Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-05, 11:04   #91
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Wojtusiu, a może po prostu stworzyć ogólniejszą listę peparatów do mycia godnych uwagi? Detergenty są wszędzie, a obecność SLS nie przesądza o właściwościach wysuszających. Ten żel z mlekiem i miodem, zawierający C12-13 Pareth Sulfate - raczej nie należy do agresywnych. Można by go umieścić na liście i jakoś oznaczyć, np. gwiazdką.

Ideałem byłby wykaz użytych środków myjących przy każdym preparacie, ale to raczej trudne do zrealizowania...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 11:30   #92
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez mentha
Mam coraz mniej złudzeń i proporcjonalnie, coraz mniejszej ilości kosmetyków używam
Moje dotychczasowe "przeboje" to: "krem z retinolem" bez retinolu; seria kosmetyków z wyciągiem z małży, która "nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego"; żele do mycia twarzy tej samej firmy o prawie takich składach, ale zupełnie innych cenach (w linii niby-aptecznej i popularnej); szampon kokosowy z kokosem na ostatnim miejscu składu; tonik różany, w którym nie ma róży; do tego bajkowo-marketingowe przenośnie w rodzaju "laser w kremie", "tonik uszczęśliwiający"; eliksiry, koncentraty, superaktywne fluidy, które pawie nie różnią się od kremów z tej samej serii; seria z poliakrylamidem przed połową składu i reklamujące ją hasło Carpe diem! Ten dzień należy do mnie!.
mentha, padłam Wyciąg z małży bez skłądników zwierzęcych... Mój "ulubieniec" to pianka do mycia L'Oreal Happyderm, która jest "smakowicie ożywiająca" i po której moja skóra będzie szczęśliwa! Albo balsam St. Ives "opóźniający odrastanie włosów", z opisu którego można się dowiedzieć, że jest on nawilżający, przez co skóra jest gładsza i odrastające włoski nie są tak bardzo wyczuwalne Uwielbiam tropić takie bzdury na kosmetykach...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 12:11   #93
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez mentha
Wojtusiu, a może po prostu stworzyć ogólniejszą listę peparatów do mycia godnych uwagi? Detergenty są wszędzie, a obecność SLS nie przesądza o właściwościach wysuszających. Ten żel z mlekiem i miodem, zawierający C12-13 Pareth Sulfate - raczej nie należy do agresywnych. Można by go umieścić na liście i jakoś oznaczyć, np. gwiazdką.

Ideałem byłby wykaz użytych środków myjących przy każdym preparacie, ale to raczej trudne do zrealizowania...
A co miało by się znajdować na tej ogólniejszej liście? Sama nie wiem, lista jest o preparatach bez SLS bo o tym jest wątek i dla tych osób, które chcą tego praparatu unikać.

Ale dzięki za uwagę , możemy to oczywiście pozmieniać jakoś, nie mam nic przeciwko, jeśli bedzie lepiej to czemu nie? Tylko jak to ma wyglądać
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 13:02   #94
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
A co miało by się znajdować na tej ogólniejszej liście? Sama nie wiem, lista jest o preparatach bez SLS bo o tym jest wątek i dla tych osób, które chcą tego praparatu unikać.

Może to i racja, żeby się nie rozdrabniać, wykaz ma pomóc głównie osobom, które nie tolerują SLS, a recenzje i składy pozostałych kosmetyków można znaleźć w katalogu.
Pamiętam jednak, że ktoś wspominał o umieszczeniu listy pośród wątków redakcyjnych no i Palmolive wyleciał z listy, a nie zawiera tego środka .

Dziękuję za pracę, którą włożyłaś w opracowanie wykazu.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 13:39   #95
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez mentha

Pamiętam jednak, że ktoś wspominał o umieszczeniu listy pośród wątków redakcyjnych no i Palmolive wyleciał z listy, a nie zawiera tego środka .
Wyleciał z listy bo yaheira napisała że zawiera C12-13 Pareth Sulfate który jest podobny do SLS. Ale nim nie jest w sumie, to jak, umieścic znowu ten Palmolive?
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 14:21   #96
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Wyleciał z listy bo yaheira napisała że zawiera C12-13 Pareth Sulfate który jest podobny do SLS. Ale nim nie jest w sumie, to jak, umieścic znowu ten Palmolive?
moze umieść ale w nawiasie napisz że zaiwera C12-13 Pareth Sulfate podobny do SLS
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 15:30   #97
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez agatka-a
moze umieść ale w nawiasie napisz że zaiwera C12-13 Pareth Sulfate podobny do SLS
Tak wlaśnie zrobiłam, dzieki
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 15:34   #98
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez agatka-a
moze umieść ale w nawiasie napisz że zaiwera C12-13 Pareth Sulfate podobny do SLS
przy Nu Skinach napisz analogicznie, że zawierają Ammonium Lauryl czy Laureth Sulfate (składy są wcześniej w tym wątku).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:23   #99
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Wyleciał z listy bo yaheira napisała że zawiera C12-13 Pareth Sulfate który jest podobny do SLS. Ale nim nie jest w sumie, to jak, umieścic znowu ten Palmolive?
W takim razie napisz ogólnie, że większość żeli Palmolive ma ten składnik - bo ja miałam Palmolive Thermal Spa Hydrating (z granulkami) i też był bez SLS, a z w/w składnikiem myjącym.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 16:43   #100
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

justa79 justyce agatka-a dzięki, już się robi
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 22:06   #101
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Szampony L'Occitane: Ultra Rich Shea Butter, Olive Harvest, Honey Harvest do ciała i włosów, Aromachologie z angeliką oraz z artemizją - nie zawierają SLS, a są oparte na następujących detergentach: DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, TEA-LAURYL SULFATE.

Płyn do kąpieli L'Occitane Honey Harvest nie zawiera SLS, pieni się, nadaje się dla dzieci powyżej 3 lat.

Szampon TiGi Honey & Oatmeal nie zawiera SLS; Provegol SVR też są bez SLS: ultra-łagodny i z karite. Obydwa zawierają DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE jako główny detergent, żadnego SULFATE.

Żele do mycia twarzy bez SLS, wydaje mi się że nie były wymienione, ale mogę się mylić: Avene Cleanance, Lancome Gel Clarte, Shiseido Pureness (łagodniejsza wersja), L'Occitane Immortelle pianka.

Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-05, 22:12   #102
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Wojtusia - jeszcze jedna mała uwaga - w żelach pod prysznic wymieniłaś żel Ziaji Lipocell Bloker, gdy tymczasem jest to peeling myjący w żelu. Można go używać do mycia całego ciała, ale nie codziennie .
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 00:20   #103
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Agna_Iolanthe
Lancome Gel Clarte
znowu - ten zel zawiera zwykle mydlo:

Aqua, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Sodium Cocoyl Isethionate, Decyl Glucoside, Potassium Laurate, Potassium Myristate, Ananas Sativus, Saccharum Officinarum, Phenoxyethanol, PEG-32, Polysorbate-20, Camelia Sinensis, Propylene Glycol, Carica Papaya, Pyrus Malus, Disodium EDTa, Methylparaben, Citrus Limonum, Parfum

niekoniecznie musi wysuszac, zwlaszcza jesli ma sie tlusta i niewrazliwa skore, ale fakt pozostaje faktem.

no i te ceny z kosmosu tego i pozostalych.

moze na takiej liscie warto umiescic takze ceny (w moim poscie niektorych sa podane), zeby kazdy mogl sobie wybrac co mu odpowiada, a amatorzy "selektywnych" niech tez maja swoj kacik, jesli wstydza sie postawic ziaje na swojej polce

osobiscie uwazam ze dobry zel do mycia wrecz NIE POWINIEN byc drogi, w polskich warunkach +/- 10zl za standardowe 150ml

szkoda ze w polsce jest utrudniony dostep do polproduktow takich jak tensydy (moze w krotce dzieki sklepowi mazidla.com i to sie zmieni) bo okazaloby sie ze za ca 3 zl samemu w domu mozna zrobic sobie 1 litr zelu do mycia.

jesli wiec cos kosztuje 40zl to jest to produkt bardzo przeceniony.
zel do mycia powinien byc bardzo tani. zadne super hiper wyciagi i ekstrakty nie sa usprawiedliwieniem. poza tym zmywacze maja i tak ograniczone pole dzialania.

oprocz niskiej ceny dobry zel powinien:
-dobrze zmywac zanieczyszczenia i filtr,
-dobrze sie splukiwac,
-nie zostawiac pozostalosci, powloczki, ktora moglaby wywolac podraznienie lub tradzik
-nie podrazniac

poszukiwania zelu radze zaczac od najtanszych, nawet wsrod najtanszych da sie znalezc cos odpowiedniego.

oczywiscie jesli dla kogos wysoka cena nie stanowi problemu to ok, wazne zeby nie bylo to kosztem tego co na rawde najistotniejsze.

ja lubie dbac o skore, ale nie lubie wydawac na to pieniedzy, szczegolnie jesli nie trzeba, a juz zwlaszcza nie lubie nabijac kabzy chciwym producentom. dlatego nie zaluje pieniedzy na filtry i retinoidy, a oszczedzam na pozostalych rzeczach - w moim przypadku sa to glownie rzeczy do mycia ciala i wlosow, zadnych innych kremow nawilzajacych, pod oczy, maseczek, tonikow, balsamow, peelingow etc nie uzywam.

to tak a propos:
Cytat:
Napisane przez mentha
Mam coraz mniej złudzeń i proporcjonalnie, coraz mniejszej ilości kosmetyków używam
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 19:07   #104
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez mentha
Mimbi, żel oliwkowy zawiera SLS:
Skład (INCI): Aqua (Water), Coco Glucoside, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Olive Oil PEG-8 Esters, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Sodium Hydroxide.

Ziaja podobno ma umieścić składy na swojej stronie.
Hmmm. To dlaczego sie nie pieni? Czy aby SLS nie jest odpowiedzialny za piane? A jesli "robi" cos jeszcze (oprocz piany i uczulania) to oswieccie mnie, prosze!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 14:52   #105
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Agna_Iolanthe
Szampony L'Occitane: Ultra Rich Shea Butter, Olive Harvest, Honey Harvest do ciała i włosów, Aromachologie z angeliką oraz z artemizją - nie zawierają SLS, a są oparte na następujących detergentach: DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, TEA-LAURYL SULFATE.

Płyn do kąpieli L'Occitane Honey Harvest nie zawiera SLS, pieni się, nadaje się dla dzieci powyżej 3 lat.

Szampon TiGi Honey & Oatmeal nie zawiera SLS; Provegol SVR też są bez SLS: ultra-łagodny i z karite. Obydwa zawierają DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE jako główny detergent, żadnego SULFATE.

Żele do mycia twarzy bez SLS, wydaje mi się że nie były wymienione, ale mogę się mylić: Avene Cleanance, Lancome Gel Clarte, Shiseido Pureness (łagodniejsza wersja), L'Occitane Immortelle pianka.

Pozdrawiam.
Dzięki za te produkty, umieściłam je na liście, narazie oprócz "Aromachologie z angeliką oraz z artemizją" bo nie mogę o nich znaleźć żadnych informacji. Mogłabyś podać jakiegoś linka albo cos?
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 19:22   #106
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Szampony L'Occitane: Aromachologie Artemisia Shampoo i Aromachologie Angelica Shampoo. Z żeli do mycia twarzy bez SLS jest jeszcze SVR Lysanel (zawiera kwasy AHA i BHA). Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 20:34   #107
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Agna_Iolanthe
Szampony L'Occitane: Aromachologie Artemisia Shampoo i Aromachologie Angelica Shampoo. Z żeli do mycia twarzy bez SLS jest jeszcze SVR Lysanel (zawiera kwasy AHA i BHA). Pozdrawiam.
Dzięk i
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 22:49   #108
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Dax Cosmetics, Perfecta Czysta Cera, Antybakteryjna pianka do mycia twarzy nie ma sls, ale ma disodium laureth sulfosuccinate, o ile pamiętam to jest łagodniejszy detergent?

Eco Cosmetics, Żel z wyciągiem z liści winorosli i białą herbatą. Ma Coco Glucoside, niby ma nie wysuszać, ale mnie przesuszył...

Vichy, Purete Thermale mleczko 3 w 1. Można tez używać jako żel, baardzo delikatne.

Dax Cosmetics, Perfecta Czysta Cera, Antybakteryjny żel do mycia twarzy z mikrogranulkami

Dermedic, Acne Expert G, żel oczyszczający do mycia skóry trądzikowej

Eris, Pharmaceris R, Płyn myjąco- tonizujący

Tak na szybkiego dzisija napisałam, bo czaas mnie goni
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 11:02   #109
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Dax Cosmetics, Perfecta Czysta Cera, Antybakteryjna pianka do mycia twarzy nie ma sls, ale ma disodium laureth sulfosuccinate, o ile pamiętam to jest łagodniejszy detergent?

Eco Cosmetics, Żel z wyciągiem z liści winorosli i białą herbatą. Ma Coco Glucoside, niby ma nie wysuszać, ale mnie przesuszył...

Vichy, Purete Thermale mleczko 3 w 1. Można tez używać jako żel, baardzo delikatne.

Dax Cosmetics, Perfecta Czysta Cera, Antybakteryjny żel do mycia twarzy z mikrogranulkami

Dermedic, Acne Expert G, żel oczyszczający do mycia skóry trądzikowej

Eris, Pharmaceris R, Płyn myjąco- tonizujący

Tak na szybkiego dzisija napisałam, bo czaas mnie goni
Dzięki Szadi, już myslałam, że zapomniałaś o tym wątku
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-08, 13:15   #110
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Physiogel Cleanser -delikatne i to bardzoooo

Kolastyna, Nastolatki, Żel do mycia twarzy antybakteryjny

Norel, Acne Immuno-Care, Żel myjący antybakteryjny

Norel, Dermosystem 20 Antystress, Żel myjący oczyszczanie i sebo-regulacja

Dopisałam jeszcze trochę
Wojtusio, nie zapomniałam, czytałam, ale niezabardzo mialam czas na dopisanie czegokolwiek
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 19:53   #111
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Z praktyki - Rossmanowski żel dla dzieci niestety mocno ściąga mi buzię.
Do ciała ujdzie - do paszczy ała .
Za to nie ściąga i mam nadzieję, że jednak domywa - Ziaja Calma. Moja cera dobrze na nią reaguje, tylko doniesienia o niedomytych filtrach mnie odrobinę przerażają.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 20:39   #112
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

ja używam żelu do mycia twarzy Z Eris Lirene do cer tłustych i mieszanych i jestem z niego zadowolona, niedrogi, nie wysusza mi buzi, oczyszcza dokładnie. dla mnie super.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 10:11   #113
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Płyn Lactacyd jest łagodniejszy od emulsji Lactacyd

SKŁAD EMULSJI LACTACYD odczyn ph 5,2
Aqua, Magnesium laureth sulfate, Disodium laureth sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Głyceryl Laurate, Głycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Laureth-10, Methyl Isothiazolinone, Methyl Chloro-lsothiazolinone, PEG-7 Głyceryl cocoate, Lactose, Milk Protein, PEG-55 Propylene Głycol Oleate, Propylene Głycol, Phenoxyethanol, Parfume, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Propylene Głycol, Lactic Acid, Sodium Chloride.

A

SKŁAD PŁYNU GINEKOLOGICZNEGO LACTACYD oczyn ph 3,5
Aqua, Ammonium lauryl sulfate TEA-lauryl sulfate, Lactic acid, Hydrogenated peanut oil, Lactose Milk protein, PEG-2 stearate, Hydroxyethyl ethylcellulose, Głycol stearate, Cholesterol, Phosphoric acid, Parfum, Sodium methylparaben.
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 10:52   #114
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Kate30
Z praktyki - Rossmanowski żel dla dzieci niestety mocno ściąga mi buzię.
Do ciała ujdzie - do paszczy ała .
Za to nie ściąga i mam nadzieję, że jednak domywa - Ziaja Calma. Moja cera dobrze na nią reaguje, tylko doniesienia o niedomytych filtrach mnie odrobinę przerażają.
No cóż, dla mnie Calma ewidentnie nie domywa Stosuję ją tylko jako "odświeżacz", a nie "oczyszczacz" - np. rano, albo wieczorem dopiero po micelach. Ma taką cenę i taki miły zapach, że może sobie stać w łazience na chwile kaprysu
Wczoraj nabyłam krem St. Ives nawilżający morelowy do mycia. Nie ma sls, inne paskudztwa ewentualnie wytropię Ma za to takie dziwne granulki, nie jest to peelingujące, bo one sa bardzo okrągłe i raczej miękkie. Ale niezbyt mi się to podoba, mimo wszystko.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 12:27   #115
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Eco Cosmetics, Żel z wyciągiem z liści winorosli i białą herbatą. Ma Coco Glucoside, niby ma nie wysuszać, ale mnie przesuszył...
Mnie koszmarnie wysuszył. Nigdy więcej!
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 12:44   #116
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Erato
No cóż, dla mnie Calma ewidentnie nie domywa Stosuję ją tylko jako "odświeżacz", a nie "oczyszczacz" - np. rano, albo wieczorem dopiero po micelach. Ma taką cenę i taki miły zapach, że może sobie stać w łazience na chwile kaprysu
A wiesz, że ja nie mam tego uczucia niedomycia - wydaje mi się, że mam wszystko ładnie zmyte i to bez micela.
Czytałam o tym, ale póki co u mnie Ziaja dobrze się spisuje. Mam też tonik z serii Calma i jest bardzo delikatny. Zakupy zrobiłam w e-aptece, u mnie nigdzie go nie było, a nie chciało mi się po wszystkich marketach latać.
W każdym razie z przesyłką żel wyszedł mnie 7zł, a tonik 6. Tyle, że nie były to pojedyncze sztuki .

Jako, że wobec swoich kosmetyków zrobiłam się ostatnio podejrzliwa jak bracia K w stosunku co całego świata , to ostawiłam nawet algowy AS.
Coś w mojej pielęgnacji wadzi - jeno nie wiem co .
Póki co Ziaja jest OK. Aha - i zapach mi się podoba .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 14:31   #117
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Kate30
A wiesz, że ja nie mam tego uczucia niedomycia - wydaje mi się, że mam wszystko ładnie zmyte i to bez micela.
Czytałam o tym, ale póki co u mnie Ziaja dobrze się spisuje. Mam też tonik z serii Calma i jest bardzo delikatny. Zakupy zrobiłam w e-aptece, u mnie nigdzie go nie było, a nie chciało mi się po wszystkich marketach latać.
W każdym razie z przesyłką żel wyszedł mnie 7zł, a tonik 6. Tyle, że nie były to pojedyncze sztuki .

Jako, że wobec swoich kosmetyków zrobiłam się ostatnio podejrzliwa jak bracia K w stosunku co całego świata , to ostawiłam nawet algowy AS.
Coś w mojej pielęgnacji wadzi - jeno nie wiem co .
Póki co Ziaja jest OK. Aha - i zapach mi się podoba .
No to w porządku - mnie się nie wydawało, ja po prostu widziałam nie zmyte resztki filtra i makijażu. Może to przez podkład, Ty się chyba nie "podkładasz"?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 19:35   #118
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Erato
No to w porządku - mnie się nie wydawało, ja po prostu widziałam nie zmyte resztki filtra i makijażu. Może to przez podkład, Ty się chyba nie "podkładasz"?
Nie. Tylko filtr i skrobia (ew. brązer).
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 20:06   #119
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

No to wszystko jasne - moja buziuchna się nie nadaje do "noszenia" bez makijażu Ewentualnie z filtrem tonującym. A z podkładami Calma sobie nie radzi, oj nie Ale i tak ją lubię
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 06:14   #120
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

ten z Kolastyny:
Kolastyna, Piękno Natury, Żel do mycia twarzy oczyszczająco-kojacy
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=438
też bez SLS

może jakoś to uporządkować?
zapisując firma, nazwa produktu i jak ktos już zaproponował dopisać
ewentualnie ceny
i posortować alfabetycznie?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2006-06-10 o 13:14
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-18 00:10:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.