Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-25, 10:59   #2671
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dla mnie barwiona bioderma też jest za ciemna, ale Bioderma AR, spf 50+ do cery naczynkowej, jest właśnie taka jak to określiłaś "ivory" dałam wcześniej zdjęcie z nim na ręce, możesz sobie porównać do tej zwykłej
to jest ta:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-50-UVA-33.htm
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 11:05   #2672
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Dla mnie barwiona bioderma też jest za ciemna, ale Bioderma AR, spf 50+ do cery naczynkowej, jest właśnie taka jak to określiłaś "ivory" dałam wcześniej zdjęcie z nim na ręce, możesz sobie porównać do tej zwykłej
to jest ta:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-50-UVA-33.htm
Kurczaki, kolejny filtr do cery naczyniowej z Alcoholem Denat., i to jeszcze dość wysoko w składzie. Ja tego nie rozumiem No chyba, że ten tutaj także jest neutralizowany w jakiś sposób.
Czy ten Alcohol denat. jest używany żeby poprawić wchłanialność ?

Edytowane przez monik@_monik@
Czas edycji: 2010-04-25 o 11:59
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 11:39   #2673
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Nolley, to może SVR barwiony? dla mnie Bioderma też była dużo za ciemna, a SVR jest w sam raz, tylko, że on jest mocno kryjący, więc w dużej ilości daje efekt maski - w porównaniu z Biodermą AR to ona nadaje tylko taki leciutki kolor, ale nie kryje - dla mnie szkoda bo bardzo długo liczyłam na ten filtr, bo stosuje też krem, ale ja potrzebuje czegoś bardziej kryjącego żeby wyjść do ludzi (a tak na marginesie to widziałam, że teraz są zestawy właśnie filtr + pełnowymiarowy krem AR gratis)
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 11:54   #2674
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Narobiłyście mi ochoty na testy LRP barwionego, ale teraz jak wiem że ma alkohol w składzie to już sama nie wiem
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 12:33   #2675
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Narobiłyście mi ochoty na testy LRP barwionego, ale teraz jak wiem że ma alkohol w składzie to już sama nie wiem

Inesodziekuje za sklad
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 13:51   #2676
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ponawiam swoje pytanie o destabilizacje filtrów Soraya oraz prawidłową ilość nakładanego filtra na twarz

Czy filtry chemiczne również ulegają ścieraniu, np. przy korzystaniu z bibułek matujacych itp?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 14:53   #2677
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ponawiam swoje pytanie o destabilizacje filtrów Soraya oraz prawidłową ilość nakładanego filtra na twarz
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...lus,t1280.html

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Czy filtry chemiczne również ulegają ścieraniu, np. przy korzystaniu z bibułek matujacych itp?
Cytat:
Napisane przez Noor
Dziewczyny napisały już dokładnie, więc zbiorę to w jeszcze prostszych i bardziej żołnierskich słowach:
  1. myjesz twarz jak zwykle
  2. tylko jeśli naprawdę musisz (!), nakładasz coś lekkiego z antyoksydantami (serum, krem) i czekasz, aż się wchłonie ok. 15 minut (cięższe preparaty nałożone pod filtr utrudniają jego wchłanianie i obniżają protekcję Najlepiej pod filtr nie nakładać nic, kremy z filtrem są zwykle wystarczająco nawilżające)
  3. nakładasz krem z filtrem (na samą twarz minimum 1-1,25 ml; na twarz i szyję 1,5 - 1,8 ml - ta ilość może być podzielona na dwie następujące po sobie aplikacje)* i dajesz mu się wchłonąć minimum przez 20 minut (!); i nie myśl sobie, że nakładając połowę wymaganej ilości filtra zmniejszasz deklarowaną przez producenta ochrone również tylko o połowę - przy 0,5 ml z SPF30 robi się SPF5, a z SPF50 - SPF7
  4. powinno się unikać odciskania w chusteczkę i absorbentki i nakładania na krem z filtrem czegokolwiek, bo to zawsze w jakiś sposób ściera filtr i obniża protekcję. Jeśli nie można zrezygnować z makijażu, lekki podkład powinno się delikatnie wklepać, a nie rozcierać na twarzy, a puder wklepać miękkim pędzlem miejsce koło miejsca, unikając wszelkiego tarcia
  5. jeśli krem z filtrem zawiera Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane - nie ma go w filtrach Avene i Klorane) lepiej unikać w kosmetykach substancji, które go destabilizują (octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach - w Polsce dostępne są takie Avene Couverance i LRP Unifiance Touche Pro oraz Toleriane Make-up
  6. bezpiecznie można używać jako pudru matującego filtry skrobie spożywcze modyfikowane lub niemodyfikowane (ziemniaczaną, kukurydzianą, ryżową, z tapioki i z maranty). Dla poprawienia ich koloru niektórzy dodają odrobinę cynamonu
  7. jeśli nie wiesz, czy krem, który zamierzasz kupić zawiera fotostabilne filtry, najbezpieczniej jest wybrać coś z powszechnie dostępnych ofert koncernu L'Oreal, Avene, Biodermy, La Roche-Posay, Vichy, Klorane, na szczęscie producentów przybywa - w 2007 roku nawet Nivea i Rossmann wypuściły fotostabilne filtry
  8. koniecznie przeczytaj:
    http://www.biochemiaurody.fora.p l/oc...wienia-f3.html
    i
    http://www.makeupalley.com/user/note...reenFAQ/#apply
* Hurra! Jeszcze niedawno zalecano 1,6-1,8 ml na samą twarz, a na twarz i szyję ok. 2,5 ml, ale okazało się, że generalna zasada: 2mg filtra na 1 cm2 skóry, została obliczona na podstawie danych stosowanych w medycynie w przypadku poparzeń i utraty skóry, które to dane mowią, ile średnio wynosi powierzchnia skóry dla poszczególnych częsci ciała, równiez dla głowy i szyi - ale medycyna bierze pod uwagę całą powierzchnię skóry głowy i szyi, także część owłosioną i całą szyję (również kark), dlatego zalecane ilości filtra się zmniejszyły, bo w wiekszości nie jestesmy łyse. __________________

i zdecydowanie polecam lekture
Kompendium Filtromaniaczki
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 17:31   #2678
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Poczytałam o tym nowym LRP barwionym i też bym miała na niego ochotę, wydaje się idealny na letnie dni (bo obecny SVR pewnie będzie za jasny i za ciężki), ale obawiam się, że ten alkohol tak wysoko za bardzo rozdrażni mi rumień, bo on to mi się robi od wszystko (a leczenie nie pomaga w ogóle ). Czy któraś z bardziej doświadczonych filtromaniaczek ma już może porównanie co do stopnia drażnienia tego nowego barwionego ze starym Antheliosem XL? (bo tamten też ma alkohol dosyć wysoko)
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:43   #2679
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

niestety 4 apteki odmówiŁy mi próbek a kosmetykow z filtrami mialy caŁe póŁki ale podobno nie dostaja próbek

wiec stosuje nadal sorayie 45 , nie zauwazylam by zapychaŁa , ogólnie ok

widzilam tez krem iwostinu na naczynka z filtrem 20 lub 30
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 18:51   #2680
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Monik@ Eucerin nie jest moim ideałem ale tak,jestem z niego zadowolona ale zaznaczam że nie daję przepisowej ilości.Fluid ten jest żółtawy.Nie zrobię fotki twarzy ani szyji bo stosuję krem brązujący więc kolor będzie przekłamanyWg mnie nie daje koloru żółtego ale musisz sama spróbować.Próbek raczej tego nie ma ale weź pudełeczko i niech Ci w aptece odleją z testerajak nie odleją to ja odleję Ci swój
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 19:08   #2681
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
niestety 4 apteki odmówiŁy mi próbek a kosmetykow z filtrami mialy caŁe póŁki ale podobno nie dostaja próbek

wiec stosuje nadal sorayie 45 , nie zauwazylam by zapychaŁa , ogólnie ok

widzilam tez krem iwostinu na naczynka z filtrem 20 lub 30
A to dziwne, ja w arkadach wczoraj tez zapytałam w specjalnym dziale z LRP, szukała szukała niby nie mogła znaleźć, az w końcu znalzła i widziałam, ż ebyło ich tam naprawde duzo. Ale nie wiem z czego to wynika.
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 22:21   #2682
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Monik@ Eucerin nie jest moim ideałem ale tak,jestem z niego zadowolona ale zaznaczam że nie daję przepisowej ilości.Fluid ten jest żółtawy.Nie zrobię fotki twarzy ani szyji bo stosuję krem brązujący więc kolor będzie przekłamanyWg mnie nie daje koloru żółtego ale musisz sama spróbować.Próbek raczej tego nie ma ale weź pudełeczko i niech Ci w aptece odleją z testerajak nie odleją to ja odleję Ci swój
Kochana, byłam w 7 aptekach, do 1 dzwoniłam - i nic. Przedstawicieli niet, próbek niet, kremów z filtrem często także niet.
Poszukam jeszcze, popytam i ewentualnie się do Ciebie odezwę. Bardzo miło z Twojej strony

Linka_, byłam dzisiaj w M1 w Czeladzi - pełna szuflada TESTERÓW (nie wiedziałam że są testery filtrów ). Bioderma, LRP, nawet SVR w kompakcie do pomacania. Pani pokazała mi też jakąś nową Biodermę w kompakcie 50+, ale kolory dość ciemne. Piszę o aptece, nazwy nie pomnę
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 22:35   #2683
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ineso wrzucila info dot.Biodermy
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...37&postcount=7


Testery filtrow sa ale to wszystko zalezy od apteki niestety ;/
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 04:33   #2684
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Linka_, byłam dzisiaj w M1 w Czeladzi - pełna szuflada TESTERÓW (nie wiedziałam że są testery filtrów ). Bioderma, LRP, nawet SVR w kompakcie do pomacania. Pani pokazała mi też jakąś nową Biodermę w kompakcie 50+, ale kolory dość ciemne. Piszę o aptece, nazwy nie pomnę
A ja tam byłam w sobotę i nie przyszło mi do głowy zajrzeć do apteki Chociaż jedyne co by mnie ciekawiło to ten nowy barwiony Anthelios (ale ten alkohol mnie odstrasza od poszukiwań trochę) bo z moich rajdów po aptekach zostało mi jeszcze sporo próbek, a filtr mam kupiony. A testery filtrów nie dość, że są, to jeszcze niektóre apteki mają pojemniczki i ci na miejscu odlewają (no dobra ja znam tylko jedną taką, ale to dowód, że się da ) Kompakt Biodermy i tak byłby za ciemny pewnie dla mnie, za to kompakt SVR mógłby być dobry, ale nigdzie go nigdy nie spotkałam do tej pory, może się wybiorę do M1 go obejrzeć. No i przyznam się, że nie mam pojęcia jak się ma taka kompaktowa ochrona do zwykłego filtra, jakby kompakt nałożyć na filtr tej samej firmy to będzie się destabilizować? Mineralny pewnie by się starł, bo nie wiem czy jest możliwość nałożenia kompaktu bez rozcierania. A ty Moniko poszukujesz jakiejś konkretnej próbki, na której ci specjalnie zależy? Bo może akurat mam w zapasach

Edytowane przez Linka_
Czas edycji: 2010-04-26 o 04:41
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 06:53   #2685
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zgłosiłam też do KWC i mam nadzieję, że znajdą się recenzentki
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 08:44   #2686
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

to moze dlatego ze to zadupie i te apteki tu nie slyszaly o probkach nawet ? w kazdym razie zamówie sobie probki w internetowej jak bede zamawiac co innego to przy okazji , a stacjonarne niech tracą bo nic u nich nie kupie - jak nie moge testowac to w ciemno nie wydam na krem 60 zŁ bo takie maja ceny
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 10:03   #2687
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Monik@ jakby co to zostaw na PW adres i Ci wyślę
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 14:29   #2688
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexanna - Dziękuję za rzetelną odpowiedź Właśnie byłam pewna, że przy filtrach mineralnych nie wolno nic trzec, wręcz dotykać, bo one działają na zasadzie jakby ekranu, który ma nas chronić, więc musi pozostać na skórze Byłam tylko ciekawa czy to samo odnosi się do chemicznych. No i kurczę A ja bez chusteczki się nie obędę z całym tym moim tłuszczem.

Jak to w końcu jest z filtrami pod względem ich przenikania? Bo czytam różne publikacje, jedne mówią, że filtry przenikają, kumuluja się, mieszają w hormonach itp. Środowisko filtrowe odpowiada, że są to publikacje sponsorowane przez firmy zajmujące się solariami A te z kolei zarzucają środowisku filtrowemu, że ich badania są sponsorowane przez firmy kosmetyczne I bądź tu mądry człowieku.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 17:33   #2689
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
A ja tam byłam w sobotę i nie przyszło mi do głowy zajrzeć do apteki Chociaż jedyne co by mnie ciekawiło to ten nowy barwiony Anthelios (ale ten alkohol mnie odstrasza od poszukiwań trochę) bo z moich rajdów po aptekach zostało mi jeszcze sporo próbek, a filtr mam kupiony. A testery filtrów nie dość, że są, to jeszcze niektóre apteki mają pojemniczki i ci na miejscu odlewają (no dobra ja znam tylko jedną taką, ale to dowód, że się da ) Kompakt Biodermy i tak byłby za ciemny pewnie dla mnie, za to kompakt SVR mógłby być dobry, ale nigdzie go nigdy nie spotkałam do tej pory, może się wybiorę do M1 go obejrzeć. No i przyznam się, że nie mam pojęcia jak się ma taka kompaktowa ochrona do zwykłego filtra, jakby kompakt nałożyć na filtr tej samej firmy to będzie się destabilizować? Mineralny pewnie by się starł, bo nie wiem czy jest możliwość nałożenia kompaktu bez rozcierania. A ty Moniko poszukujesz jakiejś konkretnej próbki, na której ci specjalnie zależy? Bo może akurat mam w zapasach
Jedź, jedź Nowy barwiony Antek też był.
Która to apteka taka hojna ?
Ponoć filtry tej samej firmy się nie destabilizują, tak wynika z mojej skromnej wiedzy.
A ja poszukuję Eucerinu matującego 50+, matującej Biodermy., ewentualnie czegoś LRP, co by zobaczyć, czy szkodzi mi ich Alcohol Denat.
A Ty czego teraz używasz ?

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Monik@ jakby co to zostaw na PW adres i Ci wyślę
Ok
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 18:55   #2690
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Jedź, jedź Nowy barwiony Antek też był.
Która to apteka taka hojna ?
Ponoć filtry tej samej firmy się nie destabilizują, tak wynika z mojej skromnej wiedzy.
A ja poszukuję Eucerinu matującego 50+, matującej Biodermy., ewentualnie czegoś LRP, co by zobaczyć, czy szkodzi mi ich Alcohol Denat.
A Ty czego teraz używasz ?
Taka hojna apteka to w Katowicach na Wojewódzkiej, o której powtarzam przy każdej okazji No to niestety nie mam jak pomóc, bo z tego czego szukasz miałam tylko LRP białego Antka, gdzieś mi się udało dorwać jedną saszetkę, ale ostatnio zużyłam na bieganie po podwórku (o dziwo naczynek mi nie rozdrażnił specjalnie, ale za to piekł w oczy tak, że się chciałam wściec)
A teraz używam mineralnego SVR barwionego (więc z tym kompaktem to destabilizacja nie byłaby problem, ale ścieranie już tak)

Jestem ciekawa czy ktoś używa zabezpieczenia tylko przez kompakt, da się go w ogóle nałożyć w wymaganej ilości?
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 19:18   #2691
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Witam
Dołączę sie. Moja przygoda z filtrami niedawno się zaczęła, ponieważ należę do tych nieszczęśliwych dziewczyn, które dopadły przebarwienia. Nadal poszukuję czegoś dobrego. A zakupienie porządnego filtra w drogerii graniczy z cudem.
Dziś nabyłam filtr 50+ firmy Roc i mam nadzieję że sie sprawdzi.
Do tej pory używałam City Block Clinique spf 40 i superdefense spf 25, ale to za mało.
Zaraz zabiorę się za lekturę tego wątku. Może czegoś mądrego sie dowiem
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 20:13   #2692
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Hexanna - Dziękuję za rzetelną odpowiedź Właśnie byłam pewna, że przy filtrach mineralnych nie wolno nic trzec, wręcz dotykać, bo one działają na zasadzie jakby ekranu, który ma nas chronić, więc musi pozostać na skórze Byłam tylko ciekawa czy to samo odnosi się do chemicznych. No i kurczę A ja bez chusteczki się nie obędę z całym tym moim tłuszczem.

Jak to w końcu jest z filtrami pod względem ich przenikania? Bo czytam różne publikacje, jedne mówią, że filtry przenikają, kumuluja się, mieszają w hormonach itp. Środowisko filtrowe odpowiada, że są to publikacje sponsorowane przez firmy zajmujące się solariami A te z kolei zarzucają środowisku filtrowemu, że ich badania są sponsorowane przez firmy kosmetyczne I bądź tu mądry człowieku.

TUTAJ bylo duzo pisane o tzw.filtrach przenikajacych
zerknij tez na artykul KLIK!

Kocurzyco a gdzie kupilas filtr Roc'a?
aaa juz dojrzalam,ze nie mieszkasz w PL.....wiec zycze aby sprawdzil sie u Ciebie bo to naprawde niezle preparaty z filtrami
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 21:07   #2693
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziś stałam się posiadaczką nowej emulsji Avene 50+. Po sprawdzeniu składu odkryłam jeden z czynników przywołanych przez Hexxanę.
Biorąc pod uwagę własne doświadczenia zaczynam wierzyć, że wiele prawdy jest w tym, co tutaj: http://kosmetologia.com.pl/medycyna/...ltry-uv-2.html, jak również innych źródłach.

Wybaczcie nieco z głupia frant, ale nie przeglądałam całości wątku... - które filtry aktualnie w swoim składzie nie zawierają żadnego z tych związków?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 21:23   #2694
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Linka_, czy w tej aptece na Wojewódzkiej są filtry Eucerin ?
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 21:52   #2695
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Linka_, czy w tej aptece na Wojewódzkiej są filtry Eucerin ?
Nie wiem niestety, bo o Eucernie jakoś nigdy nie myślałam i nawet nie pytałam o niego. Ale to jedna z lepiej zaopatrzonych aptek, więc jest duża szansa. W Katowicach to jeszcze można pytać w aptece na Skargi, zaraz jak się wysiada to jest taki pasaż handlowy (empik, odzieżowe itd), tylko tam to jakoś mniej chętnie te próbki dają. A z bliższych miejsc to wiem, że jest też spora apteka w Gołonogu, tylko, że po pierwsze nie byłam w środku nigdy, tylko słyszałam (ale wystrój zewnętrzny ma taki sam jak ta zachwalana przez mnie katowicka), a po drugie trudno mi wytłumaczyć gdzie to jest, to taka ulica sklepów, gdyby wysiąść na Kosmonautów i iść do "centrum" Gołonoga to jest po drodze.

A tak z trochę innej beczki, bo o filtrach do ciała, to czy ktoś doświadczony potrafi się wypowiedzieć o tej biodermie: (daje linka do apteki, mam nadzieję, że to nie przeszkadza, bo nie ma go na KWC)
http://www.domzdrowia.pl/69173,biode...ie-200-ml.html
Zastanawia mnie jak to możliwe, że połączyli wysoką ochronę z przyspieszonym opalaniem? Bo ja jednak troszkę bym się chciała opalić, ale z drugiej strony muszę chronić pajączki na nogach, ramionach i w sumie to wszędzie. Jest sens inwestować w taki spray czy to tylko taki taki chwyt marketingowy, że jest i jedno i drugie?
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 22:06   #2696
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jestem w obcym mieście i przechodząc obok apteki stwierdziłam, że a nuż wybębnię jakieś próbki. Poszłam najpierw na rekonesans do półek i tak się zapatrzyłam na LRP i w amok wpadłam, że chcąc pomacać walnęłam w szybę Huk był i szyba wpadła w rezonans i domyślam się, że cała kolejka oraz farmaceutki mnie zlukały z wiadomym wyrazem twarzy. Nie muszę chyba dodawać, że o próbki nie poprosiłam? Ale nie było nawet barwionego LRP, więc chyba niewiele straciłam.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 22:10   #2697
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
Nie wiem niestety, bo o Eucernie jakoś nigdy nie myślałam i nawet nie pytałam o niego. Ale to jedna z lepiej zaopatrzonych aptek, więc jest duża szansa. W Katowicach to jeszcze można pytać w aptece na Skargi, zaraz jak się wysiada to jest taki pasaż handlowy (empik, odzieżowe itd), tylko tam to jakoś mniej chętnie te próbki dają. A z bliższych miejsc to wiem, że jest też spora apteka w Gołonogu, tylko, że po pierwsze nie byłam w środku nigdy, tylko słyszałam (ale wystrój zewnętrzny ma taki sam jak ta zachwalana przez mnie katowicka), a po drugie trudno mi wytłumaczyć gdzie to jest, to taka ulica sklepów, gdyby wysiąść na Kosmonautów i iść do "centrum" Gołonoga to jest po drodze.

A tak z trochę innej beczki, bo o filtrach do ciała, to czy ktoś doświadczony potrafi się wypowiedzieć o tej biodermie: (daje linka do apteki, mam nadzieję, że to nie przeszkadza, bo nie ma go na KWC)
http://www.domzdrowia.pl/69173,biode...ie-200-ml.html
Zastanawia mnie jak to możliwe, że połączyli wysoką ochronę z przyspieszonym opalaniem? Bo ja jednak troszkę bym się chciała opalić, ale z drugiej strony muszę chronić pajączki na nogach, ramionach i w sumie to wszędzie. Jest sens inwestować w taki spray czy to tylko taki taki chwyt marketingowy, że jest i jedno i drugie?

Troche pisano o nim TUTAJ ciekawil mnie swojego czasu ale jakos pozniej dalam sobie spokoj
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 22:18   #2698
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
W Katowicach to jeszcze można pytać w aptece na Skargi, zaraz jak się wysiada to jest taki pasaż handlowy (empik, odzieżowe itd), tylko tam to jakoś mniej chętnie te próbki dają. A z bliższych miejsc to wiem, że jest też spora apteka w Gołonogu, tylko, że po pierwsze nie byłam w środku nigdy, tylko słyszałam (ale wystrój zewnętrzny ma taki sam jak ta zachwalana przez mnie katowicka), a po drugie trudno mi wytłumaczyć gdzie to jest, to taka ulica sklepów, gdyby wysiąść na Kosmonautów i iść do "centrum" Gołonoga to jest po drodze.
Pytałam na Skargi, nie ma.
Gołonóg - chyba kojarzę o co chodzi. To tam, gdzie był kiedyś Plus ?
Jeśli chodzi o ta aptekę na Wojewódzkiej, to jaki ma numer ulicy ? Bo wypatrzyłam dwie.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 22:41   #2699
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Pytałam na Skargi, nie ma.
Gołonóg - chyba kojarzę o co chodzi. To tam, gdzie był kiedyś Plus ?
Jeśli chodzi o ta aptekę na Wojewódzkiej, to jaki ma numer ulicy ? Bo wypatrzyłam dwie.
Tak, to chyba był plus albo jakiś inny Supersam. Nie wiem niestety jaki to numer, ale wytłumaczę tak, że mając kinoteatr Rialto po lewej stronie, skręcamy tuż za nim w lewo, idziemy prosto i wypatrujemy apteki po drugiej stronie ulicy (duże złote bodajże litery, zaraz obok jest też duży optyk)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Troche pisano o nim TUTAJ ciekawil mnie swojego czasu ale jakos pozniej dalam sobie spokoj
Hexxano jak zwykle jesteś nieoceniona . Przeczytałam i dziewczyny sobie w sumie chwalą ten spray, pytanie tylko czy będzie on w stanie ochronić moje naczynka... Ech, to takie błędne koło, nie powinno się opalać, ale na lekko opalonej skórze od razu są pajączki mniej widoczne. Jak ja tęsknie za czasami kiedy nie musiałam się przejmować każdym kosmetykiem, który wezmę do ręki.

Edytowane przez Linka_
Czas edycji: 2010-04-26 o 22:50
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 07:26   #2700
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Monik@ Eucerin napewno jest w SuperPharmiea jeśli szukasz Biodermy matującej to polecam 40+.Wchłania się super.Gdybym nie potrzebowała czegoś matującego to używałabym jej,niestety po zmieszaniu z tonującą dała mi gęsty krem
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.