Głęboka zmarszczka pod okiem- ratunku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 12:09   #1
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Question

Głęboka zmarszczka pod okiem- ratunku!


Dzisiaj po przebudzeniu zauważyłam że po prawym okiem mam bardzo głęboką zmarszczkę. Co więcej nigdy wcześniej jej nie miałam, może co najwyżej bardzo płytką i niewidoczną. Mam dopiero 22 lata więc wydawało mi się , że w tym wieku nie będę miała problemów ze zmarszczkami. Wygląda to naprawdę kiepsko, musiałam nawet zrezygnować z makijażu oczu - każde podkreslenie oka dodatkowo podkreślało tę zmarszczkę. Wyglądam z nią jakby była 10 lat starsza. Czy jest dla mnie jakiś ratunek? Czy jest szansa , że to efekt niewyspania i zniknie po jakimś czasie? Dodam jeszcze , że tej nocy spałam w maseczce siarkowej ( przepisana od dermatologa) i troche podrażniła mi oczy. Będę wdzięczna za wszelkie porady.
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 12:46   #2
mini101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 18
Dot.: Głęboka zmarszczka pod okiem- ratunku!

Ja używam na zmarszczki naturalne kremy - balsamy np. Bonii

Edytowane przez mini101
Czas edycji: 2012-02-27 o 12:49
mini101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 14:50   #3
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: Głęboka zmarszczka pod okiem- ratunku!

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dzisiaj po przebudzeniu zauważyłam że po prawym okiem mam bardzo głęboką zmarszczkę. Co więcej nigdy wcześniej jej nie miałam, może co najwyżej bardzo płytką i niewidoczną. Mam dopiero 22 lata więc wydawało mi się , że w tym wieku nie będę miała problemów ze zmarszczkami. Wygląda to naprawdę kiepsko, musiałam nawet zrezygnować z makijażu oczu - każde podkreslenie oka dodatkowo podkreślało tę zmarszczkę. Wyglądam z nią jakby była 10 lat starsza. Czy jest dla mnie jakiś ratunek? Czy jest szansa , że to efekt niewyspania i zniknie po jakimś czasie? Dodam jeszcze , że tej nocy spałam w maseczce siarkowej ( przepisana od dermatologa) i troche podrażniła mi oczy. Będę wdzięczna za wszelkie porady.
Niestety procesy starzenia się skóry ruszają już po 20 roku życia ;(..warto już wtedy zaczać stosować kremy temu zapobiegające. Jeżeli zależy Ci na preparacie, który zredukuje zmarszczkę to proponuję kosmetyk zawierajacy retinol, gdyż jest to substancja o udowodnionym naukowo działaniu przeciwzmarszczkowym. Przykładowo może to być np. http://www.aptekavolfarm.pl/663,vich...ien-30-ml.html.

A na jakiej poduszce zazwyczaj sypiasz? Niestety to też ma ogromny wpływ na zmarszczki. Jeżeli zależy nam na tym, aby na długo zachować młody wygląd - lepiej wybierać te wyprofilowane poduszki , bo na nich skóra się tak nie "gniecie".
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:08   #4
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Głęboka zmarszczka pod okiem- ratunku!

Sypiam ogólnie bez poduszki A jeśli chodzi o ten retinol- moze byc jakikolwiek? np locacid? (została mi jeszcze po antytrądzikowej kuracji)
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 21:24   #5
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Głęboka zmarszczka pod okiem- ratunku!

ja mam rożne alergie skórne, i czasem robią mi się pod okiem i na powiece w jednym czasie
objawia się to czymś na kształt zmarszczki, tak jakby skóra pękła, a po zastosowaniu odpowiedniej maści znika bez śladu na długi czas
także proponuję udać się do dermatologa, bo może jest szansa, że to coś takiego
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 08:58   #6
butterflayka
Przyczajenie
 
Avatar butterflayka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: z polski
Wiadomości: 6
Dot.: Głęboka zmarszczka pod okiem- ratunku!

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dzisiaj po przebudzeniu zauważyłam że po prawym okiem mam bardzo głęboką zmarszczkę. Co więcej nigdy wcześniej jej nie miałam, może co najwyżej bardzo płytką i niewidoczną. Mam dopiero 22 lata więc wydawało mi się , że w tym wieku nie będę miała problemów ze zmarszczkami. Wygląda to naprawdę kiepsko, musiałam nawet zrezygnować z makijażu oczu - każde podkreslenie oka dodatkowo podkreślało tę zmarszczkę. Wyglądam z nią jakby była 10 lat starsza. Czy jest dla mnie jakiś ratunek? Czy jest szansa , że to efekt niewyspania i zniknie po jakimś czasie? Dodam jeszcze , że tej nocy spałam w maseczce siarkowej ( przepisana od dermatologa) i troche podrażniła mi oczy. Będę wdzięczna za wszelkie porady.
Mam podobnie,pod lewym okiem pojawila sie gleboka zmarszczka !! pod prawym skora jest gladziutka,mam 28 lat i kiedy patrze do lustra i ja widze az mi sie wyc chce.Co z tym zrobic??
butterflayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 13:28   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Głęboka zmarszczka pod okiem- ratunku!

Ja mam zmarszczkę przy prawym oku, od zewnętrznego kącika w kierunku skroni, nie wiem, czemu, przez cały czas, pojawiła się chyba w wieku 15 lat i tak zostało. jest taka długa i ukośna: brzydal:
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.