Plecy i dekolt. Trądzik, krostki, wypryski, blizny potrądzikowe na plecach i dekolcie - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-27, 13:38   #481
SajGonKiii
Raczkowanie
 
Avatar SajGonKiii
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 85
Dot.: pomocy...krostki na dekolcie...

Moze to sa potowki...jak u malych dzieci?? Jesli tak to moze pomogly by jakies kosmetyki przeznaczone do pielegnacji niemowlat.
SajGonKiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:38   #482
Robe
Raczkowanie
 
Avatar Robe
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szwajcaria -Zürich
Wiadomości: 139
GG do Robe Send a message via Skype™ to Robe
Dot.: pomocy...krostki na dekolcie...

A mozesz je dokladniej opisac!Czy sa to moze malutkie czerwone krosteczki?A moze pechezyki w ktorych jest " woda ".?Podejrzewam ze jest to uczulenie, byc moze sloneczko a dokladnie uv promienie to powoduja, masz uczulenie na cos co jesz ,niewiem skoro lekarz to olal. to moze idz do innego. sproboj pic wapno moze cos pomoze, albo masc CUTIVATE, ale ja bym sie jeszcez poradzila innego lekarza.
__________________
. JAK NAZWAC SWOJ SALON
Robe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:40   #483
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: pomocy...krostki na dekolcie...

też mam problem z krostkami nie tylko na dekolcie ale i na plecach... brrrr jak sobie pomyślę że lato sięzbliża i trzeba zdjąć bluzy i chodzić w skromnych topach to mnie coś trafia

mam pełno takich małych czerwonych krosteczek...
Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 16:45   #484
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: pomocy...krostki na dekolcie...

Czy one są tylko czerwone? Czy może generalnie czerwone, ale czasem jakby coś białe w środku?
Bo jeśli to drugie, to mogą to być też bakteryjne.
Jeśli tak - to dermatolog zwykle przepisuje preparat, często robiony - który nakłada się na noc i on osusza i odkaża skórę.
Może spróbuj sama pozbyć się tego np. myjąc dokładnie dekolt mydłem antybakterynym (np. Effaclar), przy myciu zostawiając go na chwilę, żeby sobie "podziałał". I np. do tego na coc Effaclar A.I. miejscowo na kropki.

Jeśli to są "tylko czerwone" punkciki, to mogą to być np. potówki - wtedy to niestety nie wiem jak sobie z tym radzić i faktycznie chyba dermatolodzy zwykle olewają.

Sorki, że nie jestem expertem i nic więcej nie mogę pomóc
Buziaki i nie przejmuj się.
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:55   #485
dariena
Przyczajenie
 
Avatar dariena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: pomocy...krostki na dekolcie...

To niestety nie potówki i nie uczulenie...to wyglada jak taka drobna kaszka czasem zaczerwieniona na końcach...nie są to krostki ropne - choć od czasu do czasu są i takie, ale rzadko...piłam już litry wapna i nic...
dariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:59   #486
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Question Ładne plecy -pomocy!!!

Mam pytanko, czy znacie jakieś domowe sposoby albo jakies kremy czy maseczki na ładne gładziutkie plecki, poniewaz wtedy co nie trzeba zawsze wyskakują mi jakies krostki (syfki) a za trzy miesiące mam ślub i nie chcę żeby w tym dniu właśnie coś okropnego wyrosło mi na plecach. A mam jeszcze jedno pytanko czy jest jakiś sposób żeby pozbyć się blizn które pozostały po dawniejszych krostkach?????
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 18:03   #487
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: pomocy...krostki na dekolcie...

ja na swoje niespodzianki na plecach i dekolcie stosuje mydło siarkowe Barwy, bardzo często polecane tu na wizażu, może troche wysuszac, ale naprawde dobrze radzi sobie z roznymi wypryskami na plecach, czasem używam go też na twarz
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 19:05   #488
Cytryna01
Rozeznanie
 
Avatar Cytryna01
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 581
Dot.: pomocy...krostki na dekolcie...

A może to reakcja uczuleniowa na jakiś proszek do prania? Często się to zdarza..
Rada! Zrób tak: w jednej bluzce czy sweterku chodź tylko przez jeden dzień! Potem obowiązkowo do prania!
Zrezygnuj z grubaśnych materiałów, wybieraj bluzki z dekoldem i wystaw go na słoneczko
Myj dekold tym samym czym twarz.
Mi pomogło I teraz mam święty spokój z chrosteczkami! A miałam takie same jak Ty Darienko
Cytryna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 06:22   #489
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

Hm, co prawda nigdy problemow z plecami ani dekoldem nie mialam, ale radze CI isc do kosmetyczki i sie popytac. Nawet jesli nic nie zrobi, to moze poleci jakis godny uwagi balsam tudziez oklad.
I gratulacje z okazji slubu!
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 12:12   #490
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

poponuje Acne Derm - w miesiąc powinien sobie z tym poradzic, jesli natężenie tych krostek nie jest jakieś wybitnie duże - Acne Derm jednocześnie zmniejsza ( a z czasem nawet likwiduje) przebarwienia
Pozdrowienia i gratuluje z okazji ślubu
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 12:57   #491
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

Mydełko siarkowe powinno rozwiązać problem ale trzeba pamietać o odpowiednim nawilżeniu bo ono bardzo wysusza.
Co do pozbycia się blizn to było o tym pare wątków Można wybierać spośród różnych maści, kremów, kwasów. Polecam znalezienie dobrej kosmetyczki, która napewno wskaże odpowiedni do Twojego rodzaju skóry sposób. Pozdrawiam i gratuluje
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-28, 13:26   #492
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

ja wyleczyłam sobie plecki peelingiem kawowy co 3-4 dni (potem rzadziej z powodu lenia :P ) no i mydełkiem siarkowym z Barwy.
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 14:02   #493
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

A ja uważam, że cuda mogą zdziałać jedynie kuracje kwasami, ale że niestety się na tym nie znam więc nie poradzę Ci nic konkretnego.
Sama mam problem dodatkowo z przebarwieniami pozostałymi po niespodziankach i wiele już próbowałam żeby pozbyć się tego problemu, ale niestety - mniejszy lub większy zawsze jest
mam zamiar więc wypróbować kurację kwasami.
A jeśli zależy Ci na czasie ze względu na zbliżający się ślub to może warto poprzysuszać je słoneczkiem lub w solarium (nie jest to absolutnie rozwiązanie na dłuższą metę, ale być może w takim wypadku warto) tylko oczywiście broń Boże nie ekdperymentuj z kwasami i słońcem
pozdrawiam
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 14:18   #494
Domisinia
BAN stały
 
Avatar Domisinia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 171
GG do Domisinia
Exclamation Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

WSZYSTKO CO WYMIENIACIE JEST DOBRE I SKUTECZNE ALE DOMOWE SPOSOBY NIEZAWODNE NA BLIZNY OAPRZENIA KRYSTKI ITD. SĄ DWA :
1. nawilż plecy letnią wodą , poproś partnera aby wmasywał Ci delikatnie sól , aż do czerwoności , bakretie wtedy się zabijają , potem rano gdy nie zobaczysz efektów , krostki posmarój cytryną (jak nie masz to cebulą) wtedy zabijają się bakterie cytryny / cebuli z "syfkami" wiadomo że zwycięży cebula / cytryna a na koniec aby wygładzić skurę i pozbyć się wwzystkiego na długi czas smaruj plecy wycinkiem z aloesu , ( można zakupić np. na alego wpisz "trądzik" ) jak masz aloes to utnij jeden liść (najbardziej mięsisty ) i obierz go ze "skórki" powtarzaj smarowanie przez tydzień !! POWODZENIA
Domisinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 14:20   #495
~Karolina~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 35
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

Ja poszłam z "pryszczycą" na ramionach, pleckach i dekoldzie do dermatologa i mi benzacne przepisała... to wysusza... i działa po 2-3 tygodnich stosowania
~Karolina~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 14:46   #496
~Karolina~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 35
Dot.: pomocy...krostki na dekolcie...

Ja od takiego problemu mam benzacne 10% i działa ... :P do kupienia w aptece bez recepty ...
~Karolina~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 14:48   #497
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

Ja poradziłam sobie przy pomocy mydła siarkowego myję nim plecy rano i wieczorem oraz smaruje kremem bambino,który ładnie goi skórę i delikatnie wysusza.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 15:19   #498
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

O wypryskach na plecach i leczeniu ich było tutaj już dużo wątków. Poszukaj w wyszukiwarce forum

Mi pomogło mydełko siarkowe i sudocrem. Smarowałam też je przez jakiś czas tonikiem aspirynowym (o nim też jest wiele wątków- polecam wyszukiwarkę forum).
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 15:46   #499
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Smile Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE RADY, JUZ ZACZNE BRAĆ SIĘ DO ROBOTY (SZURU-BURU) . JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJĘ POZDRAWIAM
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-28, 15:49   #500
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Smile Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Domisinia
WSZYSTKO CO WYMIENIACIE JEST DOBRE I SKUTECZNE ALE DOMOWE SPOSOBY NIEZAWODNE NA BLIZNY OAPRZENIA KRYSTKI ITD. SĄ DWA :
1. nawilż plecy letnią wodą , poproś partnera aby wmasywał Ci delikatnie sól , aż do czerwoności , bakretie wtedy się zabijają , potem rano gdy nie zobaczysz efektów , krostki posmarój cytryną (jak nie masz to cebulą) wtedy zabijają się bakterie cytryny / cebuli z "syfkami" wiadomo że zwycięży cebula / cytryna a na koniec aby wygładzić skurę i pozbyć się wwzystkiego na długi czas smaruj plecy wycinkiem z aloesu , ( można zakupić np. na alego wpisz "trądzik" ) jak masz aloes to utnij jeden liść (najbardziej mięsisty ) i obierz go ze "skórki" powtarzaj smarowanie przez tydzień !! POWODZENIA
DZIĘKUJĘ ZA POMOC ,JESTEM WDZIĘCZNA BARDZO POZDRAWIAM PA
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:03   #501
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Smile Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

JESZCZE RAZ DZIĘKI WIECIE ZA CO... pozdrawiam ( ślub 5 sierpnia)
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 18:41   #502
Domisinia
BAN stały
 
Avatar Domisinia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 171
GG do Domisinia
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

Pozdrawiam i życzę powodzenia papatki i życzę wszytskiego naj naj naj naj
Domisinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 19:42   #503
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Ładne plecy -pomocy!!!

Polecam oczyszczanie pleców w gabinecie kosmetycznym - najlpiej za pomocą peelingu ultradźwiękowego ,chyba że skóra jest zanieczyszczona mocniej to wówczas może być potrzebne oczyszczanie tradycyjne. Jeśli są stany zapalne to potrzebne będą leki dermatologiczne, same kosmetyki mogą sobie z tym nie poradzić. Złuszczanie naskórka jest konieczne jeśli są przebarwienia ,ślady po stanach zapalnych -bardzo dobry jest peeling ziołowy np. Acne Derm, Neoderma, Jadwiga a potem wybielanie. Firma Floslek ma ciekawą serię kosmetyków wybielających. Inne wskazówki co do pielęgnacji skóry ze skłonnością do wyprysków znajdziesz w artykule o cerze trądzikowej na www.wizaz.pl, wszystkie rady dziewczyn dotyczące różnego rodzaju peelingu (regularnie wykonywanego), preparatów dermatologicznych, mycia mydłem siarkowym itp. są dobre ,ale trzeba wypróbować co najlepiej służy Twojej skórze.
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:04   #504
gogena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1
Dot.: Pryszcze na plecach po rzuceniu tabletek anty

Mam dokładnie ten sam problem, tylko że ja nie biorę tabletek już prawie rok. Całe plecy i dekolt mam zasypane, a od wczoraj ,,buduje" mi się coś bolącego na brodzie.Nie mogę się z tym pogodzić, bo zawsze miałam piękną cerę.
gogena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:26   #505
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: Pryszcze na plecach po rzuceniu tabletek anty

ja wlasnie mam tez problem:/ wybieram sie do dermatologa bo mam juz dosyc tych pryszczy:/ ile ja juz sie z tym mecze jak mialam czysty dekolt to znowu mnie wysypalo
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:31   #506
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: Pryszcze na plecach po rzuceniu tabletek anty

Nie chcę tu szerzyć czarnowidztwa, ale mnie po 3 latach brania Diane też tak wysypało. Przez dwa lata było koszmarnie: plecy, dekolt, boki twarzy (linia żuchwy) i policzki. Na plecach mnóstwo ropnych krosteczek, na dekolcie wyglądało, jakbym miała zaskórnik na zaskórniku, masakra. Dopiero teraz się normuje i zaczyna być lepiej. Choć nadal nie jest idealnie. Czyli u mnie powrót do normalności trwał (albo nadal trwa) DWA LATA. A miało być tak pięknie...
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 15:10   #507
yuk-ka
Raczkowanie
 
Avatar yuk-ka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: w okolicy stolicy
Wiadomości: 219
Dot.: Pryszcze na plecach po rzuceniu tabletek anty

Miałam ten sam problem po odstawieniu Mercilonu i Marvelonu. Brałam te pigułki przez 7 lat. Po odstawieniu przez 1,5 roku walczyłam z syfkami na twarzy na własną rękę. I nic nie zdziałałam, a wręcz przeciwnie - eksperymentując i próbując wszystki "dobrych rad" zasięgniętych tu i ówdzie - nabawiłam się tylko przebarwień i blizn.
Dlatego też, dziewczyny jesli macie tego typu problem to marsz do dermatologa. To są sprawy hormonalne na które zwykłe kosmetyki nie pomogą. Mi pomogła kuracja Unidoxem (antybiotyk w pigułkach) + masci robione w aptece na receptę od dermatologa. Po 3 miesiącach kuracji wszystko wróciło do normy. Ale musiałam nadal chodzić do dermatologa na kontrole i smarowac się róznymi specyfikami, aby to cholerstwo nie powróciło. Od roku mam święty spokój i dzięki radom dziewczyn z Biochemii Kosmetycznej mam cerę bez skazy.
__________________
Yuk-ka
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
yuk-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 22:33   #508
Marusi@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 148
Unhappy Dot.: Pryszcze na plecach po rzuceniu tabletek anty

Help! Ja już dawno odstwiłam pigułki, ale mam problem tego typu , że zawsze w okolicy wiosny i jesieni wyskakują mi na pleckach różne brzydactwa.. Teraz mam je też na ramionach i dekoldzie.. Znacie jakieś ciekawe sposoby na ich usunięcie? Bo niedługo wesele brata a w lecie raczej nie będę miała kreacji z długim rękawem...
Marusi@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 07:29   #509
Madziejka*
Raczkowanie
 
Avatar Madziejka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Pryszcze na plecach po rzuceniu tabletek anty

Od 2 miesięcymam ten sam problem, pryszcze pojawiają się wszędzie. Traktuję je peelingami i maseczkami oczyszczajacymi, czasami smaruje Benzacne ale nie pomaga
Madziejka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 08:14   #510
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: Pryszcze na plecach po rzuceniu tabletek anty

Ja sobie zaserwowałam oczyszczanie pleców u kosmetyczki. Trochę pomogło.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-21 13:52:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.