Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-19, 14:00   #4111
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczynki, używałyście już tego kremidła https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1 ? Strasznie jestem ciekawa opinii. Faktycznie ma stabilne filtry? Jak wrażenia? Z Góry dziekuję za odpowiedź
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 14:18   #4112
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
hej pedze z info ze nabylam dzisiaj kremik tonujacy Vichy spf50+ -jutro bede testowac no i zachwalana soraye spf45
i jak testowanie? moze jakieś zdjęcie kolorku?
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 14:40   #4113
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Czy ktoś mógłby porównać skład emulsji Avene SPF 50 , tej która teraz jest dostepna w aptekach , ze składem tej starszej , z 2009r ???
Bo na pierwszy rzut oka widać , że sporo się pozmieniało -to praktycznie całkiem inny skład

Co się zmieniło na plus , a co na minus?
Ta nowa bedzie bardziej zapychać , czy nie ?


Avene Emulsion SPF 50+ (Emulsja z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, wersja 2009)

Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Ethylhexyl Methoxycinnamate,
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Water, Butylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, PTFE, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, C20-22 Alkyl Phosphate, Polymethyl Methacrylate, C20-22 Alcohols, Caprylic/Capric Triglyceride, Chlorphenesin, Coco-Glucoside, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (Cucurbita Pepo Seed Oil), Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Hydroxyethyl, Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol Polysorbate 60, Propyle Glycol, Sorbic ACID, Squalane, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethanolamine, Triethoxycaprylysilane, Trimethoxycaprylysilane, Xanthan Gum, Zic Oxide.


Avene Emulsion SPF 50+ (Emulsja z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną, wersja obecnie dostępna w aptekach )

Skład: Avene Thermal Spring Water, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Dimethicone, Diisopropyl Adipate, Methylene Bis Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cyclomethicone, Aqua, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis -Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, PEG-100 stearate, Potassium Cetyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Caprylic/Capric triglyceride, Caprylyl glycol, Cucurbita pepo seed oil, Decyl Glucoside, Dimethiconol, Disodium EDTA, Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 60, Propylene glycol, Silica, Sorbic acid, Sorbitan Isostearate, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan gum

samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 14:53   #4114
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby porównać skład emulsji Avene SPF 50 , tej która teraz jest dostepna w aptekach , ze składem tej starszej , z 2009r ???
Bo na pierwszy rzut oka widać , że sporo się pozmieniało -to praktycznie całkiem inny skład

Co się zmieniło na plus , a co na minus?
Ta nowa bedzie bardziej zapychać , czy nie ?
najwazniejsza zmiana jest to,ze na nowa emulsje nie mozna nakladac kazdej kolorowki, niestety
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 15:43   #4115
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dyskusji na ten temat na wizażu sporo już było. Tak naprawdę ta pogłoska nie jest niczym potwierdzona. Chemia jest wszędzie.
Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Dziewczynki, używałyście już tego kremidła https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1 ? Strasznie jestem ciekawa opinii. Faktycznie ma stabilne filtry? Jak wrażenia? Z Góry dziekuję za odpowiedź
Nie jest stabilny.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 15:49   #4116
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
i jak testowanie? moze jakieś zdjęcie kolorku?
narazie testowalam soraye -moje odczucie :nawilza, nie jest tlusty, troche sie blyszczy
a tonujacy vichy jutro wystestuje na buzce bo poki co testowalam na dloni -kolorek jasniejszy niz barwiacy Antek i niewidoczny tzn. nie pobiela
postaram sie wrzucic fotke
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 18:31   #4117
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dyskusji na ten temat na wizażu sporo już było. Tak naprawdę ta pogłoska nie jest niczym potwierdzona. Chemia jest wszędzie.

Nie jest stabilny.
Czyli nie mogę nakładac każdej kolorówki, np. pudrów z talkiem czy mikką?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 21:59   #4118
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

jak to przeczytałam to się przeraziłam, bo wczesniej o czyms takim nie słyszałam. Ale...z dwojga złego chyba wolę dostać raka próbując mu zapobiegać, niż gdybym nie próbowała sie przed nim chronić wogóle-bo wtedy to bym żałowała i to grubo, że chociaż nie próbowałam
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 22:44   #4119
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Artykuł o filtrach
http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...trujemy-filtry
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 12:02   #4120
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Orientuje się ktoś czy Avene zmianiła też skład tego filtra do cery tradzikowej , tego dokładnie :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...na.html&next=1

czy tylko zmianił się skład tych 50 w emulsji i w kremie?????????


Te nowe filtry Avenki kompletnie mi nie leżą ,
pomijając juz fakt , że wpakowali parsol , to ta nowa wersja- a mam 50 w emulsji -mnie zapycha , a ta poprzednia wersja była super , z kolei tego do trądzikowej nigdy nie miałam , ale co by tam nie wpakowali może byłoby to lepsze niż obecny skład emulsji spf 50.

No po jaką cholerę non stop grzebią w tych składach .
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 13:30   #4121
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość

No po jaką cholerę non stop grzebią w tych składach .
Sama wielokrotnie zadawałam sobie to pytanie, grzebią we wszystkich kosmetykach, nie tylko filtrowych. Później przestaję je kupować, bo zmieniają na gorsze...
W weekend będą chyba pierwsze testy mojego filtra SPF50. Od paru lat w sumie nie miałam już takiego wysokiego (max 30). Pamiętam dawny Vichy SPF60, to było jak masło, a ja używałam (dawniej, jak byłam nastolatką, nie zapychało mnie praktycznie nic). Panicznie bałam się, że piegi mi ściemniają, albo wyjdą nowe.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 16:49   #4122
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja jednak rezygnuje z filtrów Avene , jak do tej pory cały czas je używałam , tak teraz rezygnuje .

W związku z tym mam pytanie , ma ktoś ten nowy ultra -fluid Biodermy?

http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...tion/1620.html

To jakaś nowość Biodermy , wystepuje w wersji bezbarwnej , lekko beżowej i ciemno beżowej.

Zastanawiam się czy nie bedzie za lekki ,
jakoś tak nie ufam tym super lekkim specyfikom ochronnym , których prawie nie widać - no ale może ktoś go ma i jest w stanie coś powiedzieć

----------------------------------------------------------------------------

A ten zwykły fluid Biodermy do cery normalnej i mieszanej ktoś ma:

http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...stics/462.html

Jak się sprawuje ? zapycha? , nie zapycha ?
( bo to mnie najbardziej gnębi )

Nie wiem NIC na temat fluidów Biodermy , bo zawsze używałam Avene , jak ktoś może mnie oświecić to będe wdzięczna.
----------------------------------------------------------------------------


Czytałam ,że Bioderma ma dobre filtry , ale przeważnie wszyscy omawiają czy dany filtr bieli czy nie bieli , albo czy wersja kolorowa ma taki czy inny odcień, a ja chcę tylko wiedzieć jakie mają tendencje do zapychania
/parę dni temu kupiłam emulsję Avene SPF 50 z nowym składem i jestem 60 zł do tyłu , a filtra dalej nie mam, bo to cholerstwo z Avene mnie zapchało/
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 18:19   #4123
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ale tendencje do zapychania są indywidualne przecież. Porównuj składy i drogą eliminacji patrz, co Cię zapycha.

Bardzo mnie interesuje skład tych barwionych Bioderm, a zwłaszcza czy mają alkohol? Jak ktoś ma to proszę o wrzucenie.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:04   #4124
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Ja jednak rezygnuje z filtrów Avene , jak do tej pory cały czas je używałam , tak teraz rezygnuje .

W związku z tym mam pytanie , ma ktoś ten nowy ultra -fluid Biodermy?

http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...tion/1620.html
zainteresowalam sie nim, ale nie moge znalezc skladu. natomiast wersja z 2007r zawiera skladnik, ktory okropnie mnie zapycha (caprylic/capric triglyceride), wiec domyslam sie,ze i w tej nowszej wersji go dali..
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 19:21   #4125
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość

bardzo fajny artykuł, zawierający sporo informacji o filtrach...przeczytałam i jak najbardziej polecam dalej

jest w nim między innymi wyjaśnione, że filtry nie mają niebezpiecznego wpływu na skórę, więc można ich używać bez obaw napewno przyniosą więcej pożytecznego
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 15:10   #4126
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
krem do opalania twarzy- HELP!

Hej postanowiłam założyć nowy wątek, bo przeszukując forum nie znalazłam żadnej odpowiedzi na dręczące mnie pytanie..
Słonko coraz mocniej świeci..i chciałabym zacząć używać kremu z filtrem, żeby uniknąć przebarwień...
Po pierwsze chciałabym się dowiedzieć, czy krem pod makijaż z filtrem nadaje się też do opalania na plaży? czy lepiej jest mieć dwa różne kremy? kurcze, kompletnie się nie orientuję!

Mam cerę wrażliwą, skłonną do zapychania. Ostatnio jak byłam u dermatologa, badał mi nawilżenie cery takim specjalnym urządzeniem i się okazało, że mam bardzo przesuszoną skórę. Myślę, że to efekt walki z pryszczami:/
Także potrzebowałabym kremu z filtrem, który nie zapychałby a jednocześnie dobrze nawilżał...czy taki istnieje?
Dodam, że wolałabym filtr max. 30! proszę o porady
Niestety nie posiadam obecnie funduszy na coś drogiego... miło by było znaleźć krem nie droższy niż 30zł...
i jeszcze jedno.. nie mogę nigdzie znaleźć opinii o kremie z avonu: "Przeciwzmarszczkowy krem ochronny do skóry wrażliwej SPF 30"- rozumiem, że to jest nowość...i jeszcze nikt go nie przetestował?
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 16:40   #4127
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, polećcie mi proszę jakiś lekki krem z filtrem maksymalnie spf 30., do cery mieszanej, problemowej, z przebarwieniami i skłonnością do zapychania... który nadawałby się pod makijaż... Chciałabym wydać na niego maksymalnie 30zł, bo niestety, mam teraz ciężki okres , jeżeli chodzi o finanse:/
Bardzo was proszę!
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 16:47   #4128
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, filtry przetestowalam chyba juz wszystkie. Uzywam ich juz baaardzo dlugo.
Od kilku lat stosuje jednka Klorane +50 dla dzieci 75ml.
Jak na razie dla mnie najlepszy. Czekam teraz na dostawe w aptece internetowej i kupie od razu na caly rok, bo w trakcie juz nie bedzie.
Jest lekki, nie bieli, nie migruje do oczu.
Po avene nie moglam okiem mrugnac, tak mnie piekly.

Aha, mleczka dla dzieci maja ten sam sklad co kremy, a jest ich znaacznie wiecej za nizsza cene.

Edytowane przez elaj
Czas edycji: 2011-04-23 o 16:51
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 18:53   #4129
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy



Czy ktoś się orientuje czy ten filtr jest mineralny lub czy nadaje się dla dzieci czy tylko pozostaje mi mineralny Avene ?

Asda, Filtr 50+ dla dzieci

Ingredients

Aqua , C12-15 Alkyl Benzoate , Octocrylene , Alcohol Denat. , Glycerin , Butyl Methoxydibenzoylmethane , Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol , Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine , Triacontanyl PVP , Cetyl Dimethicone , VP/Hexadecene Copolymer , Decyl Glucoside , Panthenol , Aminomethyl Propanol , Tocopheryl Acetate , Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer , Carbomer , Ethylhexylglycerin , 1,2-Hexanediol , Caprylyl Glycol , Xanthan Gum , Disodium EDTA , Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder , Propylene Glycol , Tocopherol .


Do 1 roku życia to tylko chyba mineralne ? Czyli wszystkie Garniery, Nivea dla dzieci itp. odpadają ?

I jeżeli się karmi to też nie wolno chemicznych ?


Poradźcie jakie są na rynku filtry mineralne oprócz Avene bo muszę coś kupić a nie mam doswiadczenia. Zawsze używałam Garniera lub innych. Jest mnóstwo na rynku filtrów dla dzieci, a ja nie chcę od małego szpikować dziecko chemią. Czy mineralne są pod tym względem lepsze ?

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2011-04-23 o 18:59
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-23, 18:56   #4130
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez honey87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polećcie mi proszę jakiś lekki krem z filtrem maksymalnie spf 30., do cery mieszanej, problemowej, z przebarwieniami i skłonnością do zapychania... który nadawałby się pod makijaż... Chciałabym wydać na niego maksymalnie 30zł, bo niestety, mam teraz ciężki okres , jeżeli chodzi o finanse:/
Bardzo was proszę!
Soraya 30 albo Avon Bronze 30 - oba do twarzy.

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość


Czy ktoś się orientuje czy ten filtr jest mineralny lub czy nadaje się dla dzieci czy tylko pozostaje mi mineralny Avene ?

Asda, Filtr 50+ dla dzieci
.
Jest to filtr chemiczny, zawierający stabilne tinosorby.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-23, 19:22   #4131
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Najbardziej stabilne sa tylko filtry apteczne.
Nigdy nie kupuje do twarzy filtrow z drogerii.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 00:06   #4132
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Najbardziej stabilne sa tylko filtry apteczne.
jest pare filtrow (stabilnych ), ktore dostepne sa w drogeriach- ba! nawet w carrefourze! np znana tu soraya. ja przerzucilam sie z avenki na soraye z prostego powodu- znaczna roznica w cenie. za soraye (ktora i tak wg mnie jest lepsza od avenki) place 22 zl, a ile avene kosztuje kazdy wie..
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-04-24 o 00:08
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 00:21   #4133
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Najbardziej stabilne sa tylko filtry apteczne.
Nigdy nie kupuje do twarzy filtrow z drogerii.
To ze pewne kosmetyki akurat w Polsce sa sprzedawane w aptekach nie czyni ich lepszymi.
W innych krajach te same kosmetyki sa sprzedawane w zwyklych drogeriach.
A w polskich aptekach za grube pieniadze kupuje sie kosmetyki, ktore w innych krajach sa sprzedawane w sklepach typu ''wszystko za 5 zlotych'' i nikt ich nie chce. Ale w Polsce sa zagramaniczne i wszyscy sie o nie zabijaja.
Wiec tymi aptekami to bym sie nie sugerowala tak dokonca.
Sklady trzeba czytac i wszedzie tak jak w drogerii mozna dostac filtry stabilne tak w aptekach mozna dostac niestabilne. Chociazby nowy Avene jest niestabilny, a jest ''apteczny''.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 09:36   #4134
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
jest pare filtrow (stabilnych ), ktore dostepne sa w drogeriach- ba! nawet w carrefourze! np znana tu soraya. ja przerzucilam sie z avenki na soraye z prostego powodu- znaczna roznica w cenie. za soraye (ktora i tak wg mnie jest lepsza od avenki) place 22 zl, a ile avene kosztuje kazdy wie..
A którą Sorayę używasz? Z filtrem 60 czy 45?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 11:15   #4135
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Widzę, że dość polecana jest soraya już jest jakiś trop... alee spotkałam się też z dobrymi opiniami na temat ziaji sopot sun - krem do cery fotowrażliwej spf 25. Czy któraś z was, może powiedzieć coś więcej na temat tego kremu? najważniejsze pytania, to czy chroni przed przebarwieniami i czy nie zapycha
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 15:53   #4136
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A którą Sorayę używasz? Z filtrem 60 czy 45?
60, bo stosuje retinoidy. mialam 45, ale wymazialam sie raz i podziekowalam migrowal do oczu i bardzo podraznial
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 16:13   #4137
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Kocurzyca, ale w tych innych krajach nie ma typowych aptek. Sa tylko wydzielone miejsca na lekarstwa, a cala reszta to tzw. drogeria.
Chyba, ze myslisz o tesco, aldi, lidl, itp., itd.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 16:23   #4138
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Kocurzyca, ale w tych innych krajach nie ma typowych aptek. Sa tylko wydzielone miejsca na lekarstwa, a cala reszta to tzw. drogeria.
Chyba, ze myslisz o tesco, aldi, lidl, itp., itd.
Wiesz, ja mieszkam w UK i aptek zupelnie normalnych tu zatrzesienie.
W niektorych duzych drogeriach tez sa apteki i w supermarketach (w tesco tez).
A kosmetyki Avene, LRP, Vichy sa tu sprzedawane w drogeriach. Stoja sobie razem z L'oreal, Garnier i tym podobnymi.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013


Edytowane przez kocurzyca
Czas edycji: 2011-04-24 o 16:31
kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 16:42   #4139
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

I wlasnie o tym mowie.
Ja mieszkam w IE.
I tak wlasnie wygladaja apteki. Wielkie pomieszczenia samoobslugowe z calym z tym stuffem, o ktorym piszesz. I oddzielne miejsce z lada i lekarstwami.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-24, 16:54   #4140
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
I wlasnie o tym mowie.
Ja mieszkam w IE.
I tak wlasnie wygladaja apteki. Wielkie pomieszczenia samoobslugowe z calym z tym stuffem, o ktorym piszesz. I oddzielne miejsce z lada i lekarstwami.
Ale u mnie tez sa zupelnie normalne samodzielne apteki i w nich nie ma takich kosmetykow.

To ze w Boots jest apteka to nie znaczy ze np Avene jest sprzedawany w aptekach. Te kosmetyki sa w czesci drogeryjnej a nie aptecznej.
Boots i Boots Farmacy to tak jakby 2 oddzielne instytucje. Firma w firmie i nie w kazdym Bootsie jest apteka. W kazdym razie chodzi o to, ze te kosmetyki nie sa sprzedawane w aptekach a drogeriach.
I w PL nie zawsze ''apteczne'' znaczy lepsze.
Nie wiem jak jest w IE bo nie bylam.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

A w sklepie typu ''paundland'' czy ''99p store'', ''BodyCare'', ktore sprzedaja rozne tanie rzeczy, aptek nie ma, a sprzedaja produkty, ktore w Polsce sa sprzedawane jako ''apteczne'' za wielokrotnosc swojej prawdziwej wartosci.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.