Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-23, 10:41   #1081
mms_gallery
Przyczajenie
 
Avatar mms_gallery
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 15
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _becia_ Pokaż wiadomość
może jednak ktoś mi pomoże?
bardzo, bardzo proszę..
Na przytycie dobre są rzeczywiście : orzechy, mięso. Można by spróbować po posiłku wypijać koktajle białkowe.
Oczywiście, chodzi Ci na pewno o masę mięśni a nie o tłuszcz, to musiałabym zacząć ćwiczyć na siłowni pod okiem trenera. Jeśli nie masz dostatecznej wiedzy na ten temat to rady trenera są potrzebne.
mms_gallery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 21:49   #1082
_becia_
Raczkowanie
 
Avatar _becia_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 121
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez girl.of.glass Pokaż wiadomość
Może różnego rodzaju produkty mączne np. makarony z tłustymi sosami (śmietana,sery), pierogi (w masle, podsmazane), nalesniki, fast foody: pizza, frytki itp?..jeśli chodzi o słodycze to chyba ciastka/ciasta/torty są najbardziej tuczące..ech, też bym chciała mieć taki problem
Nie chciałabyś. To nie jest fajne mieć figurę 12latki. Niby jakieś cycki mam, talia jest...ale to nie jest dla mnie fajna, kobieca figura


Cytat:
Napisane przez mms_gallery Pokaż wiadomość
Na przytycie dobre są rzeczywiście : orzechy, mięso. Można by spróbować po posiłku wypijać koktajle białkowe.
Oczywiście, chodzi Ci na pewno o masę mięśni a nie o tłuszcz, to musiałabym zacząć ćwiczyć na siłowni pod okiem trenera. Jeśli nie masz dostatecznej wiedzy na ten temat to rady trenera są potrzebne.
wiem, ale ja właśnie nie mam czasu na siłownie, treningi, odżywki, dietę itd, ale kurcze tak bardzo, bardzo mi zależy. Może się zmobilizuję
__________________
"Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy".
-wyjątkowo nie zgadzam się z panem,panie House

Mateusz
_becia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:47   #1083
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej,
Czy orientuje sie ktos z was moze czy ma wplyw (nie)spozywanie duzej ilosci cukru na poziom glukozy we krwi na CZCZO?

Czy roznil by sie wynik badania na czczo jezeli wykonane zostalo po miesiacu spozywania cukrow w bardzo malej ilosci (warzywa, malo owocow)od badania wykonanego po spozywaniu duzej ilosci cukrow przez dlugi okres czasu?
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 20:07   #1084
EnjoyYourLife
Raczkowanie
 
Avatar EnjoyYourLife
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 189
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam wszystkich
Jestem na redukcji. Czy mogę jeść po treningu (bieganie) na kolację serek wiejski z pomidorem i wkrojonym plasterkiem indyka? Dodam, że będzie to 3 godziny przed snem.
Serki wiejskie to źródło białka wolno wchłaniającego się tak?
__________________

EnjoyYourLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 20:26   #1085
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy makrela w Polsce jest tylko dotępna w formie wędzonej? Jest okropnie słona ;p
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 23:10   #1086
Ambassadeur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 116
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

KIEDY człowiek zaczyna TYĆ po okresie objadania się?
Od pewnego czasu przesiaduje nocami zjadając dosłownie kilogramy słodyczy i nie przytyłam chyba nic, może 30-50dag. Gdzieś jednak przeczytałam, że pół roku może być "nic", a potem z 5 kg w tydzień, czy to możliwe? (nie lubię takich gdzieś przeczytanych newsów, ale trochę mnie to niepokoi)
Ambassadeur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 20:37   #1087
sweet_sofia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Wiadomości: 56
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

a co sądzicie o odżywkach białkowych? Czy warto je brać przy redukcji i ćwiczeniach?
sweet_sofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-26, 07:28   #1088
mms_gallery
Przyczajenie
 
Avatar mms_gallery
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 15
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Odżywka białkowa działa ale właśnie ze zmniejszeniem ilości kalorii i wysiłkiem fizycznym. U mojej mamy podziały same spacery ale regularne i ponad godzinę oraz odżywka białkowa 2x dziennie przed posiłkiem. Zmniejszyło to ilość jedzenia, które jadła na obiad i kolacje. Działa to tak:
po wysiłku fizycznym organizm domaga się posiłku, ale żeby tylko uzupełnić glikogen z mięśni musimy zastosować białko. Jednym słowem po wysiłku fizycznym trzeba zjeść posiłek białkowy wtedy mamy szanse na schudnięcie z tłuszczu, a odżywienie tylko masy mięśniowej.
mms_gallery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 11:20   #1089
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mms_gallery Pokaż wiadomość
Odżywka białkowa działa ale właśnie ze zmniejszeniem ilości kalorii i wysiłkiem fizycznym. U mojej mamy podziały same spacery ale regularne i ponad godzinę oraz odżywka białkowa 2x dziennie przed posiłkiem. Zmniejszyło to ilość jedzenia, które jadła na obiad i kolacje. Działa to tak:
po wysiłku fizycznym organizm domaga się posiłku, ale żeby tylko uzupełnić glikogen z mięśni musimy zastosować białko. Jednym słowem po wysiłku fizycznym trzeba zjeść posiłek białkowy wtedy mamy szanse na schudnięcie z tłuszczu, a odżywienie tylko masy mięśniowej.
w jaki sposób glikogen (cukier) może zostać odbudowany z białka?
pytam serio.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 19:57   #1090
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Jak dobrze, że jest ten wątek, bo nie wiedziała gdzie o to pytać...i czy szukać czegoś i jak...
Ogólnie mam do zrzucenia 10kg (po ciąży) ;/ ostatnio sporo się objadałam no i teraz postanowiłam zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale nie wiem jak...
Wiem, że węglowodany najlepiej rano a wieczorem białko...
Z tym, że ja nie mam pomysłu co takiego mogę zjeść, żeby było ok... Zawsze były rano i wieczorem 3 kanapki z białego pieczywa... i jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić co innego mogę zjeść na te dwa posiłki...
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 10:36   #1091
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

właśnie ja też mam problem ze śniadaniami.
co najlepiej jeść?
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-27, 16:03   #1092
justine1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Chciałabym, by ktoś ocenił, czy za dużo jem.

Dziś np. zjadłam dwie żytnie kromki z serkiem naturalnym i pomidorem na śniadanie, dwie kromki z serkiem naturalnym i pomidorem na drugie śniadanie, winogrono, na obiad zupę jarzynową (bez żadnych niezdrowych rzeczy), serek naturalny z odrobiną kakaa i słodzika. Mógłby ktoś cenić, czy za dużo zjadłam? Nie liczę do tego kolacji...
justine1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 21:17   #1093
Ambassadeur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 116
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez justine1101 Pokaż wiadomość
Chciałabym, by ktoś ocenił, czy za dużo jem.

Dziś np. zjadłam dwie żytnie kromki z serkiem naturalnym i pomidorem na śniadanie, dwie kromki z serkiem naturalnym i pomidorem na drugie śniadanie, winogrono, na obiad zupę jarzynową (bez żadnych niezdrowych rzeczy), serek naturalny z odrobiną kakaa i słodzika. Mógłby ktoś cenić, czy za dużo zjadłam? Nie liczę do tego kolacji...
Proszę, potraktuj to co napiszę poważnie, nawet jeśli wyda Ci się nieprawdziwe. Jesz za mało (chyba, że na tę kolację wciskasz całego kurczaka czy coś ale obstawiam, że jakieś warzywo.. ), a to, że wyliczasz tu nawet jedno winogrono i zadajesz pytanie, czy to nie za dużo, zdaje się być niepokojące. Nie obrażaj się oczywiście, bo na pewno jako osoba po ED, nie chcę Cię wykpić (i z pewnościa jeszcze daleko do dziewczyn pro-ana, ale od takich bzdur się zaczyna, a granica jest cieńsza niż się zdaje). Mam nadzieję, że tak naprawdę wiesz, że to nie jest dużo Możesz mieć problem, CO jeść, a nie ILE jeść, ale wtedy może warto odłożyć troszkę kasy na choćby jedną konsultacje dietetyczną
Ambassadeur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 16:44   #1094
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez justine1101 Pokaż wiadomość
Chciałabym, by ktoś ocenił, czy za dużo jem.

Dziś np. zjadłam dwie żytnie kromki z serkiem naturalnym i pomidorem na śniadanie, dwie kromki z serkiem naturalnym i pomidorem na drugie śniadanie, winogrono, na obiad zupę jarzynową (bez żadnych niezdrowych rzeczy), serek naturalny z odrobiną kakaa i słodzika. Mógłby ktoś cenić, czy za dużo zjadłam? Nie liczę do tego kolacji...
Stanowczo za mało. Rozwalasz sobie metabolizm i działasz przeciw odchudzaniu. Nabawisz się tylko jakiś dolegliwości.

Poczytaj sobie jadłospisy dziewczyn w zbiorowych wątkach dietetycznych.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 19:06   #1095
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

hej ja mam takie pytanie
czy jeśli zjem obiad o 14 a za godzinę to co miałam zjeść na podwieczorek (ok. 17) a kolację normalnie ok. 20, czyli w sumie ilościowo wypadnie tak samo, to będzie miało to wpływ na moją redukcję?
tak jakoś dziwnie godzinę po obiedzie łapie mnie apetyt, ale jak już zjem ten podwieczorek to do 20 mogę nie jeść.
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 20:42   #1096
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam
jak powinna wygladac rozsadna dieta odchudzajaca dla kogos, kto pracuje fizycznie? Po pracy jestem zbyt zmeczona by cwiczyc. Jedyny wysilek, na jaki sobie pozwalam to chodzenie piechota do pracy - tam i z powrotem ze dwa-trzy razy w tygodniu. W inne dni jezdze do pracy na rowerze. Dwa posilki spozywam w pracy, i nie zawsze jest wybor bardzo zdrowych rzeczy w stolowce. Czesto przez zmeczenie ''nagradzam sie'' pizza lub slodyczami.
Waze obecnie 65 kg, mam 172 wzrostu, tkanka tluszczowa glownie w talii, biodrach i zwlaszcza w udach.
Dziekuje za odpowiedz.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 18:18   #1097
magdemo
Raczkowanie
 
Avatar magdemo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 59
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

No tu jest fachowy artykuł Ja pytałam się osób trenujących i na siłowni i zalecali po treningu samo białko.
magdemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 20:00   #1098
justine1101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam dwa pytania
Po pierwsze czy serek naturalny z kakaem o obniżonej zawartości tłuszczu z ze słodzikiem jest zdrowy? I jak często można go jeść, jeśli oczywiście jest zdrowy? Drugie pytanie brzmi- dlaczego pomimo codziennych ćwiczeń (30 min biegu czyli ok. 4 km, 100 brzuszków, 50 pompek, 20x5 wchodzenie na stopień) i zdrowego odżywiania (brak słodyczy, cukru, mniejsza ilość soli, żytni chleb, zwiększone jedzenie warzyw i owoców, 5 posiłków dziennie) w ogóle nie chudnę? Jak długo minie czasu nim uda mi się coś zrzucić? Czy powodem zastoju jest tzw. bronienie się organizmu przed chudnięciem? Czekam na odpowiedzi

Ps. Co do mojego wcześniejszego pytania, to chciałabym tylko powiedzieć, że nie jestem głodna odżywiając się w taki sposób.
justine1101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 21:19   #1099
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magdemo Pokaż wiadomość
No tu jest fachowy artykuł Ja pytałam się osób trenujących i na siłowni i zalecali po treningu samo białko.
strona się nie otwiera.
nie chcę kwestionować tych osób, ale nie przypominam sobie, żeby istniał jakiś biochemiczny proces umożliwiający przemianę białka w węglowodan. no bo jak?
wystarczy zajrzeć choćby tutaj, bardzo logicznie napisany artykuł.


niestety bardzo często spotykam się z brakiem kompetencji osób z siłowni... nie wiem, czemu tak...
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 22:12   #1100
paula5656
Zadomowienie
 
Avatar paula5656
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 444
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Kiedy się wcześniej odchudzałam ciągle liczyłam kalorie, a i tak nic to nie dało. Postanowiłam inaczej się zabrać za to wszystko i całkowicie wyrzuciłam z menu cukier, słodycze, biały chleb, napoje, tłuste obiadki itd. I wiecie co po roku schudłam do wymarzonej prawie figury, a najważniejsze bez efektu jo-jo. Także jedzcie mniej, po prostu z głową.
paula5656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 13:16   #1101
CiasteczkowyPotworMrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej. Mam problem... Otoz ciagle mam wzdety brzuch, zgage, zmiennosc nastroju, nerwy, nie przyjemny oddech mimo tego ze szoruje zeby, biore tabletki na zgage i zuje gumy. Chcialabym oczyscic organizm z racji tego ze mam tradzik mimo tego ze nie jem slodyczy zdrowo sie odzywiam to i tak sie nasilil. Tylko nie moge znalezc nic w internecie siedze juz 2 godziny i nic kiedys oczyszczalam swoj organizm z toksyn ale nie pamietam skad wzielam jadlospisy (z jakiej strony). Moze wy wiecie cos na ten temat co mam jesc itd. Z gory wielkie dzieki i przepraszam jezeli temat nie na miejscu
CiasteczkowyPotworMrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 08:16   #1102
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _becia_ Pokaż wiadomość
Jeśli bardzo chciałabym przytyć, <a od dziecka jestem bardzo szczupła>, lepiej jeść produkty bogate w węglowodany czy w tłuszcz?
Na mnie nic nie działa/
Bardzo zależy mi na przybraniu ciała, źle się czuję z figurą dziecka.
długo już się za to zabieram, ale że robi się zimno za oknem, to ja już muszę wyciągać golfy i kurtki...bo się trzęse z zimna i generalnie nie podobam się sobie, I dlatego teraz już serio muszę przytyć!

Radzicie nutridrinki?
Czy może tak bardzo zachwalane orzechy?
Jeść mało ,często, w równych odstępach czasu czy może rano mało, a dużo wieczorem? Teraz jem wtedy gdy jestem głodna, raz po 2h ale za innym razem po 6h
Na mnie żadne słodycze nie działają, mogę wepchać na siłę, i tak to nic nie da, więc ograniczyłam ich ilość.I w sumie niewiem co robić.
Słodycze na mnie też nie działają, ale jeśli je lubisz to ich nie ograniczaj ale i też nie traktuj jako posiłek (chyba że upieczesz sernik i zjesz pokaźny kawałek) Co do posiłków powinnaś jeść ich około 5-6 w ciągu dnia i to każdy do syta. Nie ma znaczenia czy chorujesz na ED czy nie. Jak już pisałam każdy posiłek powinien być prawidłowo skomponowany pod względem białek,tłuszczy, cukrów i węglowodanów a także kaloryczności. Nie tyje się od poszczególnych produktów tylko od nadmiaru kalorii dlatego powinnaś spożywać ich więcej niż człowiek z prawidłową wagą. Nie ma sensu objadać się przed snem bo będziesz miała problemy z zaśnięciem. NA kolację powinno się jeść coś lekkostrawnego (pierogi polane stopionym masłem lub ze śmietaną, kluski leniwe, makarony itp.) Każdy posiłek powinien być odpowiednio skomponowany. Na śniadanie jedz najwięcej bo z rana metabolizm działa najszybciej, po południu zwalnia dlatego jeśli chcesz przytyć nie powinnaś na podwieczorek czy kolacje jeść mało., ale też i nie wolno się przejadać. Nie jedz ponad siłę. Nie mozesz jeść do momentu aż zrobi ci się niedobrze bo to źle wpłynie na Twój organizm. Przecież chodzi o to by przytyć ale z głową i zdrowo.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 16:35   #1103
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

A ja mam pytanie o wpływ ćwiczeń na aktualną wagę. Kiedyś dietetyczka mówiła mi, że tuż po ćwiczeniach waga może rosnąć (nie pamiętam czemu, woda jest zatrzymywana, czy co tam). Czy to prawda? I na jakiej zasadzie to działa?
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 09:55   #1104
horbarnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 17
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

.

Edytowane przez horbarnia
Czas edycji: 2017-06-13 o 20:52
horbarnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 10:22   #1105
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

mozna zamienic ziemniaki na puree z dyni
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 07:55   #1106
M92
Raczkowanie
 
Avatar M92
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam dwa pytania.

1. Jak, chcąc utrzymać wagę, powinniśmy ustosunkować się do zimy? Jest coraz chłodniej, mniej czasu spędzamy na dworze, ja np. w wakacje dużo jeździłam na rowerze, właściwie cały czas byłam gdzieś poza domem, plus treningi 4 razy w tyg po 1h. Teraz będę musiała ograniczyć się tylko do treningów, rowerro w odstawkę, więcej siedzenia w domu nad książkami... Nie chcę przytyć, ale chudnąć też wolałabym nie, a raczej nie popadać z powrotem w obsesje anorektyczne (tak, mam ed). Stąd moje obawy. Dlatego pytanie do kogoś kompetentnego jak ze strony naukowej wygląda zachowanie organizmu zimą, jak ustosunkować się do stereotypu, że zimą się tyje?

2. Mleko. Ostatnio lekarz powiedział mojej siostrze, że mleko 2% w ogóle nie przyswaja się organizmowi, stąd osłabiają się kości i robi się takie automatyczne pochylenie szyi do przodu. U siebie też zaobserwowałam to pochylenie, moja siostra ma ogólnie porblemy teraz z kręgosłupem, ona się przerzuciła bez problemu na mleko 3,2%, no a dla mnie to już kwestia większych dylematów. :p Jak to jest z tą przyswajalnością mleka?
M92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 08:29   #1107
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

proszę o pomoc.
Czuję się przeziębiona, tzn. zmino mi, a na twarzy jestem taka "rozpalona" z czerwonymi wypiekami.
Dzwoniłam do mamy i kazała mi zmierzyć temperaturę. sprawdzałam 12razy - 35, 4.
A czuję że mam gorączkę.
Co to znaczy?
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !

Edytowane przez zielona_zabcia
Czas edycji: 2011-10-16 o 18:36
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 17:49   #1108
milosz1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 43
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Panie Konsultancie dietetyczny.
Miał Pan wątpliwości odnośnie ssania oleju.
Poniżej wstawiam treść informacji z forum bioslone.pl jak ssanie oleju przynosi korzyści według Józefa Słoneckiego.

,,
Oczyszczanie twarzoczaszki

Bardzo często w jamie ustnej oraz w przylegającej do niej przestrzeniach czaszki zalega martwicza tkanka będąca pożywką dla bakterii, głównie paciorkowców i gronkowców, a także pasożytów, z grzybem Candida albicans na pierwszym miejscu. Nie może zatem dziwić, że rejon jamy ustnej często bywa pierwotnym źródłem zakażenia ważnych organów wewnętrznych. Ssanie oleju jest doskonałym sposobem usunięcia patologii.
Ssanie oleju

Wziąć do ust stołową łyżkę oleju roślinnego i trzymając w przedniej części ust (przed zębami) wessać go przy zaciśniętych zębach, by przedostał się do jamy ustnej. Następnie rozluźnić zęby, by olej wrócił do przedniej części ust, i w ten sposób ssać ów olej przez 15 minut (dla niecierpliwych może być 3 razy po 5 minut).
Ważne jest, by podczas wsysania językiem i policzkami wywołać jak największy opór wymagający wytworzenia jak największego podciśnienia, co jest istotą tego zabiegu. Zabieg wykonuje się jeden raz dziennie przez kilka miesięcy, do pół roku. Wspomagająco należy dwa razy dziennie płukać jamę ustną alocitem.
Do ssania nadaje się każdy olej roślinny, ale najlepszy jest olej słonecznikowy. Może być z plastikowej butelki, gdyż po zabiegu oleju nie należy połykać, lecz wypluć.
Efekty oczyszczenia twarzoczaszki

Przede wszystkim oczyszczenie jamy ustnej stwarza bakteriom symbiotycznym warunki do jej zasiedlenia, wskutek czego zanikają nadżerki błony śluzowej, a także patologiczny kożuchowaty nalot na języku. Ponadto ssanie oleju wpływa na ustąpienie wielu zmian chorobowych w obrębie jamy ustnej, takich jak: zapalenie dziąseł, powiększenie migdałków w tzw. pierścieniu limfatycznym gardła, stany zapalne zatok przynosowych i czołowych, oczodołów, w rejonie ucha środkowego, a także przysadki mózgowej."
milosz1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 09:27   #1109
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez horbarnia Pokaż wiadomość
staram sie nie jesć chleba i ziemniaków i nie jeść po godzinie 18, i moje pytanie jest takie, czym można zastąpić ziemniaki, czy np. kasza gryczana to dobry sposób?
Niejedzenie po 18 to zły nawyk, mit. Ostatni, lekki posiłek jedz 2-3 godziny przed snem.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 14:22   #1110
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
proszę o pomoc.
Czuję się przeziębiona, tzn. zmino mi, a na twarzy jestem taka "rozpalona" z czerwonymi wypiekami.
Dzwoniłam do mamy i kazała mi zmierzyć temperaturę. sprawdzałam 12razy - 35, 4.
A czuję że mam gorączkę.
Co to znaczy?
Że jesteś bardzo osłabiona - czasem przy przeziębieniu/grypie tudzież różnych infekcjach wirusowych temperatura ciała może być niższa niż normalna, nie jest to nic strasznego. Postępuj jak przy przeziębieniu, jeśli nie minie po kilku dniach, idź do lekarza (ja tak robię - znam swój organizm, i wiem, że odpoczynek + aspiryna etc mi pomogą. Jeśli jesteś zaniepokojona swoim stanem, idź od razu do lekarza).

Zdrowia życzę
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.