Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-31, 17:13   #1
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630

Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?


Cześć, bardzo Was proszę o informację!

Mam pewien problem związany z pigułkami anty. Wyjeżdżam na pół roku na stypendium za granicę i mój gin przepisał mi tylko 3 opakowania pigułek. Resztę kazał kupić na miejscu. Obawiam się jednak, że będe mieć problem z dostepem do gina, bo tam gdzie jadę wizyty lekarskie sa baaardzo drogie, a moje ubezpieczenie obejmuje tylko sytuacje choroby/zagrozenia życia.

Pomyślałam, że mogłabym pójśc do innego gina w Polsce i poprosić o receptę na kolejne 3 opakowania. Czy te recepty są gdzieś archiwizowane - czy miałabym problem w aptece z realizacją takiej ("drugiej") recepty?
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 17:22   #2
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

Ja dostałam od mojej ginekolog recepty na 6 opakowań plastrów anty...
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 17:38   #3
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

Hmm... A mój mi nie chciał przepisać, mimo iż wiedział, że to wyjątkowa sytuacja - jestem zdrowa, cytologia miesiąc temu ok (no i byłam prywatnie).
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 18:25   #4
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

No to dziwne,że wiedział a jeszcze nie chciał Ci pomóc. Idź może do rodzinnego i poproś o receptę. Albo do innego ginekologa.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 19:33   #5
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

ginekolog cham. woli zebys namieszala sobie w organizmie glupimi przerwami. ja bym poszla do lekarza i nie przyznawala sie do wyjazdu i do tego ze bierzesz tabsy. popros pania/pana dr o takie i takie. mozesz powiedziec ze kiedys je bralas i dobrze je tolerowalas. mysle ze nie bedzie problemu, bo lekarze sami przepisuja to co pacjentka preferuje
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:26   #6
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie tak pomyślałam, ze pójdę do innego gina i coś tam wymyślę. Z tym nie będzie problemu - tylko nie chciałam jakiejś nieprzyjemnej sytuacji mieć w aptece, że w krótkim terminie kupuję dużo opakowań tego samego środka na receptę.

Wydawało mi się, ze lekarz może wypisać receptę tylko na 3 opakowania, ale skoro miałyście na 6, to znaczy że jednak może więcej - tylko nie chciał. Teraz sprawdziłam, ze tam gdzie jadę w ogóle nie będę mogła kupić tych samych tabsów, bo ich tam po prostu nie ma. K#$%^& a za wizyte płace 150 zł
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2010-10-31 o 21:28
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:34   #7
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Wydawało mi się, ze lekarz może wypisać receptę tylko na 3 opakowania, ale skoro miałyście na 6, to znaczy że jednak może więcej - tylko nie chciał. Teraz sprawdziłam, ze tam gdzie jadę w ogóle nie będę mogła kupić tych samych tabsów, bo ich tam po prostu nie ma. K#$%^& a za wizyte płace 150 zł
Ale ja miałam 3 recepty po dwa opakowania plastrów na każdej. No i nie wpisywała mi dat, bo wiadomo, że ważna jest tylko 30 dni, jak muszę isc wykupic to ją wpisuję i tyle.
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 23:17   #8
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi. Właśnie tak pomyślałam, ze pójdę do innego gina i coś tam wymyślę. Z tym nie będzie problemu - tylko nie chciałam jakiejś nieprzyjemnej sytuacji mieć w aptece, że w krótkim terminie kupuję dużo opakowań tego samego środka na receptę.

Wydawało mi się, ze lekarz może wypisać receptę tylko na 3 opakowania, ale skoro miałyście na 6, to znaczy że jednak może więcej - tylko nie chciał. Teraz sprawdziłam, ze tam gdzie jadę w ogóle nie będę mogła kupić tych samych tabsów, bo ich tam po prostu nie ma. K#$%^& a za wizyte płace 150 zł
Zmień lekarza. Za 150 zł możesz znaleźć takiego,który wypisze bez problemu te 6 opakowań.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 08:33   #9
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

nie, w aptece nie powinni robic problemu, bo co ich obchodzi co kupujesz i w jakiej ilosci?

150 zl to rzeczywiscie duzo.moge wieciec co masz wliczone w ta cene? tak z ciekawosci
ja chodze do babki za 50 zl. w tej cenie zrobila mi 2 usg i badanie piersi, a za kolejny raz usg i cytologie. za konsultacje z wynikami badan nic nie wziela. ost bylam u pana dr za 100 zl mialam badanie usg i badanie piersi. a pan dr wszystko mi dokladnie wytlumaczyl

ja kiedys dostalam recepte na 6 opakowan, bylam na nfz. zrobilam odpisy z recepty bo nie wiadomo czy te tabletki beda mi sluzyc i tak ich nie wybralam do konca.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 08:36   #10
sylwina87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 15
GG do sylwina87
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

Od miesiąca biore tabletki anty i jak byłam u lekarza to wypisał mi na 6 opakowań bez żadnego problemu. Wykupiłam za pierwszym razem jedno opakowanie bo nie wiedziałam jak na nie zareaguje ale dostałam odpis recepty i tak można robić przy wykupieniu każdego opakowania i nie musiałam kupować wszystkich od razu. Także twój gin robi niepotrzebne problemy.
sylwina87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 22:13   #11
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
nie, w aptece nie powinni robic problemu, bo co ich obchodzi co kupujesz i w jakiej ilosci?

150 zl to rzeczywiscie duzo.moge wieciec co masz wliczone w ta cene? tak z ciekawosci
Wizytę. I tyle. Ja sobie zawsze życzę badanie + na pól roku cytologia i usg, ale cena jest stała - bez względu na rodzaj wykonanych badań. Choc fakt faktem, że siedze u niego czasem i godzinę, bo jest meeega dokładny, samo usg robi 20 min.

Dodam, że miasto liczy sobie 60 tys mieszkańców i też uważam, że to dużo jak na taką dziurę, ale facet podobno jest na tyle dobry, że nawet wskrzesza umarłych - znam kobiety które były już prawie dwiema nogami w grobie i lekarze nie dawali im żadnych szans, a dzięki niemu nie dość, że wyzdrowiały, to nawet i dzieci udało im się urodzić Z bólem serca więc płace, ale mam pewność, że wszystko jest OK w 100%, a jak nie jest - to tak poprowadzi leczenie, że będzie

Z tym odpisem recepty to jest bardzo dobry pomysł! Dzięki!
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2010-11-02 o 22:16
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-03, 10:18   #12
Fruchtgeele
Rozeznanie
 
Avatar Fruchtgeele
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 669
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

To że jest dobrym specjalistą nie znaczy, że nie chce zarobić na kolejnych wizytach.
Ja ostatnio musiałam zmienić lekarza,bo mój wyjechał, ale polecił na swoje miejsce panią dr i muszę powiedzieć, że jest super także pod kątem recept - wyliczyła, że teraz powinnam się zjawić w styczniu z wynikami z krwi i nową cytologią, więc żeby się nie pałętać po dwa opakowania dała mi od razu dwie recepty, jedną z datą do przodu, i spokój na prawie pół roku.

Ale dziewczyny mają rację - możesz iść do innego gin i powiedzieć mu chociażby, że Twój lekarz jest nieosiągalny. Ja tak kiedyś zrobiłam, tyle że mój naprawdę był wtedy na jakimś megaurlopie.
Fruchtgeele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 18:21   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Czy dostanę receptę na 6 opakowań pigułek anty?

przepisy pozwalają na jednorazowe (=na jednej recepcie) przepisanie środków antykoncepcyjnych w ilości na pół roku stosowania. rozporządzenie w sprawie recept lekarskich z 17 maja 2007r.
(oprócz pigułek refundowanych- te można zapisać na 3 miesiące, np. diane-25, microgynon, rigevidon, stediril itp, ale tych wyjątków jest mało)

więc formalnych przeszkód nie ma.czasem przeszkodą są poglądy lekarza lub jego polityka cenowa...

czasem jest problem finansowy, żeby kupić aż tyle opakowań na raz, ale to już bez związku z receptą i lekarzem.

co do ewidencjonowania recept- leków pełnopłatnych nikt nie sprawdza np. pod kątem czy jeden pacjent chodząc po kilku lekarzach nie kupił łącznie 200 opakowań jakiegoś leku.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.