Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-19, 08:48   #1
AASIULAA
Raczkowanie
 
Avatar AASIULAA
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 106
GG do AASIULAA
Exclamation

Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!


Hej.
Mam od jakiegos czasu nielada problem.
Moja cera generalnie nie przyparza mi klopotow, nie mam duzo pryszczy, naczynika w normie, zmarszczki tez nawilzenie wydaje mi sie tez w porzadki. Generalnie wszytsko wydawalo by sie ze jest ok, jednak jest jedno ale.....
Przed okresem w zwiazku z moja wieksza ochota na slodycze, wychodza mi pryszcze, ale takie porzadne . Wiem, ze to z mojej winy ale nie moge sie powstrzymac. Ów pryszcze po wyduszeniu strasznie sie "babrza". Praktycznie do nastepnej miesiaczki, ciagle je mam i to rozlewaja sie, powiekszaja. Po wyduszeniu tak jak po wyrwaniu brwi, przemywam je woda utleniona, ale to nic nie daje. Poprostu sie nie goja i juz. Codziennie zarzywam Capivit (2tabl), pije wapno, nie mam tarczycy wiec do tego jeszcze hormony. Wydwalo by sie ze wszytsko ok, a jednak nie. Prosze o rade co z ta moja cera sie dzieje??
AASIULAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:06   #2
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

Spróbuj przez jakiś czas brać cynk w tabletkach albo jedz dużo pestek dyni, często niedobór cynku powoduje kłopoty z gojeniem (przerabiałam to na sobie w okresie fatalnej diety).

Z zewnątrz - Dermalibour, działa ekspresowo
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:09   #3
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

były tu już dziesiatki watków na podone tematy. Poszukaj w wyszukiwarce Zwróć uwagę przede wszystkim na hasło kwasy
poza tym na pewno dziewczyny poradzą ci nie wyciskać! Możesz takiego dużego pryszcza (nie wyciśniętego) smarować maścią ihtiolową (tak się co pisze?) ładnie odrowadzi ci ropę. A woda utleniona pewnie nic nie pomaga bo podobno zachowuje swoje własciwości tylko dzien po otwarciu butelki. Tak mnie przynajmniej na PO w liceum uczyli lepszy byłby jakiś tonik antybakteryjny.I sróbuj z tymi kwasami.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:28   #4
AASIULAA
Raczkowanie
 
Avatar AASIULAA
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 106
GG do AASIULAA
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

ale co mam tymi kwasami robic?? mam kwasy thalgo, taki kemik 0.5 % delikatnie zluszczajacy??a jesli nie to to jakie kwasy??
AASIULAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 13:56   #5
Dorota_F
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 26
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

Cześć!

A stosujesz może filtry przeciwsłoneczne? Jeżeli nie to radzę ci zacząć. Ja też miałam podobne problemy - pryszcze (wyciskane lub nie) bardzo długo mi się goiły. Dopiero jak zaczęłam stosować bloker mój problem się rozwiązał - nie mam prawie żadnych problemów z gojeniem krostek. Ja używam Anthelios Fluid Extreme XL (nie zatyka też porów!!!). Tak więc, sądzę że to promienie słoneczka nie za dobrze wpływają na zmiany skórne.


Pozdrawiam,

Dorota
__________________
A oto mój kramik z kosmetykami na wymianę:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74940
Dorota_F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 14:52   #6
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

Moja siostra ma bardzo podobnie. Cera normalna troche rozszerzonych porow zadnego tradziku, rozszerzonych naczynek. Jednak jej probleme bylo to ze kiedy juz jej wyszedl SYF hehe to na dobre. Wyciskala i wyciskala nic nie dawalo caly czas sie odbudowywal albo kolo niego kolejny wyrastal. A kiedy juz jej sie udalo wycisnac to pozostawala taka blizna malutka ale widoczna. Dermatolog powiedzial ze musi uzywac kremow z kwasami o nie wiekszym stezeniu kwasow owocowych niz 7%. Musisz chyba tego sprobowac.
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 15:00   #7
Blondzia
Raczkowanie
 
Avatar Blondzia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 166
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

Wypróbuj maść cynkową (ok. 2zł) albo Sudocrem. Osobiście na większe syfki stosuję silny antybiotyk, Klimicin albo Delacin T, bo na ropne krostki nic innego mi nie pomaga. Maść cynkowa może i jest tlustawa, ale działa.
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"

Coco Chanel
Blondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 15:48   #8
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

Witaj,
przede wszystkim nie wyciskaj!! takie wyciskanie nie daje nic dobrego, pozniej tylko plamki pozostaja.
A jak Ci cos wyskoczy to posmaruj Tormentiolem lub mascia cynkowa. Polecaja tez masc ichtiolowa ale nie sprawdzalam wiec nie wiem;-p

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 06:33   #9
anzelika
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar anzelika
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 17
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

dzieki wam wszystkim za dobre rady !.
moj synus jak byl jeszcze maly to stosowalam na buzke sudocrem. na jego pupie jak i na mojej buzi zdzialal cuda. jak podrosl, zaprzestalam niestety go uzywac bo juz go niepotrzebowalam do malego pupy i szczerze mowiac zapomnialam o nim.
najpierw zaczne od sudocremu, zobaczymy jak sobie poradzi, a potem po kolei bede testowac pozostale propozycje.
anzelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 06:37   #10
AASIULAA
Raczkowanie
 
Avatar AASIULAA
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 106
GG do AASIULAA
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

TO JA PISALAM TYLKO ZAPOMNIALAM SIE ZALOGOWAC OD NOWA. MAMY Z KOLEZANKA WSPOLNY KOMPUTER, WIEC Z TAD TEN BLAD

dzieki wam wszystkim za dobre rady !.
moj synus jak byl jeszcze maly to stosowalam na buzke sudocrem. na jego pupie jak i na mojej buzi zdzialal cuda. jak podrosl, zaprzestalam niestety go uzywac bo juz go niepotrzebowalam do malego pupy i szczerze mowiac zapomnialam o nim.
najpierw zaczne od sudocremu, zobaczymy jak sobie poradzi, a potem po kolei bede testowac pozostale propozycje.
AASIULAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 14:09   #11
agciaq5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: Dlaczego nie goja mi sie pryszcze na buzi??!

Cytat:
Napisane przez AASIULAA Pokaż wiadomość
Hej.
Mam od jakiegos czasu nielada problem.
Moja cera generalnie nie przyparza mi klopotow, nie mam duzo pryszczy, naczynika w normie, zmarszczki tez nawilzenie wydaje mi sie tez w porzadki. Generalnie wszytsko wydawalo by sie ze jest ok, jednak jest jedno ale.....
Przed okresem w zwiazku z moja wieksza ochota na slodycze, wychodza mi pryszcze, ale takie porzadne . Wiem, ze to z mojej winy ale nie moge sie powstrzymac. Ów pryszcze po wyduszeniu strasznie sie "babrza". Praktycznie do nastepnej miesiaczki, ciagle je mam i to rozlewaja sie, powiekszaja. Po wyduszeniu tak jak po wyrwaniu brwi, przemywam je woda utleniona, ale to nic nie daje. Poprostu sie nie goja i juz. Codziennie zarzywam Capivit (2tabl), pije wapno, nie mam tarczycy wiec do tego jeszcze hormony. Wydwalo by sie ze wszytsko ok, a jednak nie. Prosze o rade co z ta moja cera sie dzieje??

Jej mam tak samo.. najgorzej przed okresem.. Nie wiem co robic..
agciaq5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.