Co dzienne mycie włosów = Blee... ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 20:19   #1
Martin14
Przyczajenie
 
Avatar Martin14
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11

Co dzienne mycie włosów = Blee... ?


Mam problem ponieważ co dziennie myje włosy w szamponie ELSEVE ( czy jakoś tak ) lub w płynie pod prysznic nivea ten do ciała i włosów...ale dzis sie przerazilem bo usłyszałem że jak sie co dziennie myje włosy to sie osłabia włosy , przetłuszczają się , dostaje się łupieżu itp...
Martin14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 20:28   #2
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

to mit.włosy sie myje gdy tego potrzebują.nawet raz czy dwa dziennie jak musisz
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 20:31   #3
ankhet
Przyczajenie
 
Avatar ankhet
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 22
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Fakt faktem też mam ten problem czy jest wiosna jesien zima lato zawsze znajdą się jakieś wady.Aktualnie na drugi dzień po umyciu włosów zaczynają mi się strasznie elektryzować (odrazu dostaje alergi jak to widzę ;D)
__________________
"You know you ain't going nowhere
You're stuck inside while mind is flying
You said you'd help me in the morning
Twisting on pins into my eyes..."
ankhet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 20:35   #4
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

To raczej niemycie włosów może doprowadzić do problemów ze skórą. Nadmiar sebum osłabia włosy oraz skórę głowym, co może przyczynić się do powstawania łupieżu.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 20:50   #5
Martin14
Przyczajenie
 
Avatar Martin14
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 11
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Co do pierwszej wypowiedzi to nie wiem o co chodzi z tym myciem włosów gdy tego potrzebują ja poprostu zawsze gdy biore prysznic to myje włosy czyli raz dziennie no a w lato nieraz po 2 razy...
Martin14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 21:04   #6
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Codziennie mycie włosów to ostatnio i mój problem. Chciałabym je ograniczyć do mycia co 2 dni.
Nasuwają mi się pytania:
-czy zaczynając myć włosy codziennie nie prowokujemy je do zwiększonego wydzielania sebum?
-czy codzienne mycie włosów nie męczy ich i nie strzępi? Nie sprawia że włosy wypadają intensywniej?
-czy warto się poświęcić dla ograniczenia mycia? Mi po 2 dniach włosy wyłażą garściami, są oleiste i boli mnie skóra głowy. Wyglądam i czuję się brudno. Być może cieńkie i delikatne włosy po prostu muszą być myte codziennie?

Byłabym wdzięczna za opinie.
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 09:30   #7
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Codziennie mycie włosów to ostatnio i mój problem. Chciałabym je ograniczyć do mycia co 2 dni.
Nasuwają mi się pytania:
-czy zaczynając myć włosy codziennie nie prowokujemy je do zwiększonego wydzielania sebum?
-czy codzienne mycie włosów nie męczy ich i nie strzępi? Nie sprawia że włosy wypadają intensywniej?
-czy warto się poświęcić dla ograniczenia mycia? Mi po 2 dniach włosy wyłażą garściami, są oleiste i boli mnie skóra głowy. Wyglądam i czuję się brudno. Być może cieńkie i delikatne włosy po prostu muszą być myte codziennie?

Byłabym wdzięczna za opinie.
Eh...Ja wcale nie mam cieńkich i delikatnych włosów. Mam ich bardzo dużo i mam kręcone a i tak musze myć codziennie. Po dwóch dniach nie mycia wyglądam jakbym tydzień włosów nie myła! Poza tym nie znam sposobu aby utrzymać jako taki wygląd loków nie myjąc włosów codziennie
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 09:36   #8
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
To raczej niemycie włosów może doprowadzić do problemów ze skórą. Nadmiar sebum osłabia włosy oraz skórę głowym, co może przyczynić się do powstawania łupieżu.

hm... ale z drugiej strony..nadmierne usuwanie łoju powoduje jego wzmozona produkcje..i tak w kolko.. jesli chodzi o łój na twarzy jest doklanie ta sama historia...


tak na marginesie powloczka łoju jest tak jakby skladnikiem odzywiajacym wlosy (nie mowie ze wlosy maja byc tluste, ale nie powinnny byc tez przesadnie myte jesli tego nie wymagaja.
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 13:45   #9
karolcia_83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 548
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Ja też myślę,że nie ma co przesadzać z nadmiernym myciem włosów. Ale jak myje sie włosy codziennie to napewno nic sie nie stanie.

Bynajmniej ja tak mam. Myję je codziennie od kilku lat i nie zauważyłam nic niepokojącego z włosami, lub ze skórą głowy.A nawet , jeśli czasami zdaży się,że nie mogę, lub mi się nie chce myć włosów, to wcale nie są one jakoś straszliwie przetłuszczone.
Problem się zaczyna, kiedy ktoś myje włosy 2, 3 razy dziennie i robi to z nawyku, lub gdy zmusza go do tego stan włosów.
karolcia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 14:04   #10
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Włosy należy myć tyle razy, ile tego potzrebują, ALE szamponami o małej zawartosi SlSów i przeznaczonymi do codziennej pielęgnacji. Takie są łagodne i czeste ich stosowanie nie podrażnia skóry głowy. A wszystkie specyfiki odtłuszczające itd. zbyt często stotowane, będą zwyczajnie przesuszać, a co za tym idzie pobudzać skórę do natłuszczania,czyli wydzielania sebum.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 14:10   #11
kaaSkaa
BAN stały
 
Avatar kaaSkaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 862
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Ja też musze myć włosy codziennie bo na drugi dzień są nie do zniesienia Może jakieś płukanki, cokolwiek co mogłoby trochę pomóc ?
kaaSkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 14:11   #12
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Powinieneś umieć ocenić, czy codzienne mycie włosów jest Ci potrzebne, czy nie. Wiesz chyba, przez ile dni Twoje włosy zachowują świeżość. Jeśli nie masz problemów z przetłuszczaniem się albo masz suche włosy, to nie ma obowiązku myć codziennie, można co 2-3 dni. Ale przy codziennym myciu głowy warto wybrać łagodny szampon, niezbyt agresywny.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 20:05   #13
samaraelf
Zakorzenienie
 
Avatar samaraelf
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: tam gdzie spadają anioły..
Wiadomości: 5 025
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Cytat:
Napisane przez ankhet Pokaż wiadomość
Fakt faktem też mam ten problem czy jest wiosna jesien zima lato zawsze znajdą się jakieś wady.Aktualnie na drugi dzień po umyciu włosów zaczynają mi się strasznie elektryzować (odrazu dostaje alergi jak to widzę ;D)
o ja mam to samo:P nie lubie myć włosów wieczorem bo rano już są nie takie.. a znowu rano myć nie chce mi sie to po pierwsze a po drugie już jest za zimno.. Czyli nie jestem zadowolona
__________________
(...)ten nigdy nie poczuje co to wiatr we włosach."



Szkoła
samaraelf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 11:29   #14
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Mam takie pytanie, być może zostanie ono uznane za głupie, jak powinno się prawidłowo myć włosy??
Ja od zawsze, odkąd tylko sięgam pamięcią, myję włosy z głową pochyloną w dół. A ostatnio gdzieś przeczytałam, że włosy powinno się myć stojąc pod prysznicem, z głową odchyloną do tyłu, w kierunku od nasady do końcówek, ponieważ tylko w ten sposób nie uszkadzamy łusek a później możemy je domknąć spłukując włosy chłodną wodą.
No dobrze, nawet jeśli to prawidłowy sposób, a co jeśli ktoś nie ma prysznica?? Ja akurat jestem jego szczęśliwą posiadaczką (chociaż wolałabym wannę) i spróbowałam umyć włosy w ten sposób ale kompletnie mi to nie wyszło, tzn nie potrafiłam ich dobrze spłukać, kiedy je później wycierałam widziałam we włosach drobinki niespłukanego szamponu we włosach, co wygląda tak jakbym miała łupież i swędzi mnie skóra
Jeśli ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat będę wdzięczna
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 12:49   #15
olenka2303
Raczkowanie
 
Avatar olenka2303
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Włodawa
Wiadomości: 259
GG do olenka2303
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

myję włosy codziennie od roku (wczesniej co dwa dni) i jakos nie widze ze sa słabsze albo cos w tym stylu tylko farba sie szybciej zmywa:/
__________________
tak jak wróżka powiedziała
olenka2303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 21:59   #16
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, być może zostanie ono uznane za głupie, jak powinno się prawidłowo myć włosy??
Ja od zawsze, odkąd tylko sięgam pamięcią, myję włosy z głową pochyloną w dół. A ostatnio gdzieś przeczytałam, że włosy powinno się myć stojąc pod prysznicem, z głową odchyloną do tyłu, w kierunku od nasady do końcówek, ponieważ tylko w ten sposób nie uszkadzamy łusek a później możemy je domknąć spłukując włosy chłodną wodą.
No dobrze, nawet jeśli to prawidłowy sposób, a co jeśli ktoś nie ma prysznica?? Ja akurat jestem jego szczęśliwą posiadaczką (chociaż wolałabym wannę) i spróbowałam umyć włosy w ten sposób ale kompletnie mi to nie wyszło, tzn nie potrafiłam ich dobrze spłukać, kiedy je później wycierałam widziałam we włosach drobinki niespłukanego szamponu we włosach, co wygląda tak jakbym miała łupież i swędzi mnie skóra
Jeśli ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat będę wdzięczna
Nie słyszałam o tym... Ja tam jestem szczęśliwą posiadaczką wanny i myję włosy tak jak według Ciebie powinno się je myć, ale czasami zdarzy mi się myć je ze spuszczoną głową... Widzę, że chyba będę musiała z tym skończyć...
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 15:10   #17
aneczka90-90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 108
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

ja myje wlosy co drugi dzien, tylko dlatego, ze szkoda mi ich codziennie meczyc suszarka.

na przetluszczajace wlosy dobry jest balsam seboradin <pomaranczowy> wiem bo sama uzywam :P kolo 13 zl w aptece kosztuje
aneczka90-90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 09:57   #18
Emocja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 910
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Osobiście też myję włosy codziennie od dobrych paru lat i na szczęście nic złego się nie dzieje. Po dwóch dniach niemycia moje włosy są oklapnięte i bez wyrazu, nie podobają mi się. Staram się ich nie męczyć tak bardzo suszeniem, dlatego myję je wieczorem i ewentualnie dosuszam, jeśli nie zdążą wyschnąć zanim się położę, a na końcówki nakładam natłuszczający olejek, bo mają tendencję do wysuszania się (a nasada włosów odwrotnie - przetłuszcza się:/) i fryzjerka mi go poleciła - sprawdza się
__________________

Emocja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 10:03   #19
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, być może zostanie ono uznane za głupie, jak powinno się prawidłowo myć włosy??
Ja od zawsze, odkąd tylko sięgam pamięcią, myję włosy z głową pochyloną w dół. A ostatnio gdzieś przeczytałam, że włosy powinno się myć stojąc pod prysznicem, z głową odchyloną do tyłu, w kierunku od nasady do końcówek, ponieważ tylko w ten sposób nie uszkadzamy łusek a później możemy je domknąć spłukując włosy chłodną wodą.
No dobrze, nawet jeśli to prawidłowy sposób, a co jeśli ktoś nie ma prysznica?? Ja akurat jestem jego szczęśliwą posiadaczką (chociaż wolałabym wannę) i spróbowałam umyć włosy w ten sposób ale kompletnie mi to nie wyszło, tzn nie potrafiłam ich dobrze spłukać, kiedy je później wycierałam widziałam we włosach drobinki niespłukanego szamponu we włosach, co wygląda tak jakbym miała łupież i swędzi mnie skóra
Jeśli ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat będę wdzięczna

Ja prawie codziennie myje włosy i to właśnie w taki sposób
Czy to naprawdę jest szkodliwe...
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-18, 10:56   #20
nusia2605
Rozeznanie
 
Avatar nusia2605
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 797
Wink Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

NIE!!! To nie jest szkodliwe.Ja też codziennie rano myję włosy ze względu na ich długość,są bardzo krótkie i każdy włos sterczy w inną stronę.Należy pamiętać o sposobie mycia włosów,tak,tak.Należy delikatnie masować włosy i głowę,woda powinna być letnia a wycieranie ręcznikiem delikatne.Jeżeli tego się przestrzega można myć włosy bez problemu codziennie a nawet częściej
nusia2605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 11:01   #21
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, być może zostanie ono uznane za głupie, jak powinno się prawidłowo myć włosy??
Ja od zawsze, odkąd tylko sięgam pamięcią, myję włosy z głową pochyloną w dół. A ostatnio gdzieś przeczytałam, że włosy powinno się myć stojąc pod prysznicem, z głową odchyloną do tyłu, w kierunku od nasady do końcówek, ponieważ tylko w ten sposób nie uszkadzamy łusek a później możemy je domknąć spłukując włosy chłodną wodą.
No dobrze, nawet jeśli to prawidłowy sposób, a co jeśli ktoś nie ma prysznica?? Ja akurat jestem jego szczęśliwą posiadaczką (chociaż wolałabym wannę) i spróbowałam umyć włosy w ten sposób ale kompletnie mi to nie wyszło, tzn nie potrafiłam ich dobrze spłukać, kiedy je później wycierałam widziałam we włosach drobinki niespłukanego szamponu we włosach, co wygląda tak jakbym miała łupież i swędzi mnie skóra
Jeśli ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat będę wdzięczna
Ale przecież myjąc włosy z głową opuszczoną w dół też myjemy i spłukujemy od nasady aż po końcówki. Taka różnica, że włosy są z przodu a nie z tyłu głowy.. Eee.. wydaje mi się, że to nie ma znaczenia.. ale mogę się mylić. Myje włosy w "nieprawidłowy" sposób od wielu lat, codziennie i są w dobrej formie..
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 11:22   #22
mundziolek
Zadomowienie
 
Avatar mundziolek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 215
GG do mundziolek
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Codziennie mycie włosów to ostatnio i mój problem. Chciałabym je ograniczyć do mycia co 2 dni.
Nasuwają mi się pytania:
-czy zaczynając myć włosy codziennie nie prowokujemy je do zwiększonego wydzielania sebum?
-czy codzienne mycie włosów nie męczy ich i nie strzępi? Nie sprawia że włosy wypadają intensywniej?
-czy warto się poświęcić dla ograniczenia mycia? Mi po 2 dniach włosy wyłażą garściami, są oleiste i boli mnie skóra głowy. Wyglądam i czuję się brudno. Być może cieńkie i delikatne włosy po prostu muszą być myte codziennie?

Byłabym wdzięczna za opinie.
-tak....znam wiele osob, ktore myly wlosy np co 3-4 dni...potem stopniowo zmniejszaly liczbe dni, a teraz musza myc wlosy codziennie bo przyzwyczaily je do tego i poprostu duzo szybciej sie przetluszczaja.... ale przetluszczanie zalezy tez w duzym stopniu od tego jakim szamponem myjesz wlosy i co na nie nakladasz czyli odzywki, maski, srodki do stylizacji itp. Ja np myje wlosy co 3 dni i nie mam tlustych Moglabym myc nawet co 4 ale juz nie chce przesadzac....A duzo nakladam specyfikow na moje wlosy ale to trzeba wiedziec co i jak nakladac to sie nie przetluszczaja i jeszcze wazny jest gatunek wlosa....
-Czy wypadaja intensywnie to moze i nie bo gdy wmasowujesz szampon we wlosy to tym samym poprawiasz krazenie krwi przez co komorki sa bardziej dostlenione i do cebulek dociera wiecej skladnikow odzywczych i mozne sie tez ludzic ze mogą za tym zybciej rosnac.....Jednak codzienne mycie napewno nieco wysusza wlosy-wiem bo sama niegdys dzien w dzien mylam....Eksperci radza ze raz na jakis czas warto nieco przetluscic wlosy, gdy sie nie wychodzi z domu, warto sie pomeczyc, gdyz sebum nablyszcza wlosy i nawilza, ale oczywiscie mam na mysli nie wielka ilosc sebum nie mylic z lojotokiem!!!
-warto sie posiwiecic........spojrz na to z tejk strony....W ciagu roku myjesz wlosy 364 razy (dla porownania ja myje w ciagu roku ok 121 razy).... Nie bez powodu na nie ktotych stronach znanych firm typu pantene sa testy ktore wskazuja na stopien zniszczenia wlosa , a kazdy tego typu test zawiera pytania "jak czesto myjesz wlosy"....Rowniez to ma wplyw na ich zniszczenie....Wiadomo... wlosy katanowane sa CODZIENNIE nie dosc ze szamponem to przede wszystkim woda, ktora wlosy nie dokonca lubia.......(ja np. myje w mineralnej).....

Najlepsze bylo by mycie co dwa dni....Sproboj najpierw przejsc do tego stopniowo....np raz wytrzymasz dzien bez mycia, pozniej umyjesz 2 dni pod rzad codzien, i potem znow dzien bez mycia, a potem znow 2 dni dzien w dzien.... I przede wszystkim odpowiedni szampon...Chcesz to jakis sprobuje Ci polecic....

Mam nadzieje ze chociaz troszke pomoglam
__________________
mundziolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 11:39   #23
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

ja tez musze myc włosy codziennie ale zauwazylam ze jak ukladam wlosy na pianke a robie to bardzo rzadko to wlosy sie tak nie przetluszczaja
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....



aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 13:04   #24
Cereal1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 150
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

A ja przez tydzien ni emylam wlosow...normalnie myje codziennie.
Hmmm....staly sie o dziwo bardziej puszyste, ale juz nie moga\lam wytrzymac i w piatek wieczorkiem je umylam...
...hmmm.. teraz staram sie myc co dwa dni.
__________________
Odchudzam sie!!!
09.11.07 - 62kg
09.12.07 - ......?
09.01.08 - .....?
09.02.08 - .....?

62kg 61kg 60kg 59kg 58kg 57kg 56kg 55kg 54kg 53kg 52 kg


Cereal1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 15:38   #25
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Cytat:
Napisane przez Cereal1 Pokaż wiadomość
A ja przez tydzien ni emylam wlosow...normalnie myje codziennie.
Hmmm....staly sie o dziwo bardziej puszyste, ale juz nie moga\lam wytrzymac i w piatek wieczorkiem je umylam...
...hmmm.. teraz staram sie myc co dwa dni.
A czy przy tak tłustych włosach nie wypadło Ci podczas mycia cała ich garść? Jak ogólnie wyglądały wtedy twoje włosy??
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 15:53   #26
mundziolek
Zadomowienie
 
Avatar mundziolek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 215
GG do mundziolek
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

tluste wlosy nie maja nic do wypadania-musi byc inna tego przyczyna....z reguly jak komus bardzo intensywnie wypadaja wlosy to wlasnie stara sie je myc rzadziej bo przy myciu wypada ich najwiecej gdyz sa obciazone woda.
__________________
mundziolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 18:29   #27
Cereal1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 150
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Nie, nie wypadaly Dlaczego mialy wypadac?
Codziennie je szczotkowalam i przemywalam woda (co niewiele dawalo :P)
__________________
Odchudzam sie!!!
09.11.07 - 62kg
09.12.07 - ......?
09.01.08 - .....?
09.02.08 - .....?

62kg 61kg 60kg 59kg 58kg 57kg 56kg 55kg 54kg 53kg 52 kg


Cereal1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 20:00   #28
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Też myję włosy codziennie (ku "oburzeniu" współdomowników), ale nie wyobrażam sobie chodzenia z oklapniętymi strąkami na głowie, a moje proste, ciężkie włosy tak by właśnie wyglądały. Tymbardziej po wytarzaniu ich w poduszkę w nocy.
Staram się mieć zawsze dwa szampony, jeden do przetłuszczających się włosów, drugi bardziej regenerujący, i myję na zmianę. Codziennie używam też odżywek a mam ich kilka. Efekt - nieraz słyszę pochwały, że mam świeże włoski, że ładnie błyszczą. Nie pamiętam kiedy miałam ostatnio łupież. Co prawda 2-3 miesiące temu nasiliło mi się wypadanie włosów, ale kupiłam Dove Hair Control, witaminki, tonik Radical i teraz jest już lepiej. Zresztą sama fryzjerka powiedziała, że włosy mam bardzo zdrowe a to wypadanie musiało być wynikiem jakiś braków w organizmie.
Tak więc nie demonizowałabym tego codziennego mycia głowy, choć zgadzam się, że może się ono przyczyniać do szybszego przetłuszczania.
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 20:12   #29
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

zawiesiłam oko na temacie - choć ja sama osobiście nie myję włosów codziennie - zazwyczaj co 2 dni. Ale mam taki OT trochę związany z myciem włosów - mam włosy przetłuszczające się niestety i wiecie co zauważyłam? Ze im bardziej je natłuszczę (od kilku tygodniu nakładam przed myciem masło shea na włosy, albo shea wymieszane z olejem musztardowym) tym rzadziej musze myć . Olej i msało oczywiście zmywam szamponem, ale po takiej "tłustej" kuracji zaczynam dobijać do 4 dni bez potrzeby mycia włosów. Tak jakby włos dostawał info "ok tyle tłustego to aż nadto" i produkcja sebum się zmniejsza...

Może się komuś ta informacja przyda. A odnośnie samego tamtu - slyszałam że włosy powinno się myć tak często jak to jest potrzebne, a jeśli stosuyje się środki do stylizacji włosów - to codziennie.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 20:20   #30
Shine16
Przyczajenie
 
Avatar Shine16
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Co dzienne mycie włosów = Blee... ?

Co do mycia włosów ja myję włosy raz na 2-3 dni bo często mi się przetłuszczają.
Może odrobina prawdy jest w tym, że jeżeli myjesz włosy codzień to się bedą bardziej przetłuszczać i niszczyć.
Jeżeli chcesz pozbyć się łojotoku to udaj się do lekarza
__________________
Mam własne zdanie i szereg racji.
Niezmienna niezależnie od miejsca, czasu i akcji.
Shine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.