   #867
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Wszystkie maszyny mają podobne programy, niestety wszystkie maja spore wymiary.
Sporo wizażanek ma maszynę alaski, model 2600 ma tę zaletę że ma dwie wagi chleba do wyboru.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 07:49   #868
Richus
Raczkowanie
 
Avatar Richus
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 69
GG do Richus Send a message via Skype™ to Richus
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

witam
Najlepiej udaj się do jakiegoś marketu z tym sprzętem i porównaj sobie wielkości, wybierz tą, która Ci najlepiej pasuje wielkością. Jak pisali przedmówcy, wymiary tych maszynek są b.zbliżone do siebie i ich obsługa oraz możliwości wypieku są podobne. Dobrze będzie, jeżeli z maszyną będzie instrukcja obsługi i chociaż kilka przepisów na początek. Powodzenia przy zakupie.
pozdrawiam ''piekarzy''
Richus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 21:08   #869
anusiaa81
Raczkowanie
 
Avatar anusiaa81
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 201
GG do anusiaa81
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

Ja dziś wykorzystywałam mój chlebek z soboty, który leżał nietknięty. Zresztą co będę opisywać jak, wstawiam fotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01249.jpg (97,2 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01248.jpg (89,6 KB, 26 załadowań)
__________________
góra aparat bezligaturowy 15-02-2010
dół 31-05-2010
koniec przygody z aparatem 21-11-2012

foto #1752



.....bo każdy ma swojego anioła
i jest dla kogoś aniołem...
anusiaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 08:12   #870
malankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Automat do pieczenia chleba.

mniam, pyszny pomysł


Ja wczoraj piekłam chlebek pszenno żytni , ale skubaniec sie troche za bardzo jak na moje potrzeby kruszy Czy jest na opanowanie tego jakaś metoda? Wiecej czy mniej jakiegoś składnika?
malankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-18 19:34:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.