Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-17, 16:39   #1741
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hmmm.... wiele naprawdę świetnych składników, np: pantenol, fruktoza, glicyna, mocznik, niacynamide, kwas mlekowy, ale dlaczego tyle konserwantow na poczatku składu??? Tonik faktycznie moze dobrze nawilzac, ale cerom naczynkowym bym nie poleciła.
Dziękuję ślicznie

Na szczęście nie mam cery naczynkowej - tonik jest naprawde świetny
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-17, 16:41   #1742
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Oczywiście, już podaję:

- Żel w białym opakowaniu (czyli Ziaja Calma HLC Żel myjący z wapniem)
skład: Aqua (Water), PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bacopa Monniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, Panthenol, Calcium Gluconate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine

- Żel oliwkowy (czyli Ziaja oliwkowa)
skład: Aqua, Coco Glucoside, Dosodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfasuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Olive Oil PEG-8 Esters, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Sodium Hydroxide

Mam mieszaną cerę, czoło dosyć szybko mi się przetłuszcza. Ostatnio strasznie przesuszyłam sobie skórę, dlatego szukam czegoś delikatnego, ale jednocześnie lekko oczyszczającego. Czy któryś z tych żeli nadaje się dla mnie? Bo mogę kupić dwa i sama porównać, ale wogóle nie rozumiem czym one się różnią (poza opakowaniem )
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-18, 20:20   #1743
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez SophieNeveu Pokaż wiadomość
Oczywiście, już podaję:

- Żel w białym opakowaniu (czyli Ziaja Calma HLC Żel myjący z wapniem)
skład: Aqua (Water), PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bacopa Monniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, Panthenol, Calcium Gluconate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine

- Żel oliwkowy (czyli Ziaja oliwkowa)
skład: Aqua, Coco Glucoside, Dosodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfasuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Olive Oil PEG-8 Esters, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Sodium Hydroxide

Mam mieszaną cerę, czoło dosyć szybko mi się przetłuszcza. Ostatnio strasznie przesuszyłam sobie skórę, dlatego szukam czegoś delikatnego, ale jednocześnie lekko oczyszczającego. Czy któryś z tych żeli nadaje się dla mnie? Bo mogę kupić dwa i sama porównać, ale wogóle nie rozumiem czym one się różnią (poza opakowaniem )
SophieNeveu, oba powyższe produkty zawierają łagodne surfaktanty i moim zdaniem będą zachowywały się podobnie mimo nieco różnych składów. W żelu Calma jest ekstrakt z Bacopy (działanie antyoksydacyjne, antyrodnikowe, łagodzące) i wapń; w żelu oliwkowym - pochodna oleju z oliwek. To chyba najważniejsze różnice.
Hmmm..., ja chyba skłaniałabym się do preparatu Calma.
Pozdrawiam,
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-18, 20:22   #1744
ania-160
Raczkowanie
 
Avatar ania-160
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczynki bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremiku który posiada najlepsze opinie w kwc w kategorii kremu do cery trądzikowej.

Jest to krem: Barwa, Siarkowa moc, Antybakteryjny krem matujący.

Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool
ania-160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-18, 20:49   #1745
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Margaret_76 Pokaż wiadomość
SophieNeveu, oba powyższe produkty zawierają łagodne surfaktanty i moim zdaniem będą zachowywały się podobnie mimo nieco różnych składów. W żelu Calma jest ekstrakt z Bacopy (działanie antyoksydacyjne, antyrodnikowe, łagodzące) i wapń; w żelu oliwkowym - pochodna oleju z oliwek. To chyba najważniejsze różnice.
Hmmm..., ja chyba skłaniałabym się do preparatu Calma.
Pozdrawiam,
Bardzo ci dziękuję
Idę w poniedziałek po ten żelik z wapniem. Trzeba zobaczyć, jak na mnie zadziała
__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-18, 23:13   #1746
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość



Silikonów niet. Składniki można podzielić na dwie grupy: bardzo wartościowe (wyciągi z ziół - na jasnozielono, kwas mlekowy - dobry nawilżacz i odżywiacz, na jasnoniebesko) i bardzo paskudne (agresywne detergety, w tym wspomniany przez Ciebie SLS na czele - na brązowo i inne podrażniające ulepszacze - zwiększające pienienie, stabilizujące - na bordowo; konserwanty, w tym jeden uwalniający formaldehyd - na czerwono).
Droga Selekcjonerko! Czy możesz mi powiedzieć, który to konserwant uwalnie formaldehyd? DMDM hydantoin czy methylchloroisothiazolino ne/methylisothiazolnone ?
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-19, 00:01   #1747
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Droga Selekcjonerko! Czy możesz mi powiedzieć, który to konserwant uwalnie formaldehyd? DMDM hydantoin czy methylchloroisothiazolino ne/methylisothiazolnone ?
DMDM hydantoin.

__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 10:07   #1748
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Prosze o opinie na temat podkladu mineralnego LilyLilo .

Oto sklad: Mika, Tlenek cynku, Dwutlenek tytanu, Tlenek zelaza, Ultramarine Blue. Dziekuje

Link do strony LilyLilo: http://www.lilylolo.co.uk/lily-product1.php?cat=1
Ładny, prosty skład.
Mika - substancja o właściwościach absorpcyjnych, matujących, obok talku - najczęstszy składnik pudrów i cieni do powiek.
Tlenek cynku, dwutlenek tytanu - tutaj pełnią funkcję białego barwnika podkładowego.
Tlenek żelaza - w zależności od odcienia pudru, różne barwniki. (np. ochra, sienna, etc.)
Ultramarine blue - barwnik (o ile się nie mylę - lazuryt).

Żadnych konserwantów, żadnych substancji drażniących, żadnych zapychaczy. Bardzo fajny kosmetyk. Jedynym jego minusem jest to, że nie nadaje się na filtry. Ale to problem ortodoksyjnych filtromaniaczek.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-19, 11:39   #1749
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dermatolog doradzila mi kupno jakiegos lagodzacego kremu na moje problemy skorne ( okoloustne zapalenie skory ) . Widzialam, ze te dwa kremy Avene sa chwalone. Prosze, doradzcie, ktory lepiej kupic :

Avene, Creme pour peaux intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej)

Skład: avene thermal spring water (avene aqua), mineral oil (paraffinum liquidum), cyclomethicone butylene glycol, glycerin, glyceryl stearate, squalane, benzoic acid, carbomer, chlorphenesin, phenoxyethanol tetrasodium edta, triethanolamine

Avene, Tolerance Extreme, Krem kojąco-nawilżąjący

Skład: Avene Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Squalane, Carthamus Tinctorius, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Sodium Carbomer, Titanium Dioxide.

Z gory dziekuje za pomoc
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-19, 12:10   #1750
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
DMDM hydantoin.


Dziękuję serdecznie
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-19, 12:34   #1751
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Badzo proszę o analizę składu szaponu do włosów Palmolive Naturals 2w1 Odżywianie +, oto skład:
Skład: Aqua, Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamide MEA, Behenyl Alcohol, Sodium Chloride, Dimethicone, Parfum, Glycol Distearate, DMDM Hydantion, Polyquaternium-7, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Aloe Barbadensis, Prunus Persica, Chamomilla Recutita, Mentha Aquatica, Lamium Album,Mel, CedrusAtlantica, Hydrlyzed Silk, Alpha-Methyl Ionone, Buthylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal,Limonene, Linalool.
Pytam bo szampon mi chyba dobrze służy-włosy są po nim bardziej miękkie..skład przepisywałam sama..mam nadzieję że nie ma w nim błędów
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 13:16   #1752
CLARINS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu.Ma 35 lat i potrzebuję dobrego ,p/zmarszczkowego kremu pod oczy ,nie jest tani 140zł.Prosze o ocenę
Producent: NeoStrata

NeoStrata Bionic krem do powiek PHA 4%
NeoStrata Bionic Eye Cream - PHA 4



Ingredients: PHA 4 Aqua (Water), Octyldodecyl Neopentanoate, Butylene Glycol, Gluconolactone, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, PEG-75 Stearate, Glycerin, Lactobionic Acid, Phytonadione (Vitamin K), Dimethicone, Triethanolamine, Retinyl (Vitamin A) Palmitate, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Panthenol, Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Ethylene/Acrylic Acid Copolymer, Ceteth-20, Steareth-20, Arginine, BHT, Disodium EDTA, Methylparaben, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben and Isobutylparaben.
CLARINS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-19, 20:53   #1753
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ja bardzo prosiłabym o rozszyfrowanie składu podkładu AA Jedwabisty Podkład Rozświetlający (na liście go nie było ) na KWC ma sporo b.dobrych opinii i przymierzam się do jego zakupu (mam cere normalną )
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Mineral Oil, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/ Methicone, Propylene Glycol, Squalane, Shea Butter, Mica, Sodium Chloride, Panthenol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinol

PS. Z góry serdecznie dziękuję
Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-19, 20:57   #1754
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Ładny, prosty skład.
Mika - substancja o właściwościach absorpcyjnych, matujących, obok talku - najczęstszy składnik pudrów i cieni do powiek.
Tlenek cynku, dwutlenek tytanu - tutaj pełnią funkcję białego barwnika podkładowego.
Tlenek żelaza - w zależności od odcienia pudru, różne barwniki. (np. ochra, sienna, etc.)
Ultramarine blue - barwnik (o ile się nie mylę - lazuryt).

Żadnych konserwantów, żadnych substancji drażniących, żadnych zapychaczy. Bardzo fajny kosmetyk. Jedynym jego minusem jest to, że nie nadaje się na filtry. Ale to problem ortodoksyjnych filtromaniaczek.
Dziekuje bardzo Selekcjonerko Dokonalam testow tego podkladu i jestem zadowolona. Ty utwierdzilas mnie w przekonaniu, ze warto nabyc pelnowymiarowe opakowanie
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-19, 23:37   #1755
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ania-160 Pokaż wiadomość
Dziewczynki bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremiku który posiada najlepsze opinie w kwc w kategorii kremu do cery trądzikowej.

Jest to krem: Barwa, Siarkowa moc, Antybakteryjny krem matujący.

Skład: Aqua, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea, Olive Oil Unsaponifiables, Magnesium Aluminum Silicate, Dicaprylyl Carbonate, Butyrospermum Parkii, Zinc Oxide, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Allantoin, Sulfur, PEG-30 Castor Oil, Vaccinium Myrtillus, Saccharum Officinarum, Citrus Aurantium Dulcis, Citrus Medica Limonum, Acer Saccharinum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Citral, d-Limonene, Linalool
Znam ten krem, i osobiście nie mam o nim dobrego zdania. Analizę przeprowadzę jednak na zimno.

Na niebiesko - substancje nawilżające, odżywiające i zmiękczające.
Na fioletowo - substancje matujące.
Na pomarańczowo - substancja złuszczająca.
Na jasnozielono - substancje tonizujące, ściągające, przeciwłojotokowe i wysuszające.
Na czerwono - konserwanty i poliakrylamid.
Na różowo - substancje zapachowe.
Reszta to emulgatory, poza tlenkiem cynku, który pełni tu chyba funkcję (niestabilnego) filtra.

Krem ma wyraźnie dobre właściwości antybakteryjne, matujące i tonizujące. To, co jednak może przy dłuższym stosowaniu niweczyć pożytek płynący z tych właściwości, to niedostateczna ilość skutecznych emolientów i spora ilość konserwantów. Wysuszona skóra po prostu dostaje sygnał, że trzeba się bronić, i w efekcie wytwarza więcej sebum, które nie mogąc się przecisnąć przez skorupę wysuszonej skóry - może tworzyć stany zapalne w postaci bolących gul. Bardzo nie podoba mi się w tym kosmetyku poliakrylamid wysoko w składzie - przy systematycznym jest rakotwórczy, co udowodniono.

Myślę, że krem nadaje się na stosowanie od czasu do czasu, coby podsuszyć co nieco na twarzy; regularne stosowanie z powodów wyłożonych powyżej - odradzam. Dobra broń specjalna, kiepski twarzowy bodyguard na co dzień.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 09:50   #1756
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Badzo proszę o analizę składu szaponu do włosów Palmolive Naturals 2w1 Odżywianie +, oto skład:
Skład: Aqua, Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamide MEA, Behenyl Alcohol, Sodium Chloride, Dimethicone, Parfum, Glycol Distearate, DMDM Hydantion, Polyquaternium-7, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Aloe Barbadensis, Prunus Persica, Chamomilla Recutita, Mentha Aquatica, Lamium Album,Mel, CedrusAtlantica, Hydrlyzed Silk, Alpha-Methyl Ionone, Buthylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal,Limonene, Linalool.
Pytam bo szampon mi chyba dobrze służy-włosy są po nim bardziej miękkie..skład przepisywałam sama..mam nadzieję że nie ma w nim błędów
Jak dla mnie za duzo tu skłądnikow, ktpre moga podizlac na wlos wysuszająco - zaznaczylam je na czarno. Juz samo mycie lekko wysusza wlos, a tu jeszcze pochodne alkoholu w skladzie i agresywne konserwanty. Wrazliwa skora głowy moze po nim swędziec.

Skladziki w artosciowe sa na szarym koncy składu. Choc jednak pakowanie protein jedwabnych do szamponu nie ma sensu, gdyz aby dzialaly, nie powinny byc spłukiwane.

Cytat:
Napisane przez CLARINS Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu.Ma 35 lat i potrzebuję dobrego ,p/zmarszczkowego kremu pod oczy ,nie jest tani 140zł.Prosze o ocenę
Producent: NeoStrata

NeoStrata Bionic krem do powiek PHA 4%
NeoStrata Bionic Eye Cream - PHA 4


Ingredients: PHA 4 Aqua (Water), Octyldodecyl Neopentanoate, Butylene Glycol, Gluconolactone, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, PEG-75 Stearate, Glycerin, Lactobionic Acid, Phytonadione (Vitamin K), Dimethicone, Triethanolamine, Retinyl (Vitamin A) Palmitate, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Panthenol, Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Ethylene/Acrylic Acid Copolymer, Ceteth-20, Steareth-20, Arginine, BHT, Disodium EDTA, Methylparaben, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben and Isobutylparaben.
To bedzie dobry krem nawilzający, ewentualnie - dzieki witaminie K bedzie łągodził since pod oczami. Ze skladnikow przeciwzmarszczkowych ma najsl;absza for,e witaminy A oraz E - cudow bym sie nie spodziewala, chociaz dzieki intenywnemu nawilzeniu skora faktycznie moze ulec wygładzeniu. Z ciekawych skladnikow sa tez antyoksydanty - czyli wyciag z zielonej herbaty, kwas hialuronowy - tez intensywnie nawilza.
Moja opinia - krem jest ciekawy, ale jesli Twoim problelem sa dosyc głębokie zmarszczki pod oczami, to nie wydaje mi sie aby ten krem znaczaco pomogl. jesli chodzi Ci bardziej o mocne nawilzenie/ lekkie ujedrnienie - mozesz sie wtedy zdecydowac na ten krem. W pierwszym przypadku lepiej zadzialalby chyba Ystheal+ od Avene.

Cytat:
Napisane przez Asieńka_86 Pokaż wiadomość
A ja bardzo prosiłabym o rozszyfrowanie składu podkładu AA Jedwabisty Podkład Rozświetlający (na liście go nie było ) na KWC ma sporo b.dobrych opinii i przymierzam się do jego zakupu (mam cere normalną )
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Mineral Oil, Glycerin, Lauryl PEG/PPG-18/ Methicone, Propylene Glycol, Squalane, Shea Butter, Mica, Sodium Chloride, Panthenol, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Ascorbyl Palmitate, Retinol

PS. Z góry serdecznie dziękuję
POdkład jest OK, raczej dla cer suchych/ normalnych a to przez zawartosc masła shea i skwalanu. Nie powinien wysuszyc cery. bedzie rozswietlam dzieki sporej zawartosci miki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 09:53   #1757
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jak dla mnie za duzo tu skłądnikow, ktpre moga podizlac na wlos wysuszająco - zaznaczylam je na czarno. Juz samo mycie lekko wysusza wlos, a tu jeszcze pochodne alkoholu w skladzie i agresywne konserwanty. Wrazliwa skora głowy moze po nim swędziec.

Skladziki w artosciowe sa na szarym koncy składu. Choc jednak pakowanie protein jedwabnych do szamponu nie ma sensu, gdyz aby dzialaly, nie powinny byc spłukiwane
dziękuję L_Vto jak go zużyję to musze sie rozejrzeć za jakims warościowym i dobrym, szkoda że na biochemii jest małotematów o szamponach do włosów, nie chodzi tylko by były bez SLS-sow ale i bez innyc świństw, żeby były wartościowe
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 11:59   #1758
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam serdecznie!

Chciałabym się dowiedzieć co nieco (czy skuteczność, o której tak głośno zachwalają na opakowaniu to nie fikcja) o nowym dziecku Eveline Cosmetics. Chodzi dokładnie o Eveline Slim Extreme 3D Professional - koncentrat Lipostop.

SKŁAD:

Aqua / Water, Glycerin, Centella Asiatica, Glycerin / Aqua / Coco Glucoside / Caprylyl Glycol / Alcohol / Gluacine, Caffeine, Ginko Biloba Extract, Water / Butylene Glycol / Laminaria Hyperbolea Extract, Cetyl Alcohol, Glycerine Soya Oil, Isopropyl Alcohol, Caffeine / Sodium Salicylate / Lecithin / Silica Sodium Polyacrylate, Glyceryl Stearate SE, Dimethicone, Propylene Glycol, Hedera Helix (lvy) Extract, Water / Propylene Glycol / Acacia Senegal, Menthol, Maris Sal, Phenoxyethanol/ Methylparaben / Butyparaben / Ethylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Limonene.
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 12:43   #1759
ania-160
Raczkowanie
 
Avatar ania-160
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuje ślicznie Selekcjonerko . (Troszkę sie przeraziłam tym składem ). Kupiłam ten kremik przede wszystkim zachęcona pozytywnymi opiniami na wizażu ale nic nie wiedząc o jego składzie . Użyłam go już kilka razy i jak na razie jest w porządku, nic złego nie zrobił, będę ostrożna obserwując cały czas stan skóry po jego zastosowaniu i stosowała na pewno rzadziej niż dotychczas. Szkoda że taki niebezpieczny skład bo kremik jak na razie nieźle sie spisuje i dobrze matuje.
ania-160 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-20, 13:39   #1760
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

http://www.ladival.de/p_ine.htm
bardzo prosze o rozszyfrowanie skladu lotionu o spf30.
czy sa ta stabilne filtry? jaki rodzaj filtru jest tu uzyty parsol czy mexoryl? czy moge stosowac go z kosmetykami zawierajacymi mike i talk?
dziekuje i pozdrawiam
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 13:52   #1761
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!

Chciałabym się dowiedzieć co nieco (czy skuteczność, o której tak głośno zachwalają na opakowaniu to nie fikcja) o nowym dziecku Eveline Cosmetics. Chodzi dokładnie o Eveline Slim Extreme 3D Professional - koncentrat Lipostop.

SKŁAD:

Aqua / Water, Glycerin, Centella Asiatica, Glycerin / Aqua / Coco Glucoside / Caprylyl Glycol / Alcohol / Gluacine, Caffeine, Ginko Biloba Extract, Water / Butylene Glycol / Laminaria Hyperbolea Extract, Cetyl Alcohol, Glycerine Soya Oil, Isopropyl Alcohol, Caffeine / Sodium Salicylate / Lecithin / Silica Sodium Polyacrylate, Glyceryl Stearate SE, Dimethicone, Propylene Glycol, Hedera Helix (lvy) Extract, Water / Propylene Glycol / Acacia Senegal, Menthol, Maris Sal, Phenoxyethanol/ Methylparaben / Butyparaben / Ethylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Limonene.
Powyższy preparat jest bogaty w substancje przyspieszających lipolizę i wpływających na poprawę mikrokrążenia - jest to niezwykle wazne w zwalczaniu celilitu. Zawiera ekstrakty roślinne - przede wszystkim centellę, Laminarię (alga, zawiera jod organiczny - wazne przy wyszczuplaniu), bluszcz, dotego alkaloidy (np. kofeina).
Glikole zawarte w produkcie nie przez wszystkich są lubiane, jednak wspomagają transport substrancji aktywnych przez naskórek.
produkt powienien mieć lekką konsystencję. Balsam na pewno będzie ujędrniał i wspomagał walkę z celulitem.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 17:26   #1762
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuza678 Pokaż wiadomość
Dermatolog doradzila mi kupno jakiegos lagodzacego kremu na moje problemy skorne ( okoloustne zapalenie skory ) . Widzialam, ze te dwa kremy Avene sa chwalone. Prosze, doradzcie, ktory lepiej kupic :

Avene, Creme pour peaux intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej)

Skład: avene thermal spring water (avene aqua), mineral oil (paraffinum liquidum), cyclomethicone butylene glycol, glycerin, glyceryl stearate, squalane, benzoic acid, carbomer, chlorphenesin, phenoxyethanol tetrasodium edta, triethanolamine

Avene, Tolerance Extreme, Krem kojąco-nawilżąjący

Skład: Avene Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Squalane, Carthamus Tinctorius, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Sodium Carbomer, Titanium Dioxide.

Z gory dziekuje za pomoc
Chyba moja prosba sie gdzies zagubila! Wiec zamieszczam ponownie.
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 18:07   #1763
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hej, mam takie trochę nietypowe pytanko, chociaż raczej nietypowy kosmetyk. Prosiłabym o analizę kosmetyku o nazwie ‘Mleczko do ciała o działaniu wygładzającym’ zakupionego w… IKEI. Chodziłoby mi o taką ogólną analizę typu: „ten kosmetyk nadaje się tylko do smarowania pięt” lub „całkiem przyzwoity balsam”, czy coś w tym stylu. Z góry dziękuję. (tylko nie śmiejcie się, proszę)

Skład: Aqua, Izopropyl Palmitate, Glycerin, Cetyl Alkohol, Olea Europaea, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alkohol, Betaine, Parfum, Tocopheryl Acetale, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Cytral, Citronellol, Coumarin, Hydroxycitronellal, Butylphenyl, Methylpropional, Limonene, Linalol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane Carboxaldehyde
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 19:20   #1764
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
Hej, mam takie trochę nietypowe pytanko, chociaż raczej nietypowy kosmetyk. Prosiłabym o analizę kosmetyku o nazwie ‘Mleczko do ciała o działaniu wygładzającym’ zakupionego w… IKEI. Chodziłoby mi o taką ogólną analizę typu: „ten kosmetyk nadaje się tylko do smarowania pięt” lub „całkiem przyzwoity balsam”, czy coś w tym stylu. Z góry dziękuję. (tylko nie śmiejcie się, proszę)

Skład: Aqua, Izopropyl Palmitate, Glycerin, Cetyl Alkohol, Olea Europaea, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alkohol, Betaine, Parfum, Tocopheryl Acetale, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Methylparaben, Cytral, Citronellol, Coumarin, Hydroxycitronellal, Butylphenyl, Methylpropional, Limonene, Linalol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane Carboxaldehyde
Niespodzianka! Baaardzo nawilzajacym odzywczy balsam, Duzo emoientow oraz spora ilosc wyciagu z oliwki. daj zanc jak sie sprawuje w uzyciu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-20, 19:26   #1765
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
Chodziłoby mi o taką ogólną analizę typu: „ten kosmetyk nadaje się tylko do smarowania pięt” lub „całkiem przyzwoity balsam”, czy coś w tym stylu. Z góry dziękuję. (tylko nie śmiejcie się, proszę)
Bardzo fajnie to napisałaś, proszę jednak o zezwolenie na śmiech i przepraszam za totalny OT


Czy możesz napisac coś więcej o tym balsamie z IKEI? jaka cena,pojemność, jak sie wchłania.
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 06:05   #1766
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez zuza678 Pokaż wiadomość
Dermatolog doradzila mi kupno jakiegos lagodzacego kremu na moje problemy skorne ( okoloustne zapalenie skory ) . Widzialam, ze te dwa kremy Avene sa chwalone. Prosze, doradzcie, ktory lepiej kupic :

Avene, Creme pour peaux intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej)

Skład: avene thermal spring water (avene aqua), mineral oil (paraffinum liquidum), cyclomethicone butylene glycol, glycerin, glyceryl stearate, squalane, benzoic acid, carbomer, chlorphenesin, phenoxyethanol tetrasodium edta, triethanolamine

Avene, Tolerance Extreme, Krem kojąco-nawilżąjący

Skład: Avene Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Squalane, Carthamus Tinctorius, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Sodium Carbomer, Titanium Dioxide.

Z gory dziekuje za pomoc
Z tych dwóch tutaj poleciłabym Ci Tolerance Extreme,a le nie wiem czy nie lepiej sprawdziłby się Avene Cicalfate - ten jest typowo gojący
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 11:12   #1767
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez keythh26 Pokaż wiadomość
http://www.ladival.de/p_ine.htm
bardzo prosze o rozszyfrowanie skladu lotionu o spf30.
czy sa ta stabilne filtry? jaki rodzaj filtru jest tu uzyty parsol czy mexoryl? czy moge stosowac go z kosmetykami zawierajacymi mike i talk?
dziekuje i pozdrawiam
ponawiam prosbe o rozszyfrowanie
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 11:19   #1768
green.eyed
Rozeznanie
 
Avatar green.eyed
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Niespodzianka! Baaardzo nawilzajacym odzywczy balsam, Duzo emoientow oraz spora ilosc wyciagu z oliwki. daj zanc jak sie sprawuje w uzyciu.
Ooo! To świetnie. Szczerze mówiąc nie oczekiwałam zbyt wiele kiedy rzuciłam swoim niefachowym okiem na skład i zobaczyłam w pierwszej połowie ‘Parfum’ (pamiętając ze wszystko co jest po nim występuje w śladowych ilościach) Nio ale jak tak to fajnie. Dzięki za analizę

Cytat:
Napisane przez majade
Bardzo fajnie to napisałaś, proszę jednak o zezwolenie na śmiech
No tak mogłam się tego spodziewać…ech… W sumie to to JEST komiczne kiedy się jedzie do TAKIEGO sklepu po komodę a wraca z balsamem

Cytat:
Napisane przez majade
Czy możesz napisac coś więcej o tym balsamie z IKEI? jaka cena,pojemność, jak sie wchłania.
Cena dość przyzwoita bo zakupiłam go za jakieś 7,99 (z tym, ze była to cena promocyjna – regularna to ok. 9,99 o ile dobrze pamiętam). Pojemność 500ml. A teraz o wchłanianiu.
No więc wchłania się bardzo dobrze, jak dla mnie to aż za dobrze (ale to chyba już takie moje zboczenie po używaniu tych wszystkich olejów, oliwek i maseł do ciała). Na początku przy nakładaniu trochę się marze (to jest takie ‘mazanie’ typu ‘ślizganie się’ - podobnie robi humektan), ale nawet jeśli się nie wsmaruje go do końca to i tak po 3 min się wchłonie zostawiając taka nietłustą, nieklejącą się warstewkę. A po 10 min znika całkowicie, jakby skora nie była niczym smarowana. Tak wiec raczej polecam i jeśli znów na niego natrafię to zakupie ponownie.
__________________
.
green.eyed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 12:02   #1769
zuza678
Wtajemniczenie
 
Avatar zuza678
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: woj.kuj.-pom.
Wiadomości: 2 113
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Z tych dwóch tutaj poleciłabym Ci Tolerance Extreme,a le nie wiem czy nie lepiej sprawdziłby się Avene Cicalfate - ten jest typowo gojący
Dzieki L_V Na pewno masz racje z tym Cicalfate, pomysle o nim
zuza678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 12:39   #1770
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

to i pora na mnie. swoją droga dziewczyny imponujecie mi tą wiedzą

dokładniej chcialabym prosic czy w ktoryms z tych kremow moga byc jakies składniki ktore powodują zapychanie porów, i powstawanie nowych krost...

Johnson&Johnson Holiday skin do cery suchej i normalnej (widzialam ze w watku analizowano ten drugi do cery mieszanej i tłustej)
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Sorbitol, Cyclohexasiloxane, Dihydroxyacetone, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, PEG - 100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, p-Anisic Acid, Cyclopentasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Parfum


(zmienilam skład drugiego kremu, bo pomylilam się)
Oceanic AA help, krem nawilżający:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Pentylene Glycol, Glycerin and Ethoxydiglycol and Sodium Polyacrylate and Caprylyl Glycol, Arachidyl Alcohol and Behenyl Alcohol and Arachidyl Glucoside, Di C12-C13 Alkyl Malate, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbate 80, Myristyl Myristate, Squalane, Cetyl Alcohol, Borage Officinalis Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dimethicone, Allantoin

Edytowane przez ufcio
Czas edycji: 2007-08-21 o 13:16 Powód: uzupełnienie i zmiana :)
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.