Karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie. - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-14, 12:32   #691
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
I wszystko byłoby dobrze, gdybyscie ze scorpionec nie zaczęły pouczeń w stylu: ah, oh, jak tak można nie umiec sobie poradzić, co za mamałygi co dnia nie potrafią zaplanować. Jak człowiek chce to i wyżej pupy podskoczy, prawdaż.
Gdybyście sie nie mądrzyły to nie byłoby tematu.

no nie byłoby tematu.. a tak był i może komuś się ta wiedza przydała i uwierzy we własne siły i w to że można i mając dzieci żyć przyjemnie i że mozna żyć bez galeri handlowych, karmienia na mieście etc

bo można.. (tylko nie wiedzieć czemu to że ja np. żyłam bez karmienia na mieście na tym wątku jest bulwersujące najbardziej ) i nie jest to wcale szczególnie trudne..

mnie nie przeszkadzają matki karmiące na mieście co 100 razy podkreślałam..
ale większości tutaj przeszkadza że są osoby które mogą się bez tego obejść i jeszcze mają śmiałość mówić o tym głośno a najbadziej drażniące jest to ze ktoś sobie z czymś poradził..bez armi opiekunek, drącego sie dziecka i 10000 wymówek..


Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2013-01-14 o 12:37
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 13:16   #692
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Jakie bez sensu. Napisałas, że mogłaś poprosić męża, żeby wziął wolne? Tak, Napisałaś, że sklepy masz blisko i są dłużej otwarte? Tak. Z tego więc wnoszę, że nie miałas z tym problemów i mogłas sobie spokojnie nie wychodzić z domu bądz wychodzić bez dziecka.
Zaś Rzabba napisała, że ona musiała wychodzić z dzieckiem i karmić je poza domem, bo mąż musiał byc w pracy, ona musiała do urzędu czy sklepu. I już
Napisałam pół żartem, pół ironicznie, że żyję jak w raju po tym, jak zaczęły się pojawiać w rozmowie argumenty z cyklu biednemu to nawet wiatr w oczy wieje i zawsze mu pod górkę. Takie argumenty są bez sensu dlatego, że równie dobrze można by dowodzić, że się nie da karmić w domu bo matka może być bezdomna. No może, może nawet być i bez głowy, ale co z tego? Jedna sytuacja stanowi co najwyżej wyjątek a nie normę czy usprawiedliwienie dla wszystkich podobnych.

Nie będę się tutaj wywnętrzać i licytować kto miał lepiej, gorzej, ile miał osób do pomocy, na co chorował i co mu dolegało, gdzie bywał i jakie miał trudności, bo dla mnie po prostu takie dyskusje są bez sensu, niczego nie dowodzą i niczemu nie służą.

I przekonana byłam aż do tego momentu, że nikt nie pomyślał dosłownie po tamtym zdaniu, że nie mam żadnych w życiu problemów. Ale widać się pomyliłam, no cóż No to gwoli sprostowania miewam różne problemy, miewałam je też w przeszłości, nawet w czasie jak moja córka była maleńka.

Cytat:
I wszystko byłoby dobrze, gdybyscie ze scorpionec nie zaczęły pouczeń w stylu: ah, oh, jak tak można nie umiec sobie poradzić, co za mamałygi co dnia nie potrafią zaplanować. Jak człowiek chce to i wyżej pupy podskoczy, prawdaż.
Gdybyście sie nie mądrzyły to nie byłoby tematu.
Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie zimno, chmurno, wyszłam na chwilę do sklepu i ledwo dycham, po drugie wielkam, grubam, zaraz będę rodzić, niby co mam robić jak nie dyskutować o pierdołach?

Miałam w życiu sytuacje różne trudne i niby dlaczego nie mam prawa kogoś, dla kogo problemem jest odległość do sklepu uważać za takiego, który po prostu przesadza? Sama chyba dobrze wiesz, że człowiek jak chce to może pokonywać na prawdę spore trudności i wtedy zmienia spojrzenie na niektóre "problemy" otoczenia. Nie rozumiem co złego w zwyczajnej rozmowie o tym, czy o tamtym.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2013-01-14 o 13:17
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:44   #693
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dziecko najedzone nie potrzebuje jeść co pół godziny, to tak na marginesie.


Jak wyżej, na pewno nie uznałabym, że płacze z głodu, skoro zostało nakarmione i to na tyle syto, że nie chciało już jeść więcej samo z siebie. A że dla mnie pierś nigdy nie była utulaczem w płaczu to kombinowałabym z innymi dolegliwościami - mokrą pieluchą, pragnieniem, smoczkiem, potrzebą przytulenia. Nie każdy płacz dziecka oznacza, że od razu trzeba mu dawać jedzenie.


Poza tym moim zdaniem takie cyrki z karmieniem, że dziecko co 15 minut chce pierś wynikają właśnie z tego, że je się karmi nieregularnie i nie ma okazji zgłodnieć i najeść się do syta. Na początku wiedziona propagandą popełniłam właśnie ten błąd i moja córka jadła co 30-40 minut a i tak nie była najedzona, często zasypiała w trakcie po 3-4 łyczkach, a ja miałam wrażenie, że karmię ją cały dzień i nic to nie daje. Jak nam się udało wreszcie wyregulować czas karmień to wszystko się zmieniło.

Czyli kombinowałyśmy podobnie.

Może i jeść co pól godziny nie potrzebuje, ale już napić się tak.
Nie wiem z jakiego miesiąca jest Twoje dziecko i jak zaspokajało pragnienie, ale moje właśnie piersią i nie wyobrażam sobie nie dopoić 2-miesięcznego dziecka w gorące lato nawet i co 5 minut jeśli tego potrzebuje, sama piję wtedy co 5-10 minut więc nie wiem czemu dziecku miałabym tego odmawiać


Poza tym Ty potrzebę ssania zaspokajałaś u dziecka smoczkiem, a są dzieci bezsmoczkowe i właśnie pierś jest dla nich uspokajaczem.
Pierś to nie tylko jedzenie - moja potrzebowała się też wyciszyć, uspokoić przed snem, potrzebowała bliskości i pewnie miała milion innych powodów. I nie widzę powodu by jej tego odmawiać.


Po prostu zaakceptowaliśmy, że tak ma. Nie był to dla nas żaden problem nie zrezygnowaliśmy z wyjazdów/wyjść tylko z obawy, że maluch będzie chciał pierś, wszyscy szczęśliwi, zadowoleni i starsze dziecko nie czuje się ograniczone - i myślę, że o to chodzi, by cieszyć się macierzyństwem, czasem spędzonym z całą rodziną a nie zamykać się w domu. Dla mnie to był skuteczny sposób i tyle.


Jak dla mnie wyprawa z roczniakiem czy dwulatkiem to o wiele większa wyprawa gdziekolwiek niż z 2 m-cznym dzieckiem.



Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
moze co 10? a mzoe co 5 ? a moze co 100?

przeciez zupelnie nie o to chodzi....

Dlaczego mama kp nie ma prawa normalnie nakarmic swojego dziecka? To nie jest prawnie zabronione,tak? Kazda mama jaką znam szuka w takiej sytuacji spokojnego miejsca -dla komfortu swojego i dziecka a nie macha cycem na prawo i lewo,więc w sumie nie wiem skąd problem.
Dokładnie.

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
a może dodatkowo warto by było przemyśleć fakt, ze jeśli dziecko nie jest w stanie wytrzymać poza domem 3h bez jedzenia, przewijania etc to może to dziecko po prostu nie jest gotowe na takiej długości wyprawy..??

i w taki właśnie sposób daje mamie znać o tej sytuacji?? bo jak ma to zrobić inaczej??
To w takim razie moja 3-letnia córka dalej nie jest gotowa na dłuższe wyprawy, bo bez jedzenia to ona w zyciu 3 godzin nie wytrzyma Na szczęście nikt się nie bulwersuje jak je poza domem. Chociaż niektórym obecność dzieci w restauracjach przeszkadza

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Tylko po co pisać, że się nie da?
Da się, po prostu jednemu się chce, drugiemu się nie chce i tyle.
Sama to napisałaś

A wiele razy pisałam w tym wątku, że jak ktoś sobie coś tam robi dyskretnie czego nawet nie widać, to nikomu, w tym i mnie nie przeszkadza, więc miło by było, gdybyście mi nie wmawiały, że jest odwrotnie.
ale nikt nie podważa, że Tobie się udalo uniknąć karmienia poza domem. Tylko zobacz najpierw, że Twoja sytuacja różni się od większości tu opisanych.

Uff, ulżyło mi, czyli nie muszę być bardziej zorganizowana, moje dziecko bardziej przewidywalne, nie muszę słuchać długiego płaczu dziecka czy zamykać się w domu, bo jednak na karmienie poza domem mam przyzwolenie

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
no nie byłoby tematu.. a tak był i może komuś się ta wiedza przydała i uwierzy we własne siły i w to że można i mając dzieci żyć przyjemnie i że mozna żyć bez galeri handlowych, karmienia na mieście etc

bo można.. (tylko nie wiedzieć czemu to że ja np. żyłam bez karmienia na mieście na tym wątku jest bulwersujące najbardziej ) i nie jest to wcale szczególnie trudne..

mnie nie przeszkadzają matki karmiące na mieście co 100 razy podkreślałam..
ale większości tutaj przeszkadza że są osoby które mogą się bez tego obejść i jeszcze mają śmiałość mówić o tym głośno a najbadziej drażniące jest to ze ktoś sobie z czymś poradził..bez armi opiekunek, drącego sie dziecka i 10000 wymówek..

No właśnie ja żyję bardzo przyjemnie dzięki temu, że karmię na mieście Bo inaczej przed każdym wyjsciem z domu musiałabym się stresować czy mój spacer będzie trwał 15 minut czy 2 godzin, czy uda mi się dojść do celu, spotkać z koleżankami, spędzić miło czas nad jeziorem, w parku itp.
Nie ukrywam, że wygodniej by mi było gdyby w awaryjnych sytuacjach dziecko chciało butlę, ale nie chciało ani pierwsze ani drugie, więc musiałam przywyknąć do karmienia poza domem.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:51   #694
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Ten wątek okazał się być dla mnie bardzo pouczający. Dowiedziałam się, że nie nadaję się do dłuższych pobytów poza domem, takie 10 godzinne odpadają bo ja 10 h bez jedzenia wytrzymuję z trudem.

Precious moje też bezsmoczkowe i bezbutelkowe więc wiem o czym mówisz (piszesz )
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 21:19   #695
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Czyli kombinowałyśmy podobnie.

Może i jeść co pól godziny nie potrzebuje, ale już napić się tak.
Nie wiem z jakiego miesiąca jest Twoje dziecko i jak zaspokajało pragnienie, ale moje właśnie piersią i nie wyobrażam sobie nie dopoić 2-miesięcznego dziecka w gorące lato nawet i co 5 minut jeśli tego potrzebuje, sama piję wtedy co 5-10 minut więc nie wiem czemu dziecku miałabym tego odmawiać
mój syn jest lipcowy i oboje bez smoczkowi..


Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość


Po prostu zaakceptowaliśmy, że tak ma. Nie był to dla nas żaden problem nie zrezygnowaliśmy z wyjazdów/wyjść tylko z obawy, że maluch będzie chciał pierś, wszyscy szczęśliwi, zadowoleni i starsze dziecko nie czuje się ograniczone - i myślę, że o to chodzi, by cieszyć się macierzyństwem, czasem spędzonym z całą rodziną a nie zamykać się w domu. Dla mnie to był skuteczny sposób i tyle.


No właśnie ja żyję bardzo przyjemnie dzięki temu, że karmię na mieście Bo inaczej przed każdym wyjsciem z domu musiałabym się stresować czy mój spacer będzie trwał 15 minut czy 2 godzin, czy uda mi się dojść do celu, spotkać z koleżankami, spędzić miło czas nad jeziorem, w parku itp.
Nie ukrywam, że wygodniej by mi było gdyby w awaryjnych sytuacjach dziecko chciało butlę, ale nie chciało ani pierwsze ani drugie, więc musiałam przywyknąć do karmienia poza domem.
no i dobrze.. przecież nikt ci tego nie zabrania..(wyjścia i karmienia).. nie wiem skąd wniosek w kółko wałkowany jako kontrargument , że matka karmiąca ma siedzieć w domu??

ja na pewno nigdzie tak nie napisałam..(jeżeli już to tylko noworodkach ciąganych po sklepach ale tu chyba wszyscy się zgadzają ze to bez sens)

chodzi o to co wyraźnie nie dociera do was, że istnieje również druga opcja - sposób..że można nie karmić..

i tak jak do mnie dociera, że są matki które karmią na mieście (i tu 101 raz powtórzę) mi to nie wadzi.. tak są i takie co tego nie robią co już do was nie dociera..

i nie wiem skąd ten cały dym?? czy to , ze ja nie karmiłam to takie wkurzające jest?? a powinnam?? po co by wszyscy widzieli?? nie potrzebowałam nie karmiłam..ty potrzebujesz i karmisz.. no i o co chodzi??
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 23:29   #696
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
ja na pewno nigdzie tak nie napisałam..(jeżeli już to tylko noworodkach ciąganych po sklepach ale tu chyba wszyscy się zgadzają ze to bez sens)

chodzi o to co wyraźnie nie dociera do was, że istnieje również druga opcja - sposób..że można nie karmić..

i tak jak do mnie dociera, że są matki które karmią na mieście (i tu 101 raz powtórzę) mi to nie wadzi.. tak są i takie co tego nie robią co już do was nie dociera..

i nie wiem skąd ten cały dym?? czy to , ze ja nie karmiłam to takie wkurzające jest?? a powinnam?? po co by wszyscy widzieli?? nie potrzebowałam nie karmiłam..ty potrzebujesz i karmisz.. no i o co chodzi??
Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
chodzi o to co wyraźnie nie dociera do was, że istnieje również druga opcja - sposób..że można nie karmić..

i tak jak do mnie dociera, że są matki które karmią na mieście (i tu 101 raz powtórzę) mi to nie wadzi.. tak są i takie co tego nie robią co już do was nie dociera..

i nie wiem skąd ten cały dym?? czy to , ze ja nie karmiłam to takie wkurzające jest?? a powinnam?? po co by wszyscy widzieli?? nie potrzebowałam nie karmiłam..ty potrzebujesz i karmisz.. no i o co chodzi??
No i pod tym moge się podpisać w zupełności
Ja już pisalam wcześniej - nie kwestionuję tego, że Ty czy Klarissa jak i wiele pewnie innych matek karmią tylko w domu. Nikt nie każe Wam karmić w parku skoro nie macie takiej potrzeby. I nie zauważyłam, żeby ktoś w tej dyskusji wkurzał się o to.
Chodzi jedynie o podejście Klarissy - podważanie każdej sytuacji w której matka musiała nakarmić to trochę bez sensu
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 15:55   #697
fo3kaa
Raczkowanie
 
Avatar fo3kaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 125
Thumbs down Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Nie no powiem szczerze że krew się we mnie wzburzyła jak przeczytałam niektóre opinie i ogólnie wątek.

Może tak, moja corka ma już 8 lat ale karmiłam ją piersią przez rok czasu, i nie raz mi się zdarzyło że karmiłam ją w miejscach publicznych.
Gdy jesteś z maluszkiem i zaczyna płakać bo jest głodne to co należy biegać z dzieckiem i prosić o kawałek kąta do nakarmienia go? A może iść do kibelka i tam karmić? Gdzie śmierdzi albo ludzkimi odchodami albo gryzącymi odświeżaczami bądź cuchnie detergentami..

Kobiety karmiące są traktowane jak święte krowy? Absurd.. to właśnie wszędzie pełno aroganckich ludzi którzy krzywią się i z pogardą patrzą na kobiety karmiące. Bo niby co? Chwalą się? Czym? Dla kobiet nie jednokrotnie jest to żenujące i wstydzą się lecz robią to dla swojego dziecka.

Dla mnie takie zachowanie w restauracji jak przedstawiła zalożycielka wątku to tak jakbym mówiła do menadżera restauracji : " Proszę temu panu z poparzoną twarzą dać jakiś inny pokój do zjedzenia posiłku bo robi mi się niedobrze" żałosne...
__________________
Wszystko co mam, noszę w sobie...
fo3kaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 19:17   #698
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mi mama mówiła, że jak byłam mała i spałam w łóżeczku, to ona szła do Społem koło bloku i robiła zakupy .
To ja już wolę wszędzie ciągnąć córkę niż zostawić bez opieki
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 10:15   #699
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Odgrzebuję wątek i podrzucam ciekawy artykuł: http://www.edziecko.pl/rodzice/1,793...a_karmila.html

edit: warto przeczytać komentarze

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2013-08-03 o 10:18
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 11:16   #700
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Linko, sensowne czy się wścieknę?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 13:03   #701
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;42089549]Linko, sensowne czy się wścieknę? [/QUOTE]
wg mnie sensowne np.
Cytat:
Nikt się nie awanturuje, jak ktoś je na ulicy kanapkę,szeleści papierkiem, wcina batoniki, wciąga palcami frytki z kartonika. NIKT. Choć my, dorośli, możemy się powstrzymać od jedzenia. Małe dziecko na brak pokarmu reaguje rozpaczą i płaczem. Czemu mamy go nie nakarmić?!
Bądźmy życzliwi dla malutkiego, głodnego BLIŹNIEGO

niektóre są feministyczne np.
Cytat:
Przyczyna, dla której widok kobiety karmiącej niemowlę stał się "obrzydliwy", "wstydliwy", "nie na widok publiczny", jest oczywista - żyjemy w męskim świecie, w kulturze kształtowanej przez męskie gusta. Dlatego młode, jędrne cycuszki jako obiekty seksualne są OK: mogą być pokazywane na widoku i wywoływać miłe skojarzenia. Kobiece piersi w ustach niemowlęcia wywołują już skojarzenia inne. Niepokojące. Nie na miejscu. Skojarzenie z czymś seksualnym i aseksualnym równocześnie. Cielesnym, intymnym - ale poza seksem czy jego obietnicą. Zalane testosteronem umysły niekoniecznie to umieją ogarnąć i poustawiać priorytety. To, co dla kobiety jest normalne i poza dyskusją, dla faceta już niekoniecznie.
Karmienie niemowlęcia w publicznym śmierdzącym kiblu to jakiś absurd. Zmuszanie kobiety na co najmniej półroczny areszt domowy - to z kolei sadyzm.
Karmienie naturalne powinno być czymś naturalnym. Mały człowieczek musi dostać jeść, gdy jest głodny. I powinien móc zjeść w godnych warunkach. Równocześnie ten mały człowieczek i jego mama to istoty społeczne. To normalne, że mama z niemowlęciem znajduje sobie spokojny i w miarę cichy, pusty kąt, wygodnie siada i pozwala dziecku zjeść po ludzku.
To normalne, Szanowni Panowie, że niemowlęta korzystają z kobiecych piersi. One są godne szacunku, nawet jeśli przestały być słodkimi, zabawnymi cycuszkami do zabawy.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 13:11   #702
UrszulaB
Raczkowanie
 
Avatar UrszulaB
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków/Milano
Wiadomości: 121
karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

moim zdaniem tez przesadzilas, nie jestes jedyna osoba w restauracji i kazdy moze robic co mu sie podoba nikt nie zmusza cie przeciez do patrzenia, moze zamiast wsciekania sie na menagera ktory wlasciwie nic nie zrobil moglas poprosic o inny stolik skoro tak cie to razilo


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
U.
UrszulaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 13:39   #703
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych - opinie

Cytat:
Napisane przez UrszulaB Pokaż wiadomość
moim zdaniem tez przesadzilas, nie jestes jedyna osoba w restauracji i kazdy moze robic co mu sie podoba nikt nie zmusza cie przeciez do patrzenia, moze zamiast wsciekania sie na menagera ktory wlasciwie nic nie zrobil moglas poprosic o inny stolik skoro tak cie to razilo


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gratuluję czasu reakcji. Temat założony w 2004 roku.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:26   #704
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
karmienie piersią w miejscach publicznych

Do założenia tego wątku natchnął mnie ten artykuł http://m.radom.gazeta.pl/radom/1,106...ampaign=czolka

Jestem ciekawa, co Wy o tym sądzicie, czy karmienie w miejscu takim jak restauracja, kawiarnia, kanapa w galerii handlowej jest rzeczą naturalną, czy może jednak odrobinę niestosowną?

Jeśli był już taki wątek, to sorry, nie znalazłam.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:37   #705
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Jest mi bardzo wszystko jedno gdzie odbywa się karmienie dziecka.
Mi w ogóle nie przeszkadza nagość w miejscach publicznych.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:40   #706
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Mnie nie przeszkadza chyba. Co innego z przewijaniem, tego już nie akceptuje.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:48   #707
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

A czy jedzenie obiadu w restauracji, kawiarni, na kanapie w galerii handlowej jest rzeczą naturalną, czy może jednak odrobinę niestosowną?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:53   #708
Sun_lover
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 113
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Jeśli kobieta nie ma innego wyjścia - nie widzę w tym nic złego. Wolę zobaczyć kawałek czyjegoś cycka niż słyszeć godzinę jak dziecko wyje w niebogłosy z głodu..
Sun_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 17:56   #709
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Myślę, że jak są wyznaczone do tego miejsca, typu pokój dla opiekuna i dziecka (nie toaleta) czy jak w IKEA przy restauracji fajny kącik, to należy z nich korzystać i nie świecić cycem wszędzie. A jak nie ma to należy świecić cycem gdzie się chce
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-12, 18:07   #710
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Karmienie piersia jest rzecza naturalna, ale... mezczyzna tez ma swoje fizjologiczne potrzeby i nie odpryskuje sie gdzie popadnie.
Nie lubie patrzec na obnazone damskie piersi w centrach handlowych... no nie wiem, chociaz pielucha nakryc... Spladzanie dziecka tez jest piekne i naturalne, a jednak nikt sie z tym nie obnosi publicznie. No nie wiem mnie to razi.
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:17   #711
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=47340
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=332047
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:20   #712
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Karmienie piersia jest rzecza naturalna, ale... mezczyzna tez ma swoje fizjologiczne potrzeby i nie odpryskuje sie gdzie popadnie.
Nie lubie patrzec na obnazone damskie piersi w centrach handlowych... no nie wiem, chociaz pielucha nakryc... Spladzanie dziecka tez jest piekne i naturalne, a jednak nikt sie z tym nie obnosi publicznie. No nie wiem mnie to razi.
Oj, nie porównuj sikania do karmienia dziecka. Tak samo to nie jest publiczny seks. Widać tylko kawałek piersi, resztę zazwyczaj zasłania dziecko.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:24   #713
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Naturalna potrzeba w sumie gdybym miala dziecko to nie wiem, czy bym chciala karmic w toalecie... Wolalabym na ten czas zakupow w galerii jakos odessac czy cos.
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:32   #714
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Tak jak tworazka jestem na NIE dla karmienia piersią w miejscu publicznym.
Jeśli matka zasłania się chustą to jeszcze przeżyje, ale jak widzę cyca to mam ochotę wyjść.
Sama rzadko wychodziłam ze swoją małą do centrum, jak już musiałam to odsysałam i karmiłam butelką. U znajomych starałam się wyjść do osobnego pokoju.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:33   #715
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Faktycznie były już takie wątki, poczytałam o dumnych mamach karmiących w miejscu publicznym trzyletnie dziecko i odechciało mi się jakichkolwiek dyskusji na ten temat.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:38   #716
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Faktycznie były już takie wątki, poczytałam o dumnych mamach karmiących w miejscu publicznym trzyletnie dziecko i odechciało mi się jakichkolwiek dyskusji na ten temat.
Bo niektórym się w saganie przewraca
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:49   #717
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Nie mam nic przeciwko, o ile cała pierś nie jest na wierzchu Dla mnie jest to naturalna potrzeba dziecka i nie widzę w tym nic niesmacznego.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:50   #718
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Faktycznie były już takie wątki, poczytałam o dumnych mamach karmiących w miejscu publicznym trzyletnie dziecko i odechciało mi się jakichkolwiek dyskusji na ten temat.
OZM za... 1... 2.... 3....
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:53   #719
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

ale to już było Ja bym napisała hejt na durne mamuśki raz dwa trzy..
Mi to nie przeszkadza.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:59   #720
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: karmienie piersią w miejscach publicznych

z drugiej strony, nie wierze, ze te kobiety nie czuja dyskomfortu... moze czuja dume? ciekawe
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-10 11:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.