Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 05:55   #1141
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
o jaka Ty jesteś wspaniałomyślna jestem pod wrażeniem dobroduszności i wielkiego serca

Prawda? Ja też samą siebie czasem zadziwiam swoją wspaniałomyślnością, dobrodusznością i wielkim sercem




Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
pytanko;
Jak wytrzymujecie te upały. U nas (w sensie w Polsce) dopiero co skończyła się powódź, a już ogłaszają zagrożenie pożarowe w lasach. Dzisiaj było okropnie gorąco a w takich warunkach jestem nie do życia.
Jakie upały? Gdzie?

Hehehehehe.... no dobra, w sumie to jest bardziej zimno niż ciepło a to wskutek wszechobecnej klimatyzacji.

W Polsce "okropnie gorąco" to pewnie ok. 36 stopni, tutaj to tylko ciepło.

W tej chwili o 9 rano w Abu Dhabi jest 37 stopni, temp. odczuwalna to 40 stopni a wilgotność powietrza tylko 24%.
W ciągu dnia ma być 45 stopni.

Idealna pogoda na leżakowanie

Jedno mnie osobiście dziwi, dlaczego ludzie w Europie tyle narzekają na pogodę? Albo zima trwa za długo, albo wiosna za wilgotna, lato za gorące, jesień za zimna.... no rany, pogoda to pogoda, zmienna jest i chyba nie ma co narzekać ale przyjmować ją taką jaka jest bo raczej wpływu na nią nie mamy.
Mam tu na myśli NARZEKANIE a nie MÓWIENIE o pogodzie, bo rozmowy są jak najbardziej czymś normalnym.

No to lecę leżakować, miłego dnia
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 10:37   #1142
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dziewczyny, co to jest security clearance i jak długo trwa wydanie takiego dokumentu?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:40   #1143
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

znajome filipinki radzily mi zebym na suche zniszczone wlosy uzyla oleju kokosowego --zreszta na wizazu znalazlam jakies zachecajace info o dobroczynym wplywie tego oleju ,,dzis postanowilam sie nim wysmarowac -pojde na pol godziny do sauny i zobaczymy czy cos zadziala i jakie moje pierwsze wrazenia ....zreszta dzis mam dzien dobroci dla samej siebie -i oprocz sauny bedzie jeszcze piling maseczka malowanko paznokci a potem ZAKUPY
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 16:06   #1144
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co to jest security clearance i jak długo trwa wydanie takiego dokumentu?
Madelie... po pierwsze witaj na wątku

Po drugie, dlaczego pytasz o security clearance ?

Jest ich wiele typów w zależności od tego z jakim pracodawcą ma sie do czynienia, a także.... dlaczego zadajesz to pytanie w wątku Emirackim?

Możesz uprzejmie napisać dokładniej?

Tutaj masz wytłumaczenie co to jest SECURITY CLEARANCE <- KLIK




---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
znajome filipinki radzily mi zebym na suche zniszczone wlosy uzyla oleju kokosowego

Bogotta, a ten olejek przypadkiem nie przyciemnia włosów?

Jaki Ty szampon i odżywkę używasz?

Ja teraz Dove te ciemno-niebieskie Intensive Damage Therapy, <- KLIK szampon i odżywka są do kupienia osobno.

Naprawdę rewelacyjnie naprawia włosy.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 18:58   #1145
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość


Bogotta, a ten olejek przypadkiem nie przyciemnia włosów?
Nie wiem jak Bogotty wlosy po oleju kokosowym, ale moj naturalny jasny blond nadal bez zmian, Trzeba tylko uwazac zeby nie kupic olejku kokosowego do wlosow z dodatkami typu henna, bo po tym faktycznie kolorek sie zmienia. Z tego co pamietam to trzeba np uwazac na Amla z Dabur.

Bogotta moje wlosy po olejku kokosowym byly miekkie i nawilzone, ale musialam je myc 3 razy, zeby wszystko zeszlo, natomiast na dluzsza mete nie zauwazylam jakis super zmian, filtr do wody i witaminy daly lepszy efekt. Co 6 miesiecy, lub gdy widze ze znowu cos nie tak z czupryna robie kuracje Vichy Dercos dla kobiet 2 opakowania pod rzad ewentualnie jedno opakowanie ( bo jest wieksze) Kerastase Bain Prevention. Vichy do kupienia w aptece, Kerstase kupuje w Frank Provost.


A co do upalow, to tesknie to upalow w stylu europejskim
Chwile temu wrocilismy z krotkiego urlopu z wysp,gdzie pogoda pomiedzy 24-30 stopni i fantastyczny tropikalny deszcz wieczorem, a tutaj tylko pustynia i upal ale jak to mowia home sweet home

milego weekendu dziewczyny
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 06:34   #1146
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez olika128 Pokaż wiadomość
[...] moje wlosy po olejku kokosowym byly miekkie i nawilzone, ale musialam je myc 3 razy, zeby wszystko zeszlo, natomiast na dluzsza mete nie zauwazylam jakis super zmian.
Ja nie potrafię się do olejków przekonać, odrzuca mnie nawet od kogoś kto ma takie "oleiste" włosy, a jest tu takich pełno niestety.

Chyba dlatego też nigdy nie lubiłam Snape`a z Pottera, bo miał wiecznie te włosy takie oleisto-brudne, aaaaafuuuuj..... paskudny facet


Cytat:
Napisane przez olika128 Pokaż wiadomość
A co do upalow, to tesknie to upalow w stylu europejskim
Ja uwielbiam tropikalny ukrop.
Mogłabym mieszkać w niemal każdym miejscu na świecie byle tylko w pobliżu zwrotników.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-07-17 o 06:36
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 07:05   #1147
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Ja nie potrafię się do olejków przekonać, odrzuca mnie nawet od kogoś kto ma takie "oleiste" włosy, a jest tu takich pełno niestety.

Chyba dlatego też nigdy nie lubiłam Snape`a z Pottera, bo miał wiecznie te włosy takie oleisto-brudne, aaaaafuuuuj..... paskudny facet




Ja uwielbiam tropikalny ukrop.
Mogłabym mieszkać w niemal każdym miejscu na świecie byle tylko w pobliżu zwrotników.
Jesli dobrze używa się olei to nawet nie widać, że miało się coś na głowie ;-) Chociaż wydaje mi się, że my(europejki) mamy inne metody używania olei niż np. hinduski... które masowo wcierają je we włosy i dlatego (chyba?) wydają się nam... brudne?
Ja właśnie zamówiłam 2 kokosiaki : Parachute i Vatikę, bo od jakiegoś czasu mam znowu rasta braids i muszę coś wmasować w skalp

co do pogody - absolutnie się zgadzam Eva! Mam wrażenie, że w poprzednim życiu mieszkałam gdzieś w Afryce
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 16:56   #1148
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Madelie... po pierwsze witaj na wątku

Po drugie, dlaczego pytasz o security clearance ?

Jest ich wiele typów w zależności od tego z jakim pracodawcą ma sie do czynienia, a także.... dlaczego zadajesz to pytanie w wątku Emirackim?

Możesz uprzejmie napisać dokładniej?

Bo chodziło mi konkretnie o security clearance w UAE. A dokładnie - security clearance wymagane od personelu lotniczego.
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 13:36   #1149
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

hej dziewczyny -olej sprawil sie dobrze --nie mialam problemow z jego zmyciem -moje wlosy sa ciemne wiec nie ma obaw ze sie cos z kolorem zmieni.pierwsze wrazenia calkiem calkiem -tzn wlosy sa duzo bardziej nawilzone-wypadaja jak dotychczas ale pokombinuje troche z tym kokosem a potem bede wcierac vichy ...
a mnie tam jest wszystko jedno czy zimno czy goraco aby tylko czuc sie szczesliwym i spelnionym
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 14:21   #1150
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
hej dziewczyny -olej sprawil sie dobrze --nie mialam problemow z jego zmyciem
Bogotta, a możesz napisać, który to olej taki dobry? Zdjęcie byś mogła wrzucić pomocniczo
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 06:02   #1151
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Kto się wybiera???


Full Moon Splash Pool Party

When
: 23 July , 2010 - 20:00
Where : Aloft Abu Dhabi, Khaleej Al Arabi Street - ADNEC, Abu Dhabi

What
Following the success of our first Splash pool party, join us at our Full Moon Splash Pool Party on 23rd July from 8pm till late. We will be grooving to the early hours to the beats and House tunes of DJ Chad Phunk and DJ Natalie B. Entrance will be AED 100, and with that guests will receive 2 free drinks!
This time, we will welcome the ‘Fatboy’ company. They will be promoting their ‘tickle on the terrace’ massage on an original fatboy! You can claim your 10 minute massage on our poolside when purchasing selected beverages!

Entrance: AED 100 (Guest receives 2 free drinks)
Time: 8pm – late
Dress code: Swimwear
Age: 21+ only
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 12:49   #1152
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Zollerki Pokaż wiadomość
A jak to jest z dzwonieniem do Polski (i generalnie Europy)?
Bo Skype jest pewnie najtańszy (chociaż słyszałam, że nie można go w Abu doładować, choć ja mam włączone automatyczne dołądowanie jak saldo spadnie poniżej 2 Euro), ale czy są jakieś inne alternatywne metody?

Swojego czasu np. we Włoszech można było kupić kartę, na której znajdował się kod, po czym po jego wprowadzeniu do automatu telefonicznego dzwoniło się za parę Eurocentów..
A jak wygląda sytuacja kawiarenek internetowych? Istnieją, czy raczej ciężko je znaleźć.. pytam, bo nie wiem, czy będę miała teraz dostęp do Internetu, a jednak chciałabym pozostać w kontakcie z resztą świata ;-)

Pozdrawiam!

Czesc
Przylacze sie do dyskusji na teamt skype bo tez mialam ten problem ale mozna go obejsc tz. trzeba wejsc na google pack i z tamtad da sie go bez problemu zainstalowac.
Co do kawiarenek internetowych to jest ich duzo ale zazwyczaj przesiaduja w nich pakistanczycy, hindusi bo za grosze dzwonia do swoich krajow.
Ewcia mam nadzieje ze tylko samochod uszkodzilas a nie siebie

Pozdrawiam
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:57   #1153
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

witajcie

podczytuję Was sobie, bo ogólnie tematyka emiratów mnie wielce interesuje i mam takie oto pytanie do zorientowanych

otóż, czytam sobie historie różnych polskich firm, które odnoszą teraz sukcesy na rynku światowym i jestem niezwykle miło zaskoczona widząc, ile butików na świecie otworzył już Inglot
wiem, że w Emiratach jest kilka butików Inglota i ciekawi mnie jak się tam sprawują - jakie podejście do tych kosmetyków mają mieszkańcy Emiratów/Arabki? jak są oceniane? jak wyglądają salony Inglota (np. w dubai mall?) - ponoć różnią się od tych polskich
na jakiej półce stawia się produkty Inglota? jak to wygląda na tle konkurencji, np. w porównaniu do MAC'a?
wiem, że dosyć dziwne pytania jak na ten wątek, ale dla mnie jest to bardzo interesujące
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:58   #1154
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

witam was serdzecznie

jak ja bylam w sklepie inglota tylko nie pamietam co to bylo za centrum handlowe w Dubaju na b zdajsie...{weszlam specjalnie zeby zobaczyc jak wyglada} to sklep wygldal identycznie jak u nas w poznaniu sklepy (nie wiem jak w innych miastach ) ruchu nie bylo ale bylam rano i ludzi niewielu bylo o tej porze na zakupach... sklep byl niewielki powierzchniowo
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 19:45   #1155
A z Z
Raczkowanie
 
Avatar A z Z
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: زاكوباني
Wiadomości: 50
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Ja uwielbiam tropikalny ukrop.
Mogłabym mieszkać w niemal każdym miejscu na świecie byle tylko w pobliżu zwrotników. [/QUOTE]

WRÓCIŁAM!!!!!!
Też uwielbiam tropikalny ukrop!
Byłam tylko w Chorwacji 14 dni, ale było nocą 35 st. C!
Jestem jak "czekoladka"!
Czuję się WOLNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeszcze do pon. urlop, a potem niestety praca!
Eva bardzo tęskniłam za nowymi wiadomościami!
Mój mąż po przeczytaniu waszego wątku jest skłonny do podróży wiosną do Emiratów, jak mój lekarz pozwoli może zobaczymy się!
Marzenia ... może do spełnienia...
Pozdrawiam z Zakopanego...A
A z Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 20:05   #1156
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Inglot widzialam chyba w 2 mallach i sa to firmowe sklepy -- jest troche kupujacych- ja bylam wieczorem i ilosc ogladajacych byla chyba porownywalana z iloscia ludzi w sklepach mac czy make up for ever - to chyba dobry znak !!!
Kiedys w saudii arabia widzialam kosmetyki ireny eris ale byly dostepne w normalnej aptece i staly na polce na wysokosci oczu ,swego czasu dosc agresywnie reklamowala sie firma dermica ale jesli dobrze pamietam to nie chodzilo konkretnie o kosmetyki a raczej o spa w ktorym uzywano tych produktow ..
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 23:03   #1157
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

dzięki za odpowiedzi dziewczyny!

fajnie, czyli jednak coś się zaczyna dziać i polskie marki widać już nawet w tak egzotycznych zakątkach jak emiraty na prawdę dobry znak
trzymam kciuki za nie wszystkie, bo uważam, że robią dobre produkty
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:32   #1158
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

WITAM z Abu Dhabi!!!!!
wylądowałam o 19.... i za drzwiami hali lotniska - sauna haha
ale SUPER!!!! wlasnie jestem w moim pieknym domu - i mimo że same pudła i jeden wielki BAŁAGAN to jestem super szczęśliwa.
Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia
Jovikzu
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić

jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 20:12   #1159
EdytaMa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 15
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez liu25 Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie za expresowa odpowiedz! ))

No wiec ja nie pracuje,tylko maz. Jestesmy tutaj od 3 lat.
Niestety ubezpieczenie nie pokrywa nam ciazy,wiec za wszystko placimy z wlasnej kasy. Jeszcze wizyty moznaby zniesc,ale wiadomo,ze w ciazy roznie bywa,i wszystko moze sie przytrafic. (dodatkowe badania, pobyt w szpitalu czy chocby cesarskie ciecie,ktore musi kosztowac fortune).
Bylam tutaj juz u ginekologa, nawet fajna babka (bulgarka), ale jak znacie kogos godnego polecenia to bede wdzieczna za namiary.
Bo z tego co wiem,to tej polskiej ginekolog nie ma juz w dubaju ?
Hej ja jestem troszkę w temacie... w Dubaju jest przynajmniej 3 liczace sie prywatne kliniki gdzie maja paczki prowadzenia ciazy razem z porodem. Ja odwiedziłam American hospital i tam dostałam takie plany z 30 tys z prowadzeniem i badaniami i porodem chyba... w sumie prawie tyle co w polsce, mam jednak troche zastrzeżenie co do tego szpitala wiec jesli chcesz pogadac troche o szpitalach i rodzniu tu to możemy spotkac sie na kawe...

Co do Ginekolog - ja moge polecic dr. Tank w AD w Sweedish medical centre. Oprocz tego ze jest pioruńsko droga i nie wszystkie insurance chca ja pokryc jest bardzi dobra europejska doktor. Dodam ze leczy bardzo podobnie do polskich lekarzy wiec chce widziec czesto i robi mase badan, ale jest ona naprawde tu polecana wsrod kobiet w ciazy najbardziej.

Jakby jakies kawki polskie w AD byly organizowane to ja sie pisze prosze o informacje...
EdytaMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 11:02   #1160
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam,
jak Wasze spotkania w mallach? Chętnie bym się do Was przyłączyła na jakąś kawę, jeśli można? Tylko kiedy i o której?

Wczoraj byłam na medical check up... co dziwne pobrali mi krew i zrobili rentgen klatki piersiowej, moj mąż powiedział ze jemu nie?? to co facetom nie robią czy jak?
oczywiście 2 wejscia i za portiernią z jednej strony wchodzą tylko kobiety - na drzwiach napis : men are not allowed - przyznam ze ma ma to swoje dobre strony .
teraz czekam 2 dni, poźniej mogę isć po wstemplowanie wizy, znowu czekam, później dopiero mogę złożyć wniosek o prawo jazdy UAE. Na razie jeżdzę na swoim polskim, tak się tylko zastanawiam czy kontrole są czeste, bo jak jade z meżem to ok - on ma już tutejsze, a jak będę jechac sama?



W mojej dzielnicy właśnie napełniono basen...
jeszcze nie jest oficjalnie otwarty, ale woda boska zwłaszcza wieczorem.. jedno ale, bo tak sie przymierzałam czy wejść czy nie że wpadłam w ubraniu, ale co tam... do domu miałam 5 minut wiec nie było problemu

pozdrawiam
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić


Edytowane przez jovikzu
Czas edycji: 2010-08-03 o 11:04
jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:14   #1161
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
wiem, że w Emiratach jest kilka butików Inglota i ciekawi mnie jak się tam sprawują - jakie podejście do tych kosmetyków mają mieszkańcy Emiratów/Arabki? jak są oceniane? jak wyglądają salony Inglota (np. w dubai mall?) - ponoć różnią się od tych polskich
Witaj Mia

Inglot ma w Emiratach dość dużo sklepów w wielu Mallach (Galeriach), w samym Abu Dhabi jest ich kilka. Jest też w programie Club Apparel, czyli zakupy są punktowane.

http://clubapparel.appareluae.com/mcss/clubapparel.aspx

Największą klientelę na moje oko stanowią lokalki (czyli Emiratki) i inne Arabki, chyba ze względu na bardzo bogatą kolorystykę jaką mają produkty Inglota bo makijaż codzienny w Emiratach zdecydowanie się różni od takiego w Europie, kobiety tutaj bez makijażu niemal z domu nie wychodzą.... oczywiście są też i takie, które sie nie malują, ale wśród młodych kobiet zdecydowanie dominuje pełny makijaż na codzień.

Lakier do paznokci kosztuje 30 Dh (ok. 24 zł) więc półka jest średnia ale dobra.

Sklepy są ładne, eleganckie, sądzę, że wyglądają bardzo podobnie jak w Polsce, gdy uda mi się pstryknąć fotkę sklepu, to wyedytuję i wstawię zdjęcie.

Warto też wspomnieć o innej polskiej marce obecnej w Emiratach, a mianowicie DERMIKA, jej produkty są naprawdę dobre i kupują je salony kosmetyczne a nawet jest sklep Dermiki w Muhairy Center w Abu Dhabi.


Cytat:
Napisane przez A z Z Pokaż wiadomość
Mój mąż po przeczytaniu waszego wątku jest skłonny do podróży wiosną do Emiratów, jak mój lekarz pozwoli może zobaczymy się!
Marzenia ... może do spełnienia...
Pozdrawiam z Zakopanego...A
Witaj AzZ

Dziękuję za pozdrowienia i także pozdrawiam hej, hej hej tam na haaaalach

Wiosna to dobry termin na odwiedzenie Emiratów, gdy juz będziecie myśleć konkretnie to służę ewentualną pomocą

Cytat:
Napisane przez EdytaMa Pokaż wiadomość
Jakby jakies kawki polskie w AD byly organizowane to ja sie pisze prosze o informacje...
Witaj EdytaMa no teraz w prawie, że już Ramadanie to tylko Iftar
Marina Mall jest super miejscem na wypicie kawki

Cytat:
Napisane przez jovikzu Pokaż wiadomość
Na razie jeżdzę na swoim polskim, tak się tylko zastanawiam czy kontrole są czeste, bo jak jade z meżem to ok - on ma już tutejsze, a jak będę jechac sama?
My to już nie kawę a pół litra wódki powinnyśmy wypić aby opić parapetówę i nowe auto Jovikzu

Wiesz gdzie mnie znaleźć jakby co

Jeździj spokojnie, polskie prawo jazdy jest tu respektowane więc gdyby coś to nie masz się czego obawiać, potem wyrobisz sobie tutejsze prawko, a niedługo otrzymasz ID i będziesz całkiem legalnie.

Przygoda z basenem piękna....
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-08-05 o 05:48
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 12:23   #1162
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Eva,
muszę się przyznać, że dokładnie wczoraj zastanawiałam się nad zrobieniem takiej parapetówy zapoznawczej z dziewczynami z Polski wiec zapraszam... ale myślę że dopiero w połowie sierpnia bo teraz nie mam jeszcze kanapy ha ha ani piecyka... w każdym razie jeszczę wrócę do tematu później.
a właśnie apropos agd... jestem szczerze zawiedziona, stanem np kuchenek w sklepach...... w zasadzie 99,9% to kuchenki wolno stające z ogromnymi pokrętłami , bez ustawiania czasu, i jakichkolwiek programów.... udało nam się znależć jedną naprawdę fajna Gorenje, ale ma wysokość 85 cm, a u nas blat ma 95 - znaczy się blaty po obu stronach dziury na piecyk....a co najgorsze juz mieliśmy zamówić, ale szerokośc kuchenki 60 cm, a naszej wneki 59,4 cm..... nie wiem czy to taka nieuwaga jak robili meble w kuchni czy mam mieć nadzieje że kuchenka "jakos" sie wcisnie haha ogólnie z zakupem nam się nie spieszy bo ja i tak gotuje w parowniku, wiec jedynie mając ochote na jajecznicę muszę wziąć na wstrzymanie - chociaż ciasto bym zjadłą

i o zgrozo, byłam dzisiaj w 4 szkołach w Khalifa A, i niestety wszędzie waiting list, do klas z wiekiem mojej córki, więc trochę mi skrzydełka opadły..... dla dzieci starszych jest mnóstwo miejsc, dla takich na początku podstawówki długa kolejka... na szczęście w nurseries dla młodszej są miejsca....

zabieram się za wypisywanie zgłoszeń do szkoły mając nadzieję że w którejś zwolnią się miejsca...

Jovikzu

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Jeszcze jeśli chodzi o polskie marki, czy wiecie, że w Dubaju jest sklep naszej firmy produkującej piękną damską bieliznę ?
adres
Sklep VALEGE

The Dubai Mall
Poziom 1
T 0097143398022
T 00971507867968
valege@emirates.net.ae

tam jeszcze nie byłam, ale przy okazji z ciekawością zajrzę.

strona polska http://www.obsessive.pl/
zakupy można bardzowygodnie robić przez sklep internetowy www.intymnie.pl - sprawdzony


pozdrawiam
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić

jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 20:26   #1163
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

To jak to w końcu jest z tymi cenami elektroniki? Eva ID pisała kiedyś, że jest nieco taniej niż w Polsce.

Ja przed wyjazdem chciałabym sobie kupić nowy aparat i laptopa, ale nie wiem czy tutaj nie przepłacę.

Mogłybyście dać mi namiary na jakiś emiracki sklep internetowy ze sprzętem komputerowym i aparatami, żebym porównała sobie ceny?

Jovikzu - trzymam kciuki za wolne miejsca w szkołach .
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 05:56   #1164
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Ceny elektroniki nie są jakoś specjalnie bardzo-bardzo niske, są jedynie trochę tańsze niż w Europie.

Sklep z telefonami: http://www.gsmpro.com/

Sklep z elektroniką: http://www.jumbocorp.com/prd_listing.asp?bcat=23

Sklep z elektroniką: http://www.jackys.com/



Jovikzu, wyślij mi SMSa z Twoim numerem tutejszym bo mam tylko ten "zagraniczny" to pogadamy o imprezie

Szkoła to temat ojejojej.... a może w tej Amerykańskiej popytaj? Ile Twoja córcia ma lat?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-08-05 o 06:00
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 07:21   #1165
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Madelie Dziękuje bardzo!!
ja jak zwykle jestem dobrej mysli, w każdym razie jeszcze haha.

Moja córcia ma 5 lat. dzisiaj jedziemy jeszcze raz do RIS. zobaczymy. Podobno jeśli się od razu wpłaci za szkołę to jest łatwiej zobaczymy.
a tak dla zainteresowanych to 10 miesięcy w szkole dla dziecka w pierwszej klasie K1 to okolo 50.000 AED..... z wiekiem jest coraz więcej. Muszę przyznać że oferty szkoły mają bardzo dobre zarówno jak zajęcia dodatkowe, jeśli rodzice pracują i nie mogą odebrać dziecka przed 16. Nawet jest autobus dowożąc - może skorzystamy póżniej. w każdym razie dobrze że finansowaniem szkoły zajmuję się firma męża
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić


Edytowane przez jovikzu
Czas edycji: 2010-08-05 o 07:23
jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:38   #1166
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Jovikzu, trzymam kciuki za dostanie się młodej do szkoły
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 06:37   #1167
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Kiedyś padło takie pytanie: jśli mieszkać w Abu Dhabi, to gdzie?

Jeśli chce się mieszkać w samym sercu miasta korzystając w pełni z jego uroków to najlepszym miejscem jest okolica Khalifa Street.


Easy living on Khalifa Street <-KLIK

Khalifa Street is the ideal location for those who want to live and breathe Abu Dhabi city life

http://video.gulfnews.com/services/p...d=424547661001

Khalifa Street lies between the Corniche and Hamdan Street and runs from Al Salam Street to Al Ettihad Square and is right in the heart of downtown Al Markaziya District.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2010-08-08 o 06:41
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 11:36   #1168
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

w Dubai Mall jest jeszcze 1 polski sklep -TATUM - 2 pietro tuz za ALDO z butami --ciuchy bardziej mlodziezowe ale czasem mozna cos fajnego znalezc
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 18:12   #1169
Jumeirah Girl
Rozeznanie
 
Avatar Jumeirah Girl
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dubai (UAE)
Wiadomości: 939
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc wszystkim ,

Juz wrucilam z Polski, bylo przecudnie, troche krotko "2 tygodnie", ale nie zmarnowalam ani jednego minute. W tym roku nie robilam duzo zakupy jak przedtem, nie ma nic nowego, oprocz Swarovski jeweleries sporo taniej jak unas.

W srode lub w czwartek bedzie Ramadan, koszmar bedzie bo sporo kilogramy pojda w dol again, a plus to w pracy konczymy wczesniej, ale nie jak reszta companies

Jak tam uwas? co nowego?


Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
w Dubai Mall jest jeszcze 1 polski sklep -TATUM - 2 pietro tuz za ALDO z butami --ciuchy bardziej mlodziezowe ale czasem mozna cos fajnego znalezc
Nawet nie wiedzialam ze Tatum jest polsklim sklepem.
__________________
Only one man in a thousand is a leader of men -- the other 999 follow women
Jumeirah Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 07:17   #1170
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Jumeirah super, że już jesteś

Opalona i zadowolona?

Zrobiłaś nalot na Swarovskiego?! Co kupiłaś? Pochwal się i zdołuj mnie
Raaaanyyy.... jak ja dawno w Swarovskim nic nie kupiłam całkiem się zaniedbuję ostatnio.

Wzięłam się natomiast za naprawianie bizuterii... bo w jednym pierścionku oczko wyleciało, nadepnęłam na kolczyk, pękła mi złota bransoleta, rozwaliłam drugą z perłami.... zawożę co i rusz coś do naprawy do Eastern Jewellers, a oni cierpliwie mi to naprawiają.
Facet się pewnie dziwi, co to za kobieta-tajfun
Ahhhh.... no i w jeszcze jednym pierścionku wyleciał mi jeden z diamencików, ale go nie znalazłam więc będzie musiał dobrać taki sam, tego jeszcze nie zawiozłam.

Ramadan może się zacząć jutro, ale tak myślę, że zacznie od Czwartku.... anyway, mnie nie dotyka jakoś specjalnie bo i tak pracuję tyle samo godzin, lubię swój rytm pracy i po co mam to zmieniać. W swoim biurze kawę wypiję bez problemu.

.... eeeee.... to TATUM jest polskim sklepem???
Nie wiedziałam

Bogotta, w Ramadanie kawy wypić przed 7pm się nie da w Mallu, ale planuję przyjazd do Dubaju na spotkanie z Jumeirah. Przyłączysz się do nas?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.