Zanik okresu, brak okresu, nieregularne miesiączki- wątek zbiorczy! - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-29, 17:51   #481
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Nieregularna miesiaczka

Więc najwyższy czas na wizytę u ginekologa .Nieregularne miesiączkowanie można uregulować odpowiednio dobranymi tabletkami.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 18:22   #482
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Nieregularna miesiaczka

Ja również mam 23 lata, miesiączkuje od 13 roku życia. I przez te 10 lat jeszcze nigdy nie miałam regularnego cyklu, nie biorąc pod uwagę czasu, w którym stosowałam tabletki antykoncepcyjne (ok 6 miesięcy).

Byłam z moim "problemem" u 3 lekarzy, jednak u każdego usłyszłam zgodną diagnozę: poprostu taka natura, można wyregulować okres biorąc hormony, ale po co??

Nie jestem specjalistą, nie znam się na tym, moge jedynie polegać na opinii lekarzy, którzy się na tym znają. Radzę wizytę u ginekologa, on rozwieje Twoje problemy oraz obawy.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 19:02   #483
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Nieregularna miesiaczka

Cytat:
Napisane przez Sanderek
Ja również mam 23 lata, miesiączkuje od 13 roku życia. I przez te 10 lat jeszcze nigdy nie miałam regularnego cyklu, nie biorąc pod uwagę czasu, w którym stosowałam tabletki antykoncepcyjne (ok 6 miesięcy).

Byłam z moim "problemem" u 3 lekarzy, jednak u każdego usłyszłam zgodną diagnozę: poprostu taka natura, można wyregulować okres biorąc hormony, ale po co??

Nie jestem specjalistą, nie znam się na tym, moge jedynie polegać na opinii lekarzy, którzy się na tym znają. Radzę wizytę u ginekologa, on rozwieje Twoje problemy oraz obawy.

No to przyłączam sie do tego dziwnego klubu. Mam 24 lata i ten sam uciązliwy problem. Byłam już z tym u ginekologa, poradził mi branie tabletek antykoncepcyjnych. I przez 5 lat miałam okres jak w zegarku. Teraz odstawiłam i oczywiście stary problem wrócił. Własnie czekam sobie na miesiączkę, która spóźnia mi się już 10 dni. nawet test ciążowy już robiłam, lae wyszedł negatywny, uff

Taka już chyba moja dola. Tylko jak ja w ciążę zajdę? Może jestem bezpołodna
spray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 20:26   #484
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Nieregularna miesiaczka

Cytat:
Napisane przez $ofi
Hej!Moim problemem sa niereularne miesiaczki ostatnio okres spoznil mi sie 31 dni co powinnam zrobic?I czym to moze byc spowodowane?
Hmm, ale spóźnił ci się 31 dni od daty spodziewanej miesiączki czy ogólnie cykl trwał 31 dni, a wcześniejsze były krótsze?

Dziewczyny z nieregularnymi cyklami- niestety, nie potrafię wam pomóc, ale mnie od pewnego czasu ten problem też dotyczy.

Mam jednak sposób na to, by nie czekać z nerwami na miesiączkę noszac cały czas w torebce "zestaw okresowy" - polecam obserwowanie temp. W ten sposób wiemy, czy była owulacja i wiemy co do dnia, kiedy będzie okres (Mi to przynajmniej zaoszczędza duuużo stresu)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 21:27   #485
atusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ruda slaska
Wiadomości: 50
GG do atusia
Dot.: Problem z miesiaczka.

najlepiej isc do ginekologa bo to moze byc ranka a ranka jest zaliczana do raka
atusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 22:24   #486
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Brak okresu!!!!!

Cytat:
Napisane przez igausia
ale podobno test ciazowy robiłaś po 5 dniach, a o ile wiem, to test wykrywa ciążę najwcześniej po 6 dniach! Dlatego naprawde radzę Ci, byś poszła do lekarza. On będzie wiedział najlepiej Powodzenia
Nie doczytałaś tego postu dokładnie. Test, owszem, zrobiony po 5 dniach, ale od spodziewnej miesiączki, a od tek daty testy już mają maksymalną "skuteczność".
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 23:39   #487
Zuza
Raczkowanie
 
Avatar Zuza
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 84
Dot.: Brak okresu!!!!!

Mnie w sumie tez ten problem dotyczy, tylko tutaj ciaza jest wykluczona. okresu nie mam juz od stycznia, czyli w zasadzie przepadly mi juz 4 kolejne! testy ciazowe zrobilam 2, oba negatywne. Przytylam baaardzo, humory mam paskudne, czasem male nudnosci rano, ale to sie zdazalo i wczesniej, od czasu do czasu pojawia mi sie sluz, ktory ma lekkie plamki zabarwione, powiedzmy na rozowawo, ilosc mikroskopijna, ale to chyba w tych dniach, w ktorych teoretycznie powinnam miec okres. Ogolnie nic mnie nie boli, czasem lekkie pulsowanie jajnikow, ale zadnego powaznego bolu. Wiem, ze powinnam isc koniecznie do lekarza, ale teraz niestety nie mam mozliwosci, wybieralam sie podczas wizyty w PL na Wielkanoc, ale zaden ginekolog w miescie nie przyjmowal :-( Pojde i tak jak najszybciej, ale do tego czasu chcialam Was podpytac, czy ktorejs z Was zdazylo sie cos takiego i co to bylo, zeby miec pojecie co ze mna jest nie tak. Dodam, ze nie mam innych problemow ze zdrowiem, anemii, stresowych sytuacji, zmian klimatu i tym podobnych. Przed zatrzymaniem okresu moje miesiaczki staly sie z cyklu na cykl duzo bardziej obfite, tymbardziej mnie dziwi, ze najpierw cale powodzie, a potem nagle nic!!! Czy ktos tak mial???
Zuza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 11:57   #488
patunia999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13
GG do patunia999 Send a message via Skype™ to patunia999
Unhappy POMOCY(brak okresu)

Proszę wszystkich tu o pomoc no i pana lekarza również.Otóż miesiączkuje od 1 klasy gimnazjujm(to jest od 13 roku zycia) Napoczatku mialam strasznie nieregularne cykle do pewnego momentu,aż z moim chłopakiem 20 letnim zaczelismy wspolzyc niedawno(listopad 2005) Okresy mi sie przyblizyly i ostatnie 5 cykli mialam takich rozbieznych: 32,35,29,37 no i teraz czekam na okres a go nie ma.Dzis mija 40 dzien cyklu a miesiaczki nie ma.Kochaliśmy sie 10,12 i 13 kwietnia,kochalismy sie z zabezpieczeniem(prezerwat ywa)Robilam sobie test ciazowy w czwartek(27 kwietnia) i wyszlo,ze w ciazy nie jestem.Wiec co to moze byc innego?Nigdy mi sie tak nie spoznial,a niemoge powiedziec jaki mam cykl bo mam nieregularne.Czasem mnie szczypia sutki,brzuch mnie pobolewał tak jak bym niedlugo miala dostac okres.Czy to moze byc spowodowane choroba i czy test mogl mnie oklamac?Prosze o odpis jak najszybciej
patunia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 12:48   #489
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: POMOCY(brak okresu)

sama piszesz ze masz nieregularne miesiaczki, wiec dlaczego sie dziwisz? poza tym uprawilalas seks z zabezpieczeniem, wiec ewentualna ciaza tez raczejw gre nie wchodzi. zeby sie upewnic, zrobilas test ciazowy,ktorego wynik okreslil, ze nie jestes w ciazy. poza tym mija dopiero 40 dzien cyklu, wiec biorac pod uwage najdluzsza przerwe miedzy miesiaczkami, jaka podalas, to jest to zaledwie 3 dni roznicy.

poza tym moze warto by isc do gineko9loga w sprawie uregulowania cyklu?
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 12:57   #490
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: POMOCY(brak okresu)

Nie martw się ciążą Wszystko co zrobiłaś potwierdza, że narazie Ci nie grozi.

Tak jak napisała lilithin warto wybrać się do ginekologa, aby uregulować okres. Chociaż w tym wieku nieregularne okresy to nic strasznego.

Pozdrawiam
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 13:11   #491
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: POMOCY(brak okresu)

Wiesz jak test wyszedł negatywnie to nie masz się czego bać na pewno powinnas isc do lekarza na badanie bo to że kiedys miałas nieregularne miesiączki a teraz wszystko powróciło do normy to nie znaczy że wszystko w porządku.

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 13:12   #492
heart
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 29
Dot.: Brak okresu!!!!!

Igausiu Tutusia ma racje test robilam po 5 dniach, ale od daty spodziewanej miesiaczki a nie po 5 dniach od mozliwego zaplodnienia, a na testach jest napisane ze mozna go robic po 6 dniach od dnia mozliwego zaplodnienia, takze na tym polega roznica.
Zuza- poczekaj az na ten watek trafi XFRIDA- to jest kompetentna osoba ktora moze Ci pomoc, dla mnie bardzo pomogla, malo tego wie co mowi bo jest pielegniarka.
heart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 13:36   #493
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Nieregularna miesiaczka

No nA PEWNO IDŹ DO LAKARZA a co do nieregularnych miesiączek to niestety to się zdarza i tylko lekarz moze Ci w tej sytaucji pomóc


asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 13:45   #494
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Post Dot.: Nieregularna miesiaczka

Dziewczynki czasem z takim problemami warto się wybrać do ginekologa-endokrynologa lub po prostu do endokrynologa, bo przecież okres lub jego brak ma związek z naszymi hormonami. Moja siostra tak miała i okazało się, że ma za duzo prolaktyny.
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 13:49   #495
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

Brałaś w sumie silne tablatki - diane i wszystko może się zdazyć po ich odstawienu ,U mnie aurta było ok po 4 latach przestałam je brac i misiączki nadal mam obfite ale organizmy nasze różnie reaguja odczekaj jeszcze a jak nie skontaktuj się z lekarzem swoim co on na to????

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 13:54   #496
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Problem z miesiaczka.

to niestety normalne u nastolatek nieregularne miesiączki.Żeby rozwiac wszelkie wątpliwości idź do lakarza ..........nie bój się niczego i nie zwlekaj to Ci na pewno nie zaszkodzi


asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 16:47   #497
patunia999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13
GG do patunia999 Send a message via Skype™ to patunia999
Dot.: POMOCY(brak okresu)

Dziękuje za porady,a wy byście się bały,że zajdziecie w ciąże?Bo sutki mnie pobolewają od czasu do czasu tak jakbym miała dostać okres.A do ginekologa pójdę dopiero po tych wolnych dniach.A wam jak się najdłużej spóżniał okres?A moja temperatura ciała mi skacze-raz mam normalna 36,6 a raz 37,1. no i to dziwne troche.Mam upławy ale nie są one normalne tylko takie jakby woda leciała i nie ma takiego normalnego zapachu jak zwykłe upławy.Czy to może być choroba jakaś?
patunia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 17:24   #498
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Brak okresu!!!!!

witaj zuza!nie chce stawiac diagnozy w tym przypadku.napewno masz problemy hormonalne i nawet badanie ginekologiczne by tego nie wyjasnilo ale szczegolowe badania poziomu hormonów.nie obejdzie sie wiec bez wizyty u ginekologa.nie napisalas tylko czy bralas przed tyem pigułki antykoncepcyjne bo jesli tak to prawdopodobnie twoj organizm sie rozreulowal i nie obejdzie sie bez sztucznego wywolania miesiaczki.
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 18:44   #499
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

Cytat:
Napisane przez arachne18
wlaśnie jestem w trakcie pierwszego okresu po odstawieniu tabletek, dopiero kiedy przeczytalam ten wątek dowiedziałam sie ze następny moze normalnie nie wystąpic, co więc zrobic jeśli chcę za około miesiąc rozpocząc branie tabletek od nowa?muszę czekac definytywnie az pojawi się jakieś krwawienie? pozdrawiam Wizażanki
Troszkę komplikujesz sobie życie .Kto zdecydował o odstawieniu tabletek-ty,czy lekarz? I kto zdecydował,żeby za około miesiąc do nich wrócić-ty,czy lekarz?
Nie można tabletek odstawiać i potem brać ,gdy się chce.Skontaktuj się z lekarzem,żeby on ci powiedział jak masz postąpić w tym przypadku.
Pozdrawiam
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 19:22   #500
saska3
Raczkowanie
 
Avatar saska3
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 59
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

Cytat:
Napisane przez arachne18
wlaśnie jestem w trakcie pierwszego okresu po odstawieniu tabletek, dopiero kiedy przeczytalam ten wątek dowiedziałam sie ze następny moze normalnie nie wystąpic, co więc zrobic jeśli chcę za około miesiąc rozpocząc branie tabletek od nowa?muszę czekac definytywnie az pojawi się jakieś krwawienie? pozdrawiam Wizażanki
Brałam tabletki przez 7 lat, w odstępach rocznych robiłam przerwy na miesiąc w ich braniu. Tak zalecił mi lekarz ginekolog, dla oczyszczenia organizmu Nie miałam problemów z okresem, więc nie martw się na zapas następne opakowanie po przerwie brałam od pierwszego dnia okresu, ale to możesz skonsultować z lekarzem. Niestety po przerwaniu tabletek wraca płodność, więc trzeba uważać.Również przez parę dni po rozpoczęciu opakowania. Pozdrawiam
__________________
Dobro i Zło mają to samo oblicze, wszystko zależy jedynie od momentu, w którym staną na drodze człowieka.

Paulo Coelho
saska3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 21:27   #501
Zuza
Raczkowanie
 
Avatar Zuza
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 84
Dot.: Brak okresu!!!!!

xfrida, dziekuje bardzo za pomoc. Co do pigulek, to odstawilam je w zeszlym roku w sierpniu po 3 latach stosowania. Po odstawieniu nie mialam zadnych problemow z miesiaczkami, tyle tylko, ze staly sie baaardzo obfite, a potem nagle w styczniu nic!!!! :-( takze martwi mnie to bardzo. Tak czy siak jak tylko najszybciej bede mogla pojde do ginekologa, dam znac co z tego wyjdzie. Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
Zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 22:03   #502
walizeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 88
Dot.: POMOCY(brak okresu)

ja ostatnio chorowalam i moj cykl trwal 60 dni. Przyczyny opoznienia miesiaczki sa rozne: stres, zmiana klimatu, choroby. A jesli chodzi ci o temp. ciala to powinnas ja mierzyc rano po obudzeniu, najlepiej caly cykl o tej samej porze i w jednym miejscu(najlepiej w pochwie). przed miesiaczka temp. wynosi ok. 37' nie stresuj sie, bo jak sie bedziesz stresowac to tym bardziej miesiaczka sie opozni
pozdrawiam
__________________
Są trzy rzeczy, które się liczą:
wiara, nadzieja, miłość,
Ale największą ze
wszystkich jest miłość.

walizeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 22:04   #503
*AvRiLkA*
Raczkowanie
 
Avatar *AvRiLkA*
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 166
Exclamation Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

To mój pierwszy post na Forum Wizażu. Pozdrawiam wszystkie Wizażanki Nie wiem, czy ten wątek był już tutaj poruszany, ale nie potrafie odnaleźć odpowiedzi na dręczący mnie problem...A mianowicie mam nieskończone 17 lat i nadal nie miesiączkuje!! Od dziecka byłam chudziną i teraz przy wzroście 1,61m waże niecałe 49 kilo...Może to jest tego przyczyną?? Naprawdę się niepokoję, proszę o pomoc!!
__________________
'. like my own personal brand of heroin .'

Edytowane przez *AvRiLkA*
Czas edycji: 2008-04-24 o 22:34
*AvRiLkA* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 22:10   #504
walizeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 88
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Napewno w pewien sposob twoja budowa ciala ma wplyw na to ze nie miesiaczkujesz jeszcze. W sumie do 17 roku zycia powinno zaczac sie miesiaczkowac, jesli jednak mieisiaczkowanie nie wystepuje nalezy udac sie jednak do lekarza
pozdrawiam
__________________
Są trzy rzeczy, które się liczą:
wiara, nadzieja, miłość,
Ale największą ze
wszystkich jest miłość.

walizeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 06:25   #505
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Cytat:
Napisane przez *AvRiLkA*
To mój pierwszy post na Forum Wizażu. Pozdrawiam wszystkie Wizażystki Nie wiem, czy ten wątek był już tutaj poruszany, ale nie potrafie odnaleźć odpowiedzi na dręczący mnie problem...A mianowicie mam nieskończone 17 lat i nadal nie miesiączkuje!! Od dziecka byłam chudziną i teraz przy wzroście 1,61m waże niecałe 49 kilo...Może to jest tego przyczyną?? Naprawdę się niepokoję, proszę o pomoc!!
Zapytaj mamy albo babci, a jak masz siostry to je też Dowiedz się kiedy one dostały pierwszą miesiączkę. Jeśli również tak późno to znaczy, że u Ciebie w rodzinie to genetyczne jest i nie masz się czym martwić. Jeśli miesiączkowały dużo wcześniej to powinnaś udac się do lekarza
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 07:23   #506
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Wlasnie zapytaj sie kiedy twoja mama,babcia zaczely miesiaczkowac... to wtedy sie mzoe troche wyjasni , ale tak czy siak np. moja babcia zaczela miesiaczkowac w wieku 12 lat.. a moja mama byla drobna dziewczynka i tez budowa jej ciala wplynela na wiek dostania okresu bo dostala bodajze w wieku 16lat wiec tu tez nie ma reguły JEsli bedzie cie to nie pokoic ja bym na twoim miejscu pogonila do ginekologa i rozwiala watpliwosci
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 07:33   #507
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

idz do ginekologa da ci jakies lekki na wywolanie mc i bedzie ok
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 07:57   #508
patunia999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13
GG do patunia999 Send a message via Skype™ to patunia999
Dot.: POMOCY(brak okresu)

Jeszcze jedno czy jeśli jak zrobie jutro test ciążowy i pokaże że nie jestem to napewno nie będe w ciąży?Skoro to będzie drugi test?Tylko postaram się kupić innej firmy,bo tamten był płytkowy to teraz kupię strumieniowy.A jak się idzie do ginekologa to co ja mam jej powiedzieć?Żeby mi przepisała lek na wywołanie okresu jak nie dostane czy sama na to wpadnie?Proszę o odpowiedź.A temperature rano mam 36,6 to chyba dobrze,nie?
patunia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 08:21   #509
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy 17 lat to nie najwyższa pora na okres?!

Cytat:
Napisane przez *AvRiLkA*
To mój pierwszy post na Forum Wizażu. Pozdrawiam wszystkie Wizażystki Nie wiem, czy ten wątek był już tutaj poruszany, ale nie potrafie odnaleźć odpowiedzi na dręczący mnie problem...A mianowicie mam nieskończone 17 lat i nadal nie miesiączkuje!! Od dziecka byłam chudziną i teraz przy wzroście 1,61m waże niecałe 49 kilo...Może to jest tego przyczyną?? Naprawdę się niepokoję, proszę o pomoc!!
Pierwsza miesiączka pojawia się między 11. a 15. rokiem życia. Czasem występuje przed 9. rokiem życia (górna granica to 18 lat).Przyczyną braku pierwszej miesiączki może być np.bulimia,anoreksja.Brak okresu często jest konsekwencją uporczywego głodzenia się. Przysadka mózgowa na skutek drastycznego spadku kalorii przestaje wydzielać hormony sterujące owulacją i miesiączką.Bardzo możliwe,że ten problem nie dotyczy ciebie,więc na pewno polecam wizytę u ginekologa .
Powodzenia
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-01, 09:05   #510
arachne18
Przyczajenie
 
Avatar arachne18
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: brak okresu - odstawienie pigulek

ja przerwałam,ale sam lekarz mi wcześniej sugerował by je odstawic na jakiś czas,bo od listopada zeszłego roku mam temp 37,5 mialam tez bardzo częste bóle głowy,( mialam badania - różne ale nic nie wykryto ? ) do lekarza planuję się zgłosic dopiero pod koniec maja,jestem maturzystką i głównie dlatego odstawilam w tym czasie leki, i mam wielką nadzieję że to wszystko przez stres, dziękuje serdecznie za rady
arachne18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.