łupież..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-11, 11:47   #1
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139

łupież..?


Witam. Przed świętami może trochę wcześniej pojawiły mi się na całej głowie czerwone strupy, które mnie swędziały i je drapałam. Wcześniej też takie miałam ale jak zwykle powiedziawszy mojej mamie że mam coś takiego nie poszłyśmy do lekarza i znikły. A teraz mam na głowie tak jakby cały wielki strup taką twardą głowę i jak drapię ja bo nieraz swędzi to lecą takie białe płaty. Teraz mam całą głowę a takich płatach tak jakby to był łupież Co mam zrobić , jak mam jak zwykle nie chce iść do lekarza dermatologa bo mówi że wyolbrzymiam i ze wszystkim chce iść do lekarza jaki szampon mam kupić...? Pomóżcie.
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 12:25   #2
I'llFindAWay
Raczkowanie
 
Avatar I'llFindAWay
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 274
Dot.: łupież..?

Cytat:
Napisane przez zadziorek Pokaż wiadomość
Witam. Przed świętami może trochę wcześniej pojawiły mi się na całej głowie czerwone strupy, które mnie swędziały i je drapałam. Wcześniej też takie miałam ale jak zwykle powiedziawszy mojej mamie że mam coś takiego nie poszłyśmy do lekarza i znikły. A teraz mam na głowie tak jakby cały wielki strup taką twardą głowę i jak drapię ja bo nieraz swędzi to lecą takie białe płaty. Teraz mam całą głowę a takich płatach tak jakby to był łupież Co mam zrobić , jak mam jak zwykle nie chce iść do lekarza dermatologa bo mówi że wyolbrzymiam i ze wszystkim chce iść do lekarza jaki szampon mam kupić...? Pomóżcie.
Z samym łupieżenim do lekarza iść nie trzeba, ale ze strupami to musisz iść koniecznie.
__________________

W ciągu życia człowiek zjada przeciętnie około 5 krów, 20 świń, 29 owiec, 760 kurczaków, 46 indyków, 18 kaczek,7 królików i około 1000 ryb.



"I like work. It fascinates me. I can sit and look at it for hours "

I'llFindAWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 12:26   #3
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: łupież..?

No tak z samym łupieżem nie ale co mam zrobić ? Czego używać a czego nie ? A strupy to mi znikły jak na razie.
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 12:29   #4
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: łupież..?

koniecznie musisz isc do lekarza! niech to obejrzy

jak mama nie chce isc z Toba to sama przeciez mozesz, ile masz lat?

nie musisz isc prywatnie, mozesz na NFZ, potrzebujesz tylko wczesniej sie zarejestrowac
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 12:30   #5
I'llFindAWay
Raczkowanie
 
Avatar I'llFindAWay
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 274
Dot.: łupież..?

Cytat:
Napisane przez zadziorek Pokaż wiadomość
No tak z samym łupieżem nie ale co mam zrobić ? Czego używać a czego nie ? A strupy to mi znikły jak na razie.

Chodzi o to, że z jakiegoś powodu te strupy sie pojawiły. Ty je drapałaś i moglaś sobie jakiejś infekcji narobić.

A co do szamponu to napewno jakiś przeciwłupieżowy i przeciwzapalny. Nizoral jest bardzo dobry, ale drogi. Porównywalny jest z serii Vichy.

Pamiętaj żeby dobrze spłukiwac szampon/odżywke/maskę. Czesto resztki takich produktów powodują problemy ze skórą głowy.
__________________

W ciągu życia człowiek zjada przeciętnie około 5 krów, 20 świń, 29 owiec, 760 kurczaków, 46 indyków, 18 kaczek,7 królików i około 1000 ryb.



"I like work. It fascinates me. I can sit and look at it for hours "

I'llFindAWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 12:39   #6
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: łupież..?

Mam 14 lat. A do lekarza wolałabym iść z mamą no ale jeśli nie mam wyboru pójdę sama Użyłam dzisiaj szamponu head&shoulders i musiałam ponownie umyć włosy, ponieważ miałam o wiele więcej tych białych płatów niż wcześniej Więc jakiego mam używać ?
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 12:49   #7
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: łupież..?

Cytat:
Napisane przez zadziorek Pokaż wiadomość
Mam 14 lat. A do lekarza wolałabym iść z mamą no ale jeśli nie mam wyboru pójdę sama Użyłam dzisiaj szamponu head&shoulders i musiałam ponownie umyć włosy, ponieważ miałam o wiele więcej tych białych płatów niż wcześniej Więc jakiego mam używać ?
najlepiej idz do apteki gdzie sa sympatyczne farmaceutki i powiedz im o swoim problemie.

pewnie doradza jakis leczniczy szampon, bo te drogeryjne do wiekszych problemow skornych sie niestety nie nadaja
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 13:01   #8
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: łupież..?

Ostatnio kupiłam i używałam ziołowy szampon "Barwa ziołowa szampon Tatro-Chmielowy do włosów łamliwych i zniszczonych" Czyli mam iść do apteki powiedzieć o tym i one mi doradzą...? Dobrze ale to dopiero w poniedziałek na razie jestem chora i nie mogę A jak już tu pytam to wyszło mi uczulenie koło nosa najprawdopodobniej od smarkania ale nie wiem może poradzicie co mogę na to dać ?
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:04   #9
d68276de416838277a39fbd023aa7e20a7c576f1_63eacf26de4cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 149
Dot.: łupież..?

Sluchaj zadziorek..Z tym nie ma zartow-kiedys mialam ten sam problem-bylam mniej wiecej wtedy w Twoim wieku.Wymus to na mamie-chodzi mi o wizyte albo nawet sama sie zapisz..

Tak to zapewne lupiez. Pewnie mialas go wczesniej tylko nie zauwazalas bo bylo go malo. A teraz masz stan zapalny i KONIECZNA!! jest wizyta u dermatologa!. Wiesz poczatki lupiezu objawiaja sie nawet przetluszczaniem wlosow itp. Nie wstydz sie czym predzej zarejestruj sie na wizyte. Pewnie masz duzo wlosow i sa one grube. Problem lupiezu(jesli ktos ma takie wloski) dotyka bardzo duza grupe ludzi i wcale nie wynika z ich niedbania o wlosy!

Moim zdaniem masz lopież łojotkowy albo jakis stan zapalny lupiezu zwyklego(suchego) i nie wystarczy NIZORAL (tak przy okazji nie ejst to wcale najskuteczniejszy szmpon przeciwlupiezowy. Nie likwiduje wszystkich jego rodzajow. Stosujac nizoral najczesciej ludzie pozbywaja sie problemu na jakis czas ..a to bez sensu. A jesli chodzi o sampon VICHY to jest on dobry ale do lekkiego lupiezu a Ty masz zapewne stan zapalny..).

Ja pamietam ze dermatolog kiedys przepisala mi szmpon STIEPROX czy jakos tak-byl na recepte(troche drogi ok 40 zl) i jakis plyn dodatkowo ktory stosowalam pzez pewien okres. Naprawde to pomoglo. Przez siedem lat nie wrocilo.

Ty teraz sie rozwijasz i pewnie to jest glowna przyczyna.

Prosze Ciebie idz do dermatologa. Jesli zlekcewazysz to.. nie chce Ciebie straszyc ale w skrajnych przypadkach konczy sie to nawet miejscowa lysina.. (jesli dlugo sie nie leczy tylko pozostawia problemy samym sobie).

Przeczytaj sobie to: http://www.resmedica.pl/ffxart12997.html.

I daj Mamie do przeczytania. Ten artykul.

Na pewno zreszta czujesz sie niekomfortowo... Jestes mloda wiec radze Ci isc z ksiazeczka do przychodni i zarejestrowac sie na Kase Chorych. Duzo dermatologow tak przyjmuje-nie potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego.Jak rpzyjdziesz an wizyte to zapewne zaloza Ci karte. Potrzebna jest jedynie ksiazeczka zdrowia i pesel. Poszukaj w internecie adresow nr telefonow zadzwon i powiedz ze chcesz sie zarejestrowac an kase chorych.
d68276de416838277a39fbd023aa7e20a7c576f1_63eacf26de4cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:05   #10
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: łupież..?

Cytat:
Napisane przez zadziorek Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam i używałam ziołowy szampon "Barwa ziołowa szampon Tatro-Chmielowy do włosów łamliwych i zniszczonych" Czyli mam iść do apteki powiedzieć o tym i one mi doradzą...? Dobrze ale to dopiero w poniedziałek na razie jestem chora i nie mogę A jak już tu pytam to wyszło mi uczulenie koło nosa najprawdopodobniej od smarkania ale nie wiem może poradzicie co mogę na to dać ?
odstaw ten szampon

mimo, ze sama go lubie, wiele osob dostaje po nim lupiezu

to moze byc ta przyczyna

jak sobie przypomne nazw szamponow z apteki, ktore kiedys uzywalam to Ci napisze
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:18   #11
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: łupież..?

Właśnie ja mam słabe i cienkie włosy, ostatnio zauważyłam sie sie rozdwajają i myje je codziennie bo sie przetłuszczają u skóry głowy a końcówki są suche. Dam mamie do przeczytania dziękuje i czekam jeszcze na nazwy szamponów.
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 13:27   #12
d68276de416838277a39fbd023aa7e20a7c576f1_63eacf26de4cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 149
Dot.: łupież..?

Mimo ze masz cienkie wlosy to sama piszesz ze CI sie przetluszczaja. Wiesz gdybys nie miala tych strupkow(to wskazuje niestety na stan zapalny) to polecilabym Ci ten VICHY. Ale naprawde lepiej by bylo gdybys zglosila sie do dermatologa. Mimo wszystko srodki jakie sa dostepne bez recepty na obecny stan pomoga tylko na troche. Sam szampon moze nie pomoc. Ja stosowalam i szampon(na recepte wszystko) i lek w butelce-tak jak napisalam wczesniej.
Dermatolog jest specjalista i poradzi Ci najlepiej. 2 wizyty zalatwia wszystko.Pierwsza to powie Ci co i jak-przepisze leki a druga za jakis dluzszy czas to bedzie pewnie tylko wizyta kontrolna.
d68276de416838277a39fbd023aa7e20a7c576f1_63eacf26de4cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:43   #13
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: łupież..?

Tylko teraz tych strupów nie mam. Kiedyś sie pojawiły i mama nasmarowała mi jakąś oliwką i przed świętami sie pojawiły i znikły i teraz nie mam. Mama powiedziała że w następnym tygodniu pójdziemy. Wierze jej jak na razie Ah i czy któraś z was pomoże mi z tymi krostkami na twarzy ? Bo jutro jadę w gości.
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 15:37   #14
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: łupież..?

Stawiam na ŁZS - objawy takie same jak u mnie na ppoczątku choroby, kilka lat temu. Stan zapalny na głowie, wychodzący też na twarz (krosty) Oolpecam wątek na dermatologii o łojotokowym zapaleniu skóry - poczytaj, może Twoje objawy będą zgodne z tam opisanymi.
Ostatnio jestem przerażona, ale jak czytam prasę dermatologiczną, to zachrowalnośc na łzs wzrosła o 30%
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 22:24   #15
d68276de416838277a39fbd023aa7e20a7c576f1_63eacf26de4cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 149
Dot.: łupież..?

W aptece dadza Ci cos na podrazniana skore pod nosem. Jak nie masz czasu to posmaruj nawet kremem niwea i poczekaj zeby troche sie wchlonelo-a jak sie wchlonie to niestety bez korektora sie chyba nie obejdzie do jutra:P. Choc cuda ponoc czasem sie zdarzaja
d68276de416838277a39fbd023aa7e20a7c576f1_63eacf26de4cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 02:12   #16
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: łupież..?

Mój dermatolog na ostry atak łupieżu też przepisał mi Stieprox. Niestety ja po nim dostałam jeszcze większy wysyp. Wtedy zapisał mi szampon Polytar AF (18zł), który nie wymaga recepty.
Szampon nieładnie pachnie, ale pięknie leczy skórę głowy. A oto jego opis:

SkładSubstancja czynna: 100 g szamponu zawiera 1 g mieszaniny dziegci i 1 g pirytionianu cynku. Wskazania Leczenie chorób owłosionej skóry głowy, takich jak: łuszczyca, łupież, łojotok, stany zapalne i świąd skóry
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 07:10   #17
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: łupież..?

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Mój dermatolog na ostry atak łupieżu też przepisał mi Stieprox. Niestety ja po nim dostałam jeszcze większy wysyp. Wtedy zapisał mi szampon Polytar AF (18zł), który nie wymaga recepty.
Stieprox właśnie pomógł mi (narazie) zaleczyć ŁZS. Chwalę sobie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 17:59   #18
wjolcia
Raczkowanie
 
Avatar wjolcia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 71
Dot.: łupież..?

Witam... mam też problem z łupieżem, ale troche innego rodzaju, a mianowicie włoski dopiero mi odrastaja, są krótkie, okolo 2-3 cm i też się trochę ze mnie sypie. Znajoma fryzjerka odradziła mi Nizoralu i innych mocnych szamponów, a kazała dobrze spłukiwać włosy i używać odżywki, i problem powinien zniknać... a i jeszcze wczesniej przed umyciem smaruje skóre głowy oliwka dziecięca... potem jak uyje włosy jest dużo lepiej.
Ale tu podkreślam włsoy mi dopiero odrastają i są krótki, mój łupież spowodowany był prawdopodobnie zmianą z żelu pod prysznic na szampon, bo nie mając włosów używałam żelu pod prysznic
pozdrawiam
wjolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 19:00   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: łupież..?

Cytat:
Napisane przez wjolcia Pokaż wiadomość
Witam... mam też problem z łupieżem, ale troche innego rodzaju, a mianowicie włoski dopiero mi odrastaja, są krótkie, okolo 2-3 cm i też się trochę ze mnie sypie. Znajoma fryzjerka odradziła mi Nizoralu i innych mocnych szamponów, a kazała dobrze spłukiwać włosy i używać odżywki, i problem powinien zniknać... a i jeszcze wczesniej przed umyciem smaruje skóre głowy oliwka dziecięca... potem jak uyje włosy jest dużo lepiej.
Ale tu podkreślam włsoy mi dopiero odrastają i są krótki, mój łupież spowodowany był prawdopodobnie zmianą z żelu pod prysznic na szampon, bo nie mając włosów używałam żelu pod prysznic
pozdrawiam
Aa widzisz,w twoim przypadku to łupież wywołany podraznieniem, wiec wydajew mi sie ze to tzw łupiez suchy. Zel p/prysznic najprawdopodobniej podraznił i wysuszył twoja skore, do tego dochodzi podraznienie po depilacji (?) skóry głowy i łupież gotowy. W aptekach mozna kupic w saszetkach specjalistyczne szampony do wł. suchuch - zawieraja duzo skłądnikow łągodzących i gliceryne lub mocznik - silnie nawilzaja skore glowy, łagodzą swędzenie i sypanie sie tych białych paprochów z głowy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-16, 23:15   #20
wjolcia
Raczkowanie
 
Avatar wjolcia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 71
Dot.: łupież..?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Aa widzisz,w twoim przypadku to łupież wywołany podraznieniem, wiec wydajew mi sie ze to tzw łupiez suchy. Zel p/prysznic najprawdopodobniej podraznił i wysuszył twoja skore, do tego dochodzi podraznienie po depilacji (?) skóry głowy i łupież gotowy. W aptekach mozna kupic w saszetkach specjalistyczne szampony do wł. suchuch - zawieraja duzo skłądnikow łągodzących i gliceryne lub mocznik - silnie nawilzaja skore glowy, łagodzą swędzenie i sypanie sie tych białych paprochów z głowy.
no cóż... taka "crazy" nie jestem... przeszłam chemioterapię i włosy same wypadły
wjolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.