rzęsy-dziwna sprawa :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-10, 18:33   #1
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527

rzęsy-dziwna sprawa :)


Zauważyłam, że malowanie rzęs wychodzi mi ładniej na lewym oku. Rzęsy są tak ładnie rozdzielone, natomiast na prawym zawsze jakieś rzęsy mi się posklejają... Od czego to może zależeć? Jestem praworęczna, więc na chłopski rozum to prawe oko powinnam mieć ładniej pomalowane. Zarówno na prawe jak i lewe nakładam taką samą ilość tuszu, więc na pewno nie sklejam rzęs nadmierną ilością tuszu... Czy możliwe jest, że rzęsy jednego oka mogą być "lepsze" niż drugiego?
Nudzi mi się, to taki dziwny wątek zakładam.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 18:48   #2
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

ja mam podobnie
Może to zalezy od tego pod jakim kątem "kładziemy" szczoteczkę? Ale nie mam zielonego pojęcia... tez nad tym kiedyś się zastanawiałam...
a może po prostu rzęsy od np. spania na jednym boku, są inaczej ułozone niż po drugiej stronie...
???
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 19:29   #3
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

ja też tak mam!!!
Zawsze na lewym rzęsy mam ślicznie rozdzielone, a na prawym jakieś takie posklejane...
I też sie nad tym zastanawiałam, ale nic nie wymyslilam...
A jak już mowa o rzęsach to... Może mi ktos udzielic jakis informacji nt sztucznych rzes??? Gdzie mozna kupic, za ile no i czy naturalne na tym nie ucierpia?? Bo ja mam strasznie krótkie rzęsy:/
I sorki ze jakies takie glupie pytania zadaje, ale poczatkujaca jestem)
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 19:37   #4
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

http://www.wizaz.pl/kurs_eyeliner.php - tutaj co nieco o sztucznych rzęsach
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 19:41   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

Ja kiedyś miałąm odwrotnie - tzm lewe oko było gorzej pomalowane niż prawe. Ale to było gdy jeszcze malowałam jedno i drugie prawą ręką... Teraz lewe oko - lewa reka , prawe oko - prawa ręka.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 19:44   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

lexie napisał(a):
> Ja kiedyś miałąm odwrotnie - tzm lewe oko było gorzej pomalowane niż prawe. Ale to było gdy jeszcze malowałam jedno i drugie prawą ręką... Teraz lewe oko - lewa reka , prawe oko - prawa ręka.

No ja też maluję lewe lewą, prawe prawą i zawsze lewe wychodzi trochę lepiej niż prawe.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 19:45   #7
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

no własnie... ja tak robię z eyelinerem...
może z tuszem do rzęs zacznę podobnie
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-12, 12:19   #8
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

No więc ja juz sprobowalam lewe oko lewa reka a prawe prawa...
Ale to nic nie dalo!!!
Dalej lewe mam ladnie a prawe posklejane...
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 19:39   #9
Kadunia
Zakorzenienie
 
Avatar Kadunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 435
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

Hehe ja to zazwyczaj mam tak że jedno oko mam ładniej pomalowane a drugie niekoniecznie prawe czy lewe to różnie bywa hehe nie wiem czemu...
Kadunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 20:23   #10
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

Cytat:
Napisane przez lexie
Ja kiedyś miałąm odwrotnie - tzm lewe oko było gorzej pomalowane niż prawe. Ale to było gdy jeszcze malowałam jedno i drugie prawą ręką... Teraz lewe oko - lewa reka http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon10.gif , prawe oko - prawa ręka.
Ja jestem leworeczna,a problem ten sam: prawe oko wychodzi ladnie a lewe to juz roznie kiedys myslalam,ze to moze za sprawa np.szczoteczki od tuszu,albo kata pod jakim maluje,albo ze moze rzeski jednego oka mam jakies bardziej felerne ale mimo 1001 prob roznych ustawien reki,zmiany tuszy itp nic nie przynioslo rezultatu...sama tez wpadlam na pomysl malowania rzes dwiema rekami,ale pomyslalam,ze juz chyba przesadzam,no ale skoro jednak nie ja jedna i w dodatku metoda skutkuje,to od jutra bede walczyc obym sobie tylko oka prawa,niedoswiadczona lapka nie wydlubala
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 00:36   #11
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

Cytat:
Napisane przez Kadunia
Hehe ja to zazwyczaj mam tak że jedno oko mam ładniej pomalowane a drugie niekoniecznie prawe czy lewe to różnie bywa hehe nie wiem czemu...
Też tak mam

A czasem da sie ladnie ulozyc i jedne i drugie. Jakas tajemnica z tymi rzesami Zjawisko nie do wyjasnienia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 08:46   #12
marya21
Raczkowanie
 
Avatar marya21
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 98
GG do marya21
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

No ja tezzzzzz tak mam Ale to pewnie dlatego , ze jedno oko jest inne od drugiego. Zawsze tak jest , ze np prawa reka jest krotsza od drugiej czy noga ale to oczywiscie minimalnie, ze to jest niezauwazalne. Wiec moze i rzesy na oku jednym sie ukladaja tak a drugie inaczej haha Mam nadzieje, ze nie plote tu głupot
__________________
Free your mind and the rest will follow...
marya21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 09:04   #13
anee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 30
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

ja tez tak mam ale ja kiedys przypalilam sobie rzesy zapaliniczka żarową i od tej pory te na lewej powiece nie sa takie same jak na prawej ale odrosly chcociaz
anee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 09:16   #14
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

Ja mam nieco ine rzesy na prawym i na lewym oku-na prawym sa ladniejsze-bardziej podkrecone i dotykaja gornej powieki, natomiast na lewym nie Teraz znalazlam tusz, przyu ktorym roznicy prawie nie ma i mam ladne firaneczki choc na rzesy raczej nie narzekalam (pisze o tuszy Sephora dla zainteresowanych ).
Wlasciwie mialam jednka o czyms innym napisac Przez kilka ostatnich dni nie wychodzilam z domu, a jak nie wychodze to i nie maluje sie, dzisiaj wytuszowalam rzesy, jak zawsze, a tu jescze ladniejsze sa Polecam Dziewczyny, raz na jakis czas dajcie odpozac od tuszu, a staja sie ladniejsze
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 14:20   #15
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

Cytat:
Napisane przez lexie
Ja kiedyś miałąm odwrotnie - tzm lewe oko było gorzej pomalowane niż prawe. Ale to było gdy jeszcze malowałam jedno i drugie prawą ręką... Teraz lewe oko - lewa reka http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon10.gif , prawe oko - prawa ręka.
no to ja juz wiem, dlatego ze jestem praworeczna, rzesy w lweym oku zawsze wygladaja gorzej. Nie umiem malowac lewego okaz lewa reka, jak mam dobry tu to praktycznie nie widze roznicy, ale uzywajac np double extension przy ktorym musze sie starac lewe oko zawsze wypada gorzej... chyba nadszedl czas na nauke makijazu lewa reka
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 16:40   #16
^OrchiDe^
BAN stały
 
Avatar ^OrchiDe^
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 809
GG do ^OrchiDe^
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

Ja mam ten sam problem, ze prawe oko maluje mi sie gorzej od lewego. Jak pomaluje rzęsy u lewego oka to są tak ładnie rozdzielone i pomalowane rownomiernie, a u prawego oka to są posklejane i krzywo pomalowane nie wiem od czego to zalezy
^OrchiDe^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 20:10   #17
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

tajemnica rzęs :P Ale równiez tak mam, chociaz nie zawsze.
teraz mi sie wydaje ze rzęsy w lewym oku są dłuższe może tak po prostu pada swiatlo.. kto wie..
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:07   #18
czarna_232
Raczkowanie
 
Avatar czarna_232
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 158
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

ja nie maluje rzęs, a zauważyłam że okropnie mi wypadają, nie ma dnia, w którym nie znalazlabym chociaz 2 rzez na policzkach, jak tak dalej pojdzie bede chyba bez rzęs. Jak myslicie czego to moze byc wina :/ moze brak jakiejs witaminy, bo wlosy tez mi zaczely sie lamac i wypadac :/
czarna_232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:09   #19
czarna_232
Raczkowanie
 
Avatar czarna_232
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 158
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

ja nie maluje rzęs, a zauważyłam że okropnie mi wypadają, nie ma dnia, w którym nie znalazlabym chociaz 2 rzez na policzkach, jak tak dalej pojdzie bede chyba bez rzęs. Jak myslicie czego to moze byc wina :/ moze brak jakiejs witaminy, bo wlosy tez mi zaczely sie lamac i wypadac
czarna_232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 21:24   #20
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

Cytat:
Napisane przez Idril
No więc ja juz sprobowalam lewe oko lewa reka a prawe prawa...
Ale to nic nie dalo!!!
Dalej lewe mam ladnie a prawe posklejane...
ech, dziewczyny a nie macie czasami grzywki na bok, lekko dotykającej rzęs przy tym właśnie oku? lub non stop "leżącej" na rzęsach?

w moim przypadku dużą rolę odgrywa właśnie grzywka, która przez cały prawie czas [poza moemntami, kiedy jest spięta spinką ] ociera się o rzęsy, lezy na nich, itp

przez co rzęsy już tak się "przyzwyczaiły" i choćbym nei wiem jak dokładnie je malowała i choćby mi się to udało to i tak one po chwili stają się "nie-do-pokazywania światu" ot grzywka główny winowajca


EDIT: ooo! coś w stylu z avatarka Olik04: można podkręcić rzęsy modelki, ale grzywka po pewnym czasuie może sprawić, że się wyprostują [będzie działała grawitacja i ciężkie włosy wyprostują rzęsy na których od czasu do czasu się opierają [włosy się opierają ], podobnie grzywka może sprawić, że rzeski będą się dziwnie układały i ciężko je będzie pomalować
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:33   #21
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

Mam pewną teorię, ale wymaga weryfikacji

Podejrzewam, że różny efekt malowania rzęs na prawym i na lewym oku można wyjaśnić tym, że zazwyczaj zaczynamy malowanie od tego samego oka (przynajmniej ja tak mam ). Jestem praworęczna i prawe oko maluję jako pierwsze. Nakładam wtedy tusz szczoteczką porządnie umoczoną w tuszu. Natomiast lewe oko maluję jako drugie i mam wrażenie, że pomimo tego, że nabieram na szczoteczkę nową warstwę, jest ona nieco mniejsza. Pewnie pomyślicie, że naprawdę nie mam co robić, skoro wymyślam tego typu teorię, ale może coś w niej jest Nic innego nie przychodzi mi do głowy...
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:36   #22
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

hmmm, tez nad tym kiedyś myślałam.a le zmieniałam kolejność malowania rzęs, zawsze dokładnie maczałam w tuszu szczoteczkę i iloć tuszu na szczoteczce była porównywalna, więc u mnie odpada ;/ a szkoda, bo miłabym rozwiązanie [poza tym, że zaczęłam częściej podpinac grzywkę ]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 14:52   #23
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Smile Dot.: Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
EDIT: ooo! coś w stylu z avatarka Olik04: można podkręcić rzęsy modelki, ale grzywka po pewnym czasuie może sprawić, że się wyprostują [będzie działała grawitacja i ciężkie włosy wyprostują rzęsy na których od czasu do czasu się opierają [włosy się opierają ], podobnie grzywka może sprawić, że rzeski będą się dziwnie układały i ciężko je będzie pomalować
To moja fotka, ale grzywki już nie mam
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 15:41   #24
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

więc gratuluje świetnej fotki ;-) [no i może rzeczywiście ta grzywka była winowajcą?]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 16:11   #25
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

Też tak mam - lewe zawsze jest gorzej pomalowane niż prawe. Ale może faktycznie to kwestia tego, którą ręką się maluje. Chyba zacznę trenować - prawe prawą a lewe lewą. Zobaczymy jak mi to pójdzie... Coś czuję, że z lewą będzie kiepsko, zwłaszcza, że właśnie dotarł do mnie nowy tusz, a z nowym zawsze idzie na początku trochę gorzej...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 16:26   #26
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Smile Dot.: Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
więc gratuluje świetnej fotki ;-) [no i może rzeczywiście ta grzywka była winowajcą?]
hhm.. nie, własnie nie była winowajcą
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 16:37   #27
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Re: rzęsy-dziwna sprawa :)

ja zawsze maluje oko do pary z odpowiednią ręką -lewe maluje lewą,prawe maluje prawą zauważyłam,że wtedy faktycznie jakoś lepiej rzęsy wyglądają.JAk malowała tylko prawym jedno oko różniło się makijażem od drugiego
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 16:54   #28
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

Mam dokładnie to samo
Jedno oczko wychodzi mi cudnie,a drugie 'dziwacznie' bo rzęsy są zupełnie inaczej ułożone... jakieś takie rozczochrane, że tak powiem
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 17:41   #29
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

Cytat:
Napisane przez effulla
Mam dokładnie to samo
Jedno oczko wychodzi mi cudnie,a drugie 'dziwacznie' bo rzęsy są zupełnie inaczej ułożone... jakieś takie rozczochrane, że tak powiem
No no no dokładnie rozczochrane
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 17:55   #30
mysza336
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 56
Thumbs up Dot.: rzęsy-dziwna sprawa :)

Ja mialam dokladnie taki sam problem ale do czasu az gdzies wyczytalam zeby malowac sie bokiem do lusterka Prawa strona prawe oko lewa strona lewe oko Bo wtedy jest jakis tam odpowiedni kat czy cos No i jeszcze zeby rzesy sie ladnie trzymaly to jak je szczotkuje 2 raz to przytrzymuje troche dluzej szczoteczkeu ich nasady
mysza336 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.