Problemy z uszami uczucie przelewania szumy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-05, 21:20   #1
Nikua5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 139

Problemy z uszami uczucie przelewania szumy


Witam nie wiem czy na dorbym forum pisze od tygodnia mam problem z uszami a zaczeło sie ze mialam problem z krtanią miałam zapalenie krtani mysląlam ze minie po 3 dniach leczyłam sie sama tydzien ale niemijało WE WTOREK wieczorem, pojawił sie problem z uszami czułam takie jakby lekko zapchane były i pobolewało w srodku byłam u lekarza dostalam antybiotyki biore od srody wieczora uszy nie bolą ale dzis czuje kiedy przechyle głowe tak jakby sie tam cos przelewało w uchu i sa zalej troche zapchane miałyście tak kiedyś? zczego to może być ? jak do srody nie minie chyba musze isc znowu do lekarza;/
Nikua5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 21:45   #2
Sun_lover
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 113
Dot.: Problemy z uszami uczucie przelewania szumy

Idź do apteki i ubłagaj o Dicortinef bez recepty (czasami się ulitują i sprzedadzą) i zakraplaj tym 3x dziennie po 3 krople (na leżąco, leż z tym w uchu 20 minut) te krople możesz śmiało stosować, nic się po nich nie ma prawa stać (możesz mieszać z innymi lekami) a bardzo pomogą.

Niestety tak wygląda że po prostu "rzuciło" Ci się na uszy, działaj póki nie jest jeszcze źle (a uwierz mi chore uszy to bardzo bolesna sprawa).

Jak co służe radą, bo niestety mam skłonność do chorych uszu i przerabiałam już raz zapalenie ucha środkowego z perforacją błony bębękowej oraz 4 razy zapalenie ucha zewnętrznego + przewodu słuchowego.
Jak coś sie zaczyna dziac to polecam dicortinef (łatwo kupic bez recepty jak sie trafi na apterkarke z sercem;p) i nie ma co zwlekać bo ucho moze sie szybko pogorszyc a zapalenie ucha srodkowego to masakra, nikomu nie zycze.

p.s. a jak z Twoimi zatokami? katar masz? bo to tez moze miec wpływ..
Sun_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 21:55   #3
anjia
Zadomowienie
 
Avatar anjia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 343
Dot.: Problemy z uszami uczucie przelewania szumy

Cytat:
Napisane przez Nikua5 Pokaż wiadomość
Witam nie wiem czy na dorbym forum pisze od tygodnia mam problem z uszami a zaczeło sie ze mialam problem z krtanią miałam zapalenie krtani mysląlam ze minie po 3 dniach leczyłam sie sama tydzien ale niemijało WE WTOREK wieczorem, pojawił sie problem z uszami czułam takie jakby lekko zapchane były i pobolewało w srodku byłam u lekarza dostalam antybiotyki biore od srody wieczora uszy nie bolą ale dzis czuje kiedy przechyle głowe tak jakby sie tam cos przelewało w uchu i sa zalej troche zapchane miałyście tak kiedyś? zczego to może być ? jak do srody nie minie chyba musze isc znowu do lekarza;/
1. moja droga jak sie ma zapalenie krtani to sie samemu nie leczy
2. jak masz katar to katar ci zapchał uszy/ucho. cirrus, jakieś krople, woda morska. właśnie miałam zapalenie krtani, też miałam zatkane ucho i też mnire bolało. ta mieszanka wyleczyła mnie w uwaga... 2 dni
3. zatkaj nos i "wciskaj" powietrze do środka. możesz mieć wciągniętą błonę słuchową.
4. nie pomoże? do laryngologa. nie kombinuj, nie grzeb tam.
5. z tym Dicortinefem to bym nie szalała. jeżeli masz zapalenie ucha (w co wątpie - raczej byś nie miała siły tu pisać) to może pomóc ale jeżeli nie - nie ma sensu wprowadzać płynów do ucha.

od niemowlaka choruje na zapalenie ucha (do 15 roku średnio raz na miesiąc). mam zrośnięta błonę a jakikolwiek katar wywołuje u mnie uczucie zatkania. przerobiłam wszystkie możliwe leki na uszy. od antybiotyków po homeopatie. na takie od-krtaniowe-gardłowe-katarowe sprawy najlepiej mieszanka właśnie cirrusu, wody morskiej i otrivinu działała.
__________________
INSTAGRAMKI

Edytowane przez anjia
Czas edycji: 2014-10-05 o 21:59
anjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 08:12   #4
Nikua5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 139
Dot.: Problemy z uszami uczucie przelewania szumy

Cytat:
Napisane przez Sun_lover Pokaż wiadomość
Idź do apteki i ubłagaj o Dicortinef bez recepty (czasami się ulitują i sprzedadzą) i zakraplaj tym 3x dziennie po 3 krople (na leżąco, leż z tym w uchu 20 minut) te krople możesz śmiało stosować, nic się po nich nie ma prawa stać (możesz mieszać z innymi lekami) a bardzo pomogą.

Niestety tak wygląda że po prostu "rzuciło" Ci się na uszy, działaj póki nie jest jeszcze źle (a uwierz mi chore uszy to bardzo bolesna sprawa).

Jak co służe radą, bo niestety mam skłonność do chorych uszu i przerabiałam już raz zapalenie ucha środkowego z perforacją błony bębękowej oraz 4 razy zapalenie ucha zewnętrznego + przewodu słuchowego.
Jak coś sie zaczyna dziac to polecam dicortinef (łatwo kupic bez recepty jak sie trafi na apterkarke z sercem;p) i nie ma co zwlekać bo ucho moze sie szybko pogorszyc a zapalenie ucha srodkowego to masakra, nikomu nie zycze.

p.s. a jak z Twoimi zatokami? katar masz? bo to tez moze miec wpływ..

no własnie lekarz mi przepisał dicortineff ale kurcze srednio to pomaga ale cos pomaga moze musze dluzej stosowac?? ale za krótko 3mam to w uchu chyba nie kataru nie man i chorych zatok tez

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

masakra współczuje ci no ja raczej zapalenie nie mam kiedys miałam i ból był nie do zniesienia tylko kurcze jakos mi sie te uszy pozapychały ;/
Nikua5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 14:18   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Problemy z uszami uczucie przelewania szumy

idź do lekarza, nie czekaj, aż samo minie.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 18:35   #6
Sun_lover
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 113
Dot.: Problemy z uszami uczucie przelewania szumy

Cytat:
Napisane przez Nikua5 Pokaż wiadomość
no własnie lekarz mi przepisał dicortineff ale kurcze srednio to pomaga ale cos pomaga moze musze dluzej stosowac?? ale za krótko 3mam to w uchu chyba nie kataru nie man i chorych zatok tez

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------
;/

Dicortineff stosujesz pełen tydzień, 3x dziennie, leżysz z tym w uchu 20 minut. Jak tak nie robisz to się nie dziwie że nie pomaga .
Sun_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-06 19:35:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.