Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-28, 14:21   #3181
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Pochwalę się efektami po roku noszenia aparatu jeśli można :P szkoda, że nie robiłam zdjęć wcześniej i przy okazji chcę zapytać o opinię, górne jedynki są jakieś przekrzywione czy tylko mi się tak wydaje? W lusterku tego nie widać jakoś bardzo, a na zdjęciach już widzę i wkręcam już sobie, że tak jest

Edytowane przez who cares
Czas edycji: 2015-11-23 o 12:03
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 14:23   #3182
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Dawno mnie nie było, ale nie miałam czasu i nie było w sumie o czym pisać U mnie 30 lipca minie 3 miesiąc z aparatem, a postępy są już dobrze widoczne. Została mi jedynka do odwrócenia, ale to trochę potrwa. Po drodze zdążyłam zaliczyć ostatni semestr studiów magisterskich i obronić pracę w zeszłym tygodniu

Wczoraj byłam na kolejnej wizycie, zmieniliśmy drut i przekleiliśmy jeden zamek, żeby ciut przyspieszyć to wszystko Niestety znowu wracam na kilka dni na lżejsze jedzenie, bo zęby bolą jak diabli
Ogólnie co do jedzenia podobnie jak większość dziewczyn - nie licząc pierwszych dni po wymianie drutu jem prawie wszystko - łącznie z pizzą
Gratuluję Ja będę bronić licencjat jakoś w 2 tyg po założeniu
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 16:20   #3183
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Pochwalę się efektami po roku noszenia aparatu jeśli można :P szkoda, że nie robiłam zdjęć wcześniej i przy okazji chcę zapytać o opinię, górne jedynki są jakieś przekrzywione czy tylko mi się tak wydaje? W lusterku tego nie widać jakoś bardzo, a na zdjęciach już widzę i wkręcam już sobie, że tak jest
who cares w jakim sensie, że są przekrzywione? Mi się wydają ok, ale zdjęcia też nie są najlepszej jakości i obiektyw nie jest ustawiony równo na wprost także mogę wszystkiego dobrze nie widzieć. Poza tym to masz ładne ząbki .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 16:57   #3184
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
who cares w jakim sensie, że są przekrzywione? Mi się wydają ok, ale zdjęcia też nie są najlepszej jakości i obiektyw nie jest ustawiony równo na wprost także mogę wszystkiego dobrze nie widzieć. Poza tym to masz ładne ząbki .
fakt, dziwnie zrobiłam te zdjęcia zobaczę później jeszcze raz
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 18:54   #3185
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dzięki dziewczyny

Jestem zadowolona, bo uważam że przy mojej wadzie takie postępy jak teraz to dużo Nawet zakładanie ligatur mnie tak już nie boli - miałam dwa takie wrażliwe zęby, że przy zakładaniu ligatury aż się popłakałam. A wczoraj już nie
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:33   #3186
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej Aparatki moje obecne i przyszłe ja już jestem po wizycie. No i sytuacja wygląda tak, że zakładamy aparat samoligaturujący (najpierw górę) w przyszłym tygodniu zgodnie z planem. Jak się okazało w pomiarach moja żuchwa jest ok, długość w normie. Mam tyłozgryz całkowity, stłoczenia na górze, wychylone wszystkie siekacze i pogłębioną bruzdę bródkowo-wargową. Nie jest możliwe założeniu u mnie aparatu czynnościowego, gdyż już teraz mam zbyt mocno wychylone dolne i górne siekacze o ileś stopni, a taki aparat tylko to pogłębia i mogłoby być później nieciekawie. Dlatego konieczna będzie ekstrakcja 2 górnych przedtrzonowców ;/ ale to dopiero za kilka miesięcy i cofnięcie przednich zębów. Teraz trzeba będzie zmienić kształt łuków z V na U. Będę miała podłączone łuki aż do siódemek. Czas leczenia 2 lata. To chyba tyle .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:00   #3187
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Jestem w trakcie robienia wstępnych zakupów (dość znany sprzedawca z allegro, ale na stronie ma każdy produkt sporo tańszy ). Irygator też mam w drodze, wyciorki na pewno kupię w Niemczech bo mają ogromny wybór w zwykłych sieciowych drogeriach i 10x taniej niż tu.
1. Powiedzcie mi, czy coś jeszcze mogę dorzucić, co może mi się przydać i jest niezbędne. Zaopatrzyłam się też w końcówki do szczoty sensitive.
2. Używacie Tooth Mousse? Opłaca się to w ogóle brać?

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Hej Aparatki moje obecne i przyszłe ja już jestem po wizycie. No i sytuacja wygląda tak, że zakładamy aparat samoligaturujący (najpierw górę) w przyszłym tygodniu zgodnie z planem. Jak się okazało w pomiarach moja żuchwa jest ok, długość w normie. Mam tyłozgryz całkowity, stłoczenia na górze, wychylone wszystkie siekacze i pogłębioną bruzdę bródkowo-wargową. Nie jest możliwe założeniu u mnie aparatu czynnościowego, gdyż już teraz mam zbyt mocno wychylone dolne i górne siekacze o ileś stopni, a taki aparat tylko to pogłębia i mogłoby być później nieciekawie. Dlatego konieczna będzie ekstrakcja 2 górnych przedtrzonowców ;/ ale to dopiero za kilka miesięcy i cofnięcie przednich zębów. Teraz trzeba będzie zmienić kształt łuków z V na U. Będę miała podłączone łuki aż do siódemek. Czas leczenia 2 lata. To chyba tyle .
No to super, na pewno już odliczasz dni i nie możesz się doczekać Co do wad to sama nie mogę się wypowiedzieć na ten temat, ważne żeby je ładnie zniwelować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Przechwytywanie.JPG (78,3 KB, 30 załadowań)
__________________

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2015-07-30 o 11:03
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 13:51   #3188
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Hej Aparatki moje obecne i przyszłe ja już jestem po wizycie. No i sytuacja wygląda tak, że zakładamy aparat samoligaturujący (najpierw górę) w przyszłym tygodniu zgodnie z planem. Jak się okazało w pomiarach moja żuchwa jest ok, długość w normie. Mam tyłozgryz całkowity, stłoczenia na górze, wychylone wszystkie siekacze i pogłębioną bruzdę bródkowo-wargową. Nie jest możliwe założeniu u mnie aparatu czynnościowego, gdyż już teraz mam zbyt mocno wychylone dolne i górne siekacze o ileś stopni, a taki aparat tylko to pogłębia i mogłoby być później nieciekawie. Dlatego konieczna będzie ekstrakcja 2 górnych przedtrzonowców ;/ ale to dopiero za kilka miesięcy i cofnięcie przednich zębów. Teraz trzeba będzie zmienić kształt łuków z V na U. Będę miała podłączone łuki aż do siódemek. Czas leczenia 2 lata. To chyba tyle .
No to super!
Też będę miała samoligaturujący do 7. Wydaje mi się, że możemy mieć podobne wady
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 17:17   #3189
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie robienia wstępnych zakupów (dość znany sprzedawca z allegro, ale na stronie ma każdy produkt sporo tańszy ). Irygator też mam w drodze, wyciorki na pewno kupię w Niemczech bo mają ogromny wybór w zwykłych sieciowych drogeriach i 10x taniej niż tu.
1. Powiedzcie mi, czy coś jeszcze mogę dorzucić, co może mi się przydać i jest niezbędne. Zaopatrzyłam się też w końcówki do szczoty sensitive.
2. Używacie Tooth Mousse? Opłaca się to w ogóle brać?



No to super, na pewno już odliczasz dni i nie możesz się doczekać Co do wad to sama nie mogę się wypowiedzieć na ten temat, ważne żeby je ładnie zniwelować
Frutti tak odliczam czas . Też tak myślę, że trzeba zrobić co się da w miarę możliwości żeby na starość mieć jeszcze czym gryźć. Chociaż nie zawsze da się niestety zachować przy tym wszystkie zęby i czasem trzeba pójść na kompromis. Szkoda, że nie możemy sobie wybrać uzębienia przy narodzinach byłoby znacznie łatwiej .

Ale masz wypasioną listę ja z nowości mam tylko wyciorki i mały płyn do torebki no i kupiłam sobie ostatnio zapas końcówek precision clean na allegro. Pastę i nić jakąś mam. Mam nadzieję, że dostanę od orto jakiś zestaw startowy ze szczoteczką, a jak nie to kupię coś w aptece. Będę miała szkolenie z higieny po założeniu aparatu więc pewnie mi powiedzą co warto stosować.
Jaki sobie zamówiłaś irygator?
Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
No to super!
Też będę miała samoligaturujący do 7. Wydaje mi się, że możemy mieć podobne wady
Bardzo możliwe. Trochę się obawiam czy nie będzie problemów z higieną w rejonach 7 ale trzeba będzie sobie jakoś radzić.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 18:03   #3190
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Calliope86, taki bezprzewodowy z Panasonica, który polecały dziewczyny Fortuny wydawać nie chciałam, irygatory ze skrzyniami na wodę trochę dla mnie niepraktyczne. Dziwactw z allegro też nie chciałam, bo mogą być problemy z końcówkami i gwarancją.

Oj tam Nie będę używała przecież wszystkiego na raz, a przez ten czas nic się na pewno nie zmarnuje
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 18:39   #3191
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Calliope86, taki bezprzewodowy z Panasonica, który polecały dziewczyny Fortuny wydawać nie chciałam, irygatory ze skrzyniami na wodę trochę dla mnie niepraktyczne. Dziwactw z allegro też nie chciałam, bo mogą być problemy z końcówkami i gwarancją.

Oj tam Nie będę używała przecież wszystkiego na raz, a przez ten czas nic się na pewno nie zmarnuje
Chyba wiem model EW1211, też planuję go sobie kupić za jakiś czas .
Twoja wyprawka na pewno się nie zmarnuje, będziesz miała spokój na jakiś czas i tylko pojedyńcze rzeczy sobie dokupisz jak będzie potrzeba.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 19:19   #3192
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Chyba wiem model EW1211, też planuję go sobie kupić za jakiś czas .
Twoja wyprawka na pewno się nie zmarnuje, będziesz miała spokój na jakiś czas i tylko pojedyńcze rzeczy sobie dokupisz jak będzie potrzeba.
Dokładnie ten właśnie w Niemieckich sklepach znalazłam dużo taniej niż w naszych czy na allegro Sama teraz bym raczej nie kupiła, ale mama się zaoferowała i stawia


Btw. znalazłam ciekawy wątek sprzed kilku lat:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=14372032
To jak to w końcu jest? Jak poinformowałam lubego o aparacie to był niepocieszony
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 20:00   #3193
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie robienia wstępnych zakupów (dość znany sprzedawca z allegro, ale na stronie ma każdy produkt sporo tańszy ). Irygator też mam w drodze, wyciorki na pewno kupię w Niemczech bo mają ogromny wybór w zwykłych sieciowych drogeriach i 10x taniej niż tu.
1. Powiedzcie mi, czy coś jeszcze mogę dorzucić, co może mi się przydać i jest niezbędne. Zaopatrzyłam się też w końcówki do szczoty sensitive.
2. Używacie Tooth Mousse? Opłaca się to w ogóle brać?



No to super, na pewno już odliczasz dni i nie możesz się doczekać Co do wad to sama nie mogę się wypowiedzieć na ten temat, ważne żeby je ładnie zniwelować
Jaka lista Aż tyle wosku? Ja dostałam jedno takie opakowanie od orto i leży nietknięte, tak tylko radzęmam nadzieję, że u Ciebie będzie tak samo
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 20:00   #3194
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Dokładnie ten właśnie w Niemieckich sklepach znalazłam dużo taniej niż w naszych czy na allegro Sama teraz bym raczej nie kupiła, ale mama się zaoferowała i stawia


Btw. znalazłam ciekawy wątek sprzed kilku lat:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=14372032
To jak to w końcu jest? Jak poinformowałam lubego o aparacie to był niepocieszony
Ciekawe czemu są takie dysproporcje cenowe ;/ Jak mama proponuje zakup to trzeba brać i się nie wahać


Wątek przedni
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 20:35   #3195
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej, czy można się przyłączyć?

Przeczytałam Wasze FAQ, próbowałam również użyć wyszukiwarki, ale ostatnio nie współpracuje, więc nieśmiało przychodzę z pytaniem. Czy któraś z Was mogłaby polecić ortodontę w Warszawie do przypadków beznadziejnych? Niestety już kilkoro ortodontów powiedziało mi, że nie podejmą się leczenia mojego przypadku. Nie chcę po prostu kolejny raz wydać 100 zł i usłyszeć odmowy. Będę wdzięczna za jakieś wskazówki
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 21:05   #3196
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Hej, czy można się przyłączyć?

Przeczytałam Wasze FAQ, próbowałam również użyć wyszukiwarki, ale ostatnio nie współpracuje, więc nieśmiało przychodzę z pytaniem. Czy któraś z Was mogłaby polecić ortodontę w Warszawie do przypadków beznadziejnych? Niestety już kilkoro ortodontów powiedziało mi, że nie podejmą się leczenia mojego przypadku. Nie chcę po prostu kolejny raz wydać 100 zł i usłyszeć odmowy. Będę wdzięczna za jakieś wskazówki


A co jest az tak strasznego w twoim przypadku? Jeśli można wiedzieć
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 21:29   #3197
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Jaka lista Aż tyle wosku? Ja dostałam jedno takie opakowanie od orto i leży nietknięte, tak tylko radzęmam nadzieję, że u Ciebie będzie tak samo
różnie bywa, polecam jednak mieć trochę więcej mnie obcierało dość konkretnie i tylko przy dolnym łuku opakowanie od orto poszlo w moment, dobrze że sobie zamówiłam na zapas
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.

Edytowane przez truskavkowa
Czas edycji: 2015-07-30 o 21:59
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 21:55   #3198
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
A co jest az tak strasznego w twoim przypadku? Jeśli można wiedzieć
Och, a czego to ja nie mam... Dolna szczęka wysunięta bardziej niż górna, zęby nachodzące na siebie, niektóre z tyłu... Ogólnie cuda na kiju i koniec świata. Patrząc na zdjęcia w klinikach ortodontycznych wydawało mi się, że to jest do leczenia, ale niestety ortodonci twierdzili, że niestety nie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 22:01   #3199
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Och, a czego to ja nie mam... Dolna szczęka wysunięta bardziej niż górna, zęby nachodzące na siebie, niektóre z tyłu... Ogólnie cuda na kiju i koniec świata. Patrząc na zdjęcia w klinikach ortodontycznych wydawało mi się, że to jest do leczenia, ale niestety ortodonci twierdzili, że niestety nie.

Nie dolna szczęka tylko żuchwa Zuchwe masz bardziej wysunieta, czyli prawdopodobnie progenia. Żeby to zlikwidowac potrzebna jest operacja Mnie niestety to czeka za 2-3 lata... Jednak ja widzę jak wada mi się nasila, mam migreny, bola mnie stawy w buzi? :p I to wszystko właśnie przez to... Można też tą wadę zamaskować... Jednak znam osoby, które maskowaly, a po paru latach decydowały się na ponowne założenie aparatu i przygotowanie do operacji, która jest finansowana przez NFZ. W Warszawie też jest bodajże jakiś chirurg. Jeżeli chcesz to mogę się zapytać na grupie na fb, jakiego orto polecają w Warszawie - na 100% ktoś sie tam leczy.


Wpisz w Google progenia zgryz i zobacz czy też taki masz.

Edytowane przez Quadesha
Czas edycji: 2015-07-30 o 22:02
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 22:40   #3200
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Nie dolna szczęka tylko żuchwa Zuchwe masz bardziej wysunieta, czyli prawdopodobnie progenia. Żeby to zlikwidowac potrzebna jest operacja Mnie niestety to czeka za 2-3 lata... Jednak ja widzę jak wada mi się nasila, mam migreny, bola mnie stawy w buzi? :p I to wszystko właśnie przez to... Można też tą wadę zamaskować... Jednak znam osoby, które maskowaly, a po paru latach decydowały się na ponowne założenie aparatu i przygotowanie do operacji, która jest finansowana przez NFZ. W Warszawie też jest bodajże jakiś chirurg. Jeżeli chcesz to mogę się zapytać na grupie na fb, jakiego orto polecają w Warszawie - na 100% ktoś sie tam leczy.


Wpisz w Google progenia zgryz i zobacz czy też taki masz.
Właśnie żaden z ortodontów nie użył tego określenia... Moja żuchwa nie jest wysunięta tak mocno jak na zdjęciach. Ale właśnie to mi powiedziano - że konieczna jest operacja, nasłuchałam się o łamaniu szczęki i wielu miesiącach rekonwalescencji plus ogromnych kosztach...
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 22:49   #3201
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Właśnie żaden z ortodontów nie użył tego określenia... Moja żuchwa nie jest wysunięta tak mocno jak na zdjęciach. Ale właśnie to mi powiedziano - że konieczna jest operacja, nasłuchałam się o łamaniu szczęki i wielu miesiącach rekonwalescencji plus ogromnych kosztach...

No ja też nie mam tak jak na zdjęciach, mam tak parę mm wysunieta. Ogromne koszta nieee to jest na NFZ Jasne można prywatnie - 20 000, ale po co skoro można na NFZ? :p Pare miesiacow rekonwalescencji bez przesady :p Po 2-3 tygodniach spokojnie można wrócić do pracy, a po miesiącu to juz w ogóle Tylko najgorsze 6-8 tygodni na płynnym jedzeniu... Jakieś zupki, papki itd.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 10:02   #3202
paczek_w_masle
Rozeznanie
 
Avatar paczek_w_masle
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Pytanie z innej beczki ale na temat Czy któraś z Was podjęła się leczenia ortodontycznego (zależy mi na aparacie lingwalnym ze względu na wykonywana pracę) na kredyt? Słyszałam, że jest taka opcja by wpłacić część pieniędzy np. całość leczenia ma kosztować ok 10-12tyś można wpłacić 3 i resztę w ratach?

Ktoś może korzystał z takiej usługi?
__________________
- medycyna
- konie
- ciałko takie jak dawniej
paczek_w_masle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 11:46   #3203
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
No ja też nie mam tak jak na zdjęciach, mam tak parę mm wysunieta. Ogromne koszta nieee to jest na NFZ Jasne można prywatnie - 20 000, ale po co skoro można na NFZ? :p Pare miesiacow rekonwalescencji bez przesady :p Po 2-3 tygodniach spokojnie można wrócić do pracy, a po miesiącu to juz w ogóle Tylko najgorsze 6-8 tygodni na płynnym jedzeniu... Jakieś zupki, papki itd.
Ale na NFZ pewnie czeka się lata? Jestem wściekła, że żaden z ortodontów nie powiedział mi normalnie tego, może już dawno byłabym po...
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 11:56   #3204
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez paczek_w_masle Pokaż wiadomość
Pytanie z innej beczki ale na temat Czy któraś z Was podjęła się leczenia ortodontycznego (zależy mi na aparacie lingwalnym ze względu na wykonywana pracę) na kredyt? Słyszałam, że jest taka opcja by wpłacić część pieniędzy np. całość leczenia ma kosztować ok 10-12tyś można wpłacić 3 i resztę w ratach?

Ktoś może korzystał z takiej usługi?
Poczytaj na stronie Mediraty. Ta forma jest chyba najpopularniejsza i bardzo wiele klinik i lekarzy z tym współpracuje Tam jest z resztą lista
Ogólnie fajna opcja, ale wiadomo-płacisz na raty, więc wyjdzie trochę więcej niż jak płaci się z góry.
Z ciekawości policzyłam to co mają na stronie. Przy 3500 zł na rok (12 rat po 299) płaci się 500 zł więcej. Na 60 rat po 79zł wychodzi ponad tysiąc zł więcej! Typowe banki i ich kredyty
__________________

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2015-07-31 o 12:03
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 13:10   #3205
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale na NFZ pewnie czeka się lata? Jestem wściekła, że żaden z ortodontów nie powiedział mi normalnie tego, może już dawno byłabym po...

Lata to bez przesady. We Wrocławiu pewnie tak haha Ale w Wawie az takich terminów nie ma Pewnie max pół roku od ustawienia zębów idealnie.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 15:22   #3206
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe. Trochę się obawiam czy nie będzie problemów z higieną w rejonach 7 ale trzeba będzie sobie jakoś radzić.
Jakoś damy radę, ja ogólnie się zastanawiam jak to będzie myć to ustrojstwo.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Hej, czy można się przyłączyć?

Przeczytałam Wasze FAQ, próbowałam również użyć wyszukiwarki, ale ostatnio nie współpracuje, więc nieśmiało przychodzę z pytaniem. Czy któraś z Was mogłaby polecić ortodontę w Warszawie do przypadków beznadziejnych? Niestety już kilkoro ortodontów powiedziało mi, że nie podejmą się leczenia mojego przypadku. Nie chcę po prostu kolejny raz wydać 100 zł i usłyszeć odmowy. Będę wdzięczna za jakieś wskazówki
Hej Ja aparat zakładam 21 sierpnia w Wwie, więc można powiedzieć że jestem przed leczeniem orto, ale już chodziłam w tej samej klinice do chirurga i dentystów i wydaje mi się że mają kompetentny zespół. Jak chcesz to napisz na priv, bo nie chcę takiej publicznej reklamy robić.
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 16:13   #3207
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

invisible_01 Witaj! Dodam tylko do tego co Ci dziewczyny napisały, żebyś zajrzała na forum progenia org tam chyba znajdziesz przydatne informacje. Ważne jest żeby orto w ogóle był nastawiony na leczenie operacyjne swoich pacjentów, nie każdy się tego podejmuje, a Ty może niestety na takich trafiłaś ;/. Jak już znajdziesz dobrego orto to założy Ci aparat, potem po jakimś czasie będziesz miała wizyty u chirurga i będzie możliwość zaklepania terminu operacji ortognatycznej, w tym na NFZ.


paczku_w_masle Wiesz u każdego orto jest inaczej. Niektórzy mają właśnie jakieś bankowe raty o których Frutti wspomniała i niestety trzeba zazwyczaj kilka stów więcej zapłacić. Z niektórymi np u mojej pani dr jest taka możliwość, że się spłaca w miarę możliwości i nie ona pobiera odsetek. Niektórzy też pobierają % jak się od razu nie zapłaci nawet bez udziału banku, a % idą bezpośrednio do ich kieszeni.

Zastanawiam się nad tym irygatorem bo i tak będę go musiała chyba kiedyś kupić to może lepiej wcześniej niż później Co myślicie?
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 16:20   #3208
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez paczek_w_masle Pokaż wiadomość
Pytanie z innej beczki ale na temat Czy któraś z Was podjęła się leczenia ortodontycznego (zależy mi na aparacie lingwalnym ze względu na wykonywana pracę) na kredyt? Słyszałam, że jest taka opcja by wpłacić część pieniędzy np. całość leczenia ma kosztować ok 10-12tyś można wpłacić 3 i resztę w ratach?

Ktoś może korzystał z takiej usługi?
To zależy od klinki. W jednych jest możliwość rozłożenia opłat na raty, w innych nie ma
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 16:27   #3209
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad tym irygatorem bo i tak będę go musiała chyba kiedyś kupić to może lepiej wcześniej niż później Co myślicie?
Jak dla mnie to super sprawa, bo zęby są czystsze, oszczędza się dużo czasu i ruchów rękami Często jak się ma szczoteczkę elektryczną + irygator to przy myciu nie trzeba już jako tako nitkować czy używać wyciorków
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 16:49   #3210
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to super sprawa, bo zęby są czystsze, oszczędza się dużo czasu i ruchów rękami Często jak się ma szczoteczkę elektryczną + irygator to przy myciu nie trzeba już jako tako nitkować czy używać wyciorków
Frutti podobno jeszcze dobrze działa na dziąsła . Poza tym chyba lepiej wyłożyć teraz te 220-250 zł na tego panasonica i nich służy kilka lat niż np w przyszłości robić plomby między zębami ;/. W takim razie jak wszystko pójdzie dobrze i założę aparat to złożę zamówienie .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:34.