Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 21:19   #91
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez zuziunia13 Pokaż wiadomość

Super, że Ci się udało. Adrenalina robi swoje.
W sytuacjach silnego stresu matki podnoszą samochody żeby swoje dziecko wyciągnąć, więc kto wie na co nas stać
Ale lepiej tego nie sprawdzać.
Dzięki .
Lepiej nie sprawdzać, bo niewiadomo jak będzie w naszym wypadku .
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 22:07   #92
inrock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: lower silesia;)
Wiadomości: 345
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

dziewczyny kochane, może to niektóre z was zainteresuje- w sklepie internetowym z militariami można kupić gaz, który wygląda jak pióro, ostatnio był nawet w promocji. to mój drugi gaz, pierwszy co prawda zagubiłam, ale ten "pióro" jest łatwiejszy w obsłudze, psssik i tyle. jest oczywiście ryzyko pomylenia go z długopisem...
mieszkam na obrzeżach miejscowości i droga do mojego domu prowadzi przez park, zdarzyło mi się kiedyś być ostro zaczepioną przez jakiś typów spod ciemnej gwiazdy. tak czy inaczej,staram się nie łazić sama po nocy, gaz kupił mi TŻ, bo i w dzień nie jest bezpiecznie.
dwa tygodnie temu w biały dzień atakowali w moim mieście staruszki!
__________________
Özgür
inrock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 07:47   #93
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez inrock Pokaż wiadomość
dziewczyny kochane, może to niektóre z was zainteresuje- w sklepie internetowym z militariami można kupić gaz, który wygląda jak pióro, ostatnio był nawet w promocji. to mój drugi gaz, pierwszy co prawda zagubiłam, ale ten "pióro" jest łatwiejszy w obsłudze, psssik i tyle. jest oczywiście ryzyko pomylenia go z długopisem...
mieszkam na obrzeżach miejscowości i droga do mojego domu prowadzi przez park, zdarzyło mi się kiedyś być ostro zaczepioną przez jakiś typów spod ciemnej gwiazdy. tak czy inaczej,staram się nie łazić sama po nocy, gaz kupił mi TŻ, bo i w dzień nie jest bezpiecznie.
dwa tygodnie temu w biały dzień atakowali w moim mieście staruszki!
W formie breloczka do kluczy też można dostać. Rodzajów jest sporo.
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:36   #94
renia19941
Rozeznanie
 
Avatar renia19941
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 810
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Ja wcale nie mam krzepy. Usiłuję właśnie pokazać, że jak się nastawisz 'dam radę, MUSZĘ dać radę bo inaczej koniec' to znajdziesz w sobie takie pokłady siły, że aż się zdziwisz. To adrenalina i chęć przeżycia.



Gaz
Nie czytasz uważnie. Ja nie mówię, żeby latać i szukać dupków i prać im tyłki łohoho bądźmy odważne. Ja mówię jak się można zabezpieczyć, jak zapewnić sobie przeżycie i możliwość ucieczki. Uwierz mi, nastawienie 'jestem taka malutka i słabiutka ojej boję się' nie ułatwia. Nastawienie 'uważam na siebie ale umiem o siebie zadbać bo wiem co mam robić' jest dużo lepsze.
Jasne, że nie wszystko da się przewidzieć. Ale tak jak pisałam, mam nie zamykać domu na klucz, nie włączać alarmu bo i tak może znaleźć się ktoś, kto sobie z tym poradzi? Unikam potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, ale tak jak pisałam, dla mnie niebezpieczną sytuacją nie jest spacer z psem o 3 nad ranem czy nocny powrót z imprezy (tak jak pisałam, umiem pić rozsądnie) bo mnie więcej groźnych sytuacji spotyka w biały dzień, czy pod samym domem czy w centrum miasta, wszystko jedno.

I uwierz mi, takich sytuacji miałam od cholery, z jakiegoś powodu przyciągam agresorów, i nie wszyscy byli wstawieni czy mieli posturę Małysza.


Demi93, to samo, najpierw bracia cioteczni mnie lali a potem tłukłam się z przyjaciółką w podstawówce

Popieram w 100 %. Dodam, ze w ekstremalnych sytuacjach kiedy w gre wchodzi zycie nasze lub bliskich nam osób często znajdujemy w sobie siłe o jakiej nie mialysmy pojecia. Wiem z autopsji.
Osobiscie nie pcham sie w niebezpieczne sytuacje ale i spaceru z psem w nocy nie uwazam za taką. Przypuszczam, ze znajdą się takie, które mnie zaraz zaatakują ale przyznam, ze ja nosze ze sobą w kieszeni niewielki nóż myśliwski (skladany rzecz jasna). Pomijając inne zastosowania daje mi poczucie bezpieczeństwa, ponadto wiem jak sie nim posłużyć aby nie zrobic wielkiej krzywdy a skutecznie "unieszkodliwic" potencjalnych chętnych.
Co do gazu (tego dostepnego na polskim rynku)...jesli daje on komus poczucie bezpieczenstwa to sie nie czepiam ale niestety wiem, ze w konfrontacji z potencjalnym morderca/gwałcicielem mozemy takim cudenkiem najwyzej psiknąć sobie pod paszke zeby sie odświeżyć bo odstraszająco a tymbardziej obezwłądniająco to na niego raczej nie podziała, zwlaszcza na "swiezym powietrzu".

I dziewczyny nie ma sie co bac...ktos mądry powiedział kiedyś, ze bojąc sie czegos i myslac o tym "przyciągamy takie sytuacje".
Chyba troche prawdy w tym jest...
renia19941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:19   #95
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Odkopuję. Jak dbacie o swoje bezpieczeństwo w pociągach? Trwa okres wakacyjny. Koleją się jednak też podróżuje, czasami samotnie a wiadomo, że niekiedy nie idzie uniknąć podróżowania kiedy robi się ciemno (np. znajdujemy się w trasie i mieliśmy dotrzeć za dnia ale wyniknęło opóźnienie). Na myśl przychodzi mi : nie siadać w przedziale z jednym/kilkoma mężczyznami, nie usypiać, nie rzucać torebki byle gdzie, mieć ze sobą w torebce dezodorant aby w razie czego psikać po oczach, najlepiej zajmować przedziały bliziutko konduktorów.
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 20:29   #96
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Odkopuję. Jak dbacie o swoje bezpieczeństwo w pociągach? Trwa okres wakacyjny. Koleją się jednak też podróżuje, czasami samotnie a wiadomo, że niekiedy nie idzie uniknąć podróżowania kiedy robi się ciemno (np. znajdujemy się w trasie i mieliśmy dotrzeć za dnia ale wyniknęło opóźnienie). Na myśl przychodzi mi : nie siadać w przedziale z jednym/kilkoma mężczyznami, nie usypiać, nie rzucać torebki byle gdzie, mieć ze sobą w torebce dezodorant aby w razie czego psikać po oczach, najlepiej zajmować przedziały bliziutko konduktorów.
Kiedyś dużo jeździłam wieczorami i z doświadczenia wiem, że najlepiej usiąść w przedziale położonym jak najbliżej konduktorów. Dobrze też wybrać przedział, w którym podróżuje rodzina z dziećmi lub "zróżnicowani" ludzie (w sensie w różnym wieku, płci itp) wtedy mamy większe prawdopodobieństwo, że pod koniec podróży nie wylądujemy sami w przedziale trzęsąc się ze strachu.
Jeżeli już jesteśmy sami nie polecam siadania przy samym oknie, lepiej przy drzwiach - łatwiej wyjść jeżeli coś wzbudzi nasze podejrzenia.
Generalnie cieszę się, że już nie muszę jeździć po nocach bo zdarzyło się nawet, że siedziałam w przedziale po ciemku (awaria) z podejrzanymi Rumunami a każdy z nich miał taki wielki worek-torbę w paski - jak ja się bałam!!W sumie nie było czego tak naprawdę ale człowiekowi różne myśli do głowy w stresie przychodzą
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 08:25   #97
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
Dobrze też wybrać przedział, w którym podróżuje rodzina z dziećmi lub "zróżnicowani" ludzie (w sensie w różnym wieku, płci itp) wtedy mamy większe prawdopodobieństwo, że pod koniec podróży nie wylądujemy sami w przedziale trzęsąc się ze strachu.
Jakbym wylądowała sama to bym poszukała kolejnego przedziału z ludźmi. Co prawda ja po nocach nie jeżdżę ale i tak się boję. Różni ludzie się kręcą po świecie...
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 09:10   #98
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Zaszedł mnie od tyłu, zasłonił usta ręką i przytrzymał w pasie, ale popełnił jeden błąd . Zapomniał o rękach . Złapałam za prawą (?? Chyba prawą, pewności nie mam), wykręciłam, a jak się schylił z bólu, to walnęłam w nos kolanem. Ale mój pies najlepszy, ugryzł go jeszcze w jajka .
Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Ze mną TŻ nie walczy, bo dawno temu mu rękę w ten sposób złamałam . Ma biedak uraz.

Demi- zaczynam się Ciebie bać. Ciebie i psa

A tak serio - podziwiam za opanowanie i całokształt działania w tej pierwszej sytuacji.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Jakbym wylądowała sama to bym poszukała kolejnego przedziału z ludźmi. Co prawda ja po nocach nie jeżdżę ale i tak się boję. Różni ludzie się kręcą po świecie...
Ja zawsze się dosiadam. Nawet jak w całym pociągu są pustki, to idę przez cały i szukam chociażby jednej kobitki w innym przedziale.

I zawsze się dziwię jak niektórzy puszczają mi spojrzenie w stylu- "i po cholerę dosiadasz się tutaj do mojej samotni, jak cały pociąg jest pusty?". No właśnie dlatego, że jest pusty...
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 11:53   #99
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Demi- zaczynam się Ciebie bać. Ciebie i psa

A tak serio - podziwiam za opanowanie i całokształt działania w tej pierwszej sytuacji.
Ja i pies pozdrawiamy wystraszoną

Jakie opanowanie, poziom adrenaliny mi podskoczył, działałam instynktownie

BTW. Skąd ty masz podpis, co? Bo wydaje mi się, że skądś go znam, ale nie wiem skąd
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:14   #100
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Ja i pies pozdrawiamy wystraszoną

Jakie opanowanie, poziom adrenaliny mi podskoczył, działałam instynktownie

BTW. Skąd ty masz podpis, co? Bo wydaje mi się, że skądś go znam, ale nie wiem skąd
Sekretny dziennik call girl oglądam od wczoraj, tak się wciągnęłam, że już w połowie drugiego sezonu jestem (ale te odcinki są króciutkie)
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 13:16   #101
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Sekretny dziennik call girl oglądam od wczoraj, tak się wciągnęłam, że już w połowie drugiego sezonu jestem (ale te odcinki są króciutkie)
Ha, ha, ha, ha! Wiedziałam
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 15:17   #102
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Nawiązując do wcześniej zapodanego przeze mnie tematu, planuję moją torebkę wyposażyć w rzeczy codziennego użytku które mogą mi posłużyć jako narzędzia do obrony
Czy wy też tak czasami schizujecie? Ja czytam wątek Iwony, czytałam całkiem niedawno wszystkie fakty na temat dziewczyny zamordowanej w pociągu i to wszystko taki strach we mnie wyzwoliło, że będę jechać sama w długą trasę, ale za dnia a tak się sama nakręciłam że szok :/
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:25   #103
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Pilniczek do paznokci może się przydać
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:48   #104
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Ja jadę niedługo sama pociągiem w nocy (od 23 do 8) i już się zaczynam trochę bać...
Liczę, że będą jacyś ludzie w przedziale, do których będę mogła się dosiąść.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:56   #105
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Od ponad roku jeżdzę pociągami co weekend. Zawsze staram się wybierać puste przedziały.Kobiety zawsze paplają a ja mam ochotę odpocząć/poczytać. Odpukac, jeszcze nie miałam żadnej nieprzyjemnej sytuacji.
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga

Edytowane przez Ag4
Czas edycji: 2012-05-04 o 06:16
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 07:59   #106
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Od ponad roku jeżdzę pociągami co weekend. Zawsze staram się wybierać puste przedziały albo dostadać do facetów bo z doświadczenia wiem, że będzie spokój. Kobiety zawsze paplają a ja mam ochotę odpocząć/poczytać. Odpukac, jeszcze nie miałam żadnej nieprzyjemnej sytuacji.
Jesteś odważna...

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Pilniczek do paznokci może się przydać
Ja mam coś lepszego :P Grzebień "do tapirowania" który świetnie rozczesuje mi grzywkę a do tego jest zakończony metalowym drutem jak szydełko

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Ja jadę niedługo sama pociągiem w nocy (od 23 do 8) i już się zaczynam trochę bać...
Liczę, że będą jacyś ludzie w przedziale, do których będę mogła się dosiąść.
Życzę Ci ludzi w przedziale. Nie da rady jechać czymś innym albo o innej porze?
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 15:42   #107
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
]Ja mam coś lepszego :P Grzebień "do tapirowania" który świetnie rozczesuje mi grzywkę a do tego jest zakończony metalowym drutem jak szydełko
Ja biorę właśnie szydełka - i serwetkę zrobię i do obrony własnej się przyda
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 16:07   #108
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Nawiązując do wcześniej zapodanego przeze mnie tematu, planuję moją torebkę wyposażyć w rzeczy codziennego użytku które mogą mi posłużyć jako narzędzia do obrony
Czy wy też tak czasami schizujecie? Ja czytam wątek Iwony, czytałam całkiem niedawno wszystkie fakty na temat dziewczyny zamordowanej w pociągu i to wszystko taki strach we mnie wyzwoliło, że będę jechać sama w długą trasę, ale za dnia a tak się sama nakręciłam że szok :/
moja koleżanka nosi nóż tylko ten taki wysuwany, budowlany? No, cóż, jeśli czuję się tak bezpieczniej..
Poza tym muszę się nauczyć wykręcać ręce
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 16:54   #109
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

ja nie odważyła bym się wziąć noża; jestem za słaba żeby za jego pomocą się obronić i bałabym się, że ktoś by go przeciwko mnie wykorzystał. Za to gaz pieprzowy w torebce jest niegłupim pomysłem.
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 17:11   #110
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

tylko, że wątpię, żebym zdążyła ten gaz w ogóle wyciągnąć w razie niespodziewanego ataku
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 17:18   #111
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

[1=9b13fa772a089c950fe6533 92ec6a155eb1c8e79_6035971 53b11b;28413231]tylko, że wątpię, żebym zdążyła ten gaz w ogóle wyciągnąć w razie niespodziewanego ataku [/QUOTE]
tak samo jak i noża nie zdążysz
pozostaje siedzieć z ręką w torebce/kieszeni i wtedy tylko wyciągasz i psssss
a tak na poważnie, nie wiem co byłoby lepsze, nigdy (na szczęście) nie znalazłam się w sytuacji kiedy gazu musiałabym użyć

Co do zachowania bezpieczeństwa to zwłaszcza w nocnych pociągach wstrzymałabym się z używaniem laptopa czy super-komórki. Już wole się nudzić niż skusić potencjalnego złodzieja.
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 17:20   #112
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

no właściwie to wychodzi na to, że nic nie zdążę zrobić :/ potem jedynie się drzeć, gryźć i kopać w strategiczne miejsce
A co do rzeczy to też prawda, najlepiej nic nie wyciągać, co może mieć jakąś wartość..
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 20:00   #113
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

a jaka to trasa będzie?
może w ogóle nie będzie potrzeby dosiadania się do kogokolwiek, kiedyś (w nocy) wracałam takim pociągiem, że musiałam stać z bagażem przy wc, bo nie dało się nigdzie ruszyć, tyyyle ludzi :P no, ale to był pociąg relacji Gdynia-Kraków (z przesiadką)...
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 09:59   #114
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
a jaka to trasa będzie?
może w ogóle nie będzie potrzeby dosiadania się do kogokolwiek, kiedyś (w nocy) wracałam takim pociągiem, że musiałam stać z bagażem przy wc, bo nie dało się nigdzie ruszyć, tyyyle ludzi :P no, ale to był pociąg relacji Gdynia-Kraków (z przesiadką)...
Jeśli to pytanie do mnie to z okolic Warszawy w okolice Śląska i z powrotem. Właśnie mój TŻ tak mówi, że co ja się martwię że ludzi nie będzie, lepiej żebym się martwiła czy będę miała miejsce siedzące :P Niestety o ile w góry rano ktoś rzeczywiście może jechać, to na wieczór nad morze to chyba nie za bardzo...
A gaz pieprzowy podobno lepszy w żelu bo wtedy można sobie nie zaszkodzić.
Co to nie pokazywania drogich przedmiotów jak najbardziej się zgadzam i popieram szydełkowanie W końcu trzeba jakoś czas podróży spożytkować
__________________


Edytowane przez Alexandre
Czas edycji: 2011-07-29 o 10:03
Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 19:55   #115
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Życzę Ci ludzi w przedziale. Nie da rady jechać czymś innym albo o innej porze?
Pasuje mi jechać o tej porze, bo o 8 rano będę już nad morzem. Jadę z wielkiego miasta do wielkiego miasta, może ktoś będzie
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 21:48   #116
Liptonka
Rozeznanie
 
Avatar Liptonka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 870
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
ja nie odważyła bym się wziąć noża; jestem za słaba żeby za jego pomocą się obronić i bałabym się, że ktoś by go przeciwko mnie wykorzystał. Za to gaz pieprzowy w torebce jest niegłupim pomysłem.
Właśnie przecież jak napastnik widzi nóż czy coś czym się bronimy jeszcze bardziej się wkurzyć może i narasta w nim agresja.

A chodziłyście na jakieś treningi krav maga? czy coś w tym stylu?

Ile kosztuje gaz pieprzowy?
Liptonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 21:51   #117
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

ja bym najchętniej się na jakiś kurs samoobrony wybrała, ale oczywiście u mnie nic takiego nie jest organizowane-za małe miasto :/
Generalnie nie jestem przyzwyczajona do tego, żeby kogoś bić itp, więc na początku byłyby pewnie problemy, które zresztą nawet uczestniczki rozmów w toku miały.. no ale
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 00:28   #118
Reme
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 009
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Liptonka Pokaż wiadomość
Właśnie przecież jak napastnik widzi nóż czy coś czym się bronimy jeszcze bardziej się wkurzyć może i narasta w nim agresja.
Nawet nie tyle chodzi o tę budzącą się w przeciwniku agresję, bo takie sytuacje to zazwyczaj chwila. Jeśli nie potrafimy się dobrze i pewnie posługiwać nożem w ramach obrony, to w ogóle nie należy go używać. Łatwo go wytrącić i użyć przeciwko nam, gdy jesteśmy w stanie stresu i zaskoczenia, więc może się to skończyć jeszcze gorzej. Jeśli przeciwnikiem jest mężczyzna, to dodatkowo jesteśmy od niego zazwyczaj słabsze. Nie wystarczy wyciągnąć noża, pomachać nim na oślep, tylko trzeba wykonywać naprawdę wyuczone i przemyślane gesty, aby w ogóle był on nam przydatny. Już nawet nie mówiąc o przekraczaniu granic obrony koniecznej, bo to już całkiem osobna kwestia.

Czasem, gdy wracam skądś późną porą i czuję się bardzo niepewnie, to upinam sobie włosy taką spinką z ostrym końcem Pewnie nic mi to nie da, ale dobrze sobie chociaż powyobrażać, że zawsze mogę ją jednym ruchem wyjąć z włosów i z zaskoczenia wbić przeciwnikowi, np w szyję lub oko :P
__________________
„tu, teraz, zanim cokolwiek inne, przed jutrem, zanim umrzemy”

Edytowane przez Reme
Czas edycji: 2011-07-31 o 00:35
Reme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 15:32   #119
Semia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 280
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
W ogóle to warto też zawsze POMYŚLEĆ.

Jak dziewczyna ubierze mini, bluzkę z dekoltem, pójdzie na imprezę, gdzie się upije i połowę czasu przetańczy na rurze czy jakimś balkonie, a potem wyjdzie "się przejść" z obcym kolesiem, który ją zgwałci, to ja należę to tej opcji ideologicznej (może kontrowersyjnej), która głosi, że wprawdzie wina jest bezwzględnie po stronie gwałciciela, ale odpowiedzialność spoczywa także na tak zachowującej się dziewczynie. Bo po to mamy rozum, żeby przewidywać i unikać pewnych sytuacji, a o swoje bezpieczeństwo najlepiej zadbać samemu.

Wiem, że niektórzy nie godzą się z tym stanowiskiem, bo "nie znaczy nie", ale co po pięknej teorii, skoro rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a za błędy się płaci.
Są różne rodzaje gwałcicieli. Są tacy, co polują na pijane dziewczyny na dyskotekach by potem ją na śpiocha np. wziąć. TAK, TO TEŻ JEST GWAŁT!
Są tacy co dosypują narkotyków.
Ale są też ci najbardziej niebezpieczni czyli ci, co polują na dziewczynę gdzieś w krzakach, mogą okaleczyć, zabić. Oczywiście imprezowi gwałciciele również mogą zabić, ale chyba rzadziej się o tym słyszy no i przed tymi imprezowymi najłatwiej jest się obronić w sensie profilaktycznym, bo tacy polują na ładne dziewczyny, popularne, a potem się chwalą, że ją obracali na prawo i lewo. Cóż, z tego, że dziewczyna nigdy by na niego nie spojrzała i nawet nie pamięta, że z nim coś robiła albo ma przebłyski. Wykorzystanie seksualne gdy dziewczyna jest pijana lub pod wpływem narkotyków także jest gwałtem. Wiele dziewczyn się wtedy cieszy, że to jej wina, bo mogła nie pić, albo że sama dała. To jest BŁĘDNE przekonanie i wzbudza w dziewczynach poczucie winy, przez co one tych gwałtów nie zgłaszają na policję, a gwałciciele chodzą bezkarni. To poczucie wstydu jakby inni się dowiedzieli... Same jesteście winne takim sytuacjom mówiąc, że dziewczyna głupia lub puszczalska, równie dobrze was może coś takiego przytrafić, dosypać tabletkę gwałtu do piwa. W takich przypadkach dziewczyny po prostu powinny się zaszyć w domu i nigdzie nie wychodzić, bo zaraz się znajdzie mądra, która ją wyzwie, że po co się szmaciła lub inne inwektywy rzuci pod jej adresem. NIGDY to NIE JEST kobiety wina! Zapamiętajcie sobie to. Choćby nie wiem jak prowokowała NORMALNY koleś powie ok, jak nie to nie. Ewentualnie później ją wyzwie czy coś, ale NIE ZGWAŁCI! Każda z nas jest na to narażona.
Jeśli chodzi o ten drugi typ, który atakuje kobiety gdzieś po drodze, w krzakach itd to dla nich nie ma znaczenia jak kobieta wygląda, czy jest brzydka, ładna, czy ubrana czy na nago. A wręcz bym stwierdziła, że te szare myszki częściej padają ofiarą takich zboków. Taki zwyrodnialec podnieca się na myśl o swej przewadze, te krzyki i błaganie...
__________________

(...) Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości.
Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Semia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 15:45   #120
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Wizażanko, czy dbasz o swoje bezpieczeństwo?

Cytat:
Napisane przez Semia Pokaż wiadomość
Są różne rodzaje gwałcicieli. Są tacy, co polują na pijane dziewczyny na dyskotekach by potem ją na śpiocha np. wziąć. TAK, TO TEŻ JEST GWAŁT!
Są tacy co dosypują narkotyków.
Ale są też ci najbardziej niebezpieczni czyli ci, co polują na dziewczynę gdzieś w krzakach, mogą okaleczyć, zabić. Oczywiście imprezowi gwałciciele również mogą zabić, ale chyba rzadziej się o tym słyszy no i przed tymi imprezowymi najłatwiej jest się obronić w sensie profilaktycznym, bo tacy polują na ładne dziewczyny, popularne, a potem się chwalą, że ją obracali na prawo i lewo. Cóż, z tego, że dziewczyna nigdy by na niego nie spojrzała i nawet nie pamięta, że z nim coś robiła albo ma przebłyski. Wykorzystanie seksualne gdy dziewczyna jest pijana lub pod wpływem narkotyków także jest gwałtem. Wiele dziewczyn się wtedy cieszy, że to jej wina, bo mogła nie pić, albo że sama dała. To jest BŁĘDNE przekonanie i wzbudza w dziewczynach poczucie winy, przez co one tych gwałtów nie zgłaszają na policję, a gwałciciele chodzą bezkarni. To poczucie wstydu jakby inni się dowiedzieli... Same jesteście winne takim sytuacjom mówiąc, że dziewczyna głupia lub puszczalska, równie dobrze was może coś takiego przytrafić, dosypać tabletkę gwałtu do piwa. W takich przypadkach dziewczyny po prostu powinny się zaszyć w domu i nigdzie nie wychodzić, bo zaraz się znajdzie mądra, która ją wyzwie, że po co się szmaciła lub inne inwektywy rzuci pod jej adresem. NIGDY to NIE JEST kobiety wina! Zapamiętajcie sobie to. Choćby nie wiem jak prowokowała NORMALNY koleś powie ok, jak nie to nie. Ewentualnie później ją wyzwie czy coś, ale NIE ZGWAŁCI! Każda z nas jest na to narażona.
Jeśli chodzi o ten drugi typ, który atakuje kobiety gdzieś po drodze, w krzakach itd to dla nich nie ma znaczenia jak kobieta wygląda, czy jest brzydka, ładna, czy ubrana czy na nago. A wręcz bym stwierdziła, że te szare myszki częściej padają ofiarą takich zboków. Taki zwyrodnialec podnieca się na myśl o swej przewadze, te krzyki i błaganie...
zgadzam się to nigdy nie jest wina kobiety, a zdanie typu 'sama się prosiła' jest dla mnie nie na miejscu. Może przejść nago a nikt nie ma prawa jest nawet dotknąć.
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.