Skóra włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-16, 08:52   #1
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Exclamation

Skóra głowy !!


Mam problem i nie wiem co robić ! Kilka dni temu zaczęła mnie swędzieć skóra głowy Oczywiście jak to ja zawsze drapie wszystko co mnie swędzi ale zobaczyłam że pod paznokciem znajduje sie tak jakby czerwony osad i popatrzyłam na moją skórę głowy a tam widzę dużo takich małych jak by ranek co to jest ? I od czego mi to wyszło? Aha i jeszcze jedno chyba jak to drapie to mi sie łuszczy skóra tak jakbym miała łupież ? Może mam ale o tym nie wiem ..? Tylko sporo jest takich płatków i są wszędzie nie wiem co mam robić ? Wcześniej już coś takiego miałam. Może to od jakiś kosmetyków ? Pomóżcie !!
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 09:14   #2
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Skóra głowy !!

Witam
Pierwsze co przychodzi mi na myśl to łuszczyca,niestety.Te łuski sa spowodowane szybszą regenerację skóry,u zdrowego człowieka regeneruje się ona ponad 20 dni, u osób majacych łuszczycę regeneracja trwa trzy dni.
Jest jeszcze opcja,że jest to atomowe zapalenie skóry jednak...jednak nie jestem lekarzem i aż tak na tym się nie znam.Z moich doświadczeń z głową(bo też to mam) wygląda to na ŁZS.(łuszczycowe zapalenie skóry)
Polecam forum psorasis,jest swietne.
http://luszczyca.org.pl/forum/
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 09:34   #3
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: Skóra głowy !!

Nie chce mieć tego Musze iść do lekarza ? Boje sie ...
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 10:05   #4
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Skóra głowy !!

Cytat:
Napisane przez boniulka Pokaż wiadomość
Witam
Pierwsze co przychodzi mi na myśl to łuszczyca,niestety.Te łuski sa spowodowane szybszą regenerację skóry,u zdrowego człowieka regeneruje się ona ponad 20 dni, u osób majacych łuszczycę regeneracja trwa trzy dni.
Jest jeszcze opcja,że jest to atomowe zapalenie skóry jednak...jednak nie jestem lekarzem i aż tak na tym się nie znam.Z moich doświadczeń z głową(bo też to mam) wygląda to na ŁZS.(łuszczycowe zapalenie skóry)
Polecam forum psorasis,jest swietne.
http://luszczyca.org.pl/forum/
Pozdrawiam
nie bylambym za wbawianiem komus luszczycy

ja mialam podobne objawy kieyds i bylo to lojotokowe zapalenie skory glowy, swedzaca skora glowy, pelna ranek od drapania. czesto to jest spowodowane wlasnie kosmetykami.

najlepiej isc do dermatologa, pamietam, ze dostalam specjalny preparat i mi przeszlo. pomagal tez lotion seoboradin i przerzucenie sie na ziolowe szampony.

A uzywasz Waxu?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 10:30   #5
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: Skóra głowy !!

Nie, nie używam waxu !
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 11:10   #6
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Skóra głowy !!

Ja radze iść z tym do lekarza jak najszybciej, sprawa może się pogorszyć.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 11:18   #7
ameska
Rozeznanie
 
Avatar ameska
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 526
GG do ameska
Dot.: Skóra głowy !!

Też jestem z ŁZSem, ja biorę teraz leki od dermatologa a co do szamponu to naprawdę polecam Xerial z SVR, mi pomógł po 3 użyciach
__________________
ameska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 11:24   #8
zadziorek
Raczkowanie
 
Avatar zadziorek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 139
Dot.: Skóra głowy !!

Powiedziałam o tym mamie, zobaczyła i powiedziała że pójdziemy do dermatologa i spróbujemy jak najszybciej. Mogę na razie używać szamponu Johnson's baby z naturalnym ekstraktem z lawendy ?
__________________
"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."







zadziorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:16   #9
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Skóra głowy !!

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nie bylambym za wbawianiem komus luszczycy

ja mialam podobne objawy kieyds i bylo to lojotokowe zapalenie skory glowy, swedzaca skora glowy, pelna ranek od drapania. czesto to jest spowodowane wlasnie kosmetykami.

najlepiej isc do dermatologa, pamietam, ze dostalam specjalny preparat i mi przeszlo. pomagal tez lotion seoboradin i przerzucenie sie na ziolowe szampony.

A uzywasz Waxu?
Wybacz, ale nie napisałam stwierdzenia " masz łuszczycę na 100%" więc nie jest to wmawianiem,tylko spostrzeżeniem,nie jestem lekarzem tak jak zaznaczyłam to w powyższej wypowiedzi,jedynie mogę podsunąc taką myśl.W moim przypadku właśnie tak to się zaczęło,więc mam prawo to napisać.Analogicznie moge stwierdzić, ze nie byłabym za wmawianiem autorce wątku,że ma łojotokowe zapalenie skóry.Jesteśmy tu po to aby sobie pomagać i skoro te objawy u mnie rozwinęły się w łuszczycę-tym bardziej moje spostrzeżenie nie zaszkodzi i tym samym mogłam włączyć się do tematu.
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 16:40   #10
Aga24a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
GG do Aga24a
Skóra włosów

strasznie przetluszcza mi sie skora wlosow bylam ostatnio u fryzjerki i polecila mi mycie wlosow w przezroczystym szamponie czy to prawda i jakie to sa szampony bo powiedziala mi tylko o pollenie evie?
pozdrawiam
Aga24a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 16:51   #11
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Skóra włosów

nie slyszalam o takim sposobie na tluste wlosy. wg mnie najlepszy jest cynk (tabletki do lykania) lub sok z cytryny dodany do wody, ktora pluczesz wlosy, dobre jest mycie glowy w chlodnej wodzie, nie suszenie wlosow suszarka, uzywanie szamponow bez sls ow np. hipp, babydream.
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 16:58   #12
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Skóra włosów

co to jest skóra wlosow? chodzi Ci o to, ze masz przetluszczajace sie wlosy?

zajrzyj do tego watku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4144
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 12:13   #13
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Skóra włosów

Chodziło chyba o takie bardziej naturalne szampony (Barwa, Pollena Eva etc.) które nie mają gęstej, perłowej, kremowej konsystencji jak np Elseve, Pantene tylko rzadszą, nie perłową ani nie kremową - taką wodną że tak powiem (nie wiem jak to opisać). Też mam przetłuszczające się włosy i bardzo cenię sobie naturalne szampony, szczególnie Barwy (Joanna Z apteczkii babuni też jest dobra), ale tez nie pogardze np. różowym Elseve . Tak czyś jak polecam te naturalniejsze szampony
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 12:17   #14
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Skóra włosów

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
Chodziło chyba o takie bardziej naturalne szampony (Barwa, Pollena Eva etc.) które nie mają gęstej, perłowej, kremowej konsystencji jak np Elseve, Pantene tylko rzadszą, nie perłową ani nie kremową - taką wodną że tak powiem (nie wiem jak to opisać). Też mam przetłuszczające się włosy i bardzo cenię sobie naturalne szampony, szczególnie Barwy (Joanna Z apteczkii babuni też jest dobra), ale tez nie pogardze np. różowym Elseve . Tak czyś jak polecam te naturalniejsze szampony
druga czesc zrozumialam, tylko ten tytul watku mnie rozwala, bo jest bezsensowny

a co do sugerowania sie konsystencją szamponu to nie zawsze ma sens, a te szampony, ktore wymieniasz wcale takie "naturalne" nie sa, nierzadko maja wiecej "chemii" niz te kolorowe
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 12:29   #15
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Skóra włosów

mi sie wydaje że fryzjerce chodziło głównie o szampony perłowe, zmętnione, bo one rzeczywiście mogą dawać efekt włosów przetłuszczonych u niektórych osób. Glycol Distearate (substancja perłotwórcza) osadza się na włosach i je natłuszcza, może przy okazji obciążyć, podobnie polimery zmętniające. w szamponach przeźroczystych (klarownych) brak jest takich dodatków i włosy po nich przetłuszczone nie są (przynajmniej nie powinny).
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 13:52   #16
blondyna789
Zakorzenienie
 
Avatar blondyna789
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11 712
Dot.: Skóra włosów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
co to jest skóra wlosow?
dobre pytanie o tym samym pomyślałam
__________________
ig: @tojaola_
blondyna789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 14:51   #17
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Skóra włosów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
szampony, ktore wymieniasz wcale takie "naturalne" nie sa, nierzadko maja wiecej "chemii" niz te kolorowe
Miałaś na myśli również szampony Barwy?
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 20:13   #18
skye17
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Burdelowo
Wiadomości: 32
Dot.: Skóra włosów

Koleżanka pyta o sposoby na tłuste włosy? A WYSZKIWARKA ??? Gryzie, czy co? Poszukaj sobie, to znajdziesz mnóstwo, ale to bardzo dużo wyczerpujących informacji na Twoje pytania. Setki, jeśli nie tysiące opinii i porad na Twoją dolegliwość. Ale po co czytać, skoro można zadać pytanie od tak i zaśmiecać forum.
skye17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 11:44   #19
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Skóra włosów

Cytat:
Napisane przez Aga24a Pokaż wiadomość
strasznie przetluszcza mi sie skora wlosow bylam ostatnio u fryzjerki i polecila mi mycie wlosow w przezroczystym szamponie czy to prawda i jakie to sa szampony bo powiedziala mi tylko o pollenie evie?
pozdrawiam
Mi pomógł szampon pollena eva czarna rzepa ,łopian ,skrzyp inaczej potrójna siła ziół .Używam już 4 butelki nie zamienie go na żaden inny.

Edytowane przez siska81
Czas edycji: 2010-01-02 o 12:36
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-20, 20:09   #20
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Skóra włosów

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
druga czesc zrozumialam, tylko ten tytul watku mnie rozwala, bo jest bezsensowny
To nie było miłe
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 09:19   #21
vena884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 68
Dot.: Skóra włosów

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
To nie było miłe
ale naprawde tytul jest bezsensowny bo jak można uzyc okreslenia "skora wlosow" ?? sama pomysl?? Mialas na mysli SKÓRĘ GŁOWY A NIE SKÓRĘ WŁOSÓW. Bo włosy nie mają skóry - przynajmniej tak mi sie wydaje
__________________
włoski włoski włoski
vena884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 13:56   #22
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Skóra włosów

Cytat:
Napisane przez vena884 Pokaż wiadomość
ale naprawde tytul jest bezsensowny bo jak można uzyc okreslenia "skora wlosow" ?? sama pomysl?? Mialas na mysli SKÓRĘ GŁOWY A NIE SKÓRĘ WŁOSÓW. Bo włosy nie mają skóry - przynajmniej tak mi sie wydaje
To prawda,autorka wyraziła sie dość niefortunnie,ale ten tekst nie był miły,można to było ująć inaczej.Uważam,że moderacja powinna być przykładem dla innych uzytkowniczek
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.