Ślub cywilny z obiadem Kraków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-25, 10:03   #1
ta_w_kolorach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21

Ślub cywilny z obiadem Kraków


Witam wszystkie Wizażanki

Jestem z moim TŻ już 5 lat. Od ponad 1,5 roku jesteśmy narzeczeństwem. I podjęliśmy decyzję o ślubie, rozmawialiśmy o tym już od dawna i w dniu wczorajszym ustaliliśmy termin w urzędzie. Termin to 24 październik 2015, czyli już za 8 tygodni. Teraz pojawia się komplikacje. Godzina ślubu to 10:00, uroczystość ma trwać ok 20 min + czas na życzenia. Jest to dość wczesna pora dlatego chciałabym zaraz po uroczystości zrobić sesję ślubną z najbliższą rodziną i przyjaciółmi - będzie to około 15 osób z rodziny oraz około 10 najbliższych znajomych. Następnie na 12:00 planujemy obiad dla rodziny i tutaj czasowo nie wiem - zakładam 3-6 godzin. Ma być standardowo- przystawka, zupa, drugie danie, deser + tort i może coś w stylu zimnej płyty, ciastek. Tu musimy podjąć decyzję zależy od czasu imprezy. Nie będzie tańców, chcemy natomiast aby w tle była nastrojowa muzyka. Potem każdy do domku. Czasu jest mało a ja bym chciała mieć białą/kremową/ecru sukienkę, nie koniecznie ślubną, coś w takim stylu: http://www.zankyou.pl/g/krotkie-sukn...anna-kara-2014 czy też http://www.ofeminin.pl/moda/album100...-23652096.html. Tylko gdzie mogę kupić coś takiego w Krakowie? Na długiej widziałam ( na wystawie) tylko długie prawdziwe suknie ślubne. Szukam też miejsca na obiad dla max 20 osób, zależy mi aby zmieścić się w budżecie do 120-130zł/osoba. Zastanawiam się nad Dworkiem Białoprądnickim, Hotelem Logos bądź Willą Retro. Na rynku będzie drożej i na Kazimierzu chyba również. Może ktoś z Was może coś polecić? W weekend chcę pojeździć po restauracjach i popytać. W październiku będzie już zimno, zakładać szpilki (mam czarne i granatowe, mogę białe pożyczyć od siostry) czy może jakieś półbuciki na obcasie w jasnym kolorze? Płaszcz mam granatowy i jasnobrązową skórzaną kurtkę - będzie ok, czy jednak pomyśleć nad czymś? Chciałabym wyglądać idealnie... Co warto zaplanować? Czy dekoracją stołów zajmować się samemu czy zrobi to już restauracja w cenie? Brak ozdoby na głowie będzie ok? Nie chce welonu ani tym bardziej wianka. Muszę ustalić miejsce w przeciągu chyba dwóch tygodni żeby móc wszystkich zaprosić z wyprzedzeniem. Wczoraj wszystko było prostsze...
ta_w_kolorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 15:38   #2
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Ślub cywilny z obiadem Kraków

Cytat:
Napisane przez ta_w_kolorach Pokaż wiadomość
Czasu jest mało a ja bym chciała mieć białą/kremową/ecru sukienkę, nie koniecznie ślubną, coś w takim stylu: http://www.zankyou.pl/g/krotkie-sukn...anna-kara-2014 czy też http://www.ofeminin.pl/moda/album100...-23652096.html. Tylko gdzie mogę kupić coś takiego w Krakowie? Na długiej widziałam ( na wystawie) tylko długie prawdziwe suknie ślubne.

W październiku będzie już zimno, zakładać szpilki (mam czarne i granatowe, mogę białe pożyczyć od siostry) czy może jakieś półbuciki na obcasie w jasnym kolorze? Płaszcz mam granatowy i jasnobrązową skórzaną kurtkę - będzie ok, czy jednak pomyśleć nad czymś? Chciałabym wyglądać idealnie... Co warto zaplanować? Czy dekoracją stołów zajmować się samemu czy zrobi to już restauracja w cenie? Brak ozdoby na głowie będzie ok? Nie chce welonu ani tym bardziej wianka.
Salon Anny Kary masz na Dietla Możesz sprawdzić sklep Motive & More, Dezzin lub butiki w CHT.

Myślę, że szpilki powinny być ok - w końcu nie będziesz dużo chodzić i nie powinno być ekstremalnych warunków pogodowych.Granatowy płaszcz + czarne/ granatowe szpilki to świetne połączenie, zwłaszcza do takich sukienek, które wkleiłaś.

Ozdoba na włosach nie jest konieczna, ale jeśli chcesz się wyróżnić, to są też zdobne spinki do włosów (wg mnie ciekawa alternatywa dla welonów i wianków).

Co do wystroju sali - kwestia ustaleń z obiektem. Jedne restauracje mają to w cenie, w innych musisz się o to postarać sama.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 17:49   #3
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Ślub cywilny z obiadem Kraków

Kieca - sprawdź zalando i van graafa.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 21:17   #4
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Ślub cywilny z obiadem Kraków

My też nie robiliśmy wesela, tylko obiad dla rodziny i później imprezę/grill dla znajomych. Z tym że ten obiad to bardziej kolacja była - zaczęliśmy koło 18 do 24. Mieliśmy obiad, tort i zimną płytę w Zajeździe Szlacheckim - polecam bo jedzenie pyszne, słuszne porcie i dobra obsługa. Wyszło nas ok 80 zł na głowę (bez alkoholu i tortu, te elementy mogliśmy wnieść bez dodatkowych kosztów). Problemem może być to, że jest to w Nowej Hucie (my braliśmy ślub w kościele w pobliżu). Imprezę dla znajomych obsługiwał nam catering Qulinaria, Ci sami co prowadzą Willę Retro i tu też obsługę i jedzenie mogę polecić. Właścicielka bardzo miła i rzeczowa, ceny przystępne, a w samej Willi byłam i ma swój klimat, który trzeba lubić.
Co do sukienki to zobacz sobie stronę twojslubnyczas.pl ceny przystępne i kilkanaście modeli do wyboru. Można też szyć ze zdjęcia.
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:27   #5
ta_w_kolorach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Ślub cywilny z obiadem Kraków

Dziękuję za odpowiedzi. Przejdę się w sobotę do CHT i może po pracy na długą. Co do zalando to zastanawiałam się ale najpierw chcę popatrzeć na coś co mogę przymierzyć od razu w sklepie i zobaczyć w jakich typach sukienek będzie mi najlepiej.

Oglądałam spinki do włosów na necie, zobaczę na żywo przymierzę i może się zdecyduje bo faktycznie ładnie wyglądają.

Chudziaszek a imprezę dla znajomych gdzie robiliście? Takie coś mamy w planach tydzień lub dwa po ślubie, w zależności od tego na co się zdecydujemy.
ta_w_kolorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:44   #6
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Ślub cywilny z obiadem Kraków

A, może też coś ładnego znajdziesz w Peek & Cloppenburg
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 17:27   #7
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Ślub cywilny z obiadem Kraków

Cytat:
Napisane przez ta_w_kolorach Pokaż wiadomość
Chudziaszek a imprezę dla znajomych gdzie robiliście? Takie coś mamy w planach tydzień lub dwa po ślubie, w zależności od tego na co się zdecydujemy.
Jeśli chodzi o imprezę dla znajomych to wynajęliśmy Klub Krzesławice - jest to pół domu z wyposażoną kuchnią i dwoma salami (u nas jedna robiła za sale do jedzenia i siedzenia, druga była parkietem) oraz ogrodem (tam rozstawiliśmy namiot i ławy do zasiadania i tam też był grill). Wnętrza nie są najpiękniejsze, ale na szczęście moja siostra ma talent i wszystko nam przystroiła w moim kolorze przewodnim wyszło pięknie. Całość grilla i zimnej płyty odsługiwał wspomniany catering - grill i zakąski rewelacja. Impreza była na ponad 40 osób i wszyscy się pomieścili.
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-27 18:27:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.