bóle kręgosłupa na wysokości łopatek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-21, 09:44   #1
kasiazaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1

bóle kręgosłupa na wysokości łopatek


cześć!
moja mama skarży się na bóle kręgosłupa na wysokości łopatek. Chodziła na różne zabiegi, ale niestety nic nie pomogło. Czy nie znacie jakiś domowych sposobów na pozbycie się takiego bólu (również masaże) ???
z góry dziękuję

Edytowane przez kasiazaw
Czas edycji: 2006-01-25 o 18:18
kasiazaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 20:05   #2
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: bóle placów

A z masażu korzystała?
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:46   #3
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: bóle placów

Cytat:
Napisane przez kasiazaw
cześć!
moja mama skarży się na bóle kręgosłupa na wysokości łopatek. Chodziła na różne zabiegi, ale niestety nic nie pomogło. Czy nie znacie jakiś domowych sposobów na pozbycie się takiego bólu (również masaże) ???
z góry dziękuję
Obawiam się, że jeśli chodziła juz na zabiegi (jak rozumiem, po diagnozie lekarskiej, ciekawe jakiej), to domowe środki wiele nie pomogą. Osobiście przypuszczam, że wskazany byłby kontakt z jakims dobrym fizjoterapeutą wyszkolonym w terapii manualnej.
Pozdrowienia
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 10:14   #4
majka420
majka420
 
Avatar majka420
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 69
Bóle pleców

Witam
Jestem nowa na forum i szukam pomocy od 2 m-cy codziennie rano mam nie miłe bóle pleców gdzieś w połowie po obu stronach. Ten ból jest ciągnący i wybudza mnie ze snu zawsze rano około godz 7. Wtedy umarł w butach i muszę wstać bo nie mogę znaleźć żadnej pozycji która by mi ulżyła. Jak chodzę w ciągu dnia lub siedzę wszystko jest w porządku. Mój internista stwierdził, że mam skrzywiony kręgosłup lekko i dał skierowanie do rehabilitanta ale to dopiero na kwiecień. Już przerobiłam chyba wszystko spanie na innym łóżku, gimnastykę. Ostatnio przeczytałam artykuł o kamicy nerkowej 3 lata temu miałam usunięty woreczek żółciowy właśnie ze względu na wielki kamień który sobie wyhodowałam. Zastanawiam się czy czy czasem nie mam piasku w nerkach może to one powodują ten poranny ból. Czy miał ktoś podobne objawy?
majka420 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 10:40   #5
narCOMAnka_23
Raczkowanie
 
Avatar narCOMAnka_23
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 169
Dot.: Bóle pleców

zrób badanie moczu, USG - z tych badań dowiesz się czy to wina nerek (zapalenie, piasek, kamienie)

jeśli nic nie wyjdzie, to zrób prześwietlenie kręgosłupa

bez badań nic Ci nie doradzę, musisz znaleźć przyczynę bólu a później jakieś leki, gimnastyka w zależności co to będzie...
narCOMAnka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 23:40   #6
esPappa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 47
Dot.: Bóle pleców

Gdybyś określiła rodzaj bólu to byłoby nam łatwiej. Spróbuj się posmarować np. dip hotem przed snem, żeby się rozgrzać i rozluźnić tkanką. Jeśli problem jest kręgowo-stawowy, tzn. wynika z długiego przebywania w określonej pozycji, to ulga powinna być zauważalna i wtedy można myśleć co z tym dalej zrobić.
esPappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 17:57   #7
Dunkirk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Bóle pleców

Pracujesz może przy komputerze? bo mam podobne objawy a 8 h dzienne siedzę przed kompem w biurze
__________________
Prawie wszystko można powiedzieć za pomocą słodkiej czekolady. Telegram czekoladowy cena
Dunkirk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 07:37   #8
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Bóle pleców

Cytat:
Napisane przez esPappa Pokaż wiadomość
Gdybyś określiła rodzaj bólu to byłoby nam łatwiej. Spróbuj się posmarować np. dip hotem przed snem, żeby się rozgrzać i rozluźnić tkanką. Jeśli problem jest kręgowo-stawowy, tzn. wynika z długiego przebywania w określonej pozycji, to ulga powinna być zauważalna i wtedy można myśleć co z tym dalej zrobić.
No pewnie. Szczególnie, jeśli może mieć stan zapalny a ty radzisz jej rozgrzewające maści.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 07:50   #9
Rudy_motyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1
Dot.: Bóle pleców

Mi lekarz polecił... zamianę krzesła przy biurku na piłkę rehabilitacyjną. Nie dość, że pomaga na bóle (które minęły) to jeszcze fajnie się na niej skacze. Czułam się jak w przedszkolu :P
Fajnie też się robi za jej pomocą brzuszki.
Drugą pomocną rzeczą w bólach jest rekreacyjne pływanie dwa razy w tygodniu. No i fajnie wpływa na sylwetkę.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-23 o 09:05 Powód: link
Rudy_motyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 20:42   #10
mekia
Przyczajenie
 
Avatar mekia
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Bóle pleców

Mi na ból pleców lekarz zalecił rowerek i o dziwo okazało się to skuteczną metodą ;-) 10 km dzienne na rowerku po parku i teraz zero bólu
mekia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 23:11   #11
anisia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 29
Dot.: Bóle pleców

Mogą to być korzonki. Dobra maść rozgrzewająca może pomoże i w Twoim przypadku.
anisia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-09, 09:37   #12
pattiDe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 39
Dot.: Bóle pleców

Na pewno spróbuj jakąś maść przeciwbólową na początek na ból - jeśli to jednak kręgosłup, to na pewno trochę pomoże. No i zrobiłabym badania na te kamienie, bo w sumie może ból promieniuje... Tak czy siak na pewno idź do lekarza, a jeśli to kręgosłup, to nie czekałabym do kwietnia na rehabilitację, bo ciężko wytrzymać :/
pattiDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 14:01   #13
Pejsik
Raczkowanie
 
Avatar Pejsik
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 197
Dot.: Bóle pleców

NIe zastanawiaj się nawet tylko zasuwaj do swojego specjalisty
__________________
"Sodomitą to może być byle żak, mnich, żebrak, chłop czy inny łazęga. O książętach i dostojnikach Kościoła mówimy natomiast, że w sprawach miłości cielesnej wznoszą się ponad zwyczajowe standardy kultywowane przez większość społeczności." - Ja Inkwizytor. Wieże do nieba (Jacek Piekara)
Pejsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 09:55   #14
pati5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 29
Dot.: Bóle pleców

ja prowadze siedzący tryb zycia i spie na wersalce, od jakiegos czasu tez mi cos zaczyna doskwierac ból, sama nie wiem czy od kompa czy od podłoża, bo rano też szału nie ma z samopoczuciem....kurde na materac jakis full mnie nie stac ;/ grzebie cos w tym temacie, bo moja mama ma dyskopatie, jest na necie artukuł jakie twardosci sie wybiera itp ( ciach link ), ale kurde nie wiem jak obejsc system, zeby nie kupować od razu materaca, a tez uzyskać podobny efekt ;]

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2014-10-16 o 18:02
pati5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 18:02   #15
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Bóle pleców

Cytat:
Napisane przez pati5 Pokaż wiadomość
ja prowadze siedzący tryb zycia i spie na wersalce, od jakiegos czasu tez mi cos zaczyna doskwierac ból, sama nie wiem czy od kompa czy od podłoża, bo rano też szału nie ma z samopoczuciem....kurde na materac jakis full mnie nie stac ;/ grzebie cos w tym temacie, bo moja mama ma dyskopatie, jest na necie artukuł jakie twardosci sie wybiera itp, ale kurde nie wiem jak obejsc system, zeby nie kupować od razu materaca, a tez uzyskać podobny efekt ;]
To przestań reklamować i zajmij się swoim zdrowiem
Usunęłam link. Recydywa karana jest banem.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 08:49   #16
Filkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Bóle pleców

a propo siedzacego trybu zycia, to pewnie najlepszy basen. choc ja zaczelam cwiczyc przed kompem przy roznych filmikach z youtuba i jest troche lepiej z plecami grunt to chyba zacząc sie ruszac, w jakikolwiek sposob
Filkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 14:04   #17
Micccia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: Bóle pleców

Ja odczuwałam dość nieprzyjemne bóle, ale zaraz po położeniu się do łóżka - na plecach. W dzień wszystko w porządku.
Zaniepokoiło mnie to, ale postanowiłam nie panikować. Uznałam, że przyczyną jest brak ruchu i zasiedziały tryb życia. Pierwsze kroki to basen, później doszła joga i ból zniknął jak ręką odjął.
Micccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 14:55   #18
adamlaskowski10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Bóle pleców

Mnie też czasami bolą plecy. Ale to jak mam wysiłek fizyczny.
Znacie może jakieś masaże na to?
__________________
<ciach_reklama>
adamlaskowski10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 10:27   #19
kataarzynkaa
Raczkowanie
 
Avatar kataarzynkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 40
Dot.: Bóle pleców

Cytat:
Napisane przez adamlaskowski10 Pokaż wiadomość
Mnie też czasami bolą plecy. Ale to jak mam wysiłek fizyczny.
Znacie może jakieś masaże na to?
Ja chodzę sobie na masaże w gabinecie medycyny wschodniej na Puławskiej przyst. Niedźwiedzia. Teraz rozważam serię z akupunktury, bo ponoć fajnie rozluźnia całe plecy i ból znika. Doradza mi to Pani doktor i chyba się skuszę. Zwłaszcza, że leczyłam się już akupunkturą i pomogło.
kataarzynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 14:29   #20
Jolkka_ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: Bóle pleców

Potwierdzam masaż - nawet taki nieprofesjonalny, robiony przez męża, tylko na rozluźnienie, baaaaardzo pomaga po kilku godzinach spędzonych przy komputerze. Natomiast na bóle pleców spowodowane kamieniami jak u autorki wątku mogę poradzić tylko picie ogromnej ilości wody dla przepłukania. No i oczywiście wizytę u specjalisty.
Jolkka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-06 15:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:24.